Nieuwe Amerikaanse begroting: RELATIEF WEINIG GELD VOOR HULPPROGRAMMA’S PvdA trekt van Drees 3 NASA ontslaat 1.500 ru imtemedewerkers Massaslachting in My Lai Generaal Koster niet vervolgd Neutraliteitsbesef in Latijns Amerika Guinee breekt betrekkingen met Bonn VAN DAG TOT DAG commentaar op actuele zaken kJ Verkeer naar Berlijn wordt steeds meer ’?'efflnierd Maanreiziger in familiekring achtergrond Laatste Apollo-vlucht eind 1972 L Politieagenten in Reggio gewond „Gestadige daling priesterwijdingen in 1969” ZATERDAG 30 JANUARI 1971 3 Gashouder explodeerde Buitensporig Vaticaan s MSKIle: Jceaans H Centrale Verwarming Ontmoedigd iÜH^Limo - (Van onze redacteur in Montevideo) MONTEVIDEO Stuurde president Nixon in 1969 nog Nelson Rockefeller op „studiereis” door twintig Zuidamerikaanse staten, de laatste tijd geniet Latijns Amerika steeds minder belangstelling van de zijde van de Verenigde Staten. In Buenos Aires wordt gesproken van een „terugtocht der Verenigde Staten uit Zuid-Amerika”, in Washington houdt men het op een „discrete aanwezigheid”. De missie-Rockefeller, bedoeld om de relaties te verbeteren, werd in feite daar al een voorbode van. Het rapport dat Nixon tot nieuwe voorstellen had moeten inspi reren, werden opgeborgen en ligt nu onder een dikke laag stof. Calley Allende Samenwerking? Cijfers van Thermo Techniek Tensen 3^0 1 miljard opzij, ongeveer één-zestigste van en iUYANi SURINAI BRAZILIË Brasilia iOUAT ADVERTENTIE n e e n e Scheel. De Westduitse minister van Bui tenlandse Zaken, Walter Scheel, zal op 16 en 17 februari in Washington be sprekingen voeren. NIXON HAD al niet teveel toezeg gingen gedaan, maar één daarvan was dat hij de invoer uit Latijns Amerika, vooral van Industriële produkten, zou stimuleren. Dat de VS nu de deur niet ■familiekring. Links van de Apollo-commandant mevrouw Shepard. Rechts zijn 22-jarige dochter Laura. Rechtsonder de 19-jarige Julie. Daarnaast een nichtje, Alice. worden gehouden met de mogelijkheid van directe interventie door de VS of indirecte door de buurianden” (waar- Brazilië en Argentinië worden mee bedoeld). SSPERUVi 1 E 1 S •Lo PazL BOLIVIA an- len H. R. er- üt- srs, irs e i ;n jn ?n i- j- ar he et te n, de i>t- •t- lOf de ;n. of ir- sr- ad li n de ol- Igt se- 6. en, P. W. M. )en 19. A. A. jrs, or de, )en ijk; (Vervolg van pagina 1) WASHINGTON De Amerikaanse defensiebegroting reserveert 2Y/z mil jard gulden meer dan verleden jaar voor het onderzoek en de ontwikkeling van nieuwe wapens. De marine wordt aanzienlijk uitgebreid met vyf extra kernonderzeeërs, één kernschip dat raketten kan lanceren en zeven onder- zeebootjagers. Deze uitbreiding weerspiegelt Washingtons ongerustheid over berichten dat de Sovjet-Unie, die tot voor kort een grote achterstand had op het gebied van kernonderzeeërs die onder zee lange-afstandsraket- ten kunnen lanceren, bezig is deze achterstand in te lopen, aldus meldt onze correspondent in Washington. gedach- Mars uit MADRID (DPA) Bij een ontploffing in het gasbedrijf van de Madrileense voorstad Manoteras zijn drie mensen om het leven gekomen en meer dan tien ge wond. Tijdens drukproeven sprong een met water gevulde gashouder vit elkaar. Dr. W. Drees heeft wel wat losgemaakt in de Partij van de Arbeid. Met het partij congres voor de boeg, waarop de verdere koers moet worden uitgezet, heeft hij de partij in rep en roer gebracht. Het partij bestuur, dat ook wel beseft dat het ver trek van de oud-premier de P.v.d.A. elec toraal weinig goed zal doen, probeert nu door een wat soepeler opstelling het „ora kel van de Haagse Beeklaan” tegemoet te komen. De verklaring van de 40 vooraan staande partijleden, die de P.v.d.A. weer aan de macht willen zien, legt op het con gres, dat donderdag in Amsterdam begint, een zware druk