Nieuw voetpad langs Heerenduinweg Onderzoek Opbouw Orgaan in Zee en Duinwijk Wat is heldendom? Nooit maak ik me heet of koud JUBILEA Grote vangst Akkoord over honorarium artsen ’71 Kraken is geen huisvredebreuk Overleg met artsen op andere basis hasjiesj op Schiphol Betrek rapport NEI bij nota over Schiphol PIET BOT „ZILVEREN” SCHIPPER OP HELDERSE REDDINGBOOT Initiatiefgroep begint met jeugdclubs Brandje langs spoorlijn Ongeval in constructiebedrijf Faillissementen IN DE VISHAL 5 IJMUIDER COURANT WOENSDAG S FEBRUARI 1971 Onderzoek - zestig kilo - Ziekenfondsunie: Statenlid vraagt: Wensen Bowlinguitslagen 99 99 Arrest Hoge Raad: a Tijdschriften 10 duurder (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN De Initiatiefgroep Zee- en Duinwijk heeft recentelijk een gesprek gehad met wethouder M. Roessingh en daarbij kwam een aantal belangrijke zaken aan de orde. In de eerste plaats mag de Initiatiefgroep met haar activiteiten starten in de Zeewijkschool en in de Pleiadenschool. Begonnen wordt met een aantal jeugdclubs, waarvan enkele in samenwer king met de muziekschool zullen worden georganiseerd. Meer bijzonder heden hierover worden bekendgemaakt op de wijkavonden, die zoals reeds aangekondigd, gehouden zullen worden op donderdag 4 februari in de Zee wijkschool en op 11 februari in de Pleiadenschool. Dat schreef Levy Grunwald, de Haha, een held! Geen bedankje Mooiste redding Ja, toch 202-154; grote kuit 22-8; ham 206; poon 72; ’'e< 18 DEN HAAG. Uitgevers van tijdschrif ten hebben toestemming gekregen om met ingang van 1 maart de prijzen met 10% te verhogen, indien zij dat tenminste nog niet hadden gedaan. De advertentietarie ven mogen met 6% worden verhoogd. DEN HAAG. De Hoge Raad heeft de arresten vernietigd van het gerechts- bolk 22; kleine leng 47; kleine lom 47; koolvis 1 zwart 28-23; koolvis 2 zwart 26-20. voor, dat alle opmerkingen op de juiste plaats komen. Bot ,.Je SCHIPHOL. Op Schiphol zijn dins dagmiddag om vier uur twee jonge men sen gearresteerd, die poogde in vier koffers 60 kilogram hasjiesj ons land binnen te smokkelen. Het waren een 23-jarige in Amsterdam woonachtige Israëliër en zijn even oude in Cairo geboren vriendin, die in het bezit was van een Brits paspoort. Het paar perd wegens handel in verdo vende middelen gezocht door Interpol. De arrestatie werd verricht door de Dienst Luchtvaart van het Korps Rijkspo litie, die kort na drie uur per telex was ge waarschuwd door Interpol. De twee pas sagiers arriveerden drie kwartier later per KLM-lijn toestel Tel Aviv-Rome op Schip hol. De vier koffers kwamen uit het vrachtruim van het vliegtuig te voorschijn. Tussen de hasjiesj m lag in drie van de vier koffers ook nog andere bagage. De vierde was uitsluitend met hasjiesj gevuld. UTRECHT. De onderhandelingsdele- gaties van de ziekenfondsen en de Lande lijke Huisartsen Vereniging hebben over eenstemming bereikt over de tarieven voor 1971. Bjj de verhoging van het netto-deel van het honorarium is de trend van de ambtenarensalarissen gevolgd. 4 FEBRUARI is het 25 jaar geleden dat de heer K Brouwer, Frans Naereboutstraat 58 in IJmuiden- Oost in dienst trad van hel Provinciaal Elektriciteitsbedrijf voor Noord-Holland. De heer Brouwer thans werkzaam als echnisch hoofdambtenaai A bij de ma- hine- en ketelhuizen van de centrale Velsen van het PEN is heden door de directie op het hoofdkantoor in Bloemen- daal gehuldigd. HAARLEM. Het VVD-Statenlid drs. J. P. de Groot heeft Gedeputeerde Staten van Noord-Holland schrifteltfk gevraagd de gegevens uit het rapport van het Ne derlands Economisch Instituut (N.E.I.) te betrekken bij de nota, die de