Eerst gaan kijken of bij VVV informeren WIE VAKANTIEHUIS HUURT, STAAT ZWAK Drie commissarissen terug; dr. Hoefnagels benoemd Vergadering Scholten-Honig Rechten zijn onbeschermd Concern-cao’s in toekomst belangrijker SCHEEPVAART Kort geding over uitleg besluit loonmatiging export naar Duitsland verwacht Maatschapsvissers buiten sociale Wall Street Verdere groei van Wolsecretariaat wijzigt slagzin Opheffing nadere vleeskeuring verzekering 1 ZATERDAG 30 JANUARI 1971 10 G DRIE DAGEN Kort economisch nieuws KLETSKOEK ONTZENUWT Eloy-voorzitter: ONBESCHRIJFLIJK Invoer steeg 20% Na critiek Vonhoff uit dagelijks bestuur VVD Staking bij Britse Ford VERGOEDING het Een L V de als kingskantoor te Eindhoven, dat opereert onder de naam, „Rent a home”. Boek jes met zeer uitgebreide toelichting over te huren villa’s, chalets, bungalows en zovoort in het buitenland. Zoiets ligt ook wel eens anders, via reisbureaus kan men rijk geïllustreerde folders krijgen van een bungalow-boe- In het afgelopen jaar is de uitvoer naar de bondsrepubliek met ongeveer 30 percent toegenomen. Het Nederlands-Duitse han delsverkeer bereikte een waarde van 25 mil jard gulden. De invoer uit Duitsland steeg met ongeveer 20 percent, dit ondanks het feit, dat de Duitse produkten in Nederland als gevolg van de revaluatie van de mark duurder zijn geworden. Hoewel de Duitse investeringsgoederen toch wel aanzienlijk in prijs stegen, werden deze toch geïmpor teerd om deze industriële capaciteit uit te breiden, aldus Mr. Marius. Deze slagzin, luidend „Wol, een van de laatste natuurlijke produkten in een ver vuilde chemische wereld” komt te verval len en hiervoor in de plaats komt een an dere slagzin, namelijk „Wol, sprankje na tuurlijke schoonheid in een vervuilde we reld”. Verder blijft de campagne onveranderd. DEN HAAG De chemische industrie heeft gehoor gevonden voor haar bezwaar tegen een slagzin, die het internationaal wolsecretariaat zal gebruiken in een uitge breide reclamecampagne. DEN HAAG Het kabinet heeft vrtfdag besloten tot opheffing van de zogenoemde nadere vleeskeuring en wel per 1 januari 1972. Santa Fé Ind. Can. Pacific Illinois Cent. Penns. Centr. South. Pac. Union Pac. Allied Chem. Am. Can. A C.F. Ind. Am. Smelting Am. T a T. Am. Brand Anaconda Beth Steel Boeing Chrysler City Bank Cons Edison Dougl Aircr. Dup.de Nem. Eastm Kodak Gen. Electr Gen. Motors Goodyear T. DEN HAAG De Nederlandse uitvoer naar West-Duitsland zal dit jaar waar schijnlijk met ongeveer 15 percent stijgen. Mr. H. R. Marius, algemeen secretaris van de Nederlands-Duitse Kamer van Koophan del, heeft deze verwachting uitgesproken tegenover „Wereldmarkt”, orgaan van de Centrale Kamer van Handelsbevordering en de Economische voorlichtingsdienst. Abbekerk 29 v Madras n Chittagong Amstelland 29 n Golf van Mexico Ancospray 29 te Recife Atlantic Star 29 te Bremerhaven Atys 29 te Bandar Mahshahr Ba’nggai 28 v Panamacity n Savannah Dahomeykust 29 v Warri n Takoradi Daphne 29 te Es Slder Diloma 29 te Tranmere Esso Europoort 29 te Ras Tanura Gulf Hollander p 29 Kp Finlsterre n Rotterdam Hercules p 29 Ouessant n Rotterdam Kalydon 28 v Eastham n Shellhaven Kelletia 30 te Kharg Leiderkerk 29 te Abadan Lion of Judah 29 v Hamburg n Antwerpen Lycaon 29 v Djakarta n Singapore Macoma p 29 East Londen n Lavera Naess Cturier n 29 Lissabon n Athene Nijkerk p 29 Kp Blanc n Duinkerken Rotterdam 28 v Trinidad n Rio de Janeiro Rijn 29 v Paradip n Tobato Rijnborg p 29 GJedser n Amsterdam Sertan 29 v Venetië n Alexandria Sinon p 29 Dover n Piraeus Sloterkerk 29 te Antwerpen Spaarnekerk 28 v Nagova n Yokohama Statendam 29 te Fort de France Straat Agulhas p 29 Comoren n Singapore Straat Bali 30 te Port Swettenham Straat Freetown 30 te Osaka Straat Johore 29 v Surabaja n Penang