OLAFSSON KOPMAN DOOR van MOOIE ZEGE OP HUBNER aan Kennemerland pakt zaken op moderne wijze Joegoslaven geven toon Duinwijck bij aan in tienkampen winst vrijwel zeker van titel Verrassende nederlaag HOC: 58-68 HAARLEM - M.V.V. Timman staat niet confortabel in afgebroken stand begonnen a-selectie KNAU Moeratov en Krassnowa weer sneller Alleen DEM komt in actie Veertigste editie Monte Carlo Geen atleten van Haarlemse clubs in EDO-Kennemerland BASKETBAL: eindigde in draw Kwestie Najdorf- Ree opgelost I 1 13 ZATERDAG 23 JANUARI 1971 I Huldiging kampioenen op jaarfeest „De Bataaf” 1 1. Betreuren M (Van onze basketbalmedewerker) ADVERTENTIE e, De inhaalpartij Najdorf-Ree. in (Van onze wielermedewerker) als een j- .4 Vrijdagmorgen vertrokken de eerste 26 wagens uit Oslo voor hun traject van on geveer 3.000 km naar Monte-Carlo. Later op de dag gingen ook de teams vanuit Glasgow op weg. Op zaterdag zullen uit de overige zeven steden in Europa en uit Marrakesj (Marokko) de wagens de drie dagen lange tocht naar het vorstendom aanvaarden. WIJK AAN ZEE. Het bestuur van de Beverwijkse rennersclub „Kennemer land” gaat de zaken op moderne wijze aanpakken en de vroegere schaatscrack Gerard Maarse als mentale begeleider van zijn renners aanstellen. Tijdens de jaarvergadering in hotel Rijckaerts te Wijk aan Zee werd dit plan aan de leden kenbaar gemaakt. Zij gaven er zonder slag of stoot hun goedkeuring aan. Er werd bovendien op instigatie van prof Jan Serpenti een commissie in het leven geroepen voor een beter contact tussen renners en bestuur. gen. Aan inspraak in de bestuurlijke aan gelegenheden is deze commissie welis waar nog niet toe, maar het vindt wel een gewillig oor bij het bestuur voor de wensen en problemen van de renners. (Van onze schaakmedewerker) WIJK AAN ZEE Nu voor de tien kampen een derde van het toernooi er weer op zit wordt zo hier en daar al dui delijk waar de kanshebbers zich ophou den. Hetgeen overigens niet betekent dat reeds in deze fase van de strijd de kaar ten geschud zouden zjjn. Jammer, dat er j.l. zondag in Nijmegen niet kon worden gespeeld, want over onze Haarlemse roodbroeken is een nieuwe geest vaardig geworden. GO AHEAD heeft dat aan den lijve ondervonden en in de a.s. zondag te spelen wedstrijd hopen ze dat opnieuw te bewijzen. Juist tegen M.V.V., dat vorige week een op merkelijke prestatie leverde door thuis met 1-0 van AJAX te winnen Dat wordt een duel op het scherp van de snede, waarbij de morele steun van duizenden enthou siast meelevende en daarvan zoals tegen GO AHEAD daadwerkelijk blijk gevende supporters wel eens de doorslag zou kunnen geven. Tot zondag half drie aan de Jan Gijzenvaart. HAARLEM rekent op u! scoorster voor HOC werd Joke de Leth met 12-7. ALMA ATA. De Russische schaatsen rijders hebben vrijdag op de wonderhaan van Alma Ata opnieuw enkele goede pres taties geleverd. Valeri Moeratov beves tigde nog eens zijn aanspraken op de we reldtitel bij de sprinters, die hij vorig jaar in West-Allis veroverde, door de 500 meter te rijden in 39,2 sec. Vera Krassnowa kwam op deze afstand onder de 44 sec. met 43,9 seconden. De winnaar van de Russische beker, Yoeri Joemasjef legde de 5000 meter af in 7.45.9. Alle drie tijden zijn de beste ver richtingen in dit seizoen. Andere uitslagen: 500 meter dames Alia Boejanowa 45,3. 