VIJFHUIZENSE POP RAAKT ITALIAANSE SNAREN SOOSAGENDA I NEDERLAND POPTEMPEL Top de pop pop dertien Ook vijfde vlucht nu nagenoeg vol IN DE UMOND tiii Angela Gert en ■|l en o//nn<r Heemskerk MET JUMBO NAAR BRUSSEL Beverwijk IJmuiden uit POLITIERECHTER PROFITEER NOG ENKELE DAGEN VAN ONZE OPRUIMING iMi c. orne»*'* ■Hs DONDERDAG 28 JANUARI 1971 11 Voor de Oplichten BURGERLIJKE STAND De door flatneuroses geplaagde Schalkwijker die de koene sprong over de Ringvaart richting „platte land” waagt en zich aan een avond lijke wandeling door het net nog landelijke Vijfhuizen overgeeft, loopt het risico ter hoogte van de r.-k. kerk door dreunend beatge- weld uit zijn rustend gepeins op geschrikt te worden. In de kerk- kelder oefent namelijk drie keer per week de trots van Vijfhuizen: de beatgroep Qualified Section, vijf nuchtere jongens die door een ongelooflijk toeval binnen de ge zichtskring van de Italiaanse tele visie zijn gevallen en binnenkort een uitnodiging voor een optreden zullen krijgen. Luxor Cinema Marquette Stadsschouwburg I City Kennemer theater IJmond HEEMSKERK ADVERTENTIE HERENMODE Wester- Groen- en Naam VARA-Koos 3 februari: Adres Woonplaats aantal personen .V. m. unie Marktplein/hk Lange Nieuwstraat IJmuiden weekend duizenden zijn in Nederland, met dit verschil dan dat in de Eem- straat een vertegenwoordiger van de Italiaanse televisie aanwezig was. Kun je d’r maar niet genoeg van krijgen? Van Pop, beat, soul, blues, Maak je maar niet ongerust want alle Lou van Reesen, Paul Ackets, Barry Vissers en niet te vergeten de omroep- zuilen schijnen zich dit jaar in een krankzinnige slag te willen storten om jou naar de Amsterdamse poptempel die nog altijd Concertgebouw heet of ach ter het blauwe, magisch venster te krij gen. Ten bewijze volgt hier het rijtje ..pophappenings” van de eerste twee maanden (en we zuilen er nog wel een paar vergeten zijn). Shirley Bassey, 6 februari: AVRO-tv: 45 minuten kleuren special. Joy of Cookin», 13 februari: concert in Amsterdam. Strawbs, toerneetje door Nederland in januari. McGuiness Flint, was op 26 januari in AVRO’s TopPop en op 20 januari 20 minuten in TROS Jam; 4 februari: Tros Jam-special. Ravi Shankar, was op 16 en 17 januari in Amsterdam en Rotterdam. Peddlers, Posthuma. Stamhut. De Albert Schweitzer-pad- vindersstam opent op zaterdag 6 februari de nieuwe stamhut. Óm vier uur komen de leden van de stam in het Padvindersduin bijeen. Na de opening zal een broodmaal tijd gehouden worden. NOG VELE VOORDELEN OOK IN KLEINE MATEN Crazy Inn, Kokstraat 13, zaterdag: discodansen en optreden van „trouba dour” Paul Marsel je. Royal Flush, zaterdag: dansen met Muzanda en Lion. De Ark, Kerkplein, Velsen-Zuid, vrij dag en zaterdag: soos. Deining, Ripperdastraat 13a, zaterdag: Have mercy. De Weyman, Hoofdstraat, Santpoort, zaterdag, zondag: Qualified Section. Eric Burdon War, 19 februari: Con certgebouw Amsterdam en Doelen Rot terdam. Heeft in januari toerneetje ge maakt en was op 21 januari te zien in VPRO’s Pik-in. 1. Nothing Rhymed Gilbert O’Sullivan; 2. My sweet lord George Harrison; 3. Peace Planet Ekseption; 4. Rose garden Lynn Anderson; 5. I hear you knocking Dave Edmunds; 6. Yesterday when I was young Ch. Aznavour; 7. Knock three times Dawn; 8. Hans Brinkers’ Symphonic Holland; 9. Both sides now Euson; 10. She likes weeds Tee-set; 11. Wang-dang-doodle Livin’ Blues; 12. Immigrant song Led Zeppelin; 13. Rozen die bloeien Corrie en de rekels. „U deed het zeker om de verzekering op te