Straat Talbot 29 n Dar es Salaam Tamara p 29 Muscat n Kharg Tanamo 29 v Southampton n Gotenburg Zuiderkerk 29 v Mombasa n Dubai De nadere vleeskeuring is geregeld in art. 8 van de Vleeskeuringswet. Dit artikel wordt gezien als de voornaamste hinder paal voor de zo noodzakelijke sanering van het slachthuiswezen en de vleeskeuring. Vlees, dat van de ene vleeskeuringskring in een andere wordt ingevoerd, is aan een nadere keuring onderworpen, waarvoor door de betrokken gemeente een keurloon wordt geheven. De ministerraad ging voorts ermee ak koord dat ook de verdere herziening van de Vleeskeuringswet ter hand zal worden ge nomen. „In Zuid-Frankrijk huurt iemand een boerderijtje, veertien dagen voor 425 gul den. In het stencil, dat hij na zijn schrij ven op een advertentie ontvangt, heet het eigenlijk „landhuisje”. De vakantiegan ger en zijn gezin treffen in Zuid-Frank rijk een onbeschrijflijke stal aan, waar in niet valt te leven, en reizen na twee dagen weer naar ederland terug. Die stal zal wel te wijten zijn aan de manier van „exploitatie” door de eigenaar, die er zelf zelden of nooit komt, maar de ge- DEN HAAG De ministerraad gaat er mee akkoord deelvissers, die varen op een maatschapscontract, uit te zonderen van de sociale werknemersverzekeringen. De raad plaatste zich vrijdag, tijdens het we kelijkse kabinetsraad, achter een desbetref fend wetsontwerp. De maatschapsvissers zijn jaren achter een in het geweer geweest tegen deze ver zekeringen. De Sociale Verzekeringsraad heeft tot de uitzonderingspositie geadvi seerd. De maatschapsvissers hebben inmid dels eigen, meer op het bedrijf afgestemde, voorzieningen getroffen. Premier De Jong deelde een en ander mee na beëindiging van de kabinetszitting. HAARLEM Hoe kwetsbaar je bent als vakantie-consument, wanneer een reis organisator minder biedt dan je als klant mocht verwachten, heeft menigeen al eens ervaren. De deelnemer aan georganiseerde vakantiereizen is het kwetsbaarst. Iljj heeft de minste kans om er zelf wat aan te doen, als reis of verblijf niet goed ver lopen. Iljj kan, bjj wijze van spreken, moeilijk zelf de leiding van een hotel in handen nemen. Tweede in de groep van kwetsbaren is de huurder van een vakantiehuisje. Hij staat iets sterker. Hij kan, als hij naar niet te verre oorden gaat, het huisje van tevoren eens gaan bekijken. En hjj kan er, bij tegenvallers, ten koste van wat geld zijn verblijf nog wat veraangenamen. Maar toch, als het noodlot en de verhuurder zich tegen hem keren, is hij ook aan de willekeur van beide overgeleverd. Van een werkelijk verzet tegen de be noeming van dr. W. L. G. S. Hoefnagels men hebben”. Hij verweet de heer M. K. Honig, geprobeerd te hebben de tweede huur moet snel worden betaald: wie eerst komt, wie het eerst maalt. Prijs 362 gulden voor veertien dagen. Als ze met vakantie komen, horen ze meteen al van de campingbeheerder dat het een vier-prsoons caravan is. Nee, de eige naar ziet hij er haast nooit. Die blijkt dan ook met vakantie in het buitenland te zitten als: de slecht gesoldeerde butagas- lamp brandend boven de hoofden van zes volwassenen en twee kleintjes uit elkaar valt. DEN HAAG Het kamerlid H. J. L. Vonhoff heeft besloten zich niet herkies baar te stellen voor het dagelijks bestuur van de WD. Ook mevrouw T. Wierda- Haanstra te Katwijk wil haar bestuurslid maatschap neerleggen. Het hoofdbestuur heeft kandidaat gesteld de heren F. Laux- terman te Amsterdam en O. Tammens te Oosterhesselen. De VVD houdt haar jaarvergadering op vrijdag 26 en zaterdag 27 maart in het RAI-congrescentrum in Amsterdam. LONDON Meer dan 50.000 arbeiders in 22 fabrieken van de Britse Ford hebben besloten het werk neer te leggen. van voor komen moeten we naar een nieuwe so- De vakantieganger staat