Actie van juniorkamer zette stad op stelten Utrecht gaf Kennemerland met geslaagde collecte voor voorbeeld ijsbaan het goede collectanten Reeds 1200 V olley balcompetitie Langs sluizen en havens Die Raeckse had aan 2-0 voorsprong niet genoeg MEDISCHE VERZORGING MET HET WEEKEINDE I «i kunstijsbaan kennemerland Stoomtrawler „Este" 10 11 VRIJDAG 22 JANUARI 1971 BRANDENBURG” a x Wllll (Van onze sportredactie) VVWVVVVVVVVVWVVVVVVWVVVVVVVVVVVVVVVVVVVWVVVVVVWVVWVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV (Van onze sportredactie) IJsbaandirecteur Van de Leegte: schoolschaatsen stimuleren. De derde „Este” in volle glorie. ADVERTENTIE Electrotechnisch Bureau Service en storingen binnen 24 uur. ADVERTENTIE Kruis: Groene kennemerlaan 150, telefoon 10745*, ijmuiden DER GEVAL THEO KLEIN llllllllllllILlIlillllUUllllllHIIIIillllllillllllllllllllllllllilllllllllllllllllllUllllllllllllllllllllllllllIlllIllIIllUIIIIllUIIIIII r UTRECHT Al sinds de oorlog werd er in Utrecht gesproken over de aanleg van een kunstijsbaan. Jarenlang bleef het echter bij ein deloos praten. Totdat schaatsmin- nend Nederland uit de slaap werd Licht- en krachtinstallaties Nieuwbouw en onderhoud. lem II-laan 21, Heemskerk, tel. 02510- 32797. Dierenarts: De dienst voor zieke huis dieren wordt waargenomen door de die renarts H. J. Nederhorst, Raamsingel 28, Haarlem, tel. 023-315301. SANTPOORT Arts: H. Strik, Hoofdstraat 165, tel. 023- 378310. Apotheek: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 149, Santpoort-Zuid. tel. 023-378249. Voor tandarts, verloskundige, wijkver pleging en dierenarts, zie onder IJmui- den. r, n J. r. 5, Oosterduinweg 20 Ijmuiden Telefoon 1 34 05 dagmorgen 9 uur door J. G. Lange, Dreef 3, Beverwijk, tel. 24234. Voor dezelfde groep artsen wordt dienst gedaan van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur door L. J. Vreeling, Vondellaan 29, Beverwijk, tel. 23364. Voor de groep art sen Guldemond-Swaab, Ten Harmsen van de Beek, Hommes, Kester, Vos en Zeijlmans wordt waargenomen op zater dag en zondag door M. ten Harmsen van de Beek, Lessestraat 1, Meemskerk, tel. 33365. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoedge vallen de eigen huisarts waarschuwen. Een van de bruikbare tips die de Stichting Kunstijsbaan Kennemerland van de juniorkamer Utrecht heeft over genomen is de onmisbare samenwerking met de PTT „Zonder die jongens was het voor ons werkelijk niet te doen ge weest’’, aldus de heer De Graaf. „De hoofdpostbesteller heeft alle loonroutes voor onze collectanten ingedeeid. zo dat we verzekerd waren dat elk huis bezocht werd”. (iiiiniiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiM De Duitse stoomtrawler Este, die we hier op de foto zien, is van na de tweede wereldoorlog en de derde van die naam. Het schip heeft toebehoord aan de Cran- zer Fischdampfer A.G., in 1888 te Cranz aan de Elbe, tegenover Blankenese opge richt. Cranz, gelegen aan de mond van de Este, had voorheen een eigen letter teken en wel PC, dat wel eens werd ver ward met PG van Wesrmunde. schien tien uur kunnen slapen. Het was werkelijk te gek 's Nachts om vier uur zaten we nog persberichten te tik ken. Voor de actie hadden we aen spe ciaal hoofdkantoor ingericht n Hotel Des Pays Bas. Daar zijn tien man continu bezig geweest om alles voor elkaar te krijgen Daarnaast was er nog een aantal medewerkers dat zich van tijd tot tijd beschikbaar stelde”. Toen de storm eenmaal geluwd was, hadden de organisatoren enkele da gen nodig om weer op adem te komen. De inspanning was echter niet ver geefs geweest Begin 1970 kon