Aanrijding in Rond de losplank De heer J. J. M. van der Kroft veertig jaar bij de N.M.B. Export joeg prijzen voor tulpen en narcissen op Santpoort „Bij de bank ■verveel je je geen uur” Uitgevaren visserij vaartuigen „Confessionele binding in politiek heeft haar tijd gehad” VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND VAN JONGSTE BEDIENDE TOT DIRECTEUR Carnaval in Velsen-Noord MR. H. VAN RIEL VOOR V.V.D.: IN DE VISHAL Dronken automobilist van bed gelicht Matige aanvoer van potplanten „Heliomare” maakt bezwaar tegen tracé randweg ZATERDAG 16 JANUARI 1971 IJMUIDER COURANT H aring JOVIAAL PIONIER Binding GROEI Velsen-N oord Prijsvorming (Van een onzer verslaggevers) VELSEN „Werken bij een bank saai? Meneer, laat me niet lachen! Als jongen van vijftien jaar ben ik hier als jongste bediende begonnen en ik heb me sindsdien nog geen uur verveeld. Integendeel, ik ga elke dag met het grootste plezier naar mijn werk en zit dan al om half acht ach ter mijn bureau”. Aldus de heer J. J. M. van der Kroft, directeur van het Velsense kantoor van de Neder landse Middenstandsbank aan het Plein 1945 en hij spreekt daarbij uit ondervinding, want op dinsdag 19 ja nuari hoopt de heer Van der Kroft bij deze bank zijn veertig dienstjaren te kunnen volmaken, waarvan hij on geveer een kwart eeuw in Velsen heeft doorgebracht tig luisteren en het ijverig maken van aantekeningen. IJMUIDEN Ondanks de veelbflovende aanvoer moesten de werkzaam heden maandagmorgen in de hallen onder nogal moeilijke omstandigheden een aanvang nemen. Enkele ruimgasten wilden namelijk niet eerder met de arbeid beginnen, alvorens er door de vislosregeling enige eisen over hun beloning waren ingewilligd. De leiding hiervan is hier echter niet toe be voegd, hetgeen de opponenten pas na drie kwartier discussiëren duidelijk kon worden gemaakt. Daarbij is een groot deel van de lossers het allerminst met de eisen eens geweest, zodat indien er op een wilde staking zou zijn aangedrongen de overigen met het werk waren begonnen. De organisaties nemen immers binnen de veertien dagen met de reders aan de onderhande lingstafel plaats, met de bedoeling tot een nieuwe loonregeling te geraken. In ieder geval is dit verloren uur voor meerdere schepen een handicap bij het uitvaren geworden, zodat bijvoorbeeld vier schepen een dag later zijn vertrokken dan de bedoeling is geweest. Deze visdag zou niet verloren zijn gegaan indien men de eisen direct bij de bonden kenbaar had gemaakt, die tot dusver steeds voor de belangen van de werkers in de hallen borg hebben gestaan. V eisend Jmuiden (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT-NOORD Voor het eerst sinds vele jaren is er in de IJmond weer eens sprake geweest van een politieke bijeenkomst, waar een bijzonder grote belangstelling voor heeft bestaan. Dit was de vrijdagavond door de afdelingen Bloemendaal, Heemskerk en Velsen van de V.V.D. ge organiseerde openbare vergadering in paviljoen „Velserhooft” in Santpoort- Noord, waarvoor mr. H. van Riel, het Tweede-Kamerlid van deze partij als spreker was geïnviteerd. Het is ongetwijfeld voor een groot deel aan de reputatie van deze bekende politicus te danken geweest dat het pavil joen vrijwel geheel met geïnteresseerde luisteraars was volgelopen. Daar tussen bevond zich zowaar ook drs. Hans Gruyters