Valuas in eerste twee HAPPEL ONDANKS ZES sets obstakel voor Eminent GOALS ONTEVREDEN Feijenoord liep AZ pas na rust omver Stunt van Jean Bessems te veel voor matige Vul tink Naar derny-zege gevoerd WIM BRAVENBOER DE ROTTERDAMSE LOKKER Sb „Dit had ik toch niet meer verwacht” Haarlemreserves SH/TSB te zwak voor tennissers Frans Schimmel Voorzitter KNBB Van Dijk winnaar vierbanentoernooi Ook Claeson onder oude wereldrecord van Tempo Team Fornaess opnieuw Noors kampioen door Van Ingen naar kleine zege 13 1 f. MAANDAG 18 JANUARI 1971 Doelpuntenregen I Lange ballen lï - o 1 i W a.. <5 2 n de m >fe al id n. i r J- n 4 P h.s. pnt. t 3 e 3 t t 1 12 12 10 8 6 6 2 0 273 301 241 320 133 97 161 177 7 1 9 6 3 0 9 6 0 8 3 6 1 7 7 3 a o verder dan een voor zijn 43.80 kunnen bereiken. Vanmorgen was de stand' 1. DuijndanV Pijnen, 2. Verschueren/Renz, 3. op 1 ronde Post/Sercu. dat verschil kunnen ma- alg. gem. 45.92 43.80 24.04 30.74 20.38 19.63 21.16 15.11 8 9 9 8 9 8 8 6 6 6 2 2 8 8 8 6 8 2 0 r t 1 1 e !3 e Emin.-Blokk. Valuas EVV Libanon SFC Tornado HML-CLV HVS Orawi DTS Cito :n >e i: n ie i: n n 0, d k 1. J. Bessems (Cadier en Keer) 2. H. Vultink (Groenlo) 3. B. v. Nijnatten (Steenbergen) 4. W. Steures (Nijmegen) 5. P. Dekker (Dodewaard) 6. B. Velthuis (Oldenzaal) 7. J. Roodenburg (Den Haag) 8. B. van der Wal (Hattem) 8 16 8 14 8 12 9 12 8 10 8 Dames: Bekkerveld Vredestein DVC AMVJ-RLVC Haag '68 Valbovol Rapid Maastr. 9 Karanoi Octopus SFC DOS '58 Boemerang De standen: eerste klas: Feyenoord 19-29; Go Ahead 17-24; Holl.- Sport 19-22; Sparta 18-21; Telstar 19-20; NEC 18-19; AZ’67 19-19; PSV 17-18; FC Den Bosch 17-18; Haarlem 19-18; ADO 19-18; DWS 17-16; GVAV 19-16; AJAX 17- 15; FC Twente 17-14; Volendam 17-14; SVV 19-13; Helm. Sport 19-12. Tweede klas A: Blauw Wit 17-27; He racles 15-23; SC Cambuur 15-22; Heeren- veen 17-22; ZFC 18-21; Volewijckers 15- 20; PEC 17-19; Vitesse 18-19; SC Drente 16-18; Veendam 17-16; Wageningen 17- 15; EDO 18-15; Gooiland 18-13; Graaf schap 18-12; RCH 17-10; AGOW 16-8; HVC 17-6. Wat ook nog moet veranderen in het Rotterdamse Sportpaleis is de gewone gang van zaken. Zaterdagnacht sloot het restaurant ineens om één uur. terwijl de zesdaagse doorging, uiteraard. De ge luidsinstallatie is zo slecht ingesteld, dat de renners amper horen wie er nu hij eei. afvalwedstrijd uit de baan moet. Er was geen drank genoeg in de hal. Char les Ruys, de grote man achter het spor tieve gebeuren in Rotterdam, werd er gisteravond bijna moedeloos onder. Maar hij is dan ook doodmoe van alle gesjouw het laatste jaar. En nu het paleis open is komt’ natuurlijk voor hem de terug slag. Maar men mag aannemen, dat het slechts kinderziekten zijn, die snel ver holpen kunnen worden. De renners wil len er wel voor rijden, dat is duidelijk. En het Rotterdamse publiek moet warm gemaakt worden. Al of niet (en we dach ten niet) met kunsf-trekpleisters als Wil lem Bravephoer. