Andersson aan ineenstorting toe JACK VAN DER ZEE: PETROS JAN HERSTELDE TEGEN REE DE FOUT VAN KORTSJNOI Dooi bedreigt EK schaatsen voor dames Nederland wil uit de achterhoede komen Jonkers gaat naar Sparta NEC-Haarlem op 12 februari Jl Stop eens een Engelse club in programma Alpine Renaults geven toon aan in Rallye Monte Carlo „in Hockeytoernooi om de wereldbeker uitgesteld eigen huis” niet in Bislet Veel belangstelling voor w.k.-ijshockey Vijflanden- schaatstoernooi IJshockeyteam won oefenduel weer opgelost HVC krijgt steun van de gemeente Moeilijkheden met korfbalcoach 'qnpaa toDD ïiiÜ 19 I igIDOODLp. «p°-2DD8DDDüDuu ODD ÖmBC. WQDia Dg OO I ^iiDKÜÜDDfion ’cia®nnrinr' I LU 4 1 WOENSDAG 27 JANUARI 1971 i 9 AA/V\AMAAAAMA/WAAA/\AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA/\AAAAAAAAA/VVVVV\AAAAAAAAAA/V\/VVV Hunting O. 'V In een prettig gesprek zijn de problemen opgelost. De heer Zwaanswijk zal zaterdag en zondag bij de te spelen interlandwed strijden tegen België in resp. Utrecht en Antwerpen, weer als coach fungeren. Maar de Zweed Björn Waldegaard, twee maal winnaar in successie, in de twee klas sementsproeven vecht tegen de klok en rukte op naar de vierde plaats, hoewel hij aanvankelijk weer kostbare seconden ver loor op het leidende team Andersson-Stone. Het andere Porsche-team met Ake An dersson, dat na het eerste gedeelte de vijfde plaats bezette, werd niet alleen van die postiie verdrongen door de verrassend sterke en ernstig onderschatte Datsun van de Fin Aaltonen, maar moest zelfs de strijd staken. Aaltonen zakte later weer af naar de zevende plaats. Jean-Luc Therier (Alpine Renault) ver loor zijn tweede plaats aanvankelijk aan het Italiaanse Lancia-team Munari en Ma nueel, dat na een overwinning in de tweede klassementsproef de eerste werd gewon nen door Andersson en Stone opschoof, maar Therier kwam terug. Het optreden van de Alpine Renaults blijft indrukwek kend, omdat op de derde plaats een derde Alpine staat, die van de Franman Andruet. Ook in de tweede episode van de rally, het gezamenlijk parcours van Monte Carlo naar Chambery en terug over 1500 km, gingen tien équipes in de slijtageslag op de met sneeuw en ijs bedekte Alpenwegen ten onder. Bij de enkele ongevallen deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Van de 177 uit een zonnig Monte Carlo vertrokken teams zijn er momenteel nog 167 in de strijd. Na vier klassementsproeven luidt het algemeen klassement: 1. Ove Andersson (Alpine Renault - Zweden) 2.24,15; 2. Jean- Luc Therier (Alpine Renault - Fra.) 2.24,21; 3. Jean-Claude Andruet (Alpine Renault - Fra.) 2.25,35; 4. Björn Waldegaard (Porsche - Zwe.) 2.25,40; 5. Sandro Munari (Lancia - Italië) 2.25,52; 6. Bernard Darnich (Alpine Renault - Fra.) 2.26,10; 7. Rauno Aaltonen (Datsun - Finland) 2.26,43. 1 1 3 2 1 3 2 1 1 3 1 2 3 ROTTERDAM Het hoofdbestuur van de Koninklijke Nederlandse Korfbal Bond (KNKB) heeft met de twaalftalcommissie en bondscoach A. Zwaanswjjk van gedach ten gewisseld over de gerezen geschillen van inzicht bij de voorbereiding van de nationale korfbalploegen. Uitslagen grootmeestergroep 12e ronde: Donner (Ned.)Kortsjnoj (Rusl.) 0-1, Petrosjan (Rusl.) Ree (Ned.) 1-0, v. d. Berg (Ned.)—Ivkov (Z.S1.) 0-1, Hübner (Wdl.)—Knijpers (Ned.) 1-0, Gllgo- ric (Z.S1.)Langeweg (Ned.) remise, Andersson (Zwe.)