SERIE INBRAKEN IN HET CENTRUM VAN BEVERWIJK Pakhuisbrand in oud-IJmuiden GRATIS! jeugdsentiment Mini-shorts en DS’70 kiest bestuur voor Kennemerland Ruim f 400 gestolen uit kassa van bar ir JUBILEA ROMEINSE MODEHUIZEN AAN RAND VAN FAILLISSEMENT VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND I IJmuider Courant^1 i w Minder vis bracht Veehouders IN DE VISHAL bespraken toekomst Strooptocht langs winkels leverde totaal f 417,- op Kettingbotsing in Velsertunnel Brandbeveiliging onklaar bij Edivo Dikke laag zaagsel tussen plafonds minder op in Urk .M H a venberichten - w 5 W 4^" -•S* MAANDAG 18 JANUARI 1971 IJMUIDER COURANT 4 Kort IJmondnieuws Naam Adres V elsen-lJ muiden Dr. Bruins Slot 18 o. Woonplaats Daarna kunt u mij noteren als Bezorg mij de maandabonnee 6.— p. m.) kwartaalabonnee 17.50 p. kwartaal) Deze BON opzenden naar de IJMUIDER COURANT, in onge frankeerde enveloppe. Antwoordnummer 47, IJMUIDEN. Jongen (15) bekende twee inbraken FM i- (Van een medewerkster) ROME Het gaat helemaal niet zo best met de haute-couture. Dat is wel heel duidelijk in de Romein se modemarathon te zien. Neem nou prinses Galitzine. Als alles goed gaat hoopt ze te verdienen aan de echtscheiding van haar vas te klant prinses Ira van Fürsten- berg. Ex-tienerbruid Ira eist na melijk van haar tweede echtgenoot de Braziliaanse playboy Baby Pig- natari een alimentatie van 7.000 gulden in de maand als kledingtoe- lage. Meegenomen voor prinses Galitzine. - V elsen-N oord JEUGDSENTIMENT h geblakerd zwart Geldt niet voor abonnees van IJmuider Courant. AAAAANWWVMMWWMA VVnrtWW/WWWVVW ■j (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Het centrum van Beverwijk is in de nacht van vrjjdag op zaterdag het doelwit geweest van inbrekers. De strooptocht in de Bree- straat en de Koningstraat leverde echter weinig op: bij kledingmagazijn Bender werd f 150 gestolen, f 200 was de buit bij opticien Preis en f 57 bij sportzaak Willms Floet. Bij vier andere winkeliers werd gepoogd de toe gangsdeur van de winkel te forceren. In Wijk aan Zee brachten onbekenden een bezoek aan de bar ’t Schuilhoekje, waar f 410 uit de kassa werd meege nomen. HAARLEM. Op 6 februari om twee uur ’s middags zal in hotel Lion d’Or in Haarlem het bestuur worden gekozen van de afdeling Haarlem en omstreken van DS’70. dingmagazijn Blom, eveneens aan de Bree- straat, leverde meer moeilijkheden op, want verder dan een poging dit slot te forceren ging men niet. Het volgende inbraakadres was de zaak van kledingmagazijn Kocki, ook aan de Breestraat. Hier slaagde men er niet in de winkeldeur open te breken. Bij Stoutenbeeks Woninginrichting werd een ruit uit de glazen deur gesneden. Een maal binnen gekomen brak men in de verkoopafdeling een bouten kast open. Men stond toen tegenover de gasmeter. De deur van een andere kast moest er aan geloven, maar ook hier trof men het niet, want de kast herbergde de waterslang, die in ge val van brand wordt gebruikt.Erg veel zin om verder te zoeken had men waar schijnlijk niet, want de inbrekers verdwe nen zonder buit. Van het interieur van het pakhuis bleef niets over dan geblakerd hout. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. In de nacht van zater dag op zondag alarmeerde een caféhou der omstreeks half één de brandweer voor een brand aan de Visseringstraat. De brand bleek te woeden in een pak huis op de hoek van de Frögerstraat, waarin vroeger een vriescel is geëxploi teerd. De zolder bestond uit een dertig centimeter dik dubbel plafond, gevuld met zaagsel, destijds benut als isolatie materiaal. Van het pakhuis bleven de muren en het dak staan, maar van het interieur bleef niets over dan hout. De schade kon nog niet worden vast gesteld, want de handelaar was in het weekend niet bereikbaar. Ook over de oorzaak werd nog niets bekend. Door de sterke rookontwikkeling trok de brand in oud-IJmuiden een grote publie ke belangstelling. Plattelandsvrouwen. De afdeling Be verwijk van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt donderdagavond in huize Scheybeeck de jaarvergadering. Op de agenda staat onder meer de be stuursverkiezing. De vergadering begint om half acht. IJMUIDEN. Maandagmorgen werden in IJmuiden door 62 vaartuigen aange voerd: 10.642 kisten en 3123 kleine kisten vis, 10.580 stijve kabeljauwen en 40.000 ki logram tong. Bij de aanvoer waren: 80 kisten en 480 kleine kisten schelvis, 119 kisten en 541 kleine kisten wijting, 1285 kisten gul en kabeljauw, 1200 kisten kool- vis, 281 kisten en 2095 kleine kisten haring, 330 kisten en 7 kleine kisten makreel, 6273 kisten schol, 99 kisten tarbot en 285 kisten varia. :n in t- i- n, d- Jg sn or er sn ih id m in ie i” t- ?n as :n ?- al ie s— in or de ;n ld rs n. g- k- (Van een medewerker) IJMOND De leden van de afdeling Velsen en omstreken van de Hollandse Maatschappij van Landbouw hebben zich tijdens een bijeenkomst geruime tijd bezig gehouden met de bedrijfseconomische as pecten in de landbouw onder het motto: „de landbouw nu en straks”. Onder leiding van de economisch voorlichtingsman de heer H. Kruize is gesproken over de be nodigde grootte van het land en van de veestapel om tot een gunstig resultaat te komen, terwijl men daarnaast de mogelijk heid besprak om met verschillende be- drijfsgenoten tezamen een grotere eenheid te vormen. In de landbouw heeft dat reeds plaats en ook de veehouders kunnen ge zamenlijk iets dergelijks bereiken zo werd te verstaan gegeven. Ook de wense lijkheid van marktonderzoek bleef deze avond'niet onbesproken. Besloten werd in februari nog eens over deze en andere zaken van gedachten te wisselen. Een poging tot inbraak werd gedaan bij fotohandel H. v. d. Meulen aan de Zee straat. Ook hier probeerde men het slot te forceren. Bij sportzaak Wilms Floet aan de Breestraat tenslotte nam men een kassa met 75,- en een geldwisselbakje weg. Het slot van de winkeldeur was kapot gemaakt. In Wijk aan Zee kwam men de bar ’t Schuilhoekje binnen door een deur te for ceren. Uit de kassa verdween een bedrag van 400,-. Door het slot van de winkeldeur van opticien Preis aan de Koningstraat te ver- nieulen was men in staat een kassa, waarin zich 200,- bevond, uit de zaak mee te nemen. De heer Preis, die boven de winkel woont, stelde, toen hij beneden lawaai hoorde, nog wel een onderzoek in, maar kon niets verdachts vinden, ’s Morgens zag hij echter de winkeldeur op een kier staan en bemerkte de diefstal van zijn kassa. Het voorwerp is zaterdagmorgen in de Mr. Lingenlaan gevonden. De serie inbraken is waarschijnlijk ge pleegd door een of meer personen, die bij de diverse winkeliers dezelfde methode toepas te(n). Bij kledingmagazijn Bender aan de Bree straat werd een ruit uit een sponning ge sneden. Uit de geldla verdween f 150,-. Het slot van de glazen