PRINSES MARGRIET MORGEN 28 JAAR KIES VOOR SAMENGAAN MET PROGRESSIEVEN Trein vermorzelt dode auto een Oud-Loosdrecht moet wandeldorp worden Wij verwachten geen zware straffen AKPA doet beroep op D’66: Vader en zoon gewond bij steekpartij Ziekenhuishek dicht bij dreigende bezetting Protestmis in Delft wegens opheffing van parochie Verkeersongelukken in weekeinde kwestie Namibië bevooroordeeld Recreatieplan van GS Utrecht: Goederentrein ZUIDMOLUKSE DS. S. METIARY: besmeurd Drie rechters in Naambordjes van Utrechtse artsen ontspoord I 2 MAANDAG 18 JANUARI 1971 I Utrechtse hartkliniek Zuid-Afrika: „Kritiese fondspatiënt" voert actie (Van onze correspondent) BREDA Met algemene stemmen hebben leden van diverse progres sieve politieke partijen zaterdag in een bijeenkomst van de Aktie Progres sief Alternatief in Breda een motie aangenomen waarin een beroep gedaan wordt op de leden en het bestuur van D’66 om op korte termijn te komen tot een duidelijke politieke stellingneming en te kiezen voor samenwerking met de andere progressieve partijen. Voorts werd de vakbeweging aange spoord zich achter deze partijen te stellen en werden de besturen van de progressieve partijen verzocht om op korte termijn te komen met een ge zamenlijk kernprogramma en een voorstel voor een kabinet dat dit kern programma kan uitvoeren. Duidelijkheid TELEURSTELLEND VERTROUWEN V Door de ontsporing werden een wissel- verbinding en ongeveer 350 meter spoor ernstig beschadigd. Van de trein ontspoor den drie wagens. Van twee wagens zakte het onderstel in de grond weg. Deze motie was een uitvloeisel van het verwijt van dr. Vondeling, voorzitter van de Partij van de Arbeid, dat D’66 ook een uitnodiging voor een gesprek had ge stuurd aan de confessionele partijen en de V.V.D.. „D’66 heeft hiermee de poli tiek nog onduidelijker gemaakt en hier door zjjn veel leden van de P.v.d.A. ont moedigd”, zei hjj. UTRECHT. Een met kalk geladen goederentrein, die onderweg was van Maastricht naar Beverwijk, is zondag middag om half vier bij Halen ontspoord. Niemand werd gewond. Pas vanmorgen werd het treinverkeer hervat. Hoewel ds. Metiary geen antwoord weet te geven op de vraag hoe de toekomst van zijn volgelingen er na de uitspraak van het proces uit zal zien blijft hij op timistisch. Hij wordt helemaal dominee als hij zegt: „Meneer, ook wij Zuidmo- sionelen nooit met de P.v.d.A. tot samen werking zouden komen, aldus dr. Vonde ling. „De A.R.P., de C.H.U. en de K.V.P. hadden de laatste maanden tientallen ge legenheden gehad om een duidelijk signaal te geven dat zij met ons willen sa menwerken. Maar dit is op geen enkele manier gebeurd. De conclusie is dan ook dat zij zelf de deur potdicht houden”, zei dr. Vondeling. De P.v.d.A.-voorzitter zei ook de houding van de vakbeweging niet te begrijpen. „Wij belonen de vakbe weging door ons solidair met hen te ver klaren na het loondebat. Maar inplaats dat zij daar blij mee is, zegt zij: „Het is jammer dat de P.v.d.A. deze stap gedaan heeft”. BEESD. In Beesd is zaterdagmiddag een personenauto, die volgens de poli tie 70 km per uur reed, in de rechter- wegberm geslipt en tegen een boom gereden. De bestuurder, een 38-jarige goudbewerker uit Culemborg, was op slag dood. Twee inzittende kinderen werden naar een ziekenhuis gebracht. WYMBRITSERADEEL. In Ypecolsga, in de Friese gemeente Wymbritseradeel tegen een boom gereden. De bestuur der, de 22-jarige N. A. Huizinga uit Harich in Gaasterland, was op slag De vader achtervolgde na te zijn gesto ken zijn zoon door het huis met een mes in de hand. De jongen voelde zich hierdoor ZO 1 - '1~- uit het raam sprong. Hierbij liep hij een bekkenfractuur op. Bij een schietpartij in Rotterdam is za terdag een 20-jarige bankwerker uit Rot terdam door een kogel in het been getrof fen. De man moest worden overgebracht naar het ziekenhuis. Een tweede schot dat op de