VVB-Beverwijk topper m derde klas bij amateurs Informatieavond over in NUTSSPAARBANK WEST NEDERLAND Dokter Van Vloten, medisch adviseur KNSB: Als ik op school die kromme rugjes zie, vraag ik me af of Verdien maandabonnement Twee miljoen bloembollen op Floriade 1972 I Lage prijzen bij ruime aanvoer aan veiling Kennemerland studies en beroepen T riniteitslyce um i Onze Lieve Heer dat bedoelde” kunstijsbaan kennemerland Marktberichten Bureau nam enquête op 24 scholen in Kennemerland als uitgangspunt 7 LELIES el i ZATERDAG 16 JANUARI 1971 Ook voor uw naar de Kort I.lmondnieuws met het unieke voordeel van RENTEBEREKENING DAGELIJKSE (■■Ml (Van onze correspondente) HILLEGOM Twee miljoen bloembollen worden geplant voor de internat) onale tuinbouwtentoonstel ling Floriade 1972, die in dat jaar in Amsterdam wordt gehouden. Deskun digen noemden dit aantal gistermid dag op de bijeenkomst voor bloem bollenkwekers in restaurant Tres long, waar algemene voorlichting werd gegeven over de tentoonstelling. Enquête (Van een medewerker) (Van onze stadsredactie) informatie-stands ADVERTENTIE A.O.W. en A.W.W. (Van een medewerker) (WWW 1111 19. telefoon THEO KLEIN. 1 i KANTOREN IN RAYON IJMUIDEN' IJmuiden; Kennemerlaan 28, tel. 12448 IJmuiden: Bellatrixstraat hoek Planetenweg. IJmuiden-Oost: Zeeweg 293, tel. 10162. Velsen-Noord: Wijkerstraatweg 189 tel. 28000. Santpoort-Noord: Hagelingerweg 53, tel. 6757. Santpoort-Zuid: Bloemendaalsestraatweg 140, tel. 8822. Standplaatsen rijdend bijkantoor: IJmuiden, Velsen-Noord, Driehuis en Santpoort. even- oede- enige De beloning voor de deelname als collectant zal bestaan uit een gratis maandabonnement voor de kunstijsbaan. Een artikel als boerenkool had nu een prijzentopper moeten zijn, maar is het in werkelijkheid niet. Voor dit produkt lagen de prijzen de afgelopen week tussen 7 en 35 cent per kilo. Van de andere koolsoorten was de groene kool het hoogst genoteerd tot 42 cent per kilo. De overige koolsoorten varieerden van 7 tot 15 cent per kilo. Prei werd weer in grote partijen aangevoerd. In het begin van de week liepen de prijzen ihting Tner- r was an de Pur- imor- l r im is nvei- i mist at op. in tot letten n be- BEVERWIJK Ondanks het feit, dat het midwinter is, zjjn de aanvoeren aan de groenteveiling Kennemerland drie maal per week van een behoorlijke omvang. Met uitzondering van enkele „groene ar tikelen” bestaat het aanbod uit winter- produkten. die het weer de laatste dagen niet mee gehad hebben. (Van onze sportredactie) HAARLEM Bedenktijd had dokter Van Vloten niet nodig toen hij las dat er 3500 collectanten no dig waren om op 13 februari de ontbrekende 500.000 gulden voor de Kunstijsbaan Kennemerland in een huis-aan-huisactie bijeen te bren gen. Als een van de eersten meldde Werd vroeger na zo’n „waarschu wing” rust voorgeschreven, tegenwoor dig gaat men steeds meer over tot revalidatie, onder meer op de fietser- gometer. Dokter Van Vloten: „Daar raken de sportgeneeskunde en de re validatie elkaar. Op dat onderdeel heeft bij zich aan als collectant. Het is niet verwonderlijk dat de Haar lemse arts juist op het kunstijspro- ject zo snel reageerde. Naast zijn dagelijkse werk als schoolarts is hij in zijn vrije tijd namelijk intensief bezig met de medische begeleiding van de Nederlandse jeugdkern- ploeg, waardoor hij vrijwel dage lijks in contact komt met opkomen- HAARLEM. Het bureau Studie- en Beroepenvoorlichting van de gemeente Haarlem zal op vrijdag 22 januari een informatieavond houden. Deze informa tie is bestemd voor geheel Kennemer land en wordt verstrekt in het Triniteits- lyceum aan de Zijlweg 203 in Haarlem. I Dokter Van Vloten op zijn post tijdens de Nederlandse kampioenschappen in het afgelopen weekeinde. opengesteld, blijkt in de praktijk toch steeds het leeuwedeel van de kaart jes aan jongens en meisjes verkocht te worden. Veel ouderen wachten zo lang met hun lichamelijk ontspanning tot