STRAWBS: BRITSE RIJZENDE STERREN IN NEDERLAND 1970 in VADA Burgerlijke stand Heemskerk EXPOSITIE IN MARTINIQUE NEDERLAND Top de pop pop dertien Golden Earring populairste groep ^r,'"r°r otnews IN DE IJMOND Prijzenslag in volle gang bij NEDERLAND N.V. I IJmuiden Heemskerk POLITIERECHTER Beverwijk Twee aanrijdingen na 10 glazen bier SOOSAGENDA i Zaterdagavond in Electric Centre DONDERDAG 21 JANUARI 1971 uit en Stadsschouwburg Cinema Marquette City Voor de Programma waterpolo Uitslagen bowling Luxor De keus is nu nog groot. Kom gauw kijken en profiteren. WONINGINRICHTING Nederland N.V. ruimt op. Radikaal! Bankstellen, slaapkamers, eethoeken, bergmeubelen, salontafels, tlenerkamers, vloerbedekkingen, woningtextiel. Nu met prijsjes die u-niet voor mogelijk houdt. Kort IJmondnieuws Afrekenen Oud papier Rick Wakeman was een half jaar geleden een 20-jarige blonde, En gelse jongen die verschrikkelijk goed orgel speelde in een slechte Londense pub. Nu is hij 21 en or- ganist/pianist van de Londense groep The Strawbs (van Straw berries) die dank zij succesvolle optredens in Engeland en loeiende recensies in bladen als Melody Maker („Vondst van 1970”) en Ti mes („Popvondst van het jaar”) zeer snel furore maakt. Over een half jaar als we de Engelse bla den moeten geloven en dat doen we want die Rick is erg goed is hij de nieuwe Keith Emerson (ex- Nice) die hem al in alle talen heeft geprezen, of zo je wilt, de evenknie van dat Nederlandse conservato- riumfenomeen dat Rick van der Linden heet. AAN DE GROOTS opgezette Ita- liaans-Franse co-produktie, welke met Amerikaans geld en Russische hulp als „Sunflower” tot stand is ge komen, kon een niet gering aantal be roemde namen worden verbonden als Sophia Loren, Carlo Ponti, Vittorio de Sica en diens jarenlange trouwe medewerker Cesare Zavattini, Mar cello Mastroianni en de componist Henry Mancini. Het resultaat is een boeiend filmdrama geworden, dat vooral de dames onder de bioscoop bezoekers wel in bijzondere mate zal aanspreken. Kennemer theater IJmond ilms met (Van een van onze verslaggeefsters) Wester- ADVERTENTIE van De Haarlemse jongerensociëteit Mar tinique die zoveel cultuur in haar pro gramma’s doet heeft weer een nieuw initiatief ontplooid om via dansavonden de jeugd in contact te brengen met ver schillende facetten van de cultuur. Za terdagavond is dat de moderne kunst. IJmuiden, Marktplein 29 Alkmaar, Limmerhoek 25 (Verlengde Laat) Modelwoning, Zwarte Mierenvlak 9, Umuiden-Zeewijk. Altijd volop parkeerruimte. EUROPA MEUBEL overigens geen bloed aan zien kleven) een vrij ernstige steekpartij was gelverd, waar voor de dader 28 januari voor de recht bank moet verschijnen. Conform de eis kreeg verdachte een geldboete van f 150. HAARLEM De uitslagen van de wed strijden van de Bowling Bond Haarlem: Lob Stars 1Team Z 1-3; Lob Stars 2 IJmond Stars 1-3; Lob Stars 3Alley Stri kes 1-3; Coca ColaStrike Bouters 4-0. Heren Hi-single Kees de Wit 185, Hi-tri- ple Kees de Wit 513; Dames Hi-single H. van der Hoven 174, Hi-triple H. van der Hoven 545. Bjj de jongeren in Nederland kan radio Veronica vooralsnog geen kwaad doen. Dat blijkt overduidelijk uit de resultaten van de populariteitsverkie- zingen 1970 van het tijdschrift Muziek- expres. De reeds meer dan tien jaar op de Noordzee dobberende piraat kreeg 88,3 percent van de stemmen, tegen Hilversum 3 10,5 percent. Onbetwist het populairste radiopro gramma blijft „Veronica’s top veertig”. Tot het slechtste radioprogramma van het afgelopen jaar werd „Men vraagt en wij draaien” (een Veronica-produktie) uitgeroepen. AVRO’s „Toppop” verwierf in de categorie „beste t.v.