Bloembollenhandel heeft kritiek op zwarte lijst voor Biki over Zijkanaal B taboe waterskiers Berispt voor Martina’s ondergang op Noordzee -Haar modejournaa^ Sophia Loren enthousiast minishorts bij I I Nederlands meest verkochte brommer E.E.G.1O: 419. Hoge prijs voor huisvesting burgemeesters t Rennersclub „Kennemerland” reikte behaalde prijzen uit Snel besluit over tweede luchthaven NEDERLAND l EET NIET ZO VET MEER Te laat ontdekt dat motorkamer Vaste coach benoemd Sociale Zaken van CENTRUM IN DE MEER AFGEWEZEN raad bezig Raadsfractie PvdA over naar DS’70 New York brengt gezin onder in W aldorf-Astoria Gevaarlijke stof in Tiel houdt vol liep Gooise gemeenten tegen collecte voor Vietnamhulp Dijken kunnen golfslag niet aan o dit blad KAPTE IN ïïlobqleffe vanaf 399- 1 Ijl DONDERDAG 21 JANUARI 1971 4 E i Discriminatie? In Apeldoorn Adverteert (die móet wel goed zijn!) in Buitenlands kantoor 'biedt voordelen g Spaarnwoude (Van een medewerkster) ROME Sophia Loren had gis teren nu niet bepaald haar „bon jour”, toen zij samen met prinses Ira von Fürstenberg en een paar minder fameuze filmsterren als eregaste de show van het Milanese modehuis Biki bijwoonde. De ac trice, die twee weken geleden door een Amerikaans damesblad werd uitgeroepen tot de slechtst geklede vrouw van dit jaar, had een ver schrikkelijk ouwelijk, bruin man telpakje aangetrokken. „Het is de enige manier om nog een beetje incognito te kunnen blijven”, zo excuseerde zij zich tegenover de modepers. Zand afgraving Voordeeltjes Aandrang van Amstelveen <7 F op r i 4 Defensiegesprek. De Westduitse minister van Defensie, Helmut Schmidt, zal op 8 en 9 februari een bezoek brengen aan Washington. Schmidt zal besprekingen voeren met zijn Amerikaanse ambtge noot Laird. k WIJK AAN ZEE. De rennersclub „Kennemerland” heeft woensdagavond in het clubgebouw hotel Ryckaerts haar 37ste jaarvergadering gehouden en de prijzen uitgereikt, welke dit seizoen waren be haald. De voorzitter de heer Jac. Davidson gaf een korte inleiding over hetgeen de leden op deze bijeenkomst te wachten stond b t 1 t J l i NEW YORK, (AP). Een moeder en haar vier kinderen z(jn door de Newyork- se dienst van sociale zaken ondergebracht in het peperdure Waldorf-Astoria hotel. Maar niet voor lange tijd want burgemees ter Lindsay heeft schorsing bevolen van degene, die verantwoordelijk is voor „deze verspilling van overheidsgeld”. De vrouw, Cleola Hainsworth genaamd, noemt het onderkomen in het luxe-hotel kosten 262 gulden per nacht wel aar dig, maar ze zou liever een eigen huis hebben. Het gezin, waarvan de kinderen achttien, vijftien, dertien en tien jaar oud zijn, trok de laatste drie maanden van het ene hotel naar het andere, omdat het huis waarin het woonde in verregaande staat van verval was geraakt. Toen sociale zaken geen andere accommodatie kon vin den werd de familie Hainsworth tenslotte in het Waldorf-Astoria hotel onderge bracht. TIEL. Op korte termijn zullen meer veiligheidsmaatregelen worden genomen ten aanzien van de methylbromide, die ligt opgeslagen in Tiel op het terrein van Verdugts Industrie- en Handelsonderne- ming. De burgemeester van Tiel, dr. G. W. Borrie heeft dit meegedeeld in de ge meenteraad. Er is al ongeveer 300.000 gulden besteed aan veiligheidsmaatrege len, onder meer door de voorraad over diverse kleinere tanks te verdelen. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Veel gemeentebesturen hebben meer geld voor de bouw, restau ratie of verbouwing van de ambtswoningen van hun burgemeester uitgegeven dan was geraamd. Het euvel komt vooral voor in de provincies Zuid-Holland en Limburg, maar ook in de andere provincies komen uitschieters voor. Dat heeft minister Beer- nink geantwoord op vragen van Kamer leden. (Van onze correspondent) APELDOORN. Nadat zij op 19 ok tober verleden jaar hadden besloten zich af te scheiden van de PAK-fractie in de Apeldoornse gemeenteraad om verder te gaan als Partij van de Arbeid-fractie, hebben de heren G. R. Bierman, J. Mo- ree, H. Smit en H. Staneke vanmorgen medegedeeld dat zij hun lidmaatschap van de P.v.d.A. hebben verwisseld voor dat van DS’70. ook hier werd de bond geen toestemming verleend. ding is gaan specialiseren. Alles even tijdloos en klassiek. Hoogtepunt van de collectie was een rok van 165 aan elkaar gestikte stukjes van baby-kro- kodil. De schoenen, laarzen, tassen en leeraccessoires van Gucci zijn in Ne derland bij Maison de Bonneterie in Amsterdam en Den Haag te koop. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. Het gemeentebestuur van Amstelveen heeft er vanmorgen bij de Kamercommissie voor Verkeer en Waterstaat op aangedrongen een goede en vooral snelle beslissing te nemen over de tweede nationale luchthaven. Elke in vestering in Schiphol, zo werd vanmor gen op de hoorzitting over Schiphol in de Tweede Kamer gezegd, betekent een vertraging van de tweede nationale lucht haven. De komst van de vijfde, zesde en zevende baan betekent een steeds groter uitstel, terwijl de geluidshinder in Am stelveen en Zwanenburg het maximaal toelaatbare reeds heeft overschreden. Dat houdt in dat deze plaatsen nog ernstiger worden bedreigd. Amstelveen is, zei wethouder Heems kerk, opgegroeid met Schiphol en ageert niet tegen de aanwezigheid van de lucht haven. Wèl echter tegen de overmatige geluidshinder en de vergroting van de druk op de woningmarkt en voor de hele regio. Bij een uitbreiding van Schiphol zijn er meer werknemers nodig, maar de huisvestingsmogelijkheden worden sterk beperkt. De economie van de streek wordt steeds meer afhankelijk van de toch al kwetsbare luchtvaart. Volgens Amstelveen dient de leefbaar heid primair te staan. Voorts werd opge- mrekt dat er op de luchthavens in Frank fort en Zurich voor de in- en uitvlieg routes scherpere bepalingen zijn dan op Schiphol worden gehanteerd. De indruk bestaat dat er voor Schiphol een grote vrijheid voor de vliegers bestaat ten aan zien van verkeersbewegingen boven be bouwde kommen. werkelijk niet zien wie nu de moeder of de dochter is. Bij Mila Schoen wa ren de klassieke tuniek-broekpakken het belangrijkste. Beeldschone model len in zacht oranje, gifgroen, vergeet- me-niet-blauw en zandgeel. De mini- shortpakjes kwamen als tweede uit de bus en de op of net iets over de knie reikende V-hals jurken met mouwlo ze jakken eindigden eervol als derden. Eenvoudig, strak belijnde creaties, die bijna allemaal met opgestikte brie venbuszakken waren gegarneerd. Niets nieuws dus, maar wel pure haute cou ture. Voor ’s avonds gaf Milo Schoen de keus uit zwarte doorkijkjurken met glinsterende borduursels en rijk met kantjes en ruches gegarneerde Victo riaanse japonnen van doodgewoon wit katoen. nishorts te koop voor nog geen hon derd gulden waren een duidelijk bewijs dat modieuze kleding echt niet altijd zo kostbaar hoeft te zijn. Biki, die overigens maar een enkel minishort je liet showen, hield het meer op combinaties van knie-bedek- kende boothalsjurken met verlaagde tailles en korte jasjes in de parabo- le-lijn. De asymmetrisch gesloten, kraagloze mantels die tot dusver in geen enkele collectie ontbraken waren natuurlijk ook bij Biki te zien. Sophia Loren vond ze prachtig want iedere mannequin kreeg een hartelijk ap plaus. De capes bewaarde Biki voor bij zijn pakjes met effen, knie-bedek- kende splitrokken en korte tweed jas jes. En voor *s avonds, hoe kon het ook anders, waren er vlinderachtige lange mousseline jurken met meters- wijde cirkelrokken. Voor Sophia in korte rok voor de voortdurend foto graferende persfotografen met haar werkelijk zeer fraaie benen pronkend, leek mij de keus voor deze zomer niet.zo moeilijk. Wedden dat het een stel minishortpakjes zullen zijn. In het door stakingen en tropische regenbuien getroffen Rome gingen de modeshows tot diep in de nacht door. Maar dat kwam