—Hort (Tsj.) 0-1, Lengyel (Hong.)Olafs- son (IJsl.) remise. Najdorf (Arg.)Mecking (Bra.) remise. NIJMEGEN De KNVB heeft zich ak koord verklaard met de door NEC voor gestelde speeldatum van vrijdag 12 februari voor de inhaalwedstrijd tegen Haarlem. Haarlem had aanvankelijk bezwaren tegen de datum omdat het dan niet over alle spelers zou kunnen beschikken. De overweging van NEC, dat men door op vrijdag te spelen de concurrentie van het wereldkampioenschap schaatsen vermijdt, gaf echter de doorslag bij de KNVB. OSLO. Zoals de zaken er op het ogen blik voorstaan zal de vjjflanden-schaats- wedstrjjd het komende weekeinde op de kunstijsbaan Valle Hovin bij Oslo worden gehouden. Oorspronkelijk zou het treffen tussen de herenploegen van Noorwegen. Zweden, Rusland, Finland en Nederland in het Bisletstadion plaatsvinden, maar daar het ook in Noorwegen dooit, is de na- tuurijspiste niet te berijden. De ploegen zien er als volgt uit: Noorwegen: Fornaess, Thomassen, Sten- sen, Guttormsen, Groenveld en Eriksen. Reserves: Tveter en Olsen. Zweden: Claeson, Sandler, Johansson, Wallberg, Boerjes en Koenig. Reserves: Marmstaal, Carlen en Granath. Rusland: Komarov, Lavroesjkin, Moera- tov, Matvejev, Tsjekoeljajev en Troitski. Finland: Hietala, Koskinen, Salakka, Luostarinen, Hjellman en Linkovesi. Re serve: Rinne. Nederland: Schenk, Verkerk, Bols, Ver- heyen, Bazen en Nottet of Nooitgedagt. Reserve: Hoekstra. Tw»nt» jEn’lwWir nxc. igh rSfaf ««pvt 5 gj rw c-Aj» 6 toartsm ♦-S.V.V. g XF.C. 9 u u u u u ui ^nöiaaDd HAARLEM Sparta heeft voor het ko mende honkbalseizoen geduchte verster king gekregen in de persoon van Johnny Jonkers. Jonkers die vorig jaar bij de Haarlem Nicols stopte om zich in een te leurstellend voetbalavontuur bij de tweede- divisieclub RCH te storten heeft met we derzijdse goedkeuring zijn voetbalcontract verbroken en start al onmiddellijk met in gang van het komende honkbalseizoen. Haarlem Nicols verlies* daarmee een spe ler die tot voor kort tot één van de beste honkballers van Europa moest worden ge rekend. Jonkers: „Sparta is het eerst ge komen, terwijl Haarlem Nicols geen be langstelling heeft getoond. Mijn overschrij vingsformulier bevindt zich momenteel bij de Honkbalbond Ik verwacht het over en kele weken terug. Ik heb in Rotterdam een werkkring als onderhoudsschilder gevon den. Ik ga daar in de toekomst met het oog op de trainingen bij Sparta ook wonen. AMERSFOORT. Amersfoorts eerste- divtsieclub HVC krijgt over het vorige, het lopende en het volgende voetbalsei zoen subsidie van de gemeente. In die drie jaar toucheert de club 30.000 gulden per seizoen, en kan zij tevens een rente loze lening ter waarde van hetzelfde be drag opnemen. MONTE CARLO De Porsches, de laat ste drie jaar oppermachtig in de Rallye Monte Carlo, dreigen de grote verliezers te worden van de veertigste editie van het autosporteven emen t. NIJMEGEN Het Nederlands ijshockey- team heeft in Nijmegen een wedstrijd tegen Smoke Eaters ter voorbereiding op het wereldkampioenschap met 10-9 gewon nen. De tussenstanden waren 5-1, 4-3 en 1-5. Er waren 1500 toeschouwers. SpartaTwente TelstarNAC VolendamHolland Sport DWS—Ajax ADOHaarlem MW—FC Utrecht NECFeijenoord Go AheadAZ '67 GooilandAGOVV ZFC—PEC LimburgiaWV De BaronieFortuna VI. EindhovenHDVS van de FIH, de heer Glichtich, heeft de maatregel om het toernooi tot september uit te stellen, slechts een voorlopig karakter. (Van onze schaakmedewerker) WIJK AAN ZEE Het is boud in Wijk aan Zee een schaker een grote versierder te noemen, doch Hans Ree heeft meer de aandacht op zich gevestigd, dan vrijwel ooit enige speler in de grootmees- tergroep van het hoogoventoernooi. De Nederlandse topman bracht in de ochtenduren het was de derde zitting Kortsjnoj de verwachte nederlaag toe. Dat ging met enkele welgerichte steken. Een knappe prestatie, waarop men lang kan teren.tenzij men *s middags al weer moet aantreden, uitgerekend tegen oud-wereldkampioen Petrosjan. Er hing toen een sfeer van lente-achtig „nu kan alles” in de zaal... na 8 zetten capitu leerde Ree. Hans Ree moest na zijn sensationele zege tegen Kortsnoi alweer snel capituleren tegen Petrosjan. 