Speelgelegenheid in Velsen-Zuid Half maart kunnen liefhebbers tennishal partij spelen GRATIS! Romantiek in Russisch concert door N.P.O. O I W I Auto’s worden in J. C. Verhoeven moet uit gemeenteraad Maasvlakte Oliegiganten willen naar geweerd uit oude dorp w BRIEF VAN KINDEREN AAN WETHOUDER Havenberichten KVP-BESTUUR IN DE VISHAL Van Dooyeweerd beste trainer Na gedwongen rustperiode is afbouw van project begonnen Zeventig meter draad gestolen IJmuider Courant,971 r IN BEVERW1JKSE VREDEVORSTKERK t jaa, ifl Z. r I TJMUTDER COURANT DONDERDAG 21 JANUARI 1971 Stefan Ruha mij de de (Van een onzer verslaggevers) id, Karin Franse. P. ZWAANSWIJK. Naam rvu Adres Scheveningen Woonplaats Daarna kunt u mij noteren als Urk 21 Geldt niet voor abonnees van IJmuider Courant. Deze BON opzenden naar de IJMUIDER COURANT, in onge frankeerde enveloppe. Antwoordnummer 47. IJMUIDEN Bezorg maandabonnee (ƒ6.— p m.) kwartaalabonnee 17.50 p. kwartaal) •p in m e: )0 te ig n- )k lis en jd an et de de n- ;te e- er ig ie s- le id ?n id ie J- ‘n et n. ig te en k- ht el. s- in ze n n is n g, n Zes vaartuigen hebben woensdag in Urk aangevoerd (in kilogrammen) en geveild (in guldens): 7.126 tong, 5.117.73; 1299 tarbot, 3d4—7.57; 130 griet, 1.43—2.01; 40.000 schol, 0.30—0.55; 1200 kabeljauw, 0.45—0.75; 100 wijting, 0.55—0.78; 100 schar, 0.55—0.80. BEVERWIJK Na een acht wekende durende gedwongen rustperiode kan bouw bedrijf W. van Kookhuizen uit Beverwyk met de afbouw van de tennishal aan de Parallelweg-hoek St. Aagtendijk beginnen. Men hoopt de hal. die door de in april vorig jaar in het leven geroepen n.v. Aagtenhal wordt geëxploiteerd, begin april voor de tennisliefhebbers open te stellen. De heer C. J Appel, samen met drie tennis leraren M. C. Smit, M. J. van Schie en J. Ntfziel de initiatiefnemer van het plan een tennishal te bouwen verwacht half maart met de inrichting van de twee overdekte banen, de foyer en de kleine bar te kunnen beginnen. BEVERWIJK Het derde abonnementsconcert, dat woensdagavond door het Noordhollands Philharmonisch Orkst onder auspiciën van de afdeling Beverwijk van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst in de Vredevorstkerk te Bever wijk gegeven werd, was gewijd aan Russische muziek. De bouw van de tennishal vordert snel. Momenteel is men druk bezig met het dichtmaken van de wanden. Als begin maart de hal voor gebruik gereed is en rondom het gebouw de beplanting staat, is Beverwijk een DEN HAAG. Jan Wagenaar jr., die bij de beroepsrijders met 134 overwinnin gen de kampioenstitel behaalde, is als trainer gepasseerd door Stef van Dooye weerd. De trainer uit de Haarlemmer meer kwam tot 135 overwinningen, één meer dan Wagenaar, die met bijna 341.000 gulden prijzengeld, 27.000 gulden meer „verdiende” dan Van Dooyeweerd. Klaas Woudstra, 95 eerste plaatsen, was derde met een winstsom van 148.422 gulden. BEVERWIJK. Van bouwterrein aan de Wijkermeerweg, is woensdag 70 me ter elektrakabel gestolen. De kabel kost f 28 per meter. Het draad is eigendom van een installateur uit Velsen-Noord. ROTTERDAM. De oliemaatschap pijen Shell Esso, BP en Total hebben gezamenlijk bij de gemeente Rotterdam het verzoek ingediend om 350 hectare van de Maasvlakte beschikbaar .e stel len voor een door de vier maatschappij en te bouwen