zwak. Hij kan hoogstens zoveel mogelijk eerst gaan kij ken, VVV’s inschakelen (ondanks de ge signaleerde ene slechte ervaring), en ver der hopen dat er ooit eens een instantie zijn rechten zal gaan beschermen. DEN HAAG De bonden in de metaal industrie zullen namens de werknemers via een kort geding een uitspraak uitlok ken over tekst en uitleg van het loonmati- gingsbesluït van 10 december j.l. De bonden zullen de president van de rechtbank, waar het geding aanhangig zal worden gemaakt, vragen een aantal werk gevers van elektrotechnische bedrijven in Rotterdam de aan de werknemers gedane toezeggingen op basis van de met bonden gemaakte afspraken na te doen leven. Naar de mening van de vakbonden zijn deze toezeggingen niet ongedaan gemaakt door het loonmatigingsbesluit. „Ik had uitdrukkelijk opdracht gegeven de klachten tot tevredenheid van onze cliënten te regelen”, zegt hoofddirecteur Derksen. „Velen hebben van het aange boden gratis weekeinde willen profiteren. Maar zouden er nog meer zijn die te recht klachten hebben en deze regeling niet bevredigend vinden, dan zou ik daar graag via de krant van horen, om ook die gevallen tot tevredenheid van onze cliënten te kunnen afhandelen” Waarmee Sporthuis Centrum zich zonder meer doet kennen als een verhuurder met rea liteitszin. De Grafische Industrie n.v. te Nljverdal sluit 1 mei. Aan de twintig werknemers is ont slag aangezegd. Een werkgever die gebruik maakt van arbeidskrachten die hem door een koppelbaas of uitzendbureau ter beschikking zijn gesteld, zal in de toekomst hoofdelijk aansprakelijk blij ven voor de sociale verzekeringspremie, indien die koppelbaas of dat uitzendbureau niet in het bezit is van een vergunning. Het wetsontwerp tot wijziging van de coördinatiewet sociale ver zekering, dat vrijdag door de ministerraad werd goedgekeurd, zal binnenkort worden ingediend. vorige beursdag 27 68',4 32 6'/. 3714 43% 24% 41% 47% 27% 53% 46% 21% 21% 19% 27 67% 28% 27% 139% 7574 99% 80% 30% De omzet in Wall Street was 20.960.000 aandelen. Dow Jones- cijfers: industrie 868.50 (plus 3.36), sporen 192.06 (plus 1.91), nutsbedrijven 124.30 (plus 0.07). In het telefonisch verkeer kwa men gisteravond de volgende koersen tot stand. (Tussen haakjes staat de officiële slot- koers van gistermiddag). AKZO 89.80 90.00 (89.60), Hoogovens 80.10 (80.50), Kon. Olie 140.20 140.50 gl (140.10),, Philips 49.40 gb 49.80 gl (49.50), Unilever 95.50 (95.60), KLM 179.00 181.00 (183.00). Am. Moton Int. Harv. Int. Nickel Int. T. a. T. Kennecott Radio Corp. Republic St. Royal Dutch Sears Roeb Shell Oil Soc. Vacum Stand Br stand OU N.J Studebaker Texaco Un Aircraft Un Corp Un. Fruit Us. Rubber Us. Steel Westingh Woolworth Ford K.L.M. AMSTERDAM. Tijdens een onder overweldigende belangstelling gehouden buitengewone vergadering van Konink lijke Scholten-Honig is vrijdagmiddag het doek opgegaan voor het volgende be drijf van het door bestuurstwisten ver scheurde concern. Vice-voorzitter M. K. Honig opende de vergadering met een verklaring dat de vrede binnen het be stuur geheel hersteld was. Daarna nam commissaris ir. O. Meijer de leiding over. Hij las een verklaring voor van president-directeur prof. dr. E. C. Kooyman aan het personeel, waar in deze aankondigde af te treden. Prof. Kooyman riep de mensen op, vertrouwen in de nieuwe leiding te hebben. vorige beursdag 674 32 45% 55% 38 30% 28% 40% 79% 47% 53 48% 6974 57% 3374 e 36 10% 17% 21% 33 73% 3974 54’4 57% lukkigen die het van hem mogen huren, verzoekt de boel netjes in orde te hou den. Antwoord van de verhuurder op zijn klacht: „Jammer dat u niet tot de enthousiasten behoort”. „Via de VVV in Leeuwarden, een va kantiehuisje voor 5 a 6 personene gehuurd op Terschelling, voor 130 gulden per week. Bij aankomst blijken er