Niloc-dames tweede maal F OP 3000 METER VER te sterk voor Swift ONDER SOFIA-LIMIET INDOORDEBUUT VAN NIJSTAD LEVERDE NIEUW RECORD OP Schenk vestigde nieuw wereldrecord in historische race tegen Verkerk Hoog tempo van Flamingo’s was voor Fiat Stars met Amerikanen te veel IK ALLEMAAL KAN” „IK WEET NIET WAT r Geen verrassingen bij jeugdschaatsers 14 9 MAANDAG 18 JANUARI 1971 M Records Dames Hoge kosten 4 3 i I VWVWWVWVWWXAn/WWVWWWVWWWVWWWWWVWVWVWVWWWWWVWWWWWWXA dediging (Van onze sportredactie) Rotterdam sWef Mieke Sterk (links) gaat de wedstrijd op de 60 meter winnen, voor Hannie de Lange-Gankema, Greetje Hulst en Marie Valkenberg. va va tre Kt las mi Ne inj m< sei Rt zij ne m< ge W( ni: tr< f di m in v r s s E C I I t c ge w< co le: le. lei Ti ha ne A In de te w gc SJ ta v< w sc cl w m a s e a z ii z s o h a s ei P Ii v* d si 3 g si o V Marjan Pols snel hierna met een break voor 6-2 zorgde, was Swift een geslagen ploeg. De winst bleef tenslotte met 8-3 in Amsterdam. Voor Niloc scoorden Carry Piller, Adri Meyer en Kitty de Waart ieder driemaal. draaiende Jan time-out Fiat deed terugko- De schitterende, met drie wereldre cords (1500 meter, 3 kilometer en pun tenklassement) en een egalisatie (1000 meter) omfloerste prestaties van Stien Kaiser dreigden zaterdagmiddag even te verstikken in de grote hoeveelheid toptij den bij de mannelijke collega’s. De ma nier echter waarop de ineens weer vro lijk lachende Delftse in de Zwitserse win tersportplaats uithaalde was vernietigend en grensde tegelijk aan het bijna onge looflijke. makkelijk gehad. Wel stond HOC steeds aan de goede kant van de score, doch de Schiedamse ploeg kwam steeds fanatiek terug. Na een 25-23 ruststand bleef het verschil in de tweede helft voortdurend zeer gering. In de laatste vier minuten sloeg HOC echter haar slag. De kleine 44-43 voorsprong werd toen uitgebouwd tot een benauwde 50-45 overwinning. Voor HOC kwamen in de dubbele cijfers: Ria Metselaar 5-9 en Joke de Leth 8-5. The White Stars is in Amsterdam te gen Fiat Stars volledig kansloos geweest. Vooral het schieten aan Haarlemse zijde was erbarmelijk. Alleen daardoor al kon Fiat Stars ruim afstand nemen. Een op leving bij The White Stars halverwege de eerste helft deed de hoop op een rede lijk resultaat herleven. Na de rust, in gegaan met 38-24, was het echter snel met de Haarlemse ploeg gedaan. Vooral Ria de Roos was ongrijpbaar en beschik te bovendien over een zeer zuiver schot. Via 86-38 bleef Fiat Stars ook in de tien de wedstrijd ongeslagen. Slechts Roos de Vries kwam met 11-6 in de dubbele vij- fers voor The White Stars. Onderaan de lijst werd de spanning om de voorlaatste plaats weer groter, nu zowel Wilskracht als Giants wonnen. Ju ventus en Amstelveen-Zapad zijn hierdoor weer in degradatiegevaar gekomen. Stand: Fiat Stars 10-20, AMVJ 10-18, BOB 10-16, White Stars 10-14, DED 10-12, HOC 10-10, Juventus 10-6, A’veen-Zapad 10-6, Giants 10-4, Wilskracht 10-4 en Wyba 10-0. In de heren eerste klasse kwamen Haar lem Cardinals en Lions niet binnen de lij nen. AMVJ, de naaste belager won ech ter wel, zodat aan de top van de rang lijst niets veranderde. Stand: Lions 10-20, H. Cardinals 10-16, AMVJ 10-16, BC Paulus 10-12, ASVU 9-10, EBBC 