RUST IN JORDANIË NOG STEEDS NIET HERSTELD DDR -staa tssecreta ris morgen in Bonn VAN DAG TOT DAG commentaar op actuele zaken „Speaker” niet meer op het schavot Nieuw akkoord tussen regering en commando's Egpte wijst Israëlische voorstellen af Lammerding overleden achtergrond Okinawa raakt mosterdgas kwijt Oversocialisering Ongezond roken en ageren Spanning VS Sovjet-Unie verminderd w 4 2 1 Derde ronde in Duitse discussie 3 DONDERDAG 14 JANUARI 1971 Brand in Antwerpen 1 Interesse Hard gelag Verleden tijd T e genstribbelen Schimmenspel Verpleegsters Verantwoordelijk voor massamoord in Oradour (Van onze redacteur in Londen) LONDEN De bekende Britse politicus, de conservatieve oud-minis- ter Selwyn Lloyd is zoals gemeld door het Lagerhuis tot speaker (voor zitter) gekozen als opvolger van dr. Horace King, die gedurende het kerstreces aftrad. Het gebeurt hoogst zelden dat een vroegere minister Lagerhuisvoorzitter wordt. De voornaamste reden hiervoor is dat „me neer speaker” zoals hij altijd wordt genoemd in het Britse parlementaire systeem vooral de rechten der gewone fractieleden tegenover de uit voerende macht moet hooghouden. Vandaar dat het Lagerhuis doorgaans een lid dat nooit tot een regering heeft behoord als speaker kiest. r i in BRUSSEL (ANP). Als gevolg (Van onze redacteur in Bonn) se IS. en van en IVVVWWWVVIArt/UWWVIAIlAfWlAllfWVWUtfVIfUWliWVUVWWM^^ AMMAN (AFP, DPA en Reuter) In de Jordaanse hoofdstad Amman zjjn gisteravond volgens ooggetuigen opnieuw hevige gevechten uitge broken tussen regeringstroepen en Palestijnse guerrilla’s. Palestijnse com mando’s vuurden met granaatwerpers en raketten in de verlaten straten van de stad in het wilde weg op alle patrouilles van de politie en het leger. Een groep guerrilla’s probeerde het gemeentelijke energiebedrijf te be stormen. Volgens de ontvangen berichten zou deze aanval door de regerings troepen zijn afgeslagen. Een nadeel van een minister op deze historisch unieke post is ook dat de traditie wil dat in een debat nooit iets mag worden geciteerd van hetgeen de speaker in zijn vroegere gedaante van minister heeft gezegd. Dit betekent in principe een rem op de vrije meningsuiting van het Lager huis. Selwyn Lloyd is als minister van Bui tenlandse Zaken en als kanselier van de schatkist bij scherpe controversen betrokken geweest. Hij wordt er nog altijd van beschuldigd in de Suez-peri- ode met Frankrijk en Israel in het ge heim de aanval op Egypte te hebben voorbereid. de van te smijten om daarmee onvermijdelijk nieuwe precedenten te scheppen. De komst van Kohl (op Bahr’s invita tie) is nogal verrassend, omdat de Oost- duitse partijleider Ulbricht nog vorige een Bonds- lat >et iet ar ïlf ri - es iid 'ie an in, an te iet en >n, lat iet an ar se an j' r er n- an ir- se us •m in, ie- ir- lie se- an en de se en a- de 'e- ie- •dt an ijk n- n- le- ke lts op ÏSt IA iet ïrs en >et de ijk irp ter tot e- ti- ij- lis lat in 1. je in- 11e d- »r- >r- an li- 3el m. an ng 58- en IA iet B”. Het allermoeilijkste is echter dat de speaker zjjn dagelijkse omgang met oude parlementaire vrienden moet op geven en niet meer mag verschijnen in de wandelgangen, de rookkamer of de restaurants van het Lagerhuis. tijen verklaarden in een telegram vast besloten te zijn de bepalingen van het akkoord uit te voeren. Zij verzochten Ladgham, die pas in Tunis was terug gekeerd van besprekingen in Londen met koning Hoessein, zodra het hem schikte naar Amman te komen. BONN. De Oostduitse staatssecre taris Michael Kohl komt morgen voor een gesprek met zijn Westduitse collega Egon Bahr naar Bonn. Het wordt de der de ronde in een tot dusver vruchteloze discussie tussen de regeringen van beide Duitslanden, die zich praktisch beperkte tot verkeersproblemen. De vorige ge sprekken zjjn in Oost-Berlijn gevoerd. Uitgewezen. Een gepensioneerde Brazi liaanse generaal, Hugo Bethlem, is door