Kerbertasyl uitgebreid weer DE ARK Oorspronkelijk blijspel in Velsen DRIE VERENIGINGEN TOT EXCURSIE NAAR POSTMUSEUM I „DANDY” DEBUTEERDE MET SUCCES ENSEMBLE „V.A.T. ’71 SAMENGEVOEGD „DISCOBOYS” IN Kennemer Kruimels Nog tot en met zaterdag profiteren in de grandioze HOME SHOPruiming Vloerbedekkingen, gordijnen, vitrages, matrassen, dekens, tafelkleden, spreien en hoofdkussens gaan weg met fabelachtige kortingen. Tot en met zaterdag nog. Sla dus snel uw slag. IBBO VERENIGINGSNIEUWS Cursus emailleren huidverzorging en Nu capaciteit voor ruim Nieuw toneelgezelschap in Velsen Feestavond van NEDERLAND 5 tachtig honden „Tropenvrienden11 Oorzaak geluidshinder spoedig weggenomen I „De Lammelingen" Dansen en kienen bij YÏ/ 7 WOENSDAG 27 JANUARI 1971 Fries toneel Exclusieve couture bracht in een vrije produktie, on der regie van Adrian Brine. Onder auspiciën van de kunst kring „Voor Allen” zal er maandag 1 februari in de Velsense Stads schouwburg weer een zogenoemde „vrije voorstelling” worden gege ven, te verzorgen door de vier be kende Nederlandse acteurs en ac trices Guus Hermus, Bep Dekker, Ton van Duinhoven en Ina van Faassen. Het zijn twee echtparen, die optreden in het speciaal voor hen door Dimitri Frenkel Frank geschreven blijspel „In de holte van je arm”. Het stuk is dan ook in nauwe samenwerking met de spelers ontstaan en wordt uitge- Het nog maar enige maanden geleden in IJmuiden opgerichte majo- rettenpeloton „Dandy” heeft imiddels gedebuteerd en daarbij zijn eerste successen mogen incasseren. Dit eerste optreden geschiedde tijdens het Prinsenbal dat onlangs door de carnavalsvereniging „De Zeezotten” uit Beverwijk in het verenigingscentrum „De Slof” aan het Raamveld werd gehouden. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN De reeds geruime tijd bestaande samenwerking tussen de drie Velsense toneelverenigingen „K.Z.O.S.”, „PALVU” en „De Planke- niers” is thans vastgelegd in een definitieve combinatie. De besturen hiervan hebben namelijk tot ophef fing van de bestaande verenigingen besloten, om daarbij tevens tot de op richting van een nieuw gezelschap over te gaan. De naam van deze ver eniging is „V.A.T. ’71”, uiteraard een afkorting van „Velsens Amateur To neel”. „Pelikaan-eiland" Aanleg en onderhoud van Licht- en Krachtinstallaties Kegelrob Dog V elsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk ywvwwwwwwvwwwvw ADVERTENTIE ADVERTENTIE o» Ml 1, 36 ORIONWEG 88 - IJMUIDEN - TEL. 12232 door „VAT ’71” ook thans de regie weer is toevertrouwd. Dit bleek overigens een goed idee te zijn geweest, omdat het peloton er in derdaad in is geslaagd twee fleurige shows te verzorgen, waarvan vooral het beatnummer met bijzonder veel enthou siasme werd ontvangen. Het publiek be geleidde een en ander voortdurend met een spontaan applaus, hetgeen uiteinde lijk resulteerde in een staande ovatie, welke menige majorette een traantje van geluk in de ogen bracht. Hierbij kon worden aangetoond dat het lawaai werd veroorzaakt door het uitvallen van de geluidsdempers bij Centrale II, welk euvel de volgende dag direct door Hoogovens werd hersteld. Hierbij kwam men nog overeen dat openbare werken na de reparatie kan controleren, of hiermee afdoende maat regelen zijn getroffen. Het bestuur van de werkgroep geeft dan ook gaarne uit drukking aan zijn erkentelijkheid voor de snelle wijze, waarop de oorzaak van deze geluidshinder kon worden uitge schakeld. Dank zij dit succesvol optreden werd instructeur Westerwal later op de avond door prins Albert I (Ab Geldermans) nog benoemd tot opperballetmeester en daarbij onderscheiden met de Orde van de Wijkertoren. IJmuiden, Marktplein 21 Modelwoning, Zwartemlerenvlak 9, IJmulden-ZeewIjk. Altijd volop parkeerruimte. n 0, l-, I. >r i- -t 1, Voor de goede orde volgen hier nog eens de telefoonnummers, waar derge lijke klachten kunnen worden gemeld. Dit zijn: Beverwijk, 02510-39003; Heems kerk 02510-39000 en Velsen 02550-15446. 