Veel meevallers voor Nederlanders op de laatste dag van Hoogoven schaaktoernooi VIKTOR KORTSJNOI WINNAAR NA KEIHARDE STRIJD MET HUBNER Fla m ingo ’s-Agon on tsierd door aantal nare incidenten Verdiende Nederlandse korfbalzege op België Halve finales dam toernooi Sahovic en Cafferty op gedeelde eerste plaats Handbalzeges op Oostenrijk Tienkampen Hoogoventoernooi T afeltenniszege dames op België Delta Lloyd 2 blijft verliezen 14 MAANDAG 1 FEBRUARI 1971 i triomf was 13-20, Fiat (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM. De 33ste uitgave AMVJ 3-2, Belcrum 3-1. (Van onze korfbalmedewerker) HAARLEM. Nederland heeft ook Paul de Jong van Bona Stars in actie bij een aanval op de basket van Su~ vrikri. Zijn tegenstander is Eysner. ARNHEM De uitslagen van de zater dag in Arnhem gespeelde partijen voor de laatste ronde van de halve finales van het persoonlijk damkampioenschap van Ne derland zijn: Van der SluisVan Vloten 1-1, Van Til- borgHolstvoogd 0-2, VosSchotanus 0-2, GoudtBergsma 0-2, GordijnBaas 1-1, GoudtHolstvoogd (achtste ronde) 1-1. Groep 2: HermelinkToet 1-1, Palmer Craane 2-0, Van HeerdeVarkevisser 0-2, VisserBronstring 1-1, BastiaannetVis ser (tweede ronde) 1-1. De eindstand in groep 1 is: 1. Schotanus 14 p.; 2. Gordijn en Bergsma 13 p.; 4. Van der Sluis 11 p.; 5. Van Tilborg en Van Vlo ten 8 p.; 7. Baas 7 p.; 8. Holstvoogd en Vos 6 p.; 10. Goudt 4 punten. De eindstand in groep 2 is: 1. Varkevis ser 12 p.; 2. Bronstring 11 p.; 3. Visser 10 p.; 4. Hermelink 9 p.; 5. Bastiaannet 7 p.; 6. Craane, Van Heerde en Toet 6 p.; 9. Palmer 5 punten. De eerste vier geplaatsten van elke groep zullen vanaf 20 maart in Utrecht deelne men aan de finale van het persoonlijk damkampioenschap van Nederland. Voor de eindstrijd hebben zich reeds geplaatst Sijbrands, Wiersma, Drost en Van Dijk. PAARDESPORT. Het Franse paard Ti- dalium Pelo, eigendom van de heer Ro ger Lemarie, heeft de Prix d’Amerique, de hoogst gedateerde draverij van Euro pa, gewonnen. In totaal was er ongeveer 450.000 gulden te winnen. van het Hoogovenschaaktoernooi is geschie denis geworden. Zaterdag werden in ho- 7,<nd- drie man De eindstanden: Reserve-meestergr. A: Sahovic G'/t, Caf ferty 6’/s, Nicolau 5, v. d. Weide 5, v. d. Vliet 4‘/i. Reserve-meestergr. B: Krnic 6*/a, Kort 6, Ungureanu 5*/a, van Riemsdijk Sl/i, Durao 51/». IA: Vujovic 7*/2, Vlam 6, Achatz 5, Dekker 5, Puhm 41/z. 1B: Nijdam 6, Crabbendam 6, Apking 5*/», Dahlhaus 4'/s, Verholt 4*/2. 2A: Cederquist 6V2, Th. de Vries Gl/s, Seewald 6'/i, Sivacki 6, Rydberg 5*/«. 2B: Wijker 6, Donk 6, van Kleef 51/», Wallenberg 5"/s, Rickers 5. 2e datnesgroep: Erenska 6l/i, Jovanovic (P/t, Jörger öVz, Kalchbrenner 5, Scholz 5. 3: Orlov 7, Carev 7, Berlacki 6, Hoppe 5V2, Schell 5. 4A: Wetzig 6, Vijvers 6, Rosmuller 6, Kooiman 5'/a, Rubeksen 5. 4B: Plomp ö'/s, Altena 6 Va, v. d. Acker 6, Schmeling 5, A. Herfst 5. 5: Erwich Tl/i, Theisz VI2, Karreman 6V2, Möberg 5, v. Nieuwenhuizen 5. 6A: A. J. de Vries 7*/2, Rose 6, Foley-Comer 5V2, Cook 5, Andersson K. 4V2. 6B: v. d. Akker 7, öberg 6, Kaschte 5, O’Broin 4^2, van Oost 4*/2. 