Hardhandige aanpak van Lino Calle leert Spaanse luisteraars democratie Presta tieplan voor beeldende kunstenaars Halina Lukomska zong Nono’s moeilijke canti „Eva Bonheur” io in Brazilië Rusland bovenaan met buitenlandse radio-propaganda Gechargeerde opvoering door Nederlandse Comedie GODSDIENST OP DE RADIO Milly Scott in een eigen show Jesus Cristo” als succeslied TV maandag Nederland I TV dinsdag Radio dinsdag 7 ONDER INDRUK VAN HONDERDEN BEMOEDIGENDE REACTIES CONCERTGEBOUWORKEST DOOR MICHAEL GIELEN GELEID Popconcert in Parijs leidde tot ravage AMSTERDAM Drieënvijftig jaar geleden schreef Herman Heijer- mans zijn „Eva Bonheur”, en als zo dikwijls schreef hij daarbij de hoofd rollen „op het lijf” van de voornaam ste spelers die toen aan zijn gezel schap, de Tooneelvereeniging, waren verbonden: de titelrol voor Esther de Boer-van Rijk en de rollen van het echtpaar Jasper en Mop voor Jan Musch en Wilhelmina van der Horst- van der Lugt Melsert. Heijermans zag kans om voor Esther de Boer een rol te schrijven, waarin zij een prachtig contrast met haar tragische Kniertje in „Op hoop van zegen” kon laten zien: venijnig, komisch en hier en daar ook een beetje tragikomisch. En tegenover die uitgesproken Falkland- figuur stond de meelijwekkende Mop van mevrouw Van der Horst en de kwasi-onmaatschapnelijke, maar wij ze en diep menseliike Jasner, waar voor Musch de ideale vertolker was Een meesterlijke combinatie, waar mee Heiiermans buitengewoon han- dm wist te jongleren. Uitreiking Talensprijs aan Richard Hamilton Tegen dictatuur Nieuwe mogelijkheden Geestelijke zorgen om opzwepend ritme Wellicht documentaire op TV over dr. Issels /WVWWVWVWWWWWWW VVVSAAA/X/VWVX/VVVVVVVVVXAA. SIMON KOSTER 10.45 NOS-NOT: School- Nell Koppen als Eva en Jan Retèl als Jasper. Op de achtergrond Anita Me nist als Mop. deze prijs is in het Stedelijk Museum een tentoonstelling ingericht van het grafisch werk van Hamilton. 11.10 12.00 18.45 18.50 18.55 19.00 19.05 18.45 18.50 18.55 19 00 19.05 19.30 19.55 20.00 20.15 20.20 21.10 21.35 18.45 18.50 18.55 19.00 19.05 19.10 19.30 19.55 20.00 20.15 20.21 21.10 22.05 22.55 23.00 22.20 22.25 22.56 23.01 18.45 18.50 18.55 19.00 19.05 19.55 20.00 20.15 20.21 21.1. 21.36 22.26 19.25 19.55 20.00 20.15 20.21 20.45 21.35 22.25 22.35 10.00 Nws. 11.02 Vro- Nws. 14.00 op zijn minst als politieke agitatie kunnen worden beschouwd. „Wanneer ik in mijn vaderland zou zeggen, wat ik hier zeg, dan zou ik on middellijk worden gearresteerd” ver telt hij lachend in de pauze van de bijeenkomst. „Hier in Nederland hoe ven we daarvoor gelukkig niet te vre zen. Calle legt uit, dat hij in zijn radio programma heeft getracht zijn luiste raars bewust te maken van nun eigen positie. Vier 'aar heeft hij elke zondag middag de Spanjaarden die in ons land werken voorgehouden, dat er in het democratische Nederland waar zij hun geld verdienen altijd wel wegen te vinden zijn om problemen, moei lijkheden uit de wereld te helpen, maar dat ze in Spanje altijd zullen moeten opboksen tegen de dictatuur, die hen overheerst, gebruikt en mis bruikt. SAO PAULO, BRAZILIë (AP). „Jesus Cristo”, een Braziliaans spiritual met een opzwepend ritme, heeft een godsdienstige strijdvraag opgeworpen in het grootste R.K. land ter wereld, die bijna even plot seling komt al het geweldige succes van de hymne. Een federale afgevaardigde in Pernam buco heeft gedreigd een geding aan te spannen om het lied op grond van de wet op de nationale veiligheid te laten ver bieden. De godsdienstige leiders in Patos in Paraiba hebben het lied heiligschen nend genoemd en