van D’66, die hiervoor waarschijnlijk speciaal naar Santpoort was overgekomen. Zij die evenwel na de pauze een vinnig debat tussen de heren Van Riel en Gruyters hadden verwacht, zullen hier ongetwijfeld enigszins in zijn teleurgesteld, omdat laatstgenoemde bezoeker zich slechts beperkte tot aanwezig zijn, aandach- flinke belangstelling te bestaan. gelijke incidenten leiden tot scherpere te- gulden per bos van (Van een medewerker) 21-22.30 De jubilerende directeur in zijn werk kamer in het kantoor van de Neder landse Middenstandsbank in Velsen. MAANDAG 18 JANUARI Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg. Geopend 19-21.30 u. 18.30-21 21-22.30 (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Een inwoner ZATERDAG 16 JANUARI Buurtcentrum De Mei, Geelvinck- straat 28. 20 u. discofilmavond vanaf 16 jaar). (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. Doordat een 21-jarige inwoner van Haarlem vrijdagmorgen om half elf als bestuurder van een personen auto op de Burgemeester Enschedélaan in Santpoort verzuimde voorrang te ver lenen aan een van de Middenduinerweg komende personenauto, volgde een vrij ernstige botsing. De bestuurder van de aangereden auto, een 40-jarige inwoner van Santpoort en een eveneens uit Sant poort afkomstige 20-jarige passagier van de andere auto moesten door de ongeval lendienst met zware hoofdwonden en een hersenschudding naar het Antoniuszieken- huis worden overgebracht. Overigens tot beider voordeel, want de zakenlieden kunnen met dit geld overgaan tot uitbreiden en het aanleggen van gro tere assortimenten, terwijl de werknemer van zijn gedeponeerde geld een bepaal de rente incasseert. En de heer Van der Kroft verwacht dat het dienstenpakket van de banken in de toekomst nog verder zal worden uitgebreid, hetgeen niet zal blijven beperkt tot de bemiddeling bij vakantiereisjes. Vooral wanneer straks in EEG-verband een groot aantal grenzen zonder papieren kan worden overschre den, zal volgens hem voor de banken een nog groter aandeel in de nieuwe verhou dingen zijn weggelegd. Een dergelijke uitspraak meende mr. Van Riel onder meer te kunnen baseren op de duidelijke en regelmatige achter uitgang van de C.H.U. en de A.R.P., wel ke reeds in 1918 is ingezet en de re cente kritiek op de benoeming van dr. Simonis tot bisschop van Rotterdam. Der- DE ENORME vraag uit het buitenland en de goede verkoopmogelijkheden in het binnenland hebben een bijzonder gun stige prijsvorming ten gevolge gehad, met prachtige besommingen als uitein delijk resultaat. Een beeld dat zich ver der de gehele week heeft voortgezet. De platvissoorten hebben zich daarbij tot en met donderdag in een steeds toene- worden bekeken, omdat door de plaatse lijke autoriteiten het algemeen belang in de meeste gevallen over het hoofd wordt gezien. En wat de inflatie betreft stelde spreker tenslotte vast, dat het technisch stellig niet onmogelijk zou zijn hier een eind aan te maken, maar dan dient men bereid te zijn genoegen te nemen met ongeveer driehonderdduizend werklozen. En dit wil noch de V.V.D. noch een an dere politieke partij accepteren. Zoals op dergelijke vergaderingen ge bruikelijk, bestond er na de pauze gele genheid tot het stellen van vragen, waar door vele aanwezigen een dankbaar ge bruik van werd gemaakt. vroeger werd gevormd door