TERUG VAN TWEEDE TRIP NAAR USA Amerikanen zijn bezeten van Heintje stoeide met Bonanza- boys Australiërs zijn op hun hoede voor ,de kruipende dood’ I „Ik wil een volwassen zangeres worden” Bonnie St. Clair wil van haar sexy-image af Zangwonder stoeide met I w r Beet van praktisch altijd dodelijk Sterrenwacht Hoeven volgt maanvlucht van Apollo-14 giftige trechterwebspin B i in I J 25 ZATERDAG 23 JANUARI 1971 4 „Maan-ifestatie” 'x' Lummelfilm Triomfen I Huisslaaf T eleurstellingen I I Lawine post I I Creatie Ml S S „VERSCHRIKKELIJK” 1 MJIM I 4 vvvvwwvvvvvvvwwvvvvvvvvvvvvvvvvvwwvwv> vwwwwwwvwwwwwvwwwwwvwwwv» (Van onze correspondent) (Van onze correspondent) HOEVEN (N.B.). De volkssterrewacht Simon Stevin houdt van 31 januari tot en met 10 februari een „maan-ifestatie”. Elke avond van zes uur af wordt op een groot tv-scherm de reis van de Apollo-14 naar de maan gevolgd, waarbij door deskundige medewerkers van de sterrenwacht uitleg wordt gegeven. Er wordt een twee meter grote maquette van de krater Frumauro, waar de Apollo gaat landen, opgesteld. Op verzoek van de NASA zal de sterren wacht het oppervlak van de maan nauw keurig observeren. De radio-astronomen zullen rechtstreeks met de Apollo-14 be manning in verbinding kunnen komen. Er zijn kijkers opgesteld waardoor het publiek het Apollo-landingsgebied kan bekijken. Vader en moeder Simons bij de post. 'W' Bonnie: „Misschien wel, maar ik ,ioop het niet. Daarom werk ik aan een goed repertoire, zodat ik een show kan vullen. Ik ben er nog niet helemaal rijp voor maar ik werk er naar toe. En succes of Je wilt dus niet stoppen en huisvrouw worden? een 250 i het over- „Kijk the naar dat zou ik niet kunnen zingen. Dat is voor een Nederlands publiek bestemd. Ik kijk er niet op neer, maar ik wil nu eenmaal wat anders. Het theaterwerk trekt mij. Zingen met groot orkest. Niet meer avond aan avond opdraven voor verenigingsavondjes”. Is dat niet je toekomst als zangeres in Nederland? EN DAARMEE is dan een nieuwe triomftocht voor Heintje begonnen. Va der Simons: „In eerste instantie gaat he niet om die shows maar om het introdu ceren van Heintjes olaten. De elpee „I’m your little boy” vliegt in de States over de toonbanken. „Mama” staat voor de tiende plaats getipt Dat wil in zo’n groot land wel wat zeggen. In Canada staat „I’m your little boy” zelfs al op de eerste plaats.” Bonnie St. Clair op een Tilburgse markt. TILBURG Schorpioenen zijn wispelturige en tegenstrijdige karakters. Het „Jantje-lacht-Jantje-huilt-type”, dat opleeft bij een succes en geweldig in de put kan zitten, wanneer een domper geïncasseerd moet worden. Bonnie Swart heeft zo’n schorpioen-karakter. Vandaar dat haar nog zeer prille zangcarrière stormachtige en minder stormachtige perioden kent. Zo’n periode van windstilte beleeft zij nu, samen met haar Martin in de Tilburgse Kerkstraat. Tilburg kent haar en wijst het ranke figuurtje na. Buurvrouw op nummer elf neemt het niemand kwalijk als men verkeerd belt. Bonnie woont op nummer negen, jawel. „Ja, u bedoelt zangeres Bon nie St. Clair. Wilt u op de benedenbel drukken?” De Amerikaanse showbusiness-mannen hebben zich echter niet uit het veld laten slaan. Ze hebben gekletst als Brugman. En het resultaat is nu dat Heintje in maart/april opnieuw naar de States gaat voor televisie-opnamen. Voor de derde maal. In totaal 60 miljoen kijkers, dank zij de kabeltelevisie en de vele relais stations, krijgen de „European Sensation” voorlopig bijna een jaar lang elke maand op hun