men met de bouw van het project begin nen en tien maanden later opende prins Claus het ijscentrum, dat in to taal 6,5 miljoen gekost had. De Graaf: „De kunstijsbaan is het grootste pro ject dat ooit door een Nederlandse ju niorkamer tot stand is gebracht. Op het laatste internationale congres van juniorkamers in Dublin hebben wij daar ook een onderscheiding voor ge kregen” De eerste twee sets kenmerkten zich door een voortdurend overwicht van Die Raeckse, die bijzonder furieus en gecon centreerd speelde. Er werden knappe aanvallen opgebouwd die de hoofdaanval- sters alle gelegenheid boden om hun kun nen te tonen. De Amsterdamse dames, die duidelijk geïmponeerd waren door het spel dat hun gastvrouwen ten toon spreidden, kwamen niet in hun spel en slechts sporadisch volgden er tegenaan vallen, die meestal uitstekend verwerkt werden door de Haarlemse verdediging. De setstanden waren 15-5 en 15-6. Al was Die Raeckse dan niet zo ge concentreerd in de derde set, toch zag Apotheek. Voor de avond-, nacht-, zater dag- en zondagdienst in de periode van vrijdag 22 januari 17.30 uur tot vrijdag 29 januari 17.30 uur: apotheek Huisman, Wijkerstraatweg 164, Velsen-Noord, tel. 23883. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. De heer De Graaf, een van de ini tiatiefnemers voor de actie in Utrecht, weet uit ervaring wat de Kennemer schaatsenthousiasten te wachton staat. Hij zegt: ,.Wij waren vooral in de laat ste weken voor de actie enorm druk in de weer. Ik heb een week vakantie moeten nemen om mijn werk k'aar te krijgen. In die periode hebben wij mis- iiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiuiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinuiuHiiiiuiiiiiiiiiiiiniuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiin het er in het begin niet naar uit dat dit de ommekeer in de wedstrijd zou wor den. Tot 9-9 ging het gelijk op, totdat AMVJ aanvallend beter loskwam. Voor al de contra-smash werd niet of onvol doende afgeblokt en dit bezorgde AMVJ vele punten. Die Raeckse verloor deze set met 15-12. In de vierde set behield AMVJ het initiatief en het zelfvertrou wen bij Die Raeckse was duidelijk aan het slinken. Zonder een moment te heb ben achtergestaan forceerde de Amster damse formatie de beslissende vijfde set. De wedstrijd was toen al bijna ander half uur aan de gang. De laatste set had een bijzonder span nend verloop. Beide partijen hielden el kaar lange tijd in evenwicht. Delta wist met 14-12 voor te komen, maar die Raeck se kwam weer langszij en leek de set b\j 15-14 in zjjn voordeel te beslissen. Door domme pech mocht dit echter niet zo zjjn en werd Delta Lloyd/AMVJ de gelukkige winnares. Bij de heren waren er twee distrikts- wedstrijden. Oradi uit Amstelveen zorg de voor een goede prestatie door tegen OVRA 3 gelijk te spelen. Ovra 3 wist de eerste twee sets te winnen, doch daar na greep Oradi zijn kans toen Ovra de zaken ging onderschatten. Ovra 2 had zijn handen vol aan HSVC. In een goede wedstrijd gaven beide ploe gen elkaar weinig toe. Met 15-17, 17-15, 15-10 en 4-15 kregen beide teams wat ze verdiend hadden n.l. een gelijkspel 2-2. In de eerste klas werden de punten ver deeld tussen nummer 1 VCY 2 en num mer 2 PSVH. Bij de dames zorgde VCY wederom voor een verrassing door het sterke HVS 2 met maar liefst 3-0 te kloppen. Tot slot viel er in de jeugdklasse bij de jon gens een voorlopige beslissing doordat Hageveld met 3-1 won van HVS. De uitslagen van de gisteravond ge speelde wedstrijden luiden: Heren: Hage veld a-HVS a 3-1, PSVH-VCIJ 2 2-2, VC Set Up 2-2, de Gazellen