een aantal min of meer rijke lieden, met aan de andere kant de zakenmensen wier be drijf wel eens rijp was voor een finan ciële injectie. Hierbij fungeerde de bank dan steeds als bemiddelaarster. Na de oorlog is de behoefte aan geld, als gevolg van de wederopbouw en de noodzaak tot investeren zodanig toegenomen, dat de banken welhaast werden gedwongen een beroep te doen op nog meer particulieren waarbij de directies zich vooral .op de salarissen hebben toegelegd. genstellingen in de gelederen van de K.V.P., hetgeen straks bij de verkiezin gen voor deze partij wel weer nieuwe ver liezen zal betekenen. Dit verval van de confessie als bin dend element verloopt thans volgens spre. ker in een voor Nederland ongekend snel tempo, waardoor men hier bezig is twee combinaties op te bouwen, waarbij ech ter randverschijnselen zullen blijven be staan. De heer Van der Kroft werd 25 juli 1915 in Haarlem geboren en na de lagere school te hebben doorgelopen bezocht hij in de Spaamestad vervolgens het Triniteitslyceum. Daarnaast wist hij zich door avondstudie onder meer het praktijkdiploma te verwerven, om na deze gedegen opleiding 19 januari 1931 als jongste bediende bij de Nederlandse Middenstandsbank in Haarlem zijn eer ste betrekking te accepteren, welke uit eindelijk in een mooie carrière zou re sulteren. Want reeds tien jaar later wérd de heer Van der Kroft benoemd tot be heerder van het kaskantoor, dat in ver band met de vleesdistributie bij het Openbaar Slachthuis in Haarlem moest worden geopend. Zijn volgende promotie geschiedde in december 1946, toen de heer Van der Kroft werd aangesteld als agent voor Velsen van het Haarlemse kantoor, waarbij hem een pand werd toegewezen tussen de noodwinkels aan de Ooster- duinweg. Zaterdag 2 januari Hektrawler Willy KW 141, MT. Delft IJM 37, Jan Maria KW 171. Maandag 4 januari Hektrawler Ellsabet Christina KW 41, MT Koraalbank KW J, Sakina Martine KW 32, Petronella VL 131, ML Nestor KW 101. j - Woensdag 6 januari Hektrawler Rijnmond I KW 15, MK Arie Jacob KW 221. Donderdag 7 januari MT Haarlem IJM Vrijdag 8 januari Brittenburg KW 121. Maandag 11 januari Hekrawler Rijnmond ni KW 44, Rijnmond IV KW 85, MT Ptotinus IJM 154, Meyert Menno IJM 209, Wiron II IJM 211, Dirk Maria KW 80, Albatros KW 87, Marry Ma rian KW 149, Soli Deo Gloria KW 152, Francina KW 153, Frank Violijk SCH 64 (13 jan. binnen), Onderneming III SCH 117, Onderneming I SCH 261, Ursinus VL 1, Voorloper VL 16, Caroline VL 90. Elizabeth VL 105, Voorwaarts VL 142, ML Sola Gratia KW 52, Sursum Corda KW 124, Mar jan KW 130, Jacoba Catharina KW 132, Mlchiel KW 167, Arend Cornells KW 205, MK Noordzee IJM 3, Dageraad IJM 4, Poolster IJM 11, Gelria IJM 18, Eben Haezer IJM 23, Maarten Cornelia IJM 44, De Hoop IV IJM 46, Wiron VIH IJM 205, Wiron VII IJM 207, Wiron Hl IJM 221, Deo Vo lente H KW 11, Margriet Jozlen KW 63, Arendje KW 98. Karla Ellen KW 106. Alle KW M. Rlann» DEZE VANGSTEN konden verder de gehele week worden voortgezet, zodat elke dag spannen zijn binnengelopen, zij het dan ook met wisselende resultaten. Ook de export heeft hiervan goed gepro fiteerd, hetgeen van invloed op de prijs vorming is geweest, zodat de haring niet beneden ƒ32 per halkist behoefde te worden verkocht. OOK VOOR GUL heeft de export bij zondere belangstelling aan de dag gelegd, waarbij