7A: van Oostrum 8, Clarijs 7, Bontebal 51/», Swaffield 5’/2, Boersma OVs. 7B: Janssen 8V2, Zweers 5*/i, Schaaper 5, Baitsch 5, Stuyts 4!1/2. 8A: Koster 8, Wild schut 6*/s, Oostendorp 6, Peeters ö’/a, Span- jersberg 5. 8B: Mej. Pastoor 5y2, Slot 51/z, Mertens S’/a, Hoogland 5‘/a, mevr. Soloari 5. 9A: v. d. Werff 8'/a, van Linden Tol sr. 6*/ï, Haak 6, Hofmans 5, Schmitz 5. 9B: Kmjic 9, Krijgsman 7, de Vogel 6, Mevr. Vinke SVa, Scholz 4,/fe. Veteranen I: Vlags- ma 9, Ulrich 71/», Frohleiks 7, Klüver 54/2, Widholm 5. Veteranen II: Boström 8, van Ommeren 7‘/a, Mevr. v. d. Klift 5*/a, ter Borg 5>/2, Mevr. Kiefer 5*/a. 10: Mej. Scherr 7*/a, Wangemann 7, Schmitz sr. 7, Colijn 7, Ruiter 6 Va. WENEN. Het Nederlandse heren- zaalhandbalteam heeft dit weekeinde in de Stadthalle van Wenen Oostenrijk ver slagen met 18-16. Bij de rust stonden onze landgenoten met 9-8 voor. Nederland was in technisch en tactisch opzicht duide lijk beter dan de Oostenrijkers. De bes te Nederlandse speler was Guus Cantel- berg. Naast Cantelberg maakten ook Piet Kivit en Henny Loeffen indruk. De Nederlandse treffers kwamen op naam van Kivit (6), Loeffen (5), Keyzer (3), Cantelberg (2), Linder en Janssen. Haarlemmer Nijdam middels een zege op de Duitser Dahlhaus nog langszij komen. Beide spelers zullen volgend jaar in de reserve-meestergroep mogen uitkomen. Een fraai resultaat van Nijdam na een matige start. In 2A moest Th. de Vries op het laatste moment de eerste plaats nog delen met Seewald en de Zweed Cederquist. Zijn promotie staat niettemin vast. Promotie is er ook voor Wijker (Santpoort) die hand in hand met Donk als eerste aankwam in 2B. Natuurlijk liet A. J. de Vries zich de zege in 6A niet meer ontnemen. De triomf van Van de Akker (Beverwijk) in 6B werd reeds eerder gememoreerd. Vier spelers kwamen in 8B gelijk aan. Onder hen waren mej. Pastoor (Velsen) en Hoogland (Haarlem). De Beverwijker Krnjic was oppermachtig in 9B. Hij scoorde 9 uit 9. de 12de microkorfbalwedstrijd tegen België in winst omgezet. Na een 5-5 ruststand behaalde Nederland tenslotte een verdien de 13-10 zege. De totaal uitverkochte Sporthal Catharijne te Utrecht is het to neel geweest van één der best gespeel de microkorfbal wedstrijden tussen beide landen. Vooral in de eerste helft werd er door beide ploegen uitstekend gespeeld. Het begin was zeer verrassend, want reeds uit een der eerste aanvallen nam België door Jean Meeussen de leiding. Vijf minuten later bracht debutante Jan- ne Engelberts de stand op 1-1. Even la ter was het opnieuw België dat scoorde, want met een achteruitloopbal scoorde Ri Mathis (1-2). Het Nederlandse aanvals- vlak met Wil Reuter kreeg hierna vele kansen op de gelijkmaker, maar het zui vere schot was zoek. Daarom duurde het tot de 12de minuut voordat Tom van Rhee de stand op 2-2 bracht. Nu kwam het excellent spelende vak Drikus Klou- wen voor de korf. Het gelukte hem om binnen twee minuten Nederland een 4-2 voorsprong te bezorgen. De bij België uit blinkende speler Rob Peeters slaagde er in om de stand op 4-4 te