zij er door hun dokter min of meer toe gedwongen worden. Bewegingsar moede is een van de oorzaken van het toenemende aantal hartinfarcten, dat vooral de mensen tussen 35 en 50 jaar treffen. Voorzitter Fl. Swart drong er bij deze gelegenheid op aan, dat de bloembollen kwekers zo snel mogelijk zouden opge ven of zij wilden meedoen en op hoeveel bloembollen men moest rekenen. Wanneer de voorjaarsbollen zijn uitgebloeid ko men daar dahlia’s en andere zomerbloei ende bollen en knollen voor in de plaats. P.v.d.A. De besturen van de afde lingen IJmuiden, Velsen-Noord en Sant poort van de P.v.d.A. houden op donder dag 28 januari, aanvang 20 uur, een bijeenkomst in het gebouw Velserduin aan het Velserduinplein in IJmuiden Als sprekers zijn uitgenodigd de heren A. van der Louw, vice-voorzitter van de P.v.d.A.. en J. van den Doel, lid van de Tweede Kamer voor genoemde partij. Er zal gelegenheid zijn tot discussie over „wat is en waarom progressief be leid”. bij een klein aanbod op tot f 1,80 per kilo. Toen de markt door deze hoge prijzen later in de week weer ruimschoots voorzien was, betaalde men van 20 cent tot f 1,10 per kilo. Selderij knollen waren ook niet duur en hadden moeite om tot een kwartje per stuk te komen. De handel in wortelen en uien verliep ook wat moeilijker. De peen noteerde van 7 tot 23 cent per kilo. De uienhandel be woog zich tussen 15 en 25 cent per kilo. Waspeen trok in prijs aan; voor een goede kist waspeen werd tot een halve gulden per kilo betaald. Voor de geschoonde sprui ten bestond veel belangstelling met prijzen tot ruim f 1,50 per kilo. De ongeschoonden waren al vanaf een kwartje per kilo te koop. De prijs voor witlof steeg ook iets en ging tot f 1,20 per kilo. Sla noteerde van 20 tot 22 cent per krop. Andijvie ging grif weg van 40 tot 88 cent per kilo. De eerste informatie-ronde zal zijn om 19.30 uur, gevolgd door een tweede om 20.30 uur. Vanaf 21.30 uur is het vrij bin nenlopen in het Triniteitslyceum. De aanpak is dit jaar anders geweest dan in voorgaande jaren. Was het vroe ger zo dat men van de studies en de beroe pen uitging en zo een pakket van moge lijkheden aan de leerlingen voorlegde, nu is men bij de leerlingen begonnen. .runto, >nden; Shore- ;mann, erpen; Tees; iad-K; Cont. Eke- i; Val- leyen; Eros- ritten, •weser, Wll- Heino tJmui- inker- estrin- 11» Be- i, Ros- Rou- [Jmui- relsen; Fllx- Itettln, ndam; Avon- Hoegh slanuf; Ham- Er is op de tentoonstelling nu al een grote hoeveelheid lelies geplant. Deze soort bloeit beter wanneer ze langer op een standplaats staat. De heer Swart toonde zich zeer tevreden over de kwali teit van de grond, waarin de lelies stonden Amsterdam is namelijk niet direct een streek, waarvan de bodem geschikt is voor bloembollenteelt. Na de uiteenzetting over de opbouw van de Floriade, die van 30 maart tot 1 oktober 1972 te bezoeken zal zijn, was er gelegenheid tot vragen ‘stellen. Toen werd onder meer toegezegd, dat men in overleg een eigen arrangeur aan kan stellen. „We maken er echter geen lappendeken van”, waarschuwde de heer Swart. Kleuterschool. De nieuwe kleuter school „Klimop” aan de Venusstraat 2 in IJmuiden wordt donderdag 28 januari om 20 uur officieel geopend. De school, waarop kleuters van alle gezindten van 4 tot en met 6 jaar welkom zijn, valt on der het bestuur van de Stichting Katho liek Schoolbestuur IJmuiden-West. IJMOND. Als de amateurclubs uit de KNVB zondag hun competitie weer kunnen hervatten, betekent dat het eer ste optreden sinds 20 december Voor eersteklasser Stormvogels betekent het een zeer belangrijke uitwedstrijd tegen concurrent Hollandia. in de tweede klas se A gaan de hooggeklasseerde IJmond- clubs naar de Zaanstreek, waar De Ken- nemers zijn eerste plaats moet verdedi gen tegen concurrent Zilvermeeuwen, ter wijl Velsen de volle buit bij het verde digende Zaandijk moet proberen binnen te halen. In de derde klasse A staat de topper VVBBeverwijk