PANDA EN DE JOKKLIKKER Deense prins zou geheim agent van Spiro Agnew zijn ARMAN EN POLLE, PELLI EN PINGO Agenda voor Haarlem en de IJmond OjDEBGAJifi MIDDFRimp Bij brand achttien vliegtuigjes vernield Aanhoudend zacht i VOOR BEMIDDELING IN NOORD-VIETNAM I Pools partij- comité 8 If Siiii ZATERDAG 6 FEBRUARI 1971 DOOR ALISTAIR MACLEAN EXAMENS Haarlem en Omstreken Bollenstreek 1 1 cm V eisend Jmuiden Heemskerk beverwijk F O K B R A M M E T J E •www'AAA«WWWWVIAAfVV»AAAIVWWWVVVWWWMWWWVVWV*A^AAA/WWVVVWWWVWWWWUWVWVVVMWWWWVWWWVWVWWWWVWVVWWWI 2 HET K.N.M.I. deelt mee: WEERRAPPORTEN (wordt vervolgd) (Van onze redacteur in Scandinavië) TENTOONSTELLINGEN CHINEESJES OP v- SCHOOL OITSPOKEN „Er gaat niets boven een teug frisse morgenlucht”, prevelde hij, diep inademend. „Dat geeft heldere ge dachten bij de dagtaak Maar toen stokte zijn ademhaling plotseling, want een vreemd projectiel schoot uit het struikgewas, en tl WEL ONDER DE DUIM, KOOR! WARSCHAU (AFP) Het centrale co mité van de Poolse communistische partij begint vandaag zijn achtste plenaire ver gadering. Op de agenda staan onder meer, aldus het Poolse persbureau, de gebeur tenissen van december en de taak van de partij. WAAT STAAT ER DAN Z AMSTERDAM (V.U.). Doctoraal op voedkunde P. J. V. van Gelder, Haarlem. PARIJS (AFP). Achttien sportvlieg tuigjes zijn gisteren bij een enorme brand op het terrein van een vliegclub bij Parijs vernield. Er is voor ruim een miljoen gul den schade aangericht. De oorzaak van de brand is niet bekend. Maximum- en iiinlmum- temperaturen binnen- en buitenland geh. bew. onbew. zw. bew. geh. bew. onbew. 10 februari 18 februari 25 februari 8.41 uur 13.14 uur 10.49 uur 7 7 7 6 7 7 7 6 6 6 4 3 2 2 4 4 3 4 3 4 5 4 4 3 Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Grenoble Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Zürich VOORUITZICHTEN VOOR MAANDAG Slechts hier en daar regen of motregen en temperaturen aanhoudend boven normaal. Aantal uren zon. 0 tot 4; Minimum temperatuur: 2 tot 6 graden boven normaal; Maximum temperatuur: 0 tot 4 graden boven normaal; Kans op een droge periode van tenminste 12 uur: 90 percent; Kans op een geheel droag etmaal: 70 percent. wnw n nnw w wnw ono ono nno zw ono nnw w wnw ono n nno ver. w no nnw ono n no no 7 8 15 1 5 11 6 5 5 5 2 2 3 12 7 8 4 12 16 15 2 15 7 7 12 6 4 3 4 7 3 -2 1 0 0.3 0 0 0.3 0 0 0 o o 0.2 0 o o o 0.1 0.1 o o o o o o o o o o o 9 -2 5 1 12 0 -8 6 0.1 0.1 0.1 0.1 0.1 0.2 0.1 0.2 0.1 0.1 4 3 -14 DELFT. Geslaagd voor kandidaats examen elektrotechnisch ingenieur T. H. Tan, Aerdenhout. Doctoraal electrotech, nisch ingenieur H. W. Spronk, Haarlem. Doctoraal bouwkundig ingenieur M. C. M. van de Poll, Heemstede. VOLKSUNIVERSITEIT Aula A. H. Gerhard Mavoschool (ing. Raaks). Maandag 20 uur: Voordracht over De Neuro- titsche Mens door dr. P. H. Esser. Ha/AT TULLEN DE DE ONLeRVUIJZERToij^^^^BHr^/AFHEBBGN JULLIE NU ru.a.eecice ao ,.,r. IKSBm VOOR ONHN OPGÊ' ^SCHREVEN? 17. Jolhpop was de volgende ochtend al vroeg uit de veren. hechtte zich met een rubber zuignapje op zijn neus vast. Het is geen wonder, dat de dappere knecht schrok. Hij draafde zonder kloppen de slaapkamer van Panda binnen, en wees opgewonden op het papier dat aan het voorwerp hing. „Men heeft op mij geschoten!” riep hij met een neus stem. „Ik hen onaangenaam getroffen. Iemand heeft een boodschap aan mijn neus gehecht!” FEBRUARI ondei 17.40 uur onder 7.37 uur planeet blijven, daar is het beter dan hier. Er is hier veel te veel frisse lucht.” Met de microfoons, die zij hadden mee gekregen, zochten zij contact met het ruimteschip. Veel hoefden zij niet uit te leggen, want hun verstikte stem maakte alles al duidelijk. Bram had de indringers uit de