PANDA EN DE MEESTER*ONGELUK.KER H ARMAN EN ILVA POLLE, PELLI EN PINGO onzia 0 Sll 7(57 d p ix® jeugdwerk in nood Studierichting Planologie op universiteiten Rijk kan weinig doen voor Bewoner bepaalt plaats van wanden en deuren Gevangenisstraf gevorderd in „Chick”-zaak Veel bewolking ||E 10 39-5 EXAMENS M M E T J E F O K B R Proejwoningen in Bijlmermeer Heemskerk Amsterdamse politieradio wordt onverstaanbaar voor meeluisteraars SS Velsen-U muiden T ZATERDAG 16 JANUARI 1971 Alle elementen. WJJ - Beverwijk Haarlem en Omstreken Bollenstreek 1956.1 23 (wordt vervolgd) (Van onze parlementsredactie) WXKKKAFFORTTN het De haren in zijn nek stonden overeind, zijn staart strekte zich en net wilde hij schurken in huis gekropen, terwijl we weg waren. We moeten even heel voorzichtig zijn". Met die woorden stapte hij naar binnen zonder het gevaar te zien, waarin hij zelf kwam. Want de bediende had de vloer gewreven vóór ze vertrokken, en toen Panda stoer op het kleedje stapte dat bij de deur lag, gleed dat onder hem uit. Hij was zo verbaasd, dat er eensklaps geen kracht in hem achterbleef. En een zetje van de opper-Kameleon was al ge noeg om hem langszij de bewusteloze Bram en Tutu te laten komen. DEN HAAG De advocaat-generaal bl het gerechtshof in Den Haag heeft tegen de 30-jarige uitgever uit Castricum een gevan genisstraf gevorderd van zes weken waar van vier voorwaardeljjk en tegen een 50- jarige tijdschriftenhandelaar uit Amstel veen drie weken gevangenisstraf, wegens het verspreiden van het sexcontactblad „Chick” nr. 6. De advocaat-generaal acht het blad aan stotelijk voor de eerbaarheid. Het gerechts hof wijst 29 januari arrest. De zaken waren naar het Haagse hof ver wezen door de Hoge Raad, die de arresten van het hof in Amsterdam vernietigd heeft. Het Amsterdamse hof had beiden een boete opgelegd. De rechtbank in Amsterdam had hen in eerste instantie vrijgesproken. AMSTERDAM Geslaagd voor kandi daatsexamen scheikunde P. J. Braspennnig, Haarlem. OPEN VUUR' geh. bew. regen mist regen mist geh. bew. geh. bew. mist geh. bew. motregen BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). Zaterdag 1» en 21.15 uur: „Butch Cassidy and the sun- dance Kid”; zondag 14A5 uur: „Sjors en Sjlmmie en de gorilla”, 16 19 en 21.15 uur: „Butch Cas sidy and the sundance Kid”. Gwen BrisftM Bruce X fanning de. Wagtaveerne (hoek Damstraat-Spaarne). Da gelijks behalve maandag open podium. Geopend van 12-18 en 20-24 uur. Vrijdag en zaterdag tot 01 uur. Poludlek Centrum. Maandag 20.00 uur: Gesprek over Vietnam. Electric Centre (Bakenessergracht). Dagelijks behalve maandag geopend van 12-18 en 20-24 uur vrijdag van 20-02 uur: zaterdag 20-03 uur. Bowling (hoek Orionweg-Delftlaan). Dagelijks 12-02 uur; zondag 10-02 uur bowling Die Raeckse (Raaks). Zondag 20.00 u.: „Tropical kwartet” o.i.v. Jan Doombosch. Thljsse’s Hof-Bloemendaal (Mollaan). Geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 8-12 en van 13.30-16 uur. Hotel Bouwes (Zandvoort). Zaterdag en zon dag tevens zondag matlnea. Toni Dispari. Dolfirama (Zandvoort naast Bouwes Palace). Dolfijnenshow woensdag 14 en 18 uur, zaterdag en 20 uur: „Irma la douce”. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie schilderijen en tekeningen van Han Konlng; ge opend tot en met 6 februari van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg). Geopend op dinsdag en donderdag van 14 tot 16.30 en van 19.30 tot 21.30 uur, op vrij dag van 14 tot 16.30 uur. Voor groepen op aan vraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510-25120. Topvloer Parket N.V. (Zeestraat 57). Expositie schilderijen van mevrouw G. Vls-Vlsser; geopend tot en met 22 januari van maandag tot en met vrijdag van 11 tot 15 uur. Stadskantoor (Pres. Kennedy plein). Expositie „Wonen is meer"; geopend tot en met 22 jan uari van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.30 uur. Rondleiding op aanvraag bij BSCR. tel. 27647. tot een woeste aanval overgaan, toen er zoiets geks gebeurde, dat hem hem star aan zijn plaats scheen te binden. Het was niet zo vreemd, dat enkele armpjes veranderden in katteklauwen, want dat had Karo na alles, wat er aan vooraf was gegaan, wel kunnen verwach ten. Maar é*n van de grootste mannetjes kreeg behalve die kattepootjes plotseling de staart van Karo, de kop van Tutu en de broek van Bram 'iVEES MAAR NIET^.-EN DATGELDTVOOR BANG. VUUR 15 'N VRIENDEbJK ELE MENT ALS UE T -Lieve help, hij heeft van allemaal een beetje genomen," stotterde Karo. „Ze kunnen zich veranderen in elke vorm, die ze zien. Het zijn netKameleons l” ZONDAG 17 JANUARI onder 17.00 uur onder 10.36 uur 2 2 2 2 3 4 3 2 3 3 stations Zon op 8.40 uur; Maan op 23.48 uur; MAANDAG 18 JANUARI Zon op 8.39 uur; onder 17.02 uur Maan op uur; onder 10.47 uur MAANSTANDEN Laatste kwartier 19 januari 19.08 uur Nieuwe maan 26 januari 23.55 uru Vis- en Vleeshal (Gr. Markt). Expositie Anke Blankevoort; keramiek: Saul Belen. Ploos van Amstel en Willem Snlkker, schilderijen etc. Tot en met 8 februari. Bovendien expositie Haar lemse kunstenaars „Kunst zij Ons Doel”. Tot en met 2 februari. Geopend dag. 10-17 u. Zondag 13-17 uur. Museum Kunstcentrum De Ark (Nieuw Hei ligland 1 rd). Bezichtiging van de gebrandschil derde ramen uit 1602. Dagelijks behalve dinsdag van 10 tot 20 uur. Wcensdag t.m. maandag 20-23 uur klassiek grammofoonplatenprogramma. Frans Heerkens ThiJssen (Houtplein 13). Per manente expositie van schilderijen en antiqui teiten. Tevens expositie etsen van Joh. Jos- seaud In de Prentenkamer. Tot en met 28 Jan. Dagelijks behalve zondag 10-13 en 14-17 uur geopend. Galerie-T (Bakenessergracht 67). Expositie „La Réallté en Profil” Antonio Segul. Geopend dagelijks van 11-17 uur, zond. 14-18 uur. Tot en met 31 januari. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a, Heemstede). Permanente expositie handgeweven wandkleden van Bodll Blokker-Veggerby, handgeknoopte rya-modellen uit Scandinavië, keramiek en grafiek. Geopend dinsdag t.m. zaterdag 9-17.45 u. Galerie Eyldera (Haltestraat 77, Zandvoort). Tentoonstelling van schllder-surreallst Johan Hermse en bronsplastleken van Willem Hopman. Geopend: dagelijks van 13-17 uur, behalve maan dag. Tot en met 24 januari. DIVERSEN TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum 'Groot Heiligland 63). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17e eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks 10-17 zond. 