maar vier slaapplaatsen te zijn. Een van de vakantiegangers moet daarvoor veertien dagen op de grond slapen. Bij regen moeten er ’s nachts emmertjes op de bedden worden gezet. In de slaapkamers is nergens licht. En er is niemand aan wezig om de zaken in orde te maken.” „Een soprtgelijke belevenis heeft een familie van acht personen met eeji ge huurde achtpersoonscaravan in Norg. De tot (gedelegeerd) commissaris was thans nauwelijks sprake meer. Wel werden veel vragen gesteld over den duur van de delegatie van de oud-staatssecreta- ris van Financiën. De heer W. C. Post humus Meyes vroeg zich alleen af wat Scholten-Honig een en ander zou gaan kosten. „Dr. Hoefnagels krijgt 98.000 voor een tweedaagse werkweek. Dat heeft hij zelf verklaard”, zo merkte hij op. Ir. Meijer antwoordde dat dit een verklaring was vóór het heengaan van prof. Kooyman. Thans is de situatie ver anderd en krijgt dr. Hoefnagels een full time job. Een andere aandeelhouder concludeer de dat deze benoeming „lapwerk” was. Uit de woorden van het bestuur maakte deze aandeelhouder op dat de kandida ten voor het president-directeurschap niet staan te dringen. „Het water staat Scholten-Honig dus verder aan de lippen dan aandeelhouders tot nu toe aangeno- kapitein op het Scholten-Honig-schip te spelen, terwijl de laatste dit dr. Hoefna- In dit kletskoek-verweer staat niet dat iemand in een vreemd land wel eens moeilijkheden kan hebben met het vinden van verantwoordelijke figuren. En ook staat er niet in waarom die Haisa-verte- genwoordiger, toen er bezwaren kwa men op grond waarvan hij zelfs de relaties met de bouwer zegt te hebben verbroken niet eens is gaan kijken hoe zijn klanten in Rosas terecht waren gekomen. Enfin, de klant heeft ook na zijn va kantie geen antwoord gehad op zijn klachten want:.op dit soort commen taren wordt lang niet altijd rechtstreeks gereageerd.en beseffende dat deze cliënt toch voor volgende seizoenen ver loren zou zijn, en door de late ontvangst van zijn commentaar is dit onbeantwoord gelaten.” Laten wij de dingen nog eens opnieuw stellen zoals zij zijn: Haisa heeft de huurpenningen geïnd, de huurder is in een rommelboel terecht gekomen (wiens schuld dat is, is zijn zorg niet), Haisa heeft niet het initiatief genomen hem er- dit te halen, zijn klacht blijft onbeant woord, over schadevergoeding wordt niet gesproken. Ellende met gehuurde vakantiehuizen kan je overal overkomen. Hier volgt nog een greep uit de klachten: „Drie weken voor in totaal 1275 gulden gemeubileerd huis gehuurd in Bergen aan Zee. Niet de bedongen telefoon aan wezig die de huisvader voor zijn werk nodig heeft, kapotte gasgeiser en dito oliekachel, raam en deur niet af te slui ten. Auto aangereden op „eigen” par keerterrein. Antwoord van verhuurmaat- schappij op klacht: „De door u opgesom- de tekortkomingen geven naar onze me ning geen aanleiding u in aanmerking tev laten komen voor enige restitutieHet spijt ons overigens dat naar wij hebben begrepen, uw vakantie al dan niet let terlijk in het water is gevallen.” „Achtpersoons huisje gehuurd voor drie weken a 250 gulden per week in Ballum op Ameland, met allerlei gerief en „in zeer goede staat.” Aangetroffen: defecte douche en wc, vieze matrassen, een vui le boel die twee vrouwen in drie uur tijd een beetje op orde kregen, en een nog niet eens voor vier personen toereiken de inrichting. Na enkele dagen komt de exploitant langs, die met wat gore de kens onder zijn arm de aftocht blaast, toch heeft hij de brutaliteit na twee we ken de volle tweede helft van de huur te komen opeisen. Pas twee dagen voor dat de vakantiegangers vertrekken, komt hij de inventaris aanvullen. (Van onze redactie economie) UTRECHT. Om verzwakking de positie van de vakbeweging te ciale concentratie van