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Na afloop van het duel FeijenoordAZ’67 heerst in het res taurant van het Feijenoord-stadion een opperbeste stemming. Leider ADO ver speelde een punt in de derby tegen Hol land Sport, waardoor Feijenoord dankzij een beter doelgemiddelde de nieuwe lei der in de eredivisie werd. Concurrent Ajax liet de volle winst aan Maastricht. De Rotterdammers zelf toonden zich door doelpunten van Henk Wery (2 maal), Mathias Maiwald, Wim van Hanegem en Franz Hasil (2 maal) eindelijk weer eens produktief en tenslotte bleek Mathias Maiwald in zijn eerste duel in het a-team een aanwinst. MADONNA DI CAMPLIGLIO Jap- pie van Dijk heeft gisteren in Madonna di Campiglio de laatste wedstrijd van het vierbanenkamnioenschap gewonn*n Van Djjk zegevierde over drie afstanden. Harm Kuipers ui Norg werd vierde, ach ter de Italiaan Toniolii en de Westduitser Gerd Zimmermann dik tevreden. Hij had het hoogste moyenne en de hoogste se rie van zijn biljartloopbaan gemaakt en bovendien een aantrekkelijk reisje naar het Europese kampioen begin maart in Nice verdiend. Sterker echter nog voor hem gold: „Ik ben zo blij, dat nu einde lijk al die moeite van het trainen be loond is. Je wordt er op het laatst zo wanhopig van als je steeds weer op de laatste dag misgrijpt, zoals mij al een paar maal is overkomen”. Zaterdagavond had het er uitgezien, dat Bessems met F v „Ik had gedacht dat ik van 200 punten nooit zou ken”, erkende Bessems. Hij vroeg zich af waarom Vultink hem had laten be ginnen. „Daar had Hans toch weinig aan. Hij had beter zelf van acquit kun nen gaan. Elke serie zou dan voor mij een rem hebben betekend”. Bessems, na drie jaar doorgebroken naar de top, had nog getwijfeld toen Vultink in de na beurt goed van acuit ging. „Nou gaat het toch nog mis”, had Bessems op zijn stoel zitten denken. Maar het ging dit maal niet mis. Vultink, die de laatste tijd slecht finales speelt, miste namelijk na twee caramboles en toen was de in- dianenkreet, waarmee de Limburgers supporters de 400ste carambole van hun favoriet hadden gegroet, niet al te voor barig geweest. Bessems was Jappie van Dijk, die zaterdag op de 500 meter een val maakte (6906), lier op de 1500 en 10.000 meter zijn naaste concurrenten Toniolii en Zimmermann ver achter zich Zimmermann twee de op de 10.000 meter en derde in het totaalklassement bleef op de 10 000 me ter ruim 24 seconden achter op de Fries. Feijenoord had op dat moment al een 2-0 voorsprong opgebouwd. AZ’67 verde digde straf. „Met acht man in het straf schopgebied de schade beperken en met lange ballen in de aanval iets zien te bereiken. Een andere tactiek is niet mo gelijk tegen Feijenoord”, argumenteerde AZ-trainer Heinz de speelwijze van zijn ploeg. INZELL. Nog geen 24 uur nadat Ard Schenk en Kees Verkerk onder het we reldrecord op de 1500 meter kwamen is ook de Zweedse hardrijder Goeran Clae son beneden de 2 min. 1.9 sec. gebleven, waarmee Verkerk tot zaterdag record houder was. Op de baan van Inzell zege vierde Claeson in 2.001. Schenk bracht het record zaterdag op 1.58.7 Verkerk werd toen in 1.58.9 tweede. Bjoern Bjerkedahl, die de Zweedse ploeg onder zijn hoede heeft, is van mening dat de nieuwe recordhouder niet Schenk heet doch Claeson. „Voor zover mij be kend is” aldus Bjerkedahl, „zijn de wed strijden in Davos tevoren niet officieel gemeld bij de schaatsenrijdersfederatie.” Na het rustsignaal van de onopvallend leidende arbiter Godding werd het mede door een misverstand tussen Vooys en aanvoerder Van Veen 3-1. Franz Hasil lobte de zwak weggewerkte bal over de Alkmaarse doelman tegen de touwen. Uit een voorzet van Coen Moulijn scoorde Wim van Hanegem de vierde treffer, Hen Wery schoot na aangeven van Joop van Daele de vijfde in en Franz Hasil bepaal de na een schitterende combinatie met Rinus Israël de eindstand op 6-1. Maiwald scoort zijn eerste