op het pro gramma en het treffen tussen ADÓ’20 en EVC is niet minder belangrijk In de vierde klasse C wordt de Velser derby VSV-KIC gespeeld. Sotrmvogels dat het vorige laar goed afsloot met een 3-2 zege op ZVV. gaat zondagmiddag in Hoorn proberen het eveneens laaggeklasseerde Hollandia van zich af te houden. Stormvogels dat een verliespunt minder heeft dan Hollandia, speelde de Hoomse ploeg in de thuis wedstrijd volledig van het veld (3-0). Sindsdien heeft Hollandia zich enigszins hersteld, maar de ploeg won sinds 1 november niet meer Voor Stormvogels is een zege hard nod’g en die 'igt zeker in het bereik van de IJmuidenaren- Hol landia is de zwakste ploeg in de afdeling' ïn de tweede klasse A moet worden af gewacht hoe de be'de ÏJmond-koplopers zich tijdens de feestdagen hebben gehou den. De Kennemers sloot het vorige jaar af met een 3-2 zege op Velsen en kon daardoor de leiding van Velsen overne men. Velsen volgt samen met Zilver meeuwen op de tweede en derde plaats. Juist Zilvermeeuwen is de tegenstander voor De Kennemers en dat kan een span nende partij voetbal worden, waarin het geroutineerde De Kennemers weliswaar grote tegenstand zal ondervinden, maar de ploeg van Moskee start duidelijk als favoriet door een grotere productiviteit. Velsen speelt ook in de Zaanstreek en wel tegen het laaggeklasseerde Zaandijk dat zijn wedstrijden verdedigend pleegt te spelen. Het woord is aan de Vel- sen-aanval! DEM dat aan het eind van het vorig jaar verraste met een 9-1 zege op Zilvermeeuwen, treedt aan op eigen veld tegen HFC dat weer naar de kop groep lonkt. DEM heeft de punten hard nodig en zal minstens een gelijkspel wil len behalen. De Haarlemmers spelen zeer wisselvallig. De afdeling van duidelijke IJmond-su- prematie is de derde klasse A: VVB leidt met een punt voorsprong op Beverwijk en twee punten cp ADO’20 dat echter nog een wedstrijd te goed heeft. Zondag men gebruik gemaakt van de ervarin gen van de sportgeneeskunde”. Nie mand zal ontkennen dat de ervaring om bij dokter Van Vloten op de fietser- gometer te stappen prettiger zal zijn dan een noodgedwongen „fietstochtje”. Voorkomen is nog altijd beter dan ge nezen. Tegen die achtergrond conclu deert dokter Van Vloten: „De ijsbaan moet er komen. En wel in de eerste plaats omdat het een uitbreiding is van de mogelijkheden voor actieve recreatie. Het is niet voldoende dat de mensen de sport alleen vanaf de tri bunes of het televisietoestel een warm hart toedragen. Ze moeten zelf uit die stoelen komen, zelf het veld of de baan opgaan de schaatssterren als Olof, De Ko- ning, Gieling en De Kleine. Nadat hij in de winter 1965-1966 met suc ces de NSF-applicatiecurjus voor sportartsen had gevolgd duurde het niet lang of dokter Van Vloten, in zijn studententijd zelf een verdien stelijk voetballer in de Utrecht se amateurvereniging Hercules, kwam via zijn collega’s, de sport artsen Enschedé en Lap, in contact met de Koninklijke Nederlandse Schaats Bond. speelt VVB thuis tegen Beverwijk en deze derby zal de nodige aandacht trek ken. De Breesapers hebben nog een re vanche te goed, want in de eerste ont moeting verloren zij met 3-1. VVB is de laatste zeven wedstrijden ongeslagen en kreeg in die zeven wedstrijden slechts een doelpunt tegen. Beverwijk was in december even van slag toen aci.ereen- volgens van ADO’20 en EVC werd ver loren. VVB is licht favoriet, maar het blijft een derby Hoe de wedstrijd ook afloopt, ADO’20 kan profiteren. De thuis wedstrijd tegen EVC is echter een lastige opgave, omdat EVC juist de laatste tijd duidelijk op weg is naar een toppositie: het neemt de vierde plaats in met een punt achterstand op ADO’20! In de vierde klasse C ontvangt VSV KIC. Beide ploegen mogen zich uitge schakeld achten voor de titel, terwijl VSV nog wel wat punten mag verzame len om zich veilig te weten. De eerste ontmoeting leverde geen doelpunten op. Variaties. In het gebouw Velserduin