Bolivia uitgewezen wegens „actieve me dewerking” aan de kortstondige rechtse militaire opstand tegen de links-natio- nalistische regering van president Juan Torres. ging buitgemaakte wapens zullen binnen een week door de Jordaanse autoriteiten worden teruggegeven. Algerije zou overwegen vrijwilligers naar Jordanië te sturen om de Palestijn se commando’s te helpen tegen het Jor daanse leger. Dit is gisteravond gemeld door het Algerijnse persbureau dat dit nieuws uit „Goed ingelichte kringen” Algiers zegt te hebben vernomen. MÜNCHEN (DPA, AFP, Rtr.) De voormalige Duitse SS-generaal Bernhard Heinz Lammerding, die in 1951 door een Franse militaire rechtbank bij verstek ter dood veroordeeld is, is gisteren in een ziekenhuis in Beieren op 65-jarige leef tijd overleden. Lammerding was commandant van de SS-divisie „Das Reich” en verantwoor delijk voor de ophanging van 99 men sen te Tulle en voor de massamoord op 10 juni 1944 van de bevolking van Ora- dour-sur-Glane. Omdat de Westduitse grondwet de uit levering van Duitse burgers aan een an der land niet toelaat, is Lammerding nim mer aan Frankrijk uitgeleverd. Hij heeft sinds 1945 als aannemer in Düsseldorf gewoond. Hij kreeg bovendien van de Westduitse staat een pensioen uitgekeerd en had een villa met twee auto’s. Op 10 juni 1944 werd het gehele Franse dorp Oradour door de Duitsers vernie tigd als vergelding voor activiteit van de Franse verzetsbeweging. Van het dorp werden 642 inwoners in de dorpskerk op gesloten. De kerk werd in brand gestoken en zij kwamen in de vlammen om. De dag tevoren werden 99 gijzelaars in Tulle opgehangen. voorzitter van controlecommissie, Op het eiland Okinawa reed gisteren dit konvooi van zware Amerikaanse legervrachtwagens. De lading bestond uit levensgevaarlijk mosterdgas dat naar de haven werd vervoerd. Van- daaruit zal het gifgas worden ver scheept naar het eiland Johnston in de Stille Oceaan. re eeuwen aan het speakerschap was verbonden in herinnering. De „speaker” moest tegenover de ko ning zjjn mannetje staan en zjjn ver dediging van de rechten van het par lement meermalen met het schavot of opsluiting in de gevreesde staatsgevan genis, de Tower, bekopen. zien het inkomen in de actieve periode van deze mensen, betekent dit dat zij negen maanden per jaar een uitkering kunnen claimen van zo’n 100 per dag. De moeilijkheid hierbij is, dat het .recht” op uitkering ook voor deze mensen in de wet verankerd ligt en dat bedrijven als de KLM daar handig gebruik van kunnen maken om zonder al te veel kosten door hun pieken heen te komen. Wat voor de Werkloosheidswet geldt, doet zich in een andere vorm ook voor bij de Bijstandswet, al is daarbij de controle vaak zo streng dat betrokkenen die als vernederend ervaren. Het waterdicht maken van de sociale wetgeving zal wel een illusie blijven. Maar een intensiever controle op uitge sproken vormen van misbruik lijkt toch wel gewenst. Een totale premiedruk van 39,6 percent, zoals we die nu kennen, rechtvaardigt die zeker. En wie regelma tig de cijfers van het stijgend ziektever zuim onder ogen krijgt, zal toch niet kunnen volhouden dat we als gemeen schap nu altijd zo blij moeten zijn met in de wet vastgelegde rechten. De overheid zal zich moeten bezinnen op aanpassing van het wettelijk instrument, daar waar de uitwassen duidelijk herkenbare symp tomen zijn van een vorm van „oversocia lisering.” Minister Roolvink heeft er ons in de Tweede Kamer nog eens van doordron gen dat het sociale stelsel, zoals dat in de loop van de jaren in Nederland is opge bouwd, zijn prijs vraagt. Er zijn ongeveer twee miljoen Nederlanders, die op dit moment een uitkering krijgen volgens de sociale wetten. Op de totale beroepsbe volking in Nederland is dit een opval lend hoog aantal. De consequentie is dan ook, zoals de minister zelf zei, dat een steeds geringer aantal landgenoten het voor het hele land moet verdienen. De bewindsman heeft tot nog toe vol gehouden dat het met de fraude in ons land nogal meevalt. Hij heeft de beschik king over onderzoekgegevens, waaruit blijkt dat het percentage misbruikers van sociale wetten er beslist niet uitspringt. De laatste controle op dit soort praktijken van werklozen leverde 143 gevallen van wetsovertreding op. Maar of dat getal wel zo zuiver is als de minister wil doen voor komen, staat nog te bezien. De V.V.D.