a-Hageveld b 3-6, PWN-DSS 2 0-3, Triumph 2-HVS 4 0-3, VCM a-Major c 3-0, van Nispen-Energie 3-0, Fluor-de Gazellen 3-0, Óss a-Hage veld c 0-3, Ovra 3-Oradi 2-2, Ovra 2- HSVC 2-2. Dames: VCM a-de Gazellen a 0-3, die Raeckse-Delta-AMVJ 2-3, VVGS-Alliance 3 3-0, Cios a-FES b 2-2, HVS 2-VCIJ0-3, 3 3-0, Cios a-FES b 2-2, HVS 2-VCIJ 0-3, HBC-FES 2-2, Triumph a-Major b 2-2, JBS 2-Set Up 2-2, HBC 2-Major 0-3, Ra pid b-FES c 3-1, van Nispen-HVS 5 2-2, Scramble-SBIJ 2 3-0, Alliance e-Alliance d 2-2, van Nispen a-VVGS a 3-0. BEVERWIJK Artsen. Voor de groep artsen Fierstra, Lange, Plantinga, Reddingius, De Ruiter, Rolink, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling wordt de dienst waargeno men van zaterdagmorgen 10 uur tot zon- Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme. Spreekuur iedere vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in het gebouw van de Geestelijke Volksgezodnheid, Moensplein 10, Beverwijk. HEEMSKERK Artsen. Van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur: R. Kloek, Jean Monnetstraat 288, Heemskerk, tel. 34555; van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur: J. H. Schutte, Graaf Willem II- laan 26. Heemskerk, tel. 32266. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoedge vallen de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek. Zie Beverwijk. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Wit Gele- en Groene Kruis. Weekend dienst: zuster Bulthuis, Duitslandlaan 20, Heemskerk, teL 30729. vertegenwoordiger van het be drijfsleven. Het comité van aanbeveling voor de inzamelingsactie be staat uit de volgende promi nenten: Nadat de bevolking van Utrecht en de omliggende gemeenten (totaal 400.000 Inwoners) viz krantenpublica ties en -elfs een televisieuitzending in Studio Sport op de collecte waren voor bereid, verhuisde men het hoofdkan toor op de dag van collecte (zaterdag 15 februari 1969, de eerste dag van de wereldkampioenschappen In Deven ter) naar de Jaarbeurshallen, van waar de inzameling centraal werd ge regeld. In Utrecht waren bovendien twintig scholen als wijkcentra inge richt, terwijl in de overige gemeen ten zelfstandige comités werkten. Toen alle giften binnen waren bleek het bedrijfsleven f 450.000 en de burge rij 250.000 opgebracht te hebben. Weliswaar 50.000 onder het geplande bedrag, maai voldoende om de bouw van het kunstijscomplex zeker re stel len De Graaf: „Toen het eindbedrag bekend was, hebben wij een zucht van verlichting geslaakt. Dat wij f 50.000 tekort kwamen was te wijten aan de enorme kou die er die avond heerste. Daardoor kon zelfs de fanfare niet uit rukken. Desondanks was de actie een enorm succes. Per hoofd van de be volking were gemiddeld zo'n zestig cent gegeven Opvallend was dat de bijdragen in de randgewesten aanmer kelijk hoger lager dan in de stad Utrecht” Tot het bestuur van de Stich ting Kunstijsbaan Kennemer land is deze week ir. D. J .En schedé, directeur van de Grafi sche Inrichting N.V. Joh. En schedé en Zn., toegetreden als HH. 12 en een jaar later werd de Eidel- stedter Extraktions und Fischmehlwerke Lubcke Co eigenaar van de Este met Ernst A. P. Koch als exploitant. Na nog een drietal jaren te hebben ge varen, werd de Este in 1960 voor de sloop naar België verkocht. Na ruim 80 jaar te hebben bestaan, staakte de Cranzer Fischdampfer A.G. in 1969 haar activi teiten. Het weinige dat van de vloot is over gebleven vaart nu voor de Hamburger Fischfang. ARIE VAN DER VEER. wakkergeschud door de prestaties van de topschaatsers en -schaat- sters. Met hun Europese en wereld titels gaven Ard