PANDA EN DE JOKKLIKKER NS vernieuwen stations ILVA ARMAN EN POLLE, PELLI EN PINGO o d I Agenda voor Haarlem en de IJmond eer Jk i Ml 4 Uw J overleden Verkeersproef op scholen in maart Bedreiging met naam en adres Verstekelingen in Terneuzen en april Kans op regen Raad van Europa wil beperkingen op vivisectie Senator Russell O f VRIJDAG 22 JANUARI 1971 Ook nieuwe haltes Veisend J muiden Beverwijk a Haarlem en Omstreken F O K B R A M M E T J E Bollenstreek Heemskerk «sp» -.Si Gwn Bristow Bnice Manning <-110 38 „Agent?” vroeg Panda verbijsterd. „M-maar ik heb „Welkom!” riep de gezette heer gul. „Kom toch niet eens gesolliciteerd!” mompelde Hank. ,Wat zijn jullie precies van plan (wordt vervolgd) WBERRAPPORTKN 20 u.: (Gr. Houtstr. 111), 15.30 en 20.00 14 i Zaterdae 13.30 U.: ..De u. 18 j. Vrijdag en zaterdag u.: u.: 23.55 uur HOOG EN LAAG WATER TE IJMU1DEN Zondags van worden t Moedigheid verloren en het is mijn schuld”. „Ik mag Peter wel”, zei Hank twij felend. „Maar dr. Reyd vertrouw ik niet. Ik geloof, Jean, dat we die twee in de gaten moeten houden. Na alles wat wij gezien hebben. Verdomd goed in de gaten moeten houden! Ik kan me niet voorstellen dat dit het werk is van één man. Het zit te goed in elkaar”. Jean huiverde. „Wil je een sigaret voor me pakken, Hank? Ik zit te beven als een riet”. 19 en 21.15 u.: blood meer zien”. 23.30 u.: „We gaan ons allemaal op die manier tussen het volk op aarde mengen. Daar om hebben we u opgepikt, want we had den een voorbeeld nodig Zoiets is in de VS strafbaar en kan vijf jaar gevangenisstraf betekenen Vandaag werd Patt gearresteerd. Hij zal niet verbaasd zijn geweest, want elke keer dat hij opbelde maakte hij nauwkeurig zijn naam «n adres bekend. 8.34 uur; 6.04 uur; 19 0 0 0 o 19 1 0 13 0 0 0.1 8 48 1 0.5 0 2 0 0 36 0.3 0.7 3 0 0 2 „Maarmaar dan willen jullie ze ker iets vreselijks op aarde uithalen nep Bram. „We hebben geen keus,” zei de hoofd man ernstig. ZATERDAG 23 JANUARI Hoog water 0.03 uur en 12.34 uur Laag water 7.56 uur en 20.32 uur licht bew. licht bew. licht bew. licht bew. half bew. half bew. regen licht bew. zw. bew. half bew. zo zo zo o zzo ozo zzo zzo zo z 6 11 16 10 3 11 6 5 2 1 10 3 14 4 10 9 16 15 -0 10 1 9 14 3 3 1 5 6 5 4 6 5 7 5 6 7 4 9 8 7 2 4 4 -0 0 -o 1 2 1 0 7 3 1 9 9 -2 4 -0 7 10 1 2 DIVERSEN Treslong, (Hlllegom). Dagelijks behalve maan dag diner-dansant ST. LOUIS (AP). Tweemaal heeft vorige week de 42-jarige Amerikaan Dareel Lee Patt de federale recherche opgebeld met de mededeling: „B(j de eerste kans die ik krijg gooi ik een bom naar president Nixon" z zo wnw zzo zzo wnw z w.st. wzw n v.a. ono zzw no nnw zzw zzo nw wnw wzw nnw no zw zw ono zo z IENTOONSTE1.L1NGEN Galierie Boumans, (Breestraat 122) Expositie schilderijen en teker ingen van Han Konlng: ge opend tot en met 6 februari van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg). Geopend op dinsdag en donderdag „Wat denkt u ervan vroeg de hoofd man, die stilletjes naast hem was komen staan. „Ik geloof niet, dat er iets vergeten is. Ziet u verschil Brammetje haalde de schouders op. aan. vrienden; voor zult u allemaal ge- Hij stond op. „Daar, op de tafel vlak