Rond de losplank ust Velsen machteloos tegen vliegtuiggeluidshinder s H 1 Verfijnd muziekgenot bij Uitgevaren visserijvaartuigen Markerwaard gunstig voor luchthaven Deze klant vanu leest per dag gemiddeld drie kwartier in de krant, blijkt uit het Nationaal Dagblad Onderzoek recital van Jaap Spigt Faillissementen Samenwerken met Opbrengst collecte Nederland heeft beste methode voor registratie Provinciale KVP-kamerleden voor bescherming Noord-Holland bodem van kracht naar Haarlem andere gemeenten lijkt enige mogelijkheid Paus ontving mgr. Zwartkruis Ml „Helpt Vietnam” Onteigeningsplan Hofland II SLÜITINGSTERMIJN IJmuider Courant „wet” BW ZATERDAG 23 JANUARI 1971 4 IJMUIDER COURANT Gedeputeerde Staten: (Van een medewerker) I Besommingen Luchtvervuiling Vangsten H aring GEMEENTE BEVERWIJK Dat is uit het leven gegrepen Verrassing ME 1. LUIDSPREKERS Dameskapsalon 23 BURGER LIJKE STAND BEVERWIJK Volledige permanent voor achttien-vijfenvijftig PERMANENT SPECIAAL geschikt voor iedere haarsoort 18.55 r - IJMUIDEN Omdat de visaan voer in IJmuiden de laatste dagen aanzienlijk is af genomen, leek het ons wel eens interessant na te gaan hoe groot de omzet tot dusver in 1971 is geweest. Welnu, deze bedroeg niet minder dan bijna vier miljoen gulden tot en met 15 januari, waarvan alleen verleden week vrijdag reeds van f 650.000 sprake is geweest. Vandaar dat de rijksafslagers zich weer niet onbetuigd hebben gelaten, terwijl ook de administratie op het zogenoemde „grote kantoor” druk in de weer is geweest om voor een ieder het zijne te berekenen. Opgaven moeten uiter- lijk binnen zijn voor plaatsing op MAANDAG vrijdag 16 uur DINSDAG zaterdag 11 uur WOENSDAG maandag 16 uur DONDERDAG dinsdag 16 uur VRIJDAG woensdag 16 uur ZATERDAG donderdag 16 uur n d 1 GETROUWD: M. Pool en S. de Winter. KEES MAAS CAROLINE: Ik geloof dat ons t.v. toestel langzamerhand te oud wordt. Johanl JOHAN: Ja, maar hoe komen wij, arme wezen, aan een nieuw? Bezorg mij tot en met 31 januari 1971 gratis de Naam Adres IJMUIDEN Vul onderstaande bon in en raak gratis vertrouwd met de overvloedige, betrouwbare nieuwsbron in de IJmond. Neem de krant, die is iedere dag gloednieuw I Vol met gloednieuw nieuws uit de hele wereld, uit het land, maar ook uit eigen streek en stad. Ten minste, als U de IJmuider Courant neemt I Beverwijk, 23 januari 1971. Het Hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, J. G. S. Bruinsma. (Van een verslaggever) IJMUIDEN Zoals wjj reeds meldden, heeft onlangs het raadslid F. J. Grtfzenhout met betrekking tot de geluidshinder door vliegtuigen enkele vragen gesteld aan het College van burgemeester en wethouders van Velsen. Hij vroeg het college onder andere via de betrokken instanties te be vorderen dat vooral gelet op de vele Ingezetenen van de IJmondgemeenten die in ploegendienst werken voortaan zowel in de nachteljjke uren als overdag stijgende, dalende en lessende vliegtuigen zoveel mo- geljjk het luchtruim boven de bebouwde kommen van de IJmondgemeenten mijden. De luchtroutes aldus B. en W. wor den internationaal vastgesteld; de Rijks luchtvaartdienst heeft bij het vaststellen van de vliegrichtingen bij starten en lan den de nodige inspraak. Gezien echter de dichte stedelijke bebouwing langs de ge hele kustlijn van de randstad Holland, be tekent een verlichting van de problemen van het ene woongebied een zwaardere be lasting van een ander woongebied. Het college ziet weinig mogelijkheden maar is bereid