Aktiecomité Buitenhaven zond brief Commissie Zeehavenoverleg naar m Elfde strandloop IJmuiden M MET VAKANTIE NAAR IERLAND Feestavond na winkelbeurs J. Ligtermoet 40 jaar bij N.V. De Plaatwellerij Dolle klucht bij „Entre Nous” Kennemer Kruimels Lezingen-cyclus Raad van Kerken „Der Bettelstudent” in Stadsschouwburg BI VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Scholen gemeenschap renners weer op de fiets Veel waardering voor jubilaris Vergadering op 12 februari in „AMBASSADEUR VAN BEDRIJF” Kennemer r Propaganda-filmavond Wereld Natuurfonds j® WOENSDAG 3 FEBRUARI 1971 6 f KORTING i' Kort IJmondnieuws Exclusieve couture Velsen-Noord Beverwijk Procedure BURGERLIJKE STAND VELSEN V elsen-IJ muiden „Frau Luns” Wijk aan Zee (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN Het Aktie Comité Buitenhaven heeft een brief gezonden aan de Commissie Zeehavenoverleg in Den Haag, waarin vooral de proce- durekwestie aan de orde wordt gesteld. De eerstvolgende vergadering van dit aktiecomité wordt gehouden op vrijdagavond 12 februari in de Vis seringscholengemeenschap in IJmuiden-Oost. Deze bijeenkomst, die om acht uur begint, is voor een ieder toegankelijk. Op de agenda staan een evaluatie van de politieke en ambtelijke besluitvorming, samenwerking met gelijkgerichte groepen en het voorbereiden van eventuele acties. Het kan voor de opera- en operetteliefhebbers in Velsen bijna niet op, want nadat het Velsense operakoor „Bel Canto” hier in de Stadsschouw burg enige tijd geleden de complete „Carmen” van Georges Bizet ten tonele heeft gebracht, bereidt men zich thans bij het operettegezelschap „VIDES” intensief voor op de opvoeringen van Karl Millöckers populaire en graag gehoorde operette „Der Bettelstudent”. De voorstellingen hier van zijn vastgesteld op donderdag 4 en vrijdag 5 maart, eveneens in de Velsense Stadsschouwburg. F?*/ Heemskerk BONTMANTELS U hoeft echt niet naar PRAGENTA NU NOG 10-30% PRAGENTA Breestraat 145 BEVERWIJK Vreemd I -- - wwiVvv^nrvvs:”»^wvvv\/wv\/vvvvwvvvri/vvvv^^ ADVERTENTIE uur en 9.30 en De X- IJmuiden Plein 1940-1945 nr. 48 fiets zo’n 50 km. afleggen. Theo van Kou- teren heeft de Veen-beker in zijn bezit. en Aad en WOENSDAG 3 FEBRUARI De Schouw, Blijenhoevelaan 2, 20 Gespreksavond BSCR. WOENSDAG 3 FEBRUARI De Slof, Raamveld, 20 uur Koreaans karate. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.45-22 uur. Verenigde openbare bibliotheek, Hen drik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44 Volwassenen 19-21 uur. Modehuis '5 (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. Ter afsluiting van de onlangs door de winkeliersvereniging „Wijkeroog in Velsen-Noord gehouden drie-daagse winkelbeurs, is er zaterdag 6 februari nog een feest- en contactavond in het cultureel centrum „De Schouw” aan de Bleyenhoevelaan. Het programma wordt verzorgd door „The Melodia’s” en de imi tator Schrama, die onlangs voor de tele visie een tweede plaats verwierf voor zijn imitatie van Toon Hermans. Zondag 28 februari zal onder aus piciën van de Amsterdamse Athletiek Club voor de elfde maal de strandloop IJmuidenBloemendaal v.v. worden ge houden, met als startplaats de zuider- pier. Deze populaire strandloop telde verleden jaar ruim achtduizend deel nemers De prestatieloop voor dames en heren van veertien jaar en ouder begint om 13 uur, met een afstand van elf kilo meter. Op hetzelfde tijdstip starten ook de meisjes en jongens van acht tot en met dertien jaar, die hiervoor echter zes kilometer dienen af te leggen. Wanneer zij na negentig minuten bij de zuider- pier zijn teruggekeerd, zal hun voor deze sportieve prestatie een herinne- ringsvaantje worden uitgereikt. Zoals gewoonlijk begint de wedstrijd een uur eerder, dus om 12 uur precies. Bij het bureau van de V.V.V. Velsen