provincie binnenkort over Schiphol zal uitbrengen. Drs. De Groot dringt er bij G. S. op aan de behandeling van dit rapport mogelijk te maken ook indien dit nog geheim zou zijn. Zoals bekend werd op de hoorzitting van de Kamercommissie van Verkeer en Wa terstaat in januari door de actiegroep „Schiphol Stop” onthuld, dat een versnelde aanleg van een tweede nationale luchtha ven volgens het N.E.I. macro-economisch gezien aanzienlijk goedkoper zou zijn dan wanneer dit pas zou gebeuren, nadat de luchthaven Schiphol eerst nog een uitbrei ding had ondergaan. „Och, ik neb wel rottiger ervaringen gehad. Als er mensen verdronken zijn en je de lijken uit zee moet opussen en er zijn kleine kinderen bij” In november zal de nieuwe ruimte aan het Zeewijkplein klaar zijn, die bestemd is. voor de sociaal-culturele aktiviteiten van de bevolking. Het is zeker, dat de bibliotheek en de muziekschool hier onderdak zullen vin den. Ook kan daar worden begonnen met een peuterspeelzaal. Wethouder Roes singh bleek zeer wel het belang in te zien van een dergelijke peuterspeelzaal in een flatrijke wijk. Over andere akti viteiten in de ruimte aan het Zeewijk plein kon nog weinig worden meege deeld. Veel hangt af van de resultaten van het onderzoek dat het Provinciaal Opbouw Orgaan uit Haarlem in de wijk instelt. Dit onderzoek is gericht op de sociaal-culturele behoeften van de bewo ners. en foto’s op te diepen. Er zijn maar drie blaadjes in dat vergeelde schrift beschre ven. Uit de eerste notitie blijkt, dat hij op 12 mei 1914 werd geboren, op 21 .septem ber 1929 met de reddingboot meeging Hij was dus vijftien en geen zeventien, zoals hij zelf dacht Er waren twee i achtj es en twee marinesloepen vastgelopen Over elke tocht staan maar °en paar regeltjes in het schrift, onder andere over de reis naar de klipper „Rival” op 14 februari 1933. Na 1 maart 1944 komen er zin in, met windkracht twaalf de zee op te gaan, wanneer een „gewoon mens” Tijdens het gesprek liet wethouder Roessingh duidelijk blijken, dat het ge meentebestuur het belangrijk vindt de wensen van de bevolking te vernemen. Met wensen en suggesties kan men zich natuurlijk altijd schriftelijk tot het ge meentebestuur wenden, maar men kan zich ook richten tot de Initiatiefgroep Zee- en Duinwijk, via de secretaresse mevrouw A. Schols, Gurvenlaan 2, tel. 12416. De initiatiefgroep zorgt er dan (Van een onzer verslaggevers) Kom, ga met mij mede, volg mij naar de uiterste noordpunt van Noord-Hol land, naar het land, waar geen land achter ligt, dan zal ik u het paleis van Dorus binnenvoeren, dan zal ik u ook de kastelen van zijne ridders, even dapper als hij zelf, laten zien. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Dinsdagmiddag om vijf uur werd brand gemeld langs de spoorlijn ter hoogte van de Kon. Wilhelminakade, in een houten bergplaats voor gereedschap pen in een volkstuin. De brandweer bluste het vuurtje, dat waarschijnlijk door jon gens is aangestoken. De politie trof de daders niet meer aan. tekker >,>uerur Een heel sober mogen We itonden naar de We star waren anno 1923 ten bate van het Dorus Rijkers Fonds. Hij besloot de bro chure (48 bladzijden, prijs veertig cent) met brede gebaren: Juich, volk van Nederland, juich over deze, uw grootste helden, die het roof dier bekampen, en die vele menschen van het perron „dood” naar dat van machtig, rijk „leven” terugvoeren. De tijden veranderen, en de .mensen redders met hen om maar te zwijgen over degenen, die hen beschrijven Do rus Rijkers is dood. Weinigen zijn over- gebleven van de oude garde Een vol gend geslacht is al gekomen en gegaan, krakers” wegens huisvredebreuk