toegangsdeur van kle- Het pakhuis werd door een handelaar in scheepsbenodigdheden gebruikt als op slagruimte. Ontwerp van Titti Brugnoh. De mini-short gaat schuil onder een rok die afgeknoopt kan worden. Sexy laarzen tot op de dij comple teren de creatie. in een buit- De shows in het zo snobistische modewereldje zijn al diep gezonken in entourage. Terwijl Valentino zijn nieuwe appartement dankzij de klan dizie van Jackie Onassis met cham pagne kon inwiiden, moesten de an dere couturiers de doop van hun mo dellen slechts met een bekertje Vic- ♦nriawater verrichten. (Van een verlaggever) IJMUIDEN De Urker Noordzeevloot is vorig jaar al vroeg omgeschakeld op de haringvisserij en hun vangsten hebben zij meest in IJmuiden en Scheveningen ver kocht. Dit had tot gevolg dat op de Urker vlsafslag minder is omgezet dan in 1969. De Noordzeevis bracht in 1970 f 35.914.197,37 op tegen 36.754.309,39 in 1969. Voor de IJsselmeervis waren de om zetten respectievelijk 579.755,14 en 2.143.507,29. Aldus een teruggang van 2,4 miljoen gulden Er werd 2,1 miljoen kilogram minder Noordzeevis gevangen en 2,9 miljoen kilo gram minder IJsselmeervis. Diverse kotters nebben praktisch het gehele jaar met de kabels op rondvis ge vist en ook deze vangsten werden meestal niet in Urk aangevoerd en verkocht. De derde oorzaak van de daling van de omzet aan de Urker afslag is gelegen in de verminderde aanvoer van de vis uit het IJsselmeer. Door de noodlottige maatregel om de palingkuil te verbieden daalde de aanvoer van de IJsselmeervis (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Zes auto’s raakten zondag middag om tien minuten over twee betrok ken bij een kettingbotsing in de westbuis van de Velsertunnel. Even buiten de tun nel botsten drie auto’s op elkaar en daar door kwam de file tot stilstand. Een 22- jarige secretaresse reed op de linker baan en moest in voegen. Zij kwam niet tijdig tot stilstand en daardoor ontstonden op nieuw botsingen. De materiële schade was aanzienlijk. De secretaresse is met een ge broken neusbeen door een passerende automobilist naar het Antonius Zieken huis gebracht. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. De Velsense politie moest zondagmiddag om kwart voor twee assistentie verlenen bij de fabriek van dierenvoedsél Edivo aan de Strandweg. Via het dak vloeiden daar grote hoeveel heden water weg. De automatische brand beveiligingsinstallatie, bleek door onbe kende oorzaak in werking te zijn getre den. De bedrijfsleider werd gewaar schuwd en daarna is de installatie bui ten bedrijf gesteld. OP DONDERDAG 21 JANUARI zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer C. Gravemaker, wonende Lorentzstraat 96 in IJmuiden-Oost, in dienst trad van het Provinciaal Electriclteitsbedrijf van Noord-Holland. De heer Gravemaker, die thans als technisch ambtenaar D werkzaam is bij de afdeling Schakel- stations van het P.E.N., zal op die dag door de directie van he’ P.E.N. op het hoofdkantoor in Bloemendaal worden ontvangen. In de middaguren, tussen vier en zes uur zal de jubilaris reci piëren in het Cultureel Centrum „De Schouw”, Bleyenhoevelaan 2 in Velsen- Noord (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK Een inbraakje de Pijperstraat, waarbij zaterdag bedrag van slechts acht gulden ‘s gemaakt, is nog dezelfde dag jpgelost. Als dader is een 15-jarige Heemskerkse jongen aangehouden. De knaap bekende de diefstal en gaf bij het verhoor tevens toe ook een andere inbraak te hebben gepleegd. Er zal pro- ces-verbaal tegen hem worden opge maakt. In het vraaggesprek met dr. Bruins Slot is bij de samenstelling van de redactie van het illegale „Trouw” de naam vermeld van de jonge De Jong. Dit moet echter zijn Drion, die later hoogleraar zou worden. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond maandagmorgen uit 150 kisten en 180 kleine kisten wijting, 400 kisten gul, 200 kisten en 65 kleine kisten haring, 1700 kis ten schol, 50 kisten varia, 3800 stijve ka beljauwen en 11.000 kilogram tong. Prijzen, per kilogram, in guldens: tarbot 8.517.91, grote tong 5.715.55, middel tong 6.716.58, kleinmiddel tong 7.297.13, tong I 8.027.72, tong II 7.857.63. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 110 92, middel kabeljauw 13298, grote zwarte koolvis 120106, middel zwarte koolvis 10896, grote en middel heek 900, grote leng 10694. Per tien stuks: grote kabeljauw 8261, middel kabeljauw 5545. Per hoop: rog 8170. Pei 50 kilogram: grote schelvis 94, mid del schelvis 92, kleinmiddel schelvis 102, schelvis I 3828, gul I 6450, gul II 55 45, gul III 41—35, wijting 38—33, schar 51 40, grote schol 25—15, schol I 2717, schol II 27—18, schol III 38—18, tarbot 354 —153, griet 181—79, haring 25.20—22.40, makreel 21.80—19, kleine leng 48—40, zwarte koolvis I 4541, kleine leng 48— 40, zwarte koolvis I 4541, zwarte koolvis II 31—26, tongschar 126—98, schartong 53, haai 5246, poon 26, lever 23—8, kleine kuit 112—90, grote kuit 50—34, kleine lom 32, kleine kreeft 7670, heek I 232186, heek II 140, lom 186. Verschillende Romeinse modehui zen moesten dit najaar de deuren sluiten en andere staan aan de rand van een faillissement. De couturiers zijn er zo langzamerhand wel achter gekomen, dat je met een eenzijdig gedecreteerde midi-mode niet rijk kunt worden. En vandaar de glorieu- Bij Mireilla di Lazzaro zijn de midi’s deze zomer fini. Haar voorna melijk uit prinsessen bestaande klan tenkring kreeg dit weekeinde de keus uit mini-shorts, maxi-zomeravondjur- ken van broderie anglaise en tot op of iets boven de knie vallende rokken met jasjes met aangeknipte capes. Olijfgroen was haar favoriete mo dekleur, evenals bij Eleonora Garnett, die echter een zeer klassieke collec tie maakte. Eleonora hield het voor namelijk op kniebedekkende plooirok ken en getailleerde jasjes en zorgde voor de terugkeer van de strapless avondiurk. Wat de Milianese ontwerp ster Marucelli betreft, heeft de vrouw aan één kaftan genoeg, terwijl San Lorenzo juist keus biedt uit alle mo- geliike felgekleurde mini-shorts en tuinbroeken met popart—applicaties van satijn. De Fontana-zusters zorgden voor tientallen variaties op het aloude ma trozenpakje en dat dan in marine blauw en bruin. Bovendien maakten zij vlinderachtige Alice-in wonderland- jurken voor ’s avonds. Maar voor de grootste sensatie zorgde het als klas siek bekend staande huis Antonelli, waar men voor overdag alleen nog maar mini-shorts in voorraad heeft. Shorts die overigens beslist niet al leen voor tieners, maar ook voor de niet meer zo ieuff4i«p vrouw bestemd zijn en bovendien creaties die niet al leen op het strand, maar ook naar kan toor of naar een cocktailparty kun nen worden gedragen. Aangekomen zaterdag in IJmuiden: Amstel- stroom, Hull; Tor Anglia, Immingham; Arthur, Londen; Varco, Londen; Apollo 