56 n: 8, 8, m !0, te t- 7- at te m n. Plein-194Ö-1945 nr. 48 HOME SHOP IJMUIDEN. Een Friese toneelclub uit Alkmaar komt zaterdag 30 januari naar IJmuiden, om hier in het verenigingsge bouw „De Rank” aan de Koningin Wilhel- minakade een toneelavond te verzorgen voor „Fryske Trou”. Opgevoerd wordt „It moat fen dokter”, een blijspel in drie be drijven door Kurtz Gordon, dat door B. Westra in het Fries is vertaald. Regisseur is de heer J. A. Hogeveen. Bjj het bestuur van de werkgroep „Leefbaar Milieu IJmond” is men meest al niet zuinig met gerechtvaardigde kritiek in gevallen, waar het geluids hinder of milieuverontreiniging betreft. Aan de andere kant bestaat hier ook voldoende sportiviteit om van zyn waardering te getuigen, wanneer door een bepaalde instantie onmiddelljjk en met goed gevolg is Ingegrepen. Zoals enkele dagen geleden, toen Wijk aan Zee werd geplaagd door een alles overheersend lawaai, dat afkomstig was van het ten zuiden van de Zeeweg ge legen Hoogoventerrein. Door de secre taresse van de werkgroep, mevrouw E. J. Elout uit Wijk aan Zee werd daarop een telefonische klacht ingediend bij openbare werken in Velsen, waarna reeds binnen het uur een der „hinder - wetmensen” aanwezig was om ter plaat se een onderzoek in te stellen. De afdeling IJmond van de ontspan ningsvereniging „De Tropenvrienden” geeft zaterdag 30 januari haar eerste feestavond van dit jaar in het vereni- gingscentrum „De Slof” aan het Raam- veld in Beverwijk. Het programma wordt verzorgd door het combo „All Rythms”, „De Johnny Bridge Selection” en de parodist Riny van der Lee. Uiter aard kan er worden gedanst en zullen ook de Indische hapjes weer verkrijg baar zijn. Het bestuur van het historisch ge nootschap „Midden-Kennemerland” stelt leden en belangstellenden in de ge legenheid deel te nemen aan een excur sie naar het Nederlands Postmuseum in Den Haag, welke zaterdag 30 januari zal worden gehouden. Men vertrekt hiervoor des middags om half twee van het Stationsplein in Beverwijk, waar ook bezitters van een eigen vervoer middel zich bij kunnen aansluiten. Dit interessante museum geeft een beeld van het heden en verleden van posterijen, telegraaf en telefoon, zodat hier voorheen en thans gebruikte appa ratuur geheel bedrijfsklaar staat op gesteld. Voorts worden in een afzonder lijke galerij de methoden voor het vervaardigen van postzegels verklaard, terwijl deze tevens een collectie zegels uit de gehele wereld bevat. Inlichtingen over deze excursie zijn verkrijgbaar bij de heren R. M. T. Ver- wer, Van Tuyllweg 9, Velsen-Zuid en K. Groot, Boogaardlaan 7, Beverwijk. ''vw\maaaaaaaaaaa/wvv\aa/vvv\aa/\/vvv\aa/v\/\aaaaaaa^^ ADVERTENTIE Het is aldus een modem blijspel ge worden over twee echtparen van totaal verschillende afkomst en die beiden uit het gareel zijn geraakt. Hun onderlinge verhoudingen zijn daarbij op een beur telings komische en ontroerende wijze aangegeven, waarbij bijna alles wordt aangeraakt wat de Nederlanders mo menteel beweegt. Deze voorstelling is dus ook voor niet abonnement- en couponhouders toe gankelijk, ofschoon deze categorie wel recht van voorbespreken heeft. Op de foto een scène uit „In de holte van je arm” met Guus Hermus en Ina van Faassen. Een indruk van het geheel vernieuw de asiel. Op de voorgrond de Deense dog die hier ondanks de fraaie in richting en de goede verzorging niet kan