FLEVOLAND ONGESCHIKT ALS TWEEDE LUCHTHAVEN voor een zomer Parijs zorgt met volop combinaties „Absoluut vliegverbod boven Zwanenburg” Haar mode journaalAAZ\ZVV\AAAAAAAAAAZVVVVVVVVVVVVVV\AAAAA/VV\AAAZ\Z\AA/V\AAAAAAAAAA/v>AnAAAAAAAAAAAAAAArtZ\AAAAAAAAAAAAAZ>AAZ\AAAAAAA7\AAAAAAAAAAAAZ' k Tien jaar voor Mr. H. Raben van RLD: Ex-NSB-er krijgt geen gelijk Markerwaard enige reële mogelijkheid Dankert volgt Van der Stoel op als rapporteur gifmoord AMSTERDAMS RAADSLID A. PAIS (VVD) WIL: TOESTAAN UITBREIDING Caféhouder start nieuwe service Ook minishorts bij Givenchy Toch voorstelling van afgekeurde films SCHIPHOL INCONSEQUENT VOOR SPAARNWOUDERBOS „Moskou erkent vitale belangen van Bonn in Berlijn” PATOU LAVIN UNGARO 3 LAROCHE DONDERDAG 28 JANUARI 1971 19 WEL VIJFDE BAAN ONBRUIKBAAR INCONSEQUENT Over Griekenland „Huur-een-dronkaard” (Van een medewerkster) Groot probleem Aanstelling geweigerd wegens verleden Bondskanselier Brandt: PARIJS Wie deze zomer aan de mode mee wil doen, heeft daar geen gigantisch bedrag voor nodig. Want het komt de komende maan den vooral op combinaties van truien, bloesjes en jasjes met shorts, rokken en pantalons aan. Op de vierde dag van de Parijse modemarathon varieerde de leng te van mini voor shorts en een paar charlestonjurkjes tot ruim één handbreedte over de knie. Maar de meeste rokken bedekten net de knie en alleen de avondcreaties waren langer. (Van een onzer verslaggeefsters) AMSTERDAM De waarnemend directeur-generaal van de Rijkslucht vaartdienst, mr. H. Raben, is van me ning, dat de aanleg van een tweede luchthaven in Zuidelijk Flevoland op grote moeilijkheden zal stuiten. j - zich uit of achter zich te krijgen. VVVVVVVVVVVVVVVVVWVVWVVVVVVWVVVVVIftNftflRfVWVVWVVVWVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV^^ Gisteravond ontvouwde dit raadslid zijn plannen tijdens de openbare vergadering, die de commissies Haven- en Handelsin- richtingen en Publieke Werken en Stads ontwikkeling van de gemeente Amster dam hebben gehouden als voorbereiding op de volgende week te houden raads vergadering over het rapport van burge- centimeter brede ceintuurs met de ova le Audrey-Hepburn-gesp liet dragen. het erover eens, dat Schiphol van eco nomische betekenis voor de regio moet blijven en dat het noodzakelijk is om op korte termijn de studie over de plaats van een tweede luchthaven ter hand te ne men. Lanvin deed ook al inspiratie in de schilderkunst op. De mozaiek-dessins van Paolozzi waren een essentieel on derdeel van de collectie, waarin met Ungaro, die een lange modedag met zijn show besloot, was nog het meest geporteerd voor combinaties. De crea- MIDDLE WOODFURD (AP) De Britse caféhouder Colin White heeft een „huur- een-dronkaard”-service aan z(jn bedrijf toegevoegd. Het is de bedoeling om dronk aards te verhuren tegen een honorarium van 25 shilling per keer om feestjes op te vrolijken- Givenchy lanceerde ze van badstof, jersey en satijn voor aan het strand, voor overdag en ’s avonds gecombi neerd met geplisseerde omslagrakken en met blazers of bolero’s en geren de rokken met een split midden voor. Net als Cardin zorgde Givenchy voor een hele reeks tuniekbroekpak- ken. Creaties die hij niet alleen van wollen jersey maakte maar ook van kleurige gebloemde stof Hetzelfde ma teriaal gebruikte Givenchy voor zijn tot op de knie vallende overhemdjur- ken waarbij hij zijn mannequins acht „Een luchthaven in Zuidelijk Flevo land zou een verkeersplein betekenen, waarbij landende en stijgende vliegtui gen de verkeersroute van en naar Schip hol zullen kruisen. Uit het oogpunt van verkeersleiding vormt dit een groot pro bleem”. vond mr. Raben. De route over Harderwijk vormt een onderdeel van het internationale stelsel (Van een onzer verslaggeefsters) AMSTERDAM Een absoluut vliegverbod