500 meter heren: Wladimir Komarov 40,1, Gannadi Skworzow 40,2. 1000 meter heren: Skworzow 1.21.7, Va leri Chanow 1.22.8, Moeratow 1.22,8. VOETBAL. De afdeling Noord-Brabant van de KNVB heeft voor z».erdag alle wedstrijden af gelast. st P. Is ie 1- 'g le ig >u 1- ïr ip in n, ar in V in C w m u ir n. ;t t- 21 >.g if a- ié i- ït 2t Ie :n t. te le i- m re n, n Ie :n ï- :n le :n le P :n )e in .s, t- (Van onze sportredactie) HAARLEM. In de A-selectie voor als Olympische Spelen zijn geen atleten en atletes van Haarlemse verenigingen opgenomen. Vanwege de financiële moei lijkheden van de KNAU is er ditmaal een scheiding gekomen tussen A- en B-selec- tie. De B-selectie komt minder frequent voor centrale trainingen in aanmerking en in het geheel niet voor medische be geleiding. en Van klimmen, 3 punten voert hij uiteraard de ranglijst in groep 2A aan. De Santpoorter Wijker heeft in 2B storm gelopen op de veste van Van Kleef. Deze wist x evenwel juist op tijd een sluw opbouwende tegenkans te Ver schaffen welke Wijker in remise moest doen berusten. De derde in successie! AMSTELVEEN Zapad, vorige week verrassend verslagen door Wilskracht, zorgde gisteravond voor een ware verras sing door stadgenoot HOC uit de beker strijd te wippen. HOC, dat weer de be schikking had over Henny Konings, begon aarzelend, maar sloeg in de laatste vjjf minuten van de eerste helft een duidelijke kloof. Halverwege bij 30-23 leek een plaats bij de laatste acht reeds zeker. Hoe anders verliep echter de tweede helft. Amstelveen dat de tweede helft overdonderend van start ging, liep binnen vier minuten de achterstand in en kreeg bovendien het voordeel, dat Margriet Buitenhuis gedis kwalificeerd werd. Pas bij 36-32 kon HOC iets terugdoen. Het ritme was echter weg en een fanatiek voor de overwinning vech tend Amstelveen-Zapad kon in de slotfase via de oud Herly-speelster Anke Baak (7-12) de zege met 58-68 veilig stellen. Top- Prof Jan Serpenti had in een schrij ven aan het bestuur verzocht om meer inspraak voor de actieve leden en dat verzoek resulteerde in de samenstelling van een vier man sterke contactcommis sie met de renners Lies de Vries, Jan Kok, Jack van Hooff en de heer Plui- mers sr., welke laatste speciaal de be langen van de jeugdrenners zal beharti- ‘t Goirke. DKC-BCH lijkt ons een winning voor laatstgenoemde. In de eerste klasse afdeling 2 speelt Velsen thuis tegen Duinwijck 5. Bij winst van Velsen staat ook het vijfde team van Duinwijck definitief onderaan. In deze af deling staat AAC ongeslagen aan kop. Zondag krijgt het Venlo 2 op bezoek. Een zekere nederlaag voor de ploeg uit Ven lo. Vijfsluizen, dat AAC op de voet volgt gaat naar Duinwijck 3. Wij geloven niet dat Duinwijck daar een punt aan over houdt. Haarlem 2 gaat naar Leiden om Veglo 1 te bekampen. Voor beide partijen geen degradatiezorgen of kampioensperi- kelen. In de tweede klasse krijgt Haarlem 8 Veglo 2 op bezoek. Bij verlies zijn de Haarlem 3 Veglo 2 op bezoek. Bij verlies zijn de Haarlemmers niet meer