TREKPLEISTER VOOR PUBLIEK GRATIS OP PROEF Resultaten enquête en rollenspel Sporthal ter beschikking van gehele gemeenschap TWEEDE FASE GROENGORDEL Recreatieobject in Heemskerk is over half jaar gereed Twee ernstig gewonden in Heemskerk Linker vinger afgerukt Dame opgelicht ■f IJmuider Courant Sportevenementen hebben voorrang boven plaatselijke gebruikers Zelfs autobaantje I I ns ENQUETE PROFESSIONEEL R CONCLUSIES 7 DONDERDAG 28 JANUARI 1971 IJMUIDER COURANT Woonplaats 28 (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK „Het lang verwachte kind is er nu”, zei woensdagmiddag de heer Th. W. Reijnders, voorzitter van de Beverwijkse Sportraad. Hij doelde op het fraai uitgevoerde verslag van het onderzoek naar de gebruiks mogelijkheden van de sporthal. Op initiatief van de sportraad namelijk is op 13 en 15 oktober vorig jaar een rollenspel gehouden omtrent het pro bleem van het gebruik van de hal. De conclusies uit de enorme hoeveelheid meningen en gedachten zijn opgenomen in dit verslag, dat woensdagavond aan de Stichting Sporthal is overhandigd. In het verslag is een modern gebruiksbeleid van de sporthal als een van de belangrijkste conclusies naar voren geschoven. Dit beleid dient gericht te zijn op een optimaal, veelsoortig gebruik van vloeren en nevenruimten. Voorts stelt men, dat voorrang zal moeten worden verleend aan de door verenigingen en bonden georgani seerde sportevenementen; in belangrijkheid te rangschikken naar sportief belang en algemene boeiendheid. HEEMSKERK Het groen: in planologische termen onderverdeeld in kijk- en buffergroen is in Heemskerk ruimschoots voorradig. Niet alleen de recreatieve voorzieningen in het uitgestrekte duin- en strandgebied en de bebossing rond het landgoed „Marquette” rekent men hiertoe, ook de in aanleg zijnde stedelijke groenzone tussen de bebouwing. Deze groenzone strekt zich uit langs de noordzijde van het plan „Assumburg” via het ge bied „De Die” naar het inmiddels gerealiseerde plan De Maer en het plan „Marquette”. Het leefmilieu van Heemskerk wordt in bijzondere mate be ïnvloed door deze groengordel, die de gemeente in de komende vier jaar wil aanleggen. Ro- ge- Naam Adres ge- Een kijkje op de sporthal Beverwijk. In ongefrankeerde, enveloppe opzenden naar IJMUIDER COURANT, Antwoordnummer 47, IJMUIDEN. Geldt niet voor abonnees van IJmuider Courant. heden moeten worden gegeven, ook ten aanzien van het beleid en het beheer van de kantine en de nevenruimten. In het ver slag zjjn tevens de resultaten opgenomen van de enquête, die de Beverwijkse Sport raad onder de sportverenigingen heeft ge houden om de meningen ten aanzien van het gebruik van de sporthal te peilen. In totaal zijn 198 formulieren verzonden. Hiervan kwamen 60 formulieren ingevuld terug, hetgeen een respons van 30,3 per cent betekent. In het algemeen moet deze respons op een vrij verzonden, doch ge richte enquête hoog worden genoemd. Van de inzenders meenden er 31, dat men van de sporthal op de een of andere wijze gebruik zou kunnen maken. 29 verenigin gen zagen zich niet zo bij de hal betrok ken. Meestal was dit standpunt wel te be grijpen. In een enkel geval deelde een ver eniging mee, van plan te zijn de band met een sporthal buiten de plaats te willen handhaven. Volgens de Beverwijkse Sportraad lijkt dit op den duur niet haalbaar, omdat men ofwel door de thans gebruikte sporthal naar de Beverwijkse hal zal worden ver wezen, dan wel in Beverwijk een nieuwe club zal ontstaan in dezelfde categorie. Men kan zich voorstellen, dat een actief beheer der van de hal zoveel mogelijk binnenspor ten in de hal wil brengen. De maand augustus bleek voor 25 verenigingen de meest geschikte maand. Zend deze BON in en u ontvangt 14 dagen GRATIS IJMUIDER COURANT man zich Het gebruik van de hal door de vereni gingen varieerde nogal. Een groep van 13 inzenders sprak zien uit voor een gebruik van één tot acht maal per jaar. Een van de nationale sportbonden zou de hal ge durende 16 gehele weekends willen reser veren. Een andere inzender wilde boven dien eens per vier jaren een muziekcon cours in de hal houden. Er is een grote belangstelling voor het gebruik van de hal op dinsdag, donderdag, vrijdag en zaterdag. Het eventuele huurbe drag, dat door een vereniging kon worden opgebracht varieerde van 10 per uur tot 25,—. De dagelijkse leiding van de gang van zaken in de hal dient volgens 20 vereni gingen in handen te komen van een direc teur of bedrijfsleider, die een eigen beleid kan gaan voeren. Dit was ook de