Franse en Belgische noordzeeharing gesloten visperioden dit jaar Motor DC-8 in valt uit ToernooisPIONage - ToernooisPIONage MASSAAL AANTAL TIENKAMPERS Hoogovenschaaktoernooi SNELSCHAKEN OM sportluis Zeventig jaar schaken Gat in wegdek stremt verkeer I gpaOmode Tienkampen wemelen van buitenlandse schakers KAMPEER UITRUSTING VERENIGINGSNIEUWS U!T DE IJMOND Titan sleepte coaster Meppel naar IJmuiden Volgens het boekje en van EEG mag onbeperkt worden aan- en ingevoerd (Van een onzer redacteuren) t 7 DONDERDAG 21 JANUARI 1971 TOESTEL TERUG NAAR SCHIPHOL Velsen-IJmuiden van I kennemerlaan 94 a Oud-ambassadeur Israel overleden Provinciale weg urenlang onbruikbaar VOOR EEN GOED UITGEBALANCEERDE Beverwijk Heemskerk V elsen-N oord Wijk aan Zee (Van een onzer verslaggevers) Noordoostatlantische (Van een onzer verslaggevers) Warnetzky (Dld.)-Scholz ADVERTENTIE De SCHIPHOL. Een DC-8 van de Cana dese luchtvaartmaatschappij CP-AIR, die woensdagmiddag met 63 passagiers aan boord naar Vancouver was vertrokken, is ruim twee uur later weer naar Schiphol teruggekeerd, omdat onderweg een van de vier motoren was uitgevallen. Geheel nieuw is, dat in een tweetal arti kelen gedurende bepaalde tijden in be paalde wateren de uitoefening van de vis serij kan worden verboden. Aldus voorziet een van deze twee arti kelen in een verbod tot uitoefening van de trawlvisserij in de Golf van Biscaye. Dit is een gevolg van een aanbeveling van de De mogelijkheid is zodoende niet uitge sloten, dat België en Frankrijk, die tot dusver geen haringvisserij van betekenis hebben uitgeoefend, nu plotseling in mei en van 20 augustus tot en met 30 september dit jaar wel intensief op de Noordzeeha ring gaan Hierbij zij aangetekend, dat de Fransen en Belgen niet akkoord zijn gegaan met de maatregel, omdat die naar hun gevoelens niet ver genoeg ging. Zo dachten en denken althans hun re geringen erover. Het is dus nu maar de vraag, hoe loyaal de vissers uit die landen menen te moeten zijn in dit opzicht. Wat de afzet van deze eventueel te van gen Belgische of Franse Noordzeeharing betreft, zou men de vraag kunnen stellen, hoe ver de loyaliteit van eventuele gega digden gaat. BANGKOK Dr. Daniël Lewin, die van 1966 tot 1968 Israëlisch ambassadeur in Nederland was, is in Bangkok aan een hartaanval overleden. Hij vertegenwoor digde sinds 1968 zijn land in Thailand. Dr. Lewin was 64 jaar. 6A: Verwey-P. Sterk 1-0; Cook (Eng.)- Steeman sr. afg.; Foley-Coomer (Eng.)-A. J. de Vries afg. 6B: v. Zwieten jr.-W. Sterk 0-1; Oberg (Zwe.)-Lips sr. 1-0; Kaschle (Dld.)-v. d. Akker remise; O’Brion (ïerl.)- Van Oost 1-0. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. De zeesleepboot Titan van het Bureau Wijsmuller is in de afgelopen nacht, omstreeks 01 uur uitgevaren naar de Nederlandse kustvaarder Meppel, die op ongeveer veertig mijl van IJmuiden op de Noordzee in moeilijkheden was geraakt. De Meppel, van de Rederij Gruno, dreef namelijk met een uitgevallen motor. Om vijf uur vanochtend slaagde de Titan er in vast te maken, waarna de sleepreis naar IJmuiden kon beginnen. De kustvaarder werd in de loop van de morgen afgeleverd bij de IJbunker aan de kop van de Haring- haven. (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE. Woensdag was een rustdag. Althans zo staat het in de programmaboekjes vermeld. Voor wat betreft de bovenverdiepingen van „Kennemerduin”, de zalen waar de dames, grootmeesters en meesters elkander op vreedzame wijze te ijjf gaan