AANVAL OP LAOS KAN m EEN MAAND DUREN Schietpartij Belfast Aardschokken treffen Italiaans stadje „Kneusjesvlucht” Apollo nadert einde VAN DAG TOT DAG commentaar op actuele zaken 1 Kiesrecht voor Zwitserse vrouwen achtergrond Groeiende onrust in Italië Onstuitbare oorlogsbrand Militairen van V S’ „defensief ingesteld” Zeker 3 gewonden Achttien doden in Tuscania Nobelprijs voor vrede Brandt voorgesteld als kandidaat 1 MAANDAG 8 FEBRUARI 1971 3 Militaire cijfers „Afgelast” Lichte tanks BS» (Van onze ruimtevaartmedewerker) HOUSTON De maanreizigers Shepard, Mitchell en Roosa zijn sinds gisterochtend vroeg op terugreis naar de aarde die zij met steeds toe nemende snelheid naderen. „Dik tevreden”, zoals Shepard zei, ondanks vele moeilijkheden en de teleurstelling dat het verste doel van de tweede maanlanding niet is bereikt. Uitermate voldaan zijn ook de geleerden die met spanning wachten op het meegebrachte maanmateriaal. Niet on tevreden is ook de vluchtleiding die zich er echter van bewust is dat door een reeks van onwaarschijnlijk veel storingen en mankementen deze kneusjesvlucht niet in staat zal zijn het door de rampvlucht van de Apollo-13 geschokte vertrouwen in het Apollo-project ten volle te her stellen. Minister Rogers zou in maart Zuid-Amerika bezoeken Zwoegen Stemming goed Harde woorden V ertrek «WVWVVWWMWWMWWMVWMWWIAAfWWWVtl kAAAAAAAAAAAAAAAAAAA/WMAAMAAAAAAAAAAAMVWV volg van de geringe aantrekkings kracht. bodja zijn in totaal volgens Ameri kaanse en Zuidvietnamese gegevens meer dan twee miljoen man geregelde troepen en guerrillastrijders op de been. Van hen staan er circa 650.000 aan communistische kant. Bij Newre, aan de grens tussen 4e Ier se Republiek en Noord-Ierland, is gister avond een douanekantoor in de lucht ge vlogen. Twee mannen, vermoedelijk le den van de IRA, het clandestiene Ierse Republikeinse Leger”, dwongen de doua nebeambten het gebouw te verlaten voor dat zij het opbliezen. (Vervolg van pagina 1) SAIGON (Reuter, AFP en DPA) De Amerikaanse legerleiding in Zuid- Vietnam heeft vandaag verklaard, dat de Zuidvietnamese invasiestrijd- macht verzekerd kan zijn van Amerikaanse artilleriesteun. Uit militaire bronnen in Saigon verluidt, dat 20.000 Zuidvietnamese militairen aan de inval in Laos deelnemen. Het Zuidvietnamese offensief zou tien dagen a één maand kunnen duren. BONN (DPA). De Westduitse bonds kanselier, Willy Brandt, is door zijn tot de FDP behorende staatssecretaris van wetenschappen, mevr. Hildegard Hamm Brücher, voorgesteld als kandidaat voor de dit jaar toe te kennen Nobelprijs voor de vrede. noopten, werd de maanreizigers te veel op enkele tientallen meters af stand van de ongeveer honderd meter hoge bovenrand. Zwaar hijgend in hun helmen en van tijd tot tijd ken nelijk vermoeid wat krachtige termen de wereldruimte inslingerend, moes ten zij bij een zoveelste ingelaste rustperiode leunend tegen een formi dabel rotsblok de opdracht van Hous ton verwerken om onverwijld naar de maanlander Antares terug te keren. BELFAST (AFP) Vanmorgen vroeg heeft zich in de rooms-katholieke wijk „Fails Road” in Belfast een schietpartij voorgedaan. Daarbij werden een Britse soldaat en zeker twee burgers gewond. In de vier landen van Indochina Noord- en Zuid-Vietnam, Laos en Cam- Het is niet uitgesloten dat er misschien wel tien mensen zijn gedood omdat een aantal incidenten zich aan waarneming hebben onttrokken. Het behoort tot de merkwaardige Ierse gebruiken dat omge komen opstandelingen vaak snel van het slagveld worden weggehaald en in het ge heim begraven. Na de uitbarstingen, die tot diep in de zaterdagnacht voort duurden, bleef het gisteren rustig. Op het ogenblik heeft de nu al ruim twee jaar woedende strijd in Belfast en London derry zich toegespitst tot een steeds fel lere confrontatie tussen de Britse troepen en de sluipschutters