bij Peter en dr. Reyd. Ga mee, dan kunnen we misschien horen waar ze het over hebben”. Zij liep achter hem aan, maar toen ze bij het tafeltje kwamen draaiden juist Peter en dr. Reyd zich af, om aan het andere eind van de kamer in een stoel te gaan zitten. „Ga door”, zei Peter voorzichtig. „Waarmee heeft Hank gedreigd?” Het viel hem op- dat iedere namaak Bram die eigenaardige glazige blik in de ogen had, maar hij was niet van plan die Ka meleons iets wijzer te maken. Inplaats daarvan vroeg hij, zonder antwoord te verwachten: vr j u,on/c. /yi vvevo ovcrv Tot zijn verrassing ging de ander er vrijelijk op in: Mirtrunn» «n mintmum- temperaturen btawn- «a buitenland Amsterdam De Bilt Deden Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Zürich HOOFDSTUK 8 Hank verborg zijn gezicht in zijn handen. „Ik kan het niet langer ver dragen”, zei hij. „Sylvia waanzinnig geworden en het is mijn schuld”. Peter greep hem bij de schouders. Ze waren weer terug in de zitkamer, ze stonden bij de radio die hen fas cineerde ondanks hun angst. Nu de lichte, blonde verschijning van Syl via niet meer in hun midden was, leek de kamer somber en doods. Het was of ze zich voor het eerst die avond rea liseerden hoe haar zelfbeheersing hen allen gesterkt had. 0.6 0.3 0.3 0.4 0J. 0 0.1 o 0.6 0 van 14 tot 16.30 en van 19.30 tot 21.30 uur, op vrijdag van 14 tot 16.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23. Bever wijk. tel. 02510 - 25120. DIVERSEN Mlcro-Theater (huize Scheybeeck, Velserweg). 20.30 u. clavectmbel-recltal door Jaap Splgt. 2 2 2 1 3 2 3 2 4 4 BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat) ,De pastoor kan geen ..Naakt in de val” Luxoi Theater. (Breestraat). 19 en 21.15 u.: ..A orofessional gun.’ UTRECHT. De Nederlandse Spoor wegen zijn bezig een groot aantal ver ouderde stationsgebouwen door nieuwe te vervangen. Verder zullen dit jaar Amster- dam-Bijlmer. Eindhoven-Beukenlaan, Purmerend-Overwhere en Nieuwerkerk aan de IJssel als nieuw (voorstad)haltes in het net worden opgenomen. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). Dracula, de verschrikkelijke”. UTRECHT. Evenals vorige jaren zal ook nu weer een grote landelijke schrifte- Ijjke verkeersproef op de scholen worden gehouden onder auspiciën van Veilig Ver keer Nederland. Op dinsdag 9 maart zullen meer dan 165.000 leerlingen van de hoog ste klassen van het lager onderwas op hun kennis van de verkeersregels worden getest. Ruim 20.000 scholieren uit het voortgezet onderwijs zullen 21 april aan de tand worden gevoeld. Veilig Verkeer Nederland onderstreept de noodzaak van goede kennis van ver keersregels bij de jongeren met enkele cijfers. In 1969 kwamen 321 kinderen tot en met 14 jaar in het verkeer om, gemid deld bijna één kind per dag. Voor 15- tot en met 24-jarigen bedroeg het dodencijfer 737, twee doden per dag. In vergelijking met andere leeftijdsgroepen vallen onder deze laatste categorie de meeste verkeers slachtoffers. In 1969 eiste het verkeer to taal 3.042 doden, in 1968 2907. Nu en dan regen, maar vooral aanvankelijk ook opklaringen en temperaturen boven normaal. Minimum temperatuur: 1 tot 6 graden boven normaal; Maximum temperatuur: 1 tot 6 graden boven normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 60 percent Kans op een ge heel droog etmaal. 