bankwerker werd afgevuurd, ver nielde de ruit van een reisbureau. Na de schoten te hebben gelost vluchtte de schut ter. Hij meldde zich later bij de politie. De dader is een 27-jarige caféhouder die de politie vertelde dat bij op de bankwerker had geschoten, omdat deze in zijn café moeilijkheden had gemaakt met een an dere bezoeker. de be vrij ding van de Zuidmolukken te Maar als dat niet gebeurt en de von nissen zwaar zijn, wat gaan de Zuidmo- lukkers dan doen? De dominee zwijgt. De telefoonbel verbreekt de stilte. Secre taris Poetiray neemt het gesprek aan. „We worden inderdaad af geluisterd”, antwoordt Metiary op de vraag of hij het gevoel heeft door de BVD in de gaten te worden gehouden”. „U vroeg wat we doen als de vonnis sen zwaar uitvallen? Ja ik ben na tuurlijk tegen geweld. Maar we vechten door. Als de vonnissen gelijk zijn aan de veel te zware eisen dan Een verle gen glimlach speelt om zijn mond. Poe- OISTERWIJK. Op een met automa tische knipperlichten beveiligde over weg in Oisterwijk (NB) in de lijn Til- burg-Boxtel is zaterdagavond een per sonenauto onder een trein gekomen. De bestuurder van de auto, de 50-jarige apotheker C. F. J. Klotz uit Oisterwijk was op slag dood. De auto werd 75 meter meegevoerd en totaal vernield. De trein kwam 200 meter verder tot stilstand. Delen van de auto blokkeer de:. ruim een uur tijd de spoorlijn. HEYTHUYSEN. De 33-jarige A. Kla ver uit Heythuysen is afgelopen week end verongelukt, toen hij op de weg naar Ittervoort met zijn personenauto in het donker op een tegemoetkomende Engelse legerwagen botste. Hij was op slag dood. HASSELT. In de nacht van zaterdag op zondag is de 20-jarige A. Overmars uit Hasselt (Overijssel) om het leven gekomen toen hij op zijn bromfiets tegen een in de berm geparkeerd staan de melkwagen botste. Hij was op slag dood. tiray vult aan: dan zullen we ons beraden. We verwachten geen zware straf fen, we strijden voor een rechtvaardige zaak”. „Gedurende het vooronderzoek heeft hij de 35 Zuidmolukkers enkele keren in de gevangenis bezocht. „Ze waren rustig. Ze willen hun straf ondergaan. Wij voe len ons solidair met hen. Van de kan sel bid ik iedere week voor hen. We oid- den allemaal voor hen. Natuurlijk ver tel ik daarbij over onze idealen van een vrije republiek. De RMS zal eens vrij zijn, want ons ideaal is rechtvaardig. Er zijn drie miljoen Molukkers. Waarom mo gen die niet een eigen staat hebben? De Nederlandse regering is schuldig aan onze situatie. De rechter heeft in dertijd een uitspraak gedaan over ons. Het zijn militairen en die zullen altijd een bevel opvolgen. Hun werd bevolen naar Nederland te vertrekken. Dat is ge beurd. Hier zijn we toen verder aan ons lot overgelaten. Maar de kans bestaat dat Indonesië uiteen zal vallen. Ook in Indonesië lopen er nog veel mensen >-ond met het idee van het herstel van een fe deratie. Als het misgaat in Indonesië krij gen wij misschien de kans. Begrijp ons goed, wij zijn geen vijanden van de In donesiërs. We willen alleen onze eigen republiek. Als geestelijke moet hij het gebod „Gi; zult niet doden” uitdragen. De 35 van Wassenaar hebben hun spijt betuigd over de dood van hoofdagent Moolenaar, maar geen berouw getoond over hun bezettings- daad. Wat gaan de Zuidmolukkers doen als er te zware straffen worden opge legd? „Wij vertrouwen op een rechtvaar dige uitspraak, wij hebben vertrouwen in een eerlijke procesgang. De rechter is onafhankelijk dat mogen wij niet verge ten. Wat er ook gebeurt, we zullen b'ijven vechten voor een republiek van de Zuidmolukken. Die zal eens komen”, zegt ds. Metiary. Drs. Wilbers, onlangs gekozen op de verkiesbare plaats op de kandidatenlijst van D’66, bestreed de zienswijze van dr. Vondeling. Volgens hem was deze uit nodiging ook naar de confessionelen en de V.V.D. gegaan omdat in de toekomst met hen rekening gehouden dient te wor den. Dr. Vondeling betoogde dat niet de P.v.d.A. de deur voor de neus van de confessionele partijen heeft dichtgesla gen, maar dat de confessionelen dit voor de P.v.d.A. hebben gedaan door hun hou ding in het laatste loondebat. A.R.P.