mee WERELDRECORDS VOOR SUPERBE ARD SCHENK (3000 M. IN 4.12.6) EN STIEN KAISER (1500 M. IN 2.15.8) Na juweel van partij tegen Kortsjnoi Najdorf zorgde opnieuw voor rumoer in Hoogoventoernooi Sportpaleis geopend TELSTAR - F.C. TWENTE „Zo'n dag maken we nooit meer Steures viel wat terug Eronica W in Hilversum schaatsen NEC gehinderd door blessures Davis Cup-team tegen Roemenië Kurt Vyths accu uitgeput Acht van dertien goed 13 PAARDESPORT ZATERDAG 16 JANUARI 1971 (Van onze sportredactie) SPORTPARK SCHOONENBERG ZONDAGMIDDAG AANVANG HALF Ard Schenk ontnam Bols’ wereldrecord. een Kleurrijk, ADVERTENTIE 3 starts) liet niet minder dan 23 per soonlijke records sneuvelen. LONDEN In Londen is de loting ver richt voor de eerste ronde van de Europese zone van het Davis Cuptoernooi 1971. Ne derland lootte tegen Roemenië, dat in 1969 met Ilie Nastase en Ion Tiriac winnaar werd van de Europese zone. 53.33 43.24 21.91 27.60 19.34 16.07 14.96 12.86 Vultink Bessems Van Nij natten Steures Dekker Roodenburg Velthuis Van der Wal 301 180 188 320 87 133 69 128 (Van onze redactie economie) AMSTERDAM. De accumulatorenfa- briek Acifit in Diemen heeft haar direc teur Kurt Vyth aan de kant gezet. De heer Vyth is inmiddels met vakantie gegaan. Een reden voor het ontslag van Vyth zou zijn dat hij zich wat erg intensief met de sport bezighield en daar ook flink wat geld instopte. Een van Vyth’s grootste pro jecten was enige jaren geleden het weer op poten zetten van een Amsterdamse wielerzesdaagse. In 1966 kon men in Am sterdam voor het eerst weer naar een zes- daagsekermis in de R.A.I. Na vier keer ging de zesdaagse weer ter ziele. Vyth vond een ander doel: de voetbal club Volendam, die hij financieel ging as sisteren. Vyth had vorig jaar het grootste deel van zijn aandelen aan een Franse firma overgedaan, die hem nu aan de kant zette. Kees Verkerk, de al door velen afge- schrevene, wiens prestige enkele dagen geleden bij de nationale titelstrijd zo’n gevoelige deuk kreeg, was ontegenzeg lijk de meest gelukkige man die gister middag in Davos van het kunstijs stapte. Daarvoor even terug naar die voor hem zo historische 500 meter: Verkerk twij felde. Verbaasd bleef hij staan, toen de omroepster zijn tijd bekend had gemaakt: 39,9 sec. Voor de eerste keer in zijn toch al zo succesrijke schaatscarrière had de Puttershoeker de magische 40-seconden- grens doorbroken. Hij kon het niet gelo ven: „Toen ik de speakster hoorde”, ver telde Verkerk later, „dacht ik dat er een wonder was gebeurd.” Pas nadat Pfrom- mer de Puttershoekder de 39.9 bevestigde, sloeg alle twijfel om in pure vreugde. HILVERSUM Hoewel het aantal deel nemers sterk terugloopt zijn er dinsdag avond (7.00 uur) toch weer acht draverijen nodig. Het grootste veld (12) is te vinden in de internationale Libertine-prjjs, waar in Jan Wagenaar jr. met Eronica W en Calumet Bulwark zeer sterk is vertegen woordigd. Zjjn winkansen moeten echter niet al te hoog worden aangeslagen, omdat Thijs Lange de sterk verbeterde Entry Volann in het geding brengt. De vraag blijft echter of de merrie op deze lange afstand zich net zo goed zal tonen als op een korte afstand. DEN HAAG De KNSB heeft alle wed strijd- en toertochten voor dit weekeinde afgelast. (Ned.)—Hort (Tsj.-Sl.) 0-1, Ivkov (Joeg.)