bonden die in de industrie werkzaam zijn. Omdat de grote concerns ter spreiding van het risico hun activiteiten steeds uitbreiden, is het niet onmogelijk dat de bedrijfstak-over- eenkomsten aan betekenis gaan inboeten. De concernovereenkomsten, die alle werk nemers in één groep omvatten, worden dan belangrijker. Dat zei voorzitter P. Brussel van St. Eloy, katholieke bond van werknemers in het metaal- en elek tronisch bedrijf tijdens het buitengewoon congres in Utrecht. Het congres hield zich met de formule voor de nieuwe samenwerking tussen de industriële bonden bezig. We moeten niet naar concentratie in isolement, maar naar een eigentijdse bundeling van syn dicale kracht, aldus de St.-Eloy-voorzit- ter. Eerder had hij aan het adres van de werkgevers gezegd dat zij een onjuiste lezing hebben gegeven van het vastlopen van het centraal loonoverleg, dat ten slotte tot de loonmaatregel heeft geleid. Het ging er niet om dat de vakbeweging geen concreet matigingspercentage wilde noemen, aldus de heer Brussel, maar om de vrees bij de werkgevers, dat de lo nen aan het prijsindexcijfer zouden wor den gekoppeld, waardoor zij geconfron teerd zouden worden met hun eigen prijs- manipulaties. Bovendien is er te weinig discipline in de werkgeversachterban, waar de leden vaak hun eigen belang dienen, zo constateerde de heer Brussel. Als verschijnsel van het uit elkaar groei en van de inkomensgroep signaleerde hij dat volgens de jongste CBS-cijfers het aantal miljonairs in 1968 met 22 percent is gestegen. Het aantal onder hen dat 5 tot 10 miljoen bezit steeg met 25 per cent en het aantal met bezit boven de tien miljoen 16 percent. nen die toch kwamen, een kleine korting gegeven. In de zomer echter, toen het „Vennenbos” wel grotendeels gereed was, werd toch nog ier en daar in het recreatiecentrum overlast ondervonden. Wie toen nog protesteerde, kreeg wel iswaar als tegemoetkoming een koste loos weekeinde in het najaar aangebo den, maar wat heeft men daaraan met een gezin. Laten we dat maar meteen met een eerste voorbeeld illustreren: Een lezer is zo wijs geweest eerst te gaan kijken naar het huisje dat hij voor zijn zomervakantie zou huren. In Babbe- rich. Huisje goed bevonden, huurcon tract getekend, en 450 gulden gestort. Maar een dag voor het vertrek komt er een expressebrief van de verhuurder, waarin staat dat er geen huisje in Bab- berich meer vrij is, en dat men alleen nog maar plaats kan krijgen in Aalten. De lezer is heel verstandig: ondanks dat zijn vakantie al is ingegaan, gaat hij eerst nog snel de huisjes in Aalten be zichtigen. En dat is maar goed ook. Want in Aalten is geen kampwinkel, zoals in Babberich, geen kantine, geen speelruim- ‘te voor de kinderen. Men zou er in een boomgaard terechtkomen, met middenin een tuinslang bij wijze yan wasgelegen heid, en de wc’s twee terreinen verder op. Hoe reageert „Rent a Home”? Dit zijn enkele zinsneden uit de weerwoordbrief, die wij ontvingen: „de eerlijkheid ge biedt ons wel te bekennen dat de bun galows te florissant zijn beschreven. hoewel wij getracht hebben die (bedoeld wordt: het aangebodene-red.) zo juist mogelijk voor te stellen, blijkt nu dat bij aankomst op een typische Nederland se manier, de cliënt met zijn vinger op de folder wijst en zegt dat hij juist deze bungalow wenst te betrekken. Mocht dan ook nog blijken dat juist zijn bungalow geen boogmuur heeft, zul len de cliënten alles in het werk stellen om mankementen die altijd aanwezig zullen blijven, en normaliter niet zouden zijn opgevallen te ontdekken.daar wij geloven dat alle klachten tot het boven staande zijn terug te brengen, lijkt ons de opmerking van de klagers, waarover Als de vakantieganger dit bij thuis komst aan Haisa schrijft, krijgt hij geen antwoord. Op onze navraag