1202 NIEUWE INGEZETENEN IN 1970 Inwonertal van Heemskerk bijna 30.000 bereikt Afscheid op Velsens stadhuis Rond de losplank Spaarndam beschermd - Schooljeugd drinkt 2142 liter melk ner week voor een goedlachs publiek Trio bracht „leuk is anders” VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Referendaris Inbraken met geringe buit wel gewenst Botsingen met letsel Groots festival in Vredeskerk I Zelfkritiek S. van Lenning met pensioen IN DE VISHAL Bijna IV2 miljoen kinderen op de lagere school Bloemenprijzen liepen terug EXAMENS ZATERDAG 30 JANUARI 1971 TJMUTDER COURANT r t (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Referendaris S. W. van Lenning, waarnemend chef van de afdeling financiën der gemeente secretarie Velsen, en zijn echtgenote waren vrijdagmiddag het middelpunt van een zeer druk bezochte afscheids receptie in de burgerzaal van het stadhuis. De heer Van Lenning gaat met pensioen. Beverwijk Velsen-N oord Heemskerk Kort IJmondnieuws Veisend J muiden Postzegel - handel „IJMOND” import, export, detail Door uitbreiding van onze postzegelhandel, kunnen wij u nu de grootste sortering aan bieden en tegen scher pe prijzen leveren. «Fik 1 B r r B 1 a e u. 20 u. Ruijsdaelstraat 7: jeugd 19-21 ADVERTENTIE 'd Mr. Van Uffelen schetste de scheidende als een markante figuur en wel wegens zijn grote eenvoud, zijn veelzijdigheid, zijn vakmanschap en zijn collegialiteit. Ook de overige sprekers gaven blijk van waardering zowel voor de ambtenaar als voor de mens Van Lenning. Allen lieten hun beste wensen voor het echtpaar Van Lenning vergezeld gaan van een geschenk. De heer Van Lenning dankte alle sprekers persoonlijk. Hij zei altijd met grote dank baarheid terug te zullen denken aan de prettige werkkring en de vele vrienden en medewerkers op het stadhuis. 1 t t s 5 C I I e 5 weten en heel weinig uit de markt men. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Door het ingooien van een ruit heeft men zich toegang verschaft tot de Theo Thijssenschool aan de Lagers- straat. Alle lokalen en kasten werden door zocht. Vermist wordt een Japanse zakra- dio. r t r i 1 s a 7 a I B B B r t B 1 C 1 1 a e t 1 s 1 1 1 tl AMSTERDAM Geslaagd voor het examen m.o.-B wiskunde mej. C. E. Hun ter, Bloemendaal; voor het doctoraalexa men godgeleerdheid D. Boer, Uithoorn (cum laude). DELFT Geslaagd voor het kandidaats examen natuurkundig ingenieur R. G. F. de Groot, Haarlem, en R. H. Duyts, Heem stede; voor het doctoraalexamen natuur kundig ingenieur M. W. C. de Jonge, Sant poort, en K. van ’t Riet, Abbenes. DE DIVERSE TONGSOORTEN waren in het begin van de week het voordeligst in te kopen. Later in de week liepen zij op door de geringe aanvoeren. De haring- aanvoer werd deze week verzorgd door de KW 15, welk schip in Ierland haring had geladen. De ruim 700 kisten werden opge nomen voor rond 50,per halkist. Van voor de kust werd nog wat kleine haring aangevoerd, welke de weg vond naar de inleggerijen, voor zestig cent per kilo. De spanvissers vingen van de week ter hoogte van de Edith-knol kleine makreel in plaats van haring. De exporteurs naar Italië ruimden dit op tegen een prijs van rond 0,45. Het trawlerspan KW 44 en KW 85 kon daardoor een besomming maken van 38.000,De overige spanvissers brachten hun vangsten naar zuidelijker gelegen havens. Loco-burgemeester J. van Leeuwen biedt een grote reiskoffer en een di- plomatentas aan, met de beste wensen voor de heer en mevrouw Van Len ning. De scheidende referendaris werd harte lijk toegesproken door loco-burgemeester J. van Leeuwen, die tevens als waarne- Uitstekend verzorgde en graag