lichten” was het antwoord dat de politierechter zélf gaf toen hij een 26- jarige kabelmonteur uit Beverwijk vroeg waarom hij begin september 1970 aangifte had gedaan van de diefstal van zijn auto BURT KENNEDY is de laatste jaren be kend geworden als regisseur van humoris tische wild west-films. Aldus vervaardigde hij ook „Young Billy Young” met Robert Mitchum als Kane, die om die dood van zijn zoon te wreken het baantje van she riff accepteert. Deze toont zich hierbij een Ike Tina Turner, 29 januari: con certen in Amsterdam en Rotterdam (Concertgebouw en Doelen); 18 februari: 75 minuten VPRO kleuren special. Direct na inschrijving ontvang ik van uw reisbureau Anthony Veder een reisschema en gegevens over de wijze van betaling. In het Enschedese schijnt de onna volgbare vrouwelijke sterretjes speur der Gert Timmerman alweer een gouden keeltje ontdekt te hebben. Het behoort toe aan de 13-jarige Angela Capelle, nichtje en hoopt Gert spoedig ook concurrente van de al even jonge Wilma die weer een con currente schijnt te zijn van de al niet veel oudere Heintje. Beatnieuws en opgaven voor de soosagenda kunnen rechtstreeks worden gezonden aan: Redactie Haarlems Dagblad, rubriek Hop- pelepop, Grote Houtstraat 93 in Haarlem. De inzendings termijn voor iedere aflevering sluit dins dagmiddag. terwijl hij wist dat een vriend van hem, die geen rijbewijs bezat, een ongeluk had gehad met de wagen. De politie kwam er echter weldra achter hoe de vork in de steel zat. Als reden gaf de man op dat hij niet all-risk verzekerd was, en bang was geen vergoeding te zul len krijgen. „Een voorbereiding tot poging tot op lichting” zo kwalificeerde de officier de handeling van de monteur. Mr. Van der Valk Bouman kon enig begrip opbrengen voor de gehechtheid van de man aan zijn auto. Hij fronste echter bedenkelijk zijn wenkbrauwen toen hij hoorde dat de man een recidivist was. „Als gunst, als tegemoetkoming van de rechtbank en het openbaar ministerie” wil de hij slechts een boete eisen van twee honderd gulden met daarbij een voorwaar delijke gevangenisstraf van een maand en een proeftijd van drie jaar. De politie rechter verminderde de boete tot honderd- vijftig gulden. Wat de gevangenisstraf en de proeftijd betreft deed hij conform uit spraak. voldoende. Uw reisverzekering is bij de reissom inbegrepen. Niet inbegrepen is de luchthavenbelasting 6,50 per per soon. Commin, Kromhoutlaan 55, zaterdag: jeugdcafé. De Schaapskooi, Italiëlaan/Frankrijk- laan, zaterdag: disco. RubbLshheap, Bavokelder, gracht, zondagmiddag: soos. City-Club Kamis, Nieuwe markt 5, zaterdag: dansen. Sfeer '69, Ged. Oude Gracht 24, vrij dag, zaterdag en zondag: soos. Toy-Toy, Stoofsteeg 1, iedere avond: dancing. films HAARLEM „Dat doorrijden na het be trokken zijn bij een aanrijding is een bij zonder naar feit. Het is waarschijnlijk een teken des tijds. Het fatsoen neemt af, men rijdt maar aan, daarbij het risico nemend dat men wordt gesnapt Als men dan voor moet komen rekent men op een slap straf je. Ik vind dat de rechtbank maar eens streng tegen dit soort dingen moet optreden”. Dit zei de officier van justitie, mr. Van der Valk Bouma, tegen een 29-jarige in woonster van Wijk aan Zee, die in septem ber van het vorig jaar met haar auto tegen een in een parkeerhaven staande auto was gereden, even was terug gegaan en daarna weer was doorgereden. „Het was slecht weer, het hoosde uit de lucht” trachtte zij als verontschuldiging aan te voeren, maar de politierechter, mr. Reeling