-er Rietkerk heeft dezer dagen in de Tweede Kamer nog eens een erger lijk geval van misbruik genoemd. Het was de zaak van de seizoenvliegers bij de KLM, die maar voor enkele maanden gecontracteerd worden en er tevoren krij gen bijverteld, dat ze daarna in de termen voor werkloosheidsuitkering vallen. Ge- Het akkoord behelst onder meer de in stelling van een gemengde commissie die de bases moet aanwijzen waarop de Palestijnse commandostrijders zich moe ten terugtrekken. De op de verzetsbewe- vileges, en van de commissie voor de faciliteiten voor Lagerhuisleden vooral als „Leider van het Huis”. Dit is de functionaris die als lid van de regering in overleg met alle partijen de parlementaire werkzaamheden re gelt en de belangen van het gehele Lagerhuis bij de regering behartigt Vooraanstaande medici en autoriteiten op het gebied van de volksgezondheid hou den niet op het gevaar van sigaretten roken te signaleren. Gelukkig overigens dat zij niet ophouden, want het valt bui ten alle twijfel dat het verbruik van een overmatige hoeveelheid sigaretten zeer nadelig voor de gezondheid kan zijn. Er is dus alles te zeggen voor een na drukkelijke en voortdurende waarschu wende informatie, desnoods in de vorm van campagnes, maar men zal wel moeten oppassen dat men het doel niet voorbij schiet en door overdreven acties het ge loof in de schadelijke werking van siga retten benadeelt. Wanneer men voortgaat met het zó voor te stellen alsof alle dodelijke ge vallen van longziekten en hart- en vaat- aandoeningen regelrecht aan roken te wijten zijn, ondermijnt men de geloof waardigheid van de waarschuwing. Men kan niet stellen (ofschoon dat intussen zowel door activisten als overheidsfunc tionarissen toch nog onverdroten gebeurt) dat het roken van sigaretten „jaarlijks tienduizend levens eist” omdat dat dood eenvoudig onwaar is. Het is wèl waar dat jaarlijks tienduizend personen aan long kanker en hartziekten overlijden, maar daarbij behoort een niet gering percenta ge niet-rokers. Bovendien moet men an dere oorzaken als verkeerde voeding, luchtvervuiling, gebrek aan beweging en zovoort niet doodzwijgen. Doet men dat wel, dan maakt men de indruk alsof men de sigaret wil laten opdraaien voor een groot aantal andere ongezonde factoren in het huidige samenleven. En die indruk heeft uiteraard een reactie ten gevolge die maakt dat de waarschuwingen minder ter harte worden genomen. Het inademen van rook uit sigaretten, auto-uitlaten, fabrieksschoorstenen, huis- brandkanalen, enzovoort kan een predis positie scheppen voor een aantal fatale ziekten. Dat is wetenschappelijk bewezen. Het zou een zegen zijn als iedereen zou ophouden met roken, maar dat zou aller minst betekenen dat geen longkanker en geen hart- en vaatziekten meer zouden optreden. Overigens is het een illusie, dat het sigarettenverbruik aanzienlijk zou kunnen worden teruggedrongen door het scheppen van een angstneurose voor de loerende dood. Meer dan drieduizend do den vallen in Nederland per jaar door A/WWWWWW\nA/VWVW\O/VWWWWWWWWW SWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWW’ Muskie in Moskou CAIRO (Reuter). Egypte heeft gis teren de voorstellen uit de jongste Is raëlische nota van VN-bemiddelaar Jar ring, die vorige week Jeruzalem bezocht, verworpen. Een regeringswoordvoerder in Cairo verklaarde dat de nota niets nieuws bevatte, en opnieuw Israels ex pansionistische politiek bevestigde