om het partijbestuur hier in te volgen. Wat dr. Drees met zijn optreden heeft willen bereiken, is niet helemaal duidelijk. Wilde hij zijn zoons achterna? De oud- premier was van plan pas na het partij congres, kort vóór de verkiezingen dus, met zijn bezwaren voor de dag te komen. Het socialistische dagblad Het Vrije Volk en de VARA-televisie hebben hem echter de pas afgesneden. De partij mag blij zijn dat de zaak nog vóór het partijcongres aan het licht is gekomen. Was Drees kort voor de verkiezingen opgestapt, dan zou de schade veel groter zijn geworden. Nu zal de oud- premier waarschijnlijk voor de partij be houden blijven en dat zal de socialisten geen windeieren leggen. Want dat bete kent dat aan DS ’70 in feite de bestaans grond wordt ontnomen. Als Drees Sr. zich in de P. v. d. A. kan vinden, wie dan niet? Drees Jr. reageert nu al positief op sug gesties om met de P. v. d. A. te gaan sa menwerken en dat is veelzeggend. Oud-premier Drees wordt nu verweten niet met de tijd te zijn meegegaan. Het is Inderdaad onbegrijpelijk dat een man van zijn kaliber de P v. d. A. nog steeds in de houdgreep van Nieuw-Links blijft zien. Nieuw-Links is allang verwaterd en heeft zich in de partij laten inkapselen. De Ka merfractie komt nagenoeg in oude samen stelling terug en het aantal Nieuw-Linksers in haar gelederen is op de vingers van één hand te tellen. Van samenwerking met de PSP, waarvoor Drees zich zo beducht toont, is eigenlijk nooit echt sprake geweest. Ook het P.A.K. is allang door de socialisten af geschreven. Dat fractieleider drs. Den Uyl geen zin heeft naar de hand van de confessionele partijen te dingen moet dr. Drees toch zo langzamerhand ook kunnen begrijpen. Nog onlangs heeft hij zelf in een uitvoerige ana lyse van de kabinetscrissis van 1958 aan getoond hoe onbetrouwbaar de K.V.P. als ''^^W^'AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA/VXAAA/^AA/VVVVVVVVtAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA/VVVVVVV yvvv'A/vvVV\/\A/V\AA/VVVV\/VVVV\/V\A/\AAr«/VV\A/V\/V\/VWV\A/VVWV\AAA/VVV\/VVV\/WV\AA/\/VVV\/VVVVV\/VVVVVVVVV\A Het ziet er overigens naar uit dat de Amerikaanse „terugtocht” aan de ene kant en het naar voren komen van linkse regeringen anderzijds eer der zal leiden tot een sterker neu- trailiteitsbesef in Latijns Amerika dan een heftige strijd om invloed tussen Washington, Moskou en Peking. i ^Bogota. ^_£g=COLOMei ECUADOR VATICAANSTAD (Reuter) Het aan tal priesterwijdingen daalt gestadig, zo heeft het Vaticaan meegedeeld. Volgens officiële cijfers van het Vaticaan is het aantal wijdingen in 1969 met 584 (of 12,5 percent) tot 4.063 verminderd in verge lijking met het jaar daarvoor. Tussen eind 1968 en 1970 daalde het aantal priesters met 1.190 tot 236.167. In dezelfde periode steeg het aantal rooms- katholieken met elf miljoen tot 526,6 mil joen in 41 landen, aldus het Vaticaanse jaarverslag. Alan Shepard poseert kort voor de maanreis van de Apollo-14 in de =S=~S=Q;SSk1^1500S ^^Sontioqc Hoewel president Nixon een reorganisa tie heeft voorgesteld van de Amerikaanse hulpprogramma’s aan onderontwikkelde gebieden, waarin gedacht wordt aan het inschakelen van de wereldbank, is op nieuw een relatief klein bedrag van 8 mil jard uitgetrokken voor deze bijstand: 720 miljoen gulden meer dan verleden jaar. Verhoudingsgewijs is dit nog altijd ver beneden de bedragen, die sommige West- europese landen daarvoor reserveren. Ook voor het lager- en middelbaar on derwijs, waarop de afgelopen jaren toe nemende kritiek is uitgeoefend, zet de be groting niet meer dan een bedrag van 13 de nationale uitgaven. Voor het door pre sident Kennedy opgezette vredeskorps is de begroting met één-vijfde terugge bracht. President Nixon heeft aangekon- digd dit corps, met nog een aantal an dere