PANDA EN DE JOKKLIKKER Incident in Zuidhollandse Staten POLLE, PELLI EN PINGO B 8-Qaagse vakanties KvanVEELEN NS Minitrips in eigen land de. JR onzichtbaiê Agenda voor Haarlem en de IJmond Volledig verzorgde 4 .s-S v.a.tlou." w tl Regenachtig voordelig uit met NS voordelig uit met NS ZATERDAG 30 JANUARI 1971 8 ,JWOW SIM J auctie konnên weu6N MIJ THUIS AAN HET VOETENEIND SLAPEN f49.- f49.- f60.- f62.- f64.- f75.- EERSTE IJMUIDER MARKIEZEN FABRIEK mabkiezen/zonnescherm^n WltlUIKeN/LUXAPlXX JALÓUZIEEN I Ss SS bollenstreek V elsen-lJ muiden Heemskerk Gwn Bristow/Bruce Manning Volledig verzorgd, dus Snel, hotel, maaltijden, reis en excursies. Keuze uit 13 verschillende reizen in binnen- en buitenland. van Beverwijk Senegalese ambassade in Parijs bezet Haarlem en Omstreken F O K B R A M M E T J E 7 Tl f LhsA ¥2» Jr ^VVVVVVVVVVVVVVV\/WVVVVVX/VVVVVVVVV\/VVVWV\A/WVVVVWX/VVVX/VVV\A/WVVVVV>A/WVVWVVVVVVVVWVV\A ADVERTENTIE 34 keuren. WERKRAPPORTEN maken”. (wordt vervolgd) ADVERTENTIE HOOG EN LAAG WATER TE IJMUIDEN ADVERTENTIE bedenk Hank NOU NEEF CH1N6 KEEPT WEIDEN GROTE KINDERSCHAAR! .z „Wel foei, makkertje”, prevelde Joris oplevend. „Uw machientje heeft me wel even laten schrikken. Ge moet dergelijke grapjes toch niet met mij uithalen. Ze ver storen mijn hoogstaande denkleven, en belemmeren me in m’n eerzame bezigheden" Voordat Panda iets kon zeggen, begon de machinerie opnieuw Velsen-Noord, is dinsdag open van 12 tot 13.30 u. en donderdag van 12 tot 13.30 en van 20 tot 22 u. PARIJS, (AFP). Een vijftigtal Sene galese studenten heeft de ambassade van hun land in Parijs bezet uit protest tegen het voorgenomen bezoek van president Pompidou aan Senegal. Karo haalde de schouders op. Hij zag het allemaal niet meer zo. 2EERO8 EN PINGO DE HELPT HEBBEN MEEGENOMEN! zzw nw ono oost nnw zo nnw zo oost 15.31 uur 8.41 uur 13.14 uur 10.49 uur -0 7 9 2 0 4 3 4 2 8 13 0 0 0 6 0 0.5 0 0 0 0 0 1 4 0.3 0.1 0.1 5 0.5 0 0 0.1 o 0.5 0 0 0 o 5 17 11 10 2 11 8 8 7 9 -3 8 0 13 6 8 7 9 13 16 8 13 -3 10 15 -3 10 7 7 7 6 6 8 6 8 6 7 8 Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frank rfort Genève Grenoble Helsinki Innsbrück Kopenhagen. Lissabon Locamo Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Zurich -2 3 -12 -2 —2 5 1 4 9 -10 3 8 -11 -2 -2 Eerste kwartier Volle maan Laatste kwartier Nieuwe maan Bram knikte, maar hij was niet ontmoe digd. „Er is een kans”, zei hij grimmig. „Want wat wij verrukkelijk vinden, grijpt hén bij de keel. Daar moeten we gebruik van m rr 1* «(TI Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland 2 dagen Amsterdam f 37.» 3 dagen Zuid-Limburg f 45.- 3 dagen Twente I 3 dagen Bergen N.H. 3 dagen Montferland 3 dagen Friesland 3 dagen Brabant 5 dagen Terschelling Prijzen van elk station in Nederland. Vertrek dagelijks. Inlichtingen in de NS-reiskrant op de stations. geh. bew. zwaar bew. geh. bew. mist regen mist geheel bew. onbewolkt regen regen mist windst licht bew. windst geh. bew. noord oost zzo zzo ozo no west ozo nnw west oost nnw oost ono "cc ES SS 1 -o 2 -0 2 2 3 1 4 1 schrijven. Schrijf jij het dan maar, dan zal ik je mijn laatste boodschap aan de wereld dicteren. Ik zal het da delijk wel