om m overleg met andere betrokken gemeentebesturen te trachten terzake invloed aan te wenden. Zeer binnenkort zal, in samenwerking met de gemeenten Beverwijk en Heems- VELSEN De collecte van het actie comité „Helpt Vietnam” heeft op 19 en 20 januari in de gemeente Velsen in totaal 909,63 opgebracht. ROME. De blsschop van Haarlem, mgr. drs. Th. H. J. Zwartkruis, is vrijdag door paus Paulus in particuliere audiëntie ontvangen. De aanvoer voor de vrijdagmarkt is weer eens sterk tegengevallen, ook al om dat de spanners niet op volle toeren kon den komen. Zo werden de Texelaars tot binnenlopen gedwongen door de weersom standigheden en omdat men op dat tijd stip dichter bij Scheveningen was dan bij IJmuiden, werd aan eerstgenoemde haven de voorkeur gegeven. De lading, bestaande uit ruim vijfhonderd kisten kon op deze wijze door de bemanning zelf worden ge lost. somde de UK 16 ruim 20.000 en de KW 159 24.500, resultaten waar men onge twijfeld tevreden over zal zijn geweest. HAARLEM Uit incidentele gesprekken is het Gedeputeerde Staten van Noord- Holland gebleken dat de met de droogma king en inrichting van de Markerwaard belaste rjjksdiensten niet by voorbaat af wijzend staan tegenover de gedachte van een nieuwe luchthaven in deze polder. n r: 1 t t I 1 1 i i 2 e Zo ziet u maar weer, geen ander reclame medium wordt zo Intensief gelezen, als de krant Logisch want die kunt u niet missen, geen dag. d u 2 Ja, bij Lust kapsalon alléén op maandag, woensdag en donderdag Hierbij ontvangt u een bon t.w.v. 2.50 als reductie op uw eerstvolgende watergolf, waarbij uw perma nent wordt gecontroleerd. Voor uw afspraken telefoon 111 66. LANGE NIEUWSTRAAT 181 1 2 I) k f 1 VERMELDENSWAARD is ook de besom ming van de IJM 9 „Haarlem”, waarvan de bemanning zich meestal onledig houdt met vissen in de noordelijke Noordzee. Men verkocht de koolvis in Cuxhaven, om vervolgens met de schelvis naar IJmuiden te komen. Deze besommingen bedroegen respectievelijk DM 80.000 en 24.000, in to taal dus ruim een ton. Ook de KW 41 heeft zijn noordreis kunnen afsluiten met een besomming van meer dan 63.000, ondanks het feit dat menig kistje van de bekende rode briefjes moest worden voorzien. Hier mee kwam dit schip thans boven de KW 81, waarvan de lading voor f 56.500 werd ver kocht. BEVERWIJK. De concerten van de Stichting Micro-theater zijn altijd bij uit stek intieme aangelegenheden. Dat gold ook voor het clavecimbel-recital, dat Jaap Spigt gisteravond gaf. Het instrument klonk in deze ruimte voortreffelijk, en een ver heugend aantal bezoekers had de weg naar het voormalige raadhuis van Beverwijk gevonden, hetgeen de sfeer aanmerkelijk bevorderde. ■i Woonplaats Daarna kunt u mij noteren als maandabonnee 6.— p. m.) kwartaalabonnees 17.50 p. kwartaal). Deze BON opzenden naar de IJMUIDER COURANT in ongefrankeerde keerde enveloppe. Antwoordnummer 47, IJMUIDEN. Geldt niet voor abonnees van de IJmuider Courant. Deze onteigening geschiedt ten name van de ge meente Beverwijk om uitvoering te geven aan het goedgekeurde uitbreidingsplan Hofland c.q. ten be hoeve van een in het belang van de volkshuisvesting uit te voeren bouwplan en dient voor de aanleg van bouwterreinen voor woningbouw en 'openbare en bijzondere gebouwen, voor gemeenschappelijke tuin en voor openbare weg. ANDERE OORZAKEN bestonden uit de waarlijk geweldige vangsten van de grotere kotters. Deze schepen die anders als „mee- lossers” worden aangeduid, melden zich normaal