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling van oude religeuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouw werken, handschirften en kunstnijverheid. Bo vendien expositie van „Kerstgroepen en Kerst voorstellingen uit eigen bezit” tot en met 31 januari. Dagelijks benalve maandag geopend van 10-12.30 uur en van 14-17 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. Teylermuseum (Spaarne 16). Permanente ten toonstelling van schilderijen, fossielen, minera len en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen (behalve maandags) van 16 tot 16 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 16 uur. ■d 0.2 1 2 0.1 1 2 0.3 2 1 2 AMSTERDAM. Nog dit jaar zal gehele wagenpark van de Amsterdamse politie zijn uitgerust met spraakomvor mers, welke het radioverkeer tussen het hoofdbureau en de politiewagens onver staanbaar maken voor meeluisteraars. Thans hebben reeds 173 wagens een spraakomvormer. Totaal krijgt de hoofd stedelijke politie er 216. De kosten bedra gen ongeveer een kwart miljoen. 4 4 3 3 6 5 5 4 4 5 BIOSCOPEN City Theater, zaterdag 19 en 21.30 uur, zondag 19 en 21.30 uur en maandag 20 uur: „James Bond, Thunderball”; zondag 14.30 uur: „Strijd om San Sebastiaan”. Stadsschouwburg, zaterdag en zondag 20 uur: „Als adelaars vielen zij aan”; zondag 14.30 uur: „Het kan hem niets schelen dat hij met al het geld van de wereld geen tweede Chetwood zou kunnen kopen. Hij ziet liever geld dan schoonheid. Hij heeft Sylvia in de arm genomen om een middel te vinden om mij tot ver koop te dwingen, maar ik weet wat ik wil. Ik heb mij laten vertegenwoordi gen door een goede advocaat en mijn rechten op Chetwood zijn veilig ge steld, in ieder geval tot mijn dood. Mocht ik vanavond sterven dan zal ik geen wettige erfgenaam hebben en Peter kan dan zijn gang gaan. Mijn heer Daly heeft dus alle reden om mijn dood te wensen”. Peter stond nog steeds voor haar en keek gefascineerd naar haar, maar met walging, zoals je naar een slang kijkt. „Ben je klaar?” informeerde hij. „Ja”, antwoordde ze. „Ik ben klaar. Je kunt jezelf rechtvaardigen, als je wilt. Misschien ga je zelfs wel uitleg gen waarom ik jou zou willen ver moorden. Ga je gang. Ik ben benieuwd het te horen”. Secondenlang was het stil in de ka mer. De vijandschap tussen Jean en Peter had haast tastbare vormen aan genomen; stond bijna zichtbaar tussen hen afschuwwekkend, groot en dreigend, iets dat begonnen was tus sen Jean en Peter maar dat nu ieder een in de kamer in zijn ban hield. Nu begon Peter te spreken, nog steeds met die blik van af keer in zijn ogen. „Vijf jaar geleden”, zei hij, „toen jij hier in New Orleans bij het toneel gezelschap speelde, was je al net zo’n zelfingenomen portret als nu. Maar je had talent. Iedereen die ook maar het geringste verstand had van toneel kon zien dat je het ver zou brengen maar je talent was verborgen onder een hoop aanstellerij. Ik heb nooit een persoonlijke grief tegen je gehad. Dat zul jij natuurlijk niet geloven, omdat het niet bij je opkomt dat iemand uit andere motieven zou handelen dan jij zelf ondei gelijke omstandigheden. Maar je wilde niet naar mijn goede raad luisteren. Ik heb het je gezegd, ik heb het geschreven. Keer op keer heb ik je in duidelijk Engels te verstaan gegeven dat je nu eindelijk eens moest zorgen een actrice te worden. Maar je weigerde naar me te luisteren. Je wees mijn goede raad af, je ging je gema