30 percent. WASHINGTON. (Reuter) Richard Russell, een van de invloedrijkste leden van de Amerikaanse Senaat, is gisteren op 73-jarige leeftijd in een ziekenhuis overleden. Russell lag sinds 8 december in het ziekenhuis. Hij leed aan een chronische aandoening van de ademhalingswegen. De senator zat sinds 1933 in het parlement. Hij maakte deel uit van de commissie- Warren, die de moord op president Ken nedy onderzocht. Later verklaarde hij nooit te hebben geloofd dat Lee Harvey Oswald de enige moordenaar zou zijn, maar dat deze met iemand anders had samengespannen. Door zijn zwakke gezondheid verscheen hij de laatste jaren alleen nog in de Senaat bij belangrijke stemmingen. Hij speelde nog wel een belangrijke rol als voorzitter van de commissie voor toewij zing van gelden. TERNEUZEN. De gemeentepolitie in Terneuzen heeft gedurende drie dagen onderdak moeten verlenen aan drie ver stekelingen in de leeftijd van 21 tot 23 jaar, afkomstig uit Kameroen. Zij waren in Pointe Noire (Kongo) aan boord ge gaan van de 16.000 ton metende Griekse tanker „Martha”, die in Terneuzen moest lossen. Vanmorgen zijn de jongemannen weer aan boord van het schip gebracnt, dat in ballast terugvaart naar het eiland Reü- nion. „Dat klopt,” sprak de heer. „Wij doen nu eenmaal alles in het geheim. Maar gaat U zitten, en neem een sigaar. U kunt me Oom Karei noemen. Én nu over uw baan. Wij bieden U een pracht-salaris en een degelijk pensioen. De weduwen- en wezen-regeling is voortref felijk. U bent geknipt voor de diplomatieke dienst. Met Uw moed en scherp inzicht zullen onze diplomaten veilig zijn voor kwaadwillenden”. Het K.N.M.I. deelt mee: Een depressie, waarvan de kern van de zuid west punt van Engeland naar het oosten trok, bevond zich vanmorgen over het Nauw van Calais. Hierdoor stond er In ons land een ooste lijke wind, waarbij In het binnenland zonnige perioden voorkwamen. De depressle-actlvlteit op de oceaan blijft groot. Een actieve depressie bevindt zich mid den op de oceaan. Het frontensysteem trekt vla de Britse eilanden naar ons land. Voor morgen zal er meer bewolking zijn, waaruit later op de dag van het westen uit enige regen kan vallen. In het temperatuurverloop komt weinig veran dering. VOORUITZICHTEN VOOR ZONDAG: SCHOUWBURG Stadsschouwburg, (Wllsonsplein), 20.15 u.: „Nee schat, nu niet”. Zaterdag 20.15 u.: Nederlandse Comedle met: „Het bezoek van de oude dame”. Kunsttheater Haarloheim, (Smedestraat 23), Vandaag 20.30 u. en zaterdag 20.30 u.: Cabaret Don Quishocklng I 19). Per religieuze beeldhouw kunstnijverheid Bo Kerstgroepen en Kerst tot en met 31 Dagelijks oehalve maandag geopend uur er va DIVERSEN Waagtaveerne, (hoek Damstraat-Spaarne). Da gelijks behalve maandag open podium. Geopend van 12-18 en 20-24 u.: Vrijdag en zaterdag tot 01 uur. Bowling, (hoek Orlonweg-Delftlaan). Dagelijks 12-02 uur. zondag 10-02 uur bowling. Stadhuis Haarlem. Vandaag 18.30 u.: Open- stadhuls-avond voor 21-jarigen. Clubhuis („Naast d’Appelaar”) Zaterdag 13.30 