brengen via een strafworp-doelpunt en een normale treffer. Vijf minuten voor rust was het opnieuw België dat de leiding nam, toen Jeanne MeeussenSeliaerts van grote afstand scoorde. Het mooiste moment van de wedstrijd kwam 4 minuten voor de rust toen Wil Reuter een prachtig op maat aangegeven bal in handen van Janne En gelberts speelde en deze onder daverend applaus van de 2000 toeschouwers de rust stand op 5-5 bepaalde. Conditioneel was Oranje ook na rust SKI. Urszula Szkodziak, een 15-jarige Poolse junior-skikampioene is tijdens een afdalingswedstrijd in Szczyrk in Zuid-Po- len om het leven gekomen, toen zij van de baan raakte en tegen een boom sloeg. zwakke SVE, maar de 50-75 weinig overtuigend. STAND: Levi’s-Flamingo’s terdam-Zuid 13-24; Punch En wat moeten we nog meer melden Een geweldige wedstrijd vermoede lijk zwaarder dan enige krachtmeting uit het verleden. Een organisatie, die van alle wateren gewassen bleek en een toe loop uit den vreemde 25 landen waar men eigenlijk nauwelijks meer raad mee weet. Dat Jan Berglund, de secre taris van de Zweedse schaakbond, van plan is volgend jaar met zo’n 100 land genoten te komen, geven we gaarna als laatste informatie. Dit ten overtollige bewijze, dat het Hoogoventoernooi tot de top-schaakfestivals ter wereld behoort. Grootmeestergroep He ronde: Olafsson (IJsl.)- Donner (Ned.) remise; Hort (Tsj.)-Mecking (Braz.) 0-1; Langeweg (Ned.)-Najdorf (Arg.) 1-0; Kuijpers (Ned.)-Lengyel (Hong.) 1-0; Ivkov (Jsl.)- Andersson, Hort Hübner, Mecking 8’,'2; 10. Lange- 0-l;Kortsjnol (Rusl.)- Hübner (WD1.) 1-0; Petro sian (Rusl.)-V. d. Berg (Ned.) 1-0. Slotstand: 1. Kortsjnoi 10; 2. 3., 4. en 5. Gllgo- ric, Ivkov, Olafsson, Petrosian 914; 6., 7., 8. en 9. Andersson, kort Hübner, Mecking 814; 10. Lange weg 7; 11., 12. en 13. Lengyel, Ree, Donner 614; 14. Najdorf 5; 15: Kuijpers 414; 16. V. d. Berg 2. Meestergroep 15e ronde: Krabbé (Ned.)-Mlnic (Jsl.) 1-0; Van Scheltlnga (Ned)-Witkovski (Pol.) 0-1; Timman (Ned.)-Danov (Jsl.) remise; Forlntos (Hong.)-Hartoch (Ned.) 0-1; Hecht (WDl.)-Kostro (Pol.) 1-0; Ciocaltea (Roem.)-Denker (VS.) 0-1; Ajordan (Hong.)-Br. Claussen (Den.) 0-1; Jansa (Tsj.)-Zuldema (Ned.) 0-1. Slotstand: 1. Timman 10; 2. en 3. Adorjan, Hartoch 914 ;4. en 5. Br. Claussen, Zuldema 9; 6. en 7. Forintos, Hecht 814: 8. Minic 8; 9. en 10. Ciocalta, Jansa 714; 11. en 12. Kostro. Van Schel- tinga 614; 13. Witkovski 514; 14. en 15. Danov, Krabbé 5; 16. Denker 414- Intern, damesgroep 11e ronde: Jovanovic (Jsl.)- Cohn (WD1.) remise: Vreeken (Ned.)-Lazarevic (Jsl.) 1-0; Polihronlade (Roem.)-Vokralova (Tsj.) 0-1; Heemskerk (Ned.)-Kushnir (Rusl.) 0-1; Tim mer (Ned.)-Ivanka (Hong.) remise; Tuk (Ned.)- Szota (Pol.) 1-0. Slotstand: 1. Ivanka 314; 2. en 3. Kushnir, Vo- kralova 8; 4. Lazarevlc 714; 5. Jovanovic 7; 6. Vreeken 514; 7. Cohn 5; 8. Polihronlade 414; 9. Szota 4; 10. en 11. Heemskerk, Tuk 3; 12. Timmer 2. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. Fiamingo’s-Agon is on danks de Haarlemse overwinning niet het duel geworden waarop de toeschou wers gerekend zullen hebben. Voor een matig bezette Kennemer Sporthal zege vierde Flamingo’s met de alles zeggende cijfers van 116-58. Flamingo’s nam door deze zege twee punten voorsprong op Rotterdam-Zuid, dat zelf niet binnen de lijnen kwam. Ook Fiat Stars zege vierde duidelijk. De 105-65 mederlaag van Donar betekent, dat de Groningse nloeg met Agon in de gevaarlijke hoek blijft verkeren. SVE, dat van Punch ver loor, is reeds kansloos voor behoud. In de dames-eredivisie onderstreep ten: Fiat Stars, AMVJ. BOB en The White Stars nog eens duidelijk hoe groot het verschil met de mindere góden is. BOB behaalde de grootste zege, 110-19 op het arme Wyba. The White Stars ze gevierde in Amsterdam over Giants met 83-39. Haarlem Cardinals won zondag middag het belangrijke duel tegen US met 60-53. Door deze overwinning bleven de Haarlemmers alleen op de tweede plaats achter Lions. Het duel tussen Flamingo’s en Agon, dat de toeschouwers in de eerste helft nauwelijks kon boeien, werd in de twee de helft gekenmerkt door een aantal na re incidenten, die voor een belangrijk deel het gevolg waren van de zeer zwak ke arbitrage. In deze fase van de wed strijd waande de toeschouwers zich aan wezig bij de Nederlandse Judo Kam pioenschappen, die echter pas voor zon dag op het programma stonden. De scheidsrechters, die toen de greep op de wedstrijd volledig verloren had den, stonden de spelers toe elkaar open lijk te slaan. Slachtoffer van deze inci denten werd de reeds door vijf nersoon- lijke fouten gediskwalificeerde Kurt La- gerweij. Een nieuwe ontoelaatbare char ge van Gerhard Schreur werd bijna de aanleiding tot een vechtpartij. Slechts met de allergrootste moeite kon Kurt Lagerweij door zijn medespelers in toom worden gehouden. Het betreden van het speelveld kwam hem echter op een straf zaak te staan. Bepaald niet verstandig was het, dat de coaching bij Flamingo’s ondanks alles Gerhard Schreur binnen de lijnen liet. In dit opzicht handelde de Agon-coach verstandiger door zijn al te fele spelers naar de spelersbank te ha len. STAND: Fiat Stars 12-24; AMVJ 12-22; BOB 12-18; The White Stars 11-16; DED 12-16; HOC 12-10; Amstelveen/ Zapad 11-6; Juventus 12-6; Wilskracht 12-6; Gi ants 12-4; Wyba 12-0. In de heren eerste klasse heeft Haar lem Cardinals de uitwedstrijd tegen het de laatste weken beter voor de dag ko mende US winnend kunnen afsluiten. Ge durende de gehele wedstrijd leidden de Haarlemmers. In dé tweede helft be perkten de Cardinals-spelers er zich toe, de zege vast te houden. Een niet al te hoog tempo deed US halverwege deze beter. Aanvoerder Wil Reuter, die tot dus verre weinig richtingsgevoel had gehad, gelukte het in de 5de minuut de stand op 6- 5 te brengen. Ineens liep dat vak veel betei en in combinatie met zijn aanvoer der verhoogde Tom v. Rhee de voorsprong tot 7-5. Even later kon Janne Engelberts uit een strafworp de voorsprong tot 8-5 vergroten, doch in de volgende minuut was het Paula v.d. Weyer-Bus, die de achterstand tot 8-6 verkleinde. Tien minu ten voor het einde was de stand 9-7 door doelpunten van Wil Reuter en Rob