te red den. Velsen 2 gaat een overwinning be halen op Hilversum 1, terwijl Velsen 3 uitspeelt tegen Amerfoort 2. (Van onze wielermedewerker) HALFWEG. In het gebouw „Mar- canti” aan de Jan van Galenstraat in Kortsjnoj schoof alle twijfel aan de kant, door tegen Kuijpers te winnen, terwijl Petrosjan zijn moreel ongeschokt hield (ongeslagen) in een redelijke re mise met Langeweg. „Pech”, of hoe men het ook moet om schrijven, had opnieuw Donner. Dit keer liet hij de Hongaar Lengyel ontsnap pen, die had werkelijk niets meer in te brengen dan lege- briefjes. In de afge broken stand evenwel heeft Donner de handen vol, teneinde misschien alsnog remise te kunnen bewerkstelligen. (Van een medewerker) IJMOND. Het inhaalprogramma dat voor de KNVB-amateurs is vastgesteld, brengt van de IJmond-clubs alleen twee deklasser DEM in het veld. De Bever- wijkers gaan voor een uiterst belangrij ke uitwedstrijd naar Schalkwijk, waar Ripperda de tegenstander is. Beide ploe gen staan er slecht voor, maar DEM heeft iets betere papieren, omdat de Be- verwijkers de laatste wedstrijden beter speelden dan de Haarlemmers. Er is echter een lange pauze geweest en daar om valt een prognose niet te maken. Bi; een zege verwijdert DEM zich van de laatste plaatsen, bij een nederlaag wordt de situatie precair. Bovendien heeft Maarse in de sport en het maatschappelijke leven een ruime ervaring. Door voorzitter Jacques David son werden de plannen en bedoelingen met Maarse nader uiteengezet, waarbij hij ook al gezien de financiële kant van de zaak aan de leden verzocht om hun mening kenbaar te maken. Ze waren vrij wel unaniem voor de aanstelling van Maarse. „Kennemerland” is daarmee de andere wielerclubs ongetwijfeld een slag voor. Oud-renner Sjaak de Goede schonk tij dens de rondvraag een beker voor de renner die in clubritten van „Kennemer land” het komende seizoen steeds de laatste is en het oud-bestuurslid Wim Zon neveld overhandigde een door hem zelf vervaardigd mededelingenbord. Als kampioenen lange afstand zullen Juul Bruessing (amat.), Co Hoogendoorn (nieuw.) en Jimmy Kruunenberg (asp.) de huldiging moeten ondergaan. De sprintkampioenen zijn Dick Helmerhorst (amat.), Cor Brouwer (nieuw.) en Jan Rückert (asp.) en de generaal-kampioe- nen Ton Zuiker (amat.), Co Hoogendoorn en Jimmy Kruunenberg. Het jaarfeest be gint ’s avonds om acht uur. Het wielerseizoen wordt zondag 21 fe bruari door „De Bataaf” in gezet met de openingsrit om de „Zekveld”-beker op het Kinheimpareours in Zwanenburg. De data van het sprintkampioenschap zijn vastgesteld op 17 en 18 mei, terwijl op 4 juli om de lange afstandstitel wordt ge streden. De data voor de recordritten zijn: 5 aug. (asp.), 12 aug. (nieuw.) en 19 aug. (amat.). Omdat renners vaak met problemen worstelen, waarvoor ook bestuurders niet zo snel een gepaste oplossing weten, is het bestuur van „Kennemerland” op het idee gekomen om Gerard Maarse mentale begeleider aan te stellen. Als sportinstructeur verzorgt hij reeds aantal jaren in de wintermaanden de conditietrainingen van de Kennemer ren ners. (Van onze schaakmedewerker) WIJK AAN ZEE. Ons laatste woord van deze week zal niet bepaald het ver