en 15.30 u. film: „Terugkeer Billy the Kid”. Kennemer Sporthal (Riebeecklaan). Zaterdag morgen 10.00-13.00 u.: Sportinstulf Poppentheater „Merljjn” (Hasselaerspleln 35) zaterdag 14.30 u.: „De fluit van Bozebol”. Thljsse’s Hof-Bloemendaal. (Mollaan) Geopend van dinsd tot ;n m> zat van 9-12 en van 13.30 16 uur Hotel Bouwes, (Zandvoort), Zaterdag en zon dag tevens zondag matinee Toni Dispari. Dolfirama, (Zandvoort naast Bouwes Palace). Dolfijnenshow woensdag 14 en 16 uur, zaterdag Even waren zij allen stil. Toen kre gen zij een nieuwe schok. De radio kraakte weer „Ons gezelschap” zei de stem, „word wat kleiner. Nog maar vier van mijn gasten zijn over om te genieten van wat ongetwijfeld het beste deel van de avond zal worden dr. Mur ray Chambers Reyd, de alombekende hoogleraar, die niet alleen vermeld wordt in de laatste uitgave van Wie is Wie, maar ook in bijna alle hoog geleerde publikaties in de wereld; mejuffrouw Jean Trent, Jean Trent met de honingzoete stem en de gulden charme, de verrukkelijke Jean Trent, uit de sterren geboren, een bloem „Schei uit!” riep Jean. meneer Peter Daly, ook al ver meld in Wie is Wie, ondanks de vij andschap van mejuffrouw Trent, de amusante Peter Daly, het hoogge waardeerde talent; en meneer Henry L. Abott, verrukkelijk amateur op vele gebieden, Hank voor zijn vrien den; vier geduchte tegenstanders mag ik wel zeggen, voor wie ik mijn beste krachten bewaard heb. Vier levens die een intrigerende dood waard zijn. Ik twijfel er niet morgenochtend storven zijn”. „Verdomme!” „Verdomme In stomme inertie keken zij elkaar (aan. Er hing een geladen atmosfeer in de kamer, dik en intens; de deur en de ramen die op de patio uitkwamen waren gesloten. Daar stonden de dood kisten met hun ijzingwekkende in houd, de gedachte daaraan alleen al deed hen huiveren. De rook in de ka mer was om te snijden, blauwe wol ken dreven langs het plafond. Dr. Reyd pakte een sigaret van het tafeltje in de hoek. Peter volgde zijn voorbeeld. Hij zocht steun tegen de muur en praatte fluisterend tegen de professor. Hank was naast Jean gaan zitten. Hij had zijn handen over de hare gelegd. Zij keek op en gaf hem een dankbare glimlach. Hank bracht zijn gezicht dicht bij haar, voorzich tig begon hij te praten. „Jean, kijk me aan”. Ze keek hem recht in zijn ogen. „Wat denk je van Peter?” „Ik weet het niet”, antwoordde ze met nauwelijks meer dan een fluiste ring. „Hij heeft een motief om mij te vermoorden. Dat heb ik verteld. Maar waarom zou hij Sylvia vermoorden en Margaret en Jason Osgood en die vreemde man in de kast? Ik kan niet meer helder denken ik ben veel te bang, Hank”. MUZIEK Concertgebouw, (Lange Begijnestraat), vandaag 20.15 u.Noordhollands Phillharmonisch Orkest. 10 tot 16 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 16 uur. Vis- en Vleeshal, (Gr. Markt). Expositie Anke Blankevoort; keramiek; Saul Belem, Ploos van Amstel en Willem Snltker, schilderijen etc. Tot en met 8 februari. Bovendien expositie Haar lemse kunstenaars „Kunst zij Ons Doel”. Tot en met 2 februari. Geopend dag. 10-17 u. Zondag 13-17 uur. Museum Kunstcentrum De Ark, (Nieuw Hei ligland 1 rd). Bezichtiging van de gebrandschil derde ramen uit 1602. Dagelijks behalve dinsdag van 10 tot 20 uur Woensdag t.m. maandag 20-23 uur klassiek grammofoonplatenprogramma. Galerie-T, (Bakenessergracht 67): Expositie „La Réalité en Profil” Antonio Segul. Geopend dagelijks van 11-17 uur Zond 14-18 uur. Tot en met 31 januari. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemendaalse- weg 158). Expositie edelstenen, juwelen, mine ralen en schilderijen van Jacques de Wit. Dage lijks geopend van 14.00 tot 17.00 uur ook zon dags. Galerie Blokker, (Bronsteeweg 4a, Heemstede). Permanente expositie handgeweven wandkleden van Bodil Blokker-Veggerby. Geopend dinsdag Lm. zaterdag 9-17.45 u. Galerie Eylders, (Haltestraat 77, Zandvoort). Tentoonstelling van schilder-surreallst Johan Hermse en bronsplastleken van Willem Hopman. Geopend: dagelijks van 13-17, behalve maand. Tot en met 24 januari. Zon op Maan op MAANSTANDEN Nieuwe maan 26 lanuav 4. binnen!” „Welkom?” herhaalde Panda, terwijl hij uit de auto stapte. „Ik ben gewoon van de straat gekaapt! Het is niet eerlijk!” De vreemdeling trok zich niets van Panda’s boosheid aan. Hij schudde hem warm de hand en klopte hem op de schouder. „Zo hoor ik het graag”, zei hij. In de Geheime Dienst laten we ons niet overbluffen, wat U? U bent geknipt voor agent net wat ik al dacht!” STRAATSBURG (Reuter). Het par lement van de Raad van Europa heeft gisteren eenstemmig een resolutie aange nomen waarin „onredelijke en onverant woordelijke vivisectiepraktijken, alsme de methoden die onnodig lijden voor die ren meebrengen,” worden veroordeeld. Aangedrongen werd op vorming van een commissie van geleerden, parlemen tariërs, leden van verenigingen voor die renbescherming en afgevaardigden van de Wereldgezondheidsorganisatie, die te genstrijdige gezichtspunten over vivisec tie moet verzoenen. De commissie zou on der auspiciën van de Raad van Europa moeten worden gevormd en belast wor den met het opstellen van een internatio nale wetgeving waarin wordt vastgelegd onder welke voorwaarden en met welk wetenschappelijk doel experimenten met levende dieren kunnen worden toege staan. Ze waren vlak bij haar toen haar stem brak; even sloeg een blauwige vonk langs haar vingers, toen kromde haar lichaam zich onder de afschu welijke kracht die haar getroffen had. In sprakeloos afgrijzen bleven ze staan; met een krampachtig gebaar sloeg dr. Reyd zijn handen voor zijn ogen. De witte figuur bleef nog even staan, schokkend door de stroom die door het lichaam gejaagd werd, de zijde van de jurk knetterde en plot seling, voordat iemand ook maar na derbij had kunnen komen, viel Sylvia ineengeschrompeld op de grond. Peter greep Hank bij de arm. Ze keken elkaar aan. Hank knikte. Toen draaide hij zich om, alsof de aanblik van Pster of van de witte figuur daar op de grond bij de deur hem te veel was. „Sylvia heeft zichzelf van het le ven beroofd”, zei hij, zijn stem klonk of hij in watten sprak. „En ik ben er mede schuldig aan”. Jean rochelde. Iedereen draaide zich naar haar om; instinctief stak dr Reyd zijn arm uit alsof hij bang was dat zij zou vallen. Maar Jean bleef staan. Ze keek naar de