door de weigering, in te stemmen met de re solutie van de Veiligheidsraad van no vember 1967, waarin op terugtrekking uit de bezette Arabische gebieden wordt aan gedrongen. De nota bevatte volgens Cairo een her haling van het sinds 1968 door Israel ingenomen standpunt, dat de resolutie enkel een werkdocument was en geen vredesregeling op zichzelf. Israel weiger de voorts zich terug te trekken en ging volledig voorbij aan de rechten van het Palestijnse volk. De woordvoerder ontkende dat Egypte dr. Jarrng heeft uitgenodigd voor be sprekingen in Cairo. Egypte’s permanen tte gedelegeerde bij de Verenigde Naties, Zajjat, bezat alle bevoegdheden om de meningen van zijn land in zijn contacten met de VN-bemiddelaar in New York naar voren te brengen. De Russische president Podgorny heeft gisteravond in een toespraak aan een of ficieel diner in Cairo voortgezette steun van de Sovjet-Unie aan Egypte beloofd tegen Israels „avonturiers-politiek”, die hij een regelrechte bedreiging voor de vrede noemde. Deze politiek dwong Egypte voort te gaan met de consolida tie van zijn defensie, aldus Podgorny, die morgen samen met de Egyptische president Sadat de Assoeandam in ge bruik zal stellen. De verkiezing van Selwyn Lloyd ging minder gesmeerd dan bij deze gelegen heden gebruikelijk is. Zijn kandidatuur was namelijk door een onderonsje tus sen regering en oppositieleiding tot stand gekomen. Eenstemmige verkie zing van een speaker is een traditionele methode waardoor het gezag van de „speaker” zou worden versterkt. Na de stemming volgde de gebruike lijke charade. Selwyn Llyod werd door zijn conservatieve medelid, de felle me vrouw Irene Ward, die hem kandidaat had gesteld en door de Labour-afge- vaardigde Charles Parnell, die de kan didatuur steunde, op zijn plaats zittend bij de polsen gepakt. Tegenstribbelend werd hij naar de voorzittersstoel ge sleept onder de daarbij behorende troonhemel hetgeen men echter niet te letterlijk moet opvolgen. Want de ca priolen die van de nieuwe speaker wor den verwacht zijn louter symbolisch en brengen het grote risico dat in vroege- Verondersteld werd gisteren in Bonn, dat de Oostduitse bereidheid om de dis cussie voort te zetten verband houdt met het bezoek dat Kohl samen met minis ter van Buitenlandse Zaken Winzer be gin deze week aan Moskou heeft ge bracht. In Bonn bestaat de overtuiging dat Moskou, alle problemen ten spijt, onverminderd geïnteresseerd is in toe nadering tot de Bondsrepubliek. Een belangrijke aanwijzing zou in dit verband de benoeming zijn van Valentin Falin, leider van de Duitsland-afdeling in het Moskouse ministerie van Buiten landse Zaken, tot ambassadeur in Bonn. De 44-jarige Falin geldt als de beste Duitsland-expert in het Russische minis terie voor Buitenlandse Zaken en als een uiterst bekwaam diplomaat. Falin, die ook de politieke contacten met de DDR verzorgt, had een belang rijk aandeel in de onderhandelingen van vorig jaar over een verdrag tussen zijn land en de Bondsrepubliek. Hij volgt (waarschijnlijk in het voorjaar) de 67- jarige Tsarapkin op. Tsarapkin, die in dertijd vooral als Russische onderhan delaar bij de ontwapeningsbesprekingen in Genève naam maakte, gaat met pen sioen. Inmiddels is het praktisch onmogelijk een oordeel te vellen over de stand van zaken in de Westduitse oost-politiek nu de kwestie-Berlijn het centrale thema is geworden. Gisteren hebben de ambassa deraden van de VS, Engeland en Fran krijk uit Bonn met hun Russische colle ga uit Oost-Berlijn het volgend Berlijn- gesprek van de vier ambassadeurs voor bereid, dat volgende week dinsdag plaatsheeft. Al wordt voortdurend verkondigd dat de diplomaten tot de kern van de pro blematiek zijn doorgedrongen, toch lijkt zelfs voor een onduidelijk schimmenspel de tijd nog niet verstreken. Gisteren hebben de drie westelijke ge allieerden bij de Russische ambassadeur in Oost-Berlijn