-programma” de meeste stemmen. Runner up in deze Fietster gewond. Woensdagmorgen botste een fietster uit Beverwijk tegen een personenwagen. Ze moest met een gebro ken been en een hersenschudding in het Rode Kruis Ziekenhuis worden opgeno men. De aanrijding vond plaats op de Spoorsingel te Beverwijk. „Ik wil afrekenen”, zei een Italiaan, 31 jaar oud, tegen mr. Swanenburg. Waar mee hij bedoelde dat hij meteen maar zijn boete wilde betalen. Een boete van f 100 hem conform de eis opgelegd wegens win keldiefstal in Heemstede. Officier mr. Van der Valk Bouman had aanzienlijk minder moeite met het gebrek kige Nederlands van verdachte dan de politierechter, die bij gebrek aan een tolk maar liever de zaak uitgesteld had wil len zien. De officier: „Het is toch duidelijk. We hoeven toch niet iéder woord te ver staan”. De Italiaan had de diefstallen ge pleegd omdat een belastingaanslag van 776 hem wat te veel was geworden. De officier vond het ook „een gortige aan slag”, maar meende dat het nog geen reden tot winkeldiefstal was. HET WEEKPROGRAMMA van dit thea ter wordt hedenavond ingezet met „Ca therine, het hunkerend hart”, voor welke romantische historie het Parijs uit de veertiende eeuw als achtergrond fungeert, terwijl voor de matinee van zondag „De heerseres van de jungle” kan worden ge annonceerd. Het verhaal van een soort vrouwelijke Tarzan, die over dieren en wilden heerst. MET DE OMSCHRIJVING „De intieme bijzonderheden uit het leven van een mo derne Don Juan”, wordt de adspirant-be- zoeker van „De boezemvriendin” (let op de dubbele betekenis van de titel) zo on geveer ingelicht over hetgeen hier van zondagmiddag tot en met woensdagavond HAARLEM. „Ik zat met dat mes in m’n maag en toen heb ik het in paniek in het Noordzeekanaal gegooid”, zei een 36- jarige man uit Velsen gisteren tegen de Haarlemse politierechter. Hij was zo on verstandig geweest een mes, waarmee even tevoren een steekpartij was geleverd (dat wist hy overigens niet) te laten verdwij nen. in Luxor valt te bekijken. Het heeft alle maal betrekking op een knappe jonge man, die in een tijd dat moderne vrije seksuele opvattingen hoogtij vieren door vele vrouwen wordt verleid. „Een rea listische film, die tot op heden zijn ge lijke nog niet heeft gehad”, voegt de im porteur hier nog ter nadere informatie aan toe. HET SCHIJNT in dit theater maar niet op te kunnen met „De pastoor kan geen bloot meer zien”, zodat deze film hier al voor de vijfde week onderdak moet wor den verleend. En wel van heden- tot en met woensdagavond. Bij de andere films blijkt men evenmin karig met naakt te zijn geweest, gelet op titels als „Naakt in de val” en „Als de naakte wind der zee”, die respectievelijk voor de nachtvoorstel- lingen van vrijdag en zaterdag zijn be stemd. Alleen in de eerste matinee van zondag gaat het er dan met „Buffalo Bill” iets minder erotisch toe. IN DIT THEATER is het van donderdag- tot en met dinsdagavond eveneens grieze len geblazen, dank zij „Dracula de ver schrikkelijke”, welke film elders in deze rubriek al uitvoeriger is omschreven. Ver der draait hier in de matinee’s van zon dag achtereenvolgens „De dwergexpress” en „De gendarme van San Tropez” (met Louis de Funès), waarna woensdagmid dag „De dwergexpress” nogmaals zal wor den vetoond. 