van de afgesplitste en links gerichte groep van het ondergrond se Ierse vrijheidsleger. Deze groep noemt zich de „Voorlopige Raad van de IRA” (Irish Republican Army), die zijn men sen in katholieke wijken heeft genesteld. NEW YORK (AFP) Het Amerikaanse blad „Newsweek” meldt dat de Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken, Rogers, besloten heeft in maart een reis van twee weken door Zuid-Amerika te maken. In een brief aan het Nobel-comité van het Noorse parlement schrijft mevrouw HammBrücher, dat Brandt een „histo risch waardevolle bijdrage heeft geleverd aan het veiligstellen van de vrede in Europa en de wereld”. Haar voorstel wordt door „talloze vrouwen” in de Bondsrepu bliek gesteund”. Precies volgens het aan de om standigheden aangepaste schema ont brandde om 19.48 uur zaterdagavond de stijgmotor van de Antares die ze ven minuten en ruim tien seconden bleef werken. Daardoor werd een baan bereikt van 17 tot 96% kilome ter hoogte. Roosa had de baan van de Kitty-Hawk aangepast aan die van de Antares en zonder andere proble men dan een gestoorde communica tie met Houston slaagde de koppe- lingsmanoeuvre om 21.36 uur. Na het overbrengen van het mate riaal en de films en het overstappen van Shepard en Mitchell van de An tares naar de Kitty-Hawk werd 23.48 uur zegt de „Los Angeles Times” dat het voorgenomen offensief tegen het aanvoer- systeem van de communisten in het zui den van Laos is afgelast. Zuidvietnamese troepen hadden volgens dat bericht begin vorige week Laos moe ten binnentrekken. Op het laatste ogen blik had men echter het plan laten va ren „omdat het politiek en diplomatiek te riskant zou zijn”. De sterkte van de tegenstanders is vol gens Amerikaanse en Zuidvietnamese in lichtingendiensten moeilijk te controle ren. Aangenomen wordt dat er in Laos ongeveer 50.000 militairen uit Noord-Viet- nam strijden, naast 15.000 leden van de Pathet Lao, die met lichte tanks van Rus sische makelijk zijn uitgerust. Van de Noordvietnamezen zouden er 25.000 in het zuiden opereren. Niettemin: de start van de maan af, de koppeling, de ontkoppeling en het verlaten van de maanbaan voor de tocht naar de aarde verliepen pri ma. En de wetenschappelijke resul taten overtreffen die van beide voor gaande landingen tezamen waar schijnlijk aanzienlijk. De zaterdagochtend om 9.18 uur Nederlandse tijd begonnen tweede maanwandeling heeft ruim 4% uur geduurd. Het was de langdurigste ac tiviteit in de ruimte buiten het ruim tevaartuig in de gehele geschiedenis van de ruimtevaart. Shepard en Mit chell ploeterden al die uren met hun karretje door dikke lagen maanstof over een ruig met stenen en krater- tjes bezaaid maanlandschap waarbij zij in totaal 3% kilometer af legden. Onderweg en bij de Cone-krater, het doel van de tocht, hielden zij zich met wetenschappelijke experimenten be zig, het verzamelen van maanmate riaal tot een totaal van 54,4 kg, het nemen van foto’s, het graven van een greppeltje, grondboringen, etc. Dit alles kostte door het uitermate moeilijke terrein meer tijd en ener gie dan was voorzien. Daarbij kwam dat zij bij de Cone-krater gekomen, een geschikte plaats moesten zoeken om de rand te beklimmen omdat dit bij het voorgenomen punt te moeilijk bleek. Het beklimmen zelf, langs een helling van dikwijls één op twee tus sen rotsen die telkens tot omwegen in. Van de zevenduizend inwoners werden er 4.000 dakloos. Tuscania was een belangrijke stad in de tijd der Etrusken. Het bezit behalve herinneringen aan deze Etruskentijd, waarvan het hoogtepunt hier in de 3e en 4e eeuw voor Christus lag, ook nog twee belangrijke middeleeuwse kerken: de San Pietro stamt uit de 13e eeuw, de Santa Maria Maggiore stamt uit het eind van de 12e eeuw. Beide kerken werden door de aardbeving beschadigd. Experts van het staatsinstituut voor de schone kunsten