— Olafsson (Ijsland) '/s-’/a, Ree (Nederland) Mecking (Braz.) 0-1, Kortsjnoi (Rusl.) Najdorf (Arg.) 1-0, Petrosjan (Rusl.)Len gyel (Hong.) %- Vz, V. d. Berg (Ned.)An dersson (Zw.) 0-1, Hübner (Wdl.)Gligoric (Joegsl.) Vi-V», afgebroken partij: derde ronde NajdorfRee 0-1. Stand na 4 ronden: 1-2. Andersson, Olaf son 3 pnt, 3-5. Hübner, Gligoric, Ivkov 2Vz pnt, 6. Hort 2 en 1 afgebr., 7-11. Lengyel, Mecking, Kortsjnoi, Petros jan, Ree 2 pnt, 12. Langeweg l’/i en 1 afgebr., 13-14. Kuij- pers, Donner l’/i, 15-16. Najdorf, V. d. Berg 54 pnt. Vierde ronde meestergreep: Minic (Joeg.) Timman (Ned.) 1-0, Forintos (Hong.) Van Scheltinga (Ned.) 1-0, Hecht (Wdl.) Krabbé (Ned.) 1-0, Ciocaltea (Roem.)Wit- kovski (Polen) Adorian (Hong.)Da- nov (Joeg.) 1-0, Jansa (Tsj.-Sl.)Hartoch (Ned.) Vz-’/j, Zuidema (Ned.)Kostro (Po len) %-*/», Br. Claussen (Den.)Denker (V.S.) 1-0. Afgebroken partijen 3e ronde: KostroJansa 0-1. Afgebroken partijen 2e ronde: HechtDanov 1-0. Stand na 4 ronden: 1-5. Timman, Forin tos, Hecht, Adorjan, Minic 3 pnt, 6-9. Br. Claussen, Hartoch, Jansa, Zuidema 2’/i pnt, 10. Ciocaltea 2 pnt, 11. Witkovski, Kostro l’/i, 13. Van Scheltinga 1 pnt, 14-15. Den ker, Krabbé Vz pnt, 16. Danov 0 pnt (Van onze sportredactie) HAARLEM. NEC de tegenstander van Haarlem heeft te kampen met veel geblesseerde spelers. Het is dan ook lang niet zeker dat het hieronder door de Nijmeegse club verstrekte elftal in derdaad zondag tegen Haarlem in het veld zal komen: NEC: De Bree, Kornelis, Eggenkamp, Pijs, Schriever, Dekker, De Jong, Thijs- sen, Jendrossek, Hazelhekke, Oosterveld. Haarlem: Paternotte, Wentink, Bur gers, Breevoort, Koopman, Vesters, De Haan, Hoeben, Huyg, De Goede en Bosz- hardt. winstpunten op: de sterke vooruitgang van Verheyen, die zich in Noorwegen al aftekende. Op de 500 meter kwam de Deventer onderwijzer tot een uitstekende 40,9, hetgeen gunstige perspectieven opent voor de komende kampioenschappen. Daar was Jan Bazen, die in Davos nog eens de bevestiging kreeg dat hij kan uit groeien tot één van ’s werelds sterkste sprinters. Zijn 39,2 op de 500 meter, in welke race hij met 0,1 seconde verschil werd verslagen door de Noor Eriksen, en zijn 1.19,7, waarmee hij slechts een halve seconde verwijderd bleef van het wereld record op de 1000 meter, illustreren dat nog eens. Maar ook Martin Hoekstra respectievelijk 39,6 (een egalisatie van het oude Nederlandse record dat op naam stond van Bazen) en 1.20,5 gaf in Da vos een indicatie van zijn scherpe voor uitgang. Terecht merkte Pfrommer later op: „Bij de komende sprintkampioenschappen mag Nederland met vijf rijders inschrijven. Voor Schenk, Bazen en Hoekstra zijn de plaatsen al gereserveerd. Na de W.K. in Gotenburg zal bepaald worden wie die andere twee zullen zijn. Maar zoals de zaken nu liggen, hoeft de technische com missie daarvoor niet meer te vergaderen. DAVOS „Zo’n dag maken we nooit meer mee”. Er lag eerbied en diep respect in de woorden van Peter Nottet, gistermiddag in het zonnige ijsstadion van Davos, ,4e zult op de 3.000 meter onder de 4.20 blijven en dan toch nog als slechtste Nederlan der eindigen.waarmee de Loos- duiner, wiens woorden begrijpelijk iets van verbittering ademden, nog eens ten overvloede aangaf welke ge weldige tijden in Davos op het score bord waren verschenen. Twee wereld records Ard Schenk op de 3.000 meter (4.12,6) en Stien Kaiser op de 1.500 meter (2.15,8) één egalisatie Ivar Eriksen op de 1.000 meter (1.19,2) twee Nederlandse records en een lawine van persoonlijke en baanrecords. Dat was de rijke oogst van enkele uren hardrijden op de schaats onder praktisch ideale om standigheden. Ter