olieterminal. met een op slagcapaciteit van ongeveer 12 miljoen ton. De oliemaatschappijen vragen met de 350 hectare veel meer dan de 220 hec tare, die aanvankelijk voor oiie-opslag op de Maasvlakte zijn gepland. Het plan van de olieconcerns kan gezien worden als een van de alternatieven voor een Hoogovenvestiging op de Maasv’akte. en 36 meter lang. Er kunnen in principe velerlei takken van sport worden beoe fend. Voor badminton bijvoorbeeld zijn er vijf banen beschikbaar. De twee hal len zijn gescheiden door een glazen foyer, zodat men een uitstekend overzicht heeft op de twee tennisbanen. De hoogte van de hal bedraagt elf meter. Officiële ten niswedstrijden kunnen er dus ook ge speeld worden. Een groepje van de kinderen die „aanspraak maken” op een gedeelte van het terrein dat op de foto achter hen ligt. Woensdag aangekomen in IJmuiden: Venezue la, Antwerpen; Ragg, Delfzijl; Adi Juyanti, Rot terdam; Ralfh von Bargen, Rouan; Walenkerk, Antwerpen; Jolanda, Murilla; Köln, Bremen; Tarring, Londen; Clarity, Londen; Herta, Gro ningen, IJmuiden; Horsham, Grangemouth; A- chlmist Kiel, Rillingham; B. Chivalry; Sunde- valla; Tim 2, Antwerpèn; Stella Rask, Whitby, IJmuiden; Henriette H, St. Malo, IJmuiden; Spe cialty, Londen; Borkum, Bremen; Martha Frie- seke, Londen, IJmuiden; Jean E, Londen; Spree- stein, Antwerpen; Calchas, Bremen; Viva, Mon rovia; IJmuiden; Spirit, Londen; Karin Winkler, Rotterdam; Christine Oldendorff, Port Edward, Velsen; Kosmos, Rotterdam; Berend N, Gumess; Ris, Rotterdam; Gerson, Flixborough; Susan, Teygnemouth: J. H. Jonas, Bergen op Zoom. Woensdag vertrokken van IJmuiden; Erik, Bremen; Embassage, Belfast; Hudson Deed, Lon den; Lady Sybilla, New Castle, IJmuiden; Rijn- borg, Delfzijl; Valtya Rotik, Ventpils, Velsen; Tanja, Rotterdam; IJmuiden; Emskipper, St. Malo, Zaandam; Eberstein, Selby; Brinda, Poole: Mitidja, Bremen; Memel, Dagenham; Draka, Werkendam; Wolfsburg, Antwerpen; Ingrid R, Gr. Yarmouth; Gazelle, Boston, Zaandam; Ros lagen, Norfolk; Parthenon, Barbados; Aarden-' burgh, Rotterdam; Willem Koerts, Rotterdam; Bias, Rotterdam; Sverker, Oskarsham, IJmuiden; Achilles. Bremerhaven. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Simo, Rotterdam: Lena, Stettin, Zaandam; Charis, Ant werpen; Tower Venture, Selby; Bravo Conten der, Immingham; Hildegard, Isnaes, Zaandam. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Island Skipper, Bilbao; Heike Schuter, Stockholm; Ae neas, Rotterdam; Sir Jonstone Wright, Londen; R. C Rlkmers, Rotterdam; Ragg, Halmstad, IJ muiden: Wega, Stavanger; Stirlingbrook, Udde- valla. Zaandam; Ciimping, New Castle: Alchi mist Kiel, Iggesund; Ares, Rotterdam; Clarity, Sy Ion Borkum, Bremen. (Als geen nadere aanduiding volgt, schip naar of van Amsterdam gegaan). Of nu een „korfbalbaan” de meest ideale oplossing is valt te betwijfelen, maar de bedoeling was duidelijk. De kin deren wilden een nieuwe speelgelegen- heid. Het gemeentebestuur dacht eigenlijk alleen maar aan een vrij grote parkeer plaats, om alle autoverkeer uit het oude, gerestaureerde dorp Velsen te kunnen weren; ook dat voor het oude raadhuis. Maar er is nogal wat ruimte beschik- (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Het K.V.P.