vrijwilligersorganisaties, te willen onderbrengen in een overkoepelend li chaam. regeringspartner voor de socialisten is. Was het toen de K.V.P.er Lucas, die de so cialistische minister van Financiën Hofstra beentje lichtte, zo was het in 1966 de K.V.P.’er Nootenboom die de socialistische minister van Financiën Vondeling ten val bracht. Drees gelooft dat de K.V.P. intus sen veranderd is, maar dat blijkt nog steeds niet erg uit haar politieke daden. Wat Drees heeft bereikt is, dat de partij top op het komende partijcongres wat meer speelruimte zal vragen om de verdere koers uit te zetten. Men zal de volgende week toch op de een of andere manier een ope ning naar de confessionelen moeten maken, wil er geen massale uittocht van „burger”- socialisten ontstaan. De stroming in de partij die van de K.V.P. niets meer willen weten en die stroming is nog steeds groot zal moeten toestaan dat wordt af getast hoe groot de bereidwilligheid onder de confessionelen is cm met de socialisten op basis van hun kernprogramma in zee te gaan. Daartoe zal van hen garanties voor de uitvoering van een progressief beleid worden gevraagd. Dat de confessionele par tijen niet staan te trappelen van ongeduld maakt de eerste reactie van die zijde al duidelijk. De K.V.P. is niet bereid op de knieën naar de P. v. d. A. te gaan. Veel zal de koerswijziging dus niet om het lijf hebben. Nu ziet Den Uyl zelf in dit soort manoeuvres ook weinig heil. Hij wil veel liever de politieke verhoudingen pola riseren en probeert daarom nog vóór het congres D’66 en de P.P.R. aan zijn kant te krijgen. De komende week moet blijken of hem dat is gelukt De lijstaanvoerder van de P. v. d. A. gelooft dat een links blok tegenover het confessionele centrum kan sen heeft Als de huidige coalitie van con fessionelen en liberalen eerst maar eens de meerderheid, die nu 54 pet. bedraagt, ver liest, ontstaat er vanzelf een stroomversnel ling ten gunste van een progressief ak koord. Helaas heeft Den Uyl in zijn theorie niet erg rekening gehouden met de opkomst van DS ’70. Zelfs als Drees Jr. slechts een zetel of vijf zal weten te behalen, is hij nog een aantrekkelijke partner voor de confessio- neel-liberale coalitiegenoten. Daarom moet er ook Den Uyl alles aan zijn gelegen Drees Sr. in de P.v.d.A. te houden. Aangeno men dat het partijcongres een beetje mee werkt, ziet het er wel naar uit dat dit zal lukken. Drees Sr. heeft zichzelf in een po sitie laten manoeuvreren waarin hij de P. v. d. A. met'goed fatsoen niet meer vaar wel zal kunnen zeggen. KAAP KENNEDY (DPA). Het !aat- ste Amerikaanse Apollo-ruimteschip, de Apollo-17, zal vijf maanden later dan tot dusver het plan was naar de maan vlie gen. Oorspronkelijk zou dat midden 1972 gebeurd zijn, het wordt nu eind 1972. Door besnoeiingen zullen 1.500 ruimte- vaartmedewerkers hun werk verliezen. De oorlog in Vietnam, binnenlandse sociaal-maatschappelijke spanningen, het rassenprobleem en de negatieve betalingsbalans hebben Nixon tot het praktisch-politieke inzicht gebracht, dat de VS grotere verplichtingen in het buitenland op zich hebben geno men dan zij zich konden permitteren. Daarom behoort Latjjns Amerika niet meer tot de Amerikaanse prioriteiten. Dit heeft op het zuidelijk deel van het Amerikaanse continent weliswaar grote aandacht getrokken, maar be paald geen woede opgewekt. Deze ont staat wel over de handelsprotectionis- tische „Mills-Bill”, die het Amerikaan se Huis van Afgevaardigden heeft aan genomen en nu ter behandeling bij de Senaat ligt. In het comité van de „Al liantie voor de Vooruitgang”, die in Washington zetelt, is een rapport uit gebracht waarin wordt gesteld: ,,De pogingen die zijn gedaan en de voor uitgang die is geboekt in de afgelopen 25 jaar bij de liberalisering van de handel