het is verboden door het enige radiostation in de stad, dat eigen dom is van het bisdom. Andere godsdienstige stemmen zijn op gegaan ter verdediging van het lied van de populaire zanger Roberto Carlos. „De muziek is christelijk geïnspireerd en daarin bidt de zanger als de jongen men sen van vandaag bidden”, zo merkte pater Antonio Mourao, directeur van de congre gatie van de zusters van St. Vlncentlus a Paulo in Rio de Janeiro op. Hij zei dat de zusters van zijn congregatie het lied zin gen in hun kerkelijke vieringen en dat het in veel kerken deel uitmaakt van het vaste repertoire. Aartsbisschop Nivaldo Monte van Natal heeft ook het lied verdedigd. Waarschijnlijk maken de conservatieve geestelijken zich meer zorgen over het op zwepende ritme dan de woorden van het lied, dat hier de grote schlager is gewor den. moet zijn die zijn liederen zingen kan en die er technisch en muzikaal tegen opgewassen is. Voor mijn gevoel is er maar één zan geres die dit kan en dat is de Poolse sopraan Halina Lukomska. Zij heeft va ker gezongen in het Concertgebouw, maar wat zij gistermiddag presteerde grenst aan het ongelooflijke. Haar tref zekerheid is feilloos, of het nu een sep time omlaag is of een none omhoog, elke sprong neemt zij met het grootste gemak. Haar geluid is zo helder en direct dat men de toonhoogte onmiddellijk vast kan stellen, hoe hoog of hoe laag zij ook zingt. De tenor Lode Devos zong uitstekend, maar zijn partij was niet zo belangrijk. Ik kreeg wel de indruk dat Michael Gielen beter thuis is in het moderne re pertoire dan in Handel, hoewel de reac ties van het Concertgebouworkest flitsen- der hadden kunnen zijn. Na de pauxe volgde nog de muziek bij de pantomime „De wonderbaarlijke Man darijn” van Béla Bartók. Hoewel de pro- gramma-beschrijving van Geza Frid een uitstekende leidraad vormt voor het vol gen van deze illustratieve muziek, bleek toch wel dat de handeling eigenlijk niet gemist kan worden. Om deze muziek ge schikt te maken voor de concertzaal zou den enige coupures moeten worden aan gebracht maar dat is niet mogelijk, dat is heiligschennis! J. H. MOOLENIJZER MIJL. De 20-jarige fabrieksarbeider P. F. M. Peijnenburg uit Mijl is zon dagavond in zijn woonplaats met zijn bromfiets tegen een tegemoetkomende bromfietser gereden en gevallen. Hij is vermoedelijk aan een schdelbasis- fractuur overleden. AMSTERDAM. In het Stedelijk Mu seum te Amsterdam zal op vrijdag 5 fe bruari a.s. de Talensprijs Internationaal waarover we reeds schreven worden uit gereikt aan de Engelse kunstenaar Richard Hamilton, ter erkenning van de betekenis van zijn gehele oeuvre. Ter gelegenheid van de to -Kenning van J letin van de nieuwsdienst een herha- ling van de eerste les van de Teleac- cursus Eerste Hulp bij Ongelukken. „Ik heb de mensen aan het denken gezet. De ervaring uit het verleden heeft het geleerd: onder meer dank zij mijn programma’s zijn ze een heel stuk van hun vrees voor de macht van diegenen, die boven hen zijn geplaatst, kwijtgeraakt. Ze zijn niet zo erg bang meer. De Spaanse arbeiders die hier al wat langer zijn, durven zich te laten zien op politieke vergaderingen, ze durven zich te abonneren op een ver- zetskrant. In mijn programma doe ik méér. Ik probeer de mensen iets te vertellen over het land, waarin ze ver blijven, over de maatschappelijke en sociale verhoudingen. En daarbij ga ik steeds weer vergelijken. Niet alleen met Spanje, ook met andere dictatu ren. Een voorbeeld: In één van mijn laatste uitzendingen sprak ik over het Baskenproces in Burgos en over het proces tegen de joden in Leningrad. Iedereen, die