Brouwer, maakte haar duidelijk dat zij voor het doorrijden en niet voor de aanrijding zelf terecht stond. De officier eiste voor wat hij noemde „dit onfatsoen” een boete van driehonderd gulden en een ontzegging van negen maan den. De politierechter sloot zich wat de boete betreft bij de eis van de officier aan; van de ontzegging maakte hij drie maan den. De uitnodiging is er eigenlijk al; het wachten is alleen nog op de defi nitieve toezeggingen. Enkele weken geleden speelde Qualified Section voor een sociëteit in de Eemstraat in Haar- lem-Noord. Een optreden zoals er elk Moulin Rouge, Kleine Houtstraat, Iedere avond café, in weekend ook dancing. Zegt manager Geerdink: „Vooral on ze vocale nummers sloegen bij hem erg in. Die zangnummers doen het al tijd erg goed in Italië. De Italiaan was in Nederland om zeven Nederlandse groepen, waaronder Ekseption, Sho cking Blue, Tee Set en Brainbox, te contracteren voor een show die eind maart in Italië op de TV moet ko men. Qualified Section zit daar naar alle waarschijnlijkheid nu ook bij. preuts, waar het nu opnieuw tot en met woensdagavond van kan getuigen. VOOR DE REST van deze week kan het publiek verder nog kiezen uit „Als de naakte wind der zee” en „Vuurgevecht aan het front”, welke films zijn bestemd voor de nachtvoorstellingen van vrijdag en zaterdag. Laatstgenoemde film wordt in de tweede matinee van zondag her haald, in de eerste voorafgegaan door de sprookjesfilm in kleuren „Niels Holgers- sons wonderbare reis”. „Dat moet wel”, vinden ze in Vijf huizen, „anders kom je nooit ergens”. Voor het Italiaanse avontuur gaat Qualified Section eerst (half februari) nog even proberen het provinciale ima go wat op te vijzelen door de Hille- gomse Tulpentrofee te winnen. Zater dag en zondag is de groep te horen en te zien in „De Weyman” in Santpoort; zaterdag 6 februari fungeren ze als het live-paradepaardje van de Veronica- drive-in-show die dan door de Oude Veilinghal van Aalsmeer knalt. Peter Fonda en Jack Nicholson de hoofd rol vervult in een boeiend verhaal over jonge mensen. Hiermee wordt in een pa thetisch doch levensecht beeld een helder inzicht gegeven op een onbegrepen jeugd, welke zich ziet geconfronteerd met de vijandschap en jaloezie van de gezeten bur gerij. Deze opmerkelijke film wordt nu van heden- tot en met dinsdagavond in Heemskerk vertoond, welke serie alleen in de eerste matinee van zondag door „Het zwaard van de Islam” wordt onder broken. EEN DER BELANGRIJKSTE films die deze week in de IJmond wordt vertoond is ongetwijfeld „Easy rider” van de nog jeugdige Dennis Hopper, die samen met Satisfaction, Eemstraat 6. zaterdag: Pears Soap. Electric Centre, Bakenessergracht 10. vrijdag: filmcentre met „Morgan” „Ik hou van alles wat leeft en groeit”; zaterdag: Rytmo Natural met tenor saxofonist Harry Verbeke. Riverside, Spaarne 91, vrijdag: folk; zaterdag: disco. Scuff, Eemstraat 6, zondagmiddag: discodansen. MEN HERINNERT zich wellicht de har de avonturenfilms „The magnificent seven” van John Sturges nog wel, waarmee dit sensationele genre een geheel nieuwe aan pak werd gegeven. Paul Wendkos is in middels met zijn „Guns of the magnificent seven” op deze weg voortgegaan, waar voor hij het verhaal liet afspelen in het woelige Mexico tegen het eind van de ne gentiende eeuw. Alles is begonnen om de pogingen een Mexicaanse verzetsheld uit de gevangenis te bevrijden, hetgeen in dit geval geschiedt door zeven onverschrok ken kerels, die gezamenlijk een formidabe le knokploeg