deze vis tot en met donderdag door ongeveer vijftien schepen werd aan gevoerd. Men beschikte daarbij ook nog over enige partijtjes kleine schelvis, waardoor de wijting v^n de kust wel enigszins in de verdrukking is gekomen. Op deze wijze liep de prijs hiervan van 21 tot 12 per premiekistje terug. De KW 159 „Marian Ellen” was zo geluk kig geweest binnen twee dagen ruim vijf honderd premiekistjes met deze vis te vullen en direct binnen te brengen, doch helaas werd deze moeite niet beloond. Er moest dan ook genoegen worden geno men met een van 14 tot 11,50 va riërende prijs. DE HANDEL heeft deze week vrijdag de goedkoopste produkten kunnen kopen, omdat de aanvoer weer eens dermate overweldigend is geweest dat men zich met de grootste moeite door de voorra den moest heenworstelen. Hierbij bevon den zich ook grote partijen haai van de spanvissers, waar de aanvoerder even min als de handel bijzonder gelukkig mee is geweest, want zowel het binnenhalen van de netten als het voor de verzending gereed maken van de haai is bijzonder arbeidsinsensief en kost dan ook veel werk. DE AANVOER voor deze maandag- markt werd verzorgd door vijf noord- schepen, plus de normale hoeveelheid kotters van andere maandagen. Voorts werd deze kottervloot aangevuld door de trawlers, die hun vangstgebied bij de kusten hebben gevonden. Op deze wijze is men toch weer tot twaalf uur met het lossen der schepen beziggeweest. mende belangstelling mogen verheugen. Weliswaar liep de aanvoer hiervan weer enigszins terug, zodat zij die toch met een bepaalde hoeveelheid aan de markt verschenen van een groot succes waren verzekerd. DIT IS OOK met de gul het geval ge weest, terwijl daarnaast eveneens een geweldige aan voer van kabeljauw kan worden gereleveerd. Hiervan namen de kotters KW 226 en K W174 de grootste porties voor hun rekening, welke sche pen het presteerden in het' midden van de week maar met liefst vijftienhonderd stuks te arriveren. De aanvoer van gul is daarentegen minder geweest, doch in plaats daarvan werden door de spanvis sers met haring aantrekkelijke resulta ten behaald. Aldus liepen dinsdag vier van deze spanners de haven binnen met partijen, welke niet bijzonder omvang rijk zijn geweest, hoewel hier toch gun stige prijzen voor werden betaald. Van daar dat deze haring, vermengd met enige sardien, na een inzet van ƒ35 tot meer dan ƒ40 is opgelopen. „Ik begon hier tussen de ruïnes welke de Duitsers in Velsen hadden achterge laten”, weet de heer Van der Kroft zich nog te herinneren. „Ik keek bijvoor beeld van m’n bureau rechtstreeks uit op de spoorbrug over het Noordzeeka- naal en aan de andere kant op de Duitse bunkers, waar later de Lange Nieuw- straat zou worden volgebouwd. In 1955 moesten deze noodwinkels plaats maken voor een permanente bebouwing, waar bij ons kantoor het laatst werd afgebro ken. Wel met het gevolg dat ik de cliën ten tenslotte onder een opgestoken para plu te woord heb moeten staan”. Het agentschap verhuisde daarop naar het eerste in de Noostraat gereedgeko men perceel, waar de heer Van der Kroft inmiddels over vijf personeelsle den mocht beschikken. Uiteindelijk kon in 1958 het huidige gebouw aan het Plein 1945 worden betrokken, dat toen tevens officieel tot kantoor werd verheven, met de heer Van der Kroft als directeur. Een in zekere zin