beeldbuis. carrière? Carrière hoeft niet direct. Ik hoef geen ster te worden, maar ik geniet wel van succes. Een hitje. Je weet het nooit. Eens maak je een stom plaatje en dan is het een hit. Dan heb je succes. Ik ben wel ambitieus. Ik ben ook enthou siast om opnieuw te beginnen”. Platenmiljonair Heintje kijkt uit over Neu-Moresnet waar hij met zijn fa milie sinds kort woont. Bonnie: „Nee voorlopig niet. Martin en ik zijn niet getrouwd. Misschien trou wen we nog wel eens als er kinderen ko men, maar voorlopig niet. We doen pre cies waar we zin in hebben. Ik zing en hij zoekt werk. Ik ben geen Dolle Mina, maar ik wil nog geen huisslaaf worden. Trouwen zie ik nog niet zo zitten. We moeten elkaar de gelegenheid geven om te leven. We zijn nog jong. Martin is ook 21 Niet dat ik nou zo’n vlinder ben hoor. Ik ben erg huiselijk. Ik lees graag de tectives. Nu ben ik bezig in Exodus. Mooi boek”. HET BEROERDSTE van de hele reis naar Las Vegas vond Heintje het vliegen 15 uur met een Jumbo Jet. Maar daar stond tegenover de sympathieke kennismaking met twee tv-helden die in Europa dank zij de Bonanza-serie even bekend zijn als in hun eigen land: Little Joe en Hoss (de dikke) van „The Cart wrights”. Pa Simons: „Ze waren toeval lig in Los Angeles. Niet voor de shows waaraan Heintje meedoet. Maar ze heb ben wel een deel van de verrichtingen zeer geïnteresseerd gevolgd. Heintje die nogal geïnteresseerd is in „the Cart wrights” en hun wilde avonturen op de televisie volgt, vond het geweldig dat hij na afloop van de tv-opnamen met „Little Joe” en Hoss wat kon stoeien in de stra ten van Los Angeles.” Het leven van alledag gaat echter door. Kondigt moeder Hannie Simons aan: „In januari wordt weer een nieuwe film met gaan denken. Ik heb nu inspraak in mijn repertoire-keuze. Ook wat Duitsland be treft heb ik mijn inzichten veranderd. Daar ben ik destijds ontdekt als een ver late Conny Froboess. Ik heb gezegd, dat wil ik niet meer. Ik wil een internationaal repertoire zingen en een volwassen zan geres zijn. Daar was men gevoelig voor. Kijk, als het met die Froboess-stijl wat geworden zou zijn, hitjes enzo, dan had ik gezegd laten we maar doorgaan tot het financieel aantrekkelijk blijft, maar het is niet zo’n daverend succes dus waarom zou ik in Duitsland niet gaan zingen wat ik hier al drie jaar zing?” Wat is een internationaal repertoire? „Nou ja, liedjes waarmee ik overal terecht kan. Neem Corrie en de Rekels. het zangwonder aller tijden: Heintje from Holland”. Daarna volgt de plaat „Mama”, waarvan de Amerikanen hele maal bezeten zijn. Van de zes televisie shows wordt er elke maand een door de American Broadcasting Corporation-tv uitgezonden. Vader Hein Simons: ,Ze wil den met Heintje een contract voor zeven jaar sluiten. Dat hebben we echter afge- wimpeld omdat hij zich niet voor zo’n lange periode wil verbinden.” De „kruipende dood” beschikt over een vlijmscherpe gespleten tong, die bij een aanval een snelwerkend gif in het slacht offer spuit Deskundigen spraken van een „verschrikkelijk wapen”, dodelijker dan de beet van de meeste gifslagen. iiet mannetje is aanmerkelijk gevaarlijker dan het vrouwtje. Haar beet is meestal niet dodelijk, tenminste, als er tijdig, me disch wordt ingegrepen. Het gif circu leert in enkele sekonden door het bloed. Sinds 1933 zijn elf mensen aan de beet van de trechterwebspin overleden. De directeur van het Australische se- rumlaboratorium dr. W. Lane, zoekt al twintig jaar naar een tegengif. „Het aan tal levend gevangen