laat Haisa weten dat de maatschappij zich door de bouwer van de bungalows bedrogen voelt omdat zij andere bungalows „onderge schoven” heeft gekregen dan de bestelde. De gedupeerde vakantieganger had, zegt wij zeer gepikeerd zijn („Het is weer het oude liedje. Via aantrekkelijke fol ders wordt de klant gelokt veel geld te betalen voor iets wat bij nadere aan schouwing het gevraagde bij lange na niet waard blijkt te zijn.”) meer dan voldoende ontzenuwd. In ons komende programma zullen wij op een nog duidelijker wijze de foto als een detailopname presenteren, terwijl de omschrijving van de bungalows uniform en nietszeggend zal zijn.” Dus we weten het nu, niet meer, op fufcdwoon op een typisch Nederlandse manier” op het voorgespiegelde comfort wijzen, maar 350 gulden per week beta len voor onder andere boven elkaar ge timmerde kribben, die „sofa voor twee personen” heten, en een wildernis met ratten, die de naam „terras” draagt. Eveneens vervelende ervaringen heeft een lezer gehad met Haisa, Spaans-An- tilliaanse Investeringsmij n.v. Amsteldijk 291 Amsterdam. Een lezer huurt bij Hai sa een bungalow in een buitenwijk van Rosas, Spanje. Drie weken lang, voor on geveer 250 gulden per week. In Rosas blijkt dat de buitenwijk, met de bloofde supermarkt nog niet is af gebouwd. Dat betekent dat de tuin van de bungalow werkterrein is van bouw vakkers, dat er de vakantiegangers de hele dag horen en zien vergaat door het lawaai van pneumatische boren en be tonmolens, dat het huis een „afgetapte” Door ons op deze gang van zaken ge attendeerd, heeft de hoofddirecteur van Sporthuis Centrum zelf de afwikkeling van de bezwaren in handen genomen. Hij ging over tot het uitbetalen van schade vergoeding van 77,50, zijnde de prijs van het „gratis weekeinde” aan wie daar geen gebruik van wilde maken. Ook een kampeerder, die terecht een klacht had -over nog niet voltooide ac commodatie, kreeg een vergoeding. De vergadering besloot, de drie com missarissen, die hun mandaat beschik baar hadden gesteld: dr. G. van der Wal, drs. G. J. H. de Graaf en G. de Jong, te laten terugkeren. Er waren slechts zes tegenstemmers. Dr. Van der Wal en de heer De Graaf waren verbin dend de vergadering bij te wonen. De heer De Jong nam na de stemming zijn plaats achter de bestuurstafel weer in. Als voorwaarde voor hun terugkeer had den de drie gesteld, dat het fusieverdrag met betrekking tot de Honig-certificaten voor 1 juli moet zijn uitgevoerd. De heer De Jong zei, er zeker van te zijn dat dit zou lukken. gels in. de schoenen trachtte te schuiven. Ir. Meijer deelde nog mede dat dr. Hoef- nagèls op het ogenblik niet overweegt zelf president-directeur te worden. Een van zijn taken zal zijn het zoeken naar een goede kracht. Hier wordt de delega tie van dr. Hoefnagels beëindigd. Bij schriftelijke stemming aanvaardde vergadering dr. Hoefnagels tenslotte commissaris. De voorzitter maakte melding van een brief van het personeel van Scholten- Honig, waarin werd gevraagd een per soneelscommissaris te benoemen. Het bestuur acht dit thans niet mogelijk, maar deed de toezegging binnen een maand hierover besprekingen te zullen beginnen. Het voorstel van de raad v an b estuur een ad-hoc commissie van aandeelhou ders in te stellen nam de vergadering aan zonder ernstige bedenkingen, al wer den wel enkele kanttekeningen geplaatst, onder andere over de taak van deze commissie. De voorzitter van de verga dering noemde als de twee belangrijkste taken van de ad hoe commissie het zoe ken van een oplossing van de z.g. „cer- tificaatkwestie” en een onderzoek naar de wijze van functioneren van de raad van bestuur. In de commissie hebben zitting ir. G. Leverland, W. H. Kruijff, oud-president- directeur van KNSM, mr. W. Mazzola, directeur Hollandse