-bestuur van de afdeling Heemskerk heeft woens dagavond besloten de heer J. C. Verhoe ven geen deel meer te laten uitmaken van de fractie van de K.V.P. in de ge meenteraad. Zoals bekend stelde de heer Verhoeven, die sinds 1968 zitting heeft in de K.V.P.-fractie, geen vertrouwen in het beleid van de K.V.P., zoals dat in de Tweede Kamer werd gevoerd. Hij zegde het lidmaatschap van de partij op. Het afdelingsbestuur meent, dat het be danken van de heer Verhoeven als K.V.P.- lid zo kort na zijn beëdiging en op motieven, die niet terzake doende zijn voor zijn positie als volksvertegenwoordi ger in Heemskerk het vertrouwen schaadt, dat de bevolking in de K.V.P.- fractie in de raad Heemskerk heeft. De overdekte hal is opgetrokken uit durox-wanden, een soort gasbeton, dat la ter een nabehandeling krijgt waardoor het materiaal waterdicht wordt afgeslo ten. De werkzaamheden aan de hal zijn ietwat vertraagd, omdat men acht we ken langer dan was verwacht op de af levering van de metalen constructies heeft moeten wachten. Indien alles naar wens zou zijn verlopen had de hal begin januari open gesteld kunnen worden. Van het plan om in de hal een beton- vloer te storten is men afgestapt. Er wordt nu een asfaltvloer gelegd, die, bij eventuele scheurtjes in de vloer, met warmte kan worden bijgewerkt. Het ge bouw rust op 112 palen. „Voldoende om alles goed te dragen”, meent de heer Van Kookhuizen, die dan ook niet bang is voor grondverzakkingen. „Hoewel de bodemgesteldheid hier wel bijzonder slecht is.” De tennishallen zijn 17.50 meter breed (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. De grote bunker langs het Noordzeekanaal in Velsen-Zuid vond ieder een een verschrikkelijk lelijk ding en ge lukkig heeft Rijkswaterstaat vijfentwin tig jaren na de tweede wereldoorlog kans gezien dit oorlogssouvenir met veel ge weld te slopen. Dat was nog helemaal geen eenvoudig karwei. Het vrij grote ter rein, eigendom van Rijkswaterstaat, waar op de bunker stond, is nu geëgaliseerd en omrasterd. Daarmee missen de kinderen in Velsen- Zuid echter een prachtig speelterrein. Zij maakten al plannen om in optocht naar het stadhuis te trekken. Dat is al lemaal niet door gegaan, maar wel schreef Karin Franse een briefje aan wethouder C. Ockeloen en op dat brief je liet zij alle kinderen in de buurt hun handtekening plaatsen. Karin schreef: Beste meneer Ockeloen De bunker gaat weg. Al deze handte keningen zijn van kinderen die daar een rolschaatsbaan, een korfbalbaan enz. wil len hebben. Groeten, en daarbij meedelen, dat de gemeente zoveel mogelijk met hun wensen reke ning zal houden, maar dat er natuurlijk wel een aanpassing aan de ruimtelijke mogelijkheden moet plaats hebben”. Met vriendelijke groet, w.g. C. Ockeloen. Naar wij nader vernemen, zal er waar schijnlijk nog deze week een gesprek plaats vinden tussen het gemeentebestuur en Rijkswaterstaat over het gebruik van de grond. Dat de wens van de kinderen alle aandacht zal krijgen staat vast. Het oude en nieuwe gedeelte van Vel sen-Zuid hebben inmiddels voor de voet gangers verbinding gekregen via een voetpad naast het postkantoor van Meerstraat naar het nieuwe plein. Zo langzamerhand ontstaat daar weer een mooi gaaf dorp, nadat wegens de verbreding van het Noordzeekanaal eerst een half dorp moest worden gesloopt en er aan de andere zijde een nieuw gedeel- te werd