proberen te tekenen”. „Goed. Kan ik ergens papier vin den?” „Ja, in de BIOSCOPEN City Theater, zaterdag 19 en 21.15 u. zondag 19 en 21.15 u. maandag 20 u.: „Het intieme dag boek van een halve maagd”; zondag 14.30 u. „Zorro en de drie musketiers”. Stadsschouwburg, zaterdag en zondag 20 u.: „Guns of the Magnificent Seven”; zondag 14.30 u.: „Yogi de Beer’ TONEEL Stadsschouwburg, maandag 1 februari, 20 u.: „In de holte van je arm”, blijspel met Ton van Duinhoven, Ina van Faassen, Guus Hermus en Bep Dekker, voor Velser Kunstkring. ZONDAG 31 JANUARI Hoog water 6.46 uur en 19.03 uur Laag water 2.31 uur en 14.54 uur MAANDAG 1 FEBRUARI Hoog water 7.30 uur en 19.52 uur Laag water 3.11 uur en 15.39 uur TENTOONSTELLINGEN Pieter Vermeulen. Museum, Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, is dagelijks, be halve zaterdag en zondag, open van 14 tot 16.30 uur. Beeckesteijn, museum, Velsen-Zuid, is dagelijks geopend van 14 tot 17 uur. Stadhuis, Plein 1945, rJmuiden. Is maandag tot en met vrijdag van 10 tot 12 uur te bezichtigen. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Waagtaveerne, (hoek Damstraat-Spaarne). Da gelijks behalve maandag open podium. Geopend van 12-18 en 20-24 u.: Vrijdag en zaterdag tot 01 uur. Toneelschuur (Smedestraat 23) Vandaag 14.00- 17.30 u.: Jazzballet-cursus Hannah de Leeuwe. Tenzij incidenteel anders bepaald, werken alle groepen openbaar. Bowling (hoek Orlonweg-Delftlaan) Dagelijks 12-02 uur; zondag 10-02 uur bowling. Dancing Die Raakse (Raaks) Zondag 20.00 u.: Tropical kwartet o.i.v. Jan Doombosch. Thjjsse’s Hof-Bloemendaal. (Mollaan). Geopend van dinsd. tot en met zat. van 9-12 en van 13.30- 16 uur. Hotel Bouwes, (Zandvoort), Zaterdag en zon dag tevens zondag matinee. Toni Dispari. Dolfirama, (Zandvoort naast Bouwes Palace) Dolfijnenshow woensdag 14 eri 16 uur, zaterdag en zondag 12, 14 en 16 uur. Bowling-Centre (Burg, van Fenemapleln, Zand voort). Dagelijks van 14.00-01.00 uur. „De Duyvetil” (bij Oase, Vogelenzangseweg). Elke zondag 11-16 u. Expositie: Reewild en Wa terwinning in de duinen, 13-14 u. duinwandeling, 14.30-15.30 u. natuurpraatje door P. van Zalinge ,J>e Egel slaapt”. len en historische natuurkundige instrumenten Geopend op werkdagen (behalve maandags) van 10 tot 16 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 16 uur. Vis- en Vleeshal, (Gr. Markt). Expositie Anke Blankevoort; keramiek; Saul Belem, Ploos van Amstel en Willem Snitker, schilderijen etc. Tot en met 8 februari. Bovendien expositie Haar lemse kunstenaars „Kunst zij Ons Doel”. Tot en met 2 februari. Geopend dag. 10-17 u. Zondag 13-17 uur. Museum Kunstcentrum De Ark, (Nieuw Hei ligland 1 rd). Bezichtiging van de gebrandschil derde ramen uit 1602. Dagelijks behalve dinsdag van 10 tot 20 uur Woensdag tm. maandag 20-23 uur klassiek grammofoonplatenprogramma. Galerie-T, (Bakenessergracht 67): Expositie „La Réalité en Profil” Antonio Segui. Tot en met 31 januari. Diverse Nederlandse en buiten landse grafieken. Tot en met 5 februari. Ge opend dagelijks van 11-17 uur. Zond. 14-18 uur. Gemeentehuis Bloemendaai (Bloemendaalse- weg 158). Expositie edelstenen, juwelen, mine ralen en schilderijen van Jacques de Wit. Dage lijks geopend van 14.00 tot 17.00 uur ook zon dags t/m 14 februari. Stichting Cultureel en Creatief Centrum (Nij- verheidsweg 5, Heemstede) Expositie schilde rijen Mark Mewhinney Sullivan. Geopend vr. 19-23 u., za. en zo. 14-17 en 19-23 u. Tot en met 28 februari. Het Oude Slot (Ir. Lelylaan 6, Heemstede). Tentoonstelling kleur-etsen van Sjoerd Bakker. Geopend maandag tot en met vrijdag 9-12.30 en 13.30-17.30 uur. Tot en met 19 februari. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a, Heemstede) Permanente expositie handgeweven wandkleden van Bodil Blokker-Veggerby. Geopend dinsdag t.m. zaterdag 9-17.45 u. Sociëteit Duysterghast (Boulevard Paulus Loot la Zandvoort) Tentoonstelling van fotografische werken van Hans Joachim Böhme. Za. en zo. van 14-16 uur Tot en met 14 febr. Galerie Eylders (Haltestraat 77, Zandvoort) Ex positie van werken uit de wedstrijd, voor de jeugd van 12-24 jaar. Liefst na tel. afspraak. Tot en met 2 februari. VOLKSUNIVERSITEIT A. H. Gerhard Mavoschool (ingang Raaks) Maandag 20.00 u. Voordracht over „De neuro tische mens” door dr. P. H. Esser. DIVERSEN Provinciehuis (Dreef Maandag 10.00 o.t Ver gadering Provinciale Staten. „Kunt ge dit wild geraas niet staken?” vroeg de laatstgenoemde, terwijl hij gehinderd op het apparaat wees. „Het bezorgt me hoofdpijn en die vinger maakt me buitengemeen zenuwachtig. Hij trekt de aandacht op mij en daar houd ik niet van.” Panda drukte opnieuw op het knopje dat hij pro fessor Kalker had zien gebruiken en deze keer hield DEN HAAG In de Provinciale Staten vergadering van Zuid-Holland is vrijdag middag de apartheidspolitiek van Zuid- Afrika aan de orde gekomen. Het Staten lid A. Vlasblom (SGP) had donderdagmid dag tijdens de algemene beschouwingen over de begroting gezegd, dat het peil in de provincie danig aan het zakken is en dat men wel eens een voorbeeld mocht nemen aan „de ware christelijke natie Zuid-Afrika, waar ontucht en godslaster lijke boeken verboden zijn en de mensen op de openbare weg tenminste behoorlijk gekleed gaan”. De uitspraak van het Statenlid was voor de PvdA-fractie aan leiding tijdelijk de vergaderzaal te ver laten. Namens het college van G.S. zei prof, dr. J. P. van Praag het onaanvaardbaar te achten, dat Zuid-Afrika als voorbeeld in het geding gebracht wordt met voorbij gaan van de daar gevolgde apartheidspoli tiek. „Wij vragen ons af of de heer Vlas blom niet laakbaar onvolledig is geweest”. „Ja, in de bovenste la van het schrijfbureautje daar. Daar ligt ook een pen. Eigenlijk bedoeld voor iemand die een afscheidbrief had wil len schrijven aan zijn vrienden”. Peter vond een blocnote en een vul pen. Hij ging naast Hank op het bed zitten. „Begin maar”, zei hij grimmig. „Jeetje!” zei Hank. „Een afschuwe lijke opgave”. Hij zweeg even. „Ik wil het graag, maar eigenlijk wil ik het ook weer niet. Ik zou mijn geheim met mij mee kunnen nemen in mijn graf, de wereld voor eeuwig in het duister laten tasten maar is het aan de andere kant nier heerlijk om te weten dat jullie mij straks met mijn bekentenis in handen, horen lachen in mijn graf? Oh, ik ken jullie zo goed ik zou jullie precies kunnen zeggen wat je met