illustratie: de Nederlandse delegatie (achtentwintig DEN HAAG De cijfers van sporttoto 26 van afgelopen weekeinde zijn: aantal deelnemers: 657.456; bruto inleg: 1.386.975,60; prijzenbedrag 624.139,02. Ie prijs: 218.448,66, acht meldingen van dertien goede uitslagen, uitkering per ko lom bruto 27.306, 2e prijs: f 156.034,75, 246 meldingen van twaalf goede uitslagen, uitkering per ko lom 634, 3e prijs: 218.448,66, 2479 meldingen van elf goed, uitkering 88, Extra prijs: 31.206,95, 2974 meldingen van de eerste acht goed, uitkering 10,50. Jaap Oudkerk nam al snel de leiding en stond die niet meer af. Zes minuten voor het einde van deze wedstrijd, die omwille van een TV-uitzending werd in gekort een vreemde manipulatie na tuurlijk voor een titelstrijd kreeg De Wit, die debuteerde in een Albank-shirt, bij een jacht op Oudkerk pech. Jaap Oud kerk won nu met gemak. Stam, voor het eerst als prof rijdend, werd tweede. Van der Lans derde, Verdoom vierde en De Wit eindigde op vier ronden als laatste. Dan kan ik die twee zelf wel aanwijzen. Dan is het voor mij geen probleem welke vijf naar Inzell moeten.” Naast Ard Schenk kreeg ook zesvou dig nationaal kampioene Stien Kaiser in Davos een „gouden schaats”, die telkens wordt uitgereikt bij verbetering van een wereldrecord in de Zwitserse wintersport plaats. Een kleinood dat de stralende Delftse dankte aan haar 2.15,8 op de 1500 meter. Daarmee bleef zij 1,4 seconden onder het oude record, dat op naam stond van Atje Keulen, die nu niet verder kwam dan 2.19,4. Maar ook Ans Schut bleef in haar race tegen Rieneke Dem ming onder het oude, in de rit daarvoor verbeterde wereldrecord: 2.16,6. Reserve Rieneke Demming en Akke Falkena, die Verheyens verloofde haar plaats bij de Europese kampioenschappen in Leningrad ontnam, hielden elkaar in evenwicht: 46,37 tegen Rieneke Demming 47,09 op de 500 meter en 2.23,1 tegen 2.19,1 op de 1500 meter. Trijnie Rep maakte het succes voor Broekman tenslotte compleet via haar 44,3 op de 500 meter, waarmee zij 0,2 seconde onder het Nederlandse record van Atje Keulen bleef. Alleen Atje Keulen zag geen kans haar toptijden op de 500 en 1500 meter scher per te stellen, terwijl Akke Falkena, Rie neke Demming en Peter Nottet „slechts” op één onderdeel slaagden. Onnodig te zeggen dat Kees Broekman en Leen Pfrommer gisteravond de gelukkigste schaatscoaches in Davos waren. Pfrom mer: „Met zulke tijden is er alle reden om hoogst tevreden te zijn. Maar ook de jongens zijn dat, zonder uitzondering. Ook Nottet, die nogal opziet tegen de lange afstanden. Vandaag is nogmaals het be wijs geleverd dat we nog iedere dag voor uit gaan.” Met de komende Europese kam pioenschappen in Heerenveen in het voor uitzicht een prettige gedachte. West-Duitsland, dat vorig jaar de finale bereikte, komt in de eerste ronde uit tegen Oostenrijk. Zuid-Afrika en Rhodesië mogen weer niet deelnemen aan het toernooi i.v.m. de rassenkwestie. De loting ziet er als volgt uit: Afdeling A PortugalTurkije, Ver. Arabische Repu bliekTsjechoslowakije, Griekenland België, DenemarkenRusland, Finland Ierland, ZwedenFrankrijk, vrijgeloot werden Zwitserland en Spanje. Afdeling B: HongarijePolen, LuxemburgMonaco, JoegoslaviëGroot-Brittannië, ItaliëBul garije, RoemeniëNederland, IsraelNoor wegen. Terecht was er grote vreugde bij de opening van dit 74 miljoen gulden ge kost hebbende project. De bouw heeft niet lang geduurd, het werd in 2% jaar gerealiseerd. Burgemeester W. Thomassen