IJmuiden aan het Marktplein zijn voor deze strandloop formulieren verkrijg baar, waar de deelnemers zich op kun nen aanmelden. Inschrijving is echter ook nog aan de startplaats mogelijk, tot een uur voor de aanvang. Telefonische informaties eventueel bij de nummers 020-172220 en 150567. De heer Meijer kon namens het perso- neelsfonds en de ondernemingsraad een enveloppe met inhoud overhandigen. De heer Ligtermoet sprak tenslotte een dank woord. Na het officiële gedeelte van de huldi ging feliciteerden vele personeelsleden van de N.V. de jubilaris. De heer G. Hiemstra, directeur van n.v. De Plaatwellerij overhandigt aan de heer L. Ligtermoet de gouden leg penning van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Met betrekking tot de tot nu toe inzake de buitenhaven gevolgde procedure maakt het comité in de brief aan de Commissie Zeehavenoverleg de volgende opmerkingen. a. Van de verschillende nadelen die on getwijfeld aan het buitenhavenproject ver bonden zijn, hebben enkele vrijwel uitslui tend effect in de onmiddellijke omgeving DONDERDAG 4 FEBRUARI De Zandkraai, Handelstraat, 10.30 uur Bejaardengymnastiek. Het Aktie Comité Buitenhaven is ont staan uit de samenwerking van het Poli tiek Jongeren Contact en een projecten- groep van leraren en leerlingen van de Visseringscholengemeenschap. De aanlei ding was ongerustheid over de aandrang van haven- en industriebelangengroepen tot het doen ontstaan van een buitenhaven in IJmuiden. Het comité neemt het stand punt in, dat een beslissing over een der gelijk project een zaak van nationaal be lang is, waarbij niet alleen economische belangen een rol mogen spelen, maar waarbij ook de vele andere aspecten die daarbij in het geding zijn, moeten worden afgewogen. DONDERDAG 4 FEBRUARI Beverwjjkse Sportraad, Huize Schey- beeck, Velserweg, 20-22 uur Spreekuur. De Slof, Raamveld, 14 uur Bejaarden- »oos; 20 uur Open tafeltennissoos. Spodtfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20-15-21.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. Dinsdagmorgen is in de kantine van N.V. De Plaatwellerij de heer J. Ligtermoet uit Beverwijk gehul digd, die veertig jaar aan het bedrijf ver bonden was. De feestelijke bijeenkomst werd bijgewoond door familieleden van de heer Ligtermoet, leden van de directie, gepensioneerden van het bedrijf en enkele collega’s van de jubilaris, die in de buiten dienst montage werkzaam is. DONDERDAG 4 FEBRUARI Aqua Home. Kamp Rooswijk, Konings weg, 19.30-22 uur Soos, visverkoop bibliotheek aquariumsociëteit Tropica. Voor deze opvoeringen is uiteraard het gehele gezelschap, plus dansgroep gerecruteerd, zodat in totaal ongeveer tachtig medewerkenden op de been zijn gebracht. De solisten zijn onder meer Jo Broek (Palmatica, gravin Novalska), Ans Poppe (Laura), Clementine Wolf (Broniswawa), Toon Booy (Ollendorf), Kees Borger (Simon Rymanovicz, de bedelstudent), Jaap Bergwerf (Jan Ja- nicki), Helmut Donner (Von Scheinitz), Dick Groot (majoor Wrangenheim) en Frans van Oevelen (ritmeester Henrici). Voor de muziek, kleur en beweging zijn verantwoordelijk het Haarlems Operette Orkest, met als dirigent Ed win Wolf; Peter van Warmerdam, de toneelmeester van de Stadsschouwburg, die de decors ontwerpt en vervaardigt en ook de belichting voor zijn rekening neemt; mevrouw Truus van der Vis, verantwoordelijk voor de regie, met Piet Post als repetitor, terwijl tenslotte GEBOREN: T. Rippen-Hiemstra, z, Lad- derbeekstraat 105, Velsen-N.; M. Koele- meij-Hollenberg, z., de Ruijterstraat 110, IJmuiden; M. Zalmé-Kevel, z., Dennekop- laan 79, IJmuiden; C. W. Verduijn-Tijms, z., Pegasusstraat 28, IJmuiden; A. C. Blom- Tibboel, d., Pres. Krugerstraat 47, IJmui den; D. Rovers-Bonekamp, d., Ruysdael- straat 45, IJmuiden; R. Ben Lyazid-Pa- vlovic, d„ Kanaalstraat 43, IJmuiden; A. Kops-Bleeker, z., Schulpweg 70, Velsen-N; M. H. Zitter-Broeke, z., Planetenweg 334, IJmuiden; G. de Wolf-Kollen, z„ Gilden- laan 195, Velsen-N; P. C. Rozemeijer-van den Bos, z., Corantijnstraat 19, Santpoort; J. P. Klazema-Ingelse, d., Huijgenstraat 22, IJmuiden; A. M. M. Hageman-Lafeber, z„ Pleiadepplantsoen 48, IJmuiden. OVERLEDEN: R. Admiraal, 52 jr., Rijn straat 49, IJmuiden; C. J. Timmermann, 74 jr., Driehuizerkerkweg 123, Driehuis; M. Zwart, 74 jr., echtgenoot van A. van der Steen, Rijnstraat 108, IJmuiden. Directeur G. Hiemstra constateerde, dat er vier generaties Ligtermoet achter de tafel zaten: de vader van de jubilaris, eens werknemer bij de N.V. De Plaatwellerij, de jubilaris zelf, en diens kinderen en een kleinkind. De heer Ligtermoet kwam als veertien jarige bij De Plaatwellerij. „Begonnen als lasser stapte u al gauw over naar de af deling montage, waar u zich tot een behendig vakman heeft ontpopt”. De heer Hiemstra overhandigde de jubilaris een enveloppe met inhoud en de gouden leg penning van de Maatschappij voor Nijver heid en Handel met de daarbij behorende oorkonde Namens het personeelsfonds en de On dernemingsraad sprak de heer J. W. Meijer „U viert nu dubbel feest, want behalve deze herdenking van veertig jaar arbeid bij de N.V. viert u ook uw verjaardag. U heeft hier een harde leerschool doorlopen maar de oude garde gaf u een gedegen opleiding. Als vakman heeft u grote naam gemaakt, ook bij onze klanten waar u als een soort ambassadeur van ons bedrijf wordt gezien”. WOENSDAG 3 FEBRUARI Gebouw Velserduin, Velserduinplein, IJmuiden, 20 uur lezing over Kon. Ned. Geleidenfonds voor Vrouwenbond NVV. MTS-gebouw, Roos- en Beeklaan 4, Santpoort-Noord, 20 uur slotavond „Vel sen in gesprek”. Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945, 19 tot 21.30 uur. IJmuider Harmonie, in het Gemeentelijk Vergaderlokaal, Abeelenstraat, 20 uur Re petitie orkestafdeling. Sporthal Zeewijk, 19-22.30 uur Badmin tonvereniging Velsen. De christelijke toneelvereniging „En- tre Nous” uit Velsen stelt haar leden voor vrijdag 5 en zaterdag 6 februari in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan twee vrolijke avonden in het vooruitzicht met de opvoeringen van „Een huis vol herrie”, klucht in drie bedrijven door Stephens en Lin ton. Onder regie van de heer Lub Bak ker zal het stuk worden gespeeld door Nel van der Ketterij-Anker, Henk van Bruggen, Cees Visser, Johanna de Vries-Verkammen, Annemiek van der Pijl-van der Linden, Jan Koster, Mie- neke Visser-van Kan, Theo van der Linden, Wil van Wolferen-Thiele en Tjeerd Smith. Ruilbeurs. Woensdagavond 3 februa ri wordt in de bovenzaal van Scheybeeck aan de Velserweg de derde ruilbeurs van Kennemerstaten gehouden. De beurs werd eerst gehouden in Velsen-Noord, maar vele bezoekers komen uit andere plaatsen en hebben verzocht om een zaal dichter bij het station. De ruilbeurscommissie ver wacht door de nieuwe ruimte een nog groter bezoekersaantal. De beurs is om half acht open. Zelfs de titel van de vierde op te voeren operette is reeds vastgesteld, namelijk Paul Lincke’s melodieuze „Frau Luna”, met als speeldatum vrij dag 5 november in de Velsense Stads schouwburg. Hierdoor zou „V.I.D.E.S.” nog gaarne enige herenleden in de zan- gersgelederen willen opnemen, zodat belangstellenden worden geïnviteerd eens op een repetitie te komen kennis maken. Deze worden elke maandag avond gehouden in de gemeentelijke vergaderzaal aan de Abelenstraat in IJmuiden-Oost. Het plaatselijk comité voor Haarlem en omstreken van het Wereld Natuur Fonds (World Wildlife Fund) heeft voor vrijdag 5 februari in het cultureel cen trum „De Schouw” aan de Bleyenhoeve laan in Velsen-Noord een propaganda filmavond georganiseerd, waarop