doelpunt voor Feijenoord. Doelman Vooijs en (Van onze volleybalmedewerker) HAARLEM. In de damesafdeling van de volleybaieredivisie is enige dui delijkheid ontstaan, want Bekkerveld bleef in Heerlerheide naaste rivale Vre destein met 3-1 voor, zodat het voorne men om de landstitel een jaar te pro longeren wat meer gestalte kreeg. Dat het hooggeklasseerde AMVJ/RLVC in een thuiswedstrijd met 1-3 van Rapid Maastricht verloor gold als een verras sing. De toestand van DOS’58 en Boe merang (beide ploegen kwamen tegen respectievelijk Valbovol en DVC zelfs niet tot setwinst) geeft zo langzamer hand aanleiding tot onaangename voor uitzichten. Bij de heren dient allereerst melding gemaakt te worden van de 2-0 achter stand, die Eminent/Blokkeer in Venlo tegen Valuas opliep. Via 15-12 en 16-14 was een fanatiek spelend Valuas, dat bovendien op de steun kan rekenen van een enthousiast supporterslegioen er in geslaagd voor de eerste maal enige rim pels te voorschijn te brengen in de Haag se gelederen, en pas dan is het eigen lijk mogelijk om de werkelijke kracht van de sterrenformatie te peilen. Voor Valuas werd dat op pijnlijke wijze dui delijk, want met 7-15, 3-15 en 2-15 corri geerde Eminent/Blokkeer. Ook blijkt hieruit, dat zo de overige eredivisieploe- gen, uitgezonderd Deltall/AMVJ, er al in slagen om goed tegenstand te bieden, zij dit toch niet langer dan twee sets kun nen volhouden en daarna hun tol duur moet enbetalen. Voor Deltall./AMVJ ver liepen de zaken wat gladder, want tegen het Dordtse Orawi ging geen set verloren. Aldus duurt de wedloop naar medio februari, wanneer beide giganten elkaar ontmoeten onvermindend voort; zelfs het setgemiddelde is weer gelijkgetrokken. Geen succes voor de minstbedeelden op de ranglijst, waarbij DTS (tegen HML/CLV) en Cito (tegen Tornado) zelfs niet tot setwinst konden komen. Ook HVS kon eventuele verwachtingen, na de overwinning op Orawi vorige week, niet inlossen, hoewel het verloop van de eerste drie sets een getrouwe kopie was van die vorige wedstrijd. Libanon is nog steeds een behoorlijk sterk team be- achter Vultink genoegen zou moeten ne men toen de vertegenwoordiger in bil- jartartikelen uit Cadier en Keer geheel onverwacht door de Nijmeegse revelatie Wim Steures in acht beurten uit het za del werd gewipt: 400-152. Vultink, die lang in moeilijkheden verkeerde, won namelijk tenslotte toch van Van Nijnat ten (326-400 in twaalf beurten), zelfs wanneer Vultink in de slotpartij zou ver liezen maar niet meer dan 200 punten zou achterblijven, zou Bessems genoe gen moeten nemen met de tweede plaats. De Limburger had het zelf tot op de punt uitgerekend, ook al hadden ver grijsden in het biljartvak hem dat afge raden omdat er daardoor al eerder mis verstanden zijn ontstaan. „Maar ik was zo nieuwsgierig dat ik het niet kon la ten”, zei Bessems. Hij wist dus voor welke taak hij stond toen de finale begon. Het werd een ze nuwslopend duel, waarin de openingsse- rie van 97 van Bessems nog niet vol doende onheil stichtte. De grote klap voor Vultink, die in drie beurten met een totaal van 26 beneden zijn mogelijk heden bleef, kwam in de vierde beurt toen Bessems met secuur spel een serie van 273 bijeen stootte en op 368 totaal kwam. Vultink kreeg nog een kans maar kon de ballen niet in bedwang houden. Na 42 moest de Achterhoeker terug naar zijn stoel, zag Bessems missen maar kon opnieuw ook zelf geen