1 My sweet Lord George Harrison; 2 Peace planet Exception; 3 Yesterday when I was young Charles Aznavour; 4 I hear you knocking Dave Edmunds; 5 Nothing rhymed Gilbert O’Sullivan; 6 She likes weeds Tee-Set; 7 Both sides now Euson; 8 Knock three times Dawn, 9 Rose garden Lynn Ander son; 10 Wang-dang-doodle Livin’ Blues; 11 Lonely days Bee Gees; 12 Tears in the morning Beach Boys; 13 Hans Brinkers Symphonic Holland. Heb je ooit gehoord van een werk gever die zo doordrongen is van de no bele aard der vakbonden dat zij zelf een werknemers-organisatie op touw zet? Waarschijnlijk niet, want ze bestaat niet. Maar theateibureau-eigenaar Frans van Klingeren (ANOVA) komt er heel dicht bij. Alleen hij noemt zichzelf geen werkgever en de artiesten die hij werk verschaft geen werknemer. Van Klingeren nu heeft André Meurs gevraagd om alle artiesten en musici in Nederland op te loepen een vereniging te vormen. Meurs heeft dat gedaan. Hij stuurde 500 uitnodigingen, kreeg 70 aan meldingen met als gevolg dat de VADA (Vóór Artiesten; Dóór Artiesten) eind januari de eerste vergadering houdt en dan gelijk maar een echt bestuur kiest. Maar waarom moest dat nou zonodig van Van Klingeren? „Wij in de VECTA (Ver. van Theaterbureaus, red.) willen wel eens met vakmensen aan de tafel zitten om over vakproblemen te pra ten. Bovendien wordt er op ministerieel niveau over belangen van artiesten be slist zonder dat zij één cent inspraak hebben. Daarom.” Een 37-jarige heftruckchauffeur zag op 26 oktober, plotseling wel een handeltje in de rollen papier waar hij mee moest werken in een opslagplaats in Beverwijk. Hij gaf vier rollen, mee aan een handelaar in oud papier die langs kwam, maar kon het geld niet opstrijken omdat hij eerder betrapt werd. De officier vond het een vrij ernstig misdrijf, gezien ook de nieuw- waarde van de enigszins beschadigde rol len: 1300. Hij eiste daarom 300 en drie weken voorwaardelijk. De politierechter was het eens met de voorwaardelijke straf, maar deed 100 van de boete af. Beatnieuws en opgaven voor de soosagenda kunnen rechtstreeks worden gezonden aan: Redactie Haarlems Dagblad, rubriek Hop- pelepop, Grote Houtstraat 93 in Haarlem. De inzendingstermtfn voor iedere aflevering sluit dins dagmiddag. Op 22 november vorig jaar duwde een bezoeker van zijn IJmuidens café hem het mes in zijn handen met woorden „bewaar dat even voor me”. Omdat er in het café nauwelijks opslagruimte was en wel meer spullen „achter” bewaard werden pakte verdachte zonder meer het mes aan. Even later kwam de politie en vroeg naar de cafébezoeker die hem zojuist het mes over handigd had. Verdachte zweeg en toen later bleek dat er met het mes gestoken was raakte hij in paniek en gooide het mes in het Noordzeekanaal. „Niet met de bedoeling om de politie daarmee te hinde ren” zei hij gisteren. De politierechter, mr. Swanenburg wees erop dat er mét het mes (verdachte had er The Strawbs. Van links naar rechts: Dave Cousins, Tony Hoo per, Richard Hudson, John Ford en Rick Wakeman. Als die Rick Wakeman inderdaad over een half jaar een „Superstar” is, dan kunnen we ons in Nederland op de borst slaan dat we The Strawbs als eerste buiten Engeland hebben gehad. De groep komt morgen naar ons land en geeft