conclusie van het rollenspel. Het stichten van een dienstencentrum ten behoeve van de sport verenigingen en mogelijk andere organisa- ge sfeer, voldoende algemene openheid en een bekwaam en zakelijk beheer zijn daarvoor onder meer de voor waarden. In de tijd, dat de vraag naar ruimte van de zijde van de verenigingen klei ner wordt, zal men zich mogen én moeten richten op een alternatief en passend gebruik. Enig „oprekken” van het sportseizoen zal dan kunnen wor den beproefd. Ook de recreatieve sport, de sportdagen in schoolverband en zelfs een gebruik, dat geheel buiten de sport staat, moeten dan worden bevor derd. ties werd algemeen toegejuicht. De vorm waarin dit moet worden gegoten verschilt nogal. De verenigingen gaven de volgende suggesties: algemene informatie 1, centra le contributie-inning 5, verrichten van stencilwerk 13, ledenadministratie 5, cen trale sportkeuring -é en toto-administratie 5. Het interieur van de sporthal doet immens aan. De oppervlakte van de speelvloer is 1.392 m2 of wel 48 x 29 meter. cumse j is met een gebroken linkerpols en afgerukte linkerringvinger naar het ■de Kruis Ziekenhuis in Beverwijk bracht. De jongen stak vlak voor de auto van Een van de conclusies is voorts, dat de zaalsporten, die nog niet ter plaatse wor den beoefend, dienen te worden geïntrodu ceerd. Tegen overvleugeling door populaire binnensporten moet worden gewaakt. Blij ken de binnensporten of enkele daarvan, zich stormachtig te ontwikkelen, dan kun nen hieruit initiatieven ontstaan voor uit breiding van de sporthalaccommodatie, naar aantal of naar ruimte in vierkante meters. houder G. Petersen wil er wel iets over zeggen. „Het plannetje, dat momenteel tegen over de Vrijburcht wordt uitgevoevd moet straks een midget-golfbaan, een auto- baantje, een restaurant, een tentoonstel lingsruimte, een kinderboerderij, een vo lière, en talrijke fraaie waterpartijen op leveren. Een onderdeel van de gordel is reeds gereed gekomen en wel het gedeelte langs de Cornells Geelvinckstraat. Een weliswaar momenteel kaal en sfeerloos aandoend terrein, dat binnen enkele ja ren echter voor honderden Heemsker kers, die in de omgeving woonachtig zijn, een ontspanningsobjeet van formaat zal blijken te zijn. Met de aanleg van het tweede gedeel te van de groengordel is men nu druk doende. Tussen de laan van Assumburg en de G. van Assendelftstraat overheerst het beeld van een dragline en bergen zand. Wat moet er uit dit nu nog onover zichtelijk geheel allemaal groeien? Wet- van een 23-jarige inwoner van Castricum plotseling met zijn fietsje de rijbaan over. Zijn fiets werd totaal vernield. Het knaapje is door de bestuurder van de auto naar het ziekenhuis in Beverwijk gebracht. De kleine verenigingen moeten niet buitenspel gezet worden. Het. multi functioneel gebruik kan daartoe, mits deskundig geleid, een middel zijn. De kantine, dan wel het café-restau- rant, zal een belangrijke rol kunnen spelen bij de begeleiding van de acti viteiten voor zowel de actieve als de passieve sportbeoefenaren. Een gezelli- (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Twee ernstig wonden, een licht gewonde en een totaal vernielde auto vormen de balans van twee verkeersongevallen, die woensdag hebben plaats gehad. Op de kruising Kerkweg-Van Coenho- venstraat verleende een 46-jarige inwo ner Ve.n Hilversum ’s morgens om half tien met zijn auto geen voorrang aan de auto van een 33-jarige Beverwijker. De Beverwijker werd met verwondingen in het St. Jozef ziekenhuis opgenomen. Op de Tolweg ter hoogte van de Baan dert verloor ’s middags om 4 uur een 35-jarige Heemskerker de macht over het stuur van zijn auto. De auto botste tegen een boom, waarbij twee inwoners van Bergen van respectievelijk 22 en 17 jaar ernstig werden gewond. Voor het leven van de jongste wordt nog steeds gevreesd. De Heemskerker werd met minder zware verwondingen eveneens in het St. Jozef ziekenhuis opgenomen. De auto kwam uit de richting Beverwijk met een snelheid van ongeveer 130 kilo meter. Door de zware regenval merkte hij te laat een vrouw op die per fiets vanaf de Baandert linksaf de Tolweg op reed. Hij probeerde de dame te ont wijken, hetgeen gelukte, maar verloor daarbij de macht over het stuur. (Van een onzer verslaggevers) CASTRICUM. Woensdagmiddag om kwart over vier is bij een verkeersonge val op de Kleibroek een 9-jarige Castri- jongen gewond geraakt. De knaap ii-een Het terrein tegenover de Vrijburcht is nu nog een woestenij. Over een half jaar echter zal dit terrein een