I Kaoenda: DRUK VAN GEMENEBEST In de OP GROOT-BRITTANNIE Handelsverkeer verdubbeld Verbeterde relatie Moskou-Peking Incidenteel contact Westduïtse perswereld Oorlogje in Ca Twee jaar voor Fritz Teufel Britse PTT gaat staken l igjaii - „Zuid-Afrika lijkt tweede Vietnam” ijskast VAN DAG TOT DAG commentaar op actuele zaken Dr. King herdacht I achtergrond Drie executies ht Studenten slaags met politie in Lissabon Duitse dialoog krijgt vervolg in Oost-Berlijn Brit pleit voor geboorteregeling in Kameroen 3 2 ZATERDAG 16 JANUARI 1971 Economisch ‘en Satelliet Wereldraad van Kerken Springer Onontwarbaar Ex-nazi Twee bomaanslagen op recruteringsbureaus in New York Prins Juan van Bourbon gaat naar de VS (Van onze redacteur in Bonn) BONN Twee reuzen uit het wereldje van West-Duitslands massa media misbruiken nu al een maand lang hun machtspositie voor een on fatsoenlijke strijd. Henri Nannen, hoofdredacteur van het weekblad „Stem” (oplage twee miljoen) presenteert zijn lezers deze week een relaas van acht met een rouwrand af gezoomde pagina’s. De titel luidt: „De kwestie Löwenthal: wie de moord past”. Nannens vijand is Gerhard Löwen thal, moderator van een televlsie-ac- tualiteitenprogramma. Hij leidt, pre senteert en commentarieert en be schouwt zichzelf als West-Duitslands populairste televisie-journalist. Die populariteit zou vooral te danken zijn aan het feit dat Löwenthal (een zuur pruim op het beeldscherm) door dik en dun obstructie voert tegen de re- gering-Brandt. Voorzichtig Bewogen - .1» a - (Van een speciale medewerker) J^/VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV^ArVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV^ T ecial zingen over vier jaar wachten, tenzij men tot tussentijdse verkiezingen zou besluiten. De oppositie wil dat wel, al was het alleen maar om de categorie jonge kiezers tussen 18 en 21 jaar die straks mee mogen stem men, vlugger aan hun trekken te laten komen. Bezwaar is echter dat de Eerste Kamer dan nóg eens moet worden ontbonden. Deze week werd er in de Senaat al tegen de komende Kamerontbinding gesputterd. Men vond de wijzigingen, die zullen wor den aangebracht, nauwelijks de moeite waard om daarvoor weggestuurd te wor den. leeft aoe- aan punt Ne- NEW YORK (AFP) Twee militaire recruteringsbureaus in New York zijn het voorwerp geweest van bomaanslagen. Twee militairen hebben verwondingen opgelopen. De ontploffingen, een in Bronx en de andere in Harlem, richtten grote vernie lingen aan. Het Gemenebest, aldus Heath, is geen hof van appel dat het recht heeft een definitief oordeel te vellen over de poli tiek en de daden van zijn leden. Hij doel- „S tern”-artikel met een foto van Henri Nannen. criticus leidt, aan een dat het MOSKOU. De normalisatie van betrekkingen tussen de Sovjet-Unie MÜNCHEN (DPA) De 27-jarige voor malige Westberltfnse communeleider Fritz Teufel is gisteren door een rechtbank in München tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld. formachtige pakken nog steeds demon stratief een Mao-speldje. Havenstaking. In alle Italiaanse havens lag het werk gisteren nagenoeg stil als ge volg van een vierentwintiguursstaking van de havenarabeiders die een nieuwe arbeidsovereenkomst wensen. Hotelbrand. In de Zwitserse wintersport plaats St. Moritz is het ruim honderd jaar oude hotel „Roi Soleil” door brand verwoest. Van de hotelgasten en het personeel werd niemand gewond. dit ezers eden over van stem •over maar raar) m te •aard Maar kie- heil- via mte- itte- i de long Vol- ister iflict ;rote ister i op rzie- i de rek- Bo- :sbe- Iran oten end- men lan- kan i de tam. be- LISSABON (AFP) Gisteren hebben zich in de omgeving van de universiteit van Lissabon tot twee maal toe botsingen voorgedaan tussen studenten en de politie. De studenten, die een bijeenkomst hiel den, werden uiteengedreven. Zij gooiden met