hebben laten weten dat de schade aan de gebouwen niet onher stelbaar is. Dit geldt ook voor de binnenstad. Het dramatische aan dergelijke gebeurtenis sen in Italië is echter voornamelijk dat door de rampzalige manier waarop de bureaucratie er functioneert de slachtof fers die hun huizen zijn kwijtgeraakt, tot het einde hunner dagen op herstel van hun woning moeten wachten. Het vulkanische gebied waarin Tusca nia ligt, is wat grondgesteldheid betreft nog betrekkelijk jong. Experts wijden de aardbeving, die enkele duizenden meters recht onder het stadje ontstond, aan een verschuiving van enige onstabiele aardla gen. Sinds mensenheugenis hebben zich schokken van dergelijke omvang in deze streek nooit eerder voorgedaan. Volgens een Amerikaanse militaire be kendmaking in Saigon zijn de Ameri kaanse strijdkrachten in het noorden van Zuid-Vietnam „weliswaar paraat, maar defensief ingesteld.” Het hoofd van de delegatie van het Zuidvietnamese Bevrijdingsfront bij de Parijse vredesbesprekingen over Vietnam, had zaterdag in een telegram aan een Canadese vrouwenorganisatie meegedeeld dat „tienduizenden Amerikaanse, Zuid vietnamese en Thailandse soldaten Laos zijn binnengevallen met steun van de Amerikaanse luchtmacht” Amerikaanse en Zuidvietnamese mili taire woordvoerders ontkenden ook gis teren nog, dat er van de circa 30.000 sol daten die klaar staan aan de grens tussen Laos en Zuid-Vietnam, eenheden het buurland waren binnengetrokken. In een bericht van zijn correspondent in Saigon De onvermijdelijke gecompliceerd heid van het gehele Apollosysteem maakt, dat elk van deze mankemen ten en incidenten fatale consequen ties had kunnen hebben. Per slot van rekening is het ook een miniem klein foutje geweest bij de grondcontrole, dat uiteindelijk tot de bijna fatale schipbreuk in de ruimte van de Apol- lo-13 heeft geleid. De basis voor een soortgelijk of erger ongeluk bleek tij dens de vlucht van de Apollo-14 in meervoud te zijn gelegd. Hierover zullen ongetwijfeld nog harde woorden vallen binnen de uit dunnende en toch al in mineurstem ming verkerende NASA-gelederen. ROME. Italië werd het afgelopen weekeinde opnieuw opgeschrikt door roerige betogingen en anti-betogingen die hun oorsprong vonden in de strijd om de vraag of Reggio di Calabria hoofdstad van de zuidelijkste provincie zal worden. In het weekeinde was het in het gehele land onrustig. In de grote steden werden protestoptochten gehouden tegen een aan slag van neo-fascisten op de betogers in Catanzaro. De vakbonden hadden een sta king van twee uur uitgesehreven, waaraan in het algemeen gehoor werd gegeven. Het centrum van de betogingen lag de laatste dagen in Rome. Ze werd georganiseerd door de zogenaamde bui tenparlementaire oppositie. Aan de betogingen namen Maoïsten deel en ook de leiders van de linkse „manifesto-groep”. Tijdens deze betogin gen kwam het tot handgemeen met ultra rechtse groeperingen. De linksen gooiden Molotov-coktails in het gebouw van de Banca d’America e d’Italia en in het hoofdkwartier van de Gulf. Ook de poli tie werd met Molotov-cocktails bekogeld. In regeringskringen neemt men de ont wikkelingen hoogst ernstig. Het liberale landelijke dagblad „II Stampa” schrijft in een hoofdartike^dat de handgranaten in Catanzaro anders dan de rest van de betogingen geen ander doel hadden dan mensen te doden. Er hadden meer men sen kunnen sterven dan op de Piazza Fontana in Milaan aldus het blad, daar bij herinnerend aan de bomaanslagen in de winter '69 die toen het hoogtepunt vormden van de periode van hevige ar beidsonrust. Het is onwaarschijnlijk dat evacuatie heeft plaatsgehad, terwijl het zeer waar schijnlijk moet worden geacht dat de stellingen van ,.de vijand” zich juist in de nederzettingen van de burgerbevol king verschuilen. Over dat probleem maakt men zich noch in Saigon, noch bij de