toen heeft geluisterd zal tot de conclusie gekomen zijn, dat er noch in een rechtse, noch in een link se dictatuur in ware vrijheid te leven is, maar alleen in een democratie zoals hier in Nederland.” Lino CalLe kreeg vorige week hon derden brieven van mensen, die zich solidair met hem verklaarden. De tele foon stond dagenlang roodgloeiend. Pers, radio en televisie namen het voor hem op. Hij is diep onder de indruk van de talloze bemoedigende reacties. „Het heeft me het gevoel gegeven dat de strijd niet voor niets is geweest en dat ik het gelijk aan mijn zijde heb gehad”, zegt hij nu. PARIJS (Rtr.) Herrieschoppers heb ben een groot deel van de benedenzaal van het Palais des Sport in Parijs ver nield tijdens een popconcert waar de En gelse groep braken gevechten uit toen een aantal fans probeerde zonder betaling binnen te ko men. Stoelen en deuren werden vernield en glazen en flessen werden kapot ge gooid. De hulp van de oproerpolitie werd in geroepen. waarna een paar honderd fans de benen namen. Er werden enkele arres taties verricht. Het concert werd voortge zet. Er is geen melding gemaakt van ge wonden, ofschoon projectielen, variërend van flessen tot rollen closetpapier, naar het podium werden gegooid. Nederland 2. Als Bor de Wolf en zijn vriendjes uitgeraaskald zijn in hun dierenbos, het journaal is vertoond gaan we kijken naar kinderen. Voor de wetenschappelijke begeleiding bij deze serie tekent als vanouds de arts- kinderanalyticus Sjef Teuns. Een maal uitgekeken op de kinderen wip pen we over naar Coronationstreet, street. Milly Scott brengt na het nieuws van acht uur een eigen show op het scherm. Ze krijgt daarbij medewer king van een rij artiesten. Om er maar een paar te noemen: de Jan Arntz Dansers, het orkest van Tony Nolte. Wim van Beek, Sylvia de Leur en the Silvertone Show. Om tien over negen de actualitei tenrubriek Achter het Nieuws. Daar na heeft de VARA voor de kijkers een aflevering uit de Amerikaanse serie Theatre of stars in petto. De afleve ring van vanavond draagt als titel Blitse Benjamin. Na het laatste bul- „Eva Bonheur”, genoeglijk toneel spel in drie bedrijven door Herman Heijermans. Première bij de Neder landse Comedie op 30 januari in de Stadsschouwburg te Amsterdam Re gie: Ank van der Moer. Hoofdrollen. Nell Koppen, Jan Retèl, Anita Menist Decor: Ralph van der Eist. Kostuums: Herman van Elteren. AMSTERDAM. De Werkgroep „Be langenbehartiging Kreatieve Kunstenaar” heeft donderdag in Amsterdam opgericht de „Kunstenaars Kooperasie Nederland”. De doelstelling daarvan is realisering van een prestatieplan dat inhoudt: 1. Een gegarandeerd basis leef- en werk- bedrag f 20.000 per kunstenaar-deelne- mer per jaar); 2. Het optimaal functioneren van kunst en kunstenaars in de samenleving; 3. Waarlijk openbaar kunstbezit voor al len van weken van hedendaagse kun stenaars. Volgens het plan zal de coöperatie na een op vijf jaar geschatte overbruggings- periode zichzelf kunnen bedruipen. In deze periode is steun van de overheid nodig en wel de toezegging dat zij de leefbedragen f 12.000 per jaar) betaalt en de werkbedragen (maximaal 8.000 per jaar) als renteloze leningen verstrekt. Bij het huidige kostenniveau is een ge middelde omzet per beeldende kunste naar van minstens ƒ20.000 per jaar haal baar. De coöperatie gaat uit van maxi maal 2000 beeldende kunstenaars. De werkgroep bestaat uit de beeldhou wer Carel Kneulman, de kunstschilder Henk Willemse en de graficus Flip van der Burgt uit Amsterdam, en de beeld houwer Casper C. Bosveld uit Haren (Gr) LONDEN (AP) China heeft de laat