vormen. Hun gevechten tegen een leger van inferieure schurken lever den stof voor een fijne actiefilm, die van vrijdag- tot en met zondagavond in de Velsense Stadsschouwburg zal worden ver- bour. EEN PLEZIERIGE onderbreking van al dit strijdgewoel betekent zondagmiddag de vertoning van ,,’t Is Yogi de beer”, een tekenfilm in kleuren, afkomstig uit de be roemde studio’s van de Flintstones. Het amusante onderwerp hiervan vormen de ruzies tussen Yogi, de olijke beer en bos wachter Smith van het natuurreservaat, met als inzet de borden met het opschrift „Verboden beren te voeden”. straat vertrekken en herkenbaar zijn aan het opschrift „Met Jumbo naar Brussel". Op vertoon van uw reispapieren kunt u kosteloos van deze extra service gebruik maken. En dan nog even over uw reispapieren vele lezers belden erover een pas poort, dat maximaal vijf jaar verlopen mag zijn of een geldige toeristenkaart is IN DIT THEATER wordt voor de spe ciale voorstelling van hedenavond de be roemd gebleven oorlogsfilm „From here to eternity” („Ten eeuwigen dagen ver doemd”) nog eens teruggebracht, welke film zijn grote reputatie mede te danken heeft gehad aan sterren als Deborah Kerr, Donna Reed, Burt Lancaster en Montgom- mery Clift, die hierin destijds de hoofd rollen voor hun rekening hebben genomen. Het werd aldus een voortreffelijke speel film, met als enerverende climax de ver raderlijke Japanse aanval op Pearl Har- VERVOLGENS draait hier tot en met woensdagavond de Zweedse film „Het (in tieme) dagboek van een halve maagd” waarmee door de importeur met zijn om schrijving „Bekentenissen zonder schroom door een jong meisje van deze tijd” weer de nodige ondeugende zaken in het voor uitzicht worden gesteld. Dit zou wel eens mogelijk kunnen zijn, want de inhoud heeft betrekking op de erotische avontu ren van een zestienjarig schoolmeisje, dat zich met acht mannen tegelijk heeft wil len in laten. En dit alles krijgt het publiek dan voorgeschoteld in eastmancolor! On derwijl kunnen hier zondagmiddag gezon der avonturen worden bekeken, dank zij Gordon Scott als titelheld in „Zorro en de drie musketiers”. bekwaam schutter, die door zijn krachtig optreden bovendien het hart verovert van de plaatselijke prostituée, een waarlijk ver rukkelijke typering van Angie Dickinson. Het werd aldus opnieuw een goed gemaak te western, met enkele rake karakters, een gevatte dialoog en een juiste sfeer. Van donderdag- tot en met zaterdagavond stel lig een kijkje waard. DAAROP KAN men tot en met woens dagavond door middel van „Wie is de dader, wie is de vader” getuige zijn van de vele moeilijkheden van een papa, die psychiater is en tegelijk expert op het ge bied van moeilijk op te voeden kinderen. Deze vader wordt amusant gespeeld door David Niven, die met Lola Albright als zijn mooie en lichtzinnige dochter de juis te figuren zijn gebleken voor deze verma kelijke Amerikaanse klucht. Dit weekpro- gramma wordt dan voor de matinee van zondag weer rondgemaakt met „Hercules tegen de kapitalisten”, een pure sensatie film met Mark Forest als de legendarische krachtpatser, voor wie geen tegenstander te sterk en geen tralies te dik kunnen zijn. HET KAN BLIJKBAAR nog maar steeds niet op in dit theater, waar de ondeugen de film „De pastoor kan geen bloot meer zien” nu al voor de zesde week moet worden geprolongeerd. Kennelijk is het pubiek in Beverwijk heel wat minder datum. Prijs all-in is 99 gulden. Voor die 99 gulden vliegt u naar Brus sel, ziet u de stad, luncht u in het