aan het Velserduinplein in IJmuiden wordt vrijdag 22 januari een praat- en filmavond gehouden onder het motto „Seks op de jonge toer”. De bijeenkomst wordt georganiseerd door de NVSH. De film die vertoond wordt heet „Varia ties”. Aanvang 20 uur. Na een bescheiden begin is de hobby van dokter Van Vloten inmiddels uit gegroeid tot een omvangrijke taak, die vorig jaar in september nog eens flink werd uitgebreid toen het KNSB- gewest Noord-Holland-Utrecht de arts de beschikking gaf over een fietsergo- meter en enkele andere meet-instru- menten, waarmee hij nu in een spe ciaal ingerichte kamer thuis keurin gen kan verrichten van de schaatsers onder zware belasting. In de vier jaar dat hij deel uitmaakt van de medi sche commissie van de schaatsbond, is dokter Van Vloten volledig in de ban van de schaatssport, of liever ge zegd topsport, geraakt. Want de in teresse van de Haarlemmer blijft niet beperkt tot de schaatsenrijderij, al heeft hij daar in de praktijk het mees te mee te maken. Hij zegt: „De topsport in het alge meen is erg belangrijk omdat de pres taties van de vedetten de jeugd als voorbeeld dienen. En dat is tegenwoor dig een dringende noodzaak. Door de toenemende mechanisatie is bij veel mensen immobilisatie, beweginsar- moede ontstaan. In het levenspatroon van West-Europa wordt momenteel bij na alles voor de mensen gedaan. De noodzakelijke beweging wordt daar door in het dagelijkse leven tot een minimum beperkt. Het zal erg moeilijk zijn om daar bij de volwassen genera ties veel verandering in te brengen. We kunnen de immobilisatie daarom het beste bestrijden door de jeugd an ders op te voeden”. „Wij moeten hier voorkomen dat on ze jongens en meisjes net zo worden als de doorsnee jonge Amerikaan. In de Verenigde Staten zie je nu in ver houding al veel meer dikke kinderen dan vroeger, omdat daar nog meer be wegingsarmoede heerst, een beeld dat zich ook in Nederland al enigszins vertoont. Onze jeugd moet daarom meer leren sporten. Dat hoeft niet per se schaatsen te zijn. Het geeft niet welke sport bedreven wordt, als ze maar uit die huizen komen. Passieve recreatie moet actieve sport beoefening worden. In dat verband is elke uitbreiding van de mogelijkheden voor sportbeoefening toe te juichen. Of dat nu een sporthal, een zwem bad of een ijsbaan is, maakt niet uit. Maar als de mogelijkheid geboden wordt dan zijn wij met z’n allen ver plicht om het initiatief te doen sla gen. Daarom heb ik mij ook direct opgegeven als collectant voor de inza melingsactie. En ik hoop dat ik deze wijk (De Krim) krijg, want daar ken ik natuurlijk de meeste mensen”. Dokter Van Vloten kan als geen an der dagelijks in de praktijk consta teren wat het nut van een juiste sport beoefening voor de jeugd is. Dokter Van Vloten: „Als ik op de scholen soms al die kromme rugjes zie dan vraag ik me wel eens af of het de be doeling van Onze Lieve Heer is ge weest dat onze kinderen de hele dag in banken zitten. De jongens en meis jes moeten natuurlijk naar school. Ik zal de laatste zijn om dat te bestrij den. Maar in Nederland wordt het ac cent te veel op de hersentraining ge legd. Niet voor niets spraken de oude Grieken reeds over „een gezonde geest in een gezond lichaam”. Het laatste is minstens even belangrijk als een gezonde geest. Om dat te bereiken zal er op de scholen echter veel meer aan dacht aan de lichamelijke ontwikke ling gegeven worden. Ik ben bijvoor beeld een groot voorstander van zwem les in de eerste klassen van de lagere school. En daar hoeft het niet bij te blijven. Als een leraar met zijn klas naar het zwembad kan, waarom zou den er dan geen schaatsuren in het rooster gepast kunnen worden? Het moet mogelijk zijn dat de scholen bij voorbeeld klasgewijs gebruik gaan ma ken van de kunstijsbaan”. Hoewel sporthallen, velden, zwem baden en ijsbanen natuurlijk niet uit sluitend voor de jeugdigen worden (Van onze sportredactie) HAARLEM. De aanmelding van collectanten voor de bliksem- inzamelingsaktie Kunstijsbaan Ken nemerland op zaterdag 13 februari aanstaande is gestart en loopt be- bredigend. Er zijn echter nog vele honder den collectanten nodig om op 13 fe bruari na afloop van de T.V.