Michels: SCHOTTEN HADDEN 20 RINUS ISRAEL GAF DE MINUTEN OVERWICHT AANVAL WEINIG KANS CELTICS NIEUWE TAKTIEK KON FEIJENOORD NIET VERONTRUSTEN I Fens verliest niet meer snel topvorm Pokkenprik goed voor reisje naar Israel Helmut Haller durfde niet naar Twente nooddad mor qpo „Celtic is net zo’n ploeg als Arsenal maar als je denkt dat je dat gemak kelijk kunt oplossen dan word je ge pakt. Ik heb dat ook in Londen in die uitwedstrijd tegen Arsenal meege maakt. Naast de fouten lukt het na melijk ook wel eens. Dat is het grote gevaar. Zoals toen gebeurde tegen Arsenal, dat kan ons nu ook tegen Celtic weer overkomen". op eerste met Geus Akerendam o Lacroix vervangt De Wit in Oranje na gelijke spel tegen Dinamo Schnellin ger toch in selectieploeg o d ep a a|i On Van Dooyeweerd 23 Oiiu PDQ 0 t1 ii Sijffllï ’’WOOD *“2OO0DO WOENSDAG 10 FEBRUARI 1971 M J 20DflWD Negatief C.-Ak» ójfjg 7glU »-s,v.¥. 8 Q *““•10 ^M108D0D_ m» «ooi ia n n n r» r- Beslist ■9 (Van onze sportredactie) AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAMVVVU¥IAAA4<>WVW«MWtA«WVVVVVV\AAJVVVIAAMVWMM*AAAAAAéMVWVWVIAA*WVVVWV«AAA*WWU%A^ ’*R*M**MW,***'****'******t*****MW*^fVWVMW*ft*Mn««<R«Wm«RfW»iH^^ (Van onze sportredactie) MARC SERNé FRANKFORT. Helmut Schön. „Een figuur als Van Londen zullen we niet vlug meer vinden, maar ik bewon der Boiten toch wel om zijn inzet, zijn moed en zijn kordaatheid. Het lijkt wel of de spelers uit het noorden eerst even tijd nodig hebben om zich aan te pas sen.” 3 1 3 3 1 1 1 3 3 1 1 3 2 ENSCHEDE. Helmut HaUer, de in de laatste dagen zo veel besproken spiel- macher van Juventus, is teleurgesteld en tegelijk verbitterd. Teleurgesteld over de houding van het Twentse publiek bij de eerste confrontatie tussen Juventus en FC Twente in Turijn, verbitterd vooral over de negatieve manier waarop de laatste anderhalve week in Nederland over hem en zijn club is geschreven. „H Biondo” voelt zich bovendien bedreigd, nadat Ita liaanse kranten hebben geschreven, dat Haller bij de return in Enschede (volgen de week woensdag) binnen vijf minuten een ziekenhuis zal worden ingeschopt. Toen „La Stampa” Haller eind vorige week nog eens zeer nadrukkelijk advi seerde dat hij betei thuis kon blijven, wendde de stroblonde Duitser zich tot president Agnelli met het verzoek toch maar liever in Italië achter te blijven wanneer trainer Picchi en zijn spelers naar Enschede afreizen. Een verzoek, waarop de president van Juventus afwij zend heeft beschikt en waarop Haller zelf inmiddels weer is teruggekomen. het Schotse elftal tegen België geen beste partij. Hij had (evenals enkele andere grote verdedigers) last van het zware veld. Gemmell in het natio nale elftal of Gemmell in Celtic is echter een enorm verschil. Er zijn zo veel factoren dat je je weleens af vraagt of het allemaal wel zin heeft om het allemaal te beredeneren". Eén ding was Michels echter niet ontgaan. „Die toeschouwers hier kun nen de spelers op een vreselijke ma nier opjutten. Het is ongelooflijk wat een kabaal ze hier kunnen produce ren. In feite hebben ze ook vanavond weer met twaalf man gespeeld. Dat maakt die 1-1 prestatie van Feijenoord er nog maar indrukwekkender op” Het ligt niet in de bedoeling van Michels om nog voor een tweede keer naar Glasgow te komen. Het was wervelende dribbelaar Jimmy zelf die echter het eerste kwartier naast de vaak bijzonder fraai uitgevoerde ac ties ook de nodige vraagtekens op de grasmat van het met 60.000 toeschouwers gevulde Hampden Park achterliet. John stone zocht in die periode herhaaldelijk de vleugel op. Happel: „Er was af gespro ken dat als Johnstone op het middenveld zou