Pee ters. Oranje nam hierna het spel volle dig in handen en in 2 minuten brachten Drikus Klouwen (2) en Wil Reuter de score op 12-7. Dit was de genadeslag voor de Belgen. Door Rob Peeters kwamen de Belgen nog op 12-8, waarna Drikus Klouwen zijn 5de doelpunt liet noteren. Nederland deed het daarna wat kalmer aan, waardoor België door Paula v.d. Weyer-Bus en Rob Peeters de achterstand nog tot 13-10 kon verkleinen. Bij Nederland hebben de debutanten Francien Out en Janna Engelberts uitste kend voldaan. De grote uitblinker was Drikus Klouwen, die 5 maal scoorde. Ook Tom v. Rhee was met zijn spectaculair spe’ in goede vorm. Bij de speelsters heb ben Tannie Pouw en Noortje Borger voor al in de verdediging bergen werk verzet, want bij België was vooral het dames viertal de gelijk waardige van Nederland Rob Peeters was van de Belgische heren de beste: hij scoorde ook 5 doelpunten, waarvan 3 uit een strafworp- De voorwedstrijd tussen de junioren van beid landen eindigde in een verdiende 7- 3 zege voor België. Zondagmiddag vond in de Sporthal „Arena” te Deurne de wedstrijd België Nederland (jeugd t.m. 20 jaar) plaats, die in een 13-4 zege voor Nederland eindigde. Nog geen tien minuten na zijn zege ontving hij reeds een uitnodiging voor het internationale toernooi in de Spaanse stad Malaga, dat woensdag begint. Hij heeft, na overleg met bondscoach Bouwmeester, die aan de groei van Tim- man zeer veel tijd en moeite ten koste heeft gelegd, de invitatie aanvaard. Er is zelfs sprake van, dat hij aansluitend naar de V.S. zal vertrekken. Vooralsnog valt hiervan overigens geen bevestiging te krijgen. De beste Nederlander uit de groot meestergroep werd de bekwame Kick Langeweg. Deze meester versloeg zater dag na uren vechten grootmeester Najdorf. Langeweg steeg er door tot 7 punten, overschreed aldus de meester- norm en geldt thans opnieuw voor 5 jaar als actief internationaal. Van het toernooi-comité vernemen we dat grootmeester Najdorf, die tientallen toernooien van allure op zijn conduite staat heeft, opnieuw zal worden uitgeno digd voor de grootmeestergroep 1972 In de kelder van hotel Kennemerduin werd dit zaterdagavond beklonken. Hij wil re- tel Kennemerduin ook voor de tienkam- pers de laatste partijen gespeeld. Velen, die het bij het ingaan van de laatste ron de wel gezien hadden, kwamen snel tot een „grootmeesterremise”, anderen die meenden nog tot de kanshebbers te be horen, streden nog alsof ze pas begonnen waren. Het langste gevecht leverden in de reserve-meestergroep B de Fin Nykopp en de Roemeen Ungureanu. Zij moesten zelfs naar een andere zaal verhuizen om dat op het toernooiveld van de tienkam- pers de uitreiking der prijzen moest plaatsvinden. Er was toen inmiddels ruim 7 uur gespeeld. In de reserve-meestergroep A is zoals verwacht werd, de Joegoslaaf Sahovic op de eerste plaats gekomen. Hij moest deze echter delen met de Engelsman Cafferty, een rustige figuur die eigenlijk niet op valt maar precies weet wat hij doet. Dat bleek nog eens bij de prijsuitreiking toen Sahovic als eerste werd uitgeroepen en Cafferty