boven Zwanenburg of anders gezegd een verbod om de Zwanenburgbaan te gebruiken voor landingen in zuidelijke richting of starts in noordelijke richting. Deze gedachte is de bijdrage van het Amsterdamse raadslid drs. A. Pais (VVD) aan de oplos sing van het geluidshinderprobleem rond de luchthaven Schiphol. Om te voorkomen, dat Aalsmeer bin nen de grens van 45 Kosten-eenheden zou komen, wilde hij de baan één of twee kilometer in noordelijke richting verlen gen. Tot Rijksweg 6 zou dan nog voldoen de afstand blijven bestaan. In het plan van de heer Pais bleek overigens wel de vijfde baan te zijn opgenomen. „Voor starts in noordelijke en landingen in zui delijke richtingen,” aldus het raadslid, dat verder een zesde baan wilde aanleg gen tussen Amstelveen en Uithoorn. Als voordeel van zijn plan zag de heer Pais onder meer, dat de „stop” aan het einde van de Zwanenburgbaan in principe de mogelijkheid zou scheppen om het taxi-verkeer van en naar de vijfde baan noordelijk om de 01 L-19 R heen te lei den, hetgeen baankruisingen voorkomt en de noodzaak van een tweede areaal ver mindert. Ten aanzien van de Markerwaard stel de de waarnemend directeur-generaal van de Rijksluchtvaartdienst zich minder ne gatief op. De bezwaren van de interna tionale luchtverkeerswegen gelden daar voor minder zwaar, maar de heer Raben vond het de vraag of drooglegging van dit gebied tijdig kan worden gerealiseerd. meester en wethouders over de luchtha ven Schiphol. Standpunten werden tijdens deze com missievergadering niet bepaald, hoewel duidelijk bleek, dat de Partij van de Ar beid naar analogie van haar gewestelijk standpunt, de C.P.N., de P.S.P., de Ka bouters en de Bejaardenpartij geen voor- Hubert Givenchy, na de dood van Chanel eigenlijk de laatste echte cou turier, moest het dit keer zonder zijn trouwe cliënte Audrey Hepburn doen. Volgens insiders woonde zij de begra fenis van prinses Luciana Pignatelli bij, de Italiaanse ontwerpster en dol- ce vita vip, die zelfmoord pleegde door uit het raam van haar flat te springen. Nog geen week geleden wa ren ze samen de eregasten bij de show van Valentino. Colin White heeft zeven vrienden in dienst vier mannen en drie vrouwen, waaronder zijn 29-jarige vrouw, moeder van twee kinderen. Patou’s ontwerper Michel Goma is tot ieders opluchting weer terugge keerd naar de jaren oude Patou-tra- ditie. Zijn niet bepaald flatteuze mi- di’s van deze winter ziin duidelijk een vergissing geweest. Want de manne quins met de bij Patou gebruikelijke muizengezichtjes, showden weer ma rineblauwe spencerpakjes met col truien en alle mogelijke blazerpakjes met van voren gladde en opzij geplis- seerde, tot net op de knie vallende rokken. Mocht u ergens nog een klap roos- of korenbloemcorsage kunnen bemachtigen, koop hem dan meteen, want bij Patou zijn ze een onmisbaar accessoir. Ze werden bijvoorbeeld als garnering gebruik! voor de Alice-in- Wonderland-jurken met zeer hoog in gezette mouwen, gemaakt van flinter dunne witte stoften, bedrukt met gro te Chagall-achtige motieven. De kabou ters kunnen voor hun verkiezingscam- pagnejurken ook al bij Patou terecht of ze zouden zelf voor hun verkiczings- dames V-halsjurkjes met miljoenen kleine kraaltjes in allerlei vliegen- zwamdessins moeten borduren. UTRECHT. De Centrale Raad van Beroep in Utrecht heeft beslist dat de commissie van beroep in Amsterdam zich terecht onbevoegd heeft verklaard een uitspraak te doen over de klacht van een 63-jarige Hagenaar, die in 1968 een staf functie bij de gemeentegiro in de hoofd stad aanvaardde, maar na een maand alweer zonder werk was nadat uit een an- tecedenten-onderzoek zijn politieke verle den (Ex-NSB-er) was gebleken. De Centrale Raad van Beroep oordeel de, dat de Hagenaar nimmer in vaste of tijdelijke dienst is