stenen naar de politie, die de demon stranten achtervolgde. Verscheidene stu denten werden gewond. De faculteit voor rechten en letteren is na de incidenten gesloten. acht ïing Er aten en ;ene Hen Het ten- iden irij- ge- of iten een den tie- van der irift als laar Sinds minister Smallenbroek in het voor jaar van 1966 met zijn proeve van een nieuwe grondwet kwam, is er heel wat tijd en energie aan de grondwetsherziening gespendeerd, maar dat heeft niet tot ge volg gehad dat er inderdaad van een in grijpende moderniseringspoging kon wor den gesproken. Daarom is het wellicht ook maar beter dat een nieuw kabinet en een nieuw parlement zich nog eens diep gaand bezinnen op de voornaamste ele menten van ons staatsbestel die restauratie en modernisering behoeven. Bij de huidige stand van zaken valt toch niet te ver wachten dat andere dan incidentele en ondergeschikte verbeteringen kunnen wor den bereikt. Teufel is veroordeeld wegens het plaat sen van twee brandbommen in een ge rechtshof in München. Vrienden van Teufel op de publieke tri bune beantwoordden het vonnis met spreekkoren. Zij werden daarop de zaal uitgezet. Oost-Groningers „van alle gezindten” hebben elkaar gevonden in een soort goed moedige rebellie, die ondanks haar goed moedigheid om doodernstige zaken gaat. Een aantal Kamerleden is bij hen op bezoek geweest omdat deze parlemen tariërs wel begrepen, hoe doodernstig de situatie in dit deel van de noordelijke pro vincie is. Zij wilden echter ter plaatse een zo direct mogelijke informatie opdoen en, nou, die hebben ze dan ook gekregen. De Oost-Groningers hebben geen blad voor de mond genomen en de afgevaardigden uit de Haagse debatkamer de ene koude douche na de andere gegeven. Voor de mensen in Oost-Groningen staat het vrijwel vast, dat zij in de steek gelaten zijn. Hun geloof in de regering en parle ment is erg klein geworden. Dat kunnen alle partijen zich aantrekken, omdat het Oostgroningse scepticisme dwars door alle partijgelederen heen gemeengoed is ge worden. Voor deze situatie, die nu misschien wat meer belangstelling heeft gekregen maar nog allerminst aan een oplossing toe is, zou waarschijnlijk al veel eerder op par lementair niveau een recept zijn gevonden als we, inplaats van onze evenredige ver- VWWWVWWWWVVVWVWWWVWVWVVWVVVVWWVVVVVWVWVV^?VVVVWVVVVWVWWWVVVVWWV ^yy^j^yj^/^/\/»/V\/V\AA/VV^^A/V'V\AA/VV\AA<VVVV\O/VVVVVVVVV\/VVVVVVVVV\A/V>/VVVVVVVVVVV\AA/V\A/VVV>A/VVVVVV (Van onze redacteur in Bonn) BONN. De enige concrete medede ling, die staatssecretaris Bahr gistermid dag na een vertrouwelijk gesprek van een paar uur met zjjn Oostduitse collega Kohl heeft verstrekt, luidde: de dialoog wordt op 26 januari in Oost-Berl(jn voortgezet. Gezien de grote spanning, die de laatste tijd in de contacten tussen beide Duits- landen bestaat, wordt echter die zeer summiere mededeling in Bonn positief ge waardeerd. Velen hadden met het voorlo pig onderbreken van de reeks gesprekken, waartoe in oktober werd besloten en die gisteren zijn derde ronde beleefde, reke ning gehouden. Bahr, die voor het eerst zijn oostelijke collega in Bonn kon ontvangen, noemde de atmosfeer tijdens het gesprek „zakelijk en aangenaam”. Uit het feit dat tot Kohl’s delegatie een verkeersdeskundige behoor de, kan worden opgemaakt dat ook gis teren het verkeer naar Berlijn en dat tus sen beide Duitslanden is besproken. LONDEN (Reuter) Volgende week woensdag leggen 230.000 werknemers van de Britse PTT het werk neer, zo is door de vakvereniging meegedeeld. De bond deed de stakingsoproep, die voor het ge hele land geldt, na verwerping van een aanbod van de regering tot een loonsver hoging van acht percent. Het sorteren en bestellen van de 35 mil joen brieven en 500.00 pakjes die elke 24 uur afgehandeld worden, zal achterwege blijven. Wat de telefoondienst betreft, zal alleen het automatische