WANDADEN VAN HALLER BLEVEN ONGESTRAFT FC Twente was te lief duel tegen in irritant spelend Juventus Turijn in Timman imponeerde tegen Kostro Zes grootmeesters zorgen voor Schaatsers aan de bal Monte-Carlorallye een ijselijke nachtmerrie I Delta Lloyd 2 uit de strijd adembenemende finale „Theo Koomen onontwikkeld” 1 Mike Hailwood Scheidsrechter Schots elftal de Mendibil wint benefiet beneden peil NOS-baas: Fiorentina stuurde trainer naar huis Jong Oranje voor amateurs Hemmes verloor Winst Salomé Aleksejev houdt zich ook bezig met kogelstoten weer op de motor 23 r i DONDERDAG 28 JANUARI 1971 r - 4A Waterpoloprogramma Spel in handen Niet geschokt I I I BREMEN. De Nederlandse tennis kampioen Fred Hemmes is woensdag in de achtste finale herenenkelspel van de open Westduitse indoortenniskampioen- schappen verslagen door de Zweed Jo- hanssen. Hemmes verloor in twee sets: 5-7 en 1-6. het de en AMSTERDAM Het tweede team van de Amsterdamse tafeltennisvereniging Del ta Lloyd ia door het clubbestuur geschorst voor de resterende competitiewedstrijden. De reden voor de schorsing was de hou ding van de spelers naar buiten en het in discrediet brengen van de clubnaam. Het team van Delta Lloyd 2, dat speelt in de promotieklasse, bestaat uit Feike Kraayen- ga, Leo Lucas en de Joegoslaaf Milan Stencel. tussen het publiek in. Af en toe rom melt men wat met een bal. Hier zijn Nottet, Pfrommer, Verkerk en Schenk in actie. (Van onze schaakmedewerker) WIJK AAN ZEE. Eerlijk, we we ten het ook niet meer. Zes grootmees ters op kop in het Hoogoventoernooi, al len 8 punten uit 13 partijen, en nog on derweg: Olafsson en Andersson. Die speelden in hun onderlinge partij tot nog toe 91 zetten bijeen, en gaan opgewekt verder. Olafsson poogt een klein voor- (Van onze sportredactie) HILVERSUM. NOS-radio-verslagge- ver Theo Koomen gaat de wereldkam pioenschappen schaatsen in Gotenburg voor de TV verslaan, ook al is er nogal wat critiek op zijn reportages van de af gelopen week geweest. Tijdens een pers conferentie verklaarde de NOS-staf dat de verslaggevers binnen de mogelijkhe den die de honorariumcommissie heeft ge geven, mandaat hebben voor het betalen van interviews. „Hoe kan het dat Koomen dat niet wist?”, werd gevraagd. NOS-voor- zitter D. Schiittenhelm: „Hoe komt die man zo onontwikkeld?” Koomen had ge zegd, dat hij Bols niet had kunnen beta len voor een interview zoals de AVRO deed. Novellini scoort het tweede doelpunt voor Juventus. Drost en Schrijvers staan er hulpeloos bij. Dertig equipes zullen vertrekken voor de laatste fase van de rally, een lastig parcours in het achterland van Monaco over een afstand van 630 kilometer. In het traject zijn zeven klassementsproe ven opgenomen. De Zweeds-Britse equipe Andersson-Stone moet een voorsprong ver dedigen van 31 seconden op het Franse team Andruet-Vial. De voorsprong op een verbeten vechtende Waldegaard be draagt 1.06 minuten. izch in de slotfase FC Twente van zich wilde afhouden, leverde succes op. Ook de eerder voor Willy van de Kerk hof binnen de lijnen gezonden Streuer en René van de Kerkhof’s opvolger Notten konden de problemen voor de Enschedese ploeg, die ondanks alles bewonderens- waardig kalm bleef, niet helpen oplossen. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Een lang gekoesterde wens van de amateursectie een Jong Oranje-team, gaat met ingang van volgend jaar in vervulling. Deze selectie zal on der leiding komen van amateurtrainer Arie de Vroet. Met het dit seizoen in het leven geroepen B-elftal hierdoor werd het zaterdagelftal overbodig heeft De Vroet nu een brede op bouw tot zijn be schikking. Voor Jong Oranje kunnen alleen spelers onder de 23 jaar worden geselecteerd. Van de afscheidswedstrijd van het za terdagelftal tegen Schotland is inmiddels bekend geworden dat het duel in Neder land wordt gespeeld. Over de datum is men nog niet tot overeenstemming kun nen komen. de Italiaanse club Fiorentina, die in de hoog ste klasse van de competitie uitkomt, heeft trainer Bruno Pesaola ontslagen. Als zijn opvolger is aangetrokken Oronzo Pugliese, voormalig oefenmeester van AS Roma. Fiorentina bezet de veertiende plaats op de ranglijst met elf punten. bij dat FC Twente’s vleugelverdedigers Van lerssel en Oranen een grote open ruimte voor zich hadden, ook al omdat Juventus meer de intentie had om het middenveld snel te overbruggen dan er als heerser op te treden. Van lerssel en Oranen konden zich dan ook in ruime mate wijden aan offensieve daden zon der uiteraard hun oorspronkelijke taak te verwaarlozen. De ontelbare keren dat zij met lange rushes de bal opbrachten, nu eens als basis voor een voorzet, dan weer voor een eigen, vaak vinnig schot ten spijt, verwierf FC Twente in feite toch te weinig scoringskansen dicht bij het doel van Tancredi. Het feit dat de sterke Italiaanse defensie veel van zijn aandacht had geconcentreerd, via een scherpe persoonlijke dekking, op het aan- valstrio René van de Kerkhof - Jan Jeu- ring - Willy van de Kerkhof, speelde daarbij ongetwijfeld een rol, want met name de buitenspelerstweeling miste dui delijk de gelegenheid om, wanneer er geen andere mogelijkheden waren, ge bruik te maken van het wapen dat snel heid heet. De zodoende geïsoleerd over blijvende Jeuring kreeg voorts minder dan gewoonlijk steun van Pahlplatz, die geruime tijd nodig had om de klevende Cuccureddu kwijt te raken, maar zich na de rust toch aanzienlijk hersteld bleek te hebben. Niettemin noemde Rijvers hem en de broers Van de Kerkhof als degenen die zich te timide opgesteld zouden heb ben, ook toen bleek dat dit Juventus niet die grote tegenstander was die zelfs de trainer uit eigen waarneming meende te hebben gezien. „In de rust heb ik die conclusie overgebracht. Daarna had er overgeschakeld moeten worden op meer lef. Dat is jammer genoeg door een aan tal van onze spelers niet gedaan”, aldus de oefenmeester. (Van onze zwemmedewerker HAARLEM. Het programma van waterpolowedstrijden, die zaterdag 30 ja nuari (aanvang 20 uur) in het Haarlems Sportfondsenbad worden gespeeld luidt: Afdeling J II: NVA—Njord’59. Competi tie KNZB, tweede klasse heren: DWR 1 ZPA 1. Eerste afvalronde bekercomp. da mes: HPC 1—DWT 1. Kringcomp. 2de kl. heren: Njord’59 1—VZV 2; DWT 2— DWR 3. BRJANSK. De Russische gewichthef- fer Vassili Aleksejev, wereldrecordhouder op drie Olympische oefeningen in de su- perzwaargewichtklasse met een totaal van 625 kilogram, heeft zich woensdag tijdens een sportfeest in Brjansk met ko gelstoten beziggehouden. Maar het appa raat waarmee hij werkte woog ditmaal geen honderden kilo’s. Het was een kogel 7 kilogram en 257 gram, die de senioren in de atletiek gebruiken. Aleksejev wierp de ijzeren bal naar de voor een ongetrainde respectabele afstand van 16.18 meter en bleef enkele „echte” atleten de baas. Het Nederlands record kogelstoten is in handen van Piet van der Kruk met 17.09 meter. Andersson, desgevraagd, zegt: „Scha ken is leuk”..., en daarop blijft dan verder de hele schare het antwoord schul dig. Thans over naar de meestergroep, an ders komt die helemaal niet aan de beurt en daar valt ook veel over te zeggen. Jan Timman heeft namelijk, met de frisheid van een net-gearriveerd hoentje, de Poolse kampioen Kostro over de kling gejaagd, als ware het een beginner. Gran dioos, en thans 8'/a uit 13 Rob Har- toch, snelle remise tegen Van Scheltin ga, zelfde score. Beide coming men ge lijk op kop. Heden hebben ze met el kaar van doen. Ze mikken zonder meer op 914 punt, dat kan namelijk de titel internationaal