gekochte schelvis kwam van de IJm 57 en KW 123, waarbij de vis van het laatstgenoemde schip het predikaat „uitmuntend” be haalde, hetgeen eveneens in de prijs tot uitdrukking kwam, want per premiekistje ontving men 5,meer dan de vis van de IJM 57. Van de KW 170 kwam in Cux haven geloste vis per vrachtauto naar IJmuiden, waar deze schelvis zeer gewild bleek, ook al door de geringe aanvoer van wijting. Een ander vaartuig, dat aan de woensdagmarkt verscheen had geluk ge had en wist 378 premiekistjes met wijting te vullen. De binnenlandse handel kwam daar niet aan te pas, in verband met de hoge prijzen welke de export neertelde. OP ONVERKLAARBARE wijze echter begon de kabeljauwprijs al in de tweede afslag te dalen en bij de laatste afslag zakten de prijzen geheel ineen. De grote kabeljauw liep terug tot 78,nadat enkele uren tevoren ingezet was met een prijs welke aanmerkelijk boven honderd gulden lag. De kleine kabeljauw, welke eerst 90,— noteerde werd omstreeks het middaguur van de hand gedaan voor iets meer dan 70,De verschillende gul- soorten trokken zich van al dit gemani- puleer met prijzen niets aan en werden doorlopend tegen dezelfde prijzen verkocht FLINK WAT SCHELVIS kwam uit de noordelijke Noordzee. Zo arriveerde maan dag de KW 39 met een prachtige lading schelvis, in een week opgevist. De handel nam deze aanvoer met graagte aan. De SCH 171 kwam dinsdag binnenvaren met schelvis, nadat men in Cuxhaven de ove rige vis had gelost. De kwaliteit van deze schelvis liet echter zoveel te wensen over, dat de partij opnieuw gesorteerd moest worden en een deel gemarkt kon worden, nadat het restant voorzien was van het bekende rode briefje. In de nacht van donderdag op vrijdag is ingebroken in een garagebedrijf aan de Wijk aan Zeeërweg. Uit een bureaula ver dween vijftig a zestig gulden. Urk. Door 8 vaartuigen zijn vrijdag in Urk aangevoerd: 800 kg. tong, 200 tarbot, 50 griet, 12.000 schol, 66.000 kabeljauw en 200 kilogram wijting. Prijzen (in centen per kg.): tong 660-1095, tarbot 408-760, griet 362-370, schol 41-100, kabeljauw 67-135, wij ting 120-150. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Donderdag 22 en vrijdag 23 april zal voor de vierde maal het jaar lijkse zang- en muziekfestival worden ge houden. Vijf Beverwijkse muziekvereni gingen en 7 zangverenigingen zullen hun medewerking aan het in de Vredevorstkerk te houden festival verlenen. Totaal leveren 525 medewerkers een muzikale bijdrage. In de Vredevorstkerk is plaats voor 675 bezoekers. ZATERDAG 30 JANUARI Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend Dit blijkt uit de statistiek van het ge woon lager onderwijs 1969-1970 van het C.B.S. Het zittenblijverspercentage was in 1969 het hoogst in leerjaar één, bij de jon gens 9,9 percent (1968: 11,0 percent); bij de meisjes 6,1 percent (7,1 percent). Het liep bij de jongens geleidelijk terug: van 5,7 in leerjaar twee tot 2,8 in de vijfde klas. Bij de meisjes waren de overeenkomstige percentages 3,9 en 2,1. Uit de cijfers over de bestemming komt naar voren dat vrijwel alle leerlingen, die in 1969 het glo vanuit leerjaar zes verlie ten, voortgezet onderwijs gingen volgen. Bij de jongens ging 56 percent naar het algemeen voortgezet onderwijs (vwo-havo- mavo) en ruim 42 percent naar beroeps onderwijs. Bij de meisjes waren deze per centages respectievelijk 57 en 42. lische personen, om maar een greep uit de grote lijst van aanwezige nationaliteiten te doen, dit voorbeeld volgden. Het aantal kinderen van vreemdelingen beneden de leeftijd van 15 jaar bedraagt 502. De sterkte van het korps rijkspolitie was aan het