1, Londen, IJ- tnuiden; Veritas, Colchester; Jacques Bingen, Lorient; Rolf Behrman, Londen; Christa Koncke, R’dam; Ingrid R, Londen; Embassage, Imming ham; Island Skippel, Antwerpen; Osterclipper, Vlgee, Beverwijk; Jalta, Vestervik, Zaandam; Sorel, Rochester; Aeneas, Hamburg: Forel, Ant werpen; Stella Maris, Hamburg; Willem Koert*, Liverpool. Vetrokken zaterdag van IJmuiden: Fjaugen, Oxelosund; Anna Hartmann, Londen; Memel, Dagenham; Baltisky 15. Antwerpen; Wischhafen, Hamburg; Peter Zalamov, Gdynia; Konsomolet* Uzbekstane, R’dam; Pergo, Gr. Yarmouth, IJ muiden; Tor Anglis, Immingham; Joerka, Noord zee. Adi, Odense, IJmuiden; Jeanne, Londen: Jan Gerdes. Gevle; Vechtborg, Boston, Umuiden; Sloterkerk, Bremen; Madison Lloyd, Kaapstad; Nordwind, Cartagenna, IJmuiden; Notos, Col chester; Apollo 1, Londen, IJmuiden; Brigitte Skou Le Havre; Pericles, St. Thomas; Koenraad K. Dublin; Comtesse, Londen, IJmuiden. Aangekomen zondag in IJmuiden: Eberstein, Londen; Sverker, Oxelosund; Scholar, Antwer pen. Speed. Rouen; Prins der Nederlanden, Pointe Delgada; Nerlandia, Kopenhagen; Martha Frlesecke, Londen, IJmuiden; Hondsbosch, Lon den; Djatianom, Antwerpen; Madame Butterfly, Nagoya; Olive. Par; Uniworld, Bremershaven; Galaxy K, Houston; R 6 Rickners, Antwerpen: Hummel. Swlnoujouscie, IJmuiden; Hunnau Fllxborough; Brigitte Cord, Marmagoa, IJmui den' Clio, Mantyluoto, Zaandam; Borkum, Ham burg, Trias, Uddevalla, Velsen; Novel, Par; Lady Sybilla. New Castle; Algenib, Inga. Vertrokken zondag van IJmuiden: Rijnstroom, Shoreham; Calchas, Hamburg; Neder Rhone, Hamburg; Forcados, Hamburg; Charts, Ham burg; Passafic-Brit, Narfik; Stella Maris, Rotter dam Mana, Larneu; Wangeroog, Rostock; Ain- stelstroom, Hull; Lauter, Caqliarl, IJmuiden; Marthe Fruseke, Londen, IJmuiden; Zaanstroom Felixstowe; Nuolja, Narvik, IJmuiden; Lorenzo, Middlesborough Aangekomen maandag in IJmuiden: Hoop, Leith; American Argosy, Norfolk; Sommen, Kris- tineham; Aaltje, Londen; Artem, Ventspils; Marie Swansea; Tanja, Dunmore. IJmuiden. Vertrokken maandag van IJmuiden: Borkum, Hamburg; Germania, Hamburg. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan). De brand ontstond vlak achter de toe gangsdeur, waar men het vuur vrij snel meester was, maar inmiddels smeulde de laag zaagsel tussen het plafond al. Er zat voor de brandweer niets anders op dan gaten in het plafond te zagen en het smeulende, rokerige zaagsel naar bene den te laten zakken. Het werd een lang durig karwei. MAANDAG 18 JANUARI Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen. 19.45 tot 20.45 uur bibliotheek en inlich- tingscentrum van de Nederlandse Vereni ging voor Sexuele Hervorming. De Ring, 19.30 tot 21.30 uur bokstraining in gymzaal Ossendorpschool (ingang Wijk aan Zeeërweg) IJmuiden. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, geopend van 19 tot 21.30 uur; filiaal Wüstelaan. gebouw Spaamberg, Santpoort- Noord, 19 tot 21.30 uur; filiaal Willems- beekweg 96, IJmuiden, 19 tot 21 uur; uit- leenpost IJmulden-West, parochiezaal on der Petruskerk, Venusstraat 1, 19 tot 21 u. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 19.45 uur bridgeclub De Jump. Sporthal Zeewjjk-IJmuiden, 18.30 tot 21 uur basketbaitraining Exercitia; 21 tot 22.30 uur zaalhandbaltraining Full Speed. DINSDAG 19 JANUARI Burgerzaal Stadhuis. Plein 1945, IJmui den, 20 u. hearing Raad van Kerken. Federatie Bejaardenzorg. Spreekuren voor sociaal advies: 9-10 uur in het ge bouw Cultureel Centrum, Moerbergplant soen 22 te IJmuiden In benedenzaal 3, tel. 02550-15010. 