gereed aan na Stationsplein NIEUW SILHOUET VAN BEVERWIJK Marktbeleid vissector EEG nog niet uitvoerbaar Te kleine garnaal mag spoedig niet meer verkocht 7Ï3 in Onderscheiding bemanning Vier reuzen aan Plesmanweg „Arthur” Tweede slachtoffer BRC en DEM houden tweede kantine Inbreker had veel Helderse redders halen 41 man van boord Havenberichten Jacht op pony’s en paarden in Driehuis Vijf inbraken in scholen en Expositie in De Zandkraai strandloop autobotsing Vergadering Sportraad op kerfstok 7 TJMUTDER COURANT WOENSDAG 3 FEBRUARI 1971 Ms Liberiaans vrachtschip op Texel gestrand K ia Het mooiste tapijt ter wereld is het Tapijt dat men zelf maakt. Komt onze collectie A •3 zien Meisje van drie jaar Kort I.Jmondnieuws Begin van brand in kolenloods geblust nieuws (Van een onzer verslaggeefsters) Vraagt vrijblijvend demonstratie en documentatie bij De bebouwing langs de Plesmanweg na dert hiermede haar voltooiing, rest dan nog een strook grond aan de erachter ge legen Büllerlaan. (Van een medewerker) MARKTPLEIN 7 IJmuiden - Tel. 10029 zal de flat, welke „Bouw- en Aan nemingsbedrijf Beverwijk” hier bouwt medio april haar voltooiing naderen. VELSEN. In het Antonius Zieken huis is vanmorgen overleden het drieja rig meisje Ineke van der Plas uit Kat wijk, dat maandagmiddag ernstig ge wond raakte bij het auto-ongeluk even ten noorden van de Velsertunnel, dat ook aan haar moeder, de 27-jarige mevrouw K. C. van der Plas-Haasnoot, het leven kostte. Favoriete lopers als de broers Johan en Stef Kijne, Frank Rozing,- Hans de Rijk, Martien Zuiderduin, Wim Zonneveld, Henk Twisk en de veteranen Piet Bleeker en Piet van Alphen zijn vrijwel zeker van de partij. Van hen is vooral dd Vlaardinge'r Johan Kijne in een benijdenswaardige vorm. In Wijk aan Zee heeft de nationale strandloopkampioen al tweemaal achtereen gewonnen. Hij was ook zondag in IJmui den weer de rapste. De richting waarin gelopen moet worden zal weer kort voor de start bekend ge maakt worden. Men heeft er al een paar keer een valse start mee kunnen voor komen. Het vertrek is bepaald op twaalf uur. Vanaf half elf kan er ingeschreven worden in hotel Rijckaerts. Naast de me dailles zijn er ook weer ereprijzen in het vooruitzicht gesteld. De afstanden bedra gen 7 km voor de senioren en 4 km voor de jeugd tot en met veertien jaar. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Woensdagmiddag ont stond er in de kolenloods van de N.V. Koks aan het stationsemplacement een begin van brand in de kolendroogmachi- ne. De transportband kwam in aanra king met te hete kolen, waardoor het rubber van de band begon te smeulen. De gealarmeerde brandweer hoefde niet op te treden, want personeelsleden had den het smeulende vuur reeds gedoofd. DES. De Indische Vereniging Ken- nemerland DES houdt op zaterdagavond 6 februari een feestelijke bijeenkomst in het verenigingsgebouw aan de Parmen- tierstraat in Beverwijk. The Oriental Strings uit Alkmaar verzorgt de dans muziek. (Van onze correspondent) TEXEL. In de afgelopen nacht is op de kust van Texel ten noorden van De Koog en ter hoogte van De Slufter de uit Singapore afkomstige tanker „Benares” (4246 brt.) gestrand. Alle eenenveertig opvarenden werden omstreeks vier uur van boord gehaald door de reddingboot „Suzanna” uit Den Helder. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Een nieuw silhouet aan de stadsrand van Beverwijk, gezien vanaf de Büllerlaan vormt het gebouwen complex van en rond „Huis ter Wijck” aan de Plesmanweg, waarvan op 10 de cember het hoogste punt werd bereikt. Huis ter Wijck gaat plaats bieden aan ongeveer 300 personen. Er komen 72 wo ningen in op de bovenste vier verdiepin gen, bestemd voor echtparen, terwijl in het verzorgend gedeelte het feiteljjke bejaardentehuis ruimte is voor 142 be jaarden. Het gebouw gaat 8% miljoen gulden gulden kosten en zal eind september kun nen worden opgeleverd door Smit’s Bouw bedrijf. Zoals wij onlangs berichtten be staan de ruimten in het verzorgingsge- deelte