-uit- zending van de wereldkampioen- schannen schaatsenrijden te Go thenburg binnen enkele uren alle huizen in Kennemerland te bezoe ken. BEVERWIJK. De noteringen van vrij dag 15 januari aan de groenteveiling Ken nemerland waren: sla 15-30; andijvie 55- 84; waspeen 38-50; witlof 73-112; prei 16- 89; knollen 6-34; breekpeen 7-26; uien 14- 25; groene kool 18-31; gele kool 15-18; rode kool 7-19; witte kool 8-12; breekpeen 7-25; spruiten 25-140. Voor de bloemenveiling ’t Centrum gol den voor vrijdag 15 januari de navolgen de noteringen. Amarylis (per stuk) 48-53: anjer (per stuk) 28-42; trosanjer 210-240; blauwe druif 45-76; chrysant (per bos) 180; convillie (per stuk) 18-24; fresia SO SOS', hyacint (per stuk) 30-70: narcis (kas) 120-185: nerine 130-150; roos (per stuk) 50- 75; babyroos 18-34; tulp 170-365. maken uit een lijst met relevante oplei dingen of beroepen, die desgewenst kon den worden aangevuld. Ongeveer dertig percent van de leer lingen heeft belangstelling voor deze en quête getoond, waarbij een zeer groot deel belangstelling toonde voor informa tie met betrekking tot een universitaire opleiding. De categorie, waar de meeste belang stelling naar uitging, was het werken of studeren in het buitenland. Hierbij treedt de MAI meestal als bemiddelaar op. Daarna volgen de opleiding leraar(es) MO, de opleiding tot programmeur-sy- steemontwerper en de Academie voor Beeldende Kunsten. De informanten en zijn over alle 40 lokalen van het Trini teitslyceum verdeeld. In de hal en de hoofdingang zal een aantal stands voor algemene informatie staan. Hieronder vallen onder meer het al ge noemde werken of studeren in het bui tenland de MAI-stand een informa- tiedesk over studietoelagen, een vertegen woordiging van Release, en stands over studie- en beroepskeuzeadvies, psycholo gische begeleiding en arbeidsbemidde ling. Ieder die de schaatssport een warm hart toedraagt kan zich als collectant opgeven bij de volgende adressen: Haarlem: Th. Nijdam, Arnoldy- straat 20, Haarlem, telefoon 255349. K. Lenstra, Boedapeststraat 15, Haarlem, telefoon 310322. A. Zijta, Kleverlaan 143, Haarlem, telefoon 257096. W. de Ruiter, Pa van der Steurstraat 41, Haarlem, 287989. M. J. van Heiningen, Dul- laertstraat 18. Haarlem, telefoon 370269. H. Busé, G. van Bouillon straat 67. Haarlem. Telefoon 313249 Dienst Sport- en Jeusdzaken (J. M. Visser). Kleine Houtweg 47. Haar lem. telefoon 319353. Haarlemmermeer: C. Meeuwig, Raadhuislaan 23, Hoofddorp, tele foon 02503-6637; voor Nieuw-Vennep Vijfhuizen en Zwanenburg zullen nog nader adressen bekend worden gemaakt. Heemstede: Heemsteedse Sport stichting, Van Merlenlaan 2, Heem stede, tel. 284140. Mevrouw B. K. F. Matzka, Richard Strauszlaan Heemstede, telefoon 286173. Santpoort (Noord): Het postkan toor. telefoon 378511. Santpoort (Zuid): Het postkan toor, telefoon 378211. Aerdenhout: het postkantoor, Aerdenhoutsduinweg 5, Aerdenhout Telefoon 242320. Bloemendaal: Het postkantoor, Bloemendaalseweg 39 te Bloemen daal, telefoon 257400. Overveen: Het postkantoor, Bloe mendaalseweg 236, Overveen, tele foon 250900. IJmuiden: Het postkantoor, tele foon 02550-13441. Zandvoort: Het postkantoor, tele foon 02507-3211. J. v. d. Bosch, Westerparkstraat 21, Zandvoort, te lefoon 02507-3755. „Studie- en Beroepenvoorlichting” heeft de leerlingen van de laatste en de voorlaatste klassen van de Havo’s. Gym nasia. HBS-sen en MMS-sen 24 scho len in totaal door middel van enquête- kaarten de mogelijkheid tot een keuze geeeven. De 5262 leerlingen van de scholen van Heemskerk tot Lisse-Noordwijkerhout, konden één of maximaal twee keuzen ■^4

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7