een aantal fraaie natuurfilms zal worden vertoond. De toegang is gratis, maar in de pauze zal bij het publiek wel de aandacht worden gevestigd op de be kende Panda-collectebus en de We reld Natuur Fonds-artikelen. van de gemeente Velsen. Het heeft ons ver wonderd, dat ondanks sterke aandrang, het gemeentebestuur van Velsen daarin geen aanleiding heeft gevonden om althans die aspecten te bestuderen en de resultaten in een of meer facetstudies.vast te leggen. In afwijking van een eerder ingenomen standpunt, wordt het gemeentebestuur WOENSDAG 3 FEBRUARI Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 uur. Met de bedoeling leden en belang stellenden te wijzen op de mogelijk heden van Ierland als vakantieland, wordt door de afdeling Velsen-IJmui- den van het N.I.V.O.N. in samenwer king met het Ierse verkeersbureau „Aer Lingus” donderdag 4 februari een filmavond gehouden in gebouw „Velserduin” aan het Velserduinplein. Er zal hier een aantal films over „Het Groene Eiland” worden vertoond, met onderwerpen als een tocht met de huif kar en een cruise op de Shannon, ter wijl voorts alle toeristische informaties verkrijgbaar zullen zijn. DONDERDAG 4 FEBRUARI Gebouw Velserduin, Velserduinplein, IJmuiden, 20 uur NIVON-informatie over Ierland. Zeewükschool, 20 uur Wij ka vond van de linitiatiefgroep Zee- en Duinwijk. Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 10-12.30 en 14.30-17.30 uur; uit- leenpost Bejaardenhuis, Keizer Wilhelm- straat, 15.30-17 uur; filiaal Santpoort-Z„ Willem de Zwijgerlaan 72, 14.30-17.30 uur en 19-21.15 uur. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmui den Bejaardensoos, spreekuur sociale raadsman, ^balletgroepen, tienersoos, peu- teroppas. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor- lichting. Spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel 02550—10715. Manly Sport, boksles en training in de gymnastiekzaal van de Moerberg Comité- school aan de Kerkstraat, IJmuiden-West, van 19.30 tot 21.30 uur. De Ring, bokstraining in de gymnastiek zaal van de F. L. Ossendorpschool. IJmui den, ingang Wijk aan Zeeërweg. Velserbad, Briniostraat 18, IJmuiden, 6.30-8 uur gemengd zwemmen, 8-12.15 uur schoolzwemmen, 12.15-13.15 gemengd zwemmen, 13.30-16.15 uur schoolzwemmen, 16.15-16.45 uur zwemlessen, 16.45-18 uur gemengd zwemmen, 17-18.30 uur zwemles sen, 18.30-22.30 uur zwemvereniging CSB, 21.50-22.50 uur duikersvereniging. Bethlehemkerk, Radarstraat, 13.30-16.30 uur Bejaardensoos in een der lokalen. Sporthal Zeewijk, 19-22.30 uur Badmin tonvereniging Velsen. Een repetitie van „Der Bettelstu- dent” bij het operettegezelschap „VIDES”, met links op de voor grond de vertolkers van de drie hoofdrollen Jaap Bergwerf, Ans Poppe en Kees Borger. Rechts aan de piano de repetitor Piet Post met regisseuse Truus van der Vis. Op de achtergrond en rond de tafel het koor. Het is een scène uit het eerste bedrijf, tijdens een aria van Ans Poppe. (Van onze wielermedewerker) BEVERWIJK. Op het parcours in het sportpark Adrichem wordt zondag door de Beverwijkse rennersclub Kenne- merland reeds het wegseizoen geopend met de eerste van twee ritten om de Veen-beker. Men verwacht daarvoor alle clubfavo- rieten, zoals de profs Jan Serpenti Gé v.d. Winden met de amateurs Duijker, Pé van Stralen, Cees Lute Lies de Vries, om tien uur aan de start. Zij moeten in dit eerste treffen op de Hanny Bijl de choreografie verzorgt. Sedert de oprichting van „V.I.D.E.S.” in augustus 1968, is dit reeds de derde operette welke door het gezelschap zal worden opgevoerd, zoals men zich wel licht herinnert voorafgegaan door „Eine Nacht in Venedig” en „Der Zi- geunerbaron”, beide van Johann Strauss. In aansluiting op de onlangs in de Burgerzaal van het Velsense stadhuis gehouden „hearing”, wil de Raad