eind van het vorig jaar 21 man en 1 administratieve kracht. Het aantal gere gistreerde misdrijven vertoont een duide lijke stijging, terwijl het aantal verkeers overtredingen in geringe mate toenam. Het dodental in het verkeer bedroeg in Heems kerk 5. Ook de brandweer had het vorig jaar druk. Maar liefst 98 maal moest het korps uitrukken wegens hulpverlening. De Vrijwillige Brandweer bezit 33 korpsleden. De Reddingsbrigade werkte naar tevreden heid. Het reddingsmaterieel kon vorig jaar worden aangevuld met een nieuwe boot en motor., terwijl voor de opberging van de boot de nodige voorzieningen werden ge troffen. In 1970 volgden 5881 kinderen school in Heemskerk. Een aardig feitje: er werd ge middeld 2142 liter schoolmelk per week geconsumeerd, hetgeen een gemiddelde betekent van 36.5 procent van het aantal schoolkinderen, dat aan de schoolmelkvoor- ziening deelneemt. mend wethouder voor de financiën het woord voerde, de gemeentesecretaris mr. A. P. van Uffelen, de chef van de afdeling financiën de heer R. Beens en de heer H. J. Hogetoorn, die namens de Nederlandse Bond van Gemeente-ambtenaren en als goede vriend van de familie Van Lenning sprak. De toen jonge Van Lenning kwam 49 jaar geleden als volontair werken op de secretarie van Vlagtwedde. Vier jaar later kwam hij in dienst van de gemeente Vel sen. Loco-burgemeester Van Leeuwen me moreerde dat de keuze op de heer Van Lenning viel bij een aanbod van meer dan negentig sollicitanten. De gemeente Velsen heeft zeker geen spijt gehad van deze be slissing. Hij heeft de vele taken welke hem in de loop der jaren werden toevertrouwd op uitstekende wijze uitgevoerd. Na regelmatig alle rangen gehaald te hebben werd bijna de top bereikt. Bij zijn veertigjarig ambtsjubileum in 1966 werd de heer Van Lenning onderscheiden met de eremedaille in goud, verbonden aan de or de van Oranje Nassau. Ook voor de perio de daarna is het gemeentebestuur van Velsen hem zeer dankbaar. Met de best wensen voor de toekomst bood de heer Van Leeuwen een afscheids cadeau aan. Scheveningen. Zaterdagmorgen zijn in Scheveningen aangevoerd: 200 kisten wij ting, 1200 gul, 650 haring, 1600 schol, 100 varia, 2500 stuks kabeljauw en 10.000 kilo gram tong. BEVERWIJK. In het Beverwijkse Micro-theater traden vrijdagavond drie jonge cabaretbeoefenaars in het licht van de schijnwerpers. Het waren de bon kige Sietze Doistra, de dunnere Jacques Vriens en hun pianobegeleider Jan Gouw, drie van de nieuwe lichting grappenma kers die op het cabaretfestival Cama- retten in Delft met hun programma „Leuk is anders" in elk geval succes hadden. In Beverwijk was dat succes er ook, want het publiek in het Micro-Theater is mild en gul met applaus als het merkt dat er voor gewerkt wordt. En dat succes en applaus verdienen de- OOK DE PLATVISSOORTEN waren goed verkoopbaar, met uitzondering van de grote soorten, die óf vol kuit waren, óf juist kuit hadden geschoten, zodat het fileermes zeer weinig successen kon boe ken. Het pittoreske dorpje Spaarndam aan de Mooie Nel en Het IJ is door de mi nisters Klompé van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk en Schut van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening in het kader van de monumenten wet aangewezen als beschermd dorpsgezicht. De motivering luidt: „Spaarndam heeft zich, als nederzetting ontstaan in de dertiende eeuw aan de dam bij de uitmonding van het Spaarne in het IJ, ontwikkeld tot een dorp met een speci fiek. Hollands aanzien”. ZATERDAG 30 JANUARI Buurtcentrum De Mei, Geelvinckstraat 28. 