spinnen is niet groot genoeg om onze onderzoekingen elk dag voort te zetten”, zegt hij, „we hebben net genoeg spinnen voor één dag expe rimenteren in de maand. Kans op succes krijgen we pas als we zes laboranten vijf jaar lang dag in dag uit aan het werk kunnen zetten. Dagelijks zouden we het gif van 2000 trechterwebspinnen nodig hebben. Momenteel beschikken we maar Heintje opgenomen. De titel is nog niet bekend.” Verduidelijkt Hein Simons: „Maar het wordt weer zo’n lummel-film. Zo eentje in de trant van „Hurrah dia Schule brennt”. Robert Stolz, Engelbert Humperdinck, Peter Alexander, Udo Jiir- gens, Roy Black, the Cartwrights, de Don Kozakken. Met welke grootheden van deze wereld heeft Heintje nog niet op het podium gestaan. Voor wie heeft hij eigen lijk nog niet gespeeld. Voor de sjah van Perzië soms? Vader Simons: „Heintje is enige tijd geleden gevraagd om op te treden op het verjaardagsfeest van zijn kind. Maar hij had zo’n overladen pro gramma dat we helaas hebben moeten afzeggen. We hebben hier nog een brief met de uitnodiging.” (Van onze correspondent) NEU-MORESNET Heintje is voor de tweede maal binnen een half jaar naar Amerika geweest. Zijn eer ste reactie op de zes televisieshows die met hem in Los Angeles werden opgenomen: „Formidabel! Ik dacht daar in de States zullen ze me wel eens onder de loep nemen. Ja, niet dat ik er angst voor had. Maar de wetenschap dat daar een heel ander publiek met een heel andere show- mentaliteit is, geeft je even een on zeker gevoel in je benen. Maar niks hoor, ze hebben me ontvangen op een sympathieke manier die me nog lang zal heugen. Mensen die me nog nooit hadden gezien schertsten: hé, you there little boy, we waren al bang dat je niet meer kwam HEINTJE. EN ook zijn moeder Hannie en vader Hein die met hem zijn mee ge weest naar de States, houden er niet van om een verhaal met veel franje op te dissen. De feiten zijn echter dat de Hein- tje-rage nu ook naar Amerika is overge waaid. En hoe! De zes televisieshows, waarin Heintje niet alleen „Mama” en „I’m your little boy” zingt, maar waarbij hij ook (tap-)danst, worden via reclame spots door 5600 Amerikaanse radiosta tions dagelijks vol aangeprezen: naar ABC-televisie. Luister naar the greatest European sensation” Heintje vertelt het verhaal over de televisie-opnamen, waarvoor veel minder tijd nodig was dan de Amerikanen aan vankelijk dachten. „Het werd allemaal nogal spectaculair aangepakt. De show is niet vergelijkbaar bijvoorbeeld met het amusement dat de televisie in Europa brengt. Er wordt bij gedanst en wat dat betreft moet je zelf ook meedoen. Boven dien schrijven ze voor in welk kostuum je moet opkomen. Gene Kelly, een van de Amerikaanse grootheden, deed mee in de eerste twee shows. Andere bekende namen,, die op het Amerikaanse publiek indruk maken zijn Barbara Eden, the Oswald Brothers uit Las Vegas en Robert Culp, beter bekend van de tv-serie dub belspion.” De Australiërs zijn vooral geschrokken door de dood van een jonge, zwangere vrouw, die bij het kamperen in het open veld door een trechterwebspin in de borst werd gebeten. Haar man bracht de vrouw met zijn auto, voorafgegaan door een politieman op een motor, naar het 5 kilometer verder gelegen ziekenhuis. Daar verloor zij het bewustzijn en stierf. Ook het ongeboren kind (zeven maan den) kon niet worden gered. In een buitenwijk van Sydney werd een veertigjarige moeder van tien kinderen door een spin aangevallen toen zij een paar kleren van de vloer opraapte. On