niëreerdheid nog overdrijven om te be wijzen dat je mijn raad niet nodig had. Toen ik hoorde dat je ontslagen was, gaf ik mijzelf een schouderklop je. „Als ze lang genoeg op straat staat”, dacht ik, „dan krijgt ze d’r misschien eens genoeg van om zichzelf te bewon deren. Ik hoop dat dan haar verstand een kans krijgt haar de goede weg te wijzen”. En dat is precies wat er ge beurd is. Je bent godzijdank in han den gevallen van een goede regisseur. Je was zo blij dat je eindelijk weer een baantje had dat je alles deed wat hij zei. En je deed het goed. Als je eens rustig naar een van je films ging zitten kijken dan zou je zien dat je precies doet wat ik je altijd gezegd heb. Maar je wilt het niet zien. Je lijdt nog steeds aan zelfoverschatting. Je zult alleen maar denken: „Kijk, daar is Jean Trent! De beeldschone, geweldige Jean Thent! Kijk eens hoe goed ik speel! Zie het genie!” Het enige bewijs dat ik kan leve ren dat ik niet van plan was je car rière te breken om je te dwingen Chetwood te verkopen is dat ik geen civiele procedure tegen je begonnen ben voordat je zoveel geld verdiende dat je je een goede advocaat kon per mitteren. HoewelHij draaide zich om en liep weg. „Hoewel, na die vurige toespraak die je daarnet hebt gehouden, begin ik me af te vragen of jij het niet bent die geïnteresseerd DEN HAAG. Nederland krijgt na een beslissing van het kabinet een studie richting der planologie aan de universi teiten. Het Academisch Statuut is met terugwerkende kracht tot 1 september 1970 gewijzigd, waardoor in de faculteit der sociale wetenschappen en de interfa culteit der aardrijkskunde en prehistorie kan worden overgegaan tot de studierich ting der planologie. w Maximum- an minimum- c temperaturen c binnen- an buitenland Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Zuld-Limb. (Het KNMI ontvangen.) VUUR,AARDE.LUCHT EN WATER KUNNEN DIONl DEN HAAG. Van de rijksoverheid is weinig te verwachten voor het plaatselijk jeugd- en jongerenwerk, dat zegt in fi nanciële nood te zijn gekomen. Er is een vastgesteld bedrag voor subsidiëring van het jeugd-, wijk- en buurtwerk. Het par ticulier initiatief, dat dit werk tot stand brengt, zal meer dan voorheen een beroep moeten doen op de plaatselijke overheid. Dit hebben op het ministerie van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk werk, drs. K. Laansma, hoofd van de Directie Samenlevingsopbouw, en de heer A. P. van der Meij, hoofd van de afdeling Jeugdza ken en Volksontwikkeling verklaard. Wel zullen enige stappen kunnen worden on dernomen om uit de moeilijkheden te ko- ring van het plaatselijke werk of door in de allergrootste nood de subsidie van 45 percent van de personeelskosten te verho gen tot 47 percent. Meer financiële mo gelijkheden zullen er volgens hen niet zijn. Naar het ministerie aanneemt verkeert naar schatting ongeveer de helft van de rond 700 jeugd- en clubhuizen in finan ciële moeilijkheden, onder meer door minder bijdragen van kerkgenootschap pen en van het bedrijfsleven, en door de stijging van de salarissen, door het in toe nemende mate aanstellen van meer be roepskrachten naast vrijwilligers, door uitbreiding van het werk en door de gro te ontplooiing van nieuwe initiatieven. Gewezen werd ook op de verschillen in gemeentelijke subsidieregelingen. Den Haag bijvoorbeeld vult de rijkssubsidie voor de personeelskosten aan tot honderd percent, maar dit is lang niet overal het geval. Wel valt de rijkssubsidieregeling onder de Wet Financiële Verhoudingen, zodat de gemeenten 80 percent van hun subsidie aan personeelskosten in het jeugd- en jongerenwerk terugkrijgen van het rijk. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). Zaterdag 19 en 21.15 uur: „De pastoor kan geen bloot meer zien” 23.30 uur: „De dag na de invasie”; zondag 14.30 uur: „De zotte wereld van Laurel en Hardy”, 16.30 uur: „Heden Ik morgen JIJ”. 19.30 uur: „De kanonnen van Navarone”. Luxor Theater (Breestraat). Zaterdag 30 uur: BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstraat 111) 15.30 en 20.00 p.: „Irma la douce”, 14 Jr. Zondag 13.30 u.: „Follow me, boys”, a.l. Vandaag nachtvoorstel- llng 24.00 u.: „Ik, een vrouw”, 18 jr. Frans Hals (Frans Halspleln) 19 en 21.15, zon- dag tevens 14 u.,,Gil en sterf”, 18 jr. Vandaag nachtvoorstelling 23.30 u.: „Hogeschool der on derwereld", 18 Jr. Lido (Houtplein) 14. 19 en 21.15, zondag tevens 16.15 u.: „In het voetspoor van Django”, 18 jr. Zondag 11 u.: „Furie en gratie der dieren’, a.l. Luxor (Gr. Houtstraat 139) 14, 19 en 21.15, zon dag tevens 16.15 u.’ „Sunflower”, 14 jr. Rembrandt (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15, zondag tevens 16.15 u.: Young Billy young”, 14 jr. Zondag 11 u.: ..Elsa dochter der natuur”, a.l. Roxy (KI. Houtstraat 79) 14.30, 19 en 21.15, zon dag 14, 16.15. 19 en 21.15 u.: „Liefde door de achterdeur”, 18 jr. Studio (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: .Liefdesvariaties”, 18 Jr. Zondag 11 u.: „Brokkenpiloten", a.l. AMSTERDAM. In opdracht van de Algemene Woningbouwvereniging en de Woningstichting Patrimonium hebben de Stichting Architectenresearch in Eindho ven en de Gemeentelijke Dienst Volks huisvesting in Amsterdam een proefpro ject ontworpen voor de bouw van 104 wo ningen, waarbinnen de bewoner naar eigen idee geprefabriceerde wanden en deuren kan plaatsen. Men hoopt eind april met de bouw in het zuidelijk deel van de Bijlmermeer te beginnen. Uitgangspunt voor het proefproject was dat naast de aandacht die het woonmilieu in de Bijlmermeer heeft gekregen, nu ook de inspraak van de bewoner op de ruim telijke indeling binnen de woning zou moeten worden ingevoerd. De huren zul len voor deze woningen echter wel op een hoger niveau liggen dan de nu geldende in de Bijlmermeer, maar men is in het kader van de Woningbouwwet wel aan grenzen gebonden. De woningen zullen alle ongeveer een oppervlakte hebben van 100 vierkante meter. Er wordt in drie woonlagen ge- bouw.l. Verwacht wordt dat het rijk voor deze experimentele woningbouw 3500 gul den subsidie per woning zal verlenen. zw zzw z z zw zzw zw zzw wzw zzw heeft geen buitenlandse Het KNMI deelt mee: Met merendeels zuidwes telijke winden wordt lucht aangevoerd, waarin op de meeste plaatsen ook ’s nachts de tem peraturen boven het vriespunt blijven. De voor ste begrenzing van deze warme lucht trok za terdag over Dultisland oostwaarts. Fronten van oceaanderpressies trekken naar West-Europa. Een van deze fronten, dat zater dag over Engeland naar het oosten bewoog, zal zondag voor veel bewolking en af en toe regen