wereld ruimte precies in de richting gestuurd, waar de lucht nog niet verontreinigd was. En wat hij gehoopt had, gebeurde. o CU u =8 Nog steeds wordt het weer In Nederland be paald door een krachtig hogedrukgebied met zijn centrum boven midden-Engeland, dat nog maar weinig van plaats verandert. De van oor sprong oceanische lucht die rond dit systeem via Schotland en de Noordzee over ons land stroomt, Is In de onderste zeshonderd meter zeer vochtig. Er komt in deze laag een hard nekkige bewolking voor waar het van tijd tot tijd licht uit motregent. De temperaturen zijn voor de tijd van het jaar nog steeds boven nor maal en variëren maar weinig. Achter een over Skandlnavië zuldoostwaards trekkend koufront Is met noordwestellike winden weer koudere lucht over dit gebied uitgestroomd zodat de temperaturen daar weer onder het vriespunt zijn gedaald. Doordat het hogedrukgebied de depressies ver van ons land verwijderd houdt, is er voorbands nog geen belangrijke wijziging in het huidige weertype te verwachten. ,'4 Pieter Vermeulen Museum, Cultureel Centrum Moerbergplantsoer.. IJmuiden. Is dagelijks be halve zaterdag en zondag, open van 14 tot 16.30 uur. BeeckesteUn, museum, Velsen-Zuld. is dagelijks geopend van 14 tot i’ uur Stadhuis, Plein 1945. IJmuiden. Is maandag tot en met vrijdag van 10 tot 12 uur te bezichtigen. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, kerheid zeggen dat de man achter het bureau al lang genoeg het tijdelijke met het eeuwige had verwisseld om de .ri gor mortis’ te manifesteren maar nog niet lang genoeg om in het volgen de stadium te geraken. Hij was zo stijf als iemand die in een Siberische steppe is doodgevroren. Hij was al uren dood. Hoeveel uur, kon ik niet zeggen. Om de mouw van zijn uniformjas droeg hij vier gouden banden, waaruit je zou concluderen dat hij de kapitein was. Wat deed de kapitein in de hut van de marconist? Kapitein frequen teren de radiohuit bij voorkeur niet, en ze gaan nooit achter het bureau zitten. Daar hing hij nu, achterover in de stoel, zijn hoofd een ietsje opzij gebogen; achterover tegen een jekker aan de haak in het waterdichte schot, en opzij tegen een wandkastje. „Rigor mortis’ hield hem in die stand, maar je zou hebben verwacht dat hij op de vloer was gegleden of dat hij ten minste voorover op de tafel terecht was gekomen vóór rigor mortis intrad. Zo te zien waren er geen uiterlijke tekenen van geweld, maar de veron derstelling dat hij een natuurlijke dood was gestorven op het ogenblik dat hij zich opmaakte zijn leven te verdedigen met de Vredesengel in de hand, was toch wel wat ver gezocht. Dus begon ik de situatie eens wat na der op te nemen. Ik probeerde hem overeind te trekken, maar er was geen beweging in te krijgen. Ik trok har der, plotseling hoorde ik iets scheu ren, en toen zat hij rechtop, maar kwam onmiddellijk daarna op de. lin kerhelft van de tafel terecht. Zijn stijve rechteram beschreef een halve cirkel en bleef toen staan, terwijl de Colt als een beschuldigende vinger naar de hemel wees. Nu wist ik hoe hij aan zijn einde was gekomen en waarom hij niet voor over was gevallen. De dood was ver oorzaakt door een wapen dat uit zijn wervelkolom stak, zo ongeveer tussen de zesde en zevende ruggewervel. daar was ik niet zeker van, en het heft van dat wapen was blijven haken in de zak van de jekker en had hem zo vastgehouden. HET ZUM TOCH CHINEZEN EN <N CHINA SCHRIJFT MEN ALTIJD i^achtersteVoren-jüjÉr I Ik glimlachte; ik kon alleen maar hopen dat het een vriendelijke, be moedigende glimlach was, en schoof langzaam naar de stoel. Al die tijd hield ik hem in het oog. Ik glimlach te zo enthousiast dat mijn gezicht er van begeon te jeuken; mijn handen hield ik