zullen nutteloos worden wan neer de protectionistische wet er door komt”. wijder opent maar juist dicht dreigt te doen, heeft zelfs bij uitgesproken Ame- rikaansgezinde Zuidamerikanen een vijandige stemming gewekt. De „bond genoten” zijn duidelijk ontmoedigd do de daling van de export naar de VS, die zelfs zonder nieuwe beperkende maatregelen m de afgelopen 20 jaar ook is teruggelopen van 28,3 tot 11.7 percent. Aan de andere kant zijn er de grote Noordamerikaanse ondernemingen, die steeds minder heil zien in investeringen in Latijns Amerika, wegens de natio- STRIJDTONEEL tussen Noord- en Zuid-Amerika wordt de organisatie van Amerikaanse Staten (OAS), vooral on der invloed van Chili’s regering-Allen- de, die weliswaar correcte betrekkin gen met de VS onderhoudt, maar hun invloed wil terugdringen en de sociale situatie in Latjjns Amerika tot belang rijkste punt in de OAS wil verheffen. Allende zei onlangs over de houding, die Chili tegenover de OAS zal inne men: „Wij herhalen, dat Latijns Ame rika, een potentieel rijk continent, in een dramatische situatie verkeert. Tachtig percent van de bevolking is ondervoed, 140 miljoen Latijns Ameri kanen zijn geheel of gedeeltelijk anal fabeet, er zijn elf miljoen werklozen, er is een tekort van zeventien miljoen huizen en, u zult het geloven of niet, twintig miljoen mensen kennen niet het gebruik van geld als betalingsmiddel”. Met dit laatste punt doelde Allende waarschijnlijk vooral op de Indianen in de landen aan de Pacific-kust. Niet alleen de links-georiënteerde landen als Chili. Peru en Bolivia heb ben hun buitenlandse politiek veran- anderd. Toen de Braziliaanse dicta tor Castello Branco in 1964 Goulart ten val bracht en zijn zogenaamde „revolutie” begon, ging hij uit van de grondbeginselen van de Braziliaanse militaire academie, de „doctrine van de Sorbonne” Die leerde dat oorlog tussen Oost en West onvermijdelijk is en aangezien alleen de VS strijd zou den kunnen leveren, zou het buiten landse beleid geheel op Washington georiënteerd moeten zijn. Dat idee van een nieuwe wereldoorlog is in tussen vervaagd. Nu zeggen president Garrastazu Medici en minister van Buitenlandse Zaken Gibson Barboza de zullen cirkelen, wordt vier maanden vertraagd en begint nu pas in maart of april 1973. De maanreizen van de Apollo’s 15 en 16 gaan volgens plan door, name lijk in juli van dit jaar en in maart 1972. Low zei dat de dalende lijn in de be groting met 3,27 miljard dollar tegenover vorig jaar 3,29 miljard dollar duidelijk tot staan gekomen is. Tegen midden vol gend jaar zal aan de golf ontslagen in de Amerikaanse ruimtevaartindustrie een eind zijn gekomen, zei hij. Ook het Nerva-project, dat de ontwik keling van een atoommotor voor langs ruimtevluchten behelst, wordt door de be sparing op de begroting getroffen. Dit wordt zolang in de ijskast gestopt totdat de mogelijkheid zich gaat voordoen dat een dergelijke raketmotor ook werkelijk kan worden gebruikt. Nieuw in de plan nen van de NASA voor 1972 is het pro ject van een kunstmaan voor onderzoek van radiomelkwegen, quasars en andere stralingsbronnen in het heelal. Door de besnoeiing zal het personeels bestand met vijf percent worden terugge bracht. In totaal zullen sinds het begin van de bezuinigingsmaatregelen. 