spelen, hij gedekt zou worden door Wim Jansen. Als hij uit zou wijken naar de vleugel, dan zou Dick Schneider die taak moeten overnemen.” Dit laatste gebeurde niet goed en leid de Celtics eerste en naar later zou blij ken laatste wapengekletter in. Schneider had de grootste moeite om Johnstone reglementair te stoppen. Toen hij het Schotse troetelkind na nrecies 21 minuten de Westduitse bondscoach, heeft de voor AC Milan uitkomende verdediger Karl Heinz Schnellinger alsnog opgenomen in zijn se- lectiegroep voor de wedstrijd tegen Alba nië, die 17 februari in Tirana voor het toernooi om het Europese voetbalkam pioenschap wordt gespeeld. Algemeen wekte het aanvankelijk be vreemding, dat de hoog-blonde Duitser, die in de Italiaanse competitie voortref felijke wedstrijden speelt en 46 maal in het Westduitse elftal werd opgesteld, niet door Schön was uitverkoren. Van de 20 spelers, die de coach heeft geselecteerd behoorden er vijftien tot de Westduitse afvaardiging naar het wereldkampioen schap in Mexico. De Vroet zal zijn volledige selectie (zes tien man) in Israel overigens hard nodig hebben, omdat daar binnen een tijdsbe stek van 24 uur twee wedstrijden ge- Heet Mcneill Cruyff al eens zien voet ballen? Mcneill: „Nëe, ik heb wel veel over hem gehoord. Ik heb hem wel eens op de televisie gezien.” Dat is dan erg jammer voor Celtic want Mcneill moet tegen Ajax beslist de neiging onderdruk ken (zoals hij tegen Feijenoord en ook tegen AC Milan een keer deed waardoor Prati in de gelegenheid werd gesteld om Celtic met 0-1 te elimineren in de Europa- cup)om in het strafschopgebied te gaan pingelen. AC Milan-coach Nereo Rocco merkte voor die bewuste wedstrijd al op: „Eén foutje van Mcneill en het is ge beurd.” Slimme Michels zal het ongetwij feld ook niet ontgaan zijn dat Mcneill zonder meer een zwakke steen vormt in een defensie waarvan de kwaliteiten door Ernst Happel als „toch niet erg sterk” worden gekwalificeerd. brengen uiteraard risico’s met zich mee. Maar doordat Celtic hier met het aanvallende spel op de een of andere manier voortdurend onder druk houdt is het moeilijk om die risico’s uit te buiten". Ook Williams maakte geen solide in druk. Michels: „Dat kan een volgen de wedstrijd weer anders zijn. Ik heb Treytel ook wel eens slechtere wed strijden zien keepen dan vanavond. De omstandigheden verschillen ook vaak. Gemmell speelde in Luik met duel dat ons losmaakte van de staart van de ranglijst. Dat is zondag wel ge beurd doordat wij van Excelsior won nen. Als we nu nog Holland Sport kloppen over twee weken) dan kunnen we wat rustiger tegen Ajax spelen, (over drie weken). StuttgartFC Köln Twee clubs die duidelijk op eigen terrein de beste resultaten behalen. Stuttgart verloor op eigen terrein nog niet, de FC Köln kwam uitspelend nog niet verder dan 5 gelijke spelen. De keuze valt op een 1 of een 3. H erthaSchalke’04 De jonge ploeg van Schalke is de verrassing van het seizoen, maar o.i. toch nog niet in staat Hertha, dat in het Olympisch stadion van Berlijn nog geen nederlaag leed, te bedwingen Ook hier een 1 met kans op een 3 Rotweiss EssenBayern. Het sterke Bayern, dat met Borus sia MG in felle strijd om de leiding is gewikkeld, krijgt het in Essen zeer moeilijk, maar moet toch in staat wor den geacht met de winst naar huis te gaan, vooral als Muller gelegenheid krijgt uit te halen. De verwachting is een 2. Borussia Dortmund—Rotweiss Oberh. De thuisclub mag dan sterk zijn te ruggevallen, tegen het bezoekende Rotweiss moet toch winst worden be haald om de Ober lig aplaats veiliger te stellen. De verwachting gaat in de rich ting van de duidelijke 1. Eintracht