hoger dan ze ooit waren ge weest. De .Vredesengel’ schiet op vijf tig meter een stier morsdood: wat zou er wel van mij overblijven? Ik pro beerde aan iets anders te denken; ik heb ten slotte maar twee onderdanen en ik ben erg aan ze gehecht. Het lukte mij, met beide benen nog intact. Ik ging zitten, nog steeds met mijn handen omhoog en begon weer adem te halen. Al die tijd had ik mijn adem ingehouden; dat drong nu pas tot mij door. Wel te begrijpen ook, want ik had andere dingen op mijn lever: krukken, doodbloeden en zo, dingen die tot je verbeelding spre ken. De Colt was nog steeds even roer loos. De vizierkorrel was niet met mij meegegaan terwijl ik door de hut schoof. Het wapen was nog hardnek kig op de plek gericht waar ik tien tellen eerder had gestaan. Ik maakte een snelle beweging naar de hand die het pistool vasthield. Ik was er bijna zeker van dat het niet nodig was, maar ik heb ten slotte niet voor niets dat vergevorderde stadium bereikt waarin mijn baas de rotttigste baantjes aan mij overlaat, in de ver onderstelling dat hij mij er een ple zier mee doet, ook al voel ik er per soonlijk niets voor. Nu heb ik altijd wetenschappelijk toebereid voedsel gegeten, weten schappelijk verantwoorde atletiek be dreven en meer van dat alles wat de spieren staalt. Hoewel geen verzeke ringsmaatschappij het in het hoofd zou krijgen een levensverzekering op mij af te sluiten, zouden hun dokters mij er zonder meer voor goedkeuren. Maar dat pistool kon ik niet loskrij gen. Die hand, die er zo muurvast had uitgezien, was muurvast: het pistool zat er dan ook muurvast in. Mijn reukorgaan had mij niet bedrogen toen ik de Dood meende te ruiken. Maar die had hier niet dreigend met zijn zeis op de loer gelegen: hij was gekomen, hij was weggegaan en hij had deze levenloze steenklomp achter gelaten. Ik richtte mij op, keek of er geen spionnen achter de gordijntjes op de loer lagen, sloot de deur ge- ruisloor af en knipte het licht aan. Als het drama zich in een oud En gels landhuis had afgespeeld, zou er natuurlijk niet de minste twijfel heb ben bestaan aan het tijdstip waarop de dood was ingetreden. Na een vluch tig onderzoek en enige in potjeslatijn gemompelde woorden laat de dokter de arm van het slachtoffer los, die dan met een doffe klap op de vloer terug valt. Hij zegt: „De dood trad de afge lopen nacht om precies drie minuten voor twaalf in”, of iets dergelijks. Daarna, met een toegeeflijk glimlach je, als om ons eraan te herinneren dat slecehts de paus onfeilbaar is, voegt hij eraan toe: „Het kan eventueel een minuut vroeger of later zijn geweest”. Maar de dokter buiten de bladzijden van de detectiveroman heeft er nog wel eens moeite mee. Het gewicht, de lichaamsbouw, de omringende tempe ratuur en de eigenlijke doodsoorzaak kunnen soms zo’n grote en dikwijls moeiijk vast te stellen rol spelen in het afkoelingsproces van het stoffelijk overschot, dat je wel degelijks met een marge van enige uren rekening moet houden. Ik ben niet bepaald een .goede’ dok ter (ik ben eigenlijk helemóól geen dokter), maar ik kon toch wel met ze- DIVERSEN Treslong (Hlllegom). Dagelijks, behalve maan dags. diner-dansant. 