lossende (kunnen) zijn. Daarvoor kan er a. heden nog te veel gebeuren., daar voor zijn er b. een te grote hoeveelheid buiten-schaakse factoren, die conditie en prestatie kunnen beïnvloeden. Beginnen we met die geweldige zege van Olafsson op Hübner, daardoor is de IJslander voorlopig kopman geworden en is de Westduitser, die na zijn uitmuntende prestatie in Palma de Mallorca toch (langzamerhand) een wat vermoeide in druk maakt, fors teruggevallen. Zijn hang contra Mecking zal wel op een puntendeling uitdraaien ofschoon de Braziliaan werkelijk alles Ijjkt te willen proberen hetgeen Hübner op 5 punten zou brengen. Dat is V/z punt achter Olaf son, nogal veelbetekenend, daar onder anderen de Russen Kortsjnoj en Petrosjan, „dwarsliggers” in deze kunnen zijn. A. Herfst zou zichzelf tekort doen als hij in een toernooi niet weer eens een drama beleefde. Tegen de oud-Heemstede- speler Altena leek hij regelrecht op de winst af te gaan en toen maakte Herfst, volkomen onnodig, een foutieve afruil. De rest laat zich raden, Herfst hield het materiële evenwicht in stand maar het positionele nadeel werd hem noodlottig. Uitslagen 3e ronde: Res. A: Sahovic (J.S1.) Akvist (Zwe.) 1—0. v. d. Vliet—Nicolau (Roem.) remise, Coffert (Eng.)Rischbieth (Did.) afg., Van Baarlev. d. Weide 01, Bloch (Z.-Afr.) Vogel 01; Res. B: Kmic (J.S1.)Durao (Port.) afg.. WilminkUngureanu (Roem.) 01, Böhm Nykopp (Finl.) afg., Eley (Eng.)—T. Tim man 10, Van RiemsdijkKort remise. 2e Damesgr.: G. Jovanovic (J.S1.)Bock (Did.) 10, Erenska (Polen)—Kalchbrenner (J.S1.) remise, v. d. Giesen—Jörger (Did.) uit gesteld, Wanetzky (Did.)Haak-Heemskerk 10, Scholz (Did.)Beelaerts van Blokland re mise; IA: Vujovlc (J.S1)Vlam 01, Schatz (Did.)Puhm (Can.) afg., Gronau (Did.)—An dersson (Zwe.) remise, Torres (Sp.)Steijn afg., DekkerViergever 10; IB: Eskllsson (Zwe.) Verholt 01. Dahlhaus (Did.)Crombleholme (Eng.) l—O, Reichel (Did.)—Hirtkensohn (Zwi.) (remise), H. CrabbendamApking remise, Fromm (Did.)Nijdam 10; 2A: Th. de Vries Schuering 1—0, Van Loon—Cederquist (Zwe.) 01, Rydberg (Zwe.)Nicollc (JS1.) 10, Jakel (Did.)Hoffman remise SeewaldSivacki (JS1.) remise; 2B: WijkerVan Kleef remise, Notten —Rosenblatt (Tsj.) afg„ Jung—Wallenberg (Zwe.) O—l, Johansson (Zwe.)Schneider (Did.) 1—0, Donk—Rickers (Did.) 1—0. 3: Orlov (JS1.)Keizer 10, Berlacki (Fr.) Bulatovic (J.SI.) 10, Grachul (Did.)Gehr- mann (Did.) 0—1, Bronneberg—Hoppe 0—1, Ca ter (J.SI.)Schell remise: 4B: Altena—A. Herfst 10; 5: Teisz (Did.)mej. De Graaf 10, Mun- ninghofVan Nieuwenhuizen 10; 6A: Verweii —A. J. de Vries 0—1, P. Sterk—Steeman sr. 10; OB: Oberg (Zwe.)v. d. Akker afg, O'Broin (lerl.)Lips sr. remise, Van Zwieten jr Veis afg., W. SterkVan Oost 01; 7A: De HaasVan Oostrum 01, BoersmaBontebal 10 ClarijsKensen sr. 10. Afgebroken partijen, Res. A: SahovicRisch bieth remise, Akvist-Bloch remise, Nicolau Sahovic 01; Res. B: UngureanuKmic 01; !e Damesgr.: BockScholz 01, JörgerErenska 01; 1A: GronauViergever remise. Viergever Torrus 10, AnderssonAchatz remise; IB: Nij damCrabbendam remise, ApkingReichelt re mise; 3: BulatovicKeizer 1—0, HoppeGrachul 10; 2B: RickersJohansson 10; 6A: Cook Steeman 