ste twee jaar zijn radio-uitzendingen met 150 uur uitgebreid tot meer dan 1.450 uur per week. Volgens het nieuwe jaarboek van de B.B.C. heeft Peking niet alleen de Chi nese uitzendingen voor het buitenland uitgebreid, maar ook die in het Pools, Roemeens en Spaans. Bovendien zijn daarbij uitzendingen in het Albaans ge komen. Verder is een station, waarvan aan genomen wordt dat het in China staat, uitzendingen voor Zuidoost-Azië in het Maleis, Chinees en Tamil gaan verzor gen. Dit station noemt zich „De stem van de Maleise revolutie”. Volgens het handboek verzorgde de Sovjet Unie ook het vorig jaar de mees te buitenlandse radio-uitzendingen in totaal 1.929 uur per week in meer dan 80 talen. Op de tweede plaats kwam de Amerikaanse regering met 1.908 uur, met inbegrip van „De stem van Ame rika”. Daarna volgden China met 1.468 uur, West-Duitsland 724, Groot-Brittan- nië 719 en Egypte met 586 uur per week. HILVERSUM De gemiddelde luis- i terdichtheid van een godsdienstig ge- sproken woordprogramma op de radio bedraagt door de week 2,5 percent (225.000 personen) en 's avonds 1,8 per cent. De protestantse radio-uitzendin gen bereiken door de week een gemid- delde luisterdichtheid van 2,2 percent, de rooms-katholieke van 3,6 percent, ’s Zondags zijn deze cijfers respectieve- Ijjk 1,9 en 1,6 percent. Een en ander blijkt uit een rapport van de afdeling studie en onderzoek van I de NOS. Ongeveer 5 percent van de zendtijd van Hilversum 1 en 2 bestaat uit godsdienstige gesproken woord-uit- zendingen. De helft daarvan wordt op II de zondag uitgezonden. Ruim de helft I van de godsdienstige uitzendingen zijn kerkdiensten (4,5 uur) en overwegingen (2 uur per week). Ruim driekwart van de godsdienstige uitzendingen is pro- I testant. Het publiek, dat naar godsdien- stige uitzendingen pleegt te luisteren is blijkens het rapport ouder en bestaat bovendien voor een groter deel uit vrou- I wen dan het publiek van een gemiddeld I radioprogramma. Naar de protestantse I uitzendingen wordt het meest door ge reformeerden geluisterd (61 percent), terwijl slechts een op de tien Neder- landers gereformeerd is. Daarnaast wor den de protestantse uitzendingen voor 23 percent beluisterd door katholieken. I De roomskatholieke uitzendingen wor- den voor 40 percent door katholieken beluisterd, voor 20 percent door gerefor- vormden en voor 18 percent door onker- meerden, voor 18 percent door her- 1kelijken. (Van onze correspondent) DEVENTER. Lino Calle Garcia, fraai besnorde NOS-presentator van het zondagmiddagradioprogramma voor de Spaanse gastarbeiders, is nau welijks onder de indruk van de dei ning die er in de afgelopen week rond zijn persoon heeft geheerst. In een ro kerig bovenzaaltje van één van De- venters oude etablissementen maakte hij zaterdagmiddag nog geen etmaal na de grote verzoening met NOS-baas D. H. Schüttenhelm en programma- commissaris mr. W. J. A. Wagenaar in opdracht van het NVV ruim der tig Spaanse arbeiders vertrouwd met de wijze waarop in ons land de vakbe weging functioneert. De vergelijkingen die hij daarbij maakt met de situatie van de arbeiders in zijn eigen land, laten niets aan dui delijkheid te wensen over. Hij heeft geen goed woord over voor Franco en de zijnen en de manier waarop hij over hen spreekt zou, zeker in Spanje, Jan Retèl, als Jasper, kreeg pas in de laatste akte de goede toon te pak ken, nadat hij twee bedrijven lang veel te „mooi” had gepraat om de indruk te kunnen wekken dat de woorden uit zijn hart kwamen. Nell Koppen, die (even als in 1956 bij het Rotterdams Toneel) ook nu weer Eva speelde, was