1974. Met open mond keek de directeur van de scheepswerf toe hoe het schip, dat de volgende dag te water zou worden ge laten, nu op eigen gelegenheid de helling afgleed en ver de zee indreef. Zijn ontsteltenis was groot, maar niets vergeleken bij de paniek, waarin de Ka meleons verkeerden. Door de zuivere lucht aan boord van het schip hadden ze het toch al benauwd gekregen, maar nu ze op zee waren ademden ze voor het eerst de frisse lucht in, die hier en daar op aar de nog wel pleegt voor te komen. Hun handen vlogen naar hun keel, de Brammetjes zonken amechtig neer, de Ka- ro’s strekten zich hijgend uit op het dek en de Tutu’s vielen gezamenlijk van hun stokje. „Lieve help, is dit de planeet, die voor ons uitgezocht hadden?” stamelde er één. „Dan kunnen we net zo goed op onze eigen Prins Henrik, de vroegere graaf Henri de Laborde de Monpezat, wiens graaf schap overigens sterk wordt betwijfeld, is in Hanoi geboren in 1934. Zijn vader was indertijd een Franse plantage- en mijn- bezitter in Indo China, waar werd in 1954 gedwongen te vertrekken na de beruchte nederlaag van Dien Bien Phoe, het huidi ge Che Sanh, dat enkele dagen geleden weer opnieuw door de Amerikanen werd bezet. In Amerikaanse regeringskringen heeft het feit dat prins Henrik vloeiend Viet- a 3 E ES BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruysdaelstraat). Zaterdag 19 en 21.15 uur: „Easy rider”; zondag 14 uur: „Pietje Bell”; 16 uur: „Elvis a go go”; 19 en 21.15 uur: „Easy rider”. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstraat 111) 15.30 en 20.00 uur: „Irma la douce", 14 jr. Vandaag nacht- voorstelling 24.00 uur: „Voor een paar dollar meer”, 14 jr. Zondag 13.30 uur: „Tom en Jerry festival”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 uur, tevens zondag 1400 uur: „Het (Intieme) dagboek van een maagd”, 18 jr. Vandaag nachtvoorstel- ling 23.30 uur: „Rit in de nacht”, 18 jr. Lido (Houtplein) 14.00 en 20.00 uur: „De ka nonnen van Navarone", 14 jr. Zondag 11.00 u.: „Het koninkrijk der Humor”, a.l. Luxor (Gr. Houtstraat 139) 14, 19 en 21.15 u.t „De non van Monza”, 18 jr. Rembrandt (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 uur, tevens zondag 16.15 uur: „Mijn bed is mijn burcht", 18 jr. Zondag 11 uur: „Fablio", a.l. Roxy (KI. Houtstraat 79) 14.30, 19 en 21.15 u.' zondags 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Seksualiteit in de liefde”, 18 jr. Studio (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 u., zon dags 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Getting Straight", 18 jr. Zondag 11 uur: „Brokkenpiloten”, a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 63). Per manente tentoonstel .Ing van werken uit de 17e eeuw waaronder Hals’ meesterwerken Geopend dagelijks 10-17. Zond '3 17 uur. Teylermuseum (Spaame 10). Tentoonstelling van schilderijen, fossielen, mineralen en histo rische natuurkundige instrumenten. Tentoon stelling van werken uit eigen bezit, gewijd aan dieren en bloemen. Geopend op werkdagen (behalve maandags) van 10 tot 16 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 16 uur. Tot en met 15 februari. Viz- en Vleeshal (Gr. Markt). Expositie Ank* «3 SP van 12-18 en 20-21 u.: Vrijdag en zaterdag tot 01 uur. Bowling (hoek Orlonweg - Delftlaan). Dagelijks 12-02 uur; zondag 10-0“ uur bowling. „De DuyvetH” (bij Oase, Vogelenzangseweg). Elke zondag 11-16 uur: Expositie Reewild en W-terwinning in de duinen; 13-14 uur: Duin wandeling; 14.30-15.30 uur: Natuurplaatje door P. van Zalinge: De mol is wakker. Hotel Boowes (Zandvoort). Elke zaterdag- en zondagavond optreden orkest Vito Lanza. Te vens zondag matinee. Dolfirama (Zandvoort naast Bouwes Palace). Dolfijnenshow woensdag 14 en 16 uur. zaterdag en zondag 12. 14 en 16 uur Bowling Centre (Burgem Van Fenemapleln, Zandvoort) Dagelijks van 14.00-01.00 uur. Zomerlnst (Kosterstraat 5). 