van Rot terdam, releveerde de voorgeschiedenis van de bouw van het complex en nodig de prins Claus vervolgens uit de openings- knop in te drukken. Daarna werd een gevarieerd programma afgewerkt, dat startte met een show van de „Rotter damse harmonie”, de Marinierskapel. De sport, die in het majestueuze pa leis de spits mocht afbijten, was judo. Anton Geesink gaf een demonstratie te gen een twintigtal tegenstanders. De ju doka’s maakten vervolgens plaats voor de leden van het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest, die onder leiding van Edo D« tips: 1. Lapolnte-prljs: 1. Ma Roodnoot. 3. Indra Shadow. 3. Impish Hanover. Outs: Inna Hollan- dla. 2. Lestavll-prijs: 1. Hldda Dear, 3. Hemanda Leron, 3. Hortence. Outs: Fair Lady. 3. Llbertlne-prljs: 1. stal de Regt (Entry Volann - Faith Hollandia), 2. Eronica W, 3. Calumet Bulwark. Outs: Generaal Padua B. 4. Amatrtce-winterkampioenschap: 1. Ilona, 3. Heros, 3. Hanneke Tabor. Outs: Hippo. 5. L’Hlrondelle-prtjs: 1. Hoot Song, 3. Hertogin van Gelre, 3. Aracla Peterhof. Outs: Hanneke d’Aster. S. Levrette-prljs1. Hea Alkestls VE, 3. Fira Beroona, 3. Empereur CH. Outs: Fleche. 7. Laura-prijs: 1. Hasso Bercona, 2. Hero Ma rl) ke, 3. Iris Hagheweyde. Outs: Isabel G. 3. Leonard-prijs. 1. Hanny Hollandia, 2. Goya, 3. Igmar Buitenzorg. Outs: Coalgetter. de Waard, Daniel Wayenberg begeleidden in de Rhapsody in Blue van Gershwin. Zij moesten bewijzen dat het sportpaleis voor meer dan sport alleen te gebruiken is. Dat was trouwens de opzet van de show. De sport werd daarna vocaal en caba- rettesk onder de loep genomen. Dat ge beurde door Hans Boskamp, die de 6000 kijkers, onder wie onder andere minis ter Klompé, mr. Klaasesz, commissaris van de koningin in Zuid-Holland, jhr. mr. A. Feith, voorzitter van de NSF, vele burgemeesters en vele topsporters aan het community-zingen kreeg. Voordat de stayers aan het slotnummer begonnen was er een lichtshow met me dewerking van de popgroep Modesty Blaise. Vijf Nederlandse profstayers duel leerden tenslotte in de eerste manche om het winterbaankampioenschap van Nederland. Er verscheen een stralende lach op het gezicht van Verkerk, die alle pessimisten in het ongelijk had gesteld. Bij de ko mende verdeling van de medailles zal er weer terdege rekening met hem moeten worden gehouden. Zijn opmerking: „Zo’n tijd geeft de burger moed”, wijst al in die richting. Waarbij nog komt dat Ver- kerks tijd nog scherper had kunnen zijn wanneer hij de laatste (buiten)bocht wat minder ruim was ingegaan. Zijn achter stand op Ard Schenk, die een praktisch vlekkeloze sprint reed in de voor een klassementsrijder onwaarschijnlijke 38,9 hetgeen een Nederlands record bete kende bedroeg op dat moment slechts twee meter. Een voorzichtige Verkerk later: „Door die slechte laatste bocht heb ik zeker drie- tot viertiende seconde verspeeld”. Moreel gesterk door zijn 500-metertijd waagde (Van onze sportredacteur) ROTTERDAM. Op feestelijke wijze is gisteravond het sport- en tentoonstel lingscomplex „Ahoy” in Rotterdam ge opend. Dat betekent dat Nederland er weer een grootse expositieruimte bij heeft, maar vooral, en op de eerste plaats dat er eindelijk een uniek Nederlands sportpaleis is. Prins Claus zorgde voor de officiële opening door op een knop te drukken, waarna op het kostbare elek tronische scorebord de tekst verscheen: „Ahoy Rotterdam geopend 1971”. Zesdui zend toeschouwers (de maximumcapaci teit is 10.000) waren