Amerikaanse legerleiding zorgen. De eerste zorg geldt een zo radikaal móge lijke bombardementsactie, die over een breed patroon uitwaaiert tot zuivering van het gebied waarover de aanvoerwe- gen van de Noordvietnamezen lopen. Het is dezelfde soort actie als die indertijd te gen Cambodja is ondernomen en die, toen zij begon, „slechts enkele weken zou du ren”. Het resultaat van die actie tegen Cambodja laat intussen nog steeds op zich wachten, al waren in dat geval ook Amerikaanse tankeenheden en grondtroe pen in het spel. Het sprookje van een snelle beëindiging van de oorlog in Indochina is door deze nieuwe actie nog ongeloofwaardiger ge worden. Alles wijst erop dat ook in Laos een permanent front in oprichting is. dat een vleugel moet vormen bij de omsin geling van Noord-Vietnam De status van de landen die na de Franse nederlaag in Indochina en door de Geneefse akkoor den ontstonden, is door de voortschrij dende oorlog uitgewist. De vraag is nu nog slechts, hoe lang deze ontwikkeling zich kan voortzetten zonder dat China zich verplicht acht met troepen en materieel aan de zijde van Noord-Vietnam het oorlogsterrein te be treden. Er zijn geruchten dat de V.S. zich voorbereiden op het gebruik van tacti sche atoomwapenen in Indochina, een mogelijkheid die volkomen zou passen in de manier van oorlogvoering omdat het uitgangspunt immers duidelijk een zo groot mogelijke vernietiging binnen een beperkt gebied is. Als het zover zou komen, kan moeilijk worden verwacht dat een grote oorlog” nog langer zou uitblijven. De afkeer in de V.S. van het gebruik van atoomwapenen in Indochina lijkt minder groot dan men zou denken, omdat velen van dit paarde- middel een definitieve militaire zege en een krachtdadig besluit van de oorlog verwachten. Een groot deel van de kri tiek op de Vietnamese oorlog van de be volking in de V.S. steunt op de vrees dat nog duizenden Amerikaanse jongens zul len omkomen. Atoombommen zouden die vrees kunnen wegnemen. De enigszins merkwaardige zekerheid dat China te eeuwigen dage toeschouwer zal blijven, speelt daarin eveneens mee, evenals het vertrouwen dat de Sovjet-Unie met drei gementen zal weten te voorkomen dat China in de Indochinese oorlog ingrijpt. In hoeverre hier misrekeningen plaats hebben, zal pas blijken als het te laat is. (Van onze redacteur in Rome) ROME. Twee aardschokken hebben zaterdagavond het historische centrum van Tuscania op 90 kilometer ten noor den van Rome, onbewoonbaar gemaakt. Achttien bewoners kwamen door de schokken om het leven. Een aantal do den viel in het plaatselijke ziekenhuis. Hier stortte door de aardbeving het dak Toch kon de teleurstelling van het einddoel niet te hebben bereikt en geen blik in de krater te hebben kun nen werpen de stemming van de wan delaars niet drukken. Ze babbelden in opdracht van Houston gezellig verder en maakten grapjes. Shepard sloeg twee meegesmokkelde golfballetjes met een formidabele klap van zijn bodemschepje over de luchtledige maan. Hij kon niet zien waar ze neer kwamen, zo ver vlogen ze weg als ge- Onze redacteur in Londen tekent hier bij aan: Bij herhaaldelijke botsingen in de afgelopen week werden zeker vier per sonen gedood met inbegrip van de eerste Britse soldaat die in Noord-Ierland is ge sneuveld. De andere slachtoffers waren burgers, onder wie twee extremistische figuren. Zij vielen onder het vuur van militairen die zich in een hinderlaag be vonden. Het vierde slachtoffer werd op geblazen door een bom, die te vroeg af ging. Het was allemaal te lang geweest. De verdere beklimming zou teveel energie vragen en men maakte zich toch wel enigszins bezorgd over het kleine lek dat in het ruimtepak van Mitchell was ontstaan tijdens de eer ste maanwandeling. Mitchell maakte bovendien tijdens de tweede maan wandeling een val en moest door Shepard weer op de been worden