9-10, Tref fers 8-8, Wilskracht 10-6, Rowic 9-2, Pink Stars 9-2, US 10-2. The Typhoons kon het in de strijd om de NBB-beker tegen het hooggeklasseer- de Punch niet redden. Tot aan de rust kon The Typhoons redelijk bijblijven, 19- 36. Na de basketverwisseling moest men volledig door de knieën en won Punch met 96-39 via de excellerende Frans de Haan met 20-13. DAVOS Ard Schenk steekt de han den triomfantelijk in de hoogte wanneer het publiek het Nederlandse duo staande een ovatie brengt. Zijn stralende glim lach verraadt intense tevredenheid. Op het moment dat de overgelukkige Stien Kaiser na haar record-race op de drie ki lometer huilend in de armen van Kees Broekman valt, analyseert Ard Schenk de „race van het jaar.” „Vrijdagavond heb ben Kees en ik driftig zitten rekenen. Als je in Nederland 2.04.0 kan rijden, dan moet hier 2 minuten blank haalbaar zijn. Per slot van rekening hadden we alles mee: goede weersomstandigheden en uit stekend glijijs.” Dat de berekeningen juist waren bewezen Schenk en Verkerk zaterdag door in een adembenemende race respectievelijk 1.58,7 en 1.58,9 af te laten drukken, hetgeen een nieuw wereld record van Schenk betekende. EINDHOVEN. Zoals te verwachten zijn Piet Kleine en Jan Heida praktisch zonder concurrentie gebleven in de strijd om de Nederlandse a- en b-jeugdschaats- titels In Eindhoven toonden zij nun extra grote klasse waartegen de overige deel nemers geen verweei hadden Bij de meisjes b won het Friese schaatssterre- tje Gretha Kuiper het met een straatlengte voor haar tegenstandsters, terwijl bjj de meisjes a Annie van Dalsen met een voorsprong van ruim een punt .ang niet voldoende had om vis een redelijke tijd op de 3.000 meter de titel te pakken. Sippie Tigchelaar uit Tollebeek, die vori ge week op het nippertje de aa isluiting miste met de dames-kernploeg, »verklas te Annie van Dalsen op de drie kilome ter en werd Nederlands kampioene Over de gehele linie zijn de prestaties vooruitgegaan sinds vorig jaar Een in tensieve training centraal, zowel als bij de clubs, wierp de vruchten af, waarop men had gehoopt. Voor een daverend sluitstuk van de „open” Zwitserse kampioenschappenzorg den Ronnie Nooitgedagt, die als enige van de kernploeg een tien kilometer reed. Zijn tijd van 15.28,5, die hij realiseerde zon der partner, betekende niet alleen een nieuw baanrecord, maar daarmee werd hij bovendien de op twee na snelste Ne derlander (na Verkerk en Bols) op deze afstand. Op de wereldranglijst aller tij- J had met Punch dan algemeen verwacht werd. Jan Bruin speler van Punch en coach van Rotterdam-Zuid trad in geen van beide functies op en was slechts als toeschouwer aanwezig. De grote man in deze wedstrijd was opnieuw Jan Dek ker. Zijn gave passes stelden herhaalde lijk de Delftse verdediging voor onoplos bare problemen. Het uitstekende schot van Sinnema (16-2) ten spijt, leidde Rot terdam-Zuid halverwege reeds met 35-37. Een voorsprong, die in de tweede helft snel groeide. Een press van Punch in de slotfase beperkte de nederlaag tot 62-73. kwam Ruud Punch bleek opnieuw de HAARLEM. Precies op de helft van de vaderlandse basketbal-competitie is stadgenoot Flamingo’s nog steeds onge slagen. Fiat Stars met de Amerikanen Joyce