waren veroordeeld tot een boete van 200 elk. De zaken zijn verwezen naar het hof in Den Bosch. Het waren de eerste straf zaken tegen „krakers” die aan de Hoge Raa zijn voorgelegd. Het Hof in Arnhem heeft naar het oor deel van de Hoge Raad een onjuiste be tekenis toegekend aan het „in gebruik” zijn van een woning, zoals dat voorkomt in artikel 138 van het wetboek van straf recht over huisvredebreuk. „In dit arti kel, dat bescherming van het huisrecht be oogt, kan het „in gebruik” zijn alleen worde.i uitgelegd als „feitelijk als woning in gebruik” zijn, hetgeen met het nor male spraakgebruik overeenstemt,” aldus de Hoge Raad. De procureur-generaal, mr. G. E. uan- gemeijer, had in december, als gemeld, ook tot vernietiging van de Arnhemse ar rester. geconcludeerd. HAARLEM. De uitslagen van de huis league van de Bowling Bond Haar lem: IJmond StarsTeam Z 4-0; Lob Stars HlCoca Cola 4-0; Lob Stars 1 Lob Stars III 4-0; Alleye StrikesStrike Bouters 4-0. De high single bij de dames Inge Stein 172 en bij de heren Kees de Wit 207. De high triple: dames Inge Stein 437, heren John Hoogland 515. Zoals gebruikelijk is uitgegaan van een normatieve praktijk van 2600 ziekenfonds verzekerden. Voor de eerste 1800 patiënten ontvangt de huisarts dit jaar (inclusief de vergoeding van praktijkkosten) f 39.05 per verzekerde (totaal f 70.290) en voor de volgende 800 patiënten 26 (totaal 20.800). De pensioenbijdrage is op 3,22 per verze kerde gebracht 8.372,-). De fondsen zijn het ook met de apo- theekhoudende artsen eens geworden over een nieuwe overeenkomst voor 1971. De resultaten van het overleg moeten nog worden goedgekeurd door de Zieken fondsraad. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. In een constructiebedrijf op het industrieterrein in IJmuiden raakte een 18-jarige werknemer dinsdag tijdens laswerkzaamheden bekneld. Hij is met kneuzingen aan schouders en knie naar het Antonius Ziekenhuis gebracht. De po litie stelde vast, dat er geen sprake was van schuld van derden. Als we Piel Bo’ zeggen dat het geen ver haal wordt «ver een held, lacht hij voor het eerst -lidem he> gesprek oreed-uit „Haha, een held! Wat is een held? Wat is heldendom? Wat is het hele leven? Ik maak me nooit heet of koud. No»-v maak ik ruzie, want daar heb ik een neKel aan Er is al -omme genoeg in de wereld Trouwens, zo romantisch is, de wereld ook al niet. Als ik een redding heb ge had en ik lees het verhaat in de krant, dan denk ik- die mensen hebben óók wat meegemaakt Zo neemt Piet Bot zichzelf en het hele leven met een korreltje zout. Hij is er mee opgegroeid Zo’r, toonbeeld ’ur> ver trouwen als deze schipper van de Gelder se reddingboot, moet zich diep van binnen schipper naast God weten. Op school en in de kerk heeft hij geleero dat het leven ligt in Gods hand Zonder Gods vii wordt geen haar ran zijn hoofd gekrenkt al op DONDERDAG heeft hij het wat korter laten knmpen dan voorheen Piet Bot doet, wat nin hand vindt om te doen Eens vond hij aan het strand ren zware eiken balk Die steunt nu de brede schouw boven de jpen haar! waarin dikne hout blokken vlammei en Knetteren -*ie, Bot vond die balk er betitelde er -ngenhan dig deze woorden in: „Plicht voor recht, recht voor plicht”. Het Provinciaal Opbouw Orgaan is maandag 1 februari begonnen met h et onderzoek in de wijk. De initiatiefgroep hoopt dat vertegenwoordigers van het Opbouw Orgaan ook aanwezig zullen zijn op de wijkavonden. In de Zeewijkfolder is gesproken over aparte ruimten bij de driehoog flats. Hierover konden nog geen mededelingen worden gedaan. Er bestaan wel plannen maar de realisering daarvan hangt ook af van de