reclameerde omdat hij evenveel punten had behaald. Hem moest toen worden duidelijk gemaakt dat het lot hem naar de tweede plaats had verwezen. Toch had het maar bitter weinig ge scheeld of de Brit was alleen eerste ge weest. In zijn treffen met Van de Weide kwam Sahovic namelijk weer eens in ra zende tijdnood. De Amsterdammer pro beerde met enkele minder voor de hand liggende zetten de Joegoslaaf tot naden ken en daarmee tijdverbruik te bewegen. Deze antwoordde evenwel ook nu onmid dellijk en toen de tijdcontrole gepasseerd was, bleek dat niet Sahovic maar v.d. Weide op verlies stond. De B-afdeling werd gewonnen door de Joegoslaaf Krnic hoewel hij zijn afgebro ken partij tegen Kort nog verloren zag gaan. Winst in de laatste ronde tegen T. Timman stelde zijn triomf vast. Zowel Cafferty als Sahovic en Krnic zullen vol gend jaar in de meestergroep mogen mee spelen. Bij de dames werd onze verwachting van een gedeelde eerste plaats voor de Poolse Erenska en de Joegoslavische Jo vanovic bewaarheid. Het was in de hoog ste afdelingen bijna alles Joegoslavië wat de klok sloeg. In IA ging Vujovic onbe dreigd als eerste door de finish. Doordat Crabbendam zijn laatste partij in 1B te gen Verholt niet wist te winnen, kon de vanche voor zijn (te) matige resul taat. Eveneens officieel is reeds, dat Jan Timman in de grootmeestergroep 1972 zal uitkomen. Het toernooi wordt dan ge houden van 10-30 januari. Sterk overwogen wordt de meesters Hartoch en Adorjan eveneens een kans te geven in de elite-afdeling. Een en an der hangt evenwel mede af van het aan tal beschikbare plaatsen voor meesters (en grootmeesters) in het raam van de kwalificatie 1-a, de hoogste die de we reldschaakbond kent. Het Hoogoven-toer- nooi heeft hieraan sedert 1963 onafge broken voldaan. Tenslotte nog, dat onze nationale kampioene mevrouw Vreeken zaterdag een stout stukje uithaalde door de sterke Milunka Lazarevic aan de ze gekar te binden. Die tuimelde daardoor naar de 4de plaats, terwijl mevrouw Vreeken ,nog net” alleen de 6de prijs in de wacht sleepte. De andere Neder landse speelsters bleven beneden hun kunnen. 13-26; Rot- x uxxvxx 13-20, Fiat Stars 13-18; Bona Stars 12-16; Suvriki 12- 14; Landlust 13-10; FAC 12-8; DED 13-8; Donar 12-4; Agon 13-4; SVE 13-0. De beslissing van de wedstrijdcommis- sie de dames ere-divisie terug te bren gen tot acht ploegen, is het afgelopen weekend nog eens onderstreept als de enig juiste te zijn. Wyba en Wilskracht kregen met respectievelijk 110-19 en 104-35 een afstraffing, terwijl ook de ne derlagen van Juventus en Giants er niet om logen. The White Stars kwam weer terug op het pad der overwinningen. Zon der Stien Kraaij was halverwege reeds een 11-40 voorsprong tegen Giants opge bouwd. Na de basketverwisseling draai de de Haarlemse machine in hetzelfde tempo verder. De Sterren,bij wie jeugd- speelster Annelies Hellingman een niet onverdienstelijk debuut maakte, wonnen uiteindelijk met 83-39. Topscoorster werd Roos de Vries met een bijdrage van 13- 19, gevolgd door Betty Veenstra met 4-15. De slotdag was voor