en Rubin was geen partij voor Flamingo’s en kreeg met 98-118 eigenlijk nog meer dan het verdiende. Rotterdam- Zuid blijft wachten op een misstap van de Haarlemmers. Punch werd in eigen huis gedecideerd met 62-73 teruggewezen. Onderaan bleef SVE puntloos, terwijl overwinningen van DED op FAC en Landlust op Agon de posities van beide ploegen weer gunstiger maakten. Een gehandicapt HOC slaagde er toch in het bezoekende Juventus de baas te blijven. The White Stars daarentegen was kansloos tegen koploper Fiat Stars en moest met een grote 86-38 nederlaag ge noegen nemen. AMVJ bleef dankzij een even grote overwinning op DED de naas te concurrente van Fiat Stars. Een tot de laatste plaats bezette Apollo- hal heeft slechts een helft kunnen ge nieten van goed basketbal in het met spanning tegemoet geziene duel tussen Fiat Stars en Flamingo’s. Fiat Stars met de kersverse Amerikanen Tommy Joyce en Danny Rubin heeft de hooggestelde verwachtingen tegen Flamingo’s g een moment kunnen waarmaken. De beide Amerikanen waren nog niet geacclima- tisseerd en vestigden in ieder geval niet de indruk, de klasse van Schreur en Moore te bezitten. Ook Ton Boot en Kees Smit kwamen niet tot imponerende da den. Omdat bovendien coach Henk van der Broek vrijwel geen gebruik maakte van zijn time-outs op momenten, dat dit toch dringend nodig was, stond niets een Haarlemse zege in de weg. Flamingo’s heeft Fiat Stars niet meer dan drie minuten de illusie gelaten, dat het mogelijke winstkansen bezat. Flamin go’s had na een rommelig begin het eerst de zenuwen onder bedwang en sloeg na vijf minuten een kloof van 16-8 door een vooral weer subliem Schappert. Hoewel een Stars aanvankelijk iets men, ging het Haarlemse overwicht zich steeds duidelijke aftekenen. Schappert en Moore vonden elkaar met gave passes De eerste klap had Stien Kaiser vrijdag al uitgedeeld, de tweede en derde volg den zaterdag. De tweede op de duizend meter, waarop zij Ans Schut in een per soonlijk duel met 1,1 sec. verschil terug wees: 1.29,0 tegen 1.30,1. Voor Stien Kai ser betekende dat een egalisering van het wereldrecord, dat op naam staat van de Russische Ludmilla Pechina. Voor Ans Schut betekende haar tijd op deze af stand, vele jaren haar zwakste nummer, een persoonlijk record. Ook At je Keulen (1.30,3) en Rieneke Demming (1.32,l)stel- den op deze „sleutelafstand” hun persoon lijke records scherper. Met de wetenschap, dat het vierkamp- record daarmee ruimschoots binnen haar bereik lag, vertrok Stien Kaiser op nieuw tegen Ans Schut op een sche ma van 4.49,0, welke tijd 1,3 sec onder het wereldrecord van Ans Schut lag. Aan vankelijk kon de Apeldoornse het hoge tempo van Stien Kaiser nog redelijk vol gen, maar bij elke ronde nam de on weerstaanbaar Delftse verder afstand. Het verschil bedroeg tenslotte precies 5 sec. 4.46,5 tegen 4,51,5 Een overgeluk kige Stien Kaiser was geslaagd in haar opdracht en voegde daarmee twee we reldrecords toe aan haar toch al indruk wekkende prestatielijst. hallen te Groningen, tot een daverend succes maakte. De 28-jarige atleet van het Dw ngelose DOS, bracht in een zeer gelijkmatig ge lopen race niet alleen het Nederlands re cord op 8.02.8, maar hij bleef ook 2.7 sec onder de limiet voor Sofia. Haico Scharn was al zeven ronden voor de finish ge slagen door een tempoversnelling van Nijstad, maar kwam ook onder zijn oude recordtijd: 8.117 Van der Mevlen. de .Vainer van Nijstad, had Egbert wegge stuurd op 8.16.