mijn bekentenis gaat doen als hij is opgesteld. Ik weet altijd precies wat iedereen doet, niemand doet ooit iets origineels. Ik ken jullie allemaal, van haver tot gort! Jullie allemaal, met je kinder geloof in een eigen vrije wil, waar psychologen en dominees altijd de mond van vol hebben! Maar niemand kan zich anders gedragen dan hij is; iedere minuut van deze avond kon ik voorspellen wie wat zou doen, omdat precies wat hij dacht dat goed was iedereen handelt volgens een bepaald patroon. Natuurlijk, iedereen deed maar alle reacties lagen al van te voren vast. Niemand kan onder zijn eigen wezen uitkomen! Hoe heb ik jullie vanavond gehaat hoe heb ik vanavond om jullie gelachten! Ieder een deed precies wat ik wilde dat hij deed omdat hij niet anders kon!” Jean, gespannen, vouwde haar han den in en uit elkaar- „Hank”, zei ze tenslotte, niet-be- grijpend, „waarom haat je ons zo?” Hij lachte bitter. Toen begon hij weer te spreken, snel, heftig, alsof hij eindelijk uitsprak wat hij al te lang vóór zich had gehouden. „Omdat jullie je wentelen in je suc ces en mij buitensloten. Val me niet in de rede. Voor jullie, die ik hier vanavond naartoe gelokt heb om jullie te vermoorden, was ik het buiten beentje. Niemand heeft me ooit au sérieux genomen. Jullie dachten dat ik de goeie gek was, om wie je alleen maar kon lachen. Voor jou heb ik een scenario geschreven je hebt ’t niet eens gelezen! Gekke Hank, die probeert een scenario te schrijven voor die verrukkelijke Jean Trent. Pe ter heb ik aan ideeën geholpen voor korte verhalen heeft ie ooit „dank je” gezegd? Stel je voor, gekke Hank nog bedenken ook! Ik weet meer van economie dan wie ook op die achter lijke universiteit van dr. Reyd, maar Jason Osgood had z n goeie geld in dat schooltje gestoken en hij kon niet hebben dat ik de studenten wees op de trucjes, waarmee financiers het publiek zijn geld afhandig weten te maken. Ik had een proces kunnen be ginnen tegen de universiteit. Ik heb ’t er met Sylvia over gehad: ze lachte me in mijn gezicht uit. Ze riep, dat ik me maar liever aan de kunst moest gaan wijden. Ze vertelde het verhaal aan Tim, en die maakte er een prach- titge roddel van. Gekke ouwe Hank! De grote nietsnut maar met meer hersens dan jullie allemaal bij elkaar- Op alle party’s stond ik erbij als een vreemde figurant, omdat Margaret Chisholm me altijd liet voelen dat ik er eigelijk niet bij hoorde. Verrekken jullie maar verrekken jullie alle maal. Lach me maar uit! „Hank, je bent een beste kerel, jammer dat je zo’n warhoofd bent.” Hoe vaak heb ik dat niet moeten horen de re pressieve tolerantie van superieure geesten tegenover een professionele lolbroek. Ik moest grappen maken, terwijl jullie carrière maakten. Jullie wilden best aardig voor me zijn, als ik m’n plaats maar wist! Ik wéét mijn plaats. En jullie kunnen verrekken! Altijd, altijd waren jullie het weer, die me omlaag haalden, jullie met z’n zeven. Jullie hebt me naar beneden getrapt, me steeds weer verlaagd tot het niveau van middelmatigheid. Jul lie wisten, dat het mijn niveau niet was. Maar jullie vonden het wel goed zo—” 1968. Bram had allang begrepen, dat de Kameleons de proef namen of ze