-frac- tieleider mr. Biesheuvel mocht de uit spraak van de P.v.d.A. van 21 december dan wel dom noemen, volgens dr. Von deling was mr. Biesheuvel blij, dat hij ontlast was van de taak om op grond van programma-vergelijking voor de V.V.D. te kiezen als partner na de ver kiezingen. De afgelopen maanden is het wel duidelijk geworden dat de confes- De heer Feddema van de Evangelische Solidariteitspartij, de onlangs van de A.R.P. afgescheiden groepering, was blij met de P.v.d.A.-verklaring dat zij geen kans meer ziet om tot samenwerking te komen met de confessionele partijen. Vol gens hem dient dit de duidelijkheid in de politiek. Hij was er ook van overtuigd dat de confessionelen dit aan zichzelf te wijten hebben. De heer Feddema con stateerde „een steeds sterker wordend of fensief” van de conservatieven. In dit licht zag hij ook het samengaan van de A.R.P., C.H.U. en K.V.P. Biesheuvel c.s. zijn er in geslaagd de altijd nog aan zienlijke groeperingen progressieven, die vóór samenwerking met de P.v.d.A. zijn, te overstemmen”, aldus de heer Fedde ma, „Ook bij het loondebat hebben deze partijen er in de eerste plaats naar ge streefd hun geheime afspraken met de V.V.D. veilig te stellen. Hiervoor hebben zij de vakbeweging laten vallen. De heer Feddema was er dan ook van overtuigd dat er, als er niets gebeurt, dit jaar een uiterst rechts kabinet zal ko men „met alle gevolgen van dien”. Ook de heer Jansen, lid van de Twee de Kamer voor de P.P.R., vond het de hoogste tijd dat de progressieve partijen elkaar vinden „maar wij slagen er al leen in het roer over te nemen als we de vakbeweging achter ons krijgen”, zegt hij. AMSTERDAM Bfl een steekpartij in een woning aan de Sloterkade in Amster dam-West heeft zondagmiddag een 19-ja- rige jongen zjjn 43 jarige vader met een priem in de borst gestoken Beiden hadden hooglopende ruzie gekregen over kostgeld dat de jongeman aan de vrouw bij wie hjj met zijn vader inwoont, moest betalen. kunnen gebruiken voor de jacht op wilde zwijnen. Daar voegde hij aan toe: Mis schien kan dat in de volgende eeuw. Dat is gemeen! Zo’n opmerking maak je niet!” Beiden trekken ook het bewijs voor het afvuren van het dodelijk schot op hoofd agent Moolenaar door 34-jarige Zuidmo- lukker in twijfel. Metiary: „Hij is een vriendelijk mens. Hij kan zoiets niet ge daan hebben. Trouwens, toen hij het wa pen, waarmee volgens de deskundigen het dodelijk schot was afgevuurd, moest aan wijzen, wees hij naar een ander wapen. Hij kan het niet gedaan hebben!” De dominee, die op 9 december de 35 verdachten voor het laatst in de Sche- veningse gevangenis heeft opgezocht be klemtoont het solidariteitsprincipe van zijn volk. „Bij ons bestaat een sterk ge meenschapsgevoel. De jongens voelen zich verantwoordelijk voor hun daad en vzillen een gelijke straf ondergaan. Het vonnis moet eensluidend zijn.” Prinses Margriet wordt morgen, 19 januari, 28 jaar. Fotograaf Max Koot fotografeerde haar met haar zoons prins Bernhard (links) en prins Maurits (rechts). De protestmis is met toestemming van de politie gehouden en in alle rust verlopen hoewel er na afloop voor de kerk enige tijd werd gediscussieerd. De organisatie berustte bij een commissie tot behoud van de kerk. Sinds enkele dagen hebben de leden van de ontbonden kerkgenootschap meer hoop op het welslagen van hun actie, omdat bekend is geworden dat de kerk waarschijnlijk tot beschermd monument z.al worden verklaard. ties en voor het afsluiten van beperken de beheersovereenkomsten met particulie re eigenaren. Van belang hierbij is. dat de gemeente Amsterdam voor 20 percent van haar drinkwatervoorziening op de Loosdrechtse