vuist maken. Nu liet Vultink een goede aanvangsstoot liggen en een paar minuten later klater de het applaus op voor Bessems. Van de overige deelnemers viel uiter aard de twintigjarige Wim Steures het meest op. Hij is een van de grote man nen van de toekomst. Dat hij er niet in slaagde via een zege op Van Nijnatten tot de derde plaats door te dringen was wel begrijpelijk. Want Van Nijnatten, die in dit toernooi evenals de meesten vorm had gespeeld, om zijn laatste partij slaan maar ook nog ongeveer 200 caram boles op hem voorblijven om zo door moyenne kampioen te kunnen worden. Het ongelooflijke geschiedde. Vultink faalde volkomen, Bessems speelde met 273 de hoogste serie van zijn biljartloop baan en hield de kampioen op 97 caram boles. Bessems was de nieuwe kroondra ger van de kadristen met een algemeen gemiddelde van 45.92. Vultink had niet doen matige Toch was Ernst Happel niet helemaal tevreden. Wel over zijn aanval, die Vooys zes keer passeerde, niet over zijn ver dediging in de eerste helft. Met name de dekking vond de Oostenrijkse oefen meester onvoldoende. Happel stelde voor de geblesseerde verdediger Theo van Duivenbode aanvaller Maiwald op. Daar door stonden twee AZ-aanvallers tegen over drie Feijenoord-verdedigers. Dick Schneider en Theo Laseroms als bewa kers van Vredenburch en de Pool Schmidt en Rinus Israël als laatste man. De aan vallende aspiraties van laatste man Is raël kostte Feijenoord een tegengoal en de ontevredenheid van Happel. Niemand nam de plaats van de Feije- noard-aanvoerder over, toen hij bij een hoekschop naar voren trok. AZ werkte het leer weg. De Pool Schmidt verover de de bal, passte hem naar Vredenburch. Schneider stapte te laat naar voren. Vre denburch kreeg vrije doorgang en pro fiteerde fraai. Eddie Treytel moest de eerste bal die op zijn doel werd af ge vuurd laten gaan. Hij bereikte, dat tot de rust de schade tot 2-1 beperkt bleef. De in een hoog tem po uitgevoerde Feijenoord-aanvallen in de eerste helft hadden echter een groot gat geslagen in de conditionele krachten van de Alkmaarders. Via de uitblinkende Pool Liberda kwam de ploeg van Heinz vaak wel goed uit de verdediging, maar verder dan het middenveld reikte macht van AZ’67 niet. De vervangingen van Stapper en Schmidt door Schat en De Jager brachten daar geen verande ring in. Feijenoord stormde door. Henk Wery opende de score. Door de komst van Maiwald speelde hij iets achter de voor hoede op links. En daar kwam hij vooral door zijn kogels uit tweede linie beter tot zijn recht. Na achttien minuten knalde Wery de eerste in. Zeven minuten later richtte hij opnieuw op het doel van Vooys. De AZ-doelman stopte de bal voor de voe ten van Kindvall. De Zweed schoot te gen de staander. Mathias Maiwald knal de de terugspringende bal zonder moeite in. En laat het maar aan De Boevere en zijn gehelmde brigade over om dat klaar te spelen. Wim Bravenboer won en hij was er hoe dan ook zo blij mee, dat hij de handen omhoog stak en omhoog stuur de. En dat had bijna het einde betekend van op zijn minst Bravenboer en om er nog een te noemen gangmaker Noppie Koch, die ineens een groenwitte schicht voor zijn motor kreeg. Aanvoerder De Boevere kwam dan ook ijlings na afloop naar de kabine van de Rotterdammer om hem te zeggen in godsnaam zijn lijn te houden. Voor Wim Bravenboer is het alsof hij zonder zwemles in een diepe vijver wordt gegooid. Ga maar