1—0, Foley/Coomer—de Vries remise. SB: Lips—Goldney 1—0. Haarlem kan zich zondag in de thuis wedstrijd tegen mede-degradatie-kandi- daat Drop Shot 2 definitief veilig stellen. Een overwinning is voor de Haarlemmers zeker mogelijk. Duinwijck 2 gaat naar Hoensbroek om daar van Victoria te win nen. Drop Shot 1, dat in theorie nog een kans heeft op de bovenste plaats krijgt HBC thuis. Wanneer Drop Shot weer com pleet is heeft HBC geen enkele kans. In de eerste klasse afdeling 1 krijgt Duinwijck 4 Eindhoven op bezoek. Bij verlies zijn de Haarlemmers gedoemd tot het spelen van degradatiewedstrijden. Kampioenskandidaat Venlo ontvangt El. Rackets en zal zeker winnen. De mede- gegadigde voor de bovenste plaats, Idu- na, speelt eveneens thuis en wel tegen ’t Goirke. DKC-BCH lijkt ons een over- Uitslagen: Lengyel (Hong.)-Donner (Ned.) af- gebr.; Najdorf (Arg.)-Andersson (Zw.) afgebr.; Mecking (Braz.)-Gligoric (Zsl). afgebr.; Olafsson (IJsland)-Hübner (WD1.) 1-0; Hort (Tsj. Sl.)-Van niet veel van. De partij werd nog wel afgebroken maar ondanks de goede stel ling zal het gebrek aan de wijze raads heer wel beslissend blijken te zijn. In de tweede damesgroep speelde de Westduitse Jörger nog wel haar afge broken partij uit tegen de Poolse Erens ka maar toen was ze dan ook letterlijk en figuurlijk helemaal ziek. Voor de blonde Poolse loopt alles naar wens. Met 2% punt (ze speelde ditmaal remise te gen Kalchbrenner) ligt ze een half punt voor op de naar te concurrentes Jovano vic, Scholz en Wasnetzki. Van de Kennemerland-speler was ons het goede spel van Th. de Vries reeds eerder opgevallen. In de derde ronde on derstreepte hij deze stelling nog eens na een langdurig loopgravengevecht met Schuering. Met de maximale score van den Berg (Ned.) 1-0; Langeweg (Ned.)-Petrosjan (Rusl.) remise; Kuijpers (Ned.)-Kortsjnoi (Rusl.) 0-1; Ivkow (Jsl.)-Ree (Ned.) remise. Afgebroken partij zevende ronde: Kuijpers (Ned.)-Ivkow (Jsl.) 0-1. Afgebroken partijen achtste ronde: Ree (Ned.)- Kujjpers (Ned.) afgebr.; Hübner (WDl.)-Mecklng (Braz.) opnieuw afgebr. Stand na negen ronden: 1. Olafsson 6)4; 2., 3. en 4. Hort, Ivkov Kortsjnoi 6; 5. Andersson 5)4 1 afgebr.; 6. Petrosjan 5)4; 7 en 8. Hübner, Gligoric 4)4 1 afgebr.; 9. Lengyel 4 1 afgebr.; 10. Mecking 3)4 2 afgebr.; 11. Langeweg 3)4; 12. en 13. Ree, Donncr 3 1 afgebr.; 14. en 15. Najdorf, Kuijpers 2 1 afgebr.; 16. Van den Berg 114. Meestergroep negende ronde: Hartoch (Ned.)- Minic (Jsl.) 1-0; Danov (Jsl.)-Kostro (Pol.) remise; Witkowski (Pol.)-Denker (V.S.) 1-0; Krabbé (Ned.)-Br.-Claussen (Den.) afgebr.; Van Schel- tlnga (Ned.)-Zuidema (Ned.) remise; Timman (Ned.)-Jansa (Tsj. SI.) afgebr.; Forlntos (Hong.)- Adorjan (Hong.) 0-1; Hecht (WDl.)-Clocaltea (Roem.) afgebr. Afgebroken partij achtste ronde: Denker (V.S.)- Danov (Jsl.) 0-1. Stand na negen ronden: 1. Adorjan 614; 2. Hartoch 6; 3. en 4. Br. Claussen Hecht 5)4 1 afgebr.; 5. en 6. Timman, Jansa 5 1 afgebr.; 7. en 8. Zuidema, Forlntos 5; 9. Minlc 4)4; 10. Clo- caltea 4 afgebr.; 11. en 12. Kostro, Van Scheltinga 4; 13. Witkovskl 314; 14. Danov 2)4; 15. Denker 2; 16. Krabbé 1 1 afgebr. Int. damesgroep 5e ronde: Kushnir (Rusl.)