omdat Mila Schoens eregast, Fiat-directeur Agnelli, met vrouw en dochter veel te laat in het Grand Hotel verscheen. Wanneer het met de Fiat niet meer zo best mocht gaan, kunnen de Agnelli-dames bij een Rotterdamse margarinefabrikant nog wel iets bijverdienen, want je kunt (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Tijdens het vissen de Noordzee is op 19 juni 1969 de kotter Martina HD 72 vergaan, nadat de motor- kamer door binnendringend water volge lopen was. De Raad voor de Scheepvaart acht de schipper schuldig aan ernstige nalatigheid en heeft hem gerispt. De vijf opvarenden van de Helderse kotter werden, na achttien uur in de dinghies gedreven te hebben, opgepikt door de douaneboot van Ensum, die aan het zoeken was gegaan omdat er een olievlek en voorwerpen afkomstig van een vissersvaartuig waren gesignaleerd. Haal de folder of maak een proefrit bij BERTUS PRUIS KENNEMERLAAN 76-78 hoek Moerbergplantsoen Telefoon 15 7 26 DEN HAAG. Er is een duidelijke vermindering van het zichtbare vetver- bruik per hoofd van de bevolking in Ne derland. Wijzigingen in de eet- en ver- bruiksgewoonten spelen een rol. Het ver bruik van halvarine vertoont een stijging. De afzet van boter blijft gelijk, evenals het verbruik van spijsvetten voor huis- houddoeleinden. Het industriële verbruik van spijsvetten daarentegen is sterk gestegen, onder an dere door het toenemend verbruik van koekjes, bakkerswaren, voorbakfrites en dergelijke produkten. Dit zei de heer A. Pierhagen, voorzit ter van het productschap voor margarine, vetten en oliën, vanmiddag in zijn jaar- rede in Den Haag. doch hij blikte nog even terug op het af gelopen jaar, dat voor de renners vereni ging succesvol verlopen is. Dit kregen de aanwezigen overigens in extenso te horen van de secretaresse, mej. G. Niesten. In een keurig verzorgd jaarverslag liet zij ho ren welke activiteiten men ontplooid had. Er werden onder meer vier wedstrijden georganiseerd waaronder de Ronde van Beverwijk. De renners leverden goede prestaties, die met successen zijn bekroond. De strandlopen, welke men tesamen met DEM organiseerde werden een groot suc ces en er zullen er nog vele volgen. In een zo goed verenigingsklimaat kan het niet anders of ook de financiën moe ten goed lopen, het verenigingsjaar kon dan ook met een batig saldo worden afge sloten zo deelde de penningmeester mee. Bij de bestuursverkiezing werd het aftre dende bestuurslid de heer C. Niessink her kozen, mej. G. Niesten werd in een vaca ture gekozen tot bestuurslid en nu defini tief tot secretaresse benoemd. De heer F. Scheirlinck trad uit het bestuur, hij kreeg een cadeaubon als blijk van waardering voor zijn werk. Om de prestaties van de renners nog meer op te voeren besloot men om de hui dige trainer, G. Maarse, aan te stellen als vaste coach en begeleider van de vereni ging. Er werd hierna een groot aantal prijzen uitgereikt, die vorig jaar op de ver schillende clubwedstrijden werden be haald. De eerste prijswinnaars op de ver schillende onderdelen waren: voorjaars- competitie Th. van Kouteren 51 p.; Nieuwe lingen: A. van der Niet 79 p.; Adspiranten J. Exalto 87 p.; A-Jeugd W. Vet 86 p.; B- jeugd A. Honig 92 p.; Lange afstand Joh. Vendel, lange afstand adspiranten J. Met selaar, sprintkampioen L. de Vries. Zomer competitie A-jeugd P. de Vries; B-jeugd M. Pluimers. De P. Klumper-beker voor het meest verdienstelijke lid in 1970 ging naar Jac. van Hooff; de Veen-beker ging voor één jaar naar Th. van Kouteren. Ten slotte was de derde prijs de BRC-beker voor M. Pluimers. In dit geval meende de exporteur tegen de rechter te kunnen zeggen, dat hij door die regeling werd gediscrimi neerd. Hij werd beboet voor iets waar voor anderen vrijuit gaan. Het Produkt- schap voor Siergewassen stelt namelijk een lijst op van afnemers, die nog niet aan hun betalingsverplichting hebben vol daan. Deze zwarte lijst wondt telkenjare