met vangsten van nauwelijks meer dan honderd kisten, terwijl door hen thans maar liefst driehonderd kisten aan land werden gezet. Bovendien waren dit plat visschepen die toch al een grotere arbeids intensiviteit vragen dan bijvoorbeeld een haring- of een gullenschip. Het was dan ook alweer bijna tien uur geworden toen het tweede schip eindelijk voor gelost kon worden verklaard, hoewel het waarschijn lijk nog later zou zijn geworden, wanneer drie kotters uit Urk zich niet hadden teruggetrokken. VIA DE RADIO hadden deze schippers namelijk vernomen dat hun collega’s in Grimsby voor hun platvis aantrekkelijke prijzen hadden gemaakt, zodat zjj zonder op of om te zien de meertrossen losgooiden om eveneens de koers naar Engeland in te slaan. De weervoorspellingen waren echter kort daarop zo ongunstig, dat werd besloten de steven te wenden voor de terugkeer naar de veilige thuishaven. Nog voor het invallen van de nacht liepen de drie kotters aldus IJmuiden weer binnen, waar men voor de verkoop de woensdag- en donder- dagmarkt heeft afgewacht. Toch zou IJmuiden waarschijnlijk de voorkeur hebben gekregen indien de vangst groter was gewee st. Want hoewel het los sen hier niet altijd even vlot verloopt, be schouwt men Scheveningen toch als een noodoplossing. Wel kon vrijdag een be hoorlijke hoeveelheid kleine gul worden verwerkt, waarbij de vraag uit Frankrijk naar deze vis nog maar steeds niet minder wordt. Vandaar dat de ruim drieduizend kisten gul vlot voor f 40 van de hand werden gedaan, mits echter gestript. Voor dichte gul werd iets minder dan f 25 be taald. GEBOREN: René P. J„ z. v. H. C. M. Noordermeer en C. A. M. Schavemaker; Edwin, z. v. H. J. de Ruijter en H. M. J. Koelman; Catharina J. M., d. v. J. G. P. Hansen en J. J. M. Waarts; Danny, z. v. J. Blenk en J. Munter; Geertje H. J„ d. v. S. J. Attema en G. Kwakkel; Eric z. v. R. Groeneveld en A. J. M. Vissers; Maximo, z .v. G. M. Perra en Loi; Marije, d. v. W. M. M. Lansdaal en A. Berkvens; Robert, J. F„ z. v. J. F. Lodewijks en M. C. Moek. ONDERTROUWD: P. Wahrendorf en M. G. Noordman; M. P. van den Elzen en J. A. Zonneveld; J. M. Rikveld en E. L. Jans sen. variaties, waarin hij een weelde van klank- schakeringen te voorschijn toverde. Ook verder in het programma toonde Spigt zich een begaafd kunstenaar, die steeds de grote lijn voortreffelijk hand haafde, en elke versiering wel zorgvuldig uitvoerde maar toch ondergeschikt maakte aan de melodische lijn. Dat programma bestond verder uit werken van Bach, Rameau, Couperin en Paradisi. Naar aan leiding van de Franse clavecimbelmuziek vertelde Spigt, dat de Fransen nooit Iets hebben gevoeld voor het met elkaar praten van afzonderlijke stemmen, zoals hij zo fraai in een toccata met fuga van Bach liet horen De Fransen maakten amuse mentsmuziek, door hofmusici enkele malen per week uit te voeren voor een publiek, dat er naar kon luisteren, maar het ook kon laten. Achtergrondmuziek, maar van een hoog gehalte. De bezoekers van het Microtheater luisterden er gespannen naar. We mogen ook nog vermelden dat Spigt speelde op een copie van een oud Neder lands instrument, dat nu in een Duits mu seum staat. Het origineel draagt een schil dering van Rubens. Ook het oog kwam dus niets te kort op deze avond van superbe muziekgenot. HAARLEM. De zittende tweede ka merleden van de K.V.P. uit de provin cie Noord-Holland zullen dinsdag 26 ja nuari in Haarlem komen uitleggen welk beleid zij in de afgelopen vier