scherp geprotesteerd te gen het hinderen van geallieerde mili taire voertuigen op de toegangswegen naar Berlijn. Geprobeerd is Amerikaanse, Britse en Franse militaire chauffeurs aan de con troleposten bij de DDR-grens formulie ren uit te reiken die van een DDR-stem- pel waren voorzien. Hindernissen van deze aard zijn de geallieerden de laat ste jaren niet meer in de weg gelegd. In Bonn is namens de drie mogendheden verklaard dat zij eenzijdige veranderin gen voor het militaire verkeer op de we gen naar Berlijn niet zullen accepteren. Dit is natuurlijk verleden tijd, maar het Speakers-ambt is beslist geen sine cure. De speaker die in het vorstelijke Speaker’s House, deel van het nog altijd koninklijke paleis van Westminster woont, moet 24 uur beschikbaar zijn om het Lagerhuis te leiden (hoewel hij plaatsvervangers heeft). Hij moet zonder tafel voor zich en zonder hamer, maar door zijn persoon lijkheid zjjn stentorstem en vooral zijn humor orde proberen te houden onder 630 vaak woelige Lagerhuisleden en zorgen voor het vlotte verloop van de debatten. Hij is vooral de kampioen van min derheden, niet alleen wat de opposi tiepartijen betreft, maar ook van aller lei groepen binnen de partijen die ook aan him trekken moeten komen. Ieder een die wil spreken tracht dan ook de blik van de speaker te vangen, zoals het in parlementaire taal heet. Op zijn beurt moet de speaker vaak moedwillig blind of doof zijn, dit laatste als hij uitdrukkingen die mis schien net niet door de beugel gaan, wil laten passeren Hij moet met de grootste slagvaar digheid en helderheid kunnen ingrij pen, wanneer er tegen de procedure die op een eeuwenlange praktijk berust wordt gezondigd en daarbij vaak han delen volgens vergeelde precedenten. Tevens moet hij wanneer de traditie al te dol wordt over voldoende gezond verstand beschikken om deze overboord verkeersongelukken. De vrees één van die drieduizend te zijn weerhoudt nie mand, in een auto te gaan zitten of zich in het verkeer te begeven. Een oplossing van het rookprobleem zal slechts te vinden zijn in de verbetering van het produkt. Een onschadelijke si garet is het, waarop de wereld met smart zit te wachten, evenals zij met smart zit te wachten op een geneeswijze voor kan ker en een afdoend middel tegen vaatver- nauwingen en hartaandoeningen. Als dan tegelijkertijd op een of andere wijze een systeem van luchtzuivering kan wor den ingevoerd waardoor de atmosfeer be vrijd wordt van kwalijke dampen, zou men van een „oplossing” kunnen spreken. Met campagnes tegen roken onder een zijdige motto’s komt men er niet, maar men schept er zelfs nieuwe gevaren door. Angstpsychoses, nerveuze storingen, on vrede in gezinnen kunnen er het gevolg van zijn. Vooral campagnes op scholen kunnen gevaarlijk zijn, als zij niet met grote zorgvuldigheid worden gevoerd. Kinderen van rokende ouders zouden kunnen worden aangezet om thuis als be schuldigers op te treden. Het is slechts een voorbeeld van het feit dat op zich zeer aanbevelenswaardige doeleinden kunnen worden nagestreefd met kwalijke middelen. Het behoort tot de taak van de overheid om de volksgezondheid op een zodanige manier te dienen, dat het terrein van bestrijding der gezondheidsgevaren niet tot een harddraversbaan van stok paardjes wordt. «VWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWW' Als schatkistbewaarder kreeg Lloyd het tijdens een vorige financiële crisis aan de stok met de slecht betaalde ver pleegsters door hun een redelijke sala risverhoging te weigeren. Dit werd een klassiek voorbeeld van een laakbare anti-inflatiemaatregel die nog vaak wordt aangehaald. Dit alles kan voortaan in het Lagerhuis niet meer worden opgerakeld. Selwyn Lloyd heeft echter zijn grote populariteit te danken aan het feit dat hij het Lagerhuis in verscheidene func ties op voortreffelijke manier heeft ge diend, namelijk als voorzitter