plassen is aangewezen. Bezorgd zijn de opstellers van het plan ook over de dikwijls chaotische uitbrei ding van de (vaak illegale) caravanter- reinen. In twee deelstudies berekent het team de capaciteit van het plassengebied voor watersport en verblijfs- en oeverre- receatie. Het raamt het aantal boten waaraan de plassen ruimte bieden op 8000. In vier alternatieve modellen zijn voor stellen uitgewerkt voor de verkeersplano- logische ontwikkeling. Om het doorgaan de verkeer uit de kern van het gebied te weren wordt een stelsel van rondwe gen (tangenten) aanbevolen van waaruit enkele ontsluitingswegen toegang geven tot het gebied. lukkers zijn niet zonder zonden. Wij wor den gestraft voor onze zonden door ons verblijf hier Maar eens komt de dag dat wij weer naar de vrije Molukken terug kunnen gaan. Het is te vergelijken met het verstrooide Joodse volk dat nu weer is teruggekeerd naar Israel. Ook wij zul len teruggaan naar het land van her komst” De Zuidmolukkers kunnen ook nu te rugkeren naar hun geboorteland, mits zij hun eis van een vrije republiek laten val len Djakarta overweegt zelfs hun eerste president Manuhutu, die nu als Indone sisch staatsburger in Djakarta een terug getrokken leven leidt, voor overleg naar Nederland te sturen. „Ik zou wel met hem willen praten”, zegt d s. Metiary. „Dat moet u niet doen”, interumpeert Poetiray. „Ik moet u dat sterk afraden, hij is een overloper! Bovendien kunnen wij niet instaan voor zijn veiligheid!” Ds. Metiary glimlacht en toont een m het Maleis opgesteld document. „Over overlopers gesproken ik heb in het ge heim op de Molukken een onderzoek la ten instellen Daaruit blijkt dat slechts 5 percent van de bevolking .tot de over lopers naar de republiek Indonesia be hoort. Zeventig percent spreekt zich uit voor de republiek van de Zuidmolukken. Vijftien percent is altijd pro-Djakarta ge weest. Vijf tot tien percent is onverschil lig en zegt: „Hij die mij brood geeft is mijn heer”. (Van onze Utrechtse redactie) UTRECHT. Als hartpatiënten, even tueel gesteund door medische studenten of anderen, proberen de kliniek voor hart en vaatchirurgie van prof. Wieberdink in Utrecht te bezetten, zullen zij de hekken van het Academisch Ziekenhuis herme tisch gesloten vinden. Een dergelijke be zetting is voor het ziekenhuis volkomen onaanvaardbaar en de ziekenhuisdirectie zal gebruikmaken van haar recht ieder een van het ziekenhuisterrein te weren die daar niet uit hoofde van zijn werk of als patiënt moet zijn. Aldus heeft de ziekenhuisdirectie zater dag meegedeeld aan de heer H. S. Fie- vet, voorzitter van de Nederlandse Hart patiëntenvereniging, die vorige week de bezetting van de kliniek aankondigde als er op 23 januari nog geen beslissing is over openstelling van de kliniek. De heer Fievet was zaterdag in Utrecht voor een onderhoud met hartchirurg prof. dr. J. Wieberdink. Geneesheer-directeur J. H. de Wal Malefijt en economisch-directeur drs. A. van Vliet hebben bij die gelegen heid de voorzitter van de hartpatiënten vereniging met nadruk gewaarschuwd te gen bezettingsacties. Volgens de heer Fievet heeft de direc tie hem persoonlijk verantwoordelijk ge steld voor alle gevolgen die uit de te on dernemen actie zouden voortvloeien. UTRECHT. Bjj de Utrechtse politie zjjn zeven klachten binnengekomen van huisartsen, specialisten en tandartsen uit de binnenstad wier naamborden ’s nachts z(jn beklad. De daders zjjn leden van de actiegroep „De Kritiese Fondspatiënt” die bezwaren hebben tegen het onderscheid dat de artsen maken tussen ziekenfondspatiën ten en particuliere patiënten. Ze hebben de verfkwast gehaald over die borden, waarop verschillende spreekuren voor beide categorieën patiënten zijn aange geven. De actie is volgens „De Kritiese Fonds patiënt” een eerste aanmaning aan de art sen, het voorbeeld te volgen van collega’s die ook voor fondspatiënten