logische benoeming, want het aantal cliënten moest inmid dels in duizendtallen worden becijferd, waarvan de zaken thans in Velsen door vijfendertig employe’s worden behartigd. En de groei van het kantoor is nog steeds niet tot stilstand gekomen, want terwijl in 1970 in Santpoort een nieuw kaskantoor IJmuiden werd geopend, staat reeds vrijwel vast dat het volgend jaar ook in Zeewijk een dergelijke vesti ging in gebruik kan worden gesteld. KW 110, Wllma KW 113, Klazlna Maryke KW 127, Anna Lydla KW 145, Cornells van Beelen KW 146, Helena KW 164, Aquarius KW 173, Cor nelia KW 174, Dirkje KW 178, Alelda KW 183, Valk KW 185, Elly K'187, Hans KW 189, Mar- garetha Christina KW 190, Deo Volente KW 191, Vrouw Prijna KW 193, Pieter Jacob KW 195, Wil lem Senior KW 197, Yvonne Yolanda KW 206, Janneke KW 209. En Avant KW 210, Geertruida KW 211, Marlena KW 212, Jana KW 213, Agatha KW 214, Janny Jacoba KW 220, Maarten Cornells KW 222, Jacob Senior KW 226, Marco WR 32, Tiny WR 33, Dleuwina WR 45. Dinsdag 12 januari Hektrawler Rijnmond II KW 43, Tetman Hette KW 74, Hendrika Johanna KW 81. Cornells Vrolijk Fzn SCH 171, MT Ant je KW 49, Ora et Labora KW 51, Jacob KW 55, Marian Ellen KW 159, Frank SCH 46, Elly VL 73, Voorbode VL 163, Mlchiel Jan VL 110, Bets en Gerda VL 112, Willem VL 121, MK Maartje IJM 8, Eben Haezer IJM 23, Rose Marie KW 34, Solea KW 180. Anna Hendrika KW 215. Woensdag 13 januari Hektrawler Zeebeen IJM 57, Holland KW 123, Cornells den Duik KW 144, Vooraan VL 115, MT Wilhelmina Johanna KW 39, Frank Vrolijk SCH 64. MK De Hoop IV IJM 46, Alle KW 109, Jacob Senior KW 226. VELSEN-NOORD Het vieren van carnaval blijkt ook in Velsen-Noord te zijn aangeslagen; de feestcommissies van •de sportvereniging „KIC” en de gelijkna mige supportersvereniging hebben beslo ten dit gezelligheidsfeest zelfs op twee avonden te doen plaatsvinden. Vrijdag 12 februari en zaterdag 13 februari kunnen de leden van beide verenigingen ontspan ning vinden bij de muzikale medewer king van „de Zuipschuiten”, een boeren kapel, bestaande uit twaalf personen met daarbij een danstrio. Reeds nu blijkt voor deze beide avon den, die gehouden worden in de eigen kantine op het sportpark Rooswij k, een <G~1-11J- 1x En wat de nieuwe partijen betreft meende mr. Van Riel dat er voor DS’70 enige behoorlijke kansen zijn weggelegd, waardoor het niet is uitgesloten dat de P.v.d.A. twee en D’66 ongeveer vijf ze tels aan deze party zullen moeten afstaan. Ook de binding tussen de vakbond en de politiek wordt volgens mr. Van Riel steeds losser, zodat „door KIoos een te- rugtocht-gevecht moet worden gevoerd." Vandaar dat spreker als vaststaand meen de te mogen aannemen, dat veel leden van de vakbonden reeds op de V.V.D. of D’66 hebben gestemd. In het vervolg van zijn betoog werd door mr. Van Riel ook nog gewezen op het grote probleem van Nederland, be staande uit het feit dat ongeveer vijftien miljoen mensen binnenkort op een uiterst beperkte ruimte moeten leven. Dit vereist een zekere discipline en gezag, waar bij dit laatste begrip allerminst als een vaandel behoeft te worden vereerd. Dit probleem zal volgens spreker voor de ko mende periode de inzet van de Neder landse politiek moeten zijn. Door dit alles achtte mr. Van Riel het ook noodzakelijk dat het vestigen van nieuwe industrieën voortaan landelijk