514 1 afgebr., 11. Lengyel 5 1 afgebr., 12/13. Ree, Langeweg 5, 14. Najdorf 314 1 afgebr., 15. Kuijpers 3, 16. V. d. Berg 2. Meestergreep 12e ronde: Mlnic (Z.S1.)Adorjan (Hong.) remise, Jansa (Tsj.)Ciocaltea (Roem.) remise, Zuidema (Ned.)Hecht (Wdl.) 1-0, Br.- Claussen (Den.)Forlntos (Hong.) remise, Denker (V.S.)—Timman (Ned.) 0-1, Kostro (Polen)—van Seheltlnga (Ned.) remise, Hartoch (Ned.)—Krabbé (Ned.) 1-0, Danov (Z.S1.)—Witkovskl (Polen) re mise. Stand na 12 ronden: 1/2. Adorjan, Hartoch 8, 3. Timman 7)4, 4/6. Jansa, Forlntos, Brinckclaus- sen 7, 7. Hecht 6’,4 +- 1 afgebr., 8/9. Ciocaltea, Minlc 61,4, 10. Zuidema 6 1 afgebr., 11. Kostro S'/i 1 afgebr-, 12. Van Scheltinga 4’,4 1 af gebr., 13. Witkovskl iVi. 14. Danov 314. 15/16. Denker, Krabbé 3 Damesgroep Se ronde: Timmer (Ned.)Cohn (Wdl.) 0-1, Tuk (Ned.)Heemskerk (Ned.) remise, Szota (Polen)—Polihronlade (Roem.) remise, Ivanka (Hong.)—Vreeken (Ned.) 1-0, Kushnir (Rusl.)Jovanovic (Z.S1.) remises, Vokralova (Tsj.)Lazarevlc (Z.S1.) 0-1. Stand na 8 ronden: 1/2. Ivanka, Lazarevic 614, 3. Vokralova 514, 4/5. Kushnir, Jovanovic 414 1 afgebr., 6. Vreeken 414, 7. Polihronlade 314 1 afgebr., 8. Cohn 314, 9/10. Szota, Heemskerk 2 1 afgebr., 11. Tuk 1 1 afgebr., 12 Timmer 1. De internationale hockeyfederatie zal tijdens een vergadering op 27 en 28 maart in Brussel beslissen of het toernooi om de wereldbeker dit jaar nog in Pakistan zal worden gehouden. Volgens de secretaris DEN HAAG. Henny Roos, bestuurs lid van de Internationale Schaats Unie (ISU), heeft uit Leningrad telefonisch bericht gehad dat het Europese schaats- kampioenschap voor dames, dat zaterdag en zondag in Leningrad wordt gehouden, mogelijk moet worden uitgesteld. De temperatuur in Leningrad is mo menteel drie graden boven het vriespunt. Weliswaar wordt binnen enkele dagen vorst verwacht maar dat zal waarschijn lijk niet voldoende zijn om de baan za terdag en zondag in goede conditie te hebben. Volgens de heer Roos was de kans dat het kampioenschap een of twee dagen later wordt gehouden zeer groot. (Van onze sportredactie) EINDHOVEN. Met Eindhoven als middelpunt zal in Nederland van 26 fe bruari t.m. 7 maart het wereldkampioen schap ijshockey voor de tweede afdeling vroegere c-groep) worden georganiseerd. Op liefst negen ijsbanen zullen in ander halve week tjjds 28 wedstrijden worden gespeeld. Goede wedstrijden, daar staan de topploegen van deze afdeling, Frank rijk, Hongarije, Bulgarije en Roemenië borg voor. Outsider Nederland zal daar bij zeker voor de nodige verrassingen kunnen zorgen, hoewel de felbegeerde eerste plaats promotie naar de eerste afdeling en kwalificatie voor de Olym- de, promotieplaats. Dit geweldige toernooi, waaraan acht landen deelnemen, kan een goede pro paganda worden voor de toch al snel groeiende ijshockeybond. Daarvoor durf de het ijverige bestuur van de ijshockey bond de gok aan, de gok van 160.000 tot 170.000 gulden. Want zoveel kost de or ganisatie. Dat geld moet zuiver uit de recettes terugkomen, want de ijshockey bond zoekt nog tevergeefs naar een spon sor. Het kan er uitkomen, want Heeren- veen, Groningen, Nijmegen en Geleen zijn al uitverkocht. Den Bosch en Tilburg zullen ook wel aan de hooggespannen verwachtingen voldoen, zodat alleen Eindhoven, Rotterdam en Utrecht nog de onzekere factoren zijn. Roemenië, vorig jaar met Bulgarije uit de eerste afdeling gedegradeerd, is ongetwijfeld grote favoriet. Roemenië, dat in de eerste afdeling er zelfs in slaagde van Joegoslavië te winnen, be schikt vooral over een