ge holpen. ruimtevaartuig uit de baan om de maan in de beoogde baan naar de aarde werd geduwd. Eenmaal in die baan gekomen, kregen de maanreizi gers toestemming van Houston om enkele proeven uit te stellen of te la ten vervallen en om te gaan slapen. De rerugreis na dagen vol span ning en emoties was aanvaard. Mor genavond om enkele minuten over tien moet de capsule landen in de Stille Oceaan ten zuiden van het ei land Samoa. De opgetreden moeilijkheden tij dens de vlucht die alle hadden kun nen leiden tot voortijdige beëindiging of rampzalige ontwikkelingen, betrof fen onder meer de koppeling tussen Antares en Kitty-Hawk bij het begin van de vlucht, lekkende ventielen in het moederschip op de heenreis, fou tieve spanning op een van de Anta- resbatterijen, het herhaalde malen uitvallen van de radioverbindingen en televisiebeelden, het af en toe ge brekkig werken van de andere com municatiemiddelen voor het oversei nen van meetgegevens, de rommel in de capsule door daarin ten onrechte achtergebleven zaken, een lek in het ruimtekostuum van Mitchell, het af scheuren van een deel van het plat form waarvan de Antares weer van de maan startte, zodat deze versierd werd met een gevaarlijke franje, etc. etc. Een ongenoemd aantal Zuidvietnamese militaire eenheden is het onafhankelijke en soevereine koninkrijk Laos binnen gevallen, waarmee de Indochinese oorlog een zodanige uitbreiding heeft ondergaan dat nagenoeg het gehele voormalige Frans Indochina toneel van de strijd is gewor den. De Amerikaanse medewerking aan deze invasie, beperkt door het lastige Ameri kaanse Congres, bestaat uit luchtsteun en hulp door middel van vér-dragende ar tillerie. Tevens worden Zuidvietnamese troepen door Amerikaanse helikopters en vliegtuigen vervoerd. Naar de letter wordt op deze wijze het verbod van het Amerikaanse Congres om Amerikaanse grondtroepen buiten Zuid-Vietnam te ge bruiken, nageleefd. De activiteit van de Amerikaanse militaire macht in Indochi na ligt dus voornamelijk op het gebied van de lucht- en grondbombardementen, een activiteit waarin het Amerikaanse leger in dit deel van de wereld zich een grote routine heeft verworven. Men kan zeggen dat de V.S. zich nu in nagenoeg geheel Indochina bezighouden met vernie tigingsacties op grote schaal en weinig of geen individuele militairen van het grondleger riskeren. De verliescijfers van Amerikaanse soldaten zullen daarom door deze nieuwe uitbreiding van de oorlog weinig of helemaal niet stijgen. Aangezien de actie op Laotiaans grond gebied gericht is tegen concentraties en stellingen van de Noordvietnamése troe pen, krijgt zij het aspect van een zuive- ringsexpeditie waarbij het Laotiaanse le ger buiten spel blijft. De Laotiaanse re gering heeft niet om deze actie verzocht, ofschoon zij veel moeite heeft met het bedwingen van de op haar grondgebied opererende Pathet Lao en Noordvietna- mese infiltranten. De inval in Laos is niet, zoals indertijd die in Cambodja, voorafgegaan door een regeringswisseling in dit land en een ver vanging van de „neutrale” regering door een pro-Amerikaans, militant anti-com- munistisch bewind. Misschien komt dat nog. Een f^it is het dat de soevereiniteit van Laos met de achteloosheid van de sterkste is genegeerd. De Zuidvietnamese regering gaat in haar bekendmaking van de inval luchtig over dit onderwerp heen. Zij zegt dat zij zich niet in de binnenland se aangelegenheden van Laos wil mengen en „hoegenaamd geen” gebiedsaanspra- ken wil doen gelden. Intussen legt zij zonder enig gewetensbezwaar het Lao tiaanse grondgebied open voor de ont zagwekkende mokerslagen van de Ameri kaanse luchtmacht en artillerie, die neer komen op een gebied waar een versprei de burgerbevolking leeft in dorpen en kleine provincieplaatsen. Over het lot van deze burgerbevolking is niets bekend. BERN. (DPA) De