wennen en waarvoor men een nieuw tehuis zoekt. In de jongerensociëteit „De Ark” aan het Kerkplein in Oud-Velsen wordt za terdag 30 januari een discotheek-dans- avond gehouden, met medewerking van „De Discoboys” uit IJmuiden. De pret begint om 21 uur, met vrije toegang voor alle leden. Bij voldoende belangstelling kunnen straks bij de stichting „Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting” in Velsen weer cursussen worden gevolgd in email leren en huidverzorging, waarvan de eerste maandag 15 februari zal begin nen. Deze bestaat uit vier lessen in de techniek voor het vervaardigen van ori ginele kettingen, oorclips, broches, ges pen en kleine gebruiksartikelen. De eerste les van de cursus in huid verzorging is vastgesteld op donderdag 11 februari, waarbij onder meer aan dacht zal worden besteed aan het ex perimenteren en oefenen met verzor- gings- en make up-artikelen. Met als motto dat een goed verzorgd ui terlijk niet aan een bepaalde leeftijd behoeft te zijn gebonden. Deze cursus is dan ook bestemd voor jonge en oudere da mes en bestaat eveneens uit vier lessen. Beide cursussen worden gegeven in de gemeentelijke huishoudschool aan de Troelstraweg in IJmuiden-Oost, terwijl alle inlichtingen hierover zijn te ver krijgen bij het bureau van de stichting, Willebrordstraat 102, telefoon 10715. Het kantoor is geopend van 9.30 tot 12.30 uur. Door dit alles kan de oprichting van deze nieuwe vereniging worden be schouwd als gevolg van een even geluk kig als verstandig besluit. En voor de donateurs moet het straks plezierig zijn te kunnen ervaren, dat voor hen beken de namen als Jan Wijker, Henny Zwa nenburg, Cor Gravemaker, Jo Belfroid, Lilian de Vente en Will Mooij op deze wijze niet voor het amateurtoneel verlo ren zijn gegaan. v I Modehuis IJmuiden PL... IT'IC Door de carnavalsvereniging „De Lammelingen” uit Velsen wordt zater dag 30 januari in café „Du Commerce” aan het Marktplein een kienavond ge houden, waarbij tussen de ronden door gelegenheid voor een dansje zal worden gegeven. De muziek hiervoor wordt ver zorgd door het trio „De Marletons”. Voorts heeft het bestuur het pro gramma rond voor het carnavalsfeest, dat is vastgesteld op zaterdag 20 fe bruari in de zalen van de voormalige PEN-centrale aan de Kanaalstraat. Me dewerking zal worden verleend door een boerenkapel met majorettes, het harmoniekorps „Soli” en een bekend trio, waarvan de naam terwille van de verrassing nog even wordt verzwegen. Men hoopt op een grote opkomst van gekostumeerde feestgangers, waarvoor een aantal fraaie prijzen beschikbaar wordt gesteld. Bij dit alles verzorgen „De Lamme lingen” vrijdag 19 februari nog een feestavond voor invaliden en bejaarden in het verenigingscentrum „De Slof” aan het Raamveld in Beverwijk. het immers door een gezamenlijk bud get mogelijk gemaakt de Velsense Stads schouwburg te bespelen, waar men kan beschikken over een uitstekende accom modatie en een bekwaam toneelmees ter. Voorts werd men op deze wijze in staat gesteld een beroepsregisseur aan te trekken, die op zijn beurt de opvoe ring een goede bezetting heeft kunnen meegeven, omdat hem hiervoor een rui me keuzemogelijkheid werd geboden. Dit is ook het geval met de voorstel ling, waarmee „VAT ’71” zich straks in mei in de Velsense Stadsschouwburg in zijn nieuwe vorm aan het publiek zal presenteren. Hiervoor werd tot opvoe ring besloten van „Pelikaan-eiland”, een bijzonder goed blijspel van de bekende Engelse auteur J. B. Priestley, die hier met veel talent de juiste dosering hu mor en spanning heeft samengebracht. Vandaar dat het stuk precies beant woordt aan het beginselprogramma” van de nieuwe vereniging, dat