resultaten van het onderzoek door het Provinciaal Opbouw Orgaan. Eén van de vraagstukken is of er ver schillende aparte gebouwtjes moeten ko men of één centraal gebouw. Helaas komt het betreffende onderzoek wat laat op gang, maar mogelijk kan er snel worden gewerkt. De Unie, ontstaan uit de bond van r.k. ziekenfondsen en de centrale bond van onderling beheerde ziekenfondsen (sa men 34 fondsen met 3 miljoen verzeker den) wil in de toekomst de prioriteiten van de gezondheidszorg mee gaan bepa len. Woordvoerder Salome van de Lan delijke Huisartsen Vereniging heeft in tussen laten weten net voorgestelde „overleg nieuwe stijl’ op prijs te stel len. Langs de Heerenduinweg vernieuwt de gemeente Velsen het voetpad over een zeer grote afstand op een wijze, die vooral de talrijke moeders met kinderwagens en wat grotere kin deren op fietsjes, autopeds en derge lijke bijzonder zal plezieren. Van het einde tot voorbij het zwembad De Heerenduinen wordt het oude schelpenpad van een dikke laag Hoogovenslakken voorzien en daar komt een bitumeuze oppervlaktelaag op, hetgeen betekent dat het dek vol komen glad wordt. Er zitten enkele „heuvels” in de weg, die voor moe ders met kinderwagens moeilijk zijn „te nemen”, maar de gladde deklaag zal het nu in elk geval veel gemakke lijker maken naar de stad, naar het zwembad of naar het duinterrein te lopen. Voor het echt voorjaar wordt is het voetpad wel gereed. bewaren we persoonlijke herinneringen. Drijfnat hebben we op de voorplecht ge staan van de reddingbboot „Dorus Rij kers”, terwijl schipper Bot de steven richtte naar de uiterton van het Molen gat. - - Coen Bot was een zwijger, maaj toch schartong 61-57; lever 40-18; kleine kuit moesf zuster hem de NZHRM-pet op 202-154; grote kuit 22-8; ham 206; poon 72, hoofd zetten, als hij in het ziekenhuis hake 1 180; hake 2 162; hake 3 80; steen- bezoek kreeg. OOi Izam/t Al' lr-1 vn zi Inm 47* Nu zitten we tegenover de man. die nu alweer 25 jaar schipper is van de Helderse reddingboot: Piet Bot varend in het kielzog van vader Coen, redder van 804 mensen tijdens 425 reddings tochten, zoals de KNZHRM dezer dagen meldde Ook een zwijger, maar geen on toegankelijk mens zo erg op” Wat een zoot he?’ zegt hij als we het over die 804 leddingen hebben Daar sta je gewoon van te kijken. Ik wist niet eens dat het er zoveel waren. Maai dat zal wel. Bij de maatschappij nouden ze die dingen goed bij. Zelf let ik er nooit Scheveningen De aanvoer voor Scheveningen bestond hedenmorgen uit: 70 kisten wijting; 1700 kisten gul; 100 kisten varia en 1500 stuks stijve kabeljauw Aan de dinsdagmarkt werden de vol gende besommingen (in guldens) gemaakt: KW: 51 6.826, 117 11.060, 152 9.950, 153 7.150, 164 10.730, 167 9.370, 205 16.200, 212 6.690 222 11.400, 180 6.500, 190 9.370, 213 6.750; SCH: 45 9.960, 117 14.680, TI: 98 15.060, WR; 32 11.480, 35 11.200; UK 4.240; VD: 1 2.830; IJM: 46 14.100; UK: 203 en 200 8.080; IJM: 205 en 221 7.000, 209 en 211 10.000, 207 en KW: 206 13.040. HAARLEM. Bij vonnis van de recht bank in Haarlem op 2 februari is in staat van faillissement verklaard: Eliza van ’t Hof, aannemer, gewoond hebbende in Haarlem, Zuid Schalkwijker- weg 29, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats, domicilie gekozen hebbend aan de Zijlweg 77' tën kantóre Van mr. D Rens, advocaat en procureur in Haar lem, Rechter-commissaris: mr. H. J. M. Cokart, Curatrice: mw. mr. E. G. M. Rutgers—Wessels, advocate en procureur in Haarlem Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 28 januari 1971 geëindigd het faillissement van: Herman Walgien, wonende in Haarlem, Grutto straat 19, uitgesproken