- omdat beide hren geen idee hadden van de mogelijkheden van het snelle hout. Nijstad: „Door de cen trale trainingen op Papendal wist ik, dat mijn vorm zeer goed was, maar dit is geweldig. Ik wist nog niet goed wat voor waarde indooratletiek zou kunnen hebben maar als ik bedenk, dat ik helemaal niet kapot was, moet er voor mij 7.50 inzit ten. Ik liep nu al 3.6 sec. onder mijn bui tenrecord. Dit heeft me overdonderd, ik weet nog helemaal niet wat ik kan”. Egbert Nijstad, die even graag crosst, maar weinig uitgezonden wordt door geld gebrek bij de KNAU, ziet de indoorwed- strijden als een uitstekende voorbereiding op Helsinki, waar hij op de 5000 meter of 3000 steeple wil uitkomen. Vooralsnog heeft hij als enige herenatleet mééi kans op Sofia, voor de anderen zijn de limie ten waarschijnlijk niet te bereiken. Al leen Bram Wassenaar maakt misschien nog kans; hij kan door een blessure ech ter nog maar aan enkele wedstrijden deel nemen. Dames 60 meter: 1. Sterk (ADA) 7,5 sec., 2. De Lange- Gankema (Sperwers) 7,9 sec., 3. Hulst (Sagitta) 7.9 sec., 4. Valkenburg (DEM) 8.0 sec. 60 meter horden: 1. Sterk (ADA) 8,4 sec., 2. Hulst (Sagitta) 8,8 sec., 3. De Lange-Gankema (Sperwers) 9,0 sec. 400 meter: 1. Schol te (AVG) 59,2 sec. 800 meter: 1. Van der Stelt (Spartaan) 2.11.1. Verspringen: 1. Folkerts (ACC) 5.58 m., 2. Van der Beek (GVAV-Rap) 5.49 m. Hoogspringen: 1. Meyer (Sagitta) 1.65 m., 2. Winnubst (ADA) 1.60 m., 3. Van der Raadt (Hol land H) 1.55 m. Kogelstoten: 1. Schalk (PAC) 13.43 m., 2. Val kenburg (DEM) 13.31 m. Havermans van Thor stelde voorts op de 1500 meter het juniorenrecord scherper: 3.59.9. Afien Benus van Impala verbeterde het meisjesrecord op de 800 meter door te winnen in 2.16.5. (Van onze sportredactie) GRONINGEN Twee weken geleden vestigde Haico Scharn in Leiden een nieuw Nederlands record op de 3.000 meter met 8.13.2. No Op den Oordt bood toen wel enige tegenstand, maar Scharns voornaamste concur rent, Edbert Nijstad, bleef buiten de strijd, omdat hij nachtdienst had bij de gemeentepolitie van Arnhem. Een typerend staaltje van de condities, waaronder Nederlandse topatletiek bedreven moet worden. Om op de Europese indoorkampioenschappen uit te kunnen komen moeten de at leten twee maal de door de KNAU gestelde limieten halen. Bij de dames is dat tot nu toe slechts gelukt aan Riet van den Berg en Mieke Sterk en het ziet er naar uit, dat dat tweetal alleen aangevuld zal worden met Egbert Nijstad, die zijn eerste indoorwedstrijd, zaterdag gehouden in de veemarkt en slechts de wissel van Akerboom voor Franke verstoorde aanvankelijk het rit me. Met fantastische combinaties werd Fiat Stars weggespeeld en een 57-43 rust stand opgebouwd. In het zelfde hoge tempo draaide Fla mingo’s na de rust verder. Fiat Stars moest steeds dieper buigen. Dankzij Frank Kales en Kees Akerboom werd het Haarlemse overwicht steeds groter. Na tien minuten was de Amsterdamse achterstand opgelopen tot 93-63. De res terende tien minuten bleken een forma