Nieuwe sociale werkplaats volgend jaar gebruik in Stef Laar stelt hoogoven 5 van naar werking weer in Houtbewerker) dames voor Kindercarnaval Heemskerk Plaats voor 300 personen EHBO-CURSUS IN HEEMSKERK OPRUIMING im unie Speciale NZH-lijndienst Schiphol voor onze abonnees TELEVISIE BIJ „DE ARK” Kennemer Kruimels Met Jumbo naar Brussel: weer een extra vlucht Havenberichten in Vijfde strandloop van BRC en DEM iü 7 VOORDELIGE AANBIEDINGEN BURGERLIJKE STAND VELSEN Vormingscentrum voor jonge mensen houdt open huis ■te# WOENSDAG 20 JANUARI 1971 HERENMODE DAMESMODE Exclusieve couture 1 Aanleg en onderhoud van Licht- en Krachtinstallaties M». tol ADVERTENTIE (Van een medewerker) (Van een onzer verslaggevers) WIJ GAAN DOOR MET ONZE mm Marktplein/L. Nieuwstraat - IJmuiden i/VVVVVV\AJV\AA/VVWVVV\AAAAAS\A/VVVVVVVV\ASVVVvAA/VVW\A/VVVVVVVVWWVVVVVWVV^ ADVERTENTIE ORIONWEG 88 - IJMUIDEN TEL. 12232 aan Naam Adres Woonplaats aantal personen ADVERTENTIES Datum doorhalen welke niet wordt verlangd. unie Plein 1940-1945 nr. 48 IJmuiden Ik ben abonnee van uw blad en wil de speciale Jumbovlucht naar Brussel graag meemaken. Voorkeur vlucht 27 februari of 6 maart Direct na inschrijving ontvang ik een reisschema en gegevens over de wijze van betaling. Hij ziet het begin van de bouw van het nieuwe project als een bekroning van het vele werk, dat door zeer velen is verricht. De Velser stadsarchitect H. Peters heeft samen met zijn medewerkers ontzettend hard gewerkt, om, toen het eerste ontwerp door Den Haag werd afgekeurd, de hele zaak opnieuw te bekijken en in een twee de tekening de gewenste veranderingen cp te nemen”, zegt de heer Van Leeuwen. De nieuwe centrale sociale werkplaats die plaats biedt aan 300 werknemers, zal medio 1972 worden opgeleverd. Maandag is men met de voorbereidende grondwerk zaamheden begonnen. De bouw kost totaal ongeveer vier mil- wijk. Er bevinden zich voornamelijk ver zorgende bedrijven, die een uitstekend kli maat vormen voor een sociale werkplaats. Het gebied beschikt over goede wegver bindingen, zowel met het lokale als het rijkswegennet; het is redelijk bereikbaar met middelen van openbaar vervoer. Hier komt de nieuwe centrale soicale werkplaats. Met de voorbereidende grondwerkzaamheden is reeds be gonnen. Modehuis Het front van het complex met het kan toor is ontworpen langs de Cruquiusweg. De zuidelijke helft van het complex, bevat de werkplaatsen voor lichamelijk gehandi capten te weten de afdelingen offset- drukkerij, brocheerderij en boekbinderij, een inpakafdeling, afdelingen metaalbe werking en houtbewerking. Centraal ge legen is een ruim magazijn, voor auto’s bereikbaar via een aanvoerweg door het magazijn, zodat binnenshuis kan worden geladen en gelost. De deelnemers aan de Teleac-cursus voor E.H.B.O., welke zondag 24 januari een aanvang neemt, moeten om het examen te kunnen afleggen een bege leidende cursus van acht lessen volgen bij een E.H.B.O.-vereniging. Ook de Ko ninklijke Nederlandse Vereniging voor E.H.B.O. „PIM” uit Heemskerk heeft een dergelijke cursus in voorbereiding, welke bij voldoende deelname zowel in het gebouw van „Het Groene Kruis” aan de Jan van Scorelstraat, als in het buurtcentrum „De Lichtboei” aan de Maasstraat zal worden gehouden. Men kan zich voor deze begeleidende cursus aanmelden bij de voorzitter van „PIM’,’ de heer P. Monsma, Offenbach- straat 28, telefoon 30653 en bij mejuf frouw T. Neuteboom, G. van Assen- delftstraat 34, telefoon 32279. BEVALLEN: W. Morianner-Zandstra, d., van Valkenburgstraat 8, Velsen-noord; G. Groen-Boontjes, d., Zandersstraat 55, IJ muiden; W. van Tunen-Zaal, z., Oranje straat 73, IJmuiden; M. L. B. van Bree- men-van der Meer, z. Valeriuslaan 21, Driehuis; A. G. M. Rutte-Stam, d., Boter- dijkweg 1, Santpoort; M. A. F. Damwijk- Wetterhahn, z., Scheldestraat 