middellijke opname in een ziekenhuis, be handeling met een zuurstofapparaat en preparaten om de bloeddruk laag te hou den hebben haar het leven gered, nadat zij lange tijd bewusteloos was geweest. Ook bij Sydney wend een zesjarig jon getje in de tuin door de spin gebeten. Pas na een week in het ziekenhuis was het levensgevaar geweken. ROEM, POPULARITEIT en miljoenen fans over de hele wereld hebben. Zowel Heintje, zijn vader, moeder, zusje en broer hadden er in 1967 toen het eigenlijk allemaal begon, geen flauw benul van dat Heintje een wonderkind zou worden. Ook na 1 platina en 27 gouden platen, tien tallen onderscheidingen, contracten voor films en televisieshows in Europa, Ame rika en talloze landen „achter het ijzeren gordijn” is het Heintje en evenmin zijn ouders „in de bol” geslagen. Vader Si mons: „Zowel mijn vrouw als ik waken erover dat het niet te veel wordt. Heintje zelf zou vaak nog een heleboel dingen meer willen aannemen. Maar we houden hem daarvan af. Hij heeft op tijd zijn rust nodig. Hij moet een gewone jongen blijven, met zijn vriendjes omgaan en ook nog een hobby kunnen hebben in dit geval paardrijden.” De postbode van Neu-Moresnet levert gemiddeld per dag 400 brieven af. Met kerst en nieuwjaar waren er zelfs 12.000 brieven, kaarten en pakjes. Vader en moeder Simons helpen elke dag opnieuw mee met het beantwoorden van al die post, want Heintje komt er bij deze stroom van wensen en brieven niet meer uit. 1 Martin opent met een van slaap gezwol len gelaat de deur. Het is half elf op een zeer koude woensdagochtend. Mar tin: „We staan nooit zó vroeg op. (k moet iedere avond laat werken in de dis cobar als discjockey hier in Tilburg en Bonnie werkt op het moment niet.” Bon nie heeft zich teruggetrokken in de keu ken en meet zich een pruik aan die haar eigen blonde lange manen verbergt. Fris gewassen, gestoken in suède midi-ensem- ble komt zij te voorschijn. Open gezichtje, Amsterdams accent en lang niet zo sexy als zij doorgaans door tv-regisseurs aan het grote publiek wordt gepresenteerd. (Van onze redacteur in Sydney) SYDNEY. De Australiërs zijn weer bijzonder op hun hoede voor wat zij de „kruipende dood” noemen, die in weten schappelijke termen Atrax Rohustus heet maar gewoonljjk door het leven gaat als de Trechterwebspin. De beet van dit uiterst giftige insekt, ongeveer zo groot als een luciferdoosje, kan zelfs bij tijdig in grijpen fatale gevolgen hebben. Al twin tig jaar wordt tot dusver met weinig re sultaat aan een tegengif gedokterd. Drie jaar geleden kende heel Nederland haar als de sexy-stoeipoes die „Tame me tiger” zong. Die creatie deed het goed. De vaderlandse zangeressenmarkt kende nog geen type dat kon voldoen aan de eisen, die de in die periode opwellende sex-mode stelde. Bonnie had het vond haar producer Peter Koelewijn en menig man, die niet ongevoelig was voor de presentatie van „Tame me tiger” beaam de dat gretig. Daarmee was de image van een meisje van toen achttien lentes geboren. Nu is zij 21 jaar en is zij nog steeds niet ver lost van het beeld, dat men toen om haar figuurtje heeft geschapen. Zij treurt er niet om, maar Bonnie is wel enigszins verdrietig over haar tot nu toe minder spectaculaire carrière als haar drie jaar geleden voor ogen stond. Aan het eind van 1969 zei zij vol ernst: „Als het in 1970 niet lukt, stop ik ermee.” Het lukte niet. Zij stopt evenmin, maar zegt nu: „Ik zal nooit meer van die pertinente uit spraken doen. Het afgelopen jaar zat vol teleurstellingen, maar ik heb