uit een zitslaapkamer van onge veer 13 vierkante meter, een badcel, toi let, klein aanrecht, garderobe, gangkast en een balcon, dat tevens dienst doet als zonwering voor de er onder gelegen ver dieping. De flats bezitten een woonkamer van ongeveer 14 vierkante meter, keuken, slaapkamer, badkamer, hal en een wat groter balcon, dat ook wel loggia ge noemd wordt. Op elke etage is een kleine recreatiezaal, op de begane grond zal men gebruik kunnen maken van een gro te recreatieruimte met een podium, waar in maximaal 275 mensen bijeen kunnen zijn bij een feestavond of een of andere uitvoering. Nabij Huis ter Wijck komen voorts nog 96 etagewoningen welke eigendom zijn van de woningstichting „Willebrordus” en eind maart ingebruik genomen kun nen worden. VELSEN. Vannacht bereikte de Vel- sense politie de melding dat er twee pony’s op straat liepen in Driehuis. De dieren bleken toe te behoren aan een 43-jarige manegehouder uit IJmuiden, die van huis werd gehaald. Van het weiland waarin de dieren thuis horen stond het hek open en er ontbraken zes pony’s en twee paarden, die op de weg een levensgroot gevaar betekenen. Met de eigenaar zijn politiemannen ge ruime tijd aan het zoeken en drijven ge weest in geheel Driehuis. Het is niet de eerste maal dat de politiemannen als cowboys moesten optreden. Tegen de eige naar van de manege is proces-verbaal opgemaakt wegens de ondeugdelijke afras tering en het in het gevaar brengen. De onder Liberiaanse vlag varende „Benares” was omstreeks middernacht in moeilijkheden geraakt. Nadat de an kers braken, dreef het schip in een harde westelijke wind in de richting van de kust. Korte tijd later liep de Liberiaan aan de grond en zond noodseinen uit. Daarop reageerden de sleepboten „Ti tan” (van Wijsmuller uit IJmuiden) en „Holland”, de kustwacht van de Koog en de reddingboot uit Den Helder. De „Hol land” stak echter te diep en kon het ge strande schip, dat nog geen 300 meter uit de kust zat, niet voldoende naderen. De „Titan” kon in verband met het slechte weer nog niet tot actie overgaan. Geprobeerd zal worden het schip te ber gen. In de buurt van het gestrande schip ligt ook de sleepboot „Stortemelk” van rederij Doeksen uit Terschelling, eveneens voor een bergingspoging. Geref. Kerken (vrijgemaakt). Beroepen te Ede-Wageningen M. Brandes te Henge lo: Beroepen te Urk en Nagele C. Bijl te Hilversum Bedankt voor Lutten- Gramsbergen P Deddens te Rozenburg. Geref. Kerken. Beroepen te Nieuwendijk L. van Zuidam te Oudemirdum. Aangeno men naar Gouda A. C. Mooy te Enschede. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De Beverwijkse Sportraad belegt op dinsdag 16 februari een ledenvergadering in Huize „Scheij- beeck” aan de Velserweg. De agenda vermeldt onder meer de besprekingen over de opening van de sporthal en de te houden sportweek. De vergadering be gint om acht uur. De voorzitter van de maatschappij, jhr. H. van Lennep, zal de medailles uit reiken. Hij verklaarde in Zaandam twee maal te hebben ingebroken. Hier bedroeg de buit 2000, een foto-camera, 15 reiswek- kers en twee walky-talkies. Voorts be kende hij onlangs te hebben ingebroken in café ’t Schuilhoekje en hotel Trio te Wijk aan Zee, waar hij in totaal een be drag van 1270 wegnam. van exportrestituties bij het handelsver keer met derde landen. De oriëntatieprijzen zijn berekend op basis van het gemiddelde van de markt prijzen in de laatste drie jaar en van deze oriëntatieprijzen zullen de ophoudprijzen worden afgeleid. De cphoudprijzen dienen voor het uit de markt nemen van produk- ten, waarvoor de interveniërende produ- centen-oganisaties dan voor financiële compensatie uit het Europese Landbouw fonds in aanmerking kunnen komen. Minister Lardinois heeft in de Europese Commissie aangedrongen op nadere de finiëring van het interventie-mechanisme. De producentenorganisaties, die met de uitvoering van de gemeenschappelijke marktregeling worden belast, moeten door de lidstaten worden erkend. Zij zullen moe ten voldoen