- Cohn (WD1.) afgebr.; Vokralova (Tsj. Sl.)-Ivanka (Hong.) remise; Lazarevic (Jsl.)-Szota (Pol.) 1-0; Jovanovic (Jsl.)-Tuk (Ned.) afgebr.; Vreeken (Ned.)-Timmer (Ned.) 1-0; Polihroniade (Roem.)- Heemskerk (Ned.) 1-0: Stand na vijf ronden:!. Lazarevic 4)4; 2. en 3. Ivanka, Vokralova 4; 4. Kushnir 314 1 afgebr.; 5. Vreeken 314; 6 Jovanovic 3 1 afgebr.; 7. Cohn 114 1 afgebr.; 8. en 9. Szota, Polihroniade 114; 10. Heemskerk 1; 11. Tuk 0 1 afgebr.; 12. Timmer 0. (Van onze badmintonmedewerker) HAARLEM. De belangrijkste bad minton wedstrijd is zondag die tussen Ra- gazzi en Duinwijck. Wint Duinwijck dan kan het kampioenschap van Nederland haar praktisch niet meer ontgaan. Bij verlies zullen de resultaten van de dan nog te spelen twee kompetitiewedstrijden beslissend zijn. Ragazzi is thuis een moei lijk te verslaan team. Bovendien zinnen de gebroeders Van Ginneken op wraak voor de in Haarlem geleden nederlagen. De weersomstandigheden zijn over het algemeen goed. Het is verbazingwek kend, dat de wagens die zaterdagochtend vroeg uit Monte-Carlo zelf zullen vertrek ken onmiddellijk gecongronteerd worden met een zwaar gedeelte. In het centraal plateau in midden-Frankrijk ligt een laag sneeuw van anderhalve meter dikte. Ook De wagens die komen uit Oslo en War schau zullen vermoedelijk te kampen krijgen met mist en ijzel. Verreweg het gemakkelijkst hebben het de teams die komen uit het zuidelijke Marrakesj. De route door Spanje wordt niet geplaagd door extreme weersomstandigheden. In siders vóórspellen dat bij de aanhoudende winterse omstandigheden in zuid-Frank- rijk de Italiaanse Lancia’s met hun voor- wielaandrijving in het voordeel zijn. Ook de Franse Renaults-Alpines hebben bewe zen op besneeuwde wegen gemakkelijk bestuurbaar te zijn. Een vraagteken zet men achter de nieuwe Porsche 914-6, waarvan men het gedrag op gladde we gen nog niet kent. Ook Hoofddorp werd uit de bekerstrijd gewipt. De overmacht van DED was te groot. Bij de rust tekende de Amsterdamse zege zich reeds af: 14-57. Duidelijk was toen, dat de 100-puntennederlaag niet meer te voorkomen was. Het sportieve treffen eindigde tenslotte in een 121-30 Amsterdamse triomf. Exercitia beleefde in IJmuiden de te leurstelling van een dubbele nederlaag te gen HAV. De heren de laatste weken goed op dreef faalden dit maal volledig. Aanvallend bleef men volledig onder de maat. Slechts Frits Borst en Aad Schipper met ieder elf punten, leverden een bijdra ge van betekenis. De overige spelers faal den volledig en zonder al te veel moeite kon HAV met 57-40 de winstpunten mee naar Den Helder nemen. De dames van HAV volgden het goede voorbeeld van de heren. Zonder moeite kwam de overwinning niet tot stand. Leid de HAV halverwege met 20-26, in de twee de helft werd de marge steeds kleiner en twee minuten voor het einde was de stand zelfs gelijk. Vijf gemiste strafworpen be tekenden tenslotte toch de nederlaag met 42-43. Topscoorster Nel Spaans kwam tot 2-11. De achttien van de tweeëntwintig gemiste strafworpen spraken in dit duel echter boekdelen. Volkomen door eigen schuld gingen de winstpunten hier aan Exercitia voorbij. Uitslagen: Dames: The White Stars 4—Spetters 