aangesteld, zodat hij in feite nooit ambtenaar is geweest en geen beroep op de ambtenarenrechter kan doen. De Centrale Raad overwoog dat de grieven van de Hagenaar veeleer gericht zijn tegen de door Amsterdam nog steeds als enige gemeente in Nederland toege paste stelregel dat ex-politieke delinquen ten niet als ambtenaar in dienst kunnen worden genomen. In hoeverre dit onjuist of mogelijk onbehoorlijk is, zoals de Ha genaar had gesteld, wenst de Centrale Raad van Beroep niet te beoordelen om dat hij geen ambtenaar in de zin van de wet was. standers van een verdere uitbreiding van Schiphol zijn. Drs. W. H. Sinnige (P.v.d.A.) pleitte voor het uitbrengen van een milieurapport en een kosten-ba- tenanalyse. Als alternatief voor de vijfde baan noemde hij draaiing van de vierde baan en inschakeling van de huidige Zwa nenburgbaan als reservestartbaan. van luchtverkeerswegen, die vrij nauw op elkaar aansluiten. Een wijziging van deze route hoeft, volgens de heer Raben, niet bij voorbaat te worden uitgesloten, maar veranderingen in internationale luchtverkeerswegen worden in principe slechts aangebracht op congressen, die eenmaal in de vijf jaar plaatsvinden. „Wellicht is het mogelijk deze procedure te versnellen”, veronderstelde mr. Raben, die eveneens van mening was, dat Duits land niet zonder bezwaar zal willen mee werken aan het wijzigen van de verkeers ader door de lucht. „De eerste indruk is, dat het gebied ongunstig is gesitueerd, omdat het mid den in de verkeersroute ligt tussen Schip hol en West-Duitsland”, aldus luidt een verklaring van de heer Raben, die da teert van 7 december 1970, toen een aan tal deskundigen en belanghebbenden de Amsterdamse gemeenteraad in een be sloten vergadering inlichtte over de plan nen ten aanzien van de luchthaven Schip hol. Onder de aanwezigen bevond zich toen ook mr. Van Stapele, directeur van de luchthaven. ties van de vroegere astronauten-ont- werper waren eenvoudig niet meer te herkennen. Dver gebloemde rokken liet hij zijn mannequins genopte blou ses en gestreepte bolero’s dragen Er waren wat -horts en mini-charleston jurkjes, maar de meeste rokken vie len net over de knie. Ungaro combi neerde veel gifgroene, rode en oranje stoffen, bedrukt met de fameuze Ma ry Quant-margriet Ik ben benieuwd wat de Londense mini koningin daar van zal zeggen. Ungaro deed het zon der bruid, maar liet inplaats daarvan een mannequin in een minislipje met een enorme kooi van ijzerdraad op het plankier verschijnen. Een tweede luchthaven in noordelijk West-Brabant leek de heer Raben moei lijkheden opleveren voor de aan- en af voer van de passagiers. Bovendien vrees de hij daar de nabijheid van de Belgische nationale luchthaven in de vorm van be perkte bewegingsvrijheid in de lucht. Het plan voor de aanleg van een lucht haven in de Noordzee is volgens de heer Raben o vergedr agen aan Rijkswaterstaat met het verzoek om het nader uit te werken. Ten aanzien van dit plan kon wel al worden gezegd, dat het een kost bare aangelegenheid zal worden. Tijdens de discussies werd ook de ge meente Ter Apel genoemd, waar een tweede luchthaven een mogelijkheid zou kunnen zijn om tot een economische ont wikkeling te komen. Het is echter de vraag of een luchthaven bij Ter Apel een haalbare kaart is, mede gezien de kostbare infrastructurele investeringen, die daar nodig zijn. De confessionele partijen stelden voorzichtiger op. Mr. drs. J. G. van der Kleij (K.V.P.) wilde de vijfde baan niet nu al zonder meer afwijzen of aanleggen. Hij zei de opstelling van het college van B. en W. overigens inconsequent te vin den. „Een paar jaar geleden stelden we een paar miljoen beschikbaar voor het Spaarnwouderbos en nu gaan we daar weer dwars doorheen,” meende hij, doe lend op de gevolgen van de vijfde baan voor dit