herzien. De bedoeling is trage betalers tot wat meer spoed aan te zetten, want aan iemand, die op die lijst staat, kan men geen bloembollen verkopen. In Ne derland wordt alles geregistreerd en wie zondigt, komt voor de rechter. Dit sys teem is door Nederlandse exporteurs in hun Bond van Bloembollenhandelaren ont worpen en door het Produktschap in een verordening vastgelegd. Die lijst wordt samengesteld in overleg met het be drijfsleven. Volgens de betreffende afde ling van het PVS is men nu doende de gevallen van 1969 onder de loep te nemen. In veel gevallen is een dreigement met de zwarte lijst voldoende om over be zwaren tegen betaling heen te stappen. De exporteur kreeg zijn boete en het PVS de oorzaak van alle narigheid -r moest die maar betalen. In zijn brief aan dit schap schreef de exporteur dat hij de verordening onredelijk vindt, omdat zijn collega’s zich aan de verordening kunnen onttrekken. De officier van justi tie meent, dat de verordening inderdaad niet controleerbaar is en zou het toe juichen, als deze verordening zonder meer werd ingetrokken. Aldus schreef de exporteur. Het bestuur van het Produktschap voor Siergewassen blijkt het niet met de ex porteur eens te zijn. Het ziet geen reden de verordening in te trekken, omdat zij al jaren goed werkt en „in belangrijke mate mede er toe heeft bijgedragen de bloembollenexport gezond te houden”. „Het zou denkbaar zijn, dat deze ver ordening zou kunnen worden ondergraven door exportfirma’s, die een eigen vesti ging in het buitenland hebben, maar het is niet aannemelijk, dat dit in de prak tijk zodanig vormen zou kunnen aanemen dat op grond daarvan de verordening zou moeten vervallen”, schrijft mr. N. Luitse namens het bestuur. De meningen over de zwarte lijst zijn in de praktijk zeer verdeeld. Het bestuur van het PVS telt maar twee exporteurs- vertegenwoordigers, van wie een op het bureau van de Bond van Bloembollenhan delaren werkzaam is, zodat de inlichtin gen daar nogal eenzijdig zijn. Als alle exporteurs die lijst weg willen hebben dan zou hun organisatie dat bij het PVS kunnen voorstellen. Voorzitter C. Lakens Douwes van de Nederlandse Waterski Bond vertelde ons, dat zijn organisatie een nota voorbereidt, waarin suggesties worden opgenomen in zake de waterskisport in het recreatiege bied Spaarnwoude. In dit rapport rea geert de bond ook op een uitspraak van de gemeente Amsterdam, die Spaarn woude heeft aangewezen als toevluchts oord voor de waterski-liefhebbers uit de hoofdstad. „Daar zijn wij falikant tegen” aldus de heer Lakens Douwes. „Amster dam moet zelf voor een oplossing zoe ken en mag zich niet beroepen op Spaarnwoude”. In Amsterdam had de Nederlandse Waterski Bond tot voor kort de beschikking over de Bosbaan, maar vorig jaar heeft men zijn toevlucht ge zocht in de Gouwzee, waar deze zomer volop wordt geskied. Er werd bij Helgoland gevist. Het weer was die middag goed; de wind NW, kracht 4. Plotseling stopte de hoofdmo tor. Bij inspectie bleek, dat de motorka mer water maakte; de pompen stonden al onder water. Een uur later stond het achterdek al onder water. Omdat de ac cu’s leeg waren, kon geen noodbericht worden uigezonden. Een deel van de be manning kon nog overboord gezet wor den, de overigens sprongen in het water; allen zijn ten slotte in de dinghies geko men. De raad is van oordeel dat de directe oorzaak van het binnendringen van zee water in de motorkamer niet kan wor den vastgesteld. Op het beleid van de schipper heeft de raad ernstige kritiek. Het schip was niet uitgerust met een bilge-alarmsysteem. Dit houdt in dat een regelmatige controle van de motorkamer noodzakelijk is. Ge bleken is dat zo iets niet is gebeurd. Was het gegaan zoals het behoort, dan zou eerder zijn ontdekt dat de motorka mer water maakte en hadden maatrege len kunnen worden genomen, waardoor wellicht een ramp was voorkomen. Voorts is het een onverantwoordelijke nalatigheid