na: deze derny-rit was de eerste, die hij reed. „Ik heb alleen eens een keer in Antwerpen achter een derny getraind. Ik durf niet dicht tegen de mo tor te rijden”. Vond hij niet, dat het wat vreemd was om direct dan maar te win nen? „Ik kon niet harder. Ze moeten me natuurlijk niet laten winnen, maar ik denk dan jongens als Harry Jansen, die naast me finishte, ook niet harder kun nen. Nee, ik word liever regulair op tach tig ronden gereden dan dat ze me laten winnen”. Op de eerste avond zat Bravenboer ook helemaal verkeerd op zijn fiets. „Tja, wist ik veel”. Mecanicien Legrand zette zijn stuur drie centimeter lager en zijn zadel minstens een centimeter. „Ik rijd nu heel anders. Het gaat wel allemaal te gefor ceerd. Als het om individuele nummers gaat red ik het aardig. Maar in een ploegkoers zit ik het af te sterven”. Wat vindt zijn ervaren ploegmaat, de Duitser Dieter Kemper er van? Braven boer: „Hij laat er niets van merken, als het eens fout gaat. Hij doet alles voor me en geeft me adviezen” en de Rotter dammer die twee klassiekers won be kent: ,Als dit sportpaleis er niet was geweest dan was ik nog amateur, maar ik kreeg een goede profaanbieding van Mars-Flandria en ze willen een Rotter damse trekpleister”. ■O N*. F: Heren: Deltall.-AMVJ 9 18 9 18 9 14 9 10 9 10 9 9 9 9 9 9 9 ver beneden zijn presteerde het precies in de negen beurten te winnen, die hij nodig had om aan degradatie te ontsnappen. Hij eindigde met 24.04 net boven de grens van 24. De eindstand: staande uit ervaren spelers en boven dien dit seizoen niet onaanzienlijk ver sterkt door de komst van ex-internatio- nal Rob Groenhuyzen. Probleemloos veroverden de Rotterdammers een 2-0 voorsprong op de zich uiterst zwak ver werende Haarlemmers, waar Joop Schultz en Bob de Poel het aan het net niet met de tegenoverstaande blokkering troffen. Na 15-6 en 15-3 kwam HVS ech ter via 6-15 in de derde set duidelijk te rug en ook in de vierde set was er uit zicht op een positief resultaat, maar op 12-11 waren het een paar onnozele fou ten, die aan Haarlemse illusies een ein de maakten. Het was een van de minst goede wedstrijden van HVS, dat zater dag tegen EVV beter voor de dag zal moeten komen. Gelukkig is er in de speelruimte ten opzichte van de onder ste twee plaatsen geen verandering ge komen, maar het zou een stuk rustge vender zijn, wanneer het kontakt met de grote middengroep niet verloren ging. Standen eredivisie: weer naar een plaats De 26-jarige Jean Bessems haalde gisteren zijn eerste kampioenschap in de ereklasse anker-kader 47/2. Dieter Kemper die al vijftien zesdaag ses won, meestal met „Oldenburger” heeft er zich goedmoedig bij neergelegd. „Bravenboer is de vierde nieuweling van dit seizoen, waar ik aan gekoppeld word. Ik had eerder de Duitsers Rasing en Mu- deman en de Zwitser Schneider als leer lingen. Ik heb dit seizoen nog een keer met Pijnen gereden ook. En nu dus Bra venboer. Hij heeft courage. Als hij er zich maar doorheen slaat dan is het goed. Hij heeft de techniek nog niet van het koppelrijden. Dat leer je niet van vandaag op morgen”. Peter Post, in goede sportieve doen en nog bepaald niet van plan om er na de zesdaagse van Groningen mee te s top pen, zoals in e en ochtendblad was ge meld, oordeelt, -dat er nog heel wat aan de coup de pédale van Bravenboer moet veranderen. AMTSERDAM. „Nee, dat had ik niet meer verwacht”, stamelde de 26-ja- rige