van Kerken in Velsen thans onderzoeken in hoeverre een nadere vormgeving aan de plaatselijke kerkelijke situatie mo gelijk zal zijn. In verband hiermee zul len binnenkort in gebouw ,,’t Braam bos” aan de Zeeweg in IJmuiden-Oost drie bijeenkomsten worden gehouden, waar het volgende programma voor is samengesteld Donderdag 4 maart, „Oecumene, een noodzaak”, onder leiding van ds. L. Brink. Donderdag 11 maart. „Volgende stappen”, onder leiding van ds. D. J. Spijkerboer, met verdere medewerking van ds. E. H. Boer, ds. L. Dorst, pas toor A. J. Glazemaker, ds. S. Nijdam en pater Th. van Overbruggen. Donderdag 1 april, „Toetsen van de resultaten”, onder leiding van prof. dr. H. A. M. Fiolet. Men kan zich voor deze bijeenkom sten aanmelden bij de heer P. Tijssen, Kerkweg 131, Santpoort, telefoon 023- 376563. WOENSDAG 3 FEBRUARI Verenigde openbare bibliotheek. Kerk weg 45 Volwassenen 19-21 uur. Amsterdam, Alkmaar, Haarlem, Rotterdam of Den Haag; want bij Breestraat 145 - Beverwijk vindt u een keurcollectie BONTMANTELS in alle prijsklassen. Maak het u zelf gemakkelijk. Uw speciaal-bontzaak is praktisch naast de deur.... en wat zeer belangrijk is SERVICE en BONTBEWARING bij de hand Onze 40-jarige ervaring is UW GARANTIE De winter is nog niet voorbij op alle bontmantels. Korte en lange vlotte modellen. Div: bontsoorten, vanaf 295. BONTWERKERIJ (sinds 1929) Tel. 0 2510-2 80 75 Geen filialen daarin gesteund door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. b. Hoewel één van de argumentenvan het gemeentebestuur van Velsen is, dat men geen kennis heeft van aard en om vang van de te realiseren buitenhaven men wacht op het zogenoemde rapport- Unger bleek dit voor het gemeentebe stuur van Amsterdam geen belemmering te zijn, samen met de Kamer van Koop handel en de Scheepvaart Vereniging Noord, het adviesbureau Inbucon opdracht te geven een eocnomische evaluatie te maken. Blijkens een inmiddels verschenen rap port heeft men zich gebaseerd op gegevens, die pas later in het rapport-Unger gepubli ceerd zullen worden. Voorts vinden wij het een vreemde zaak, dat een belangenorganisatie als de Scheep vaart Vereniging Noord wordt ingescha keld bij de samenstelling van een econo misch rapport over een zaak, waarbij zo veel andere belangen in het geding zijn. Aldus de opmerkingen van het Aktie Comité Buitenhaven, dat de brief aan de Commissie Zeehavenoverleg vervolgt met: „Indien wij goed zijn ingelicht is de Com missie Zeehavenoverleg juist tot stand ge komen om een gecoördineerde en objec tieve afweging van de zeehavenontwikke ling in Nederland te helpen bewerkstelli gen. Het bevreemdt ons daarom wanneer minister Bakker ter gelegenheid van de vijfentwintigste Havendag in Amsterdam zegt: „De schets van het economisch pers pectief van het voorhavenproject ^ou voor rekening van Amsterdam komen, waarna het Rijk er uiteraard ook nog wel evpn naar wil kijken”. Het gebeurt kennelijk met zijn instemming zo niet op zijn ver zoek dat Amsterdam economische studie maakt of laat maken van het buitenhaven project. Wij mogen toch aannemen, dat een dergelijke studie eerder in opdracht van en met een taakstelling door de Cemmissie Zeehavenoverleg zou moeten worden uitgevoerd”. Het IJmuidens comité spreekt in de brief tenslotte de hoop uit, dat de Commis sie Zeehavenoverleg zal bevorderen, dat een project als de buitenhaven in IJmuiden dat op zichzelf reeds en zeker door ver dere uitgroei, diep zal ingrijpen in het leef klimaat van de bewoners van Zuid-Kenne- merland in alle openbaarheid juist door die bewoners besproken en beoordeeld kan worden, alvorens er beslissingen worden genomen en dat daarbij alle rapporten en studies voor het publiek beschikbaar wor den gesteld. I

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 6