liteit. Het duel zakte nog. Pas in de vijf tiende minuut werden de honderd punten door Schreur volgemaakt. Fiat Stars mocht toen iets van de achterstand te rugnemen om de schade tot 98-118 te be perken. Topscorers voor Flamingo’s wa ren: Jan Schappert 18-4, Bill Moore 12-10, Wim Franke 8-12 en Gerhard Schreur 11-9. Voor Fiat Stars kwamen in de dub bele cijers: Tommy Joyce 8-15, Bernard van der Molen 12-9 en Kees Smit 12-3. Rotterdam-Zuid zonder Hugo Harre- wijn heeft in Delft veel minder moeite ge- Naast Jan Dekker (12-8) Harrewijn tot 13-14. Voor Frans de Haan met 8-10 meest waardevolle speler. Stand: Flamingo’s 11-22, Zuid 12-22, Punch 11-18, Fiat Stars 11-14, Suvriki 11-14, Bona Stars 10-12, DED 11- 8, Landlust 11-8, FAC 11-6, Agon 11-4, Donar 11-4 en SVE 11-0. HOC zonder pivot Henny Konings en coach Maup Konings, heeft het tegen de fanatiek spelende Juventusploeg niet ge- gegeven van de ongekende mogelijkheden. Zo kwam Verheijen in zijn rit tegen de Zweed Wallenbert tot 2.04,0, met welke tijd hij nota bene als laatste Nederlander eindigde. In de tweede rit reikte reser ve Nooitgedagt tot een schitterende 2.03,6 waarmee hij zijn persoonlijk record liefst drie sekonden scherper stelde. Evenals Verheijen verbeterden ook Nottet voor het eerst na drie jaar en Bols hun beste tijden aanzienlijk: respectievelijk 2.03,6 en 2.02,0. Met de opbouw van de baan was men tien uur langer bezig geweest dan anders. De Groningerhal was tweede keus, om dat een ijsrevue in de Martinihal ie voor rang kreeg; bovendien kostte die 8000 aan huur, onmogelijk op te brengen voor de organisatie van een project, waarvan de kosten nu al meer blijken tegen te vallen. Een sluitende begroting voor de indooratletiekbaan blijkt nog niet gevon den te zijn. Bij de dames werden wederom geen records gebroken, hoewel Joke van der Stelt op de 800 meter met haar 2.11.1 een redelijke prestatie leverde en 2.1 sec. boven de Sofia limiet bleef. Ook Anita Meijer was weer terug bij het hoogsprin gen en zij verwezenlijkte 1,65, evenals de andere technische nummers nauwe lijks een prestaPe van internationale al lure. Bij de jeugdwedstrijden zaterdagmid dag domineerden de Amsterdamse vere nigingen ADA en AAC. Vijf van de acht deelnemende ADA-meisjes wonnen eerste prijzen en Westphal-pupillen Frank Nus- se en Fred Schrijnders verbeterden Ne derlandse jeugdrecords. Schrijnders kwam op polshoog tot 4.04 en Frank Nusse de zeer talentvolle tienkamper won net ver springen met 191 En passant zegevier de hij ook de 60 meter horden (8.1) en hij evenaarde daarmee het record van Hans Hehl. „Ik ben op geen enkel num- Heren: 60 meter: 1. Roels (Belg.) 6,8 sec., 2. Tammlnga (Suomo) 6,8 sec., 3. Monsels (Holland Leiden) 6,8 sec., 4. Jansen (Metro) 6,8 sec. 60 meter horden: 1. Lohr (WDld.) 8,2 sec., 2. Van Venrooy (Sprint) 8,4 sec., 400 meter: 1. Tel (GVAV’Rap) 49,6 sec. 2. Mahieu (Ven L/Tc) 49,7 sec. 800 meter: 1. Boonen (Belg.) 1.52.6, 2. Bladt (Ven L/TC) 1.53.9, 3 Drent (Unitas) 1.54.4. 1500 meter: 1. Van Hauwenis (Belg.) 3.53.2, 2. Salve (Belg.) 3.53.7, 3. Veld (Daventria) 3.55.2. 