Koopmansbank, J. Ph. Korthals Altes, oud vice-voorzitter van de Vereeniging voor den Effecten handel en mr. F. van Brunschot, lector aan de Universiteit van Amsterdam. Slotkoersen Eerste periode heden 7 32% 46 55 38 30’4 28% 4074 80% 4874 52% 4874 70% 57% 3374 36% 10% 17% 21% 33 73% 39% 56’4 55% Een lezer huurt bij „Rent a home” een bungalow in Diano Marina (Italië). De welhaast unieke folder laat er een prachtige kleurenfoto van zien, plus een omschrijving die uit weidt over de klein ste bijzonderheden, tot en met de hout betimmering van het plafond. Prijs 350 gulden per week. In Diano Marina vindt de huurder een bungalow waarin vrijwel niets van het beloofde comfort aanwezig is. Wat is het geval? Slechts enkele bungalows prijken op foto en omschrijving in de folder. Maar er staan er meer, en die zijn heel wat slechter. Slotkoersen Eerste periode heden 27 68% 32% 6% 3774 42% 2474 4174 4774 28’4 53% 46'4 21% 2174 19% e 26’4 66’4 28% 2774 14074 75 99% 82% 30% Men eist bij de verhuurder zijn geld terug. Die draait en draait, belooft dat er nog wel plaats vrij zal komen in Bab berich, wil de familie naar weer een an der terrein in Wierden sturen, enzo voort. Hij betaalt de 450 gulden tenslot te ’s maandags terug. In het weekein de heeft de lezer gelukkig bij kennissen op een andere camping nog plaats kun nen vinden, waar dan maar een tent wordt verhuurd. Zondags moet daar voor van allerlei, bedden enzovoort, van huis naar de camping worden getrans porteerd. Al met al zijn door schuld van de verhuurder drie kostbare vakantieda gen verloren gegaan, de kosten van het heen en weer rijden nog niet eens meege rekend. Daarop is uiteraard geen verhaal mogelijk, want de vakantie-consument is onbeschermd. Hoe en waar kun je dan wel veilig een vakantiehuisje huren? De beste reclame, waarop je kunt vertrouwen, is de mond- tot-mondreclame. Waarbij je dan na tuurlijk nog wel moet af vragen of je, wat familie of kennissen gezellig hebben gevonden, zelf ook prettig vindt en dan is er nog wel enige zekerheid, als je huurt bij bekende, gevestigde exploitan ten, die hun naam te verspelen hebben. Meestal exploiteren zij grote vakantie oorden, waar je dan wel van moet hou den. De exploitanten van werkelijk mo derne, comfortabele vakantieoorden heb ben meestal geen lage tarieven. Maar je koopt er ook minder gauw een kat in de Een redelijke afwikkeling na enkele nare ervaringen ondervonden wij bij Sporthuis Centrum. Met zijn in snel tempo opgezette binnenlandse recreatie oorden beging Sporthuis Centrum het af gelopen jaar een fout. Het nam het nieu we recreatie-oord „het „Vennenbos” te Hapert in Noord-Brabant te snel in ge bruik. Dat wil zeggen, de luxe bungalows die men er verhuurde, waren kant en klaar. Maar bijbehorend sportveld, midgetgolf- baan, bar, sauna’s en nog enkele din gen, kwamen wegens vertraging in de bouw pas in de loop van de vakantie ge reed. En daarom reden er overal nog bulldozers rond, wat nu ook niet bepaald een rustige vakantie in de hand werkte voor mensen die vlak bij de werkterrei nen een bungalow hadden. In het voorseizoen had Sporthuis Cen trum zijn klanten voor het ongerief ge waarschuwd, annulering of een plaats in een ander centrum aangeboden en dege- steeds storende elektriciteitsvoorziening heeft. Bovendien is er in de bungalow nauwelijks keuken- of schoonmaakgerei het huisvuil moet in open tonnen worden gegooid, wat een vliegenplaag veroor zaakt, en de WC werkt niet. Haisa, dan maar via die bouwmaat schappij het adres moeten opsporen van de Nederlandse Haisavertegenwoordiger, die zelf 80 kilometer verderop met va kantie was. Dat hebben andere teleur- gestelden ook gedaan en die zijn toen aan een andere bungalow geholpen.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 10