aan de volgende voorwaarden: hun economische activiteit moet voldoende groot zijn; de opzegtermijn voor leden moet ten minste een jaar bedragen. Bij de handelsnormen voor garnalen is onder andere bepaald, dat garnalen met een „pantserbreedte” kleiner dan 6,8 mm niet voor menselijke consumptie mogen worden verkocht en bij eventuele interven tie niet voor vergoeding in aanmerking kunnen worden gebracht. Voor de Belgische gamalenvissers zal in een overgangsperiode worden voorzien ten aanzien van het verbod de laagste grootte- klasse voor menselijke consumptie te be stemmen. De exportrestituties bij uitvoer naar derde landen dienen ter overbrugging van het verschil tussen de prijzen op de wereld markt en de prijzen van de EEG, als deze prijzen ver uiteen zouden liggen. Óp korte termijn zijn nog uitvoerings- verordeningen te verwachten over inter ventieprijzen voor onder andere haring, koolvis, kabeljauw, wijting en schol. Eerst hierna zal het gemeenschappelijk marktbeleid voor de visserijsector in de EEG kunnen worden toegepast. De EEG-raad van ministers van land bouw en visserij komt 15 en 16 februari en op 8 en 9 maart in Brussel opnieuw bijeen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Een inwoner van Vel- sen, die tegenover de politie Beverwijk de inbraak in het gebouw van N.V. Vis ser Electronica aan de Lijndenweg be kende, heeft nog een aantal inbraken op zijn naam staan. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN In de nacht van maandag op dinsdag heef* men ingebroken in vier scholen en in de kantine van „Storm vogels”. Van de Calvijnschool en de Dr. Visserschool en van de Zeewijkschool en de kleuterschool De Merels” vernielde men een ruit om binnen te komen. Loka len en bureauladen werden doorzocht. De buit was evenwel gering. In de kleuter scholen en de Calvijnschool wordt niets vermist. Uit de scholen aan de Orionweg nam men twee en vijf gulden mee. In de kantine van „Stormvogels” werd de juke box gekanteld en het deksel van het geld- bakje vernield. Uit het geldbakje nam men naar schatting een bedrag van vierhonderd gulden aan kwartjes mee. Men is de kan tine binnen gekomen via een waarschijn lijk niet afgesloten deur. (Van een verslaggever) IJMUIDEN In het visserijbedrijf wordt met groeiend ongeduld ge wacht op informatie met betrekking op diverse zaken in verband met het EEG-visserijbeleid. In Brussel is de EEG-raad van ministers van Visserij inmiddels gekomen totaanvaarding van een aantal uitvoeringsverorde- ningen voor het gemeenschappelijke marktbeleid. AMSTERDAM. Zaterdag zal in het raadhuis in Hindelopen aan de beman ning van de motorreddingsboot „Arthur” van de Koninklijke Noord- en Zuid-Hol- landse Redding-Maatschappij de grote bronzen draagmedailles der maatschap pij met getuigschrift worden uitgereikt. Op 3 november 1970 werd door de „Ar thur” de vierkoppige bemanning van de in moeilijkheden verkerende bakkenzui ger „Voorburg” gered. Aangezien deze redding door de bemanning van de mo- torreddingboot onder gevaarvolle omstan digheden en bij zeer slecht weer, west- noordwester storm, windkracht 10-12, op een voortreffelijke wijze werd uitgevoerd besloot het bestuur der KNZHRM de bemanning te onderscheiden. Deze be stond uit H. R. Valk, Schipper S. Am sterdam, motordrijver en de opstappers J. Valk, A. Meines, G. Vos en G. J. J. Vos. Vier reuzen, gezien vanaf de Buller- laan, verrijzen langs de Plesmanweg. Een nieuw silhouet is ontstaan. Wan neer nu ook de bebouwing in de di recte omgeving aan de orde komt, zal het oorspronkelijke beeld voor de zo veelste keer drastisch veranderen. Geheel rechts ziet men nog een deel van het Stadskantoor. De eigenlijke 20 flatwoningen zijn in zoverre klaar, dat de leidingen van gas en water alleen nog maar aan de straatzijde aangesloten moeten wor den. Voor het overige zijn ze direct voor bewoning gereed. Dat deze luxe driekamerflats nog niet betrokken kunnen worden, vindt zijn oorzaak in de omstandigheid, dat er nog geen