zorgen. Later op de dag krijgt de wind onder Invloed van een depressie, die naar de Golf van Biskajek oerst, een meer zuidelijke rich ting. De aanvoer van vochtige lucht blijft daar mee voortgaan. VOORUITZICHTEN VOOR MAANDAG Enkele opklaringen, later weer kans op regen en tamelijk zacht. Aantal uren zon: nul tot drie; Mln. temp.: nul tot vijf graden boven nor maal; Max. temp.: van ongeveer normaal tot vier graden boven normaal; Kans op een droge perioden van minstens .2 uur 70 percent; Kans op een geheel droog etmaal40 percent. „nis auciadis vicicu w „Flipper, de dolfijn”, TENTOONSTELLINGEN BeeckestUn. Dagelijks van 14 tot 17 uur open voor bezichtiging. Pieter Vermeulenmnsenm, Cultureel Centrum. Dagelijks (behalve zondags) 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16 uur. Stadhuis (Plein 1945, IJmulden). Is alle werk dagen van 10 tot 12 uur te bezichtigen. Bedrijfsmuseum Hoogovens (Bessemerstraat, Velsen-Noord). Is dinsdag open van 12 tot 13.30 uur en donderdags van 12 tot 13.30 en van 20 tot 22 uur. HOOG EN LAAG WATER TE I.IMUIDEN ZATERDAG 16 JANUARI Hoog water 6.39 uur en 18.48 uur Laag water 2.24 uur en 14.38 uur ZONDAG 17 JANUARI Hoog water 7.09 uur en 19.23 uur Laag water 2.50 uur en 15.09 uur MAANDAG 18 JANUARI Hoog water 7.45 uur en 20.02 uur Laag water 3.20 uur en 15.41 uur 1956. Alles, wat Karo ooit aan vechten en grauwen had geleerd, paste hij toe bij de aanval op de mannekes van de ruim te. Hij begon met een gave hoge rug, ver volgens blies hij kwaadaardig en in een flits schoten zijn scherpe nagels tevoor schijn, die hij al zolang in goede conditie had gehouden. SCHOUWBURG Stadsschouwburg, (Wilsonsplein) Vandaag 20.15 u.: Toneelgroep Centrum met „Tehuis”. Kleinkunsttheater Haarloheim (Lange Begijne- •traat 13) Vandaag 20.30 u.: Studentencabaret Grimlach. en zondag 12, 14 en 16 uur. Van 14-01 uur: Bow ling. Caramella (Zandvoort). Dagelijks dansen: „Etoiles”. TENTOONSTELLINGEN Klokgeveltje (Hoofdstraat 140 Hlllegom). Wand kleden van Henriette Veraluljs-Vriezendorp. Dag. behalve dinsdag en zondag geopend van 14-17 uur. Tot en met 15 januari. DIVERSEN Treslong (Hlllegom). Dagelijks, behalve maan dag dlner-dansant. De Duyvetll (Oase, Vogelenzangseweg). Zondag 11-15 uur: „Bomen over bos”. Is in de volle prijs van Chetwood, in plaats van met mij te delen. Het moet een mooie dood zijn je keel dicht geknepen door de slanke, geparfu meerde vingers van een vrouw”. Hij ging zitten. Weer die stilte, die donkere, dreigende stilte die erger is dan de ergste woorden. Plotseling be gon Sylvia te spreken. „Als we doorgaan ons te gedragen alsof de anderen samenspannen ons te vermoorden, dan kunnen we beter ophouden met deze discussie”. Niemand antwoordde. De atmosfeer was te snijden. Dr. Reyd stak zijn zo veelste sigaret op. Toen klonk een dun zilverig geluid door de stilte. Jean sprong op. „Twaalf uur!” riep ze. Er lag iets van triomf in haar stem. „Twaalf uur!” echode dr. Reyd. De klok sloeg door. Jean lachte luid. Haar metamorfose had de span ning doorbroken. „We zijn hem te slim af geweest!” riep Peter verheugd. „Hij heeft ge zegd dat één van ons voor twaalf uur zou sterven en we zijn er nog al lemaal!” „Je hebt gelijk!” riep Tim, terwijl hij met een gebaar van opluchting zijn armen strekte. „We