van de commissie voor de parlementaire pri- Dit is een hard gelag want dit be tekent een volkomen isolement van de speaker die als het ware uit de onmid- dellijke omgeving van het Lagerhuis, de beste club in Engeland wordt ge weerd. Maar de onpartijdigheid van een speaker mag nooit door intieme om gang met andere afgevaardigden in twijfel worden getrokken. Het speakerschap is één van Enge- lands geheiligde traditionele instellin gen, dagtekenend van de dertiende eeuw, toen Peter de Montfort deze func tie bekleedde. Selwyn Lloyd is de 143ste speaker. Zijn ambt herinnert aan de hoge prijs die Engeland door de eeuwen heen heeft moeten betalen om de kost bare parlementaire vrijheden te ont wikkelen. Er zijn weinig volken die zich zo sterk van de betekenis van hun historie bewust zijn als het Engelse. Vandaar dat bij een gelegenheid als deze het Lagerhuis ondanks alle hipo- crisie in romantische vervoering raakt over het Britse parlementaire systeem dat zoals wij ook nu weer te horen kregen „door de gehele wereld wordt benijd” en over het prestige en de ma gie van de speaker die de centrale fi guur is geweest in de worsteling om de parlementaire democratie en die in de jonge overzeese landen die nu deel uit maken van het Gemenebest via de speakers van hun parlementen de ver volmaking van het parlementaire sys teem tracht te stimuleren. Vertegenwoordigers van de Jordaanse regering en het Palestijnse verzet hebben gisteravond een akkoord bereikt dat voor ziet in een tijdschema voor snelle uitvoering van een aantal besluiten die zijn genomen in overeenstemming met de vredesakkoorden van Cairo en Am man. Dit heeft een woordvoerder van de Tunesische ambassade in Amman mee gedeeld. Het akkoord kwam tot stand na vier besloten vergaderingen in de afgelopen twee dagen. De besprekingen zijn ge voerd door de Jordaanse premier Wasfi Teil, de Jordaanse stafchef generaal Chalil Dajem, en van Palestijnse kant door Ibrahim Bakr, de officiële woord voerders van het centrale comité van de bevrijdingsorganisatie en nog enkele le den van dit comité. Gisteravond is de Tunesische oud-pre- mier Ladgham, de inter-Arabische het akkoord op de hoogte gesteld. Par- week een zeer felle aanval op de Bonds republiek deed. Het antwoord dat Bonn daarop gaf, luidde: de DDR voert regelrechte campagne tegen de republiek, welke blijkbaar tot doel heeft het streven naar ontspanning te vertra gen en liefst te blokkeren. De wederzij d- beschuldigingen maakten duidelijk hoe somber de vooruitzichten zijn voor een Eerlij n-regeling die in Westduitse ogen „bevredigend” is. MOSKOU. (AFP) Het afgelopen et maal is de spanning tussen Moskou en Washington aanzienlijk verminderd, zo menen waarnemers in de Russische hoofdstad. Zij leiden dat onder meer af uit de gematigde toon van de verklaring die de Amerikaanse reizende ambassa deur Averell Harriman aflegde na een onderhoud met de Russische minister van Buitenlandse Zaken Andrei Gromiko. Voor het eerst sinds een week zijn er de afgelopen 24 uur geen acties tegen de Amerikanen in Moskou ondernomen. Men meent dat de arrestatie van rabbi Kahane van de „Jewish Defense League” in de Verenigde Staten en enkele Israëlische perscommentaren, die extremistische da den veroordelen, de Russen wat gunstiger hebben gestemd. Juist op tijd, zo menen de waarnemers, want anti-Amerikaanse acties tijdens het bezoek van Harriman en van senator Edmund Muskie, die vandaag in Moskou aankwam, zouden een pijnlijke situtie geschapen hebben. Muskie wordt morgen ontvangen door premier Kosygin. van een explosie van een vorkheftruck is er brand uitgebroken in een grote partij vlas in een loods in het Antwerpse haven gebied. Het vuur breidde zich snel uit en de brandweer is lange tijd bezig geweest met bluswerkzaamheden. De loods is eigendom van de stad Antwerpen. -

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 3