officiële toegang toe gebouwd kon worden in verband met de op de be gane grond gelegen ruimten voor de Algemene Bank Nederland. Deze moest eerst gereed zijn in het ka der van het bouwprogramma voor dat men de achterbouw ter hand kon nemen. En daar komen behalve de toegang welke aan de Spoorsingel is gelegen, ook nog de bergingen, de ga rages, de meterkasten en al het overige, dat bij een flatgebouw be hoort. Dan moeten alleen nog de bal- konhekken gepaatst worden, de schuttingen verwijderd en de aan sluitingen tot stand gebracht, maar dat geschiedt eerst op het laatste mo ment. „Bouw- en Aannemingsbedrijf Bgi&rwijk” (BAB) is in november 19/9 mét de bouw begonnen en had de duur van de bouw op anderhalf jaar geraamd. Wanneer medio april de flat officieel in gebruik genomen wordt, heeft men zich exact aan de bouwtijd gehouden. HEEMSKERK. In het buurthuis De Zandkraai wordt van 6 tot en met 28 fe bruari een expositie van tekeningen, li no’s, etsen, aquarellen, sepia’s, oliever ven en plastieken van Herman Stoel en Pieter van Twuijver gehouden. De tentoonstelling is geopend van 9-12 uur, van 14-17 uur en van 19-21.30 uur. ’s Zondags kan men ’s middags van 2 tot 5 uur in de Zandkraai terecht. WIJK AAN ZEE. De Beverwijkse sportverenigingen DEM (atletiek) en BRC „Kennemerland” (wielrennen) organiseren zondag in Wijk a. Zee hun tweede „winter- strandloop”. Het is overigens al de zesde loop van dit seizoen die beide clubs onder nemen. Zij konden steeds op een flink aan tal lopers en loopsters rekenen en de hoop is gewettigd dat er ook nu weer een flink legioen aan de slag zal gaan. De belangrijkste onderwerpen welke hierin worden geregeld zijn: vaststelling van de hoogte van de oriëntatieprijzen voor een aantal verse vissoorten; vaststelling van de handelsnormen voor garnalen; al gemene voorschriften voor het verlenen Dinsdag aangekomen in IJmuiden: Bantry, Rot terdam; Helena Claussen, Klaipeda; Amstel- stroom, Hull; Lady Camilla, Cont. Plat; Bantry, Rotterdam, IJmuiden; Diogenes, Antwerpen; Avenir, Rotterdam, IJmuiden; Zaanstroom, Fe- llxtowe; Pioneer, Southsields; Bodenstein, Ant werpen; Banana Antwerpen; Heino Brohan, Tyne; Pellkan, Bologna, Velsen; Plavinias, Vent spils; Rijnstroom Shoreham; Duncraig, Middles borough; Poseidon, Mantolyoto, Zaandam; Mangla, Tilbury, Sorel, Sheerness; Doni, Rot terdam; Patricia Mitchel, Londen; Daphnis, Rot terdam; Confid, Londen; Hugo Shelmer, Vigo; Scharhoern, Bremen; Helice, Terneuzen; Uranus B, HuU; Fjordsas, Seven Islands, IJmuiden; Stupnltz, Gent, IJmuiden. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Jenjo, IJmuiden, Leith; Marie, New Castle; Braila, IJmuiden, Constanza; Frivolity, Hull; Notos, Felivtowe; Peenemunde, Gent; Bremervorde, Hull; Memel, Felixtowe: Spaarnestroom, Rot terdam; Neva, Antwerpen; Ekenis, Flixborough; Nerlandla, Aarhus; Pamir, Hull; Rijnbor, Nor- sundet; Bab-T, Kotka, Toman, Selby; Marine Electric. Norfolk; Amstelstroom, Hull; Pioneer, Plymouth; Hoegh Breeze, Hamburg; Vita Theresia, Kopenhage; Rudolf, IJmuiden, To ronto; Gelderland, IJmuiden, Visakhapatnam; Helene Claussen, Holtenau; Martina, Grang- mouth; Dyvi Pacific, Emden; Antje Jansen, Waterford; Rolf Behrmann, Londen; Lissy Schulte, Londen; Hoop, Leeds; Nassauborg, Mantyluoto; Krasnaya Gorka, Velsen, Rotter dam; Kulmerland, Antwerpen; Angelos Lusis, Londonderry; Pioneer W, Port Jeroze; Elbe Ore, Monrovia; Heino Brohann, Flixborough; K GL Susanne, Abo; Helei. Miller. San Juan, P.R.; IvCI tXClIJIS Zaanstroom, Felixstowe; Ole Rlnde, Hartlepool; Riet, Londen. Woensdag aangekomen in IJmuiden: Gasselte, Boston, IJmuiden; Randfontein, Antwerpen; Cerea, Antwerpen; Ionian Leader, Baton Rouge. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Fiducia, IJmuiden, Simonavik: Rijnstroom. Shoreham; Slnjoor, IJmuiden. Palermo; Gooiland, Las Pal mas: Bali, Penang Indien geen nadere plaatsaanduiding volgt, I gaat het schip van of naar Amsterdam.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7