bijgebouwd. Dat nieuwe gedeel te moet volgens het bestemmingsplan nog worden gecompleteerd met onder meer een bebouwing in drie lagen langs het Noordzeekanaal. den uit de sprookjes-reeks, die Shéhé- razade aan haar sultan Sjahriar vertel de. Wel bracht zij de toehoorders de overvloedige genieting van een orches trate veelkleurige klankenweelde, mo gelijk geworden dankzij de onovertrof fen magistrale instrumentatie-kunst van de componist en van zijn rijke melodi sche en harmonische fantasie, maar ook dankzij een geladen musiceergeest, die zowel de dirigent als het orkest tot uit nemende prestaties bracht. Zonder de andere solisten uit het or kest te kort te doen, zou ik concertmees ter Gijsbert Beths afzonderlijk willen noemen om zijn voortreffelijk solo-spel bij deze uitvoering. baar en misschien is er best een speel- gelegenheid voor kinderen te creëren. Dus kreeg Karin de volgende brief te rug van wethouder Ockeloen: „Over de bestemming van het terrein eigendom van het Rijk, dat vrij kwam door het slopen van de bunker is nog niets met zekerheid te zeggen. Er wordt hier nog op gestudeerd en het is erg pret tig als men bij zo’n studie op de hoogte is van de wensen van de omwonenden. Als wij rekening houden met het voor nemen van het gemeentebestuur om de auto’s uit de straatjes van het dorp Vel sen te weren, waarmee de bewoners en ook de op straat spetende kinderen ze ker zulten zijn gediend, dan zul je be grijpen, dat er ruimte nodig is voor de aanleg van een parkeerplaats. Een deel van het beschikbaar komen de terrein zal dan ook daarvoor moeten worden gebruikt. Wat er verder zal ko men hangt natuurlijk af van de hoeveel heid ruimte die nog overblijft. Daarbij wordt ook gedacht aan speel- gelégenheid voor kinderen, maar of dat een rolschaatsbaan en een korfbalbaan kan worden, kan nu nog niet worden ge zegd. 'Wil je de mede-ondergetekenden van het bovenstaande op de hoogte brengen Het verzoek is al ter sprake geweest in een vergadering van de commissie van advies voor het havenbedrijf. Ande re alternatieven vooi de Maasvlakte zijn een containerhaven en een vliegveld De regering en het gemeentebestuur van Rotterdam houden voorlooig vast aan een Hoogovenvestiging op de Maas vlakte. Toch zijn tussen het rijk de pro vincie Zuid-Holland en het openhaar li chaam Rijnmond al alternatieve oplos singen voor de Maasvlakte besproken. Het openbaar lichaam Rijnmond, al thans daar is het beleid van het dage lijks bestuur op gericht, moet voor de verkiezingen de vraag beantwoorden of er naar zijn Inzicht wél of geen Hoog ovens op de Maasvlakte moeten komen. De aanvoer in Scheveningen bestond donderdagmorgen uit: 500 kisten gul, 450 kisten schol, 30 kisten schar en 8500 kilo gram tong. Een nieuwe voetgangersverbinding tussen het oude en het nieuwe dorp, naast het postkantoor. Op de hoek het café-restaurant dat eens dienst deed als station. is het IJMUIDEN. Twaalf vaartuigen hebben donderdagmorgen in IJmuiden aangevoerd: 4081 kisten en 40 kleine kisten vis, 2100 stijve kabeljauwen en 6000 kilogram tong. Bij de aan voer waren: 720 kisten schelvis, 15 kisten en 40 kleine kisten wijting, 1200 kisten gul, 720 kisten koolvis, 1 kist ma kreel, 800 kisten schol, 10 kisten tarbot en 65 kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: tarbot 8—7.51, grote tong 5.32—5.19, grootmiddel tong 6.496.23, kleinmiddel tong 7.31 7.02, tong I 8.98—7.99, tong II 9.05—7.73. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 140 114, middel kabeljauw 132124, grote zwarte koolvis 120—112, middel zwarte koolvis 10490, grote witte koolvis 140, grote leng 98. Per tien stuks: grote kabeljauw 9269, middel kabeljauw 88—69. Per hoop: rog 114. Per 50 kilogram: grote schelvis 104, mid del schelvis 142, schelvis I 4030, wijting 5233, schar 5550, gul I 6551, gul II 57—46, gul III 45—31, grote schol 30—23, schol I 3726, schol II 3826, schol III 5041, zwarte koolvis I 4544, zwarte koolvis II 37—30, tarbot 315—149, griet 15890, tongschar 135104, makreel 78, kleine leng 42, kleine lom 47, poon 120, grote kuit 5346, lever 3126, bot 7.50, heek I en II 172. Woensdag werden in IJmuiden de vol gende besommingen (in guldens) gemaakt: KW 101 10.000, 191 8.200, UK 19 17.500, 195 19.900, VD 1 4.700, 23 1.370, IJM 9 25.020, 8 4.030, HD 64 en 211 11.300. Uit de overvloed van composities, die door Russische componisten in de ne gentiende en de twintigste eeuw werden geschreven, had de dirigent Henri Arends werken van Serge Prokofieff, Alexander Glazoenof en Nicolai Rimsky Korsakof gekozen, componisten van drie verschillende generaties, maar waarvan het te verwachten verschil in artistieke gerichtheid door de op dit concert ge speelde composities niet geprononceerd tot uitdrukking kwam. Zelfs van de drie symfonische frag menten uit de suite, samengesteld met muziek uit de opera „De liefde voor de drie sinaasappelen” van de in 1953 over leden Serge Prokofieff kon niet gezegd worden dat zij zich ten opzichte van de twee andere werken: het Concert voor viool en orkest van Glazoenof en Rims ky Korsakofs „Shéhérazade” in een volstrekt expressie-isolement bevonden. Want ook in de symfonische fragmenten was het romantische element vertegen woordigd, al was het dan niet in zo grote mate als in het Vioolconcert en in de Duizend-en-een-nacht-impressies van Rimsky Korsakof. De uitvoering van Prokofieffs symfo nische fragmenten vormde een aantrek kelijke inleiding van de avond. Men hoorde een vlotte miniatuur-mars, een innemend klanken-onderhoud tussen „Le Prince et la Princesse” en een Scherzo, dat nog flitsender had kunnen klinken. De solo-partij van Glazoenofs Concert dat hierna volgde werd gespeeld door de Roemeense violist Stefan Ruha, een voortreffelijke instrumentalist met een hoogstaande, voorname muzikaliteit. Uit nemend beheerst van uitdrukking, tech nisch gaaf en met een fraaie, bezielde toon vertolkte hij de breed-gewelfde me lodieën, afgewisseld door de virtuoze sprankeling van wegvlietende tonen in dit concert dat duidelijk door de Russi sche muzikale folklore is beïnvloed. Hier was sprake van een zeer even wichtige solistische interpretatie, die be grijpelijk bij de begeleiding voor dirigent en orkest geen problemen bracht, maar hun wel grote voldoening gegeven zal hebben. Met Rimsky Korzakofs „Shéhéraza de” werd dit concert, dat vrijdagavond in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem met hetzelfde programma her haald zal worden, besloten. De uitvoering betekende geen muzi- kaal-realistische uitbeelding van episo- nMB Z w fJ

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5