allang op een afspraakspreekuur zijn overgegaan. Bij de betrokken artsen is een stencil in de brievenbus gestopt waarop de actiegroep protesteert tegen „discriminatie van de ziekenfondsverzekerde” die volgens haar ook tot uitdrukking komt in lange wacht tijden, kwalitatief mindere behandeling, vooral bij tandartsen, en het voorschrijven van andere medicijnen dan die voor par ticuliere patiënten. DEN HAAG. Zuid-Afrika wil dat drie rechters van het Internationaal Gerechts hof in Den Haag niet zullen deelnemen aan de behandeling van de kwestie van het Zuidafrikaanse mandaat in Zuid-West- afrika (Namibië). Zuid-Afrika heeft, zoals bekend is, geweigerd het volkenbond-man- daat over die voormalige Duitse kolonie aan de Verenigde Naties over te dragen, ondanks herhaald aandringen van de Ver enigde Naties. De president van het Inter nationaal Gerechtsof, sir Muhammed Za- frulla Khan uit Pakistan, en de rechters Luis Padilla Nervo uit Mexico en Platon Morozow uit de Sovjet-Unie zouden in deze zaak bevooroordeeld zjjn. De rechters zouden niet objectief tegen over de kwestie staan, omdat zij deel heb ben uitgemaakt van delegaties bij de Ver enigde Naties die zich uitspraken tegen de apartheidspolitiek van Zuid-Afrika. Volgens de statuten van het hof kan de president een rechter vragen zich terug te trekken. Naar alle waarschijnlijkheid zul len de 15 rechters van het gerechtshof over de bevoegdheid van de rechters woensdag overleggen, als zij beginnen met een aantal bijeenkomsten achter gesloten deuren om de zaak voor te bereiden, aldus leden van een Zuidafrikaanse delegatie van juristen die speciaal voor deze gele genheid naar Den Haag zijn gekomen. Dan zal ook worden overlegd over de even tuele noodzaak, een ad-hoc rechter te be noemen voor Zuid-Afrika. Terugtrekking van de drie rechters zou volgens de Zuidafrikaanse delegatie be tekenen dat de zaak verder door de 13 overblijvende rechters zou worden behan deld. UTRECHT. Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben een omvangrijk re- creatie-basisplan voor de Loosdrechtse plassen gepubliceerd, dat zich niet alleen bezighoudt met waterrecreatie, maar ook met landschap en natuurbehoud, de we genstructuur, de milieuhygiëne en de drinkwatervoorziening. De meest opval lende voorstellen uit het plan zijn het maken van een vaarverbinding tussen de Loosdrechtse plassen en „De Wijde Blik” en de aanleg van een nieuwe paral lelweg ten noorden van de Oud-Loos- drechtse dijk teneinde het doorgaande verkeer tot een minimum te beperken. Oud-Loosdrecht zou op die manier weer een wandeldorp worden. Het basisplan is opgesteld door een team van deskundigen dat voortdurend in contact stond met de betrokken ge meentebesturen, staatsbosbeheer, het mi nisterie van CRM, de Vereniging tot Be houd van Natuurmonumenten en het Ge meentelijke Waterleidingbedrijf van Am sterdam. Het Loosdrechtse plassengebied heeft een zeer grote natuurwetenschappelijke waarde. Het bewaren van representatieve gedeelten van de laagveenmoerassen, die nergens ter wereld dan in ons land voor komen, ziet het team als een plicht van internationaal belang. De opstellers van het plan vrezen, dat ongewenste recrea tieve ontwikkelingen, zoals het aanleggen van caravanterreinen en het bouwen van tweede woningen, fnuikend zullen zijn, voor het in stand houden van het na tuurlijke milieu. De in het gebied steeds sterker optre dende watervervuiling vormt eveneens een bedreiging. Daarom wordt in het plan gepleit voor het aankopen van bepaalde gebieden door natuurbeschermingsinstan- DELFT Kleumend in de koude mist hebben zondagochtend om elf uur vier honderd katholieken van de op 3 januari ontbonden Sint Hypolitusparochie in Delft een mis in de openlucht gehouden. Dit als protest tegen sluiting van de monumentale parochiekerk. Celebrant van de een half uur durende mis op het plein van de Hypo lituskerk was pater Van der Hejjdt, een vroegere parochiaan, die in de missie werkt. Maar de Nederlandse regering heeft tijdens het gesprek in oktober met ir. Manusama duidelijk te kennen gegeven dat er geen sprake kan zijn van de er kenning van een vrije republiek. „Ja, dat was teleurstellend. Maar we ver wachten binnenkort wel iets van de re gering. Er moet een gemengde commis sie komen die dit probleem uitzoekt. Die moet dan mei adviezen komen”. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG. „Wij beschouwen het als een politiek proces, ook al wil de rechter dat niet bekennen of de officier van Justitie.” Dat zegt de 53-jarige ds. S. Metiary, geestelijk leider van 95 percent van de in ons land verblijvende Zuidmo lukkers en voorzitter van de Zuidmoluk- se belangengemeenschap „Badan Persa- tuan” „Wij zijn een soort regeringspar tij,” zegt hij, met een blik op het por tret van dr. Soumokil, de voormalige pre- dident van de Republiek der Zuid-Moluk- ken, die in 1968 wegens subversieve ac ties door Djakarta ter dood werd veroor deeld en vervolgens geëxecuteerd. „U kunt ons proces niet vergelijken met het proces tegen de Basken of het Leningradproces tegen de Joodse vlieg- tuigkapers. Het ligt hier anders. Wij staan volledig achter onze jongens. Ik ben natuurlijk tegen geweld, maar het is een rechtvaardige zaak. Wij willen daden. Wij zijn onrechtvaardig behandeld door de Nederlandse regering. Wij willen recht.” De officier van Justitie heeft in zijn re quisitoir tegen de 35 verdachten van de bezetting van de residentie van de Indo nesische ambassadeur zich afgevraagd of ds. Metiary op de hoogte was van de bezettingsplannen. De glimlach op het gezicht van ds. Me tiary verdwijnt. Zijn secretaris, oud- KNIL-onderofficier Poetiray, schiet vuur, bedreigd, dat hij van de eerste etage „Mr. Van ’t Veer vond het opmerkelijk dat dominee, die in Assen woont, m Den Haag in ons verenigingsgebouw was. Maar dat is makkelijk te verklaren! On ze regering zou die middag een gesprek- hebben op algemene zaken. We hadden afgesproken die morgen om elf uur nog bij elkaar te komen. Daarom is de do minee hier zondagavond blijven slapen.” Ds. Metiary knikt instemmend. Hij wis selt snel enkele woorden in het maleis met zijn secretaris, die, fungerend als tolk, vertaalt: „De officier is niet eerlijk. Hij gaat te ver. Hij zei dat een van onze jongens, een voor de bezetting bestemd geweer zou hebben gekocht om later na dood. Het ongeluk gebeurde, doordat een auto linksaf sloeg, terwijl het slachtoffer met zijn wagen wilde pas seren. Omdat hij uitweek, vloog zijn auto tegen de boom. WOUDENBERG. De 32-jarige T. J. B. van der Mey uit Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag in Wou denberg tengevolge van een verkeers ongeval om het leven gekomen. Hij reed mee met een andere Hagenaar, die met zijn auto van de weg raakte en tegen een boom reed. De bestuurder werd ernstig gewond. VOORTHUIZEN. In Voorthuizen is een 34-jarige man ernstig gewond toen hij met een die dag gestolen auto van de weg raakte en tegen een boom botste. De man was ’s morgens uit de gevan genis in Utrecht ontslagen. De man kreeg een schedelbasisfractuur. HILVARENBEEK. In de nacht van zondag op maandag is de 41-jarige H. C. J. van der Hout uit Tilburg met zijn personenauto op de weg Hilvarenbeek- Esbeek geslipt, uit de bocht gevlogen en enkele malen gekanteld. De man over leed ter plaatse. Zijn beide zoons raak ten licht gewond. Secretaris Poetiray valt heftig in en zegt: „De dominee en wij allen hebben het volste vertrouwen in de rechter, mr. Van Hattum. Hjj begrijpt ons wel. Daar om verwachten we ook dat hij een milde straf zal uitspreken, misschien wel in die zin dat ze allemaal zo’n vier of vijf maanden krijgen met aftrek, zodat ze dinsdag direct worden vrijgelaten.”

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 2