48-8, Exercitia 2HOC 3 29-18. Heren: Onze GezellenAntilopen 4 16-22, The White Stars 3—HOC 3 43-30, HOC 2—Flamingo’s 2 40-67, Flamingo’s 4— DSS-Epibratos 3 35-51, Exercitia 4CD Iberia 47-17, Exercitia 3—Sea Devils 2 32-38, Rac. Beverwijk 2Lions 3 61-22, Hoofddorp 3H. Cardinals 4 34-56, The Typhoons 2—Antilopen 2 43-42, Exercitia 5Akrides 3 40-39. Bij de B-selectie, die uit 69 heren en 19 dames bestaat, bevinden zich drie Haarlemse meisjes: Thea van der Waard (R.K. Holland) voor de 800 en 1500 meter Mary van der Raadt (R. K. Holland) voor het hoogspringen en tenslotte Jos Moojen (Atmodes) voor het speerwerpen. Drie meisjes van het Beverwijkse DEM de speerwerpsters Lyda Kuys en Anja Lamers en de all-round atlete Mar iet je Valkenburg die voor de A-selectie in aanmerking kwam hebben bedankt voor de centrale trainingen. Zij trainen iedere dag en vinden de reis naar Papen dal (vlakbij Arnhem) te ver. HAARLEM. Het treffen tussen de senioren van EDO en Kennemerland voor de Haarlemse zaalvoetbalcompetitie, waar voor donderdagavond in de Kennemer sporthal een redelijke belangstelling be stond, droeg een spannend en aantrekke lijk karakter. Beide ploegen bleken goed aan elkaar gewaagd en sloten de strijd met een 22 score af.. Hans Fransen had de score in het voor deel van EDO geopend, waarna Spithorst voor Kennemerland het evenwicht her stelde: 11. Na de doelwisseling kwam Kennemerland door Hopman op winst (12) en pas twee minuten voor tijd wist Fransen voor EDO de halve winst te grij pen: 22. In de strijd tussen het tweede van SAC en De Hoop (60) was Terhorst met vijf treffers topscorer. Eenmaal had Hermans succes. Terrasvogels kwam met een zege van 91 op Figee tot de hoogste score van de avond. De keeper van Figee voorkwam een nog grotere nederlaag. Senioren: SAC 2De Hoop 60; Figee— Terras vogels 19; EDO 1Kennemerland 1 22; DSB 2Santos Bavao 73. Door dat de Kennemer sporthal vier weken lang niet beschikbaar is voor zaalvoetbal, kan de competitie pas op donderdag 18 februari voortgezet worden. Aan het slot van deze toch nog lang uitgelopen jaarvergadering werden door voorzitter Davidson een aantal prijzen uitgereikt. Zo kreeg Cor Durge definitief de „Supporters”-beker in zijn bezit, ter wijl Theo van Routeren de eerste prijs van de voorjaarscompetitie en de „Veen”- beker ontving. De fraaie beker voor de beste jonge renner van „Kennemerland” Amsterdam houdt de Halfwegse wieler- mocht Albert v.d. Niet in ontvangst ne men. Ook de AOW-beker als succesvolste renner in clubritten viel hem ten deel. De kampioensprijzen van de lange af stand gingen naar John Vendel (amateur) en Jan Metselaar (aspirant) en die van de sprint naar Lies de Vries. club „De Bataaf” zaterdagavond zijn tra ditionele jaarfeest. Bekende artiesten van radio en tv verlenen daaraan hun mede werking. Aan het feest gaat een huldiging van de verschillende clubkampioenen vooraf. (Van onze schaakmedewerker) WIJK AAN ZEE. Met voorbij gaan van alle nog hangende protes ten in de kwestie Najdorf -Ree is gisteravond hun partij uit de 3de ron de door de Nederlander Ree gewon nen. De matadoren traden tegen 8 uur aan onder enorme belangstelling van pers