6.800 medewerkers zijn ontslagen. Voorlopig heeft de NASA elke te aan een bemande reis naar I het hoofd gezet. WASHINGTON. Het Amerikaanse leger heeft alle beschuligingen tegen ge neraal-majoor Samuel Koster, verdacht van het in de doofpot stoppen van de slachting in My Lai, ingetrokken. „Uit een onderzoek is niets van opzet geble ken”, zo werd bekendgemaakt. Generaal Koster was bevelhebber van de „Americal”-divisie ten tijde van de moordpartij in het dorpje My Lai, waar in maart 1968 enkele honderden Zuid- vietnamese burgers door Amerikaanse militairen werden doodgeschoten. Het le ger vindt de aanwijzingen inzake plichts verzuim „niet voldoende om de generaal voor de krijgsraad te brengen”, en neemt daarbij zijn „lange en eervolle staat van dienst” in aanmerking. Aanvankelijk waren veertien officieren na een onderzoek van het leger in staat van beschuldiging gesteld wegens verzwij gen van de affaire. Inmiddels heeft men er al twaalf vrijuit laten gaan. De be schuldigingen zijn afkomstig van een mi litaire commissie onder leiding van luite- nant-generaal William Peers, die had ge sproken van aanwijzingen dat „bepaalde mensen, al dan niet bewust, zekere gege vens over het incident niet naar boven hadden laten doordringen.” De intrekking van de beschuldigingen tegen generaal Koster, die ook hoofd is geweest van de militaire West Point-aca- demie, is gelast door luitenant-generaal Jonathan Seaman, bevelhebber van het eerste Amerikaanse legerkorps in Ford Meade. Twee punten van de aanklacht werden door sommige gegevens onder steund, zo deelde het ministerie van De fensie mee. Een ervan behelsde, dat Kos ter niets had vermeld over de burger slachtoffers in My Lai, het andere dat hij geen passend en grondig onderzoek naar het gebeurde heeft gelast. Maar dit acht men niet voldoende voor een proces. De officieren tegen wie nu nog een on derzoek wordt gevoerd in verband met het geheim houden van de affaire, zijn ko lonel Oran Anderson en kapitein Dennis Johnson. Daarnaast is er nog een proces gaande tegen luitenant William Calley, die be schuldigd wordt van 102 moorden. Calley arriveerde eerder deze week in Washing ton voor een psychiatrisch onderzoek. REGGIO CALABRIA (AP). Acht politieagenten zijn in de Italiaanse stad Reggio gewond bij gevechten met beto gers. Twee van hen moesten in een zie kenhuis worden opgenomen. De politie wend door betogers beko geld met stenen. Enkele malen maakte de politie van traangas gebruik. Gisteren werden weer twee arrestaties verricht. Het totaal aantal arrestanten sinds negen dagen geleden de algemene staking begon, is tot 28 gestegen. nalisatiepolitiek van sommige landen en andere pogingen meer greep op de „buitenlandse” industrieën te krijgen. Ex-vicepresident, nu weer senator Hu bert Humphrey is van mening dat de be groting geen vertrouwen wekt in de mo gelijkheid van de regering om de inflatie en de economie te bestrijden. Senator Proxmire zei, dat de uitgaven yoor de defensie buitensporig zijn. Andere kriti- ci lijken het erover eens te zijn, dat de economie niet bij deze begroting gebaat is. Al met al moet verwacht worden dat het Congres, een groot aantal van de re geringsvoorstellen zal amenderen of zelfs schrappen, alvorens deze begroting goed te keuren. De president heeft dit voorzien ten aan zien van zijn omstreden plan om meer fondsen rechtstreeks ter beschikking te stellen van de staten en steden, die ze dan naar eigen inzicht kunnen besteden om hun eigen problemen op te lossen. Nadat de invloedrijke voorzitter Wilbur Mills van de Congrescommissie voor de toewijzing van de voorstellen aan een an dere commissie verklaard had, dat er wat hem betreft geen enkel onderdeel van dit plan zijn commissie zal verlaten, werd het door Nixon’s adviseurs opgedeeld en recht streeks aan de betrokken Congrescommis sie gestuurd. ftsunciónf ABIDJAN, (Reuter). De regering van de Westafrikaanse staat Guinea heeft besloten de diplomatitke betrekkingen met West-Duitsland te verbreken. Er zijn twee Westduitsers onder de 72 mensen die vorige week in Guinea tot levenslange dwangarbeid werden veroor deeld op beschuldiging dat zij betrokken zijn geweest bij de mislukte staatsgreep van vorig jaar november tegen het bewind van president Sekoe Toeré. Een van deze Duitsers zou in de ge vangenis zelfmoord hebben gepleegd. Eind december is een honderdtal Westduitsers door Guinea uitgewezen. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Bonn zei gis teren dat er geen woord waar is van de beschuldiging van president Toeré dat West-Duitsland steun zou verlenen aan nieuwe invasieplannen. Minster van Buitenlandse Zaken Scheel zei in de Bondsdag dat de goede betrekkingen met Guinee zijn bedorven door „gekuip en duistere machinaties”. te duur? Beslist! u f 2300,—. U een erkende vak- die de gasaansluiting inregeling ---szjC|, Op een persconferentie in Washington, die gelijktijdig naar Kaap Kennedy en Houston werd uitgezonden, zei NASA- directeur George Low dat dit nodig ge worden is om meer tijd te krijgen voor de wetenschappelijke voorbereiding van deze vlucht en om op de begroting 1972 voor de NASA geld te besparen. Ook het eerste Amerikaanse ruimte-la- boratorium „Skylab”, waarin telkens drie ruimtevaarders enige weken rond de aar- WWVVV'AAAAAAA/VWVVVVVVVVVVVVVVVVVWVVW/WVVVVVVVVVVWV^ in toespraken voor dezelfde militaire academie, dat Brazilië zich op de eigen ontwikkeling moet bezinnen. DAT STANDPUNT wordt gedeeld door Argentinië, maar Brazilië en Ar gentinië wijzen toch de realisering van de Latijns-Amerikaanse integra- tiebeweging af, omdat zij zich niet in hun ontwikkeling willen laten afrem men door de kleinere, minder ontwik kelde Latijns Amerikaanse landen. Een samengaan van deze twee, el kaar op economisch gebied min of meer beconcurrerende staten, is ech ter evenzeer uitgesloten. Wel willen de generaals, die aan de macht zijn, samenwerken bij het tegengaan van „subversieve acties”. Volgens dag- bladberichten worden de activiteiten van legereenheden aan de grens ge coördineerd de eerste militaire sa menwerking tussen Argentinië en Bra zilië in 105 jaar. Dit vermoeden van gelijke militair- politieke doelstellingen wordt op inte ressante wijze bevestigd door een vraaggesprek met een lid van de Uru- guese guerrilla-organisatie Tupama- ros met naar men zegt het Cu baanse persbureau „Prensa Latina” in een Chileens tijdschrift. Daarin wordt gezegd: „Als er een revolutie uitbreekt, waarbij wij aan de macht komen, moet zonder twijfel rekening BERLIJN, (DPA) De verkeersbe- lemmeringen, die Oost-Duitsland op de wegen tussen West-Duitsland en West- Berlijn veroorzaakt, hebben een grote omvang aangenomen. Aan de Berlijnse grensposten stonden gistermiddag onaf zienbare rijen vrachtauto’s, waarvan de voorste al langer dan veertien uur op doorlating wachtten. Aan de grensposten op de wegen naar Oost-Duitsland waren de wachttijden tot negen uur opgelopen. De nu al drie dagen durende Oostduit- se actie uit protest tegen de vergade ring van Westduitse liberale parlements leden in West-Berlijn en de bezoeken van bondspresident Heinemann e n bondskanselier Brandt hebben scher pe Westduitse protesten uitgelokt. De fractieleiders van de FDP uit Bonn en de deelstaten, wier vergadering in West-Berlijn mede oorzaak van de moei lijkheden is, hebben op hun bijeenkomst de westelijke bondgenoten verzocht voor een ongehinderd verkeer van en naar West-Berlijn te zorgen. De christen-democraten dienden in de Bondsdag een motie in waarin wordt ge zegd dat de belemmeringen in strijd zijn met de geest van ontspanning en nor malisering. Zij willen een veroordeling door het parlement van de door Oost- Duitsland veroorzaakte moeilijkheden, lijkheden. Is 25,— oer m3 ZELFBOUW bespaart wordt gesteund door man. d:- J- -- en garantie/service op LAAT u de aanleg doen, dan besoa en wij u toch nog 20% op de gebruikelijke prijs. Gespreide betaling mogelijk. KONINGINNEWEG 30 - HAARLEM Telefoon 0 23-31 70 41 Buenos WMöntèndèós^=ss« ARGENTINIE^:^Mg?s

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 3