3000 meter: 1. Nljstadt (DOS Dwlngelo) 8.02.8, 2. Scharn (Ciko ’66) 8.11.7, 3. Salve (Belg.) 8.18.8. Hoogspringen: 1 Geelen (Klmbrla) 2.03 m., 2. Huizinga (GVAV-Ran) 1,85 m. Verspringen: 1. Housiaux (Belg.) 7.08 m., 2. Drent (Metro) 7.00 m., 3. Brouwer (AAC) 6.85 m. Polstokhoogspringen: 1 Krijnen (GAC) 4.20 m., 2. De Winter (AAC) 4.20 m., 3. Meyer (AAC) 4.00 m. Quintus bleef hekkesluiter door de 6-3 nederlaag tegen Athleta dat in Gien van Maanen weer een voortreffelijke keep- ster had. Het scoreverloop was wisse lend; via 0-1, 2-1 en 3-2 kwam Athleta na de rust tot een 4-3 voorsprong, die niet meer in gevaar kwam. In de eerste helft was het spel leuk, na de hervatting rom melig. Hellas nog steeds zonder enkele prominente speelsters uitkomend had erg veel moeite met Zeeburg. De op hal ve kracht spelende Ma ja van Kapel wist tenslotte de strijd in Haags voordeel te beslissen, door een strafworp te benut ten, 5-4. Walcheren was zoals verwacht veel beter dan Verburch, dat met een 13-8 nederlaag genoegen moest nemen. Bij de heren kan Sittardia de titel nau welijks nog ontgaan nu van concurrent Swift gewonnen werd. De voorsprong van de Limburgers bedraagt nu al zes punten en het ziet er dus naar uit dat Sittardia de titel gaat prolongeren. Aals meer zag z’n positie aan de staart van de ranglijst verslechteren. Deels door de eigen nederlaag tegen Olympia en deel» door de puntenverdeling van ESCA VC te gen V. en L. Aalsmeer heeft in Hengelo hard gewerkt om tenminste één punt mee naar huis te nemen en tot in d» tweede helft leek de ploeg daarin te sla gen. Een 12-8 achterstand werd volledig weggewerkt, maar Olympia, dat met meer overleg speelde, kwam weer met 15-12 voor. Opnieuw kwam Aalsmeer naast de gasten, maar de inspanning was te groot geweest en Olympia won toch nog overtuigend met 20-15. Bij V en L-ESCA VC overheersten de verdedigingen. ESCA VC speelde het meest beheerst en deed bijzonder lang over de opbouw van de aanvallen. V en L wilde sneller, maar leed veel balver lies. Het viel dus niet te verwonderen, dat er weinig gescoord werd. De Arn hemmers kwamen met 5-3 voor, maar ondanks schitterend werk van ESCA VC keeper Wim Pik de beste man van het veld moesten de gasten hun te genstanders toch nog naast zich dulden. (5-5). AHC’31 nam revanche voor de des tijds geleden nederlaag tegen Niloc en won nu met 14-9. Op de sprintnummers was de kou een grote handicap voor de deelnemers. On danks beloften van de organisatie en on danks aangebrachte heaters, <wam de temperatuur niet boven de vijf graden. Mieke Sterk: „Dat is voor de middenaf- standlopers wel gunstig, omdat de lucht minder droog is, maar naar internationa le maatstaven is het belachelijk. Overal in het buitenland is het eerder broeierig dan koel.” Een ander nadeel voor de sprinters was het gebrek aan internationale groothe den. Nu een aantal atleten uit eigen land om diverse redenen niet aan de start verschijnen, wordt het voor aletes als Mieke Sterk bijzonder moeilijk om goede tijden te zetten. Zij won met gemak de 60 meter vlak en 60 meter horden, maar bleef telkens 0.1 sec. boven haar- pres taties in Leiden „Voor zoiets hoef ik niet naar Groningen. Bovendien was de baan hobbelig, omdat de ondergrond niet gelijk lag.” Wel werden door de heren nog drie andere Nederlandse records scherper ge steld. Wijnand Bladt ontnam het twee