zoals gezegd door de regie heel ver de kluchtkant opgedreven, maar binnen die opvatting en als op zichzelf staande figuur was haar vertolking zeer vermakelijk. Vooral de manier waarop zij haar venijnige commentaren op de be nedenburen lanceerde, was bijzonder raak. Jaspers vrouw, Mop een rol die door de schrijver eigenlijk te onscherp is getekend om het nodige gewicht te kunnen krijgen werd terughoudend en gevoelig gespeeld door Anita Menist, die dezelfde rol ook al had vervuld in de opvoering door Theater, zes jaar gele den. Rick Nicolet speelde niet onver dienstelijk Jaspers dochter Miep en Ru dolf Lucieer gaf een behoorlijke, hoewel nogal houterige uitbeelding van haar op geld beluste verloofde. Maar als totaliteit heeft deze opvoe ring mijn herinnering aan die andere, door Wim Kouwenhoven zo veel subtie ler geregisseerde van zes jaar geleden niet kunnen uitwissen. Nederland 1. Op net eerst net heeft vanavond de NCRV h»t voor het zeg gen. Uiteraard nadat Fabeltjeskrant en nieuws over het scherm gegleden zijn. De NCRV begint in eerste in stantie met een natuurfilm van vogel- kenner-cineast Jo van Dijk. Van Dijk trok naar het eiland Skomer, waar de natuur nog niet door mensen en ver keer naar de knopnen is geholpen en waar de grond en het water nop ge heel voor hei dier zijn. Ook bezocht hij het voor de kust van Zuid- Wales gelegen Puffin-eiland. Op laatstgenoemd eiland filmde Van Dijk gekuifde aalscholvers en duizenden zilvermeeuwen. Van de dieren naar de mensen Ge rard van den Berg stelt aan een uit Jaap Molenaar, Aart Staartjes, Ma rion Broekhuizen en Harriet Freezer bestaand panel de vraag welke van de vier vaders bij de zoon behoort. Na het nieuws van acht uur actua liteiten, gebracht door het team van Hier en Nu. Twintig minuten later stapt Dr. Cameron de buis op in een nieuwe aflevering van Memorandum van een dokter. Om half tien zijn alle moeilijkheden opgelost en is het tijd om te lachen Dat kan volop met het programma D’r op en d’r an van Jan Fillekers en Ruud Keers. Aflevering drie dit maal: het uiterlijk. Naast verschillen de liedjes over het uiterlijk rijn er korte interviews met onbekende Ne derlanders die op bekende Nederlan ders als Herbert Joeks. Toxopeus, Corry Brokken en Anni° M. G. Schmidt lijken. Het programma wordt voor geschoteld door drs. P. Frits Lam brechts, Ronnie Bierman, Johan Si- rag en Bob Verstraete. Na al die leut de avondoverdenking door Ds. Bert Hoorn: in het voorbij- gaan. Om even over half 2 leest de nieuwsman de laatste nieuwtjes voor. AMSTERDAM. Het programma van het vierde concert in de Serie C van het Concertgebouworkest begon met een Con certo in F van G. F. Handel. Dit werk is geen concerto grosso in de gewone zin des woords, het is gecomponeerd voor strijkorkest en twee groepen blazers: hobo’s, hoorns en fagotten, en naar de vorm vertoont het veel overeenkomst met een suite uit eigen oratoria. Het derde deel is een bewerking van een koor uit „The Messiah”. Het is aardige verpozingsmuziek, maar als inleiding tot de „Canti di vita e d’amore” van Luigi Nono, totaal onge schikt. Een vreemde keuze van de gast- dirigent Michael Gielen, die het inleiden de Pomposo van Handel nogal springe rig dirigeerde. Zijn directie maakt een onrustige indruk doordat hij zich veel moeite geeft om zijn slag onder te ver delen. Hij beoogt hiermee extra duidelijk te zijn, maar bereikt het tegenoverge stelde. De „Liederen van Leven en Liefde” voor sopraan, tenor en orkest van Luigi Nono, zijn de verklanking van gemoeds stemmingen, die de componist heeft on dergaan bij het lezen en