Schenk, Kees Ver kerk, Stien Kaiser en At je Keulen- Deelstra, het sein voor een alge mene strijd voor aanleg van kunst ijsbanen. Deventer, Amsterdam en Heerenveen beten het spits af, ge volgd door een flink aantal ge meenten, die zich ook een binnen baan, een buitenbaan of zelfs alle bei konden permitteren. Het effect van deze enorme opleving bleef ook in Utrecht niet uit. In de twee de helft van de jaren zestig werden de woorden omgezet in daden, het geen tenslotte resulteerde in een juweel van een kunstijscomplex in de nieuwe wijk Overvecht. Een voorname rol in de totstandkoming van de binnen- en buitenbaan had de juniorkamer Utrecht, een club van jonge academici, die niet al leen de overheid activeerde, maar er tevens voor zorgde dat het be nodigde geld op tafel kwam. Op het moment dat de eerste col lectanten (van de in totaal 3(F0) op stap gingen (rond 6 uur) zag Utrecht werkelijk blauw van de affiches en de autostickers, die door de organisatoren verspreid waren Het werd wat je noemt sen bliksemactie, want twee uur na de start waren alle gezinnen in Utrecht en omgeving bezocht en kon men in de Jaarbeurs, waar een programma a la Open het Dorp, met vele plaatselijke prominenten werd afgewerkt, het geld gaan tellen (Van onze volleybalmedewerker) HAARLEM. Ook de hoofdklasse is weer begonnen aan het tweede gedeelte van de volleybalcompetitie. Gisteravond ontmoetten de dames van Die Raeckse hun collega’s van het Amsterdamse Del ta Lloyd/AMVJ. Na de onverwachte ne derlaag die Die Raeckse afgelopen za terdag tegen Haag’68 had geleden, zag het er lange tijd naar uit dat de Haar lemse dames tegen AMVJ zich zouden revancheren. De 2-0 voorsprong die de ploeg van Elly Dijkman binnen het half uur had bewerkstelligd bleek echter niet voldoende voor de eindoverwinning want die ging met 3-2 naar Delta Lloyd. Veertig jaar geleden had de Cranzer- rederij 9 stoomtrawlers: de Alteland, Rheinland, Vaterland, Cranz, August Bro- han, Crefeld, Langenberg, Este en Neuen- felde, die Cranz als thuishaven hadden maar gemarkt werd in Hamburg Altona. Later hebben de schepen het letterteken HH van Hamburg gekregen. Bij de rederij zijn drie trawlers onder de naam Este geweest, die alle betrok ken zijn geweest in tijd van oorlog. De eerste Este, gemerkt PC.20 kwam in 1904 gereed bij de Scheepswerf van H. C. Stülcken Sohn in Hamburg, groot 199 bruto re. ton en uitgerust met een 3 cilinder triple expansie machine van 350 pk. Na tien jaar ter visserij te hebben gevaren kwam het schip in 1914 bij de Duitse marine en werd ingedeeld bij de Halbflottille, later bij de Vorposten-Flot- tille, en kwam in 1918 weer terug bij de Cranzerdampfer A.G. Deze rederij ver kocht het schip in 1930 naar Frankrijk, waar het eigendom werd van L. Le Bouch te Lorient. De naam veranderde in Ellé L 3454 en het schip kon wederom tien jaar aan de visserij deelnemen. In 1940 kwam het wederom in marineidenst na te zijn gevorderd door de Kriegsmarine. Na te zijn verbouwd, kwam het schip bij de Minensuch-Flottillen als M 4001 en kon tot in 1944 in de vaart blijven. Op 15 augustus 1944 werd deze vroegere Este tot zinken gebracht na door een vliegtuig te zijn aangevallen. Mr. J. P. A. van Ballegoijen de Jong, directeur Noord-Zuid-Hol- landse Vervoer Maatschappij, God fried J. A. Bomans, jhr. P. J. Boo- gaertsz, erevoorzitter Nederland- sche Ijshockey Bond en ere-voor- zitter Vereniging Ijsclub voor Haarlem e.o., drs. J. H. W. Bück- mann, wethouder sportzaken ge meente BlloemendaaL mr. F. Th. Dijckmeester, burgemeester van Haarlemmermeer, mr. M. Enschedé, directeur