FrankfurtKaiserslautern. Eintracht dat in grote zorgen zit en de gang van vele roemruchte clubs naar de Regionalliga dreigt te volgen is thuis toch niet kansloos tegen het wisselvallige en uitspelend niet sterke Kaiserslautern. Een 3 of een 1. MSV DuisburgWerder Bremen. Met Werder weet men nooit waar aan men toe is; dat ondervond zater dag Eintracht Br nog. Ook MSV speelt wisselvallig en daarom ligt de uitslag niet ver van een gelijkspel af. Een wedstrijd in ieder geval waarmee men alle kanten uit kan. Hamburger SVHannover. Hannover dat uitspelend nog niet tot een zege kwam, moet in Hamburg het loodje leggen tegen de club van Uwe Seeler. Ook een krans kreeg gisteren Verheu- vel (DCG), die de linksbuitenplaats van Vreeburg in mocht nemen. De Amster dammer speelde vooral een sterke eerste helft, maar toen de conditie mee ging spreken, viel hij terug. Hoek en Kiel, vo rig jaar al twee „sterken,” beheersten het middenveld tegen de veel tikkende, maar weinig effectief voetballende Joegoslaven. die tenslotte op 3-3 eindigden. De doel punten werden tekenend allemaal in de tweede helft gescoord. Kiel (uit een strafschop, nadat Verheuvel weg was ge duwd), Veeken (uit een vrije trap) en Abma (na een te zachte terugspeelbal) waren de makers. Voor de Joegoslaven scoorden Vrbanic, international Piric en Senzen. Stein: „Zo sterk als die man aan de bal is, is ongelofelijk. Hij is als breker van onschatbare waarde. Aanvallend vind ik hem minder. Als je ziet wat hij als aanvallende middenvelder aan de spitsen aflevert, dan is dat beduidend minder.” En Gemmel: „Hay speelde het wel clever- Van Hanegem was constant genoodzaakt tot het geven van negatieve passes. Daar bedoel ik mee: een balletje opzij, of een passje naar achteren. Het was echter niet zo dat het gevaar voor ons opleverde.” Het vormde één van de redenen waar om Stein na afloop wel een tevreden ge zocht trok. Hij noemde Feijenoord nog geroutineerder dan in Milaan. Of hij te gen Ajax ook met twee spitsen en John stone op het middenveld gaat spelen, was voor hem in dit stadium nog een duistere zaak. Wel vond hij: „Wij hebben nog vier weken de tijd om voor de wedstrijd te gen Ajax onze top te bereiken. Als ik deze wedstrijd van vanavond neem, dan ben ik zeer tevreden. Er is goed gespeeld, met inzet, en de spelers hebben aan de opdracht voldaan. Feijenoord heeft Celtic geïnspireerd. Er is met een enorme inzet gestreden. Eigenlijk zouden wij iedere week zo’n tegenstander moeten hebben. Dan zou Celtic pas goed gaan spelen.” Waarop Ajax-trainer Rinus Michels la coniek repliceerde: „Ja, dat begrijp ik. Als wij iedere week tegen Feijenoord Biedt Celtics beslist niet imponeren de verdediging voor een goed draaien de Ajax-aanval niet grote mogelijkhe den? „Die fouten die Celtic maakt Davidson (links) tikt de bal van de voet van Jansen, die gisteren de eer van het enige doelpunt aan Posthumus moest laten. zouden voetballen, dan zou Ajax niet meer te verslaan zijn.” Michels was trou wens toch in een jolige bui. Hij begon op een gegeven ogenblik zelfs Ernst Hap pel te interviewen die het allemaal wel weer geweldig vond. Te meer ook daar ook hij tevreden was over het resultaat en min of meer tot een gelijkluidende conclusie kwam als Jock Stein. Happel: „Begrijp me goed, ik heb niets tegen Haarlem. Maar het is toch wel een heel verschil of je tegen zo’n club voet balt of tegen Celtic. Je ziet het ook aan de spelers. Ze zijn veel geïnspireerder. Het resultaat zegt mij niets. Veel belang- rijker is dat de spelers het gevoel heb ben: wij hebben gelijkgespeeld tegen Cel tic. Dat is ook psychologisch belangrijk. Dat kan