ging die rustdag wel op. Doch in flagrante tegen spraak daarmede was de drukte in de kelder, waar de tienkam pers bjjeen waren om aanwezig te zijn bij de „ceremonie proto- colaire” van de opening van dit onderdeel van het toernooi. In totaal hebben zich voor de tienkampen meer dan driehon derd personen aangemeld waarvan er ongeveer honderd moes ten worden teleurgesteld wegens plaatsgebrek. En zijn 220 tien- kampers geplaatst, inclusief een damesgroep en twee veteranen- groepen. Zij werden verwelkomd door de toernooivoorzitter L. C. A. van Kuijk, die op de van hem bekende wijze ernst en hu mor dooreenvlocht in zijn toespraak, waarbij hij Nederlands en andere „zeer vreemde” talen zoals hij het zelf uitdrukte poogde te spreken. Nadrukkelijk wees hij op het grote aantal, dat moest worden teleurgesteld en adviseerd degenen, die volgend jaar wederom aan de tienkampen willen deelnemen, zich nog deze week op te geven. Hierna was het woord aan de wedstrijdleiders en kort daarna brak het tijdstip aan waarop de tienkampers begonnen met zich waar te maken. Voorafgaande aan het openingswoord is echter aan allen in Frans, Duits, Engels en Nederlands gevraagd of zij ook wensen mee te doen aan de snelschaakwedstrijd waarover elders in deze rubriek méér aan de Bonte Avond, aan de officiële ont vangst ten Stadskantore en aan de snertmaaltijd. Daatussendoor hadden de organisatoren het druk met het uit de weg ruimen van misverstanden, welke waren ontstaan bij het bekend maken van de indeling der tienkampers. Men werd ge confronteerd met allerlei mensen, die meenden veel te laag te zijn ingedeeld „omdat zij veel sterker zouden zijn”. Een van hen Direkt na de terugkeer werd het onder zoek naar de oorzaak van de motorstoring ter hand genomen. De passagiers moesten het toestel met een urenlange vertraging in het vooruitzicht verlaten. WIJK AAN ZEE. De gelederen van de tienkampers om vatten zowel zeer jeugdige schakers als oude rotten in het schaakspel. Tot die oudere generatie behoren twee tachtig- jarigen, te weten de heer R. Schipper uit Rotterdam en de nóg iets oudere heer L. Kranenburg uit Hoogezand, die vanaf zijn tiende iaar al de schaakstukken hanteert en dus al zeventig jaar schaakt. Beiden spelen zij op het ogenblik nog duchtig hun par tijtje mee in café „De Zon”. LOENEN. Het verkeer op de pro vinciale weg HaarlemHilversum is gis teren ruim zeven uur gestremd geweest in verband met een gat in het wegdek. Het grote alarm, dat op Schiphol voor een dergelijke landing altijd wordt ge geven, kon al spoedig weer worden inge trokken, aangezien de machine op de overgebleven drie motoren een perfecte landing maakte. Het is overigens altijd mogelijk Franse en Belgische vissersvaartuigen onder hun respectievelijke vlag voor een (ook Neder landse) buitenlandse opdrachtgever te la ten vissen, waarbij eventueel gemis aan ervaring in de specifieke haringvisserij kan worden gecompenseerd door de aan wezigheid van wel zeer ervaren adviseurs van andere (ook Nederlandse) naionaliteit. Vijftien jaar geleden hebben Nederlandse schippers hun Poolse collega’s ingewijd in de kunst van haring vangen. (Van onze schaakmedewerker) WIJK AAN ZEE. Gistermiddag was het weer zover. De tienkampers namen achter de borden plaats om hun aandeel te leveren aan het welslagen van het 33ste Hoogovenschaaktoernooi. Als het aan de schaakliefhebbers had gelegen zouden er nog vele tientallen meer heb ben meegespeeld, maar wegens gebrek aan ruimte