20 u. discofilmavond (vanaf 16 jaar). MAANDAG 1 FEBRUARI Openbare bibliotheek, Filiaal Wijker- straatweg. Geopend 14-17.30 u. sen; 16.45-18 u. gemengd zwemmen; 21 uur zwemver. Kennemer Staten; 22.30 uur zwemver. R.-k. Velsen. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Op de kruising Pleiaden- plantsoen-Orionweg verleende een 73-ja- rige bestuurder van een personenauto vrij dagmiddag geen voorrang aan een Bever wijkse autobestuurder, waardoor een aan rijding onvermijdelijk werd. De auto van de bejaarde bestuurder kantelde en werd totaal vernield. Het inzittende echtpaar raakte niet ernstig gewond. Op de Velserduinweg ontstond donder dagmiddag een aanrijding tussen een 22- jarige bromfietser en een personenauto. De bromfietser is met een gebroken rech terbeen in het Antonius Ziekenhuis opge nomen. De grofste soorten noteerden van 50, tot 60,de kleinere noteerden rond 40,Dit alles was het gevolg van de activiteiten van de exporteurs naar Frank rijk, die daardoor het beeld in de hallen beheersten. De aanvoer van de gullen viel wat tegen voor wat betreft de kwantiteit, de kwaliteit echter was uitstekend. De kotters, waarvan de bemanningen er niet in geslaagd waren de gullen te strip pen, moesten met lagere opbrengsten ge noegen nemen. De meeste dichte gullen zijn dan ook weggegaan voor maar even boven de opvangprijs. Ondanks de enorme aan voer noteerden de kleine gullen toch nog prijzen rond zestig cent per kilogram. Ook aan de vrijdagmarkt handhaafde de gullen- prijs zich, de kabeljauwen echter liepen die dag in prijs op. Uit het gemeentelijk verslag over 1970 blijkt voorts, dat er zich in Heemskerk nogal wat vreemdelingen ophouden. Het aantal vreemdelingen per 1 januari bedroeg namelijk 1324. Vorig jaar waren er 1131 vreemdelingen in de gemeente woonachtig. Er wonen 327 buitenlandse gezinnen. Het aantal Spanjaarden in Heemskerk steekt ver uit boven de aantallen van andere nationaliteiten, n.l. 682. 357 Italianen ver kozen Heemskerk als woonplaats, terwijl 120 Duitsers, 18 Turkse, 12 Marokkaanse, 5 Amerikaanse, 3 Hongaarse en 3 Austra- DEN HAAG Op 16 januari vorig jaar ontvingen 1.450.600 leerlingen (voorgaande schooljaar 1.438.800) gewoon lager onder wijs op 8.183 (8.125) scholen. Door een toe neming met 1.383 onderwijzers ten opzichte van het vorig schooljaar steeg het aantal leerkrachten bjj het glo tot 47.841. Het ge middeld aantal leerlingen per onderwijzer daalde van 31,0 in 1968 tot 30,3 in 1969. ze drie wel. Hun teksten zijn gemarineerd met sterke vondsten en de verschillende nummers bezitten een stevige basis, al is die soms niet ver genoeg (zoals bij de oudjes in het Huis) en somstijds weer veel te breed uitgesponnen (zoals bij Een moetje-kleine Fransje). Terecht was „Welterusten” het grote succes van hun programma bij de Ca- maretten, ook hier bleek weer dat dit nummer het meest zorgvuldig was uitge werkt. Want daaraan mankeert het eigen lijk nog wel eens bij dit drietal, de uit werking van de programmaonderdelen en het durven weglaten van bepaalde flau witeiten, die nu nog niet zozeer lijken te storen, maar het nummer wel sterker maken als ze verdwenen zijn. Sietze Doistra is de man die zijn heil zoekt in de breedvoerigste handeling, zijn teksten stevig brengt, met vaak een over- kracht aan uitdrukking. Jacques Vriens doet het allemaal wat bedachtzamer en lijkt meer de man van verfijnde zaken. Van eerstgenoemde vond ik de officier die dienstplichtigen komt voorlichten, een heerlijk staaltje kritische humor tentoon spreiden. In elk geval ben ik zeer benieuwd wat er uit dit drietal, dat in elk geval over veel originele krachtige teksten beschikt, zal groeien, als het