hier op aarde goed zouden kunnen leven. Hij zag hoe ze gretig de verstikkende fabrieksrook inademden, hoe er één verzaligd aan een oliepomp rook en hoe een ander bij de deur van een garage bleef treuzelen om de restjes uitlaatgas op te snuiven. Een paar groepjes lieten zich op de knieën DIVERSEN Treslong (Hlllegom) Dagelijks, behalve maan dags, diner-dansant. aVndaag 20.00 u.; Carnaval met o.a. boerenkapel. vallen en genoten van de luchtjes uit het riool. „Bram", fluisterde Karo, zodra hij de gelegenheid kreeg om ongemerkt iets te zeggen. „Die raken we nooit meer kwijt. Alles, wat wij vies en benauwend vinden, is voor die Kameleons de heerlijkste zui vere lucht. Wat ons op de keel slaat, vin den zij verrukkelijk”. „Als president Pompidou de vriend is van president Senghor, is hij geen vriend van Senegal, zo schrijven de studenten in een protestbrief. Toen de zaakgelastigde van Senegal dreigde de politie te roepen, ontruimden de studenten de ambassade zonder verdere incidenten. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). Zaterdag 19 en 21.15 u.: „Easy rider”; zondag 14 u.: „Het zwaard van de Islam”, 16, 19 en 21.15 u.: „Easy rider.” 8* 0.2 4 1 1 0.3 0 I 03 1 0.1 ozo oost oost oost ozo ozo oost ozo ozo oost HET KNMI deelt mee: Vandaag stond het weer in ons land onder invloed van een lage drukgebied, dat zich van Schotland naar het zuidelijk deel van de Noordzee uitstrekte. In de agelopen nacht daalde het kwik op sommige plaatsen tot even beneden nul. Het ziet er niet naar uit, dat de zeer koude lucht uit Scandina vië op korte termijn tot ons land zal doordrin gen. Vanmorgen trok namelijk een depressie over de Golf van Biscaye naar het Kanaal. Als deze storing verder in noordoostelijke richting naar de Noordzet zal koersen betekent dat voor zondag af en toe regen, afgewisseld door enkele opklaringen en gematigde temperaturen. Vooruitzichten voor maandag: Tijdelijk regen of sneeuw, later meer opklaringen en in de nacht plaatselijk lichte vorst. Aantal uren zon 2 tot 6: Mln. temp, omstreeks normaal: max. temp, omstreeks normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 percent; kans op een geheel droog etmaal: 50 percent. half bew. onbewolkt zwaar bew. regen zwaar bew. geheel bew. geheel bew. licht bew. zwaar bew. zw. bew. licht bew. regen regen regen ozuid half bew. zwaar bew. half bew. licht bew. geheel bew. onbewolkt windst regen geheel bew. licht bew. windst mist zwaar bew. ZATERDAG 30 JANUARI Hoog water 6.03 uur en 18.18 uur Laag water 1.50 uur en 14.13 uur Daar bedenk ik me net”, lachtte Hank pesterig, „als ze Jean en jou hier eindelijk zullen vin den tussen de lijken van mijn gasten en, niet te vergeten, met mijn lijk, dan zal het jullie niet meevallen de politie ervan te overtuigen dat jullie niet zelf deze moordpartij op touw gezet hebben”. Peter schrok. Daaraan had hij nog niet gedacht. "Weer die angstaanjangende stilte. Jean en Peter staarden Hank aan. Hogelijk geamuseerd keek Hank terug. Eindelijk verbrak hij de stilte. „Het kan mij ook niet schelen”, zei hij, „wat er na mijn dood met jullie gebeurt. Ik heb jullie doodsstrijd ge zien en daar was het me om te doen. Het spijt me