was bij het getal 220 de koek op en moesten latere aanmelders worden teleurgesteld. IJMUIDEN Er komt een nieuw regle ment Zeevisserij, dat het zeven jaar ge leden genomen Besluit ter bescherming zeevissoorten laatstelijk in april van het vorig jaar gewijzigd zal vervangen. Dit houdt verband met de reeds eerder in deze krant aangekondigde internationale be schermingsmaatregelen voor de Noordzee haring. De Belgische en Franse vissers mo gen echter zoveel vangen als ze willen en (ook de Nederlandse) handelaren mogen die haring kopen, hoe groot het aanbod ook mag zijn. had zich verleden jaar aangemeld onder een andere naam dan dit jaar, welke laatste naam niet in de boeken voorkwam, zodat hij ook niet was ingedeeld in de door hem verlangde groep. Tot groot verdriet van de man, doch waarbij de organisatoren elke vorm van schuld moesten weigeren. Voorts was er een dame uit Zwitserland overgekomen, die eveneens in een naar haar zin te lage groep was ingedeeld. De oorzaak daarvan was, dat zij verleden jaar op de onderste plaats van de damesgroep was geëindigd en uiteraard moest degrade ren om plaats te maken voor een andere dame. Zij ging er niet mee akkoord in een andere groep te spelen en bleef staan. Toen het schaken van de tienkampers begon stond zij nog! Doch zaken als deze doen zich nu eenmaal voor, daar men volgens de regels moet organiseren. Er waren meerderen uit het buitenland gekomen, die waar dan ook in wilden meeschaken. Daar waar een ander zijn plaats wilde afstaan voor iemand, die er zo'n verre reis voor gemaakt had, werd dit ingewilligd. Overigens biedt de kelder geen plaats aan 220 schakers, reden waarom tachtig van hen thans in café „De Zon” schaken, waar bij inbegrepen de beide veteranengroepen, die onder leiding van arbiter H. Steeman daar een kans wagen. In de kelder van „Kennemerduin” arbitreren R. de Lange, J. C. Muyen en B. Wulms Visserijcommissie, waartoe op verzoek van de Spaanse en Franse delegaties is besloten teneinde de paaigrond van heek in genoemd water te handhaven. Voor de Nederlandse visserij is deze nieuwe maatregel van minder be tekenis; er is in de Golf van Biscaye prak tisch geen Nederlandse visserij, al is heek een ook op de Nederlandse veilingen graag gekochte vissoort. Van ingrijpende betekenis voor de Neder landse zeevisserij is het andere nieuwe ar tikel, waarbij de haringvisserij in de Noord zee en in het Skagerrak verboden wordt in de gehele maand mei en gedurende de pe riode 20 augustus tot en met 30 september. Het verbod in laatstgenoemd artikel heeft alleen betrekking op de uitoefening van de visserij. Het artikel bevat geen verbod om aan boord van vissersvaartuigen haringnet ten voorhanden te hebben en evenmin een verbod tot het aanvoeren van haring die afkomstig is uit de wateren waarin gedu rende de gesloten tijd mag worden gevist. België en Frankrijk hebben, zoals men kan weten (het heeft in deze krant ge staan) bezwaren gemaakt tegen de onder havige regeling, de vaartuigen van deze twee landen zijn daarom niet gebonden aan een verbodsbepaling tot de uitoefening van de haringvisserij in de betrokken wa teren. Toch waren er nog enkele stugge vol houders die het nog probeerden. Zo meld den zich dinsdagavond nog een drietal Joegoslaven aan. Ja, en wat doe je dan. In Wijk aan Zee verzint men wel iets. Doordat er enkele plaatsen openvielen kon hier en daar wat „geschoven” wor den maar in de hogere regionen werd dat moeilijker. Geen probleem voor