beseft, dat er wel eens moet worden geschrapt, of soms een geheel nummer nadat het bloedig is uitgewerkt en gerepeteerd, weer snel van het repertoire moet verdwijnen. Voor beeld: „Kermis” is een liedje dat Jac ques Vriens absoluut niet ligt, zijn zang stem komt nauwelijks uit boven het ge luid van de begeleidende vleugel. Zou het door zijn collega worden gezongen, dan maakt het meer kans. Waarmee ik maar zeggen wil dat ze beiden kwalitei ten hebben om verder te gaan, maar nog niet goed weten te wikken en te wegen. K. VAN LEEUWEN. (Van een medewerker) BEVERWIJK. Aan de bloemenvei ling heeft men geen reden tot klagen ge had. De aanvoer van bolbloemen wordt alsmaar groter, terwijl de andere bloem soorten een kleiner aanbod laten zien. Waren de bloemen enkele weken gele den niet te betalen, deze week liepen de prijzen wat terug. Opvallend was het, dat vooral de exporteurs het lieten af weten en heel weinig uit de markt na- Er kwamen 415 woningen voor bewoning gereed. Van deze woningen waren 398 wo ningwetwoningen en 17 particuliere wo ningen. 302 woningen waren op 1 januari in uitvoering. De woningvoorraad steeg van 6779 op 1 januari 1970 tot 7176 op 1 januari j.l. Aan 900 personen is een woon- ruimtevergunning verstrekt- 471 wegens nieuwbouw, 385 wegens opschuiving, 28 wegens ruil en 16 wegens inwoning. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK Heemskerk telde op 31 december 1970 29.354 inwoners: een stjjging van 1202 inwoners ten opzichte van 1969 toen er 28.152 Heemskerkse burgers ■waren. In procenten geeft dit een stijging van 4.27% (1969 4.89®/o) weer De ver meerdering kwam als volgt tot stand: er werden in Heemskerk 1049 kinderen ge boren. Hiervan hadden er 588 woonplaats In de gemeente terwjjl 36 kinderen elders werden geboren en woonplaats te Heemskerk hadden: een vermeerdering door geboorten dus met 624. De totale vermindering van het inwonertal door overlijden bedroeg 106. Het vestigingsoverschot van 684 personen tenslotte verwezenlijkte een stijging van 1202 inwoners. (V an een medewerker) IJMUIDEN. HET ONGURE WEER, dat aan het begin van de week de Noord zee teisterde heeft overigens weinig invloed gehad op de aanvoer. Reeds maandag was de aanvoer dermate groot, dat menig schip noodgedwongen moest overblijven tot de dinsdagmarkt. Vier schepen zijn zelfs met hun lading nog aan boord weer uitgevaren om in het midden der week weer terug te komen. Alleen vrijdag is de aan voer be neden verwachtingen gebleven. Het beeld aan de maandagmarkt werd overheerst door gul en kabeljauw. Des ondanks wei;d de markt van de kabeljauw- soorten hoog ingezet, hetgeen voor de ove rigen, die nog niet gelost hadden aanlei ding was gebruik te maken van de zo genoemde „nalosbeurten” om hun lading kabeljauw in de markt te brengen. Overi gens moesten deze schepen ook weer gauw naar zee, want één dag extra binnen betekent, dat men slechts vier etmalen over heeft om te vissen. MAANDAG 1 FEBRUARI De Magneet, Ten Katestraat. 20 u. in strumentaal ensemble. De Vrijburcht, Vrijburglaan. EHBO-vereniging PIM. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 15-17 30 en 19-21 u.; Ruijsdaelstraat 7: jeugd 19-21 u. Spreekuur. Burgemeester W. M. B. Bosman van Velsen houdt woensdag 3 februari geen spreekuur. AMSTERDAM (V.U.) Geslaagd voor het kandidaatsexamen economie F. B. Ing- wersen en H. W. J. Wolfs, Haarlem; M. Jansen, IJmuiden; W. A. Brugman en H. J. van den Doel, Velsen; C. Holsboer, Badhoe- vedorp; J. Tiggelaar, Castricum. Geslaagd voor het kandidaatsexamen sociale aar drijkskunde G. T. H. M. Steentjes, Haarlem. LEIDEN. Geslaagd voor het