20.15 uur: Zand- voortse accordeonvereniging met een winter concert. namees spreekt blijkbaar zo veel indruk gemaakt, dat hem werd gevraagd zijn me dewerking in dezen te verlenen. Dit ge beurde onlangs toen prins Henrik in de Verenigde Staten een Deense landbouw tentoonstelling opende en waarbij hij door vice-president Agnew werd bena derd. De ontmoeting vond plaats na voor bereidend werk van de Amerikaanse am bassadeur in Kopenhagen, Guilford Dod- ley, die hiertoe opdracht had gekregen. Men neemt aan dat de uit de koloniale tijd stammende contacten van de familie van prins Henrik waardevol kunnen zijn, iets wat Vietnam-experts uitermate be twijfelen. Prins Henrik, die zich momen teel in Frankrijk bevindt, wilde het be richt ontkennen noch bevestigen. Dene marken heeft, in tegenstelling tot bijvoor beeld Zweden, Noord-Vietnam niet diplo matiek erkend en daarom neemt men aan dat prins Henrik gebruik wil maken van de bestaande ZweedsNoordvietna- mese kanalen. Op het departement van Buitenlandse Zaken in Stockholm heeft men inmiddels laten weten minder ge ïnteresseerd te zijn in een dergelijke con- tactbemiddeling. DIVERSEN Dancing Die Raeckse (Raaks). Zondag 20 u.: Tropical Kwartet o.l.v. Jan Doombosch. Provinciehuis (Dreef 3, Haarlem). Maandag 10 uur: Provinciale Staten. Toneelschuur Bavogebouw (Smedestraat 23). Maandag 20-23 uur: Openbare repetitie van di verse groepen. Concertgebouw (Lange Begijnestraat). Maan dag 14.15, 19 en 21.30 uur: Modeshow van de Geïllustreerde Pers. Waagtaverne (hoek Damstraat - Spaame). Da gelijks behalve maandag open podium. Geopend Door de aard van mijn werkzaam heden heb ik aardig wat lieden ge kend die om het leven zijn gekomen door een samenloop van allerminst natuurlijke omstandigheden. Maar ik had het nog niet meegemaakt dat ie mand met een beitel was afgemaakt. Een smalle houtbeitel, op het oog een geijkt huis-, tuin- of keukenmo- del, met uitzondering van het hand vat. Dat was gevat in een rubber hoes je zoals je wel eens om de handvatten van een fietsstuur aantreft en waar geen vingerafdrukken op achterblij ven. Het lemmet stak op zijn minst tien centimeter in het lichaam. Al was het ook zo scherp als een scheermes, de man die de stoot had toegebracht, moest zowel sterk als buiten zich zelf van woede zijn geweest om zo’n kracht te kunnen ontwikkelen. Ik probeerde de beitel eruit te trekken: ho maar! Dat komt wel eens meer voor met mesen; beenderen en kraakbeen slui ten zich op het scherpe voorwerp dat is binnengedrongen. Ik liet het er maar bij. Het was best mogelijk dat de moordenaar al een niet ge slaagde poging had gedaan het wa pen terug te trekken. Waarschijnlijk had hij zo’n handig, klein stiletto graag willen meenemen. Misschien had hij onraad geroken. Of misschien had hij wel een heel arsenaal van dergelijke beiteltjes in voorraad en kon hij er dus best een missen als het toevallig in iemands rug was terechtgekomen. ZONDAG 7 FEBRUARI Zon op 8.11 uur; ondei 17.38 uur onder 7.09 uur BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). Zaterdag 19 en 21.15 uur: „De pastoor kan geen bloot meer zien”; 23.30 uur: „Funeste meisjes”; zondag 14.30 uur: „Stierenvechters”; 16.30 U.: „Funeste meis jes’; 19 en 21.15 uur „De pastoor kan geen bloot meer zien”. Luxor Theater (Breestraat). Zaterdag 19 en 21.15 uur: „Je leeft maar twee keer”; zondag 14.15 uur: „Een paar dollars voor Django”; 16.30 uur: „Je leeft maar twee keer"; 19 en 21.15 tiur: „Schande". TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie schilderijen en tekeningen van Han Koning; ge opend tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg). Geopend op dinsdag en donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aan vraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510—25120. Topvloer Parket n.v. (Zeestraat 57). Expositie van antieke klokken; geopend tot en met 20 fe bruari van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 16 uur. 8.11 uur; Maan op 14.21 uur; MAANDAG 8 Zon op 8.10 uur; Maan op 15.36 uur; SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsons plein) 20.15 uur: Seth