Limburger Jean Bessems nadat hij in de finale van het toernooi in de ere klasse 47/2 zijn eerste nationale titel had veroverd. Bessems had in de slot partij een opdracht vervuld, waaraan niet alleen hij maar ook de meeste insi ders hadden getwijfeld. De Limburger moest namelijk, omdat hij door een ne derlaag tegen de debutant Wim Steures zaterdagavond twee punten op Hans Vultink was achter geraakt, niet alleen de titelverdediger in de slotpartij ver- (Van onze sportredacteur) ROTTERDAM. Het Rotterdamse pu bliek moet nog helemaal wennen aan het zesdaagsegebeuren in het nieuwe sportpaleis. Publiek was er bij het be gin in zeer redelijke mate. Zo waren er zaterdagavond een 5.000 bezoekers, die een uitgebreid voorprogramma zagen met onder meer een geïmproviseerd sprint duel NederlandVerenigde Staten, waar bij men moet weten, dat de V.S over twee (behoorlijke snelle) profs beschik ken meer niet. Leijn Loevesijn werd winnaar voor de Yankees Mountford en Simes. Daar waren wat wedstrijden voor amateurs. Daar was de start van de amateurzesdaagse met degelijke Belgi sche deelname en daar was dan tenslot te om elf uur het begin van de grote zesdaagse, waarin Post-Sercu de grote favorieten zijn. Het Rotterdamse publiek moet warm gemaakt worden (gisteren waren en am per 1.000 kijkers) en moet weten, dat er nog andere instituten zijn dan Feijenoord. Daar wondt vanuit het sportpaleis alles aan gedaan. Er is e en behoorlijk veld coureurs, voorzover er momenteel nog echte, goede baanrenners zijn de Rot terdamse baan zal zelf een nieuwe ge neratie pistiers moeten gaan opleveren en men probeert een Rotterdamse popu laire figuur te creëren in de persoon van de vierentwintigjarige Wim Bravenboer, neo-prof, koersend voor Mars-Flandria. Maar Willem Bravenboer is natuurlijk geen vedette als een Willem van Hane gem. Misschien komt dat nog, maar vooralsnog kunnen de organisatoren in de fonkelnieuwe akkomodatie daar slechts van dromen. Aan de gangmakers, die zich niet al leen voortbewegen op de kracht van ben zine, maar ook op de vleugelen der com mercie, lag het bijvoorbeeld zondagmid dag niet. De goede Bravenboer werd voorbestemd om de dernyrit te winnen. ■j - AMSTERDAM Frans Schimmel uit Noordwijk-Binnen is opvolger van Piet van Engelen als voorzitter van ie Ko ninklijke Nederlandse Biljartbond Aldus besloot de zaterdag in Amsterimn ge houden bondsvergadering, die ie aftre dende praeses tevens tot erelid w» emde. De nieuwe voorzittr maakt al jaren lang deel van 1 et bondsbestuur uit, de laatste jaren als secretaris. (Van onze tafeltennismedewerker) HAARLEM. De eerste wedstrijden in de opnieuw ingedeelde Ereklas-groe- pen tafeltennis zijn weinig sensationeel geëindigd. In de kampioenspoule won het keurteam van Scylla met 8-2 van hun re serves bij wie Failaux en Van Zoelen voor de punten zorgde. Theo Bakker, aan wie de voorkeur werd gegeven boven Peter van Schie voor de tweede helft, kwam nog niet tot scoren. Steeds Hoger-TSB was niet opgewas sen tegen Tempo Team. Onnes en Pe ter Joëls wonnen van Van Leuffen. Het treffen tussen het eerste en tweede team van Delta Lloyd werd in verband met ene blessure van NTTB-cup-winnaar Ca- rel Deken uitgesteld. In de degradatiegroep bleek NOAD vol ledig gelijkwaardig aan Maasbree, waar bij Suiskens na lange tijd weer mee speelde, weliswaar met weinig succes. Vaessen verloor van Knikkenberg en Ver spa moest Geerligs