recreatiegebied. Burgemeester I. Samkalden putte tenslotte twee posi tieve punten uit de discussies. „Wij zijn De rood, marineblauw geruite bla zerpakjes beloven Givenchy’s bestsel lers te worden. Evenals zijn tot op de grond vallende halsbandavondjurken van zulke flinterdunne stof dat de plis- sés net op de schubben van een pad destoel lijken. plissérokken gecombineerde blazers de belangrijkste plaats innamen Bij Lanvin waren de rokken het langst, ruim een handbreedte over de knie, maar nog net geen midi. De mantels werden bij hem rijkelijk met opgestik te zakken gegarneerd en de voor Lan vin zo karakteristieke folklore-look kwam alleen ’s avond* bij de Russi sche tsarina-iurken en de rijk ge borduurde shorts en gastvrouwrokken te pas. WW De minishorts oi hot-pants zoals de Amerikaanse modebladen ze noemen, waren het belangrijkste nieuwtje, waarmee Givenchy de modepers in alle vroegte verraste. Nu de shorts zelfs zijn salons hebben veroverd, staat het vast dat deze mini-creaties zeker een paar seizoenen in de mode zullen blijven want het huis Givenchy geldt nu eenmaal als een barometer voor de haute couture en de confectie- industrie. (Van onze redacteur in Bonn) BONN. Ook de Sovjet-Unie erkent de vitale belangen van de Bondsrepubliek in Berlijn. Dit heeft bondskanselier Brandt vanochtend verklaard in zijn rede voor de Bondsdag over „de toestand van de natie.” Tussen de westelijke grote drie, die met de Sovjet-Unie verantwoordelijk zijn voor Berlijn, en de Bondsrepubliek be staat inzake de kwestie-Berlijn een vol ledige eensgezindheid, waarbij het „over heersende en vitale belang van de bonds republiek wordt erkend.” De politieke commissie, waarvoor mr. Van der Stoel rapporteur is, en de com missie voor de niet aangesloten landen waarvan de heei Dankert deel uitmaakt, hebben namelijk gisterochtend besloten dat de commissie voor de niet aangeslo ten landen voortaan rapport zal uitbren gen over Griekenland, dat immers sinds 1 januari geen deel meer uitmaakt van de Raad. De politieke commissie wordt belast met het trekken van algemene politieke con clusies en zal het verloop van de betrek kingen tussen Griekenland en de Raad blijven volgen, en hierover eventueel rap porteren. Het besluit betekent in feite dat mr. Van der Stoel als rapporteur op non-ac- tief wordt gesteld, en de heer Dankert zijn taak overneemt. In het overigens niet op korte termijn te verwachten geval dat door een veran dering van regime in Athene de kwestie van het lidmaatschap van Griekenland van de Raad van Europa weer actueel zou worden, zou mr. Van der Stoel op nieuw als rapporteur optreden. Voorts zegde dr. Samkalden toe de sug gestie van de heer Pais te zullen bekij ken. Dit raadslid was er bij zijn plan nen van uit gegaan, dat draaiing van de Zwanenburgbaan geen oplossing zou zijn. „Draaiing betekent, dat een deel van het Spaarnwouderbos onbruikbaar wordt”, aldus de heer Pais, die tevens ernstige geluidshinder voor Aalsmeer voorzag. Hoofdpunt van zijn suggestie was een ab soluut vliegverbod boven Zwanenburg, hetgeen door tegengesteld gebruik van de baan O1 L-19 R bereikt zou kunnen wor den. Deze baan zou dan uitsluitend be schikbaar zijn voor starts in zuidelijke en landingen in noordelijke richting. Scherrer, die kleren in de stijl van Venet maakt erin geslaagd om graaf d’Ornano, de eigenaar van Orlane. Avondrok van rode zijden crêpe op shorts met bolero uit de collectie van Jean Patou. Hij biedt twee soorten dronkaards aan: Het gewone type, dat er op los bab belt en gek doet. Het „betere” type, dat ook een mu ziekinstrument kan bespelen, kan zin gen en eventueel bereid is een strip tease nummer op te voeren. Colin White’s nieuwe verhuuronderne- ming heeft al aanvragen binnen voor een aantal bedrijfsfeesten. „Mijn vrouw doet