Gaaikema „Tien millloen geboden”. MUZIEK De Waag (hoek Damstraat-Spaame), 20.30 U.: Mexicaanse gitarist Geoffry Goodridge. Teylers Museum (Spaame 16). Zondag 15.00 u.: Vocale Quintet Gezualdo dl Venoza met Bob v. Asperen, claveclmbel. Raadhuis (Bloemendaalseweg, Overveen). Maandag 20.00 uur: Het Nederlandse Blazersen semble. MAANSTANDEN Volle maan Laatste kwartier Nieuwe maan HOOG EN LAAG WATER TE IJMUIDEN ZONDAG 7 FEBRUARI Hoog water 1.49 uur en 14.12 uur Laag water 9.45 uur en 22.17 uur MAANDAG 8 FEBRUARI Hoog water 2.43 uur en 15.01 uur Laag water 10.44 uur en 23.07 uur Blankevoort; keramiek; Saul Belem, Ploos van Amstel en Willem Snitker, schilderijen etc. Tot en met 8 februari Kunst Zij Ons Doel. Expositie- werk van Haarlemse kunstenaars. Tot en met 8 februari Geopend dag. 10-17 u. Zondag 13-17 u. Museum Kunstcentrum De Ark (Nieuw Hei ligland 1 rd.) Bezichtiging van de gebrandschil derde ramen uit 1602. Dagelijks behalve dinsdag van 10 tot 20 uur Woensdag lm. maandag 20-23 uur klassiek grammofoonplatenprogramma. Galerie-T (Bakenessergracht 67). Diverse Ne derlandse en buitenlandse grafieken. Tot en met 5 februari. Geopend dagelijks van 14-17 uur. Zondag 14-18 uur. Gemeentehuis Bloemendaal tBloemendaalse- weg 158). Expositie edelstenen, juwelen, mine ralen en schilderijen van Jacques de Wit. Dage lijks geopend van 14.00 tot 17.00 uur ook zon dags. Tot en met 17 februari Stichting Cultureel en Creatief Centrum (N1J- verheidsweg 5, Heemstede). Expositie schilde rijen Mark Mewhinney Sullivan vr. 19-23 u., za. en zo. 14-17 u. en 19-2. u. Tot en met 28 februari. Het Oude Slot (Ir. Lelylaan 6, Heemstede). Tentoonstelling kleur-etsen van Sjoerd Bakker. Geopend maandag tot en met vrijdag 9-12.30 en 13.30-17.30 uur. Tot en met 19 februari. Galerie Blokker (Brnnsteeweg 4a, Heemstede). Permanente exposlti. handgeweven wandkleden van Bodil Blokker-Veggerby. Expositie Maaike van Huizen. Geappliceerde en geborduurde wandkleden. Tot en met 6 maart. Geopend dinsdag t.m. zaterdag 9-17.45 uur. Sociëteit Duvsterghast (Boulevard Paulus Loot la Zandvoort). Tet,toonstelling van fotografische werken van Hans Joachim Böhme. Za. en zo van 14-16 uur. Tot en met 14 februari. motregen motregen motregen beh. bew. motregen motregen geh. bew. motregij motregen geh. bew. zw. bew. geh. bew. onbew. geh. bew. geh. bew. onbew. geh. bew. geh. bew. onbew. onbew. half bew. mist zw. bew. licht bew. onbew. windstil motregen o geh. bew. ono onbew. windstil licht bew. zw licht bew. windstil geh. bew. z onbew. nnw onbew. windstil ono ono wnw nw o DEN HAAG. Geslaagd voor examen middelbaar archiefambtenaar S. Rolle, IJmuiden. BIOSCOPEN City Theater, zaterdag 20 uur, zondag 20 uur en maandag 20 uur: „Irma la douce”; zondag 14.30 uur: „De twee gladiatoren”. Stadsschouwburg zaterdag 20 uur en zondag 20 uur: Helden sterven jong"; zondag 14.30 uur: „De avonturene van Huckleberry Finn”. TONEEL Stadsschouwburg maandag 20 uur: de Neder landse Comedie met „Wachten op Godot” (van Samuel Beckett) voor Velser Kunstkring. KOPENHAGEN. Berichten uit Deen se bron maakten gisteren melding van een geheime opdracht voor prins Henrik van Denemarken die op verzoek van de Ame rikaanse vice-president Spiro Agnew con tact zal opnemen met de Noordvietname- se regering. De Amerikaanse regering heeft prins Henrik, getrouwd met de Deense prinses Margarethe gevraagd om medewerking tot het oplossen van het probleem van de gevangen piloten in Noord-Vietnam. 17-110 <357<9-fr' EH VERMOORD ,ZEG JE"? HOE BEDOEL JE? /S HJJ VAN TRAP GEDUWD? OCH, JE BENT TOTAAL OVERSTUUR M'N KIND. EN DAT IS OOK WEL BEGRVJPELVJKKOM MEE IK ZAL /ETS KALMERENDE GEVEN

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 10