zal BEVERWIJK. Bij een ruime aan voer lijn de bloemenprijzen hoger ge weest dan een week geleden, met name voor de tulpen. Het overgrote deel van deze bloemen en ook van de narcissen gaat naar de export tegen sterk oplopen de prijzen. Voor de binnenlandse handel wordt het daardoor uiterst moeilijk om nog een behooriyk „standje’ bloemen b(j elkaar te krijgen. Niet alleen de snijbloe men zijn goed aan de prijs maar ook de potplanten zijn duurder geworden. Bij de tulpen was de Apeldoorn de af gelopen week weer de koploper. Prak tisch geen goede partij ging weg bene den drie gulden per bos; de hoogste no tering was 3,60. Ook de nu in flinke par tijen aangevoerde rustige Witwe lag rond twee gulden per bos met 2,30 als hoogste notering. Alle andere partijen goede tulpen gingen niet beneden twee De heer Van der Kroft, een geboren Haarlemmer dus, zou overigens voor geen geld meer naar de Spaarnestad terug willen. Hij vindt Velsen een fijne gemeen te om er te wonen en te werken, waar bij ook het karakter van de inwoners hem wel ligt. Over het algemeen zijn Haar lemmers stugge, gesloten mensen, terwijl de Velsenaren veel jovialer zijn. Ze behandelen je netjes en zijn allerminst verstoord bij een klap op de schouders en een vriendschappelijk jij en jou”, al dus de jubilerende bankier. Naast zijn bankwerk heeft de heer Van der Kroft zich ook intensief beziggehou den met het maatschappelijk en orga- nisatieleven, waar een lange lijst vervul de functies het resultaat van is. Wij noe men hiervan het voorzitterschap van de Velser Jeugd Centrale en van de afdeling Haarlem van de katholieke bond van han dels- en kantoorbedienden „Sint Fransis- cus”, oprichter en bestuurslid van de winkelstichting „Plein 1945”, secretaris van het instituut voor middenstandsonder- wijs in Velsen en penningmeester van het kerkbestuur van de parochie Sint Laurentius. Ook is de heer Van der Kroft nog altijd rijksgecommiteerde bij de mid denstandsexamens. Ter gelegenheid van dit jubileum wordt de heer Van der Kroft dinsdag 19 januari een receptie aangeboden, wel ke van 16 tot 18 uur zal worden gehou den in hotel „Royal” aan de Kennemer- laan. gulden per bos van de hand. De lelie achtige tulp Queen of Sheba liep zelfs op tot zes gulden per bos. Ook bij de nar cissen trokken de prijzen aan. Carlton noteerde van 110 tot 135 per bos. Zware Golden Harvest gingen tot 185 per bos. Mc Lloyd en Dutch Master kwamen tot 160 per bos. Voor de roodcup Flower Re cord werd van 80 tot 110 cent per bos be taald. Hyacinten schommelden tussen 23 en 59 cent per stuk. Anjers varieerden van 24 tot 45 cent per stuk. Voor rozen be taalde men tot 75 cent per stuk. Baby- roosjes noteerden van 18 ot 34 cent per stuk. Aan de markt kwamen ook grote partijen fresia’s, die voor een prijs van ƒ1,20 tot ƒ3,40 per bosje van de hand gingen. Jaarrond-chrysanten brachten 'n prijs op van 2,20 tot 3,80 per bos bij een nog behoorlijk aanbod. De afgelopen week werden er ook nog uit Israël aan de veiling gebracht. Dit was wel een bij zonderheid. maar de Hollandse bloemen kregen toch voorrang. Blauwe druifjes brachten het van 25 tot 52 cent per bosje. De aanvoer van potplanten ten slotte was matig. Voor de azalea werd tot 4,50 betaald. De cyclamen gingen tot 6,40 per «tuk. Overigens wilde mr. Van Riel deze ver gadering