leven nog! We zijn hem te slim af geweest”. Jean klapte in naar handen. „We hebben gewonnen! Hij heeft ons niet vermoord”. Hank knipte met zijn vingers in de richting van de radio. „Deze ronde heb je verloren, Stem. Nu moet je ook je belofte houden. Kom te voor schijn en sterf als een man”. „Zeg ons wat we moeten doen om eruit te komen”, riep Peter tegen de radio. „Kom, mensen! We gaan we weten nu dat hij niet oppermachtig is. Op een of andere manier hebben we het gewonnen hóé weet ik niet, maar we hebben het gewonnen”. Hij lachte. De triomf had de span ning doorbroken. Zij gedroegen zich als kinderen die een cadeautje heb ben gekregen. „Stem!” riep Sylvia. „Zeg ons hoe we eruit kunnen! Je hebt verloren”. Tim slaakte een diepe zucht. „Ik heb me nooit gerealiseerd hoe goed het is om te leven”. „Misschien”, zei dr. Reyd terneer geslagen, „was deze hele geschiede nis niets anders dan een nogal om slachtige manier om Jason Osgood te vermoorden”. „Vooruit, Margaret!” riep Jean vro lijk. „Haal je jas! We gaan weg!” Iedereen lachte en riep door elkaar met een bijna extatische opluchting. Hank had de deur naar de patio open gegooid; er woei een vlaag koele, vochtige lucht naar binnen, buiten klonk het geruis van de palmen. „Vooruit, Margaret!” riep Jean. Haar japon wapperde om haar heen toen ze naar Margarets stoel holde. „Ik geloof dat ze flauwgevallen is”, fluisterde ze plotseinlg. „Margaret!” Zachtjes schudde zij Margaret heen en weer aan haar schouder. Met een kreet sprong ze terug. De arm van Margaret was slap van de stoelleu ning gegleden en bungelde nu zacht jes heen en weer. „Margaret!” riep Sylvia. Ze stond stil: Iedereen stond aan de grond ge nageld. Iets van afschuwd kwam over hen. Margaret bewoog niet. „Margaret!” schreeuwde Jean. „Mar garet!” „Margaret!” riep dr. Reyd schor. Hij legde zijn hand op haar schouder, deed toen hijgend een pas achteruit. Haar lichaam sloeg dubbel en met een dreun viel zij voorover op de vloer. „God sta ons bij”, hijgde Tim. Hij knielde naast haar neer, voelde haar pols en luisterde naar haar hart. De anderen dorsten geen vin te verroe ren. „Is ze begon Hank. Tim knikte, stond toen wankelend op. „Ze is dood”, zei hij. Zijn stem was niet meer dan een fluistering. De radio kraakte. Jean huiverde toen Sylvia haar arm om haar heen legde. „Vrienden”, zei de stem van de gastheer, „u bent getuige geweest van de dood van mevrouw Gaylord Chis holm. Het zal u niet zijn ontgaan dat ik mijn belofte heb gehouden. Ik heb u gezegd dat de volgende gast die het feest zou verlaten, dit zou doen voor middernacht. 80. Toen Panda en Jollipop thuis kwamen waren ze allebei erg moe van de gevaarlijke reis die ze gemaakt hadden. Maar Panda liet daar niets van merken. „Dat is dat", zei hij fier, terwijl hij de voordeur open de. „We zijn weer thuis. Maar ik heb geleerd, dat je altijd op gevaar moet rekenen. En daarom moet jij hier maar even wachten. Misschien zijn er inbrekers of JE HEBT GELIJK, HET GELUID IS VRÉSELIJK k 3500 8 AH, DAAR IS ONZE CHARMANTE GASTE!MOM BU DE HAARD ZITTEN, UE ZULT T WEL KOUD HEBBEN NAT NATTE AVONTUUR MAAR JE WEET TOCH WELt ZEEROB, PAT ALS JIJ EROP SPEELT, HET -T< VRESELIJK IS! f S1 MAAR LANG NIET (zo ERG ALS VANDAAG

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 10