geloof ik nog nooit zoveel zin gehad om nieuwe din gen te ondernemen. Ik ben fanatiek ge worden.” Martin komt met de koffie. Bonnie ser veert enkele minuten later een sterke kop en kruipt naast Martin op de bank. Hij leest een stripboek en zij antwoordt ge makkelijk, houdt van gezelligheid en heeft weinig meer dat doet herinneren aan een typiste op een doorsnee kantoor. In het jaar 1970 dook haar naam twee keer op: een keer tijdens het Knokke- songfestival en een keer tijdens de lan delijke voorronde voor het Eurovisie songfestival. Bonnie: „Twee grote teleurstellingen. Vooral Knokke kwam hard aan. Op deze manier ga ik nooit meer naar een fes tival. Het was een afgang voor de hele ploeg. Een week van tevoren wist ik de liedjes die ik moest zingen. Ik stond daar helemaal onvoorbereid met bibbe rende knieën te zingen. Dat kan gewoon niet. Een festival eist een serieuze voor bereiding. Knokke heeft me geen stap verder gebracht. Wel een aardige voor- publiciteit, maar wat er na is geschre ven was niet zo prettig. Het heeft me een knauw gegeven, maar ik ben er nu overheen. Ik trap er niet meer in” Heb je er nadeel van ondervonden? Bonnie: „Dat niet direct, maar ik ben wel wijzer geworden. Ik bedoel, ik zit nog steeds erg goed, want Peter Koele wijn is mijn producer. En omdat Peter bij Red Bullet zit, zit ik ook goed. Ik ben sinds Peter mij ontdekte in het triootje de „Topsy’s” gewoon veel volwassener Normaal huist de trechterwebspin, aan de bovenkant glanzend zwart en van on deren purper met zwart en bruine vlek ken, in een trechtervormige gang waar van de ingang boven de grond zichtbaar is De lange periode van droogte heeft de spinnen echter uit deze schuilplaatsen verdreven en nu zoeken ze nieuw onder komen op donkere plaatsen ook in huizen en tuinen. Vandaar dat er bijvoorbeeld in Hornsby, een buitenwijk van Sydney, gemiddeld zes mensen per week naar het ziekenhuis gaan om wegens een beet van de trechterwebspin te worden behandeld. Tegen twaalven komt de whisky op tafel. Bonnie begint over haar image die zij verdiende na de geboorte van „Tame me tiger”. „Ik wil er van af dat mensen mij zien als een sexy meisje. Misschien ben ik het wel, maar de mensen gaan ie zo verkeerd zien. Ik word nog steeds be naderd op een manier van met dat kind is wel wat te versieren. Ze denken dat je lichtzinnig bent. Dat ben ik niet. Ik heb wel vrije opvattingen over sex, maar dat is wat anders dan lichtzinnig zijn” Martin knikt. Bonnie heeft gezegd dat ze eigenwijs, opvliegerig en wispelturig is. De gunstige zijden van haar karakter moet Martin belichten. Hij zegt: „Bon is gewoon lief, eerlijk, charmant en op en top vrouw” waarna het gesprek weei op haar carrière komt. Bonnie zegt: „Je moet geluk hebben. In vervolg zal ik mijn kansen beter wegen, misschien een beetje zakelijker worden. Een goeie manager wil ik ook. Ik heb er drie versleten Een manager kan veel voor je bereiken.” Haar stem wordt vergeleken met die van Dusty Springfield en Peggy Lee. Bonnie: „Ik heb nog geen naam. maar in 1971 kan ineens alles veranderen”. over een deskundige laborant en 200 spinnen. Gif wordt ook geleverd door de bioloog Eric Worrell, die in Gosford (150 kilo meter ten noorden van Sydney) „slangentuin” beheert, waar hij trechterwebspinnen heeft. Om de twee weken „melkt” hij de spinnen. Worrell: ,.Ik zou meer dan duizend spinnen moe ten hebben om een doeltreffende bijdrage aan het onderzoek te kunnen leveren”.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 25