dat jullie tweeën mij te slim zijn afgeweest, maar toch heb ik de avond van mijn leven gehad. Ik zal jullie verder met rust laten”. „Maar wat moeten we dan?” barstte Jean uit. „Hank, martel ons niet zo!” Hank lachte eens tegen haar. „Het zou toch jammer zijn, vind je niet, dat de wereld nooit zou weten hoe geniaal Hank Abbott was? Ik kan jullie na tuurlijk een schriftelijke bekentenis geven dat ik de Penthouse-moorden op mijn geweten heb, dat zou een mooie kop zijn in de ochtendbladen! Jammer dat ik dat niet meer zal meemaken. De wereld zal dan in extenso kunnen le zen over de verrukkelijkste, de meest originele moorden die ooit zijn be dacht! Postuum zal ik bewijzen dat ik een beter toneelspeler ben dan Jean, een groter denker dan Reyd, een beter strateeg dan Slamon, dat ik in de leu- gij zelfs Sylvia overtref, dat ik geme ner roddel dan Maggie, dat ik handi ger manoeuvreer dan Osgood en dat ik bijna een beter toneelschrijver ben dan Peter”. „Waar kan ik die bekentenis vin den?” interrumpeerde Peter, terwijl hij gretig opstond. „Nergens, Peter. Wind je niet op. Je denkt toch zeker niet dat ik die van tevoren al had opgemaakt? Ik was er vast van overtuigd dat ik het spel zou winnen. Maar we kunnen 'm nu ma ken”. Uitdagend zweeg hij. „Je wilt zeker niet mijn handen losmaken?” „Om de donder niet”, zei Peter. „Je hebt een afschuwelijke bui van avond. Hoe kan ik nu een bekentenis schrijven als mijn handen op deze manier gebonden zijn. Ik zou nog maar eens even diep nadenken voordat ik dadelijk sterf”. Er trok een gemene lach over zijn gezicht. Jean en Peter konden een huivering niet onderdrukken toen ze hem zo lagen liggen op een, puntje van het bed, als een angstaanjagende mummie met de brede, kleverige pleis ter over het onberispelijke zwart van zijn smoking, met de wond aan zijn voorhoofd en zijn verwrongen gezicht. Tot de ellebogen had Peter zijn armen tegen het lichaam gebonden, de onder armen met de geknevelde polsen sta ken naar voren als bij een bedelaar die zijn hand ophoudt voor een aalmoes. Zijn benen, gebonden aan de enkels, hingen over de rand van het bed. Jean, die zich had opgevouwen in haar stoel, beet op haar lippen. Hank grinnikte spottend: „Ik kan het gif uit mijn ring aanraden aan alle mensen die lijden onder het on begrip van een wereld, waarin zij ge doemd zijn te leven. Nog even en ik zal in slaap vallen. Een romantische manier om deze fantasieloze wereld een loer te draaien „Wil je nou ophouden?” riep Peter vertwijfeld. „Nee. Ik heb je al gezegd dat ik een gedetailleerd verslag van mijn ge nialiteit wil nalaten. Je wilt mijn handen niet losmaken, dus kan ik niet JL gQO station. Alle inlichtingen in de brochure betreffende meerdaagse NS-vakantie- reizen op de stations. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat) Zaterdag 19 en 21.15 u.