niet mee aan striptease. Dat is de enige voorwaarde die ik heb gesteld. Zelfs als zij dronken is aldus White weet zij zich te gedragen”. STRAATSBURG (ANP). Het Twee de Kamerlid mr. M. van der Stoel (P.v.d.A.), rapporteur over Griekse kwes ties in de Raad van Europa, zal op de volgende bijeenkomst van de Raad vrij wel zeker worden vervangen door zijn fractiegenoot P. Dankert. Marineblauw, rood, boterbLemgeel en zacht oranje waren niet alleen de favoriete modekleuren bij Givenchy, maar ook bij Lanvin, Laroche Patou en Ungaro. Er waren trouwens nog meer opmerkelijke overeenkomsten tussen de collecties van de verschil lende couturiers, zoals bijvoorbeeld de blazerpakjes, de polojurken de japon nen met bolero’s, de asymmetrisch gesloten mantels en de avondjurken met schouderpandjes. Het was duide lijk dat de Parijse couturiers de con- fectiefabrikanten dit keer een konse- kwente lijn wilden bieden. Een wat afgezwakte vamp lijn. Vooral nu ver schillende stoffenfabrikanten zich als sponsor hebben teruggetrokken en door warenhuizen kontrakten werden geannuleerd. De hele Parijse modewe reld raakt langzaam maar zeker In de handen van de cosmetica-industrie. Zo is de jeugdige Parijse ontwerper Bij Guy Laroche was de Neder landse mannequin Sini Verheij-Ver- wijk, vroeger topmodel bij Givenchy, de bruid. Maar dat gebeurde pas na een eindeloos lange show van voor geprojekteerde dia’s gymnastiek beoe fenende mannequins. De met shorts ge combineerde splitrokpakjes en geplis- seerde jruken met extra hoog inge zette mouwen waren aardig, maar La roche is meer een wintercouturier en zo kwam het dus, dat zijn capes met gauchobroeken een soort Zuidameri- kaanse ontvoerderskleding, het beslist niet bij zijn schitterende folklorecrea- ties van een half jaar geleden Konden halen. Origineel waren zijn tot iets over de knie vallende rokken met in punten eiridigdende plissés, zijn zacht- oranje camelswaggers met officiers- kragen en niet te vergeten zijn kimo noachtige avondjurken met bijpassen de maskers. BREDA. De Bredase rechtbank heeft een 63-jarige vrouw uit Breda wegens gifmoord veroordeeld tot tien jaar ge vangenisstraf met aftrek van voorarrest. De vrouw had vorig jaar mei door mid del van rattengif, dat thallium bevatte, haar 60-jarige man om het leven ge bracht. Een eerste poging die zij eind 1969 ondernam, mislukte De man herstel de in het ziekenhuis Men kon toen niet de oorzaak van zijn ziekte vaststellen. De tweede keer werd wel thalliumvergif- tiging vastgesteld, maar de man kon toen niet meer worden gered. De officier van Justitie had ook tien jaar gevangenisstraf geëist met voor waardelijke terbeschikkingstelling van de regering. Short-combinatie van Givenchy. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. De voorstelling van af gekeurde films voor een groot aantal Eerste- en Tweede-Kamerleden, die gis teren zou plaatsvinden, maar plotseling moest worden afgelast, gaat waarschijn lijk volgende week toch door. De Kamer commissie voor de filmkeuring, onder voorzitterschap van de liberaal Wiegel, heeft gisteren besloten voor een groot gedeelte tegemoet te komen aan de be zwaren van de Nederlandse Bioscoop bond. Zoals gemeld weigerden de verhuur ders afgekeurde films af te staan omdat de Kamerleden slechts fragmenten deze films zouden te zien krijgen. De Kamerleden stellen nu voor vier films in hun geheel volgende week woensdag- en donderdagochtend te ver tonen. De commissie is van plan de bioscoopbond uit te nodigen voor een ge sprek na de voorstellingen. Men was er namelijk nogal verwondend over dat tij dens de hoorzitting vorige week in de Tweede Kamer geen enkele vertegen woordiger van bioscoopexploitanten of filmverhuurders aanwezig was. 'V1' - l

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 19