de organisatie. Dan wordt er een dubbelron- dige vierkamp ingelast die nog klinkt als een klok ook. Daat zit dan Spanjaard Medina weer bij. Weliswaar heeft hij net een overtui gende nederlaag tegen de Brziliaanse kampioen Van Riemsdijk te pakken (4-2) maar Medina is een man die het niet lang meer zal maken als hij niet kan schaken. Van de drie uit het niets opge doken Joegoslaven werd Masic, een inter nationaal meester, bij hem gevoegd. Met de Amsterdammer J. v.d. Berg en de Duitser K. Rausch gaan ze nu boven bij de dames hun eigen toernooi spelen. Er is vermoedelijk nog nooit een Hoog oventoernooi geweest met zoveel buiten landers. Het wemelt ervan, vooral Duit sers en Zweden maar ook Joegoslaven en Éngelsen zijn ruimschoots vertegenwoor digd. Hier en daar ontmoet men dan nog eens een verdwaalde Nederlander die het gevoel moet krijgen een uitwedstrijd te spelen! Ontevredenen met de indeling zijn er ook altijd. Zulke mensen slaan zichzelf dan wat hoger aan dan men met de in deling heeft getaxeerd. De Deen Von See- len is er zo een, hij was het er niet mee eens en pakte meteen z’n koffers. Van hem was men dat wel gewend want vorig jaar gaf hij er tijdens het toernooi ook al de brui aan. Zoiets kan nu in elk geval niet meer gebeuren. DONDERDAG 21 JANUARI Openbare leeszaal en bibliotheek, filiaal Santpoort-Zuid in De Duinpan, Willem de Zwijgerlaan, 19-21.15 uur. Manly Sport, boksles en -training in de gymnastiekzaal van de Moerberg-Comité- school aan de Kerkstraat in IJmuiden- West, 19.30-21.30 uur. Sporthal Zeewijk, 19-22.30 uur Badmin tonvereniging Velsen. De Ring, bokstraining in de gymnastiek zaal van de F. L. Ossendorpschool in IJmuiden, ingang Wijk aan Zeeërweg, van 19.30 tot 21.30 uur. VRIJDAG 22 JANUARI Patronaatsgebouw, hoek Zeeweg-Willems- beekweg, IJmond-Oost, 14.30 uur cabaret- uitvoering voor Bond van Bejaarden. Nieuwe Kerk, Kanaalstraat, IJmuiden, concert door Gereformeerd Kerkkoor en Hervormd Kerkkoor IJmuiden-West. Aquariumvereniging IJmond, IJmuiden, 20 uur in gebouw Velserduin, Velserduin- plein, lezing met dia’s door de heer A. F. Vester. NVSH, 20 uur in gebouw Velserduin, Vel- serduinplein, IJmuiden, „Seks op de jonge toer”, met de film „Variaties”. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Willemsbeekweg 96, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; filiaal Santpoort- Noord, Spaamberg, Wüstelaan 79, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen- Noord, Wij kerstrataweg 177, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur. Velserbad, Briniostraat 18, IJmuiden: 6.30 tot 8 uur gemengd zwemmen, 8 tot 12.15 uur schoolzwemmen; 12.15 tot 13.15 uur gemengd zwemmen; 13.20 tot 16.15 uur schoolzwemmen; 16.15 tot 16.45 uur zwem lessen; 16.45 tot 18 uur gemengd zwemmen; 18 tot 19 30 uur zwemver. U.R.B.; 19.30 tot 21 uur gemengd zwemmen; 21 tot 22.30 uur zwemver IJ.R.B. IJmuider Harmonie, in de Middelbare Meisjesschool, Tolduinerlaan: 19 tot 20 uur repetities jeugd tamboer- en trompetters- korps; 20 tot 22 uur repetitie tamboer- en trompetterskorps. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden, bejaardensoos, jongerenclubs, tienersoos, judoles. Sporthal Zeewijk, IJmuiden, 19.30-23 uur basketbalcompetitie. DONDERDAG 21 JANUARI Beverwjjkse Sportraad, Huize Schey- beeck, Velserweg. 20-22 uur spreekuur. De Slof, Raamveld. 20 uur open klaver- jassoos. Sportfondsenbad. Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 uur. VRIJDAG 22 JANUARI De Slof, Raamveld. 