concerten in HAARLEM (zater dagavond 23 januari, 21 uur, Electric Centre), Delft (22 januari), Rotterdam (27 januari) en Amsterdam (Paradiso). De toernee wordt afgesloten met een optreden in het VAR A-programma „Midweek” op 3 februari. VOOR DE GRIEZELFILM is men nog altijd voornamelijk op Groot-Brittannië aangewezen, waar regisseur Terence Fis her op dit terrein bijzonder actief wenst te blijven. Vandaar zijn „Dracula, de ver schrikkelijke”, waar alle lugubere ingre diënten van dit genre weer ruimschoots in aanwezig zijn, zoals het uiterst naar geestige kasteel in de Karpathen met de sinistere grafkelder, lijkkisten met een dubieuze inhoud en niet te vergeten de verschrikkelijke vampier (Dracula), die •zich bij voorkeur voedt met het bloed van zijn nog levende slachtoffers. DIT ALLES wordt van vrijdag- tot en met woensdagavond in City naverteld in de bekende lugubere stijl van het Hammer concern, met uiteraard Christopher Lee als de vampier Dracula. Dank zjj deze creatie wordt de eventuele bezoeker erop attent gemaakt, dat het hier geen films betreft voor mensen met zwakke zenuwen. voor de overgang van folk naar folk/ rock die het op het ogenblik zo goed doet. De twee „oudjes” zijn leider, sti mulator en componist van bijna alle nummers Dave Cousins, en vriendje Tony Hooper. Beiden spelen gitaar en zingen. Waarom The Strawbs nu speciaal naar Nederland komen? Omdat die eigenzinnige en voorbarige Rotterdam mers toch gelijk blijken te krijgen: „Holland is the gateway to Europe”; dan misschien niet voor de commercie maar toch zeker zo langzamerheid voor de pop. (Van een onzer verslaggevers) CASTRICÜM. Een 29-jarige inwo ner van Alkmaar heeft woensdag met zijn bestelauto twee aanrijdingen ver oorzaakt terwijl hij onder invloed ver keerde. Er wordt tegen de man proces verbaal opgemaakt. Om ongeveer half drie ’s middags kreeg de politie een telefoontje dat de bestuurder van een bestelauto bij de restauratie van de Nederlandse Spoor wegen bij het achteruit rijden een brom fiets en een auto beschadigd had, en daarna was doorgereden. Ooggetuigen hadden het kenteken genoteerd. Terwijl de politie met het onderzoek bezig was, kwam de melding binnen dat er op de Alkmaarderstraatweg een aanrijding plaats heeft gehad. Een van ie hierbij betrokken auto’s had het bewuste ken teken. Uit het onderzoek is komen vast te staan dat de Alkmaarder tien glazen bier gedronken had. De auto van de Alkmaarder werd bij de tweede aanrijding totaal vernield. HET VERHAAL gaat over een jonge Italiaanse vrouw (Sophia Loren), die na de laatste oorlog niets meer heeft gehoord van haar echtgenoot, een aan het oost front ingezette soldaat. Zij gaat zelfs tot in de Sovjet-Unie naar hem op zoek en vindt hem dan bij een Russisch meisje, gespeeld door Ludmilla Saveleyeva, welke actrice hiermee eveneens van groot formaat blijkt te zijn. Na deze ontdekking keert de Ita liaanse weer naar haar land terug om hier met een jeugdvriend te gaan samenwonen. Maar dan komt ook haar echtgenoot zich in de oude woning melden, waarop een interessant probleem ontstaat dat van vrijdag- tot en met zondagavond in de Stadsschouwburg verder wordt behandeld. Nogmaals, boeiende romantiek voor de da mes, terwijl in de matinee van zondag de liefhebbers van sensatie op hun beurt met „De wraak van Ivanhoe” op hun wenken worden bediend. DEZE VERTONINGEN worden van he den- tot en met zaterdagavond nog voor afgegaan door „A professional gun”, wel ke film weer als een western van klasse kan worden aangemerkt, in de matinees van zondag gevolgd door „Maciste tegen de koppensneller”, nieuwe avonturen van de sterke man die zich onledig houdt het uithalen van sterke staaltjes. afdeling is „Piknik” van de VPRO. De Gert- en Hermienshow zag zich predi- caat „slechtste t.v.