jaar Spigt speelde het stuk ingetogen, en toonde daarna zijn grote vakmanschap in „Est-ce Mars” van Sweelinck, briljante hebben gevoerd en waarom. De vergadering wordt gehouden in het wijkcentrum aan de Bernadottelaan in Schalkwijk en begint om 20 uur. Zij is georganiseerd door de Provinciale Cen trale van de K.V.P. in Noord-Holland. Het was daarbij moeilijk werkers te vinden die zich tot strippen bereid ver klaarden, vooral omdat ook een behoor lijke partij schol was aangevoerd welke diende te worden gefileerd. Nu de schol- prijzen zich in Grimsby weer enigszins hebben hersteld, zullen zich stellig op nieuw schepen naar deze haven begeven. Want maandag werd hier bijvoorbeeld een veelvoud betaald van de prijs, die men in Nederland bereid was voor de schol uit te leggen. Daarbij behoefde slechts wei nig aan de visverwerkende industrie te worden toegewezen, omdat zelfs de groot ste schol niet voor doordraaien in aanmer king kwam. Spigt beperkte zich niet tot het uitvoe ren van het aantrekkelijke programma, hij gaf er ook toelichtingen bij. Daarbij gaf hij ook resolute waarde-oordelen, zoals over Froberger als de belangrijkste Duitse com ponist voor Bach en over Sweelinck, Ne derlands grootste componist, zonder wie de muziek van Bach moeilijk denkbaar zou zijn. In elk geval hielpen zijn toelichtingen zeer mee voor het begrip van bepaalde werken. Zo gold dat heel sterk voor het eerste werk, „Tombeau sur la mort de monsieur Blancheroche” van Froberger. Prachtige muziek, die ook zonder toelich ting is te savoureren, maar toch, als men het verhaal erbij weet, krijgt het beleven een extra dimensie. Monsieur Blan cheroche was een beroemd luitspeler, die, naar men in Parijs vermoedde, op last van Lodewijk XIV werd vermoord. In dit re quiem klonk het klokgelui en het luitspel van de betreurde kunstenaar, wiens dood tot een reeks „Tombeau’s” van Franse componisten leidde. VOORTS WAS het voor de handel weer eens een prettige verrassing donderdag met twee ladingen gul te worden gecon fronteerd, waarvan de kleine UK 16 zich met ruim zeshonderd kisten kwam melden. Door de geringe bezetting van vijf man was men niet in staat geweest de gehele lading gestript aan wal te zetten, zodat tot etn dichte aanvoer moest worden besloten. Aldus konden slechts zeventig kisten wor den gestript en omdat de totale vangst niet in de ruimen kon worden opgeborgen, moesten nog zestig kisten op het dek blij ven liggen. TIJDENS DE thuisvaart naar IJmuiden begonnen echter de lastplanken te werken, waardoor de gehele deklading in beweging kwam. Nog een extra zeetje er over en alles liep de waterpoorten uit, alle goede bedoelingen ten spijt. De tweede lading was afkomstig van de KW 159 „Marian Ellen", welk schip op dezelfde lokatie, iets ten noorden van Ameland in slechts en kele trekken eveneens ruim vijfhonderd kisten gul had buitgemaakt. Door zijn gro tere afmeting en uitgebreider bemanning kon deze vangst wel geheel worden ge stript, htegeen een voordeel opleverde van tien gulden per kist van vijftig kilo. De hoogste prijs voor dichte gul werd aldus 38,- en voor gestripte 48,-. Toch be- kerk, een procedure tot behandeling van milieu-hygiënische klachten worden inge voerd; de daarbij te gebruiken formulieren zullen ook voor klachten betreffende vlieg tuiglawaai kunnen dienen. De hierover binnenkomende klachten zullen dan ter kennis worden gebracht van het op de luchthaven Schiphol gevestigde Instituut Geluidshinder. Overigens