het pu bliek „geen zware problemen of lach-of- ik-schiet-kolder” in het vooruitzicht stelt, maar „plezante stukken, opgevoerd on der goede leiding”. „Pelikaan-eiland” werd ongeveer tien jaar geleden voor het eerst in Nederland (met groot succes) gespeeld door het toenmalige toneelgezelschap „Puck”, on der regie van Walter Kous en met Wim van den Brink, Nell Koppen, Ellen de Thouars en Eric van Ingen in de voor naamste rollen. Tot de spelers behoorde ook Will van Seist, die toen nog aan het begin van zijn carrière stond en aan wie (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN Het Kerbertasyl achter het zwembad aan de Heerenduinweg is weer belangrijk uitgebreid en verbeterd. Er staan nu twaalf fraaie kennels van twee bij drie meter en vier grote hokken van drie bij drie meter. De houten hok ken werden geheel vervangen. De ken nels zijn nu opgetrokken van beton en steen en in plaats van houten deuren met gaas zijn nu traliedeuren toegepast. Alle kennels kregen lichtdoorlatende kappen. Op de fris geschilderde deuren zijn diervoorstellingen getekend, alle maal op dezelfde hoogte en dat geeft een aardig effect. Ook de binnenplaats met de speelruim te is opgeknapt. Hier ontstond een klein waterpartijtje en door het benutten van een gekapte iepenboom als sierelement en met de levende have, die hier vrij rond loopt vier konijnen en twee eenden op dit moment kreeg men hier het effect van een binnentuin. De hele inrichting van het asyl getuigt nu nog meer dan voorheen van het feit, dat de mensen die hier werken van hun werk ook hun hobby maken en dat lijkt ons bijna voorwaarde voor een asyl, waar men in de zomertijd de eigen huis dieren graag enige tijd in pension doet tijdens de vakanties. Voor de zwerfdieren is er voldoende ca paciteit. Wat de pensiondieren betreft heeft men nu de maximumcapaciteit De heer A. P. Westerwal jr„ instruc teur van het peloton had bij het ac cepteren van deze invitatie eerst nog even geaarzeld, omdat „Dandy” voor dit optreden wellicht onvoldoende ge oefend zou zijn. Maar dank zij het en thousiasme van de meisjes en een aan tal extra repetities, kon uiteindelijk toch tot een debuut worden besloten. tachtig tot negentig honden bereikt vol gens de beheerder, die vindt, dat men bij een verdere uitbreiding de dieren riet meer die verzorging kan geven die men noodzakelijk acht. Met drie mensen heeft men nu in de toptijd druk werk. Deze winter werden er in het asyl vier zwanen uit de polder gebracht. De die ren waren totaal verkleumd. In het asyl werden zij met grote zorg omringd, maar één zwaan overleefde het niet. De an dere drie zijn later, toen het weer war mer werd, „in goede doen” naar de pol der teruggebracht. Een speciale gast was enkele weken ge leden een zeehondje, dat op het strand gevonden was. Ook dit dier kreeg alle zorg. Toen het weer hersteld was bracht de beheerder van de kennel het naar het strand terug. Het dier zwom aanvanke lijk weg, maar keerde toen terug en ver drong zich weer om de beheerder. Die liet het dier even later opnieuw wegzwem men, maar ook nu duurde het niet lang of het dier kwam terug. Dat is merkwaardig, omdat, naar later bleek, deze dieren bij zonder schuw zijn en zich vrijwel nooit aan iemand hechten. De beheerder belde Artis op en daar adviseerde men het dier maar naar deze dierentuin te brengen. In Amsterdam werd vastgesteld, dta het een vier maan den oude kegelrob was. Artis had er drie gehad, maar twee daarvan waren ge storven. Men was nu zeer gelukkig met het IJmuidense exemplaar, want nu heeft men in Amsterdam weer een paartje. De ze week werd nog gemeld, dat het dier het uitstekend maakt, maar het