Nederland. Het kon bijna niet op, de regen van „mee vallers”. Dit wijst er overigens op, dat onze topklasse zich van de beste zijde heeft laten zien door ook een menta le finish te bezitten. Eerste hulde aan Rob Hartoch, die de zo gevreesde Hon gaar Forintos op de knieën kreeg en ze- nuwgeladen de 9% punt bereikte, die in de meestergroep werd vereist voor het zogenaamde FIDE-resultaat. Door dit re sultaat is Rob Hartoch thans internatio naal FIDE-meester. Jan Timman bracht de demonstratie- zaal tot juichen en de pers aan de sher ry door de gehele meestergroep te win nen. Een eersterangsresultaat waarmee deze meester hij verwierf vrijdag de titel (nog) op kosten van Hartoch tot in het voorste gelid van het nationale schaak is opgerukt. KORTRIJK Het Nederlandse dames- tafeltennisteam heeft de interlandwedstrijd tegen België, die in Kortrijk werd ge speeld, met 5-4 gewonnen. De gedetailleer de uitslagen zijn: Mavis van Gelder (Belg.) —Ellen Klatt (Ned.) 13-21, 11-21; Josiane Detaille (Belg.)Annemiek van Moorst (Ned.) 21-9, 21-7; Martine Crevecoeur (Belg.)—Sonja Heltzel (Ned.) 14-21, 21-18, 18-21; Detaille—Klatt 21-10, 19-21, 17-21; Van Gelder—Heltzel 21-13, 15-21, 7-21; CrevecoeurVan Moorst 16-21, 16-21; De tailleHeltzel 21-17, 22-20; Crevecoeur Klatt 16-21, 21-19, 21-15; Van Gelder—Van Moorst 21-15, 14-21, 21-17. spelperiode terugkomen tot op vijf pun ten. Toen bracht coach Rudolf Mooij zijn basisploeg weer binnen de lijnen en dankzij een drietal afstandstreffers van Gert den Hartog greep Cardinals met 60-53 de overwinning. Viktor Kortsjnoi (links) krijgt de beker uitgereikt van de heer Hooglandt, lid van de Raad van Bestuur van Hoogovens. (Van onze tafeltennismedewerker) HAARLEM. Als op 9 februari een gesprek plaatsvindt tussen de geschorste tafeltennissers van Delta Lloyd en het bestuur zal het tweede team, waarin Kraayenga, Lucas en Stencel opgesteld waren, vijf wedstrijden verloren hebben. Vier daarvan met de maximale cijfers 0-10, want de spelers die nu moeten in vallen hebben op z’n hoogst overgangs klasniveau. Enfin, de uitgestelde wedstrijd tussen het eerste en tweede van Delta Lloyd werd 10-0 evenals .het treffen tussen Steeds Hoger/TSB en de verzekering-re- serves. In de kampioenspoule stonden dan nog zes Scylla-spelers tegenover elkaar. Het keurteam kwam tot 9-1 doordat Ed van den Berg uit de toon vie] tegen Ed Fallaux. Stand: Delta Lloyd 1 3-6; Scylla 1 3-6; Tempo Team 2-2; Scylla 2 3-2; St. Hoger/TSB 3-2; Delta Lloyd 2 4-0. In de degradatie-poule hebben NO AD en Maasbree na drie wedstrijden enige afstand genomen van de overige nloegen. NOAD klopte SVE met minimaal ver schil. Van de Aa en Knikkenberg verlo ren van Van Hemmel die op zijn beurt teruggezet werd door Geerling. Swart en Luteyn hadden daarentegen hun enige punt op Geerling behaald. Maasbree’s zege op AMVJ was even benauwd. Vaes- sen en Suiskens konden het tegen Colt- hof niet redden, terwijl Verspa ook nog Prorok liet voorgaan. Driemaal winst op Wim van den Berg was van beslissen de betekenis. Belcrum en Tilburg hiel den elkaar in