kennelijk zelf ook alle sensatio nele aspecten ontnemen, omdat hij aan het begin van zijn inleiding te kennen gaf allerminst te zijn gekomen voor het houden van een verkiezingsrede. „Vana vond dus geen kwaad woord van andere politieke partijen”, stelde hij in dit ver band dan ook nog even nadrukkelijk vast. In plaats daarvan wilde spreker trachten de huidige politieke situatie in Nederland min of meer naar waarheid te benade ren. Mr. Van Riel meende aldus in de eer ste plaats te mogen stellen dat ons land gedurende de laatste tachtig jaar in feite steeds door confessionele partijen is ge regeerd, omdat in ieder geval door der gelijke groeperingen werd uitgemaakt met wie zij dit wilden doen. Deze hoogst merkwaardige combinatie tussen de gods dienst en een politieke overtuiging gaat volgens spreker thans in zulk een ver sneld tempo achteruit, dat er alle reden bestaat om hier een definitief einde van de confessionele binding in de politiek uit te kunnen afleiden. van Heemskerk is in de nacht van vrijdag op zaterdag van zijn bed gelicht en in ver zekerde bewaring gesteld, nadat hij om streeks één uur in beschonken toestand met zijn auto achtereenvolgens een brom fietser en een voetganger had aangereden en daarna zonder zijn identiteit bekend te maken of zich om zijn slachtoffers te be kommeren was doorgereden. Volgens ooggetuigen kwam de auto van het parkeerterrein naast zaal Flora en reed daarbij een 18-jarige Heemskerkse bromfietser aan. De bromfiets werd zwaar beschadigd maar de bestuurder werd slechts licht gewond. Even later kwam de melding binnen dat op de Maerelaan een voetganger was aangereden. Deze moest per ambulance naar het St. Jozef ziekenhuis worden gebracht. Aan de hand van het door getuigen ge deeltelijk genoteerde kenteken en na nog al wat speurwerk ontdekte de politie de betreffende auto op de Maerelaan. De eige naar, die volgens de politie nog zwaar on der invloed was, werd meegenomen. Er zullen enkele processen-verbaal tegen de man worden opgemaakt. ZATERDAG 16 JANUARI Zomerlust, Santpoort-Noord, toneeluit voering met bal na. Groninger en Drent- se Toneelver. De Martinitoren, aanvang aldus een formalitei20 u. Allison, Jongerensoos, Kanaalstraat, IJ muiden, 20 u. „Big Apple” uit Gronin gen. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 19.30-23 u. microkorfbalcompetitie. ZONDAG 17 JANUARI Velserbad, Briniostraat 18, IJmuiden, 9-10.30 u. zwemver. VZV, 10.30-12 u. ge mengd zwemmen, 12-13.45 u. zwemvere niging CSB, 13.15-14.45 u. en 15-16.30 u. gemengd zwemmen. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 9.30-13 u. zaalhandbalcompetitie. 13-17 u. badmintoncompetitie, 19.15-23 zaalhockeycompetitie. MAANDAG 18 JANUARI Zomerlust, Hoofdstraat, Santpoort- Noord, 14.30 u. „Wat zegt u oud? De du vel is oud!”, Amsterdams Cabareten semble, voor Alg. Bond van Bejaarden. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.30 tot 20.45 u.: bibliotheek en inlich tingencentrum van de Ned, Vereniging voor Sexuele Hervorming. De Brubloei, Kanaalstraat 228, IJmui den, bejaardensoos, meisjesclubs, tiener groep, volksdansen voor jong en oud. De Ring, van 19.30 tot 21.30 u. boks- training in de gymnastiekzaal van de F. L. Ossendorpschool (ingang Wijk aan Zeëerweg), IJmuiden. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.45 u. Bridgeclub De Jump. Velserbad, Briniostraat 18, iJmuiden, 6.30-8 u. gemengd zwemmen; 8-16.15 u. schoolzwemmen; 16.15-16.45 u. zwemles sen; 16.45-18 u. gemengd zwemmen;18- 21 u. zwemver Kenn.Staten; u. zwemver. R.-k. Velsen. Sporthal Zeewijk, IJmuiden, u. basketbaitraining Exercitia: u.: training zaalhandbal Full Sneed. IJMUIDEN. Aan de vrijdagmarkt werlen de volgende besommingen ge maakt HD 28 24.300, KW 3 26.300, 191 10.900, 214 10.700, 221 8.300, TX 2 24.600, 17 14.900, 21 15.400, IJM 37 7.800, VL 7 12.240, 131 21.885, HD 2 14.300, 26 13.600, KL 22 I. 890, TX 4 13.700, 8 9.800, 14 13.700, 18 8.600, 33 11.900, 36 8.900, 39 9.070, WK 1 9.400, 3 470, 26 1.950, 31 13.000, 51 11.700, 53 1.290, 59 1.520, 60 12.600, 64 12.500, 72 3.400, 76 11.800, VK 96 2.550, 143 6.900, 161 8.790, 176 11.700, 194 10.300, 226 25.200, 237 9.370, KW 167 en 190 39.200, TX 33 en 67 27.300, KW 209 en 207 949, TX 9 en 29 II. 200, 23 en 38 18.300, 48 en 49 8.200, WK 163 en 242 6.300, 17 en 249 1.670, 38 en 73 10.600, 54 en 36 1.030, 70 en 245 840, 135 en 145 2.470, 47 en 147 670, 141 en 271 16.900, 205 en 207 19.600, VD 9 en 19 155, 24 en 52 2.060, 46 en 77 3.900, YE 25 2.400, IJM 3 8.200, 44 14.100, IJM 205 en IJM 221 22.300. (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE Gistermorgen is in het Provinciehuis te Haarlem door de be zwaarschriftencommissie uit Gedeputeer de Staten het bezwaarschrift van het be stuur van de Katholieke Herstellingsoor den Heliomare tegen het besluit van de raad Beverwijk tot vaststelling van het bestemmingsplan „Oldenborgh-Dorpsdui- nen” behandeld. Heliomare maakt bezwaar tegen het be sluit, omdat de in het plan opgenomen randweg het uiterste puntje van een nieuw te bouwen Heliomare-vleugel raakt en een verandering in situering van dit gebouw niet mogelijk is. De gemeente en het be stuur van Heliomare hebben elkaar toch gevonden door de randweg iets te ver plaatsen, hetgeen overigens wel ten koste ging van een deel van een complex wo ningen, dat achter Heliomare zal worden gebouwd. De behandeling van het be zwaarschrift was L™-1- maar om geen vertraging in de totstand koming van de plannen in „Oldenburgh- Dorpsduinen” te veroorzaken besloot men het bezwaarschrift toch door te zetten. Als Gedeputeerde Staten namelijk het plan goedkeuren in zijn aangegeven opzet, is een snelle afwikkeling van het bestem mingsplan niet haalbaar. De gemeente zal dan ook verzoeken het plan goed te keu ren, behoudens het gedeelte waarin Helio mare is gelegen en daarna fiat te geven aan een aparte herziening over de verleg de randweg. De heer Van der Kroft vestigt er dan ook met een onmiskenbare voldoening de aandacht op, dat de NMB in Neder land het snelst is gegroeid. Volgens hem bestaat de oorzaak hiervan uit het feit dat de middenstand en het ambacht hier hun eigen sfeer ontmoeten, terwijl hun dank zij staatsgaranties kredieten kunnen worden verleend, die in vele ge vallen „Bank-technisch” eigenlijk niet mogelijk zouden zijn. Wat IJmuiden betreft meent de heer Van der Kroft al dus te mogen stellen, dat zijn bank met de totale ontwikkeling van het IJmond- gebied is meegegroeid. De binnenkort jubilerende bankdirec teur wijst uiteraard ook gaarne nog even op het sterk gewijzigde bankpatroon, dat - X z/ ’^1

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5