buitendeur. „Dr. Reyd had gelijk toen hij zei,” haar stem klonk vreemd en metalig, „dat ze gek zou worden als iets haar ijzeren zelfdiscipline zou breken. Die deur stond de hele avond al onder stroom”. „Maar nu niet meer!” realiseerde Hank zich plotseling. „De stroom is afgezet. Anders kon ze nooit op de grond gevallen zijn”. De andere drie staarden hem aan. Peter stak zijn hand al uit naar de deur, toen boven hen, uit de zolde ring, een droge lach kraakte. „Alsjeblieft niet nog een zelfmoord, vrienden”, zei de koele, sardonische stem van de gastheer. „De spanning is maar even onderbroken geweest. Ik moet u waarschuwen: de elektriciteit is nu weer ingeschakeld.” Hank gromde hulpeloos. Jean deed onverwacht een pas naar voren. „Sylvia!” riep ze. „Sylvia!” Ze liet zich op haar knieën vallen bij het witte zijden hoopje aan hun voeten. Ook de anderen bogen zich angstig naar voren. Hank pakte de slappe arm en voelde de pols. „Te laat”, zei hij met holle stem. „Ónmogelijk!” riep Jean. „Sylvia nooit van d’r leven is ze haar hoofd kwijtgeraakt”. „Maar nu wel, helaas nadat zij langer haar hersens bij elkaar gehou den heeft dan ieder ander”, zei Hank. „Inderdaad, dr. Reyd had gelijk. De deur stond de hele avond al onder stroom, in haar waanzin was ze alle waarschuwingen vergeten”. „Hankik zou willen huilen als een klein kind”, zei Peter. „Ze was zo geweldig ze was de mooiste, de verrukkelijkste vrouw die ik ooit ontmoet heb!” zei Jean. „Luister!” riep ze plotseling. Ze keken elkaar aan, versteend varl schrikt. Vanuit de kamer klonk het zachte, zilveren geluid van de klok: één uur. TENTOONSTELLINGEN Beeckestljn. Dagelijks van 14 tot 17 uur open voor bezichtiging. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum. Dagelijks (behalve zondags) 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16 uur. Stadhuis, (Plein 1945, IJmulden). Is alle werk dagen van 10 tot 12 uur te bezichtigen. Bedrijfsmuseum Hoogovens, (Bessemerstraat, Velsen-Noord). Is dinsdag open van 12 tot 13.30 uur en donderdag van 12 tot 13.30 en van 20 tot 22 uur. BIOSCOPEN City Theater, vrijdag 20 u. en zaterdag 19 en 21.15 u. „Dracula, de verschrikkelijke”. Stadsschouwburg, vrijdag en zaterdag 20 „Sunflower". geh. bew. half bew. onbewolkt zw. bew. geh. bew. regenbui zw. bew. geh. bew regenbui mist regen geh. bew. half bew. regen geh. bew. regen licht bew. zw. bew. onbewolkt geh. bew. zw. bew. regen geh. bew. half bew. geh. bew. zw. bew. geh. bew. ZATERDAG 23 JANUARI onder 17.11 uur onder 12.44 uur (Houtplein), 14, 19 en 21.15 u.: „Soldier J(Gr. Houtstr. 139), 14. 19 en 21.18 ~“üiizö", 13 j. (Gr. Markt), 14, 19 en 21.15 14.30, 19 en 21.15 iniii<a ±o j. Studio, (Gr. Markt), 14.15, 19 en 21.15 u.: „More”, 18 j. VRIJDAG 22 JANUARI Hoog water 11.19 uur en uur Laag water 6.37 uur en 19.14 uurr en zondag 12, 14 en 16 uur. Van 14-01 uur: Bow ling. Caramella, (Zandvoort). Dagelijks dansen: „Etolles”. -x v z s <-.•/ 4 g TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum, (Groot Heiligland 63). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17e eeuw waaronder Hals’ meesterwerken Geopend dagelijks 10 17 Z uid ia 17 uur Bisschoppelijk Museum (Jansstraai manente tentoon-telling van oude kunst schilderijen middeleeuwse i werken handschrift» er vendien expositie van 1' voorstellingen uil eigen bezit’ 1 januari van 10-12.30 uur er va 14-17 uur 14 tot 17 uui Teylermuseum (Spaarne 16) Permanente ten toonstelling van schilderijen, fossielen minera len en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen (behalve maandags) van Het Noordhollandse Anna Paulowna zal vanaf 1 juli aanstaande kunnen be schikken over een nieuw station ter ver vanging van het huidige, uit rona 1870 daterende bouwsel. Het nieuwe, uit één laag bestaande station (bouwkosten 4 ton) herbergt onder meer een flinke wacht ruimte, een plaatskaartenkantoor en een magazijn. Ook in Steenwijk begint men over enkele maanden met nieuwbouw. Het nieuwe station daar moet in ’72 klaar zijn en krijgt tevens de functie van streek- - postkantoor. In Culemborg, Bergen op Zoom, Nijverdal en Wijchen wordt dit jaar begonnen met het vernieuwen van de stations. Ook wordt (of is) met nieuw bouw gestart in Utrecht (CS), Den Haag (CS)„ Breda, Barendrecht en Ravenstein. Het snel groeiende Purmerend Noord (Overwhere) naar verwacht zullen daar volgend jaar 29.000 mensen wonen en Nieuwerkerk aan de IJssel krijgen respectievelijk in september en mei een halte. Nieuwerkerk heeft momenteel 6000 inwoners. In 1990 zullen het er 25.000 zijn. De nieuwe haltes, waarvan vooral door forensen een druk gebruik zal wor den gemaakt, worden onder meer voor- 1 zien van grote parkeerruimten en fietsen stallingen. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr. 111), 15.30 en 20.00 u.„Irma la douce”. 14 j Zaterdag 13.30 u.: „De grote lachparade”, a.l. Vrijdag en zaterdag nacht- voorstelling 24.00 u.: „De smeris”, 18 j. Frans Hals, (Frans Halspleln) 19 en 21.15 u.: „Hang ’em high”, 18 j. Vrijdag en zaterdag nachtvoorstelling 23.30 u.: „De naakte jungle kat”, 18 j. Lido, (H<t- Blue”, 18 j. Luxor, -- „De non van Monza”, 18 j. Rembrandt, t, „Mosqulto Squadron”, 14 j. Roxy, (KI. Houtstr. 79). „Carmilla’\ 18 j. 1961. In een onmetelijke ruimte, gril lig gevormd zoals alles op deze planeet, zag Bram zichzelf lopen, honderd maal, met honderd Karo’s en honderd Tutu’s. ^35OTD~ WAAROM SLAAPJE BUITEN? NEE, DE PLEISTERS ZUN VOOR DE PLAN KEN -IK KON GEEN SPIJKERS VINDEN WAT ‘N IDEE! IK ZAL EVEN MIJN GEREEDSCHAP k AalenL-^^ 8 EN JÊ BANG DAT JE OP JE VINGERS SLAAT? MAAR WAAROM MAAK JE DAN GEEN HOK VOOR HEM? ©5 /K IA//Lxje /£F5 ^4 LAT-EAZ THE? J) n j „Het is niet jouw schuld, Hank”, zei Peter. „Wij dachten allemaal hetzelf de. Onder een dergclijke spanning als wij hier doormaken kun je niemand verwijten dat hij dingen zegt die hij onder andere omstandigheden nooit gezegd zou hebben” „Het kwam niet door wat jij zei”, viel Jean hem bij. Ondanks al haar inspanning beefden haar kaken. „Het was die stem uit de radio die af schuwelijke stem die haar de dood van Tim in de schoenen schoof daarvan zou iedereen gek geworden zijn”. Hank schudde zijn hoofd. „Nee”, zei hij koppig. „Nee. Voor het eerst LEEUWENHART ZIT IN MIJN SCHOMMELSTOEL! 0/ i1 tas- llh

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 17