Zwitserse man nen hebben gisteren bij volksstemming besloten hun politieke rechten met de vrouwen te delen. Met grote meerder heid hebben zij zich ervoor uitgesproken dat hun medeburgeressen het actieve en passieve kiesrecht voor het parlement krijgen. Op 1 februari 1959 is ook over deze kwestie gestemd. Toen werd de vrou wen met 655.000 tegen 324.000 stemmen de toegang tot het parlement in Bern nog ontzegd. De regering, alle partijen, de kerken en talrijke organisaties hebben er de laatste tijd bij de mannen op aangedron gen de hand over het hart te strijken. Wat de gemeenten en de kantons be treft is de zaak nog niet overal rond. Volledig ontzegd wordt de vrouw de politieke gelijkberechtiging in gemeente lijke en kantonale aangelegenheden nog in de kantons Schaffhausen, Aargau, Uri. Zug, Schwyz, St. Gallen en Appenzell. Volledig actief en passief kiesrecht heb ben de Zwitserse vrouwen nu ook in ge meentelijke en kantonale zaken in de kantons Genève, Waadt, Neuenburg, Tes- sino, Wallis, Luzern, Zürich en de beide half-kantons Bazel-stad en Bazel-land. De voormalige Amerikaanse marine basis Che Sarih wordt door militairen hersteld. Grote helikopters voeren zwaar materieel aan. Vanuit deze ba sis in het uiterste noorden van Zuid- Vietnam krijgen Zuidvietnamese troe pen die vandaag Laos zijn binnenge trokken steun van Amerikaanse ar tillerie. Bij de Antares teruggekomen, wer den nog bodemmonsters genomen op de plaats waar de vuurstraal van de dalingsraket de maan had ver schroeid. Het verstouwen van al het meege brachte maanmateriaal en het t werpen van overtollig geworden uit rustingsstukken tot een waarde van om weer ontkoppeld aan het einde van de 33ste omwenteling om de maan van de Apollo. De overtollig geworden Antares werd later naar de maan gestuurd om er om 01.47 uur. in de nacht van zaterdag op zondag te pletter te slaan op vijftig kilome ter van de landingsplaats en 125 kilo meter van de plaats waar indertijd de Apollo-12 landde. De seismome ters op die landingsplaatsen gingen als gekken te keer, zo meldde Hous ton. De inslag is niet visueel waarge nomen. Om 2.38 uur in die nacht werd aan de achterzijde van de maan een vuurstoot met de hoofdmotor van de Apollo gegeven waardoor de snelheid aanzienlijk werd vergroot en het Zuid-Vietnam heeft zelf 875.000 man onder de wapenen, van wie 385.000 man in het leger, 28.000 bij de marine. 32 000 man bij de luchtmacht plus 252.000 bij de regionale strijdkrachten en 178.000 volksmilitie. Daarnaast telt de Zuidviet namese politie 215.000 man, terwijl de burgerwacht in totaal 3.219.000 man om vat. Wat legersterkte betreft komt Zuid- Vietnam direct na de Chinese Volks republiek. In Zuid-Vietnam bevinden zich 335.000 Amerikaanse militairen, ongeveer 50.000 Zuidkoreanen, 8000 Australiërs en 12 000 militairen uit Thailand. Tegenover deze troepen staan in Zuid- Vietnam circa 240.000 militairen, gesteund door de 300.000 man gekegelde troepen van Noord-Vietnam, die nog direct bij het conflict zijn betrokken. In Cambodja omvat het regeringsle ger 160.000 man. De sterkte van de te genstanders Vietcongguerrilla’s, Noord vietnamezen en aanhangers van bet afge zette staatshoofd prins Norodom Siha- noek wordt geschat op 50.000 man. Het koninklijke leger van Laos telt 65.000 man, uitgerust met Amerikaanse wapens, waaronder lichte tanks. De lucht macht beschikt over vijfenzestig ge- vechtstoestellen, twintig vrachtvliegtui gen en vijftien helikopters. Voorts zijn er paramilitaire organisaties met in to taal 40.000 leden. weg- rustingsstukken tot een waarde enige miljoenen, vergden evenals alle operaties van deze vlucht meer tijd dan was geprogrammeerd. Maar na dien konden de maanreizigers toch nog wat gaan rusten voordat ze aan de volgende kritieke fase begonnen.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 3