toren hoge Brussel-Hilton, en bust u naar Brugge waar u de stad kunt bekijken en dineert in het drijvende restaurant De Barge. De terugtocht naar Haarlem (aan komst 22.30 uur) en Schiphol wordt gemaakt met een luxe toeringcar. Zoals we al eerder schreven hebben wij voor de reizigers die niet met eigen vervoer naar Schiphol gaan twee spe ciale NZH-bussen ingezet, die om half acht 's morgens vanaf de Tempeliers- Vliegt u mee naar Brussel? Dan is het voldoende wanneer u onder staande bon inzendt aan ons redactiekantoor in IJmuiden, Lange Nieuwstraat 427. Ik ben abonnee van uw blad en wil de speciale Jumbovlucht op 6 maart naar Brussel graag meemaken. Hoe het ook zij, de platenmaat schappij CNR weet van Angela te melden dat zij „vrolijk is, thuis het liefst op klompen loopt (dat doet het altijd goed in het „Ausland”) graag speelt met haar poedel „Kleur tje” die zij ook bezingt op haar eer ste plaatje. En hoe vindt Angela dat dan wel? „Het is fijn om op vrije middagen bij Oom Gert en Tante Hermien liedjes te zingen”. Vanavond is Angela op de tv; met ome Gert, met tante Hermien, gezellig met zijn drieën op bezoek bij Oma TROS. De groep bestaat uit Huib van der Zee (zang), („een echte operastem”, vindt manager Geerdink), Hans Geer dink (solo- en slaggitaar, tekstschrij ver, componist en „pappazegger” te gen de manager), Theo Mens (orgel, zang), Guus van der Zeeuw (basgitaar) en Gerard Kok (drums). De heren zijn 2% jaar bij elkaar en schamen zich geenszins voor commerciële nummers waarbij iedereen aan zijn trekken komt. Steeds meer lezers kiezen met HD het luchtruim. Ook onze vierde Jumbovlucht naar Brussel op zaterdag 27 februari is nu definitief vol geboekt. Enkel voor de laatste vlucht, zaterdag 6 maart, zijn in de gigantische Boeing 747 nog een gering aantal stoelen beschikbaar. De inschrijving voor deze reis blijft open tot drie dagen voor de reis- GEBOREN: Marcus E., z. v. E. M. Be- rendse en P. Snijders; Mirjam, d. v. C. J. Hollemans en H. W. P. Weggen; Ingrid M„ d. v. J. C. van der Hoorn en C. M. Brussel; David M., z. v. H. A. S. Halver- stad en W. Salomons; Wilhelmina H., d. v. J. G. Lenior en W. J. M. Boerée; Edwin, z. v. J. Post en E. B. van Suntenmaartens- dijk; Antonius C. M., z. v. A. Spierings en M. A. Oudendijk; Sandra, d. v. O. Voorma en S. de Graaf; Daniëlle M„ d. v. J. M. van Egmond en C. C. A. Welboren; Dennis D. F., z. v. J. J. Zijp en P. M. Kramer; Hen- drikus, z. v. B. Mulder en P. M. Molenaar; Clementine M., d. v. J. van den Brink en J. A. A. de Hooge; Karin E., d. v. A. Huls hof en R. Braaksma; Catharina J., d. v. M J. Sikkema en T. Bekker; Rudolf C. J., z. v. J. J. Groot en G. C. M. Schut; Car men, d. v. F. Higuaruela Gonzalez en C. Marin Serrano; Martine M. A., d. v. F. J. van der Zon en C. M. Tromp; Henricus M. M„ z. v. N. S. Put en E. G. H. Arink; Gui do O. G., z. v. G. N. J. Rijs en M. A. de Ruyter; Ilse, d. v. T. J. J. Kee en M. W. de Moei; Margaretha E. C., d. v. F. J. Bakker en R. Kroes; Bob J. F., z. v. J. T. Res en A. M. de Waard; Astrid, d. v. H. Kiewiet en F. Dijkstra; Hendrik P., z. v. P. A. M. Doodeman en C. C. Bloedjes. ONDERTROUWD: Tammo P. Rijskamp en Elisabeth M. A. Deen, Gerrit H. Loman en Korneliske H. de Jong, Stanley Edgar Linger en Margaretha J. Visser. GETROUWD: Paulus J. Rietveld en Anneke Krastel. OVERLEDEN: Maria Pleging, 76 jaar, weduwe van W. L. Onstenk; Johanna M. M. van den Bos, 70 jaar, weduwe van P. Duivestein.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 11