„De pastoor kan geen bloot meer zien” 23.30 u.: „Vuurgevecht aan het front”; zondag 14.30 u.: „Niels Holgersson’s wonderbare reis”, 16.30 u.: „Vuurgevecht aan het front”, 19 en 21.15 u.: „De pastoor geen bloot meer zien”. Luxor Theater (Breestraat) Zaterdag 19 en 21.15 u.; „Young Billy Young”; zondag 14.15 u.: „Her cules tegen de kapitalisten", 16.30, 19 en 21.15 u.; „Wie is de dader wie is de vader.” TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie schilderijen en tekeningen van Han Koning; geopend tot en met 6 februari van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg). Geopend op dinsdag en donderdag van 14 tot 16.30 en van 19.30 tot 21.30 uur, op vrij dag van 14 tot 16.30 uur. Voor groepen op aan vraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510-25120. Topvloer Parket N.V. (Zeestraat 57). Expositie van antieke klokken; geopend tot en met 20 februari van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 16 uur. «„j ZONDAG 31 JANUARI onder 17.25 uur onder uur Zon op 8.23 uur; Maan op 9.56 uur; MAANDAG 1 FEBRUARI Zon op 8.21 uur; onder 17.27 uur Maan op 10.10 uur; onder 0.09 uur MAANSTANDEN 2 februari 10 februari 18 februari 25 februari SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonplein) Vandaag 20.15 u.: Toneelgroep Centrum met „Kees de Jongen”. Maandag 20.15 u.: Het Nederlands Toneel met „De opgaande Zon”. MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnestraat). Vandaag 20.15 u.: Haarlems Jeugdorkest o.i.v. André Kaart. Zondag 20.15 u.: Opera en Operette o.i.v. B. v. Poelgeest. Maandag 20.15 u.: Nationaal Bulgaars Folkloristisch Ensemble Blakanska MIadost. BIOSCOPEN Cinema Palage (Gr. Houtstraat 111) 15.30 en 20.00 u.: „Irma la douce” 14 jr. Zondag 13.30 u.: „Klein Duimpje”, a.l. Vandaag nachtvoorstelling 24.00 u.: „Voor een paar dollars meer", 14 jr. Frans Hals (Frans Halspleln) 19 en 21.15 u. te- vens zondag 14.00 u.: „Het laatste pantsercom- mando”, 18 jr. Vandaag nachtvoorstelling 23.30 u.: „Dinosaurus", 18 jr. Lido (Houtplein) 14.00 en 20.00 u.: „De kanon nen van Navarone”, 14 jr. Zondag 11.00 u.: „Het Koninkrijk der Humor”, a.l. Luxor (Gr. Houtstraat 139) 14, 19 en 21.15 u.: „De non van Monza”, 18 jr. Rembrandt (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 u. te vens zondag 16.15 u.: „Je laatste uur heeft ge slagen", 18 jr. Zondag 11 u.: „Fabllo”, a.l. Roxy (KL Houtstraat 79) 14.30, 19 en 21.15 u. zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Seksualiteit in de liefde”, 18 jr. Studio (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 u. zondag 14, 16.15, 10 en 21.15 u.: „Riten”, 18 jr. Zondag 11 u.: „Brokkenpiloten”, a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum, (Groot Heiligland 63). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17e eeuw waaronder Hals’ meesterwerken Geopend dagelijks 10-17. Zond 1317 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouw werken, handschriften en kunstnljverheidd. Bo vendien expositie van „Kerstgroepen en Kerst voorstellingen uit eigen bezit” tot en met 31 januari. Dagelijks, behalve maandag geopend van 10-12.30 uur en van 14-17 uur. Zondags van 14 tot 17 uur Teylermuseum (Spasme 16). Permanente ten> toonstelling van schilderijen, fossielen, minera» 11-1101 de bel eindelijk op met rinkelen, terwijl de hand terug 11. Het heertje raapte zijn bezittingen op en ver- WAT 15 ER* HET OFFER IS KLAAR I ©PIB VS Vl. OH... IK HEB GEDROOMD... IETS MET POPPEN! MW* .1'1 I

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 8