weken oude record op de 800 meter aan Adri Schaper en bracht het op 1.53.9. Adri Schaper liet te snel een gat vallen om de grillige Haagse atleet nog te kun nen benaderen. Bij het hoogspringen kwam Peter Geelen tot 2.03 en tenslotte verbeterde Sjouke Tel evenals in Leiden het record op de 400 meter. Enigszins bevoordeeld dooi de binnenbocht, waar door hij Rob Mahieu achter zich kon hou den, besloot hij zijn race in 49.6. Mahieu. die in de series ondanks een misstap al onder het oude record was gebleven (49.8) was niet teleurgesteld door de zege van de grieperige Tel. „Alleen, als het drie of vier meter langer duurt, dan pak ik hem. Maar ik ben al lang blij dat mijn conditie veel beter is dan vorig jaar Bij mij gaan deze wedstrijden om de gezelligheid.” mer specialist en daarom is het niet erg zoveel nummers door elkaar af te wer ken. Alles staat in dienst van de tien- kamptraining. Dit zijn uitstekende gele genheden om ervaring op te doen.” Een imponerende prestatie werd ook geleverd door de Groninger Erik Hoving die het 800 meterrecord op 155.7 bracht. Van de Haarlemse meisjes was vooral Atmodiste Annemieke Bouma in goede vorm. Zij won het hoogspringen meisjes B met 1.55 en werd tweede bij het kogel stoten (10.07). Peter Hurkmans van DEM won de 400 meter jongens B in de rede lijke tijd van 55.- en behaalde met 9.3 een eervolle tweede plaats op de 60 m. horden. den, waarop achtereenvolgens Verkerk, Schenk en Bols de eerste plaatsen inne men, schoof Nooitgedagt maar liefst 26 plaatsen op: van de 43ste naar de 17de. In tegenstelling tot masseur Nederveen en coach Pfrommer beschouwde Schenk het niet als een wezenlijk voordeel dat hij de buitenbocht had geloot en zodoen de de laatste binnenbocht kreeg. „Bij een dergelijke hoge snelheid geloof ik zelfs dat je zeker zo gemakkelijk de buiten bocht ingaat. Op dat moment moest ik zelfs nog zeker een meter op Kees goed maken. Jammer voor hem, dat hij zo moeilijk uit die laatste bocht kwam, maar we hebben er keihard voor ge knokt.” Een ietwat ontmoedigde Kees Verkerk, die in Davos alle pessimisten nog eens overduidelijk in het ongelijk stelde: „Raak ik die sneeuwrand niet, dan pak ik dat wereldrecord. Die ene meter, die ik daardoor verspeelde, kwam ik op de laatste honderd meter precies tekort”. Voor die heroïsche race tussen Schenk en Verkerk hadden de andere leden van de kernploeg al een duidelijke aanwijzing Voor de eerste maal traden de spelers van Flamingo’s in de wedstrijd tegen Fiat-Stars aan in de uitmonstering die voor de sponsor Levi’s gedragen moet worden. (Van onze handbalmedewerker) HAARLEM. In de beide hoofdklas sen is de spanning, wat betreft de be zetting van de bovenste plaatsen, vol komen verdwenen. De Niloc-dames klop ten de grote concurrent Swift voor de tweede maal en staan nu alleen aan kop Ditmaal heeft Niloc weinig moeite ge had met de huidige landskampioen. Ge steund door een zeer flexibele 6-0 ver dediging trok de thuisclub steeds zeer rustig ten aanval en nam al spoedig een 2-0 voorsprong, die voor de rust tot 5-2 werd uitgebouwd. Direct na de rust mis te Swift een strafworp en dat kon dit team zich nu niet permitteren. Toen r t.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 14