zeer sterke jeugd. Zij triomfeerde onlangs in een groot jeugdtoernooi. Voornaamste concurren ten zijn: Bulgarije (dat vijf Russische trainers in dienst heeft), Frankrijk (dat en passant enkele Tsjechen nationali seerde) en Hongarije, dat onlangs nog met 10-1 van Nederland won. Daarach ter komen Nederland en Denemarken, dat ons land dreigt voorbij te stevenen. In de achterhoede eindigt België, eens Europees kampioen maar thans een on betekenende ijshockeynatie. Grote onbekende in dit spel is Groot- Brittannië, dat lange tijd niet mee ge speeld heeft. De Engelsen bereiden zich ondc. een waas van geheimzinnigheid op dit titeltoernooi voor. Resultaten zijn niet bekend, omdat de Britten hun krachten niet met continentale teams hebben wil len meten. De voorbereiding van het Nederlands ijshockey team, hoewel nog nooit zo goed als dit jaar, laat nog veel te wensen over. Voornaamste oorzaak: het ontbreken van financiën. Zo heeft Nederland al meer dan eens een uitnodiging af moeten slaan voor het houden van één- of tweeweekse trainingskampen in Tsjecho-Slowakije. „We hebben dringend een sponsor no dig” zei de heer F. H. Schweers, voor zitter van de ijshockeybond, „Willen we in de toekomst met ons landenteam mee tellen. Dat moet mogelijk zijn, want onze clubs zijn van goed Europees niveau”. Nederland spiegelt zich wat de voor bereiding aangaat aan Zwitserland, dat in de eerste afdeling speelt. De Zwitsers houden de volgende maand twee trai- Voordat het toernooi begint komt de Nederlandse selectieploeg nog vier maal in actie. Gisteren speelde de selectie in Nijmegen tegen Geleen. Op 9 februari komt het selectieteam weer in Nijme gen uit, nu tegen Den Bosch of tegen Hokij. Op 15 februari wordt in Tilburg tegen Tilburg gespeeld en op 20 februa ri tenslotte neemt het selectieteam in Utrecht het op tegen een thans nog on bekend team. Dan moet het gebeuren, in eigen land en mogelijk voor uitver kochte ijsstadions. Op de televisie zal, uit „concurrentieoverwegingen” zoals het bestuur van de ijshockeybond argumen teerde, niet veel te zien zijn. Er zullen slechts vier flitsen van deze wedstrijden worden uitgezonden. pische winterspelen in Sapporo te hoog gegrepen zal zijn, evenals de twee- BRUSSEL. Het wereldhockeytoer- nooi, dat van 12 tot en met 22 februari in Lahore (Pakistan) zou worden gehou den, is voorlopig uitgesteld tot septem ber. Deze beslissing is genomen naar aan leiding van de moeilijkheden die de af gelopen weken in Pakistan ontstonden door het deelnemen van India. De tototips van Jack van der Zee luiden: ningskampen van een week en spelen daarbij nog een serie van zes wedstrij den tegen Hongarije, Roemenië en Joe goslavië. Nederland heeft het moeten doen met een aantal selectiewedstrijden, waarbij dan dikwijls spelers ontbraken, die met hun club competitiewedstrijden moesten spelen. Verder heeft men meegespeeld met het toeronoi in Denemarken, waar de ploeg, ondanks vier nederlagen, goed voor de dag kwam. Gesteund door een enthousiast publiek worden toch draag lijke resultaten verwacht, compleet met enkele verrassingen. Vorig jaar kwam Nederland tot drie punten uit zes wed strijden. (winst op België, gelijk tegen Denemarken). Van de overige landen werd met vrij grote cijfers verloren, waarbij Nederland als excuus veel zie ken en nogal ongelukkige wedstrijden kan aanvoeren. Vorige week heeft Mobashir Hassa, de voorzitter van de Pakistaanse volkspartij, geëist dat India het recht tot deelnemen in Lahore zou worden ontzegd. De reacties van de leiding en spelers van het Nederlands hockeyteam, die zich helemal ingezet hadden voor het toernooi, waren gisteravond in het trainingscen trum Papendal