68, IJmuiden; A. M, C. van Breemen-van der Meij, d., Stratingplantsoen 13 rd, Velsen-noord; E. H. Agterberg-Drogtrop, z., Burgemeester Weertplantsoen 102, Santpoort. BEVERWIJK. „De huisvesting van geestelijk en lichamelijk gehandicapten in onze werkplaatsen werd toch wel een be nauwende zaak Het nieuwe gebouw aan de Cruquiusweg komt als een geschenk uit de hemel. De snelle goedkeuring van het ontwerp door Den Haag was door ons niet verwacht en juist een paar dagen geleden kregen we een brief, waarin werd meegedeeld dat met de bouw van de cen trale werkplaats mocht worden begonnen”, aldus de reactie van voorzitter J. van Leeuwen van de Sociaal Werkvoorzie- ningsschap „De Tunnel”, tevens wethou der van de gemeente Velsen. het volgend jaar hoogoven 7 in gebruik worden genomen, waarbij hoogoven 6 begin februari in reparatie gaat. Op de foto Stef van Laar met de lange fakkel, waar het eerste brand- nest mee werd aangestoken. Het oven proces werd aldus met vierentwintig stapels houten bielsen, die alle met petroleum waren overgoten weer op gang gebracht, waarna zestien uur later de hete wind in de oven kon worden geblazen. WIJK AAN ZEE. Voor de vijfde keer zetten de Beverwijkse sportvereni gingen DEM (atletiek) en „Kennemer- land” (wielrennen) zondag in Wijk aan Zee een strandloop op stapel. Zij doen dit op speciaal verzoek van enkele trou we strandlopers, omdat zij zondag ner gens anders aan de slag kunnen en toch graag in beweging blijven. Iedereen die de afstand van circa 7 km binnen zestig minuten volbrengt, ontvangt een medaille. Er zij voorts weer een aantal ereprijzen. Het inschrijfgeld be draagt 2,50 voor de senioren en dames én 1,50 voor de jeugd tot en met veer tien jaar. Het bouwterrein maakt deel uit van het industrieterrein Velsen-Noord-Bever- joen gulden. Op gezag van Den Haag is het eerste ontwerp, dat er van uitging, dat de werkplaats aan vierhonderd men sen werk verschaft, veranderd, in die zin, dat er nu „slechts” 300 mensen kunnen werken. Den Haag was namelijk bang voor een tè grote werkplaats in de IJmond. Nabij het nieuwe project van „De Tunnel” aan de Cruquiusweg is gelukkig ruimte genoeg om in de toekomst tot uitbreiding over te gaan. De start is vanwege de Europese schaatskampioenschappen op de televisie reeds om half elf ’s morgens. De loop- richting zal weer bij het vertrek aan de deelnemers kenbaar worden gemaakt. Bij de vierde loop wist men daarmee een valse start te voorkomen. Sportlieden atleten en trimmers die in deze loop aan de slag willen, kunnen zich vanaf half negen aanmelden in hotel Rijckaerts. Door de stichting „Het Groene Kruis” in Heemskerk, welke is aangesloten bij de Nederlandse Bond voor Sociaal Cul tureel Vormingswerk wordt een aantal cursussen gegeven, waarvan een in houtbewerking voor dames. Deze omvat acht lessen, onder meer in gutsen, uit snijden, figuurzagen en draaien op de houtdraaibank. Op deze wijze wordt de dames geleerd zelf allerlei kunst- en gebruiksvoorwerpen te vervaardigen, zoals schalen, kaasplankjes, vleesvork- jes, suikerlepels en kandelaars. Deze cursus staat onder leiding van de heer J. Schijffeln en wordt elke dinsdag avond gegeven in „Het Groene Huis” aan het Raamveld in Beverwijk. Andere cursussen zijn in kunstschil- deren, onder leiding van Kick de Swart, elke vrijdagavond en zaterdagmorgen en in het maken van sieraden, elke woensdagavond onder leiding van Stance Oort. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot „Het Groene Huis” aan het Raamveld in Beverwijk, telefoon 24676. De jongerensociëteit „De Ark” aan het Kerkplein in Oud-Velsen zal zater dag 23 januari van 12 tot 17 uur zijn geopend. Er wordt hier namelijk een televisietoestel geplaatst, zodat het mo gelijk zal zijn via' het beeldscherm de Europese schaatskampioenschappen te volgen. OVERLEDEN: A. Verburg, 82 jr., echt genoot van M. C. Lammens, Huijgensstraat 47, IJmuiden; M. C. Lammens, 73 jr., echt genote van A. Verburg, Huijgensstraat 47, IJmuiden; F, van Eijk, 19 ir„ Rijksstraat- weg 462, Santpoort; A. van Duijn, 74 jr., weduwnaar van C. H. Nijman, Engelmun- dusstraat 43, IJmuiden; J. A. van der Zee, 71 jr., echtgenobt van A. Warmerdam, P. C. Hooftlaan 42, Driehuis; M. M. Veenis, 81 jr., weduwe van G. Strijker, Rijnstraat 4, IJmuiden; G. Stijfbergen, 90 jr., weduwe van D. van der Does, Nachtegaellaan 4, IJmuiden; P. B. Stol, 76 jr., echtgenoot van I. Asma, Ahornstraat 22, IJmuiden; J. Prins 86 jr., weduwnaar van P. Dubbis, Driehuizerkerkweg 160, Driehuis; H. Kruk, 60 jr., echtgenoot van I. Will, Breesaper- hof 13, Velsen-noord; K. Schol, 93 jr., we duwe van J. Vastenhouw, Rijnstraat 4, IJ muiden; V. Aukes, 85 jr., weduwe van W. Zeeuw, Rijnstraat 4, IJmuiden; T. Zwem mer, 72 jr., echtgenoot van J. Koper, Alex. Bellstraat 29, IJmuiden; J. J. Dedding, 74 jr., echtgenoot van M. M. Gigengack, Wa- tervlietstraat 36, Velsen-noord. m uutimiiunuiniuunnfu V Haarlem de bus weer verlaat bent u volledig verzekerd, hetgeen bij de reis- som is inbegrepen. Tot slot enkele gegevens over de reis. Vlucht met de Boeing 747 naar Brussel; rondrit in de Brusselse hoofdstad, ge legenheid tot winkelen en als besluit van uw aanwezigheid in de Belgische hoofd stad een lunch in het Hiltonhotel. Daarna reis naar Brugge waar tijd is om met de historische stad kennis te maken en waar ’s avonds gedineerd wordt in het drij vende restaurant „De Barge". De terug reis naar Schiphol geschiedt via Ant werpen en Rotterdam met uitstapmoge- lijkheid in Haarlem (circa 22.30 uur) met een luxe touringcar. Degenen, die op eigen gelegenheid naar Schiphol reizen moeten ’s morgens omstreeks 7.45 uur op de luchthaven aanwezig zijn. Zij die met de speciale NZH-bus vertrekken moeten uiterlijk 7.20 in de Tempeliersstraat aanwezig zijn. Bij aankomst op Schiphol moeten onze le zers zich melden aan de PANAM-balie in de vertrekhal. Om kwart over acht volgt het inchecken voor de Brussel- vlucht PA092. Op onze vraag „vliegt u mee naar Brussel?” zeggen steeds meer lezers van onze bladen „Ja”!. De stroom aanmeldingen (waaronder clubs, verenigingen en bedrijven) blijft aanhouden. Drie vluchten op 6, 13 en 20 februari zijn nu volgeboekt, terwijl in de PANAM-Jumbo voor de vierde tocht op 27 februari nog een beperkt aantal plaatsen vrij is. Voor ons reden een vijfde vlucht op 6 maart te arrangeren. De in schrijving blijft open tot drie dagen voor de reisdatum. Deze overweldigende belangstelling is voor ons ook aanleiding ge weest het probleem van vele abonnees ten aanzien van het openbaar vervoer op te lossen. Op de zaterdagen dat u met ons naar Brussel vliegt, vertrekken om 7.30 uur vanuit de Tempeliersstraat in Haarlem twee speciale NZH-bussen, welke u rechtstreeks, dus zonder oponthoud bij haltes, naar Schiphol brengen. In de A.D.O.-kantine op het sport park „De Vlotter” aan de Oosterweg in Heemskerk zal woensdag 17 februari j een carnavalsmiddag worden gehouden voor kinderen van vijf tot en met tien I; jaar. Het programma bestaat onder c meer uit film, goochelen en poppenkast, c Het is de bedoeling dat alle kinderen gekostumeerd zullen verschijnen, waar- voor een aantal leuke prijzen beschik- biaar wordt gesteld. De deelnemers zul- len met auto’s van huis worden afge- haald en daar ook weer teruggebracht. Men kan zich hiervoor opgeven bij jeugdleider E. Jongbloed, Carel van j Manderstraat 80, Heemskerk, telefoon i 31700. Dinsdag aangekomen in IJmuiden: Achilles, Antwerpen: Bell Hudson, St. John; Zaanstroom, Felixtowe; Amstelstroom, Hull; Ares, Antwerpen; Hudson Deep, Londen; Pial, Antwerpen; Sir Johnstone Wright, Londen; Wolfsburg, Bremen; John Kruse Malmj; Rijnstroom, Shoreham; Wimbrown 3. Cont. Plat; Stirllngbrook, Mantuy- loto; Zaandam; Phaeton. Norfolk; Gooiland, Fortaleza; Rustringen, Londen, IJmuiden; APJ Akash, I tea; IJmuiden; Iris, Londen; Gazelle, Boston, Zaandam; Nordheim, Banberg; Memel, Dagenham; Cresta, Dover; Einigkeit, Londen; Wega, Rotterdam; Brinda, Immingham; Clhn- ping, Harlepool; Sanaga, New Castle; Rosenort, Abidjan. Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Veritas, Kingslyn, IJmuiden; Nerlandia, Aarhus; Lltania, Hamburg; Evi, Rotterdam; Dusseldorff, Bremen; Sinon, Bremen; Aaltje, Londen; Scholar, Lon den; Erato, Londen; Wodan, Manchester; Arten, Ventpils; Hummel, Swinousjie, IJmuiden; Wim brown 3, Noordzee; Castor, Rotterdam; Amstel stroom, Hull; Rolf Behrmann, Londen; Gunda, Stettin, Zaandam; Bartenstein, Hamburg; Lizard, La Coruna; Algenlb, Hamina; De Hoop. Leeds; Zaanstroom, Felixtowe; Hanka Sawieka, Ant werpen; Jalta, Antwerpen, IJmuiden. Woensdag aangekomen in IJmuiden: Erik, Flensburg; Kontiki, Goole; Mini Luck, Vlissln- gen, IJmuiden; Kis Skou, Hamburg; Minster Emden. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Rijn stroom, Shoreham; John Kruse, Malmo. Energie. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan). Stef van Laar, de veertienjarige zoon van de heer J. van Laar, chef oven bouwkundige van de afdeling nieuw bouw bij Hoogovens is de eer te beurt gevallen bij deze onderneming hoogoven 5 weer aan te blazen, die sinds mei 1970 buiten bedrijf is geweest. Deze hoog oven heeft in de acht maanden dat hij „koud” heeft gestaan een grondige ver bouwing en modernisering ondergaan, waarbij onder meer de inwendige dia meter van de zogenoemde „haard” met een halve meter tot negen meter werd vergroot. Op deze wijze kon de pro- duktie-capaciteit van ruwijzer van 800.000 ton tot 1 miljoen ton worden opgevoerd. Verder werd de gasreinigingsinstalla- tie verbeterd en heeft men nog een tweede aftapgat aangebracht. Aan deze verbouwing werd dagelijks gemiddeld door vierhonderd man meegewerkt. In middels is het eerste ruwijzer reeds afgetapt, nu dus uit twee gaten. Zoals bekend zal aan het eind van In het Vormingscentrum voor jonge mensen aan de Hoflanderweg in Bever wijk wordt hedenavond de serie ont moetingen voortgezet, waarvoor het gespreksthema thans zal bestaan uit het onderwerp „Macht en gezag”. Ter inleiding wordt de film „If” vertoond, waar later uitvoerig over kan worden gediscussieerd. Deze bussen zijn herkenbaar aan een biljet op de voorruit met als opschrift „Met Jumbo naar Brussel". Op vertoon van uw reispapieren kunt u zonder kosten van deze speciale lijndienst gebruik ma ken. Daarmee zijn veel problemen de wereld uit. Nadat wij eerst de limiet van aankomst op Schiphol hebben moeten verschuiven naar even over achten, om dat de eerste bus uit Haarlem pas om 7.33 naar de luchthaven vertrekt, blijkt nu dat de capaciteit van deze vroege dienst voor een toeloop van onze lezers ontoereikend is. Het gevaar bestond dat u niet zou worden meegenomen. Nu is het zelfs voor de meeste autobezitters aantrekkelijker om met de bus te gaan. U hoeft op Schiphol niet naar een parkeer plaats te zoeken, terwijl u ’s avonds weer in Haarlem kunt uitstappen. Voor hen die hun auto op Schiphol hebben achtergelaten rijdt de bus door naar de luchthaven. u in Veel lezers vragen ons of voor deze dagreis ook een verzekering is afge sloten. Vanaf het moment dat u in de Tempeliersstraat in Haarlem in de NZH- bus stapt tot het ogenblik dat Vliegt u mee naar Brussel? Dan is het voldoende wanneer u onder staande bon inzendt aan ons redactiekantoor in IJmuiden, Lange Nieuwstraat 427. X'. ■X-

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7