verkeer doorgang kunnen vinden. Het telefoonverkeer met het buitenland zal voor het grootste deel stil liggen. Alleen dringende telegrammen zullen worden behandeld. bia legde er echter de nadruk op dat hij niet naar Singapore is gekomen om het Gemenebest in verband met de kwestie van de wapenleveranties te torpederen. De Indische minister van Buitenlandse Zaken, Swaran Singh, stelde dat de lan den rond de Indische Oceaan zich meer zorgen maken over de groei van de Zuidafrikaanse militaire macht dan over de Russische dreiging die hij hypotetisch noemde. Premier Bandaranaike van Ceylon ver zette zich tegen de levering van Britse wapens aan Zuid-Afrika en sprak in dit verband van een symbolische steun aan dit land. De Nigeriaanse minister van Buiten landse Zaken Okoi Arikpo, viel heftig uit tegen Engeland. De verkoop van wapens aan Zuid-Afri- ka aldus ds minister, ondanks het verzet van Gemenebest-landen, zal Engelands in vesteringen in Afrika in gevaar brengen. „Voor een paar miljoen brengt Heath de Britss investeringen in gevaar.” Daarbij blijft het Kremlin echter waak zaam, niet het minst door de successen die China in de ruimtevaart en in de buitenlandse diplomatie heeft geboekt. De lancering van de eerste Chinese sa telliet wordt evenmin vergeten als de di plomatieke erkenning van Peking door Rome en Ottawa en de groeiende steun van China’s toetreding tot de Verenigde Naties. Wat deze ontwikkelingen extra belang rijk maakt, is het verslechteren van de Amerikaans-Russische betrekkingen. Die verkoeling van een crisis kan bepaald niet worden gesproken is ongetwijfeld zowel een oorzaak als gevolg van de nor malisatie in de Chinees-Russische relaties, zo wordt tenminste in Moskou gerede neerd. China heeft de Sovjet-Unie jarenlang be schuldigd van een „komplot met de VS”. Deze kwestie zal in de onderhandelingen tussen Moskou en Peking een steeds be- langrijker plaats innemen. de en China, die anderhalf jaar geleden be gon, zal zich dit jaar voortzetten, zij het zonder spectaculaire vorderingen. Daar over zijn de meeste Russische en buiten landse waarnemers in Moskou het eens. Nog steeds wordt onderhandeld over het geschil om de grensrivier de Oessoeri, dat in ’69 nog gewapenderhand werd uit gevochten. Deze week is het wel duidelijk geworden dat er van een ingrijpende herziening van grond- en kieswet in deze kabinetsperiode niets meer terecht komt. Dat noch rege ring, noch Kamermeerderheid iets van een ingrijpende wijziging van het kiesstelsel zou willen weten, stond al wel vast. Nu is echter ook nog de herziening van de grondrechten de parlementaire mist in gegaan. Daarmee is de oogst aan ver nieuwingen op dit terrein wel uiterst ma ger geworden, maar misschien is dat nog niet helemaal ongunstig. De Kamer stelt terecht dat de regering te laat met de nieuwe grondrechten is ge komen om het parlement nog voor de ver kiezingen gelegenheid te geven aan alle bezwaren voldoende aandacht te schenken Een snelle afhandeling zou zeker waar het de nieuwe grondrechten op het terrein van de meningsuiting, de godsdienst, de be toging en het telefoongeheim gaat, niet ge wenst zijn geweest. Het uitstel betekent dat de zaak voor vier jaar de ijskast ingaat. Grondwetswijziging vergt namelijk de goedkeuring van het parlement in twee lezingen. Dat wil zeggen dat de eerste be handeling door Kamerontbinding en nieu we verkiezingen moet worden gevolgd. Het kabinet-De Jong had de komende verkiezingen willen aangrijpen om althans die nieuwe grondrechten in te voeren. Dat moet dus nu tot de volgende verkie- DE WEKEN daarop is door rech terlijke uitspraken, vraaggesprekken en verklaringen een volstrekt onont warbaar beeld ontstaan van moedwil lig verzwegen feiten, een vermoorde die nog leeft en een vermoorde die nooit heeft bestaan, een getuige die betaald werd en een getuige die