20 uur open klaver- jassoos. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70 en Arendsweg 61 volwassenen 14-17.30 en 19-21 uur; Amstel- straat 44: volwassenen 15-17.30 en 19-21 uur; Parmentierstraat 2: jeugd 18.30-20.30 u. DONDERDAG 21 JANUARI De Lichtboei, Maasstraat. 20 uur open klaverj asdrive. De Vrij burcht, Vrijburglaan. 20 uur Foto kring Heemskerk en vergadering NVV- vrouwenbond. Zaal Flora, Deutzstraat. 20 uur vergade ring NKV-vrouwenbond. Zaal Dam, Deutzstraat. 20 uur schietver eniging De Vrijheid. VRIJDAG 22 JANUARI De Zandkraai, Handelstraat. 13.30 uur bejaardensoos. De Lichtboei, Maasstraat. 19 uur vertrek voor schaatsen op Jaap Edenbaan. De Vlotter, Oosterweg. 19.45 uur feest avond lawtennisclub Marquette. Verenigde openbare bibliotheek, Ruijs- daelstraat 7: jeugd 15.30-17.30 uur. DONDERDAG 21 JANUARI Aqua Home. Kamp Rooswijk, Konings weg. 19.30-22 uur soos, visverkoop en bi bliotheek aquariumsociëteit Tropica. VRIJDAG 22 JANUARI Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg. Geopend 14.30-17.30 en 19-21.30 uur. 7A: Hoes-Bontenbal 0-1; De Haas-Kensen sr. remise; Boersma-Clarijs afg. WIJK AAN ZEE. „Het schaaktoernooi van de pieken” zo kan men dit 33-ste wel betitelen. Niet alleen, omdat het aan tal deelnemers aan de vier- en tienkampen namelijk zo groot is, maar ook door het overweldigend aantal snelschakers, dat zich heeft aangemeld. Was men in voorgaande jaren reeds blij met ongeveer vijftig deelnemers aan de snelschaakstrijd, woensdag kon men maar liefst 90 personen inschrijven. Zeer waarschijnlijk vindt dat mede zijn oorzaak in het feit, dat de snelschaakstrijd ditmaal niet op een avond plaats heeft, doch op aanstaande zondagmiddag om twee uur. De deelnemers uit de IJmond schaken bovendien nog om de beker, welke door de Beverwijkse Courant en IJmuider Courant is beschikbaar gesteld. De enorme wisselbeker mag men een jaar thuis op het mooiste plekje in de kamer plaatsen, doch deze moet bij de aanvang van het volgende toernooi weer naar de prijzenkast. De kleinere beker is blijvend voor de winnaar of winnares. Sedert het instellen van deze beker voor de beste snelschaker uit de IJmond is zij eenmaal door L. v d. Leden gewonnen in 1967; het jaar daarop door L. J. v. Manen en in 1969 en 1970 door G. M. van Manen, die ook dit jaar weer meedoet. Het gat ontstond omstreeks drie uur als gevolg van een gesprongen waterleiding in de nabijheid van de brug over het AmsterdamRijnkanaal bij Loenen. Het verkeer over de brug werd hierdoor in beide richtingen onmogelijk. Het wegdek zakte ter plaatse in, omdat het zich daar onder bevindende zand werd weggespoeld door het uitvloeiende water. Bij deze weg- verzakking deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Het verkeer is tot tegen half elf des avonds omgeleid. Hoewel het zich eerst liet aanzien, dat de reparaties aan het wegdek minstens een paar dagen in be slag zouden nemen, was de schade al na enkele uren weer zover hersteld, dat het verkeer zijn normale loop kon ne men. De reservegroepen zijn van een uitzon derlijk sterke samenstelling. In groep A neemt de Roemeense Nicolau het weer tegen 9 heren op. De eerste tegenstander, de Zweed Akvist werd op akelig secure wjjze de das omgedaan. In dezelfde groep zit ook een jonge Zuidafrikaanse schaker. Deze jongeman Bloch werd in tijdnood te gen Van Baarle (R’dam) een dierentuin aan hout armer. De winnaar van de pro- motie-4-kampen, v.d. Weide, zal