meester opleveren, beiden zijn reeds kandidaat-meester. Echter, de jongensachtige Adorjan, Hongaar van hui-uit, schaker van professie, is thans al op weg 9 punt te halen. Daartoe dient hij de hang met de hoop van Tsje- choslowakije Jansa effectief uit te schui ven. We geloven, dat hem dit zal geluk ken. Adorjan wordt dan weer leider. Als hij wint, is hij gerechtigd uit te komen in de grootmeestergroep ’72 hetzelfde stoute stukje haalde hij trouwens in het IBM-toernooi ’70 ook al uit. De 81.405 toeschouwers van woensdag avond brachten 430.000 bijeen en dit brengt de totale som die sinds 2 januari op rekening van het fonds is gestort, op meer dan 1 miljoen 750 duizend gulden. Tijdens de wedstrijd deed zich uiter aard geen wanklank voor. De toe schouwers konden genieten van een aan trekkelijk duel, vol technische brille en snelheid. De beste speler was George Best van Manchester United (voor het Rangers/Celtic-team) die er bij zijn ver eniging juist een schorsing van twee we ken heeft opzitten. Hij zorgde voor de gelijkmaker van het gelegenheidselftal, nadat Tommy Gemmel Schotland de lei ding had gegeven. Enkele minuten voor het einde maakte Peter Lorimer voor de Schotse ploeg de winnende treffer. Toch heeft FC Twente in die tweede helft het spel vrijwel volledig in handen gehad. Het euvel van het te geringe kan senaantal bleef, ook al kwamen de En- schedeërs via onder anderen Van «der Val en Jeuring wel degelijk dicht bij de ge lijkmaker. Een gelijkmaker die vereist was nadat Haller al in de zevende mi nuut na het begin Juventus naar een veelbelovende uitgangspositie had gescho ten. Rijvers had het niet noodzakelijk geoordeeld de Duitser een vaste bewaker mee te geven. „Hij is maar even echt ge vaarlijk geweest en waarom zou ik daar aan dan een man opofferen?” Dat „even” was juist lang genoeg. Toen zowel Huve als Pahlplatz nabij de middellijn weer een pass van Haller verwachtte en op zij gleed om de ontvangers af te houden, lag de weg naar het Twentse doel plotse ling open. Vergeefs probeerde de alleen overgebleven De Vries Haller’s ren te stuiten. Hij werd omspeeld en van zeker 20 meter volgde toen een magnifiek, hard zowel als zuiver schot, waartegen doel man Schrijvers volledig kansloos was. Toen eindelijk FC Twente reeds met het nodige optimisme durfde vaststellen dat 1-0 voor de return toch wel onge dachte perspectieven bood, de defensief en als aanvoerder uitblinkende Drost el ke incidentele poging van de Italianen indrukwekkend bedwong, liep het toch nog anders. Onnodig eigenlijk kwam tien minuten voor het einde Juventus’ tweede treffer. Capello leek een overtreding te begaan tegenover Pahlplatz, wiens even- DAYTONE BEACH. Engelsman Mike Hailwood, de negenvoudige wereld kampioen en de succesvolste motorren- ner aller tijden, gaat weer motorrennen. De 30-jarige Hailwood, die zich drie jaar geleden ongeslagen uit de motorsport te rugtrok en daarna vergeefs een carrière probeerde op te bouwen in de autosport, zal op 14 maart met een BSA 750 cc uit komen in de 200 mijls race van Daytona Beach (VS). Hailwood rijdt voor een gage van 10.000 dollar tegen ondermeer de Italiaan Gia como Agostini, die de laatste jaren veel successen boekte en algemeen beschouwd wordt als de opvolger van Hailwood. MONTE CARLO. De tweede episode van de Rallye de Monte-Carlo heeft zich voor de 177 uit Monte Carlo l teams gemanifesteerd als een ijselijke nachtmerrie. Profetieën van de Britse rijdster Rosemary Smith, dat dit de ge makkelijkste rally aller tijden zou wor den, werden door de onberekenbare na tuurkrachten genadeloos gelogenstraft. In de nacht der verschrikkingen moesten 142 equipes de strijd staken. Slechts 35 teams overleefden het autodrama in de Franse Hoogalpen en arriveerden woens