kandi daatsexamen pedagogiek M. J. Bos, Heemstede; voor het doctoraal examen psychologie E. E. M. Oostdam, Noordwij- kerhout. ZATERDAG 30 JANUARI De Rank, Koningin Wilhelminakade, IJmuiden, 20 u. toneel Fryske Trou. De Commerce, Marktplein, IJmuiden, 20 u. kien- en dansavond ,De Lammelin gen.” De Ark, jongerensoos, Kerkplein, Vel- sen-Zuid, 20 u. De Discoboys, dansen. Allison, jongerensoos, Kanaalstraat, IJmuiden, 20 u. dansen, The Continental Uptight Band uit Utrecht. ZONDAG 31 JANUARI Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, tot 13 uur, daarna gereserveerd voor zwem wedstrijden. MAANDAG 1 FEBRUARI Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945, IJmuiden. 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal „Spaarnberg,” Wüstelaan 79, Santpoort-Noord, 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.30 u.; filiaal parochiezaal onder de Petruskerk, Venusstraat 15-18 u. en 19- 21 uur; filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraat- weg 177, 14.30-17.30 uur. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.30 tot 20.45 u.t bibliotheek en inlich tingencentrum van de Ned. Vereniging voor Sexuele Hervorming. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmui den, bejaardensoos, meisjesclubs, tiener groep, volksdansen voor jong en oud. De Ring, van 19.30 tot 21.30 uur boks- training in de gymnastiekzaal van de F. L. Ossendorpschool (ingang Wijk aan Zeeërweg), IJmuiden. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.45 u. Bridgeclub De Jump, Velserbad, Briniostraat 18, IJmuiden, 6.30-8 uur gemengd zwemmen; 8-16.15 uur schoolzwemmen; 16.15-16.45 u. zwemles- 18- 21- G. BAKKER, Snelliusstraat 53, IJmui den. Telefoon 15053. tot 15.30 u. ZONDAG 31 JANUARI De Slof, Raamveld. 14-17 en 20-23 u. discobar. Sportfondsenbad, Kuikensweg, Geopend 8-10.15 en 10.45-12 u. MAANDAG 1 FEBRUARI Bejaardenpaviljoen, Westerhoutplein. u. handwerken. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4. 20 u. werkgroepavond AA. Beverwijkse Sportraad. Huize Schey- beeck, Velserweg. 20-22 u. spreekuur. De Slof, Raamveld. 20 u. Koreaans ka rate. Sportfondsenbad, Kuikensweg, Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek, Hen drik Burgerstraat 70: volwassenen 14- 17.30 en 19-21 u.; Arendsweg 61: volwas senen 19-21 u; Amstelstraat 44: volwasse nen 15-17.30 en 19-21 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 15.30-17.30 en 19-21 u.; Parmen- tierstraat 2: jeugd 15.30-17.30 Er was echter geen reden om de Voor een bos tulpen moest men nog al tijd twee gulden neertellen. Voor een paar soorten werd er nog tot 325 cent per bos betaald, terwijl de lelie bloemi- ge tulp Aledin tot zes gulden per bos kwam. Groot is de aanvoer van narcis sen. De Carlton speelt wel de hoofdrol: van 90 tot 130 cent per bos. Dutchmaker en Golden Harvest kwamen tot 175 cent per bos, de Flower-record van 70 tot 90 cent per bos, hyacinten van 23 tot 45 cent per stuk, blauwe druifjes (rijkelijk vertegenwoordigd) van 30 tot 55 cent per bosje, irissen ideaal rond de 350 cent per bos en de fresia’s gingen vlot weg voor prijzen van 120 tot 135 cent per bosje. De anjerprijzen blijven vrij stabiel op een hoogte van 28 tot 42 cent per tuk. De tros anjers kwamen tot 260 cent per bos. Nog altijd komen er chrysanten aan de veiling, die van 180 tot 200 cent per bos noteerden. Ook ziet men nog Nerinen, waarvoor rond een gulden per tsuk be taald werd. Bij de rozen bleven de prij zen gelijk: grote rozen van 52 tot 75 cent per stuk en voor de babyroosjes 22 tot 46 cent per stuk. 4

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5