Grafische Inrichting N.V. Joh. Enschedé en Zn, H. H. A. M. Eijsvogel, tv-commentator, mr. dr. L. de Gou, burgemeester van Haar lem, A. F. Horeman, voorzitter NVV Bestuurdersbond afd. Haar lem, H. Ledeboer, districtsdirecteur Algemene Bank Nederland N.V., J. Luggendorf, voorzitter Christe lijke Besturenbond CNV afd. Haar lem, J. Nauwelaerts de Agé, A. Na- wijn, burgemeester van Zandvoort, Tom Okker, jhr. mr. W. H. O. Quarles van Ufford, voorzitter Ko ninklijke Nederlandsche Schaatsen rijders Bond, Th. Reitsma, tv-com- mentator, kr. W. H. Schoenmaker, lid Raad van Bestuur Hoogovens, F. H. Schweers, voorzitter Neder landsche Ijshockey Bond, D. Tho massen a Thuessink van der Hoop van Slochteren, burgemeester van Bennebroek, G. Voogd, voorzitter Stichting Sportinitiatieven Haar lem, P. W. Voskuilen, wethouder recreatiezaken gemeente Haarlem, P. J. Warmerdam, voorzitter NKF afd. Haarlem, mr. O. H. van Wijk, loco-burgemeester van Heemstede. Na verkoop van deze eerste Este kwam in 1934, eveneens bij de Stülckenwerft, de tweede Este, gemerkt HH.6 gereed, een stoomtrawler van 426 bruto reg. ton en uitgerust met een triple expansie machine van 750 pk. De proeftocht had plaats op 28 augustus 1934. Deze Este was voor die tijd een moderne stoomtrawler. De twee de wereldoorlog, die in september 1939 be gon, maakte al gauw een einde aan het bestaan van de trawler. De Kriegsma rine nam al meteen bezit van het schip en het werd de Vorpostenboot V 701. Op 21 oktober 1939 liep het op een mijn in het Kattegat, als eerste schip dat van de Kriegsmarine in de tweede wereldoorlog verloren ging. In tegenstelling tot de vorige twee is de derde Este haar loopbaan begonnen bij de Kriegsmarine. Dit was een stoom trawler van de Holland-klasse, die op Ne derlandse werven werd gebouwd. Als Neubau 683 kwam dit schip gereed bij C. van der Giessen in Krimpen aan de IJssel en de Kriegsmarine bracht het in de vaart als Onderzeeboot jager UJ 1717. Na de oorlog werd het vaartuig toege wezen aan de Cranzer-rederij en de Werf- Seebeck in Bremerhaven werd met de verbouwing belast. Als Este BX.451 kwam het in de visserij met als zusterschip de Fock Hubert van dezelfde rederij. De Fock Hubert kwam in 1949 naar ons land en heeft toen jaren gevaren als Herman IJM. 2. Het letterteken en num mer van de Este veranderde in 1956 in Aan de lijst met aanmeldings- adressen, die wij reeds eerder pu bliceerden, heeft men de volgende adressen toegevoegd: Hoofddorp: C. Meeuwig, Raadhuislaan 23. telefoon 02503-6637. Nieuw-Vennep: het postkantoor, telefoon 02526-2211. Vijfhuizen: het postkantoor, tele foon 02508-411. Santpoort (Zuid): het postkantoor, telefoon 378211. H. M. v.d. Pieterman, v. Deventer- laan 22, Duinlustpark, telefoon 375118. Overveen: het postkantoor, Bloemendaalseweg 236, telefoon 250900. C. G. Kroone, Oranje Nas- saulaan 34, telefoon 251745. Het is niet zo verwonderlijk dat de Stichting Kunstijsbaan Kennemerland bij de voorbereidingen voor het com plex aan de Delftlaan bijzondere in teresse toonde voor de manier waarop de juniorkamer in Utrecht een en an der voor elkaar heeft gebracnt. Voor al de wijze waarop men in een groot opgezette huis- aan huisactie voor de ontbrekende 750.000 gulden gezorgd had trok de aandacht. Contacten waren snel gelegd en eind vorig jaar kwam een delegatie van de Utrechters naar Haarlem cm de leden van het Stich tingsbestuur in te lichten. Resultaat: een vrijwel identieke actie in Ken nemerland, waardoor op zaterdag 13 februari 500.000 gulden opgebracht moet worden. eerste dag van de wereldkampioen schappen schaatsen