dag uitgeput in het Monegaskische vor stendom. Alle Nederlanders zijn inmid dels uitgevallen. Bewondering alom voor de leidende (Van onze sportredactie) TURIJN Op de avond voor Ju ventusFC Twente is Helmut Haller een uiterst beminnelijk gesprekspart ner. In het hotelletje Pineto vertelt h\j vriendelijk en rustig over zichzelf, over zijn toekomstplannen en over Juventus. Minder dan een etmaal later is diezelfde, gewoon aardige Helmut Haller, op de toendra-achtige vlakte die zich in het Stadio Comu- nale bevindt, een bijna onherkenbare figuur geworden. Vanaf de tribunes worden zijn verrichtingen door enkele honderden Nederlandse supporters met in verontwaardiging verkerende verbijstering gevolgd. Binnen de lij nen krijgt menig speler van FC Twente zijn deel van Hallers wan daden die toch de immer nog aan wezige kwaliteiten van de Westduitse ex-intemational haast verdoezelen, temeer daar enkele van zijn wapen broeders zich er ook al mee ver trouwd hebben gemaakt. Trainer Ar mando Picchi cijfert het naderhand weg als in de eerste plaats een tekort koming van FC Twente, dat, aldus Juventus’ oefenmeester, nog onvol doende professioneel voetbalt. Na tuurlijk was niet het verwerpelijke optreden van Helmut Haller alleen oorzaak van de juist iets te groot uit gevallen nederlaag met 2—0 die FC Twente leed in deze eerste wedstrijd voor de kwartfinales van het toernooi om de Runners-Up-Cup. Het is slechts één factor uit het complex. Daarnaast was er de onbegrijpelijke tolerantie van de Spaanse scheidsrechter Ortiz de Mendibil, in de internationale voetbalarbitrage toch waarlijk niet de eerste de beste, want hij leidde onder an dere twee jaar geleden de finale tussen Ajax en AC Milan om de Europa-cup. Deze senor Ortiz achtte het niet één keer noodzakelijk het gedrag van Haller, zelfs niet toen er van waarneembaar natrappen sprake was, ook maar met een vermaning te bestraffen. En evenmin greep hij in, toen de furieuze linksachter van de Ita lianen Furino hetzelfde deed jegens René van de Kerkhof, nadat deze een overtre ding had begaan. Dat hij tenslotte toe stond dat naarmate de strijd vorderde bij elke vrije schop die FC Twente mocht nemen en dat waren er in de tweede helft heel wat een speler van Juventus vlak bij de bal ging staan om de uitvoe ring te beletten, maakt ernstige kritiek op zijn wijze van spelleiden volledig ge rechtvaardigd. Deze manier van spelbe derf vergde verscheidene kostbare minu ten, minuten die FC Twente zonder meer ontnomen werden. De Spanjaard wenste na afloop, zij het slechts na lang aandringen, nauwelijks meer vast te stellen dan dat hij het geen moeilijke wedstrijd had gevonden. „Dat voor de bal lopen, ach, dat hoort bij de zenuwen van de laatste minuten”, wimpelde hij alle kritiek af. Het zou onjuist zijn uit het bovenstaan de de conclusit te trekken dat dit elftal van Juventus zich gedurende de wedstrijd tegen FC Twente louter en alleen onaf gebroken heeft schuldig gemaakt aan ern stige overtredingen en wat dies meer zij. Allerminst, want de club uit Turijn heeft tijdens een groot deel van het duel getoond ook het spelen van voortreffe lijk voetbal te beheersen. En op zijn beurt heeft ook FC Twente de regels meer dan eens overtreden, maar de grenzen van het voetbalfatsoen werden daarbij nim mer overschreden. Waarmee bevestigd werd wat trainer Kees Rijvers die waarschijnlijk nog nooit zo schor is ge weest van het aanwijzingen schreeuwen als op deze zonnige namiddag in Turijn tijdens een informeel gesprek aan de vooravond van de wedstrijd als zijn oor deel over de toekomst van het voetbal had gepropageerd. Wanneer Juventus, on danks zijn grote kwaliteit in tactisch zo wel als in technisch opzicht, het vertoon de beschouwt als professioneel, is de weg naar het einde van de voetbalsport reeds ingeslagen. De nederlaag als zodanig bleek FC Twente’s oefenmeester overigens niet be paald geschokt te hebben. „Alleen had het bij 1-0 moeten blijven. Juventus heeft met deze 2-0 meer gekregen dan het ver diende. Of het te veel is om in de return- wedstrtJd, over drie weken, goed te ma ken, is een moeilijk te beantwoorden vraag. Daarbij zijn we, dacht ik, ook in belangrijke mate afhankelijk van de ma nier waarop we de drie tussenliggende competitiewedstrijden doorkomen.’’ Die 2-0 was inderdaad een te ruime be loning voor de Italianen, die hun succes toch wel voor een groot deel danken aan hun tactische strijdwijze, waarbij de aan duiding „tactisch” in de ruimste zin van het woord gezien dient te worden Zo als bekend en te verwachten opereerden de Italianen vanuit een versterkte defen sie. Dat betekende de routinier Salvadore als ausputzer, rond hem de verdedigers Spinosi, Morini, Furino en Causio, daar vóór de middenvelders Capello, Cuccu reddu en Haller en zoals gebruikelijk slechts twee spitsen, zij het van grote faam, Bettega en Anastasi. Die geringe mankracht in da voorste lijn droeg ertoe Uitslagen 13e ronde grootmeestergroep: Mecking (Bra)Donned (Ned) 1-0, Olafsson (IJsl)Najdorf (Arg) remise, Hort (Tsj)Len gyel (Hong) remise, Langeweg (Ned)Anders son (Zwe) afgebroken, Kuljpers (Ned)—Gllgo- ric (Jsl) remise, Ivkov (Jsl)Hübner (Wdl) 0-1, Ree (Ned)—v. d. Berg (Ned) 1-0, Kortsjnoj (Rusl)Petrosian (Rusl) remise Stand na 13 ronden: 1/6. Hort, Hübner, Gli- goric, Ivkov, Kortsjnoj, Petrosian 8 pnt.; 7. Olafsson 7(4 pnt. 4- 1 afgebr.; 8. Andersson 4- 2 afgebr.; 9. Mecking 7 pnt.; 10/11. Ree, Len gyel 6 pnt.; 12. Donner 5(4 pnt.; 13. Langeweg 5 pnt. 1 afgebr.; 14. Najdorf 4(4 pnt.; 15. Kuljpers 3(4 pnt.; 16. v. d. Berg 2 pnt. 'Meestergroep 13e ronde: Witkovski (Pol) Minic (Jsl) afgebr., Krabbé (Ned)Danov (Jsl) afgebr., Van Scheltinga (Ned)Hartoch (Ned) remise, Timman (Ned)Kostro (Pol) 1-0, Fo- rinton (Hong)Denker (VS) 1-0, Hecht (Wdl) Br Claussen (Den) afgebroken, Ciocaltea (Roem)Zuidema (Ned) remise, Adorjan (Hong)Jansa (Tsj) afgebroken. Stand na 13 ronden: 1./2. Timman, Hartoch 8(4 pnt.; 3. Adorjan 8 pnt. 4- 1 afgebr.; 4 Fo- rintos 8 pnt.; 5. Zuidema 7(4 pnt.; 6/7. Br. Claussen, Jansa 7 pnt. 1 afgebr.; 8. Ciocaltea 7 pnt.; 9./10. Hecht, Minic 6(4 pnt. 1 afgebr.; 11. Kostro 6 pnt.; 12. Van Scheltinga 5(4 pnt.; 13. Witkowski 4(4 pnt. 4- 1 afgebr.; 14. Danov 314 pnt. 4- 1 afgebr.; 15. Krabbé 3 pnt. 4- 1 afgebr.; 16. Denker 3 pnt. Int. damesgroep 9e ronde: Lazarevic (Jsl.) Cohn (Wdl) 1-0, Jovanovic (Jsl)Vokralova (Tsj) remise, Vreeken (Ned)Kushnir (Rusl) 0-1, Polihronlade (Roem)Ivanka (Hong) af gebr., Heemskerk (Ned)Szota (Pol) remise. Timmer (Ned)Tuk (Ned) afgebroken. Stand na 9 ronden: 1. Lazarevic 7(4 pnt.; 2. Ivanka 6(4 pnt. 4- 1 afgebr.; 3./4. Kushnir, Vokralova 6(4 pnt.; 5. Jovanovic 5 pnt.; 6 Vreeken 4(4 pnt.; 7. Polihroniade 4 pnt. 4- 1 afgebr.: 8. Cohn 3(4 pnt.; 9/10. -Szosta, Heems kerk 3 pnt.; 11. Tuk 1(4 pnt. 4- 1 afgebr.; 12. Timmer 1 pnt. 4- 1 afgebr. ,«lu)D74„Vree- equipe van Ove Andersson en David Stone, die zijn in het eerste gedeelte ver- gestarte overde voorsprong, op een indrukwekken- de wijze verdedigde. Evenzeer bewonde ring voor de Zweden Björn Waldegaard en Hans Thorzelius, die met de als enig overgebleven Porsche hardnekkig in het spoor van de Alpines bleven. Het Zweedse team won vijf van de negen klassements proeven en bezet momenteel de vierde plaats achter d^ drie oppermachtige Al pine Renaults. Want hoezeer men de strijdlust van Waldegaard waardeert, de Franse Alpine Renaults hebben de alleen heerschappij, die de Porsches in voor gaande jaren hadden, volledig overgeno- men. In de schaduw daarvan een Porsche, twee