herlezen van drie gedichten: „Op de brug van Hi roshima” van Günther Anders, „Deze Nacht” van Djamila Boupacha en „Jij” uit „Ik zal gaan over de Piazza di Spagna” van Cesare Pavese. Nono heeft een zeer uitgebreid orkest 7sofF Machine”" optrad. “Ër nod’g> dat omringd is door twaalf man - - slagwerk, die vooral in de begeleiding van het eerste lied een hels kabaal ma ken. Nono gebruikt niet alleen nieuwe compositie-technieken, waarbij hij kwart- tonen toepast voor de strijkers en het koper, maar door het slaan op de sna ren brengen de strijkers bovendien nieu we mogelijkheden van klankvelden voort Nono verklaart daarbij dat ieder mens ook in de muziek een keuze doet en bij draagt tot het vaststellen van de werke lijkheid in ons leven. Dit alles echter neemt niet weg, dat er een zangeres Maar de kern van het stuk wordt niet temin vooral gevormd door de fisuur van Jasper, de door een ongeval ver minkte handelaar in instrumenten, onbezette dieren”, in wie Heiiermans zijn eisen levensopvattingen, ziin ideeën omtrent sociale moraal, eerliikheid en fatsoen, zijn besef dat de gewichtig doen de mensen dikwiils veel minder de moei te waard zijn dan de kleinste insekten. zo ontroerend heeft belichaamd. Bii Jas per, met ziin wonderliik milde, berus tende kijk op de wereld, list het even wicht tussen de onbarmhartige agressi viteit van de platvloerse weduwe Bonheur en de al te kwetsbare gevoeligheid van zijn vrouw en dochter. Voor de schraperige Eva is het verlies van het geld, dat zij aan Mop heeft geleend, een kwestie van le ven en dood, voor Jasner, die zelf let terlijk op de rand van leven en dood is geweest, is het een futiliteit, omdat voor hem materiële armoede van geen en kel belang is vergeleken bij „de ar moe in een kleine mensenziel”. In de opvoering waarvan de Neder landse Comedie zaterdagavond in Am sterdam de première heeft gegeven, is die morele betekenis van het stuk naar mijn mening veel te weinig voelbaar ge worden. De regie van Ank van der Moer miste alle subtiliteit die daarvoor nodig zou zijn geweest. Vooral in de eerste twee bedrijven waren de komische kan ten van de titelrol zo in het kluchtige ge trokken (Eva’s hysterisch gegil bij het onweer bijvoorbeeld) alsof er een vol slagen farce werd gespeeld. De ernsti ge aspecten van de handeling, en in het bijzonder de achtergronden ervan, kre gen daardoor nauwelijks enig reliëf. Pas in het laatste bedrijf, bij de prachtige scène waarin Jasper de ontrouwe ver loofde van zijn dochter de deur wijst, kreeg de ernst het volle pond, maar dan ook weer zo nadrukkelijk dat de re gisseuse Heijermans daar evenmin een dienst mee heeft bewezen. Ook het nogal geforceerde van de „happy ending" als de angst voor ratten Eva plotseling tot verzoening drijft werd door deze hardhandige, onvoldoende genuanceerde aanpak niet verdoezeld maar nog onge loofwaardiger gemaakt. HILVERSUM. De AVRO over weegt uitzending van de BBC-docu-I mentaire over de kliniek van de Duitse i kankerspecialist dr. J. Issels. De Eng- i else televisie werkte 4 jaar aan deze documentaire, die na uitzending een geweldige respons kreeg. Tragisch was het feit, dat de atlete Lilian Board zich naar aanleiding van deze film onder behandeling van dr. Issels stelde, die haar trouwens niet bleek te kunnen helpen. In eerste instantie heeft de af- deling informatieve programma’s van de AVRO de film afgewezen, omdat ze oppervlakkig werd genoemd en onge- rechtvaardigde hoop zou wekken bij i patiënten. Hogere instanties van de AVRO hebben nu een copie bij de BBS opgevraagd om alsnog te bekijken of uitzending mogelijk is. De Belgische televisie heeft daartoe wel besloten. HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Op het eerste gehoor. 7.25 Horen en zien. 7.30 Nws. 7.32 Hier en Nu. 8.00 Nws. 8.11 Te Deum laudamus. 8.32 Voor de vrouw. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Bij belse verkenningen. 10.15 Operamuz. 11.00 Nws. 11.03 Het wassende water. 11.33 Voor zieken. 11.55 Meded. 12.00 Van twaalf tot twee. 12.22 Wij van het land. 12.26 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 muz. 12.41 Actualit. 13.00 Raden maar 14.05 Schoolradio 14.30 Pizicato. 16.00 Nws. Overheidsvoorlich ting. 17 00 Ouderschap in Nederlandse Antillen. 17.10 Voor kinderen. 17.15 Hai! (jeugd). 18.19 Uitz. P.P.R. 18.30 Nws. 18.41 act.ualietiten. 19.00 Licht ensemble. 19.45 Godsdienstige lezing 20.00 Eigen opnamen. 20.45 Pedago gisch progr. 21.00 Klass, strijkkwartet. 21.30 Babel. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.40 Den Haag vandaag. 22.50 Kontekst. 23.15 Stickers. 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.11 ochtendgymn. 7.30 Dag met een plaatje. 8.00 Nws. 8.11 Journaal. 8.20 Dag met een plaatje. 8.30 De groenteman. 8.50 Morgenwij ding. 9.00 Report, of herh. progr. 9.35 Waterstanden. 9.40 Oude muz. 10.00 Voor kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. 11. Nws. 11.30 Rondom 12. 11.55 Beurs- ber. 12.30 Overheidsvoorl. Voor de landbouw. 12.40 Knipperlicht. 13.00 Nws. 13.11 Journaal. 13.30 Den Haag vandaag. 13.35 Spiegel van België. 14.05 Jazz uit de jaren 1935-1955. 14.25 Rostrum of composers 1970. 15.00 Leven in de taal. 15.10 Muz. 15.10 Nwe platen. 16.00 Nws. 16.03 Inleiding tot muziekbegrip. 16.25 Hedendaagse pianomuz. 16.55 Weens Philharmonisch Quintet. 17.30 Trefpunt. 17.55 Meded. 18.00 Nws. 18.11 Journaal. 18.25 Licht instr, ensemble. 18.55 Big Band Beat. 19.25 Paris vous parle. 19.30 Nws. 19.35 Vanavond. 22.30 Nws. 22.38 Me ded. 22.43 Journaal. 22.55 Signaal. 23.35 Horizon. 23.55 Nws. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Plaatjes 10.03 Ekspres. 11.00 Nws lijke visite. 12.00 Nws. 13.00 13.03 De Eddy Becker Show. Nws. 15.00 Nws. 15.03 Drie-draai. 16.00 Nws. 16.03 Mix. 17.00 Nws. NOS-NOT: Schooltelevisie. TELEAC: Onze landbouw nu pyi Qtva NOS. De Fabeltjeskrant. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. NCRV: Dieren vriend: Vogel reservaat Puffin-eiland. Zo vader, zo zoon. STER: Reclame. NQS Journaal. STER: Reclame. NCRV: Hier en Nu. Memorandum van een dokter. D’r op en d’r an. Avondsluiting. NOS: Journaal. Nederland II NOS. De Fabeltjeskrant. STER- Reclame. NOS- Journaal. STER: Reclame. NOS: Kijken naar kinderen. VARA: Coronation Street. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. VARA: Hallo Milly. Achter het nieuws. Blitse Benjamin. (serie Theatre of stars). NOS: Journaal. TELEAC: EHBO (1). Nederland I en 14.00 televisie. NOS: De Fabeltjeskrant. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER- Reclame. KRO: Wij, Heren van Zichem. STER- Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. KRO: Andy Williams-Show. Brandpunt Special Paul Vlaanderen. Doe eerste neger-burgemeester in de U.S.A. NOS- Journaal. TELEAC: Oppervlakte, volume raaklijn (4). Nederland II NOS: De Fabeltjeskrant. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER- Reclame. NOS Den Haag vandaag. Kunstrubriek. AVRO’ TopPop. STER- Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. AVRO: Peyton Place (feuill.). Artiestengala. AVRO’s Televizier-Magazine. NOS' Journaal. TELEAC: En Francais (4). Ji

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7