gecollecteerd, een actie waarbij nauw wordt samen gewerkt met de PTT. Met de opening van het Utrechtse complex op 24 oktober kwam er geen einde aan de bemoeienis van de ju niorkamer. Drie maanden nadat de ijsbaandirecteur Van de Leegte de eerste bezoekers verwelkomde, zoe ken de leden van de kamer nog steeds mee naar de mogelijkheden urn de baan en de ijshal optimaal te Kunnen exploiteren. De heer Van de Leegte: „De belangstelling is tot nu toe iets onder de verwachtingen getneven. Dat schrijf ik toe aan het feit aat er juist in de Kerstvakantie natuurijs was. Wij zijn echter druk doende om het schoolschaatsen te stimuleren zo dat op de onrendabele uren ook ge bruik gemaakt wordt van ie baan. Er is op dat gebied een verheugende ontwikkeling waar te nemen. Nu reeds komen er hek klassen schaat sen, terwijl verschillende scholen hun sportdagen op he* ijs houden”. De entreeprijzen van de Utrechtse baan liggen met 2,75 voor volwasse nen en 1,75 voor jeugd tot 13 jaar, iets boven het gemiddelde. Aanvanke lijk zouden die prijzen een kwartje lager liggen, maar omdat het minis terie van CRM tot nu toe niet de be lofte nakwam 225.000 aan subsidie in het projec* te zullen steken, moest men op net laatste moment oesluiten tot een extra financieringstoeslag van een kwartje, dat weer vervalt zodra de Rijksoverneid haar steentje bij- draagt. Tegenover de verhoging op de entreeprijzen, staat echter de mo gelijkheid om op een gezinsabonne- ment 140 per seizoen) goedkoop te schaatsen. De situatie in Utrecht vertoont een treffende gelijkenis met de omstan digheden waaronder de collecte in Kennemerland gehouden moet wor den. Ook in het gebied dat de collec tanten in Kennemeiland bestrijken wonen bijna 400.000 mensen, die net als in Utrech'. een kwart miljoen men sen bijeen moeten brengen. De ju niorkamer Kennemerland neemt hier de overige 250.000 gulden, dip van het bedrijfsleven moeten komen, voor zijn rekening. In navolging van Utrecht wordt ook hier op een bijzon der geschikte datum. 13 februari, de lil! HAARLEM. Twaalfhonderd schaatsliefhebbers hebben zich na de eerste oproep reeds aangemeld als collectant voor de inzamelings actie, die op zaterdag 13 februari, na de eerste televisie-uitzending van de wereldkampioenschappen schaatsen, in de Zuid-Kennemer gemeenten wordt gehouden. Er zpn echter nog 2300 enthou siastelingen nodig die zich enkele uren beschikbaar willen stellen voor de collecte, die een kwart mil joen gulden op moet leveren. Om dat legertje bij elkaar te krijgen heeft de Stichting Kunstijsbaan Kennemerland een speciaal beroep gedaan op de leerlingen van de middelbare scholen en de sportver enigingen. Zoals bekend ontvangen de collectanten een gratis maand abonnement voor de kunstijsbaan. IJMUIDEN Artsen: H. Bel, Venusstraat 5, tel. 15675; P. J. W. van der Toorn, Frans Naerebout- straat 70, tel. 14084; J. Noorda, M. K. Hof- stedestraat 48, tel. 15652. De weekend dienst is van zaterdagmorgen tien uur tot zondag 24 uur. Apotheek: Apotheek Ledeboer, Kenne merlaan 80, tel. 14229. Verloskundige: Voor verloskundige hulp wende men zich tot de eigen ver loskundige. Bij geen gehoor belle men 008 (boodschappendienst) om te verne men wie de dienst waarneemt. Wijkverpleging Het Wit-Gele Voor dienst in het weekeinde bellen 02550-15645. Wijkverpleging Het Groene Kruis: zuster E. Meijer, Scheiberglaan 134, Ijmuiden, tel. 15005; zuster C. Gomes, Leeuweriklaan 39, Ijmuiden, tel. 13915. Tandarts voor Velsen, Beverwijk en Heemskerk: W. van Willigen, Graaf Wil- i - -w

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 11