zal Velsen voortgaan met de overige gemeenten in de omgeving van Schiphol samen te werken ten einde uit het luchtverkeer voortvloeiende problemen van de bevolking onder de aandacht van de verantwoordelijke autoriteiten te brengen. DAARVAN HEEFT de UK 95 met een besomming van f 30.000 de beste beurt ge maakt. De andere schepen ontvingen woensdag voor de diverse tongsoorten Iets minder, hoewel de andere meegebrachte vis weer hoger in prijs is geweest. Dit ni veau is maandag voor de overige vissoorten eveneens gerapporteerd, zodat de tot dins dag wachtende schepen hiervoor door de opgelopen prijzen een aardige compensatie ontvingen. Zo waren de premiekisten wij ting inmiddels van 15,- tot 20,- opge lopen en ook voor de kabeljauw werd de hoogste prijs van maandag de volgende dag het minimum, om vervolgens nog wel 5,- of 10,- meer op te brengen. En ten ge volgde van de sterk teruggelopen aanvoer werden de prijzen woensdag nog hoger. DEN HAAG Terug van een vier daagse bespreking van de Wereldgezond heidsorganisatie in Kopenhagen over mili euverontreiniging heetf staatssecretaris dr. Kruisinga meegedeeld, dat gepoogd zal worden spoedig criteria te ontwikkelen op grond waarvan internationaal gelijke stan daarden en normen voor luchtverontreini ging kunnen worden vastgesteld. Uitvoerig is in Kopenhagen gesproken over de wijze waarop luchtverontreiniging kan worden geregistreerd. Algemeen was men van oordeel, dat de elektronisch-che- mische methode, die in ons land is ont wikkeld, de beste zal blijken te zijn. Meer aandacht zal worden gewijd aan de biologische indicatoren van de luchtveront reiniging. Men weet nog te weinig van de schadelijke werking van nieuwe chemica liën, die in betrekkelijk geringe concen traties in de lucht worden gebracht en die tezamen met andere chemicaliën van in vloed kunnen zijn op de gezondheid van de mens. Zweden vroeg aandacht voor toekomstige vluchten met supersonische vliegtuigen. Het vreesde, dat deze vluchten op zo grote hoogte boven de aarde zullen worden uit gevoerd, dat de afbraak van de uitlaatgas sen misschien jaren in plaats van dagen zal vergen, hetgeen mogelijk het klimaat zal gaan beïnvloeden. OVERLEDEN: P. A. Palacios Fernandez, 5 jaar; C. H. M. J. ter Burg, 73 jaar, ge huwd geweest met P. F. Seignette; A. Dors, 50 jaar; J. J. de Vries, 72 jaar; M. A. Goot jes, 89 jaar, gehuwd geweest met J. Ladru; A. T. B. Tiggelovend, 70 jaar, gehuwd met N. T. M. Braun; G. Muis, 82 jaar; W. S. Schoo, 56 jaar; A. Bleijendaal, 77 jaar. Woensdag 6 januari Hektrawler Rijnmond I KW 15. Dinsdag 12 januari Hektrawler Tetman Hette KW 74; Cornelis Vrolijk Fzn. SCH 171; Voorbode VL 103; Michlel Jan VL 110; Willem VL 121. MK. Rose Marie KW 24 Woensdag 13 januari Hektrawler Zeehaan IJM 57; Holland KW 123; Cornelis den Duik KW 144: Vooraan VL 115. MT. Wilhelmina Johanna KW 39. Donderdag 14 januari MK. Carry Anita KW 218. Vrijdag 15 januari Hektrawler Annie Hillina KW 170. MT. Sakina Martine KW 32. Zaterdag 16 januari ML. Nestor KW 101 (20 jan. binnen). Maandag 18 januari Hektrawler Elisabet Christina KW 41; Rijnmond Hl KW 44; Rijnmond IV KW 85. MT. Delft IJM 37; Meyert Menno IJM 209; Wiron II IJM 211; Koraalbank KW 3; Alba tros KW 87; Marry Marian KW 149; Marian Ellen KW 159; Jan Maria KW 171; Onderneming III SCH 117: Onderneming I SCH 261; Anita VL 34; Elizabeth VL 105; Petronella VL 131. ML. Michiel KW 167; Arend Cornelis KW 205. MK. Poolster IJM 11; Gelria IJM 18; Nora IJM 