hier ook een vooraanstaande rol kunnen spelen. In de B-afdeling speelt Van Riemsdijk mee en in deze overwinnaar van Medi na zag men bij aanvang bij voorbaat al de winnaar. Maar Van Riemsdijk verloor (van de Engelsman Eley.) Zijn supporters zien dit als een gunstig teken tegen Medina verloor hij ook de eerste partij en vervolgde toen met een serie van vier. De sterke Fin Nykopp, de gevaarlijke Amsterdammer T. Timman en de oud-jeugdkampioen Böhm treffen wij ook in deze interessante afdeling aan. Steijn en Nijdam, de beide triomfators in het Noordhollands kampioenschap spelen in IA en 1B. Steijn verloor hier van de Duitser Achatz; Nijdam verdaagde in goe de stelling tegen de Duitser Reichel. Bij de dames lijkt de Zuidslavische Kalchbrenner favoriete hoewel zij met een remise tegen de Westduitse Bock maar matig uit de startblokken kwam. De resultaten van de eerste speelronde waren: Res. A: Madame Nicolau (Roem.)-Akvist (Zw.) 1-0; Sahavic (J. Sl.)-Rischbieth (Did.) afg.; v. d. Vliet-v. d. Weide remise; Cofferty (Eng.)-Vogel 1-0; van Baarle-Bloch (Z-Afr.) 1-0. Res. B: Ungureanu (Roem.)-Durao (Port.) afg.; Krnic (J. Sl.)-Nykopp (Finl.) 1-0; Wilmink-Timman 0-1; Böhm-Kort 1-0; Eley (Eng.)-van Riemsdijk (Braz.) 1-0. 2e Damesgr. Kalchbrenner (J. Sl.)-Bock (Did.) remise; G. Jovanovic (J. Sl.)-Jörger (Did.) remise; Erenska (Polen)-Haak- Heemskerk 1-0; v. d. Giessen-Beelaerts van Blokland 1-0; T.T (Did.) remise. IA: Puhm (Can.)-Vlam 1-0; Vajovic (J. SI.)-Andersson (Zwe.) remise; Achatz (Did.) -Steijn 1-0; Gronau (Dld.)-Viergever afg.; Torres (Sp.)-Dekker remise. 1B: Cromble- holm (Eng.)-Verholt remise; Eskilsson (Zwe.)-Hirtkensohn (Zwi.) 1-0; Dahlhaus (Dld.)-Apking 1-0; Reichel (Dld.)-Nijdam afg.; H. Crabbendam-Fromm (Did.) 1-0. 2A: Cederquist (Zwe.)-Schuring 1-0; Th. de Vries-Nicolic (J. SI.) 1-0; Van Loon- z^htfvi-i nr’ÏZr^Ut Hoffman 1-0; Rydberg (Zwe.)-Sivacki (J. I 11\| H K H K H M SI.) remise; Jakel (Dld.)-Seewald .0-1, 2B: K-41—1 UlUlXLJlV Rosenblatt (Tsj. Sl.)-Van Kleef remise; Wij- ker-Wallenberg (Zwe.) remise; Notten- Schneider (Did.) remise; Jung-Rickers (Did.) remise; Pohansson (Zwe.)-Donk re mise. 3: Bulatovic (J. Sl.)-Keizer afg.; Orlov (J. Sl.)-Gehrmann (Did.) 1-0; Berlacki (Fr.)- Hoppe (Did.) 1-0, Grachul (Dld.)-Schell 0-1; Bronnenberg-Catev iJ. SI.) 0-1 4B: Spoden (Dld.)-A Herfst 1-0. 5: Möberg (Zwe.)-H. v. Nieuwenhuizen remise. In genoemde perioden heeft, zoals be kend, Nederland vrijstelling gekregen voor een hoeveelheid van tienduizend ton eigen gevangen en aangevoerde Noordzeeharing ter bescherming van de kottervloot, die geen uitwijkmogelijkheid heeft, terwijl als algemene maatregel geldt, dat tien percent van de vangst in die tijd en in die ge bieden uit haring mag bestaan. „Helemaal zonder” zal Nederland dus in mei, en van 20 augustus tot en met 30 september niet zitten. Naast legaal eigen gevangen haring kan er voorts: rechtstreekse aanvoer door Franse en Belgische schepen plaatsvinden in Ne derlandse havens van haring afkomstig uit de betrokken gebieden in de geslo ten tijd; die rechtstreekse aan voer is dan toegestaan krachtens de EEG-re- gelingen invoer uit Frankrijk en België van ha ring, gevangen gedurende de gesloten tijd in de betrokken gebieden, plaats vinden; deze a an voer en deze invoer zijn niet aan kwantitatieve beperkingen onder hevig. VRIJDAG 22 JANUARI Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 uur.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7