evenwicht, wat voor Bel crum het eerste punt bet°i' vliet scoorde voor de Bredss -1<«- punten. Van Unen was de beste van Tilburg met twee zeges. NOAD 3-5, Maasbree 3-5, Tilburg 3-3, SVE 3-2, (Van een schaakmedewerker) WIJK AAN ZEE Als resultaat van een onvoorstelbaar sterke eind spurt heeft de Russische schaakkam pioen Viktor Kortsjnoi (39) het 33ste Hoogovenschaaktoernooi op zijn naam gebracht. Door zaterdag te win nen van de zich steenhard werende Westduitser Hübner verhoogde hij zijn score tot 10 uit 15. Hij bleef de 'grootmeesters Petrosian. Ivkov, Gli- goric en Olafsson een half punt voor. Naast Kortsjnoi vervulden deze vier cracks de norm van de wereldschaak bond voor het grootmeesterschap. Over de wedstrijd zelf valt weinig goeds te vermelden. Flamingo’s, dat de bekerwedstrijd van vrijdag tegen FAC winst met 132-89 nog in de benen had kwam slechts sporadisch tot het klassespel, waarvoor de ploeg bekend staat. Slechts Wim Franke en Frank Ka les deelden niet in de algehele malaise. Tekenend voor de Amsterdamse zwakte was, dat Agon desalniettemin met 62-36 achterstond. Was Flamingo’s in vorm geweest, de catastrofe zou voor Agon niet te overzien zijn geweest. Pas in de slotfase van de tweede helft lieten de Haarlemmers nog even zien, waar zij toe in staat zijn. Van 52-84 werd de sco re toen naar 116-58 getild. Topscorers: Wim Franke 17-8. Gerhard Schreur 4-14 en voor Avon Bob Plantinva 10-5. Fiat Stars is in drie duels duidelijk gemaakt; dat niet iedere Amerikaan een ■mede basketballer is. Rubin blijkt een fiasco en alleen Joyce gaat langzaam zijn waarde bewijzen. De Amsterdam mers zonder Perrier wonnen desondanks gemakkelijk met 105-65. Perrier, die door de komst van de Amerikanen zich zelf te weinig ziet ingezet, heeft coach Van der Broek te verstaan gegeven, dat men op hem niet meer hoeft te reke nen. Nog een ander bekend badr-ttballer heeft het strijdtoneel verlatpn Frans de Haan, nog onlangs gekozen in de selectie heeft afgelopen week een punt achter zijn basketballcarière bij Punch gezet. Wel won Punch zaterdag nog van het In een voorwedstrijd verloor de Neder landse damesjeugdploeg met 11-10 van de Oostenrijkse jeugd. Bij de rust leidde Oostenrijk reeds met 6-5. De Nederlandse treffers kwamen van Mariel Louise Puts (2), Janny van Ewijk (3), De Smit (2), Nelleke Rubach, Margo Puts en Jeanne Janssens. In Steyr wees Nederland de Oosten rijkse herenploeg duidelijker terug dan daags tevoren in Wenen: 17-10. Bij de rust hadden de Nederlandse heren reeds met 11-6 de leiding. De Nederlandse doelpunten kwamen op naam van: Kivit (5), Keyzer (4), Loeffen (3), Gijsbers (2), Hiensch (2) en Meers hoek. Ook in deze wedstrijd was Guus Cantelberg de beste speler van het veld. Zondagmiddag in Prottes behaalde de damesjeugdploeg een gelijkspel van 12- 12 tegen de Oostenrijkse jeugd. Bij de rust stond Nederland nog met 8-6 voor. Voor de Nederlandse jeugd scoorden: Jeanne Janssens (3), Janny van Ewijk (2), Myrna Kalshoven, Marie-Louise Puts (4) en Bea Jungerius (2).

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 14