51; Wiron VIII IJM 205; Wiron VII IJM 207; Wiron III JM 221; Deo Volente H KW 11; Rudi Robert KW 66; Arendje KW 98: Wilma KW 113; Mare Liberum KW 117; Maartje acoba KW 137; Anna Lydia KW 145; Helena KW 164; Aquarius KW 173; Cor nelia KW 174; Aleida KW 183; Valk KW 185; Elly KW 187; Hans KW 189; Margaretha Christina KW 190; Deo Volente KW 191 (20 jan. binnen); Vrouw Prijna KW 193; Pieter Jacob KW 195; Willem Senior KW 187; Yvonne Yolanda KW 206; Marlena KW 212; Jana KW 213; Agatha KW 214; Arie Jacob KW 221; Maarten Cornells KW 222; Marco WR 32; Tiny WR 33. Dinsdag 19 januari MT. Protinus IJM 154; Antje KW 49; Ora et Labora KW 51; Jacob KW 55; Dirk Maria KW 30; Soli Deo Gloria KW 152; Francina KW 153; Frank SCH 46; Frank Vrolijk SCH 64; Urslnus VL 1; Elly VL 73; Caroline VL 90; Bets en Gerda VI 112. ML. Sola Gratia KW 52; Jacoba Catharina KW 132. MK. Margriet Joizien KW 63; Rudi Robert KW 66; Rianne KW 110; Klazina Maryke KW 127; Cornelis van Beelen KW 146; Solea KW 180; Janneke KW 210; Anna Hendrika KW 215; Janny Jacoba KW 220; Jacob Senior KW 226. Woensdag 20 januari Hektrawler Willy KW 141. MT. Ada VL 7. MT Nestor VL 101, MK. Deo Volente KW 191; Janny Jacoba KW 220. vSd Dit hebben Gedeputeerde Staten meege deeld in antwoord op vragen van de Pro vinciale Staten en zij voegen er aan toe van mening te zijn dat de Markerwaard om diverse redenen een bijzonder gunstige ves tigingsplaats is. Het betreft immers een omvangrijk gebied (circa 15 bij 30 km), waar geen geluidshinder behoeft te worden gevreesd, dat dichtbij het geografisch zwaartepunt van ons land en dichtbij de randstad Holland ligt. Verder zijn er goede huisvestingsmogelijkheden voor personen werkzaam op de nieuwe luchthaven en de grondverwerving is gemakkelijker dan elders. Het Hoofd van het gemeentebestuur van Beverwijk maakt bekend, dat met ingang van 26 januari 1971 gedurende een en twintig dagen voor een ieder ter gemeente-secretarie, 6e afdeling (kamer 5), Presi dent Kennedyplein 1, alhier, ter inzage is gelegd het besluit van de raad van de gemeente Beverwijk van 14 januari 1971 met de daarbij behorende be scheiden, genoemd in artikel 83 van de onteigenings wet, tot onteigening van gebouwde en ongebouwde eigendommen, gelegen aan de Alkmaarseweg nabij de Plesmanweg. alhier (onteigeningsplan Hofland II). HAARLEM. Bij vonnis van de recht bank in Haarlem op 19 januari is in staat van faillissement verklaard: Antonius Johannes Busman, wonende in IJmuiden, gemeente Velsen, Tuindersstraat 19, rechter-commissaris: mr. B. Swanen- burg. Curator: mr. A. N. Helsloot in Bever wijk. Simon Struik, magazijnmeester, wonen de in Haarlem, Ekamastraat 294, (op eigen verzoek); rechter-commissaris: mr. B. Swa- nenburg. Curator: mr. J. C. A. Korrel in Haarlem. C. IJff, wonende in Haarlem, Louis Pas- teurstraat 24, rechter-commissaris: mr. B. Swanenburg. Curatrice: mej. mr. I. B. van Esch in Haarlem. Bij beschikking dezer rechtbank op 19 januari 1971 is voorlopig surséance van betaling verleend aan: de vennootschap onder firma P. J. en C. van Rijn, gevestigd en kantoorhoudende te Haarlem, Kleine Houtstraat 30-34 en haar vennoten t.w.: Pieter Jacobus van Rijn, wonende in Haar lem, Kleine Houtstraat 32, Cornelis van Rijn, wonende in Haarlem, Dr. Schaep- manstraat 64, met benoeming van mr. P. Heidinga in Haarlem, Ged. Oude Gracht 92 tot bewindvoerder. De vergadering der crediteuren is be paald op dinsdag 30 maart 1971 om 14.00 uur. HAARLEM. Met ingang