-programma in 1970” toebedeeld. Willem Duys blijkt nog im mer de meeste persoonlijkheid op de beeldbuis uit te stralen volgens de M.E.- poll. Nederlands populairste zangeres werd Bonnie St. Clair, op de voet gevolgd door Liesbeth List. De winnaar van 1969 bij de zangers van eigen bodem, Boude- wijn de Groot, moet nu Ben Cramer (tweede) en Golden Earring Barry Hay (eerste) voor laten gaan. Golden Earring heeft in de categorie „Nederelandse popgroepen” meer dan de helft van het aantal stemmen op zich verzameld. De tweede en derde plaats worden bezet door respectievelijk Shoc king Blue en The Cats. Ekseption is daar vierde, maar bij de „live” groepen derde. Single van het jaar is „Back home” van Golden Earring. De trofee L.P. van het jaar gaat ook naar Golden Earring voor de gelijknamige produktie. De lezers en lezeressen van M.E. rie pen het Holland Pop Festival in het Kralingse Bos in Rotterdam uit tot de meest spectaculaire show van 1970. In de categorieën voor de buitenlandse artiesten is een duidelijke voorkeur waar te nemen voor de progressieve richting. Zanger van het jaar werd Joe Cocker, tweede Neill Young en derde Bob Dylan. Van de oude garde heeft alleen Elvis Presley (zesde) zich kunnen handhaven. Bij de vrouwelijke collega’s staat Mela nie onbedreigd op de hoogste plaats. Grace Slick van Jefferson Airplane volgt verrassend als tweede. The Who rekent in de afdeling „beste popgroep” over tuigend af met The Creedence Clear water Revival. The Rolling Stones staan als derde genoteerd. De Beatles volgen pas in zesde positie. Musicus van het jaar werd de onlangs op zo tragische wijze overleden Jimi Hendrix, terwijl het duo Lennon-Mc- Cartney wellicht voor de laatste maal de erepalm wegdraagt in de categorie „componist van het jaar”. Dan exposeert namelijk tijdens de normale soosavond de amateur-kunsj,- schilder Klaas Duindam een aantal vah zijn non-figuratieve en abstracte wer ken. De schilder is 's avonds zelf in de sociëteit aanwezig om met de bezoekers te filosoferen over de kunst in het al gemeen en zijn eigen werken in het bij zonder. Martinique heeft gemeend de expositie niet alleen voor te behouden voor haar eigen leden, maar iedereen in de gele genheid te stellen kennis te maken met het werk van Duindam. Hiertoe zal de zaal van Jan Kraakman in de Kokstraat 13 (zijstraat Bakenessergracht) waar so ciëteit Martinique is gehuisvest, ook ’s middags van twee tot vijf zijn ge opend. De toegang is dan gratis. J. Duin en M. Keijzer; Raymond, z. v. C. M. Meijer en C. Wagter; André I., z. v. I. J. de Visser en H. Mors; Amaud B„ z. v. W. J. Kornmann en M. J A. Meijer; Bernardina A„ d. v. G. P. Fatels en A. Molenaar; Leonardus P. A., z. v. L. Langendijk en C. M. Numan; Daniëlle G. I., d v. H. F. Petra en I. P. Blokker; Jurriën J., z. v. J. J. Zandbergen en G. G. M. de Goede. ONDERTROUWD: Jacobus J. J. Duivenvoorde en Maria A. Hofste. OVERLEDEN: Antje Mok, 75 jaar, echt genote van J. J. Veeren; Willem Geerlofs, 79 