is nu wel agressief geworden, terwijl men het in het asyl kon aaien. In het asyl loopt op het ogenblik vrij rond een grote Deense dog, afkomstig uit de IJmond. Het dier is er al veertien dagen, maar het kan niet wennen in de kennel. Het is typisch een huisdier. De hond is vijf jaar oud en heeft een stam boom. Men zou graag een nieuw tehuis voor dit dier vinden. Eventuele gegadig den moeten er wel rekening mee houden, dat het dier geen trappen kan lopen en dus alleen maar geschikt is voor een be nedenhuis, of desnoods een flat met een lift. Dit besluit zal voor de donateurs van deze verenigingen wellicht geen grote verrassing betekenen, omdat zij reeds van enkele geslaagde voorstellingen ge tuige zijn geweest, welke door de drie gezelschappen gezamenlijk werden ver zorgd. De laatste opvoering in deze se rie was die van het blijspel „Zachtjes met de deuren”, onder regie van Will van Seist. Zowel voor de donateurs als voor de spelers hebben deze gecombineerde voorstellingen enige beduidende voorde len opgeleverd. In de eerste plaats werd WOENSDAG 27 JANUARI Stadsschouwburg, 20 u. „Het witte te- jater”. Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945, 19 tot 21.30 uur. IJmuider Harmonie, in het Gemeentelijk Vergaderlokaal, Abeelenstraat, 20 uur: re petitie orkestafdeling. Sporthal Zeewyk, 19-22.30 u. Badminton vereniging Velsen. DONDERDAG 28 JANUARI Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, openbare gemeenteraadsvergadering; aanvang 19.30 uur. P.v.d.A., openbare bijeenkomst om 20 u. In gebouw Velserduin, Velserduinplein, IJmuiden. Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945, IJmuiden 10-12.30 en 14.30-17.30 uur; uit- leenpost Bejaardenhuis, Keizer Wilhelm- straat, 15.30-17 uur; filiaal Santpoort-Z. Willem de Zwijgerlaan 72, 14.30-17.30 uur en 19-21.15 uur. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden: bejaardensoos, spreekuur sociale raadsman, balletgroepen, tienersoos, peuteroppas. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting. Spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 02550-10715. Manly Sport, boksles en training in de gymnastiekzaal van de Moerberg Comité- school aan de Kerkstraat, IJmuiden-West, van 19.30 tot 21.30 uur. De Ring, bokstraining in de gymnastiek zaal van de F. L. Ossendorpschool, IJmui den. ingang Wijk aan Zeeërweg. Velserbad, Briniostraat 18, IJmuiden, 6.30-8 uur gemengd zwemmen, 8-12 uur zwemmen, 13.30-16.15 uur schoolzwemmen, schoolzwemmen, 12-13.15 uur gemengd 16.15-16.45 uur zwemlessen, 16.45-18 uur gemengd zwemmen, 18-18.30 uur zwemles sen, 18.30-22.30 uur zwemvereniging CSB. 21.50-22.50 uur duikersvereniging. Bethlehemkerk, Radarstraat, 13.30-16.30 uur, bejaardensoos in een der lokalen. Sporthal Zeewijk, 19-22.30 uur: Badmin tonvereniging Velsen. WOENSDAG 27 JANUARI De Slof, Raamveld. 20 u. Koreaans karate Vormingscentrum Roestvry, Hoflander- weg 104. 20 u. open huis met als gespreks thema „Vietnam is vlak bij huis”. Huize Scheybeeck, Velserweg. 20.15 u. jaarvergadering lawntennisclub Wester- hout. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.45-22 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44: vol wassenen 19-21 uur. DONDERDAG 28 JANUARI Beverwijkse Sportraad. Huize Schey beeck, Velserweg. 20-22 u. spreekuur. De Slof, Raamveld. 14 u. bejaardensoos. 20 u. open tafeltennissoos. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 u. WOENSDAG 27 JANUARI Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 19-21 u. DONDERDAG 28 JANUARI De Zandkraai, Handelstraat. 9.30 en 10.30 u. bejaardengymnastiek. I*' te*4 IP** -

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7