van 1 febru ari 1971 is de Verordening bescherming bodem en grondwater in Noord-Holland van kracht. Met deze verordening wordt in afwachting van een landelijke regeling ter zake beoogd paal en perk te stellen aan de steeds verdergaande verontreini ging van de bodem en grondwater. Het is onder meer niet langer toegestaan om schadelijke stoffen waaronder aard- olieprodukten, vergiften, zoals ontsmet- tings- of bestrijdingsmiddelen e.d. voor handen te hebben, te vervoeren, te ver spreiden of te storten, autokerkhoven te stichten, boorputten te maken, wegen aan te leggen. Van deze en andere verboden behoort ontheffing te worden gevraagd van burgemeester en wethouders der be trokken gemeente of van gedeputeerde staten, al naar gelang welk verbod het betreft. De verboden gelden vooreerst nog alleen in een zestal, op kaarten aangeduide ge bieden, zijnde waterwin-, c.q. infiltratie- gebieden. Deze gebieden liggen op Texel, ten zuiden van Huisduinen, ten westen van Schoorl en Bergen, ten westen van Egmond-Binnen, Castricum en Heemskerk, ten westen van Haarlem, Heemstede en Bennebroek, tussen Huizen en Blaricum en tussen Bussum en Hilversum. Gelei delijk aan zal het aantal der onder de ver ordening vallende gebieden worden uiteg- breid. Wat zich op 1 februari 1971 in water win-, c.q. infiltratiegebieden reeds aan verontreinigende en door de verordening verboden bronnen bevindt, wordt tot 1 januari 1973 geacht met ontheffing aan wezig te zijn zolang er in aard, omvang en constructie geen verandering wordt ge bracht. Exemplaren van de verordefling alsmede gewenste nadere inlichtingen kunnen worden verkregen bij de Provin ciale Griffie of de Provinciale Waterstaat van Noord-Holland te Haarlem (Dreef 3, resp. Zijlweg 245). DAARNA HEEFT het er maandag even naar uitgezien dat deze week van dit alles een herhaling zou geven. Het leek immers wel alsof er voor deze markt aan de vis- stroom geen einde kwam, zodat alleen maandag al voor 640.000 kon worden ver kocht. Slechts door het ontbreken van ver dere Icsoapaciteiten is dit bedrag toen niet meer opgelopen. Hetgeen anders stellig het geval zou zijn geweest, omdat nog min stens vijf schepen om deze reden tot dins dag moesten wachten. Overigens mag hier niet de indruk door worden gewekt dat er te weinig vis aan de hallen is geweest, want de losploegen zijn van 1 tot 13 uur schier onafgebroken in de weer geweest om het karwei te klaren. Het arriveren van twee kleine trawlers en een derde met een grotere lading heeft de werkzaamhe den wel enigszins bespoedigd, maar deze tijdwinst was toch niet voldoende om alle gegadigden op tijd te lossen. De haringaanvoer werd deze keer ver zorgd door twee schepen, die zich hiervoor in Ierland van een lading hadden voor zien. De KW 121 „Brittenburg” loste aan de dinsdagmarkt aldus bijna twee duizend kisten, waar woensdag door de KW 43 „Rijnmond II” vijfentwintighon derd kisten aan werden toegevoegd. De grote kuitzieke haring bleek hier bijzonder in trek te zijn en werd dan ook vlot op genomen voor prijzen, variërend van 45 tot 40. De makreel schitterde opnieuw door afwezigheid, zodat men het heeft moe ten doen met een paar kisten kleintjes, die door de kustschepen werden aangevoerd. Vandaar dat de rokers zich weer eens met import-makreel moesten behelpen, terwijl voor de rest een duik in de diepvriescellen moest worden genomen. (Van een onzer verslaggeefsters) r’/.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 4