idyllische aanblik leveren als de waterpartijen gereed zijn, in de kinderboerderij het vee huist, het res taurant in de oude boerderij gereed is en er kinderen op hun autobaan spelen. De boerderij wordt gerestaureerd en zal medio 1971 klaar zijn. D heer Meen horst uit Callantsoog is de pachtei Hij is tevens verantwoordelijk voor de aan leg van de midget-golfbaan en de auto baan voor kinderen die er ook kunnen rolschaatsen, deppen enzovoorts. De noodkerk van de Hervormde Gemeente is door Heemskerk gekocht. Het houten De conclusies In het verslag zijn naar vo ren gekomen, nadat de resultaten van de enquête onder de sportverenigingen en de meningen en discussies in het rollenspel werden gerangschikt en gezeefd. Zq luiden. De sporthal is een gemeenschapsvoor ziening. Het belang van de sport eist tevens, dat er regelmatig belang- wekkende evenementen plaats nebben. Dit behoeven niet alleen sportevene menten te zijn. De hal dient dus een trekpleister voor het publiek te zijn. Het gebruik van de sporthal vereist een goed samenspel met andere sport accommodaties, waarbij eventueel de training buiten en de wedstrijden m de hal kunnen plaats vinden, indien de vraag naar ruimte in de hal te groot wordt. De Beverwijkse Sportraad wil geenszins pretenderen de juiste oplossing van het ge bruik van de sporthal te hebben aangege ven „Het is nu aan de autoriteiten van Beverwijk en aan het bestuur van de Stichting Sporthal Beverwijk om de gege vens en de meningen in het algemeen be lang te verwerken”, zo staat er in het ver- slag De heer Th. W. Reijnders, voorzitter van de Sportraad verduidelijkte dit woensdag middag tijdens een persconferentie: „De Sportraad is bereid er alles voor te doen om een zo juist mogelijk beleid te laten voeren. Maar we zullen er voor moeten knokken. Als men om een of andere reden, hetzij om financiële redenen, hetzij wegens een te kort aan mensen, hetzij wegens een gebrek aan inzichten, niet bereid is het moderne gebruiksbeleid te gaan voeren, dan zal de sportraad aandrang gaan uit oefenen op de instanties. Want de hal moet goed geleid worden. Dat is een eerste vereiste voor een gezonde ontwikkeling van het sportleven in de hal”. gebouw wordt niet gesloopt, maar zal straks een geschikte lokaliteit zijn om er tentoonstellingen voorlichting er> al dat soort zaken te gaan houden. Je kan er alle kanten mee uit. Dat is juist zo fijn. In de kinderboerderij komt wat klein vee, dat de vogels in de volière gezel schap mag houden De opzet van de boerderij is besproken met de k'eindie- renvereniging long Leven en de volière- vereniging Tropica, die echt we] met hun ideetjes omtrent deze boerderij zijn ko men aandraven. Wethouder Petersen is bijzonder blij met dit tweede gedeelte van de groen gordel. „Het groen is in vroeger teveel in de verdrukking geraakt De huidige groenvoorzieningen kosten verschrikke lijk veel geld. Daat denken de mensen wel eens te licht over. Wij doen er dan ook alles aan om de jeugd van Heems kerk er goed van te laten doormngen, dat het groen in de gemeente er niet voor niets is en vernielingen ontzettend veel geld kosten Een ambtenaar houdt bij tijd en wijle een lezing op de scho len over het groen er dat gaat zeer voed mag ik wel zeggen”. De groengordel tussen de Laan van Assumburg en de G van Assendelft straat zal nog deze zomer gereed ko men. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Een dame uit Bever wijk moest woensdagmiddag heel wat geld neertellen voor het slijpen van tien tafelmessen en een schaar door een on bekende scharenslijper. De jongeman vroeg voor de handelingen maar liefst 44. Omdat de dame niet meer dan f 41 in haar portemonnee had nam de hiermee genoegen. Toen de dame realiseerde toch wel wat teveel te heb ben betaald, belde zij de politie. De on bekende jongeman was echter nergens meer te vinden. De politie waarschuwt tegen dergelijke praktijken van zich als scharenslijper voorstellende onbekende per sonen. De Beverw(jkse Sportraad is er van overtuigd, dat het beleid, waarvan enkele aspecten hierboven kort zijn aangehaald, geen gemakkeiyk beleid zal zijn. De uit voering hiervan vereist inzicht, tact, acqui- sitievermogen, zakelijkheid en bovenal mensenkennis en fantasie op hoog niveau. Dit wordt geen taak geacht voor de colle giaal stichtingsbestuur op vrtfetijdsbasis. De uitvoering van het beleid dient profes sioneel te zijn en in handen te worden ge legd van een directeur, wie grote bevoegd- 7

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7