natuurlijk in mineur. Coach Van Grimbergen toonde zich nog het meest stoïcijns. „Ik heb zoiets al eens eerder meegemaakt als speler. Dat was toen we naar de Olympische Spelen in Melbourne zouden gaan, maar dat om politieke redenen ook niet doorging. En nu dit weer. Je kunt je afvragen of er m september wel gespeeld zal kunnen A’orden, want die vete tussen India en Pakistan is er dan ook nog. mag je aan nemen Zou het in september wel door gaan, dan kun je je afvragen of je de spelers dan weer voldoende kunt oppep pen voor zo’n intensieve training als we nu gehad hebben”. En Van Grimbergen noemde nog andere konsekwenties als de moeilijkheden rond de voorbereiding voor München met zo’n uitgesteld toernooi, dat in een voorbereidingsschema voor de OS was opgenomen, en de haken en ogen rond de nieuw te vormen hoofdklasse volgend seizoen. Dc emoties van de spelers laaiden hoog op natuurlijk. Neem doelman Sikking, die de spreekbuis was van de zwaar teleur gestelde hockeyers: „Voor mij hoeft het allemaal niet meer”. Afgebroken partijen nft de 11e ronde: Olafsson (IJsl.)—Andersson (Zwe.) afgebr.. Ree (Ned.)— Kortsjnoj (Rusl.) 1-0. Stand na 12 ronden: 1. Ivkov 8. 2/3. Gllgoric, Petrosjan 714, 4. Andersson 7 2 afgebr., 5. Hübner 7, 6. Olafsson 6)4 2 afgebr., 7/8. Hort, Kortsjnoj 6’,4 1 afgebr., 9/10. Donner, Mecking „Er is ter sprake gekomen dat ik in vast dienst van Hunting Lambert zou I; treden. Zo ver is het echter nog niet. Wij willen eers zien hoe de zaken zich 1; ontwikkelen. Het programma is uiter- g aard voor een grote uitbreiding vat- g baar. Daarbij denk ik niet alleen aan g het organiseren van voetbalwedstrij- den. Maar bijvoorbeeld ook aan het 5 over laten komen van cricketteams. 5 naar Nederland. Als ik in volledige dienst zou treden dan zou de zaak trou- I; wens niet alleen tot Nederland beperkt 1; blijven. Ook een land als Duitsland is uitermate geschikt voor het uitwis- g selen van voetbalelftallen met Enge- g land, omdat er min of meer hetzelfde g speltype wordt gehanteerd.” Er ontstaan bij het organiseren van deze wedstrijden vaak specifieke pro- 5 blemen, waarover Van der Zee op- 5 merkt: „Het feit dat geen van de be- I; stuursleden van een vereniging Engels g spreekt vormt vaak al voldoende aan- leiding voor een club om niet op on- g ze aanbiedingen in te gaan. Dat is ech- ter nergens voor nodig want ik kan ook als tolk fungeren. Dat is geen pro- i bleem.” I De werkzaamheden van Van der Zee 11 beperken zich echter niet tot het or- I ganiseren van wedstrijden tussen ama teurclubs. Hij heeft ook al verschillen- 1 de semi-profclubs in het verleden over g laten komen. Het is duidelijk dat er dan wel geld op tafel moet komen. Het zijn bedragen (voor reis- en ver- s blijfskosten en een premie voor de spe- Iersdie variëren -van vier- tot tiendui zend gulden. Om gerenommeerde clubs I; hier naar toe te halen is nauwelijks I; een haalbare kaart. Van der Zee: „Als je bijvoorbeeld een Manchester City g zou uitnodigen dan zou er echt wel met de geldbuidel gerammeld moeten worden. Jé moet dan ook het feit be talen dat het de Engelse bekerwinnaar is. Om zo’n club hier naar toe te halen is alleen maar haalbaaar voor een Ajax of Feijenoord.” e Verbijstering, vooral onder de velen, die de strijd op de demonstratieborden volgden. De Nederlander had een venijnig tussenzetje in een wat ongebruikelijke ouverture overzien. Iets om lang over na te kaarten, maar voor Ree minder ple zierig. Hij is immers nog steeds op weg naar een meesterresultaat van 6>/s punt. Dat is overigens niet onhaalbaar gewor den, maar wel bemoeilijkt, hij heeft er 5. In de hoogste regionen is de zaak nog steeds onduidelijk, zij