van de schipper dat hij er niet tijdig aan heeft gedacht een nood bericht uit te zenden. Het gevolg was dat noch reddingsdiensten noch andere sche pen op de hoogte waren van de ramp en de schipbreukelingen pas na achttien uur werden ontdekt. De raad merkte op, dat de betrokkene in overtreding is geweest inzake de wacht- bezetting op de brug. Voorts meent de raad dat moet worden betwijfeld of het schip, na door de be manning te zijn verlaten, meteen naar de bodem van de zee is gezonken, aan gezien het wrak ongeveer vijftien uur later aan de kust van Schlewig Holstein door een Duitse reddingboot werd gevon- een. De mogelijkheid moet niet uitgeslo ten worden geacht, dat gedurende deze tijd het grotendeels onder water drijven de wrak een onbekend gevaar voor de scheepvaart heeft gevormd. De schipper had eerder verklaard dat vijf minuten nadat hij in de dinghy zat, hij zijn schip achterover in de diepte zag verdwijnen. De betrokken motor drijver deed zonder diploma en zonder dispensatie als zodanig dienst. Hij heeft blijk gegeven van zeer weinig kennis van het schip, maar hem kan geen schuld aan de ramp worden aangemerkt. (Van een onzer verslaggeefsters) SPAARNWOUDE. De Nederlandse Waterski Bond heeft geen toestemming gekregen het zijkanaal B tijdelijk te be stemmen tot waterskigebied. De bond was van plan het restant van dit zijka naal, dat door de scheepvaart niet meer wordt gebruikt, geschikt te maken voor de waterskisport en te gebruiken in af wachting van het gereedkomen van het definitieve skicentrum in het recreatiege bied Spaarnwoude. Rijkswaterstaat heeft zijn toestemming echter geweigerd, omdat aan de dijken langs het zijkanaal jarenlang geen aan dacht is besteed en de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat deze dijken het door een flinke golfslag op het water zullen begeven. AMSTERDAM De Gooise werkgroep Vietnam, die actie voert ten bate van het medisch comité Nederland-Vietnam, mag geen geldinzameling houden in Bussum, Huizen en Naarden. De opbrengst zou wor den gebruikt voor de aankoop van medica menten en chirurgische apparatuur. B. en W. van deze gemeenten zijn van mening dat het Rode Kruis als neutrale organisatie de geschiktste instelling is voor hulpver lening aan Vietnam. Bovendien zou het Rode Kruis al voldoende doen op dit ge bied. De aanwezigheid van de gevaarlijke stof, die wordt gebruikt voor grondont- smetting bij de tuinbouw, kwam aan het licht toen op het terrein van Verdugt’s industrie brand had gewoed. De aanwezigheid van methylbromide op zichzelf is nog geen reden om de aan gevraagde Hinderwetvergunning te wei geren, zei de burgemeester. De stof is niet „vergunningsplichtig,” zodat voor het bedrijf geen meldingsplicht bestaat bij opslag en vervoer van die stof. Romantisch ontwerp in gele chif fon met bloemversiering, ge presenteerd door Centina.ro. Sophia kwam samen met haar zus je Maria, die aan het begin van de ze week officieel van Romano Mus solini scheidde. De zoon van de dic tator, die tegenwoordig als jazzmusi cus zijn boterham verdient, moet aan zijn ex-vrouw die de zorg over de twee kinderen krijgt, voortaan een alimen tatie van 1.000 gulden in de maand betalen. En omdat Biki kennelijk Ma ria als klant wil houden, zorgde men dit keer naast de haute couture ook voor een zeer laag geprijsde confec- tie-collectie. De combinaties van mouw loze kniebedekkende vesten met mi- Het Limburgse Weert staat aan de kop met een overschrijding van 123.000. In Cadier en Keer werd 60.000 meer voor de ambtswoning uitgegeven dan aanvan kelijk werd gedacht en in Schinnen f 36.000. Anderzijds bleef Ameland met zo’n ƒ6.000 beneden de geraamde kosten. In Echt bleek de burgemeesterswoning f 20.000 beneden de geraamde 180.000 te zijn gebleven. Het Drentse Anloo wist er ook weg mee: de bouwkosten bedroegen daar 130.934,68. Daarmee was de ambtswoning 26.000 boven de raming. Emmen spant in