Lancia’s en een Datsun. Met name de Japanse wagen heeft de aandacht van deskundigen getrokken. Als outsider ge start, heeft de Fin Rauno Aaltonen het Japanse fabriekswonder naar een onver wachte zesde plaats gereden. BREMEN. Judith Salome heeft de kwartfinales damesenkelspel van de open Westduitse indoortenniskampioen- schappen bereikt. Zij versloeg de West duitse Dagmar Stoltenberg met 6-3 en 7-5. deel tot winstkans uit te bouwen. Maar de actuele situatie, die is al erg genoeg. Geen insider met wie wij er over spra ken, heeft ooit een finale meegemaakt van deze allure. Om een voorbeeld te noemen: Robert Hübner, de Westduitse grootmeester, die begin mei met oud-wereldkampioen Pe trosian de kwartfinale van het kandida tentoernooi om het wereldkampioenschap moet spelen, gold als „totaal uitgescha keld”. Maar hij deed het onmogelijke: 3Vz uit 4, als inhaalactie. KortsjnojPetrosian, zwart bood snel remise aan. „Nee”, zei Kortsjnoj. Moe, door het juist in december behaalde landskampioenschap moe, in het voor uitzicht van een tiental seances in de V. en D.-toernee, die dinsdag start (met Hübner de hele maand als kopman), kromde de tijger uit Armenië de rug en liet grommend zijn tanden zien. Men kan hem „maar niet zo” remise weige ren. Natuurlijk werd het toen een pun- tendeling. Met dat al: ook de beide Rus sen in de kopgroep. Ivkov, gisteren nog leider, kreeg de klap van Hübner, om koud van te worden, zo ging dat uittel len. Nog iets: Mecking de Braziliaan, wei nig opvallend, maar met alleen maar schaakprofessionalisme in het bloed, sloeg dwars door Donners defensie heen. Hij heeft nu 7 punten en dat is maar 1 puntje achterstand op de leiders. Lange wegAndersson, afgebroken in onge twijfeld gelijke stand, maar toen het zesde speeluur inging weigerde de van vermoeidheid wankelende Zweed toch remise. Hij stutte het jongenskopje in een paar krampachtige handen en zwoegde voortZelfs Olafsson, die hem toch zeer veel kwaad aan het doen is, schudde er het hoofd over. „Ik denk dat hij van schaken houdt”, concludeer de hij vervolgens nogal verbaasd. De Nederlandse schaatsploeg traint voor de vijflandenwedstrijd noodge dwongen op de Jaap Edenbaan in Amsterdam, waar men baantjes trekt GLASGOW. Een Schots voetbalelf tal heeft in het Hampden Park-stadion in Glasgow een wedstrijd tegen een combi natie van Celtic en Glasgow Rangers, aangevuld met enkele Engelse sterren gewonnen met 2-1. Het was een benefiet- wedstrijd ten bate van het Ibrox Park- rampenfonds. Dit fonds werd begin ja nuari gesticht ten behoeve van de nabe staanden van de voetbalramp in Ibrox Park-stadion, na afloop van wedstrijd tussen Glasgow Rangers Celtic. In het gedrang, kwamen toen 66 mensen om het leven. Nog meer goed nieuws: Zuidema heeft 714 uit 13, en staat alleen vijfde. Dat hij één der 8 prijzen gaat verwerven, lijkt een zekerheid. Hij speelt namelijk vaster dan ooit. Slechts in de internationale dames groep gaat het slecht. Landskampioene mevrouw Vreeken heeft weer verloren. De kans op de 6de prijs bestaat nog wel, doch is minimaal geworden. Hoop doet leven daarom leven er zo’n hoop en energie heeft ze bij hopen. Daar ves tigen we thans onze illusies op. Vandaag volgt de voorlaatste ronde, dan de bonte avond. Zaterdag, heel vroeg, luidt arbiter Orbaan de gong voor de slot-omloop, die kon wel eens adem benemend van bloedige inhoud worden. FLORENCE. Het bestuur van eens onreglementaire reactie evenwel veel duidelijker was en bestraft werd met een vrije schop. Middenvelder Ca pello had de bal al gespeeld voordat de verdediging van Twente er erg in had, waarna invaller Novellini rustig langs Schrijvers kon mikken. De onplezierige en rommelige manier waarop Juventus

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 23