er getuige van, drie duizend genodigden en drieduizend door de gemeentecomputer aangewezen Rot terdammers uit alle wijken en hoeken van de stad. (eindelijk) een Rus een partij, na een to- taal-produktie van 8 Dat klinkt onheilspellend van improduk- tiviteit, maar schaakscores worden nog al slakkerig opgebouwd. Per slot staat Kortsjnoi, die nog in december het lands kampioenschap veroverde, maar één punt achter op de leiders, en is Petrosian met dezelfde score ongeslagen gebleven. Desondanks, de leiders zijn „anderen” en dat maakt natuurlijk de komende week de zaak ongemeen pikant en spannend. Ivkov-Olafsson werd een puntendelig, met een IJslands plusje, dat evenwel niet viel te investeren. Van den Berg-Andersson, 0-1, wijl de Nederlander een taktische finesse over zag. Met dat al is de Zweed drommels produktief en lijkt het geen dwaze pro fetie hem een hoge prijs te voorspellen. Geslagen-somber zat grootmeester Don ner gisteravond in de restaurant-zaal aan zijn fysiek herstel te werken. Psychisch kost de restauratie vermoedelijk meer tijd. Hij stond veelbelovend tegen Lange weg, ofschoon het de vraag is of er wer kelijk zaken te doen vielen. Toen over zag de grootmeester een kinderlijk val letje en tuimelde in een peilloos-niets Ree, na zijn affaire met Najdorf wel het meest in het nieuws, werd door Mecking verslagen, die aldus de midden moot nog verder deed uitdijen. Men zou kunnen zeggen: het peloton zit te dicht opeen. Daar zal eerst verandering in moeten komen. Gegeven echter het peil van alle deelnemers is zich-los-rijden niet bepaald simpel. Jan Timman heeft verloren. Dit be richt bepaalde het gesprek over de mees tergreep. Hij stond, met zwart, een pion tegen Minic voor, toen hij een lagere- school-truc overzag en de dame verloor. Dat hij nog gedeelde eerste is, moge een kleine troost zijnDoch de gedachte aan 4 uit 4 zal hij toch niet vlug kunnen loslaten. We hebben trouwens wat meer hoop op een vaderlands resultaat gekregen in de ze afdeling. Zowel Hartoch als Zuidema draaien behoorlijk. Vandaag vieren we de eerste rustdag, onder andere met de 39ste verjaardag van Ciocaltea. Morgenmiddag is het weer aantre den geblazen. Gelijktijdig zullen dan de internationale damesgroepen hun eerste ronde spelen. Vierde ronde grootmeestergroep: Donner (Ned.)Langeweg (Ned.) 0-1, Kuijpers AMSTERDAM. Dat talent alleen ook in de biljarterjj niet voldoende is om onmiddelljjk door te breken naar de top werd in de derde ronde van het natio nale kampioenschap 47/2 in Amsterdam bewezen. Want de Njjmegenaar Wim Steu res, die op de eerste dag rjjkeljjk uit zijn grote technische arsenaal had geput, bleek mentaal nog niet in staat om de barrière Dekker te nemen. Steures, ook in het kam pioenschap in de eerste klasse door zijn vriend uit Dodewaard geklopt, verloor kansloos in 16 beurten (400318). hij een aanval op het wereldrecord op de 3.000 meter, dat kort daarvoor door Schenk, in zijn openingsrit tegen de Zweed Wellenbert op 4.12,6 was gebracht. De regerende Europese en wereldkam pioen onttroonde daarmee Jan Bols, met 4.16,4 houder van dat record. De Hooge- veener was in zijn rit tegen Verheyen ook al onder deze tijd gebleven: 4.15,7. De aanval van Verkerk mislukte uitein delijk, maar met zijn 4.16,5 demonstreerde hij nog eens ten overvloede bepaald niet thuis te horen in de rij der kanslozen. Pfrommer later op de avond: „Voor mij zijn die tijden van Kees geen verrassing. Ook na de Nederlandse