zelf als nazi-misdadiger door de mand viel maar juist op het goede moment een hartaanval kreeg, etc. Beide partijen kregen van de rech ter opdracht bepaalde verdachtmakin gen achterwege te laten. Maar de SINGAPORE (Reuter en AFP) De Britse premier Edward Heath heeft gisteren op de Gemenebestconferentie in Singapore het recht van Groot- Brittannië verdedigd om zijn eigen zaken te behartigen. Heath wees de regeringsleiders van de andere Gemenebestlanden op „de pogingen van de Russen hun vloot in de Indische Oceaan te versterken”. de hiermee kennelijk op het geschil bin nen het Gemenebest over het voornemen van Engeland wapens aan Zuid-Afrika te leveren ter bescherming van de zeerou- tes, waartegen vooral de Afrikaanse lan den Zambia en Tanzania zich fel ver zetten en welke kwestie zou kunnen lei den tot het uiteenvallen van het Gemene best. DAT WORDT betwijfeld of een SS- Obersturmbannführer, die niet ontkent eens een fanatiek nazi te zijn geweest, de aangewezen man is om jeugdak- ties in het huidige Duitsland te leiden, mag Nannen niet verbazen. Het was bijna ontroerend om de man, die in zijn Stern toch nu en dan ook nazi’s ontmaskert, nu als moraalridder ter verdediging van zijn vriend Weide- mann tegen Löwenthal ten strijde te zien trekken. tegenwoordiging, een districtenstelsel zou den hebben gehad. Het incidentele contact van parlementsleden met de bevolking, zoals dat in Oost-Groningen deze week plaatshad, onthulde duidelijk het gebrek aan communicatie tussen kiezers en ver tegenwoordigers in de Kamer. De wijziging van ons kiesstelsel tot een districtenstelsel is nauwelijks te verwach ten, zelfs niet de komende jaren, maar men krijgt toch sterk het gevoel dat de handhaving van de evenredige vertegen woordiging zonder varianten de parlemen taire werkzaamheid zal verlammen. De omstandigheden in ons land wijzigen zich sterk. De communicatie van aangezicht tot aangezicht tussen mensen die kiezen en mensen die gekozen worden wordt nood zakelijk, en vooral een volkomen uitput tende informatie over de problematiek zullen de Kamerleden op den duur slechts ter plaatse kunnen opdoen. In het distric tenstelsel „groeien de kandidaten voor de Kamer op de akkers der gewesten”, om het maar eens dichterlijk uit te drukken. Een compromis tussen het huidige stelsel en de districtsvertegenwoordiging lijkt voor ons land in de toekomst toch onont- heerlijk. >unt ;ap- pil- teu- en Op 2 december opende Löwenthal in zijn „ZDF-Magazin” indirect de aan val op Nannen, die een persoonlijke vriend is van Willy Brandt en tussen het vele bloot van zijn sensatieblad veel reclame voor de regering pleegt te maken. Löwenthal mikte indirect op Brandt door hem ervan te beschuldi gen een oud-nazi van de afschuwelijk ste soort in dienst te hebben, ondanks het feit dat ’s mans verleden hem be kend is. Het betreft de 66-jarige Hans Weidemann, leider van de oopulaire „Stem”-acties „Jeugdonderzoek" en „Jeugd traint voor Olympia” Weide mann had in het Derde Rijk onder meer in Noord-Italië de propaganda- eenheid „Südstem” geleid en was in die onfrisse bezigheid bijgestaan door de luitenant van de Luftwaffe, Henri Nannen. Op vele plaatsen in de Verenigde Sta ten is gisteren wijlen dr. Martin Lu ther King herdacht. Het zou gisteren de 42ste verjaardag zijn geweest van de vermoorde Nobelprijswinnaar. In Washington werd een optocht georga niseerd, waaraan onder meer de op volger van dr. King, dominee Ralph David Abernathy deelnam. Op de foto spreekt Abernathy door een luid spreker de menigte toe. Dr. King werd op 4 april 1968 op het balkon van een motel in Memphis doodge schoten. Natuurlijk, er was een directe aan leiding. De aanval was op Nannen ge richt. En deze stond niet alleen. Bij In dit verband drong Heath er bij de leiders van de Gemenebest-landen op aan voorzichtig te werk te gaan opdat hun „vriendschapsbanden niet door misver stand zouden worden doorgesneden.” De Britse premier heeft de activiteit van de Russische vloot een van de re denen genoemd voor de mogelijke Britse wapenleveranties aan Zuid-Afrika. Tij dens Heaths rede liet de delegatie van Tanzania een onofficieel document op de conferentie circuleren, waarin wordt ge zegd dat wapenleveranties aah Zuid-Afri ka neer komen op „uitverkoop” van de zwarte Afrikaanse landen. President Julis Nyerere van Tanzania be pleitte vriendschap voor Engeland, maar verklaarde dat een stap om Zuid-Afrika wapens te leveren, een betuiging van steun aan dit land is, onverschillig aan welke beperkingen de leveranties onder hevig zullen zijn. De onderhandelingen, die al een jaar duren, hebben tot nu toe weinig uitzicht op een oplossing van' het conflict geboden. Wel heeft een speciale Chinees-Russische commissie verleden jaar december over eenstemming bereikt over een regeling voor de scheepvaart in het grensgebied, met name op de Oessoeri. Het jaar ’70 kenmerkte zich ook op ander gebied als een periode van herstel in de betrekkingen: in april kwamen Moskou en Peking overeen hun ambassades weer op het hoogste niveau te bemannen, waar op Vladimir Tolkstikov naar China ver trok en Sjin Hoean zijn intrek nam in de grote flat aan de Vriendschapsstraat in Moskou. Aanwijzingen voor concrete verande ringen en hun begrenzingen: de vrouwen van de lagere Chinese diplomaten, die drie jaar geleden naar huis gingen, heb ben zich weer bij hun mannen in Moskou gevoegd. Ze dragen op hun grijze uni- Parallel aan de politieke contacten ont wikkelen zich de economische. Het totale handelsverkeer zal dit jaar oplopen tot ruim 350 miljoen gulden, weliswaar een- twaalfde van de goederenstroom in 1959, maar het dubbele van verleden jaar. Er resteren nog andere belangrijke pro blemen, vooral in het ideologische en bui- tenlands-politieke vlak, die echter ook hun scherpe kanten lijken te verliezen. Het af zwakken van pro-Chinese tendensen in buitenlandse communistische partijen maakt het voor Moskou gemakkelijker de aanvallen op het Maoïsme te matigen. De Russen schikken zich gemakkelijker in de meningsverschillen met China over de in terpretatie en toepassing van het marxis- me-leninisme. President Kenneth Kaoenda van Zam bia sprak zo bewogen over het verlies van mensenlevens in zijn land als ge volg van „militaire invallen in Zambia” dat hij zijn toespraak enkele minuten moest onderbreken. Later zei hij op een persconferentie dat er in geheel Zuid-Afrika een niet open lijk verklaarde oorlog woedt en dat elk land dat wapens aan Zuid-Afrika levert „met ons in conflict is.” Als er in dit gekwelde deel van de wereld vrede komt aldus Kaoenda, dan wordt het daar een tweede Vietnam. De president van Zam- ADDIS ABEBA (DPA). Op de confe rentie in Addis Abeba van het bestuur van de Wereldraad van Kerken, die tot 21 januari duurt, is gisteren de kwestie van de geboortenregeling aan de orde ge komen. De Britse kanunnik Jenkins wees erop dat de wereldbevolking zo snel groeit dat het wellicht binnen afzienbare tijd niet meer mogelijk zal zijn alle mensen te voeden. Geboortenregeling is volgens Jenkins de enige mogelijkheid om uit dit dilemma te komen. Hij pleitte voor een uniforme wereldpolitiek op dit punt en pogingen om een dergelijke politiek voor te bereiden. Jenkins bracht het probleem van de dreigende overbevolking ook in verband met de ontwikkelingshulp. Hij is van me ning dat geboorteregeling ook ge rechtvaardigd is uit economische en so ciale overwegingen. MADRID (Reuter) Prins Juan van Bourbon, die aangewezen is om koning van Spanje te worden wanneer de 78-jarige Spaanse leider, generaal Franco, sterft of zich terugtrekt, zal een officieel bezoek van zes dagen aan de VS brengen. Prins Juan zal op 25 januari op de Ame rikaanse