het, dat het oprukken van Ivkov alleszins reëel moet worden genoemd. Andersson, de 19-jarige is aan een complete physieke ineenstor ting toe. Hij speelt zo ongeveer 9 uur per dag, nog ongeacht het aantal uren, dat hij analyseert. Dat kan geen mens volhouden. Tegen Hort verloor hij na zeven uur steenhard vechten. Tegen Olafs son staat hij minder. Dat het toernooi-comité overigens reeds overweegt hem opnieuw te inviteren voor het jaar 1972 mag een gelukkig plan wor den genoemd. Gisteren was Olafsson jarig (36). Hij vierde het in de ochtenduren met 2 uur beuk-schaak op Andersson en vervolgens met een remise, na twee zittingen, tegen Lengyel. In deze partij had de IJslander meer verdiend dan hij ontving. Aandacht voor de meestergreep, waar Hartoch zijn gestage opmars thans heeft bekroond, door tot de gedeelde eerste plaats op te klimmen. Hij versloeg Krab bé rechtstreeks, terwijl Adorjan omzichtig en snel remiseerde met Minic. Het mees terresultaat, waar Hartoch met nadruk op uit is, ligt op 9% punt. Timman won gedecideerd tegen Denker. Deze jongeling heeft toch wel zeer veel in de vingers. Hij heeft eindelijk eens geen hangpartijen meer, en kan, met slechts een half punt achterstand op de leiders, de toekomst met vertrouwen tegemoet zien. Jammer mogen we het noemen, dat mevrouw Vreeken in de internationale da mesgroep de eerste nederlaag heeft gele den. Het was de Hongaarse Ivanka, die het haar aandeed. Daar de Tsjechische Vokralova verloor tegen mevrouw Laza- revic is er tamelijk wat beweging in de tot nog toe starre ranglijst gekomen. Me vrouw Vreeken zal hard moeten terug vechten voor een (zesde) prijs. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Amateurclubs die tij dens Pasen of Pinksteren thuis een wedstrijd wensen te spelen tegen een Engels team, dat reis- en verblijfskos ten voor eigen rekening neemt, worden uitgenodigd om hun wensen kenbaar te maken aan Jack van der Zee, Antil- lenstraat 9 in Santpoort de Nederland se vertegenwoordiger van Lambert Sports Services. Een opmerkelijke advertentie van deze strekking kon men vorige week aantreffen in één van de Nederlandse voetbalweekbladen. Hunting Lambert is de verzamelnaam van een hele gro te Engelse industriegroep. De reisor ganisatie die sportreizen organiseert is in het bezit van een aantal namen van voetbalverenigingen (die aan Van der Zee worden doorgespeeld) die naar Nederland willen komen om hier één of meer wedstrijden te spelen. Op merkelijk is dat de amateurclubs zelf hun reis- en verblijfskosten betalen. Van der Zee legt uit: „De besturen van die clubs zien het bijvoorbeeld als de beloning van een goed seizoen. Het wordt ook vaak in de vorm van een jubileumgeschenk gepresenteerd. De spelers beginnen dan aan het begin van het seizoen zelf al te sparen, om- dat het ook voor hen een pleziertje is. De enige kosten die ik de clubs uit Nederland in rekening breng zijn de vervoerkosten op de dag van de wed strijd. Er moet een bus zijn om de spe lers van het hotel waar men logeert af te halen.” Van der Zee heeft sedert 1967 al zo’n zestig wedstrijden van deze aard ge- organiseerd. Eerst in samenwerking met Clubs Sports Tours international i ltd en sedert 1 oktober met Hunting I Lambert. Van der Zee is een uiterst I druk bezet man. Naast zijn dagtaak bij de KNSM, waar hij werkzaam is op de operationele afdeling, en zijn con- tractfunctie bij Telstar (waar hij de ge- nodigden van de tegenstander en de scheidsrechter ontvangt)gaat vrijwel alle vrije tijd die hij over heeft naar Hunting Lambert voor wie hij de za- I ken pro deo behartigt. Van der Zee: U fe- 1?' -

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 19