11-12 uur in het Buurthuis „De Loods” Geelvinckstraat 28 te Velsen- Noord, tel. 02510-24025; 15-16 uur in ge bouw CUSA, Hoofdstraat 133,Santpoort- Noord, tel. 023-378014. Verder volgens af spraak bij het secretariaat Hoofdstraat 133. Santpoort, tel. 023-378014. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Willemsbeekweg 96. IJmuiden. 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur. Gebouw PTT, Lange Nieuwstr.Spaarne- straat, IJmuiden, 10 tot 20 uur spreekuur Medisch-Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme. Stichting Huish. en Gezinsvoorllchting, spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, telefoon 02550-10715. De Brulboei, Kanaalstraat 288, IJmuiden. bejaardensoos, kinderclubs, pottenbakken en klaverjassen, jeugdsoos. Sporthal Zeewijk, IJmuiden, 18-23 uur Badmintonvereniging IJmond. Manly Sport, lessen en training in de gymnastiekzaal van de Moerberg Comité School, Kerkstraat, IJmuiden-West, van 19.30 tot 21.30 uur. Velserbad. Briniostraat 18, IJmuiden, 6.30 tot 8 uur gemengd zwemmen; 8 tot 12.15 uur schoolzwemmen; 12.15 tot 13.15 uur gemengd zwemmen; 13.20 tot 16.20 uur schoolzwemmen; 16.15 tot 16.45 uur zwem lessen; 16.40 tot 18 uur gemengd zwemmen; 18 tto 18.30 uur zwemlessen; 18.30 tot 20 uur zwemver. CSB, 20 tot 21.30 uur ge mengd zwemmen: 21.30 tot 22.30 uur zwem ver CSB DINSDAG 19 JANUARI Openbare bbillotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 19-21.30 u. •Sv Alles kan wanneer u maar binnen de perken van het jeugdsentiment blijft. Het doet er daarbij niet toe of u zich door Mariene Dietrich of Mari lyn Monroe laat insnireren. of dat u van een dirndl-dessin. Chasall of de pno-strins van Liechtenstein houdt. Zomer ’71 gaat de geschiedenis in als het seizoen van de free-session. Door het hoofdbestuur zijn de volgen de kandidaten voorgedragen (die nu nog het voorlopige bestuur vormen: mr. C. Ph. Abbing uit Haarlem, V. J. Degens uit Haarlem, R. E. S. M. Nijhof uit Overveen. E. van Zijll uit Badhoeve- dorp en mevrouw A. G. OortVan der Pluym uit Beverwijk. Mevrouw Oort coördineert de corre spondentie voor Beverwijk en omstreken, boven het Noordzeekanaal, op het adres Laan van Blois 132, telefoon 26178. ze terugkeer van de mini’s. De dij- vrije minishorts zijn het grote nieuws voor zomer ’71. Op de eerste van de Romeinse modemarathon namen ze bij Di Lazzaro, San Lorenzo, Fonta na en Antonelli een belangrijke plaats in. Maar gelukkig waren alle ontwer pers wijs genoeg om niet van het ene in het andere uiterste te vervallen. Voor de vrouw die niet aan een mini- shortje wil, is er uitzonderlijk veel keus. De Italiaanse couturiers zorgden voor kuitbroeken, broekpakken, jur ken en pakjes met de zoom iets bo ven, op, of net onder de knie, midi- iaponnen voor na vijven en maxi- avondgewaden met geraffineerde split ten. knie-bedekkende i assen, capes en midi-mantels om over minishorts te dragen. Kortom, het modebeeld is nog nooit zo gevarieerd geweest. Felle kleuren, zoals boterbloem geel, rood, kobalt-blauw. gifgroen en fuchsia-rose staan hoog genoteerd. Maar U kunt evengoed een jurkje in een zachte oasteltint nemen.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5