Drente echter de kroon met een overschrijding van het krediet met 48.000. In Kuinre kostte de restauratie het dub bele van het toegestane krediet. Dalfsen en Goor overschreden het geraamde bedrag met 20.000. De enige gemeente die er in Gelderland uitspringt is Westervoort met een over schrijding met 20.000. De provincie Utrecht heeft alleen een kleine overschrij ding in Vinkeveen. In Zuid-Holland zit Den Haag heel ver in de rode cijfers. De kredietoverschrijding was daar f 171.000 bij verbouwing van de ambtswoning bij de komst van burgemees ter mr. Marijnen. De verbouwing van de ambtswoning in Lisse, die geraamd was op f 55.000, liep uit tot 113.330,24. Warmond overschreed de raming met 30.000 en Zwijndrecht met 25.000. In Zeeland bedroegen de overschrijdin gen slechts enkele duizenden guldens. Ook in Noord-Brabant zijn de overschrijdingen minimaal. De Nederlandse Waterski Bond heeft ook pogingen ondernomen om een wa terskicentrum te stichten bij de grote zandafgraving onder de Schipholdijk in Haarlemmermeer. De afmetingen van het daar ontstane water waren groot ge noeg voor een dergelijk centrum, maar (Van onze medewerker voor bloembollencultuur) LISSE Dit voorjaar veroordeel de de Haarlemse rechter een expor teur van bloembollen tot het betalen van honderd gulden boete. Deze straf werd hem opgelegd omdat hij had geleverd aan afnemers, die blijkens gegevens van het Produktschap voor Siergewassen nog niet geheel aan hun betalingsverplichtingen hadden vol daan. De exporteur is van mening, dat de daarop betrekking hebbende verordening ondeugdelijk is, omdat bloembollenzaken met een „kantoor” in het buitenland alles kunnen doen zonder ooit door het PVS te kunnen worden gepakt. Een vrij groot aantal Nederlandse bloembollenexporteurs heeft een kantoor in het buitenland. Dat is alleen lonend bij een flinke afzet. Men moet zich van dat kantoor overigens niet al te veel voor stellen: een kamertje en een postbus nummer zijn ook al kantoor. De zaak heeft dan echter vrijheid van handelen. ïndien een Nederlandse exporteur bloembollen naar andere landen verzendt dan moet hij 3% percent vakheffing over de factuurwaarde betalen. Naar „zijn eigen huis” stuurt men altijd tegen de minimumprijs, >die meestal aan de lage kant is. Tegen de regeling is al zolang geageerd als zij bestaat. Er zijn veler lei voordeeltjes aan verbonden, waarover men overigens niet spreekt. Fiscus, porto, transport zijn dingen, waarmee kan worden gemanipuleerd. Ook in de EËG nog. Ons lijkt echter de wens een eigen vertegenwoordiging in een land te hebben meer regel dan de eerstgenoem de voordeeltjes. Centinario, een minder bekende ster aan het Romeinse modefirmameht, zorgde voor een Joop-ter-Heul-collec- tie: een collectie vol V-halsjakken met kniebedekkende plooirokken en kleuri ge shortpakjes, zoals iedere bakvis die voor de oorlog naar het tennisveld droeg. Bij Centinario waren fel tur quoise, oranje-rood en boter bloem- geel de nieuwe modekleuren. Dezelf de tinten die Enzo voor deze zomer uitzocht. De Milanese coutierier voor zag vrijwel al zijn knie-bedekkende jurken en jassen van lange passende mouwen. En tenslotte was er gisteren dan de presentatie van Gucci, 's we relds meest luxueuze leerboetiek, die zich sinds kort ook in suède midi-kle- Door het varen met motorboten zou namelijk troebel water aflopen in het boezemwater van Haarlemmermeer en voor de waterkwaliteit zou dat ernstige gevolgen hebben. Bovendien achtte men de diepte van de afgraving te veel ge varen opleveren. Haarlemmermeer was niet bereid de zandput op te vullen met bagger en ten behoeve van de water skiën een paar meter water te laten staan. Inmiddels heeft de waterski-bond wel toestemming gekregen om in Haarlem het Noorden Buitenspaarne incidenteel van de Jan Gijzenvaart tot de Mooie Nel te gebruiken voor het afnemen van exa mens.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 4