en publiek teneinde het duel formeel te beëindigen. De toer- nooidireetie en de wedstrijdleiding hadden met graagte toegestemd in de wens van de spelers de partij in der minne te beëindigen. Om die re den voerde Ree de destijds omstre den pion-promotie thans zeer correct op het bord uit, waarna grootmees ter Najdorf even denkende zijn koning omlegde. Overigens werd meester Ree in 10 seconden 2 punten rijker. Ztjn tegen stander uit de 8ste ronde, ex-lands- kampioen Frans Kuijpers, gaf name lijk de tweemaal verdaagde partij te- zelfder tijd op. Dat zowel grootmeester Najdorf als meester Ree het beroemde toernooi uit een impasse hebben gehaald, wordt in de kringen van insiders als een daad van grote sportiviteit ge zien. Toch blijkt ook dit jaar weer dat in de reserve-meestergroepen de Joegosla- ven een beste partij zullen meeblazen. Voert in de A-afdeling Sahovic het pe loton aan, in de B-afdleing heeft Krnic het heft in handen. Sahovic werd liefst twee punten rijker. Eerst bracht hij het kansrijke eindspel tegen madame Nico lau bekwaam tot winst om in de derde ronde de Zweed Akvist naar de afdeling „kanslozen” te spelen. Opvallend was in deze groep het grote aantal partijen waar met hevige tijdnood geworsteld werd. Merkwaardigerwijs waren het steeds de witspelers die tegen de uur werken moesten optornen. Van Baarle werd reeds vele lengten voor de eind streep geklopt door v.d. Weide en de jon ge Zuid-Afrikaan Bloch kwam in zo’n hachelijke positie dat hij het fatale nul punt ontweek door de partij meteen maar op te geven. De oud-jeugdkampioen van Nederland Böhm is in tijdnood wel het één en an der gewend. Hij is een zeer bekwaam snelschaker maar daar bleek tegen de Fin Nykopp op het beslissende moment We willen nog wel even betreuren, dat onze enkele dagen geleden geuite visie ten aanzien van de rol van de Ne derlanders helaas bewaarheid lijkt te worden. De kans op één der 8 prijzen is minimaal (geworden). In de meestergroep kunnen we chau vinistisch hoera roepen, opnieuw en vooral jegens Rob Hartoch. Die heeft pittig griep, dito koorts, toernooi-arts Sorgdrager uit Amsterdam aan zijn zijde.en gewonnen tegen de sterke Joegoslaaf Minic. Hoed af, en 6 uit 9., dat kan werkelijk wat lijden. Timman staat in de afgebroken stand tegen de Tsjech Jansa niet comfortabel, maar hij heeft al meer blijk gegeven van een mentaliteit voor een counter. Men wacht gespannen af. Volledigheidshalve: Zuidema Scheltinga blijven eveneens hetgeen de vaderlandse totaal-prestatie niet weinig vergroot. De Beverwijkse mevrouw Timmer heeft, met zwart, verloren tegen me vrouw Vreeken. Daarmee boekte de landskampioene in de internationale da mesgroep een nuttig succes. Rie Tim mer is namelijk moeilijk te verslaan., ze zal zeker van de concurrenten van mevrouw Vreeken halfjes of helen af- snoepen.De Joegoslavische Milunka La zarevic reeds zo’n twintig jaar in de in ternationale dames-arena leidt als rou tinier op verdienstelijke manier. Vanmiddag zal het in hotel Kennemer- duin wel weer zwart zien, morgen kan men een speld horen vallen. Dan wordt er namelijk niet gespeeld.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 13