marinebasis Annapolis in Mary land aankomen en de volgende dag pre sident Nixon ontmoeten. het tweede Duitse televisie-program- ma (Zweites Deutsches Fernsehen - ZDF) bestond allang kritiek op het feit dat de afbrekende acutaliteitenprogramma door zijn naam hoorbaar ZDF gebonden is. Voorgesteld was al eens of Löwenthal te verwijderen, of de naam van het programma te verande ren. Nu verwierp de ZDF-fractie met 137 tegen 27 stemmen Löwenthals be leid. Nannen was zich echter bewust van zijn macht en sloeg hard terug via „Stern”. Beide partijen richtten zich voorts in kort geding tegen elkaar, waarbij niet duidelijk kon worden ge maakt wie nu de meeste onjuistheden verkocht en het kwam zelfs tot een regelrechte confrontatie tussen beide groten in het „ZDF-Magazin”, waar bij Nannen terloops achter Löwenthal een oud-nazi ontmaskerde (wat is er in dit land gemakkelijker?). Mei gren zeloze verbazing hebben de Westduitse TV-kijkers een uur lang ruzie zien maken. Die TV-strijd was de volgende dag overal in de Bondsrepubliek het ge spreksthema en in veel kranten onder werp van commentaar. Immers, hier was gebleken dat twee mannen, die hun gezag louter baseren op hun be kendheid, in grote ijdelheid him jour nalistieke plaats totaal uit het oog had den verloren. Het medium verleidt, al dus de Süddeutsche Zeitung, zulke mo deratoren tot misbruik en wordt door hen ook misbruikt. JAOENDE (AFP). Ernest Ouandie, leider van de „beweging voor de volken van Kameroen”, Raphael Fotsing, contact man tussen bisschop Ndongmo en Ouandie en Gabriel Tabeu, leider van een verzets beweging, zijn gisteren door middel van de kogel terechtgesteld. De terechtsteleling geschiedde in het openbaar. De drie terechtgestelde mannen werden vorige week ter dood veroordeeld, samen met de bisschop van Kameroen, Albert Ndongmo. De doodstraf voor de 'bisschop werd inmiddels gewijzigd in le venslange gevangenisstraf. AL IN HET voorjaar van 1970 heb ben Springer-redacteuren in het Noord- italiaanse Bevilacque, waar Weide mann en Nannen elkaar leerden ken nen, onderzoekingen verricht naar de oorlogsmisdragingen in de strijd tegen de partizanen. Er zouden redenen zijn geweest waarom Springer zelf de aanval op Nannen niet wenste te openen. Sprin ger en Löwenthal vinden elkaar in hun grondige afkeer van de -egering- Brandt en de machtige arm van de krantenkeizer reikte daardoor zonder moeite tot op de beeldbuis. Zo wordt een actie tegen een las tige hoofdredacteur en een daarop vol gend oorlogje gevoerd ten aanschou wen van praktisch de hele natie. Om dat beide hoofdrolspelers er in hun zelf overschatting en arrogantie van over tuigd zijn de tegenstander en net „dom me publiek” te slim af te zijn, han gen zij zonder bezwaar de hele vuile was buiten. Na de laatste onthullingen van Nannen in zijn Stern („Lieve Stern”-lezer. Het begon met een moordis het wachten op de vol gende aflevering van het „ZDF-Maga zin” en op de volgende reactie van Springer, wiens Herbert Kremp (hoofd redacteur van „Die Welt”) Nannen een leugenaar heeft genoemd, het geen hij van de rechter echter niet mag herhalen. rechter kan nooit meer dan een bij rolletje vertolken in een spel, met grootheden die voor persoonlijke re cherches ter plaatse een straalvlieg tuig charteren en teams van gehaaide reporters kunnen inzetten. Nu, na een maand, uit de verwarde toestand hoogstens de conclusie kan worden getrokken dat aanvaller Lö wenthal in ieder geval zorgvuldig te werk is gegaan, kennelijk met de ge dachte: er blijft altijd wel wat van hangen, krijgt de zaak plotseling een extra-dimensie. De weekbladen „Der Spiegel” en „Die Zeit” weten te mel den dat niet Gerhard Löwenthal maar krantenkeizer Axel Caesar Springer de eerste acties ontplooide. 1 a IHf -a*»* *Kffllifii»fW W» «fcS» S* Hf» W*»*»

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 3