op 26 november 1968, curator mr. L. S. Römelingh in Haarlem. Op heden, 2 februari 1971, is het in het faillissement van J. van Leeuwe, wonende in Haarlem, Sparrenstraat 10, curatrice mw. mr. J. M. ObermanMoll van Cha- rante, advocate en procureur in Haarlem, aangeboden akkoord gehomologeerd. (Van een medewerker) IJMUIDEN. De aanvoer voor IJmui den werd woensdagmorgen verzorgd door achtentwintig vaartuigen en bestond uit: 5789 kisten en 1972 kleine kisten vis, 4600 stuks stijve kabeljauw en 3000 kilogram tong. Bij deze aan voer waren 560 kisten —*--j en 950 kleine kisten schelvis, 90 kisten en 1p0.pnriari<,pbp «host writer” van de 613 kleine kisten wijting, 2250 kisten gul, legendarische ghostwriter van de 1400 kisten koolvis, 10 kisten en 31 kleine Blauwe^ Zeeridders, m een brochure kisten hake, 500 kisten schol, 1000 kisten en 76 kleine kisten haring, 8 kisten ma kreel, 10 kisten tarbot en 100 kisten en 302 kleine kisten varia. Prijzen Per kilogram werd in guldens be taald voor heilbot, 8,09-5,16; tarbot 9,63- 9,31; grote tong 5,47-5,31; middel tong 6,84- 6,59; kleinmiddel tong 7,80-7,46; tong 1 9,06-8/73; tong 2 7,92-7,59; zalm 7,32-7,21. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 108- 98; middel kabeljauw 112-102; grote kool vis zwart 120-102; middel koolvis zwart 75-62; grote leng 90-86; grote en middel hake 758-702 Per tien stuks: grote kabeljauw 72-64; middel kabeljauw 64-46. Per hoop: vleet 90-82. maar evenmin vergeten Aan Coen Bot Per 50 kilogram: grote schelvis 77-70, grootmiddel schelvis 78-71; kleinmiddel schelvis 95-74; schelvis 1 79-20; gul 1 56- 42; gul 2 50-40; gul 3 32-20; wijting 43-22; schar 102-71; grote schol 20-15; schol 1 25-20; schol 2 28-26; schol 3 53-33; tarbot 284-168; haring 47-18; makreel 20.40-16,50; Oké, aan de bik-bik We hebben het even „Reddingboot” van Vraag: .Krijgen jullie wel eens een briefje, een dankbetuiging of zo. van die geredde mensen?” Bot: „Nooit! Nou u 't zegt: nooit. Al leen die ene keer na dat nachie met de „Oder”. Dat was in 1953. We hebben zes man gered, nadat ik al bericht gegeven had dat ze verloren waren. Man, wat een nacht, t Water waaide uit het wa ter vandaan. Het was mijn eerste reis met de Prins Hendrik” Die mensen hebben me toen een brief geschreven. Ik moet hem nog ergens hebben Maar verder: Nee hoor. Dat hoeft toch ook niet? De maatschappij wel. die krijgt meestal een dankbetuiging met °en dou ceurtje van de rederij” Piet Bot is er de man niet naar om al die 425 reddingstochten in zijn eeheugen te hebben geprent. „Ik was een laar of zeventien., oen ik voor het eerst naar zee ging, met mijn vader mee. Je groeit er bij op. Je bent er bij grootgebracht” Mevrouw Bot merkt op: „Hii vaart voor z’n brood af”. Het klinkt zo definitief, dat Piet er nog wel iets aan wil toevoegen- zult aan de bik-bik moeten”. diep onder de wol kruipt? „Nou” zegt Piet Bot „daar heb ik ei genlijk nooit over lagedacht Ie loopt natuurlijk grote risico’s, maar iedereen loopt risico’s Ik denk dat je in het ver keer grotere risico’s loopt dan wij in de reddingboot. Het materiaal is goed We onderhouden het zelf Als je bang bent, dan ga je niet meer Maar ik heb nog nooit in m’n piepzak gezeten. Het is toch wel eens een linke boel met die grond- zeeën. Je weet toch maar nooit orecies waar je vaart en zo Piet Bot geeft toe dat het wel .ens een ruige boel is op zee Een paar maanden geleden nog Wit er aan de hand was. weet hij niet eens meer precies „Ik geloof dat er toen een man jt drie op het strand van Texel zijn gekomen We voeren in hartstikke donker met de „Suzanna” n het Molengat. Er was nog al wat buiswater en