jaar; Johannes Putter, 72 jaar; Antonius E. de Wildt, 84 jaar; Anna A. Oudendijk, 67 jaar. (Van onze zwemmedewerker) HAARLEM Het programma van wa- terpolo-wedstrijden dat zaterdag (aanvang 8 uur) in het Haarlemse Sportfondsenbad wordt gespeeld luidt: afdeling J I: HPC- DWT; DWR I-HHC. Dames tweede klasse: HPC 2-Hillegom 1. Competitie KNZB heren tweede klasse: HPC 1-Surae 1. Competitie kring Haarlem heren eerste klasse: DWT 1-DWR 2. In het Velserbad in IJmuiden zijn, aan vang 20,45 uur vastgesteld: Kringcompe- titie: afdeling J II: VZV 2-DWR 2. Heren tweede klasse: VZV 2-DWR 3. Sophia Loren als de Italiaanse Gio vanna in het romantische filmverhaal „Sunflower” Stadsschouwburg-Vel sen). Het gruwelijk einde van de vampier in „Dracula, de verschrikkelijke” (City-Velsen en Cinema Marquette- Heemskerk) The Strawbs worden hierheen ge haald door platenmaatschappij Ariola, die afgelopen week hun derde elpee „Just a Collection of Antiques and Curios” heeft uitgebracht, een sfeer volle plaat, „live” opgenomen in de Queen Elizabeth Hall met vooral uit stekend werk van (jawel) Rick Wake man en Richard Hudson, die op de conga drums voor veel ritme en op de cimbaal en sitar voor prachtige ge luiden zorgt. Zij tweeën zijn samen met de bassist/ zanger John Ford niet alleen nieuw in de groep maar ook verantwoordelijk Electric Centre, Bakenessergracht 10, zaterdag: Britse folk/rock groep „The Strawbs”. Moulin Rouge, Kleine Houtstr. iedere avond: café, vrijdag, zaterdag en zon dag: dancing Riverside, Spaarne 91, vrijdag: folk; zaterdag: disco. Scuff, Eemstraat 6, zondagmiddag: disco-dansen. Commin, Kromhoutlaan 55, zaterdag: jeugdcafé. De Schaapskooi, Frankrijk-Italiëlaan, zaterdag: disco. Rubbishheap, Bavokelder, gracht, zondagmiddag: soos. City-Club Kamis, Nieuwe Groenmarkt 5, zaterdag: dansen. Sfeer ’69, Ged. Oude Gracht 24, vrij dag, zaterdag, zondag: soos. Toy-Toy, Stoofsteeg 1, iedere avond: dancing-discotheek. De Ark, Kerkplein, Velsen-Zuid, vrij dag en zaterdag: soos. Allison, Kanaalstraat, IJmuiden, za terdag: The Fools. Martinique, Kokstraat 13, zaterdag middag: expositie: modern werk van Klaas Duindam; ’s avonds: soos en ex positie. Las Vegas, Berlagelaan 20 a, zaterdag: „Las Vegas over zijn 78 toeren”, disco. GEBOREN: Alexandra J., d. v. H. Mons en A. M. Foppen; Paul, z. v. en Wilma, d. v. J. de Munk en H. C. Duijker; Jeroen, z. v. M. J. Klein en I. Fluri; Marco, z. v. P. J. van der Gulik en S. Brasser; Elisa beth, d. v. K. de Vink en M. G. A. Zwart; Leonne J., d. v. J. C. Petra en J. P. Huij- pen; Cornelia C., d. v. T. B. Vrouwe en M. M. Kerssens; Judith, d. v. J. Zonneveld en D. A. M. Meijering; Leonoor A„ d. v. J. G. Duineveld en M. A. E. Ravelli; Richard J. A., z. v. J. P. Berghuis en Z. J. Spek; Patricia W. J., d. v. C. H. Abeelen en M. G. G. Cottaar; Edwin, z. v. A. G. J. Brakenhoff en M. Blom; Dirk-Jan, z. v. J. Meijer en A. C. Hendriksz; Madelon E. L„ d. v. C. P. Dijkhuizen en M. A. R. van Brienen; Julian, z. v. B. Noguera Rubio en E. Asensio Ruiz; Martijn R„ z. v. A. J. Cusell en W van Welbergen; Antal C. J., z. v. A. C. J. van der Willigen en M. I. van de Linde; Marian C. A„ d. v. F. P. M. Berkhout en C. A. Rous; Bob M„ z. v. en Martijn J., z. v. L. P. J. Arends en E. Muller- Maria J. G., d. v. S. T. Zonne veld en M7 Heeremans; Miranda G. J., d. v. I

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 9