kampioenschap pen, waar hij eigenlijk alleen op de 1500 meter zijn ware gezicht heeft laten zien, had ik er nog alle vertrouwen in. En niet ten onrechte, zoals vandaag is gebleken. Volgende week in Heerenveen zal Kees wat moeten laten zien, en niet in Goten burg zoals ik de laatste dagen zo vaak gehoord heb. Dat komt pas later.” Ard Schenk, die in Heerenveen zijn Europese titel op het spel zet, heeft er naast Bols in ieder geval een landgenoot als concurrent bijgekregen, hoewel zijn top vermoedelijk pas in Gotenburg zal liggen. Davos leverde voor Nederland nog meer (Van onze schaakmedewerker) WIJK AAN ZEE Schaak als herfstmiddag de vierde ronde in het Hoogoventoernooi. Kleurrijk, verstild, motregen, en af en toe een vergezicht. Geen onweer zneer, maar wel beslissin gen. Eigenlijk een wrede dag, gegeven het verloop van enkele duels, maar de emoties bleven zo koeltjes, slechts tot de stukken „beperkt.” Dat grootmeester Najdorf ter opluiste ring opnieuw een staaltje rederijkers kunst weggaf, vermeiden we slechts vol ledigheidshalve. Elke schaker kent dat gevoel van zich te moeten uiten, na een nederlaagWelnu, akkoord. Als h(j na een uurtje maar weer als genezen kan worden beschouwd. Kortsjnoi-Najdort was natuurlijk van- huis-uit een hoogtepunt. Het werd tech nisch juweel, tot in de slotfase de Rus ietwat het spoor bijster raakte en Najdorf remise door eeuwig schaak had kunnen bewerkstelligen. Dat nu overzag hij royale bedenktijd ten spijt en toen sprak hij wat luide. Een half uur nadien zat hij met Kortsjnoi aan tafel en kibbelde tussen de patates door over het pro en contra van Ds8+. Aldus won Het scheelde weinig of Steures zou ook tegen v. d. Wal een punt zijn kwijtgeraakt. Want nadat de Nijmegenaar na met een serie van 117 een achterstand te hebben weggewerkt met 100 in de 17e beurt als eerste aan de meet kwam, stootte v. d. Wal in de nabeurt zo secuur, dat een remise in het verschiet kwam. Maar na 55 punten (op 15 caramboles van het einde) maakte v. d. Wal het kleine foutje waardoor Steures winnaar werd: 400385. Van Nijnatten hield de race om de eer ste plaats gemakkelijk vol dankzij een explosie van 351 punten in drie beurten (188, 92 en 70), waardoor hij met een moyenne van 36.36 Dekker klopte: 400— 286. Vultink (overwinningen op Velthuis: 40080 en Roodenburg: 400100) en Bes sems (winst op Van der Wal: 400—73 en Velthuis: 400175) deden het nog het best. De stand na twee dagen is: 8 8 8 6 2 0 0 0 Telstar: v. d. Meeren, Driessen, An dré, Zwaan, Wijngaarde, De Vries, Fens, Van Egmond, Bond, De Wit en Stanic. F. C. Twente: Schrijvers, Van lerssel, Drost, De Vries, Oranen, v.d. Vail, Huge, W. v.d. Kerkhof, Jeuring, Pahlnlatz, R. v.d. Kerkhof. RCH speelt thuis tegen AGOW. De Racing geeft de zelfde opstelling op als vorige week: Bes, Van Leeuwen, Kesse- laar, Van Eijden, Van Ramselaar, Wij- ers, Smit, Verschoor, Stoute, V.d. Berg en Meijer. AGOW: Giezen, Van Eyck, Lam mers, Kanselaar, Steenbergen. Mulderij, Van Rensouw, Panman, Wentink, Dole- sar en Beekman. EDO ontmoet PEC. PEC: Ronde of Post, Gardazevic, Schutten, Spanhaak, v. d. Horst, Rijsbergen, Liotart, Stoffels of Rorije, Heskamp, Kragt Kroes of Ro- rije. EDO: Vos, Laan, De Ruiter, Breeu- wer, Koster, Koek, Nijssen, Blüm, Koe- nekoop, Kamoen, Van Polanen. Oudkerk werd door prins Claus gefeliciteerd voor zijn overwinning in de stayerrace in het Rotterdamse sportpaleis. j-

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 13