laten voorgaan. Door het dubbel te winnen kwam Maasbree op 5-5. SVE startte goed. Dat ondervond Bel crum. Van Hummel speelde als vanouds en Luteyn moest een zege aan Joossen laten. Swart kwam weer niet tot punten en verloor van Zandvliet en Mertens. i. MOSS. Dag Fornaess is gisteren in Moss voor de tweede achtereenvolgende maal Noors schaatskampioen geworden. Evenals vorig jaar legde Roar Groen veld beslag op de tweede plaats. Toch heeft het titeltoernooi een duide lijk ander verloop gehad dan in 1970. Toen stond na drie afstanden Groenvold namelijk nog ruim aan de leiding. Hij zou op de 10 km. ruim twintig seconden mogen verliezen, een vergelijkbare situa tie als dit jaar bij het Nederlands kam pioenschap tussen Schenk en Bols. For naess sloeg toen met overmacht toe en herhaalde zijn prestatie zaterdag en zon dag op een gewijzigde manier. Dag Fornaess. de 22-jarige student, die een bijzonder tamme seizoenstart had, stond na twee afstanden reeds aan de leiding en vergrootte zijn voorsprong door een overwinning op de 1500 meter. De sprint was voor Roar Groenvold. Per Wil ly Guttormsen won de beide lange af standen. Magna Thomassen, die vorig jaar in Oslo bij het toernooi om het wereldkam pioenschap als tweede eindigde achter Ard Schenk, kwam niet verder dan de vijfde plaats en verzekerde zich nog juist een plaats in de ploeg voor Heerenveen. De overige rijders voor Heerenveen zijn Fornaess, Groenvold, Stensen en Guttorm sen. (Van een medewerker) HAARLEM. Na een onderbreking van vier weken zijn de betaalde reserves zaterdagmiddag weer eens voor de com petitie in actie geweest. In de eerste klas won Haarlem netaan met 1-0 van Hel mond Sport en kwam Telstar bij Sparta niet verder dan een 0-0 gelijkspel. EDO deelde in de tweede klas A met een 3-3 score de buit met Vitesse. De Haarlem mer Slisser zorgde in dit duel voor een hattrick. Het treffen tussen HVC en RCH werd afgelast. Van goed voetbal viel in de strijd tus sen Haarlem en Helmond Sport, waar voor de belangstelling aan de matige kant was, niet veel te bespeuren. Haarlem was voor rust sterk in de meerderheid, maar faalde met de afwerking. Op de valreep van de eerste helft had Van Ingen ein delijk succes: 1-0. Ook in de tweede helft bleef Haarlem de beter spelende ploeg. Het zag echter geen kans om de winst hoger op te voeren. In de slotfase moest doelman Poldervaart nog enkele keren handelend optreden om de zege vast te kunnen houden. Telstar speelde beter dan gastheer Sparta, maar sprong te nonchalant met de scoringskansen om. De aanvallen wer den knap opgebouwd door de Velsenaren, doch slecht afgewerkt. Vooral Manders, Dacus en De Jong lieten het afweten. Aan de andere kant kon de achterhoede van Telstar het gemakkelijk klaren. Het was en bleef dan ook 0-0. EDO moest het initiatief voornamelijk aan Vitesse laten, dat door Hofs verdiend de leiding nam: 0-1. Slisser trok nog voor rust de score recht: 1-1. Meteen na de hervatting gingen de gasten weer in het offensief en daarbij stond keeper Ooster- baan succes voor hen in de weg. De ver wachte doelpunten vielen aan de andere kant, waar Slisser goed doorzetten twee maal doeltreffend afrondde: 3-1. In het laatste kwartier liet EDO deze winst eol- ledig glippen: eerst schoot Ruften raak via het been van Hasert en op de val reep zorgde Hofs voor de gelijkmaker: 3-3.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 13