we zagen niet veel, tot ik dacht: dat lijkt daar wel een lich- ie. ik draai een beetje, voor de gol ven uit, en ik doe de deur van het stuur huis open om buiten naar dat lichie te kijken. Komt ei meteen achterin een grondzee, het schip klapt op zijn kant en door de deur loopt zo de zee naai bin nen. Ik dacht: het schip gaat in de rondte, maar nee, het kwam weer recht Alleen de motcren waren afgeslagen Dat gaat cutom^tiscb Als het schip een slag in de rondte maakt, mogen de motoren niet blijven lopen tot ons middel in het water machinekamer was iroog gebleven konden de motoren meteen w°ei ten, maar de radio m ’-e» licht we kwijt” Dat vertelt Pie» Bot gezakt in zijn fauteuil verhaal, alsof het gaa’ <>vet een genoeg lijk tochtje met een rondvaartboot door de Amsterdamse grachten. (Van onze redactie economie) UTRECHT. De uit een fusie ontsta ne Unie van Ziekenfondsen wil in een gesprek „nieuwe stijl’ met de huisart sen de mogelijkheden bezien om tot een zo optimaal mogelijk functioneren van de gezondheidszorg te komen. Dat heeft voorzitter J. Hendriks vanmiddag in de eerste Unievergadering te Utrecht mee gedeeld. .Hij had critiek op het organisa- tie-onderzoek ziekenfondsen in opdracht van de SER omdat het systeem waar bij de verzekerden in drie categorieën zijn ingedeeld in de toekomst niet zal worden gehandhaafd. Voorzitter Hendriks noemde het onder zoek irriterend voor de betrokkenen en geldverspillend. Men kan betei afwach ten wat de structuurccmmissie van de SER erover zegt, vindt hii De heer Hen driks vroeg zich af of het systeem van hulpverlening ook niet op de helling moet. Hij bepleitte wijkcentra met para medische en ander hulp voor de huisart sen. Voor de specialisten wil hij naar een experiment met een vast dienstver band bij een ziekenhuis om het huidige honoreringssysteem te vervangen. De consumenten moeten vertegenwoordigd worden in de ziekenhuisbesturen en voor de bouw van ziekenhuizen moet meer doelmatigheid en coördinatie voorop staan, aldus de heer Hendriks. Wat was zijn mooiste redding? „Ik denk die met de „Margariti” dat was toch wel een mooie redding. Wan neer? Ik zou he» niet precies meer we ten”. er geen notities meer. Mevrouw Bot: „Wat wil je, toen was je vader geworden en kreeg je wel wat an ders aan je hoofd”. Wanneer houdt Piet Bot ermee op? „Als we zestig zijn stappen we d’r af” bof in Arnhem, waarbij twee „woning- Gaan de laren drukken? „Ik dacht van wel. Ik ben nou 56 Je wilt dan nog wei een heleboel, maar het gaat niet meer. Al voel ik me nog helemaal niet oud” maar wie heeft nagekek 'n in de juni 1968 De KNZHRM doet daarin uitvoerig verslag van de dubbele dienst 3225 en 3226' „On dergang van het S.S Margariti en de redding van alle opvarenden. Dat was op 17 en 18 oktober 1967. De 37 jaar oude Libanese vrachtboot „Margariti” was on derweg van Stettin naar Alexandria met een lading kunstmest. Aan boord acht tien Grieken, twee Arabieren, twee Egyp- tenaren en een Oostenrijker. Het schip verging op de Eierlandse gronden, maar de „Prins Hendrik” was nabij om de mensen over te nemen De lichten van de „Margariti” doofden en onder enorm ge kraak scheurde het chip vlak achter de brugopbouw in twee stukken. Hoeveel man er waren gered koi. men op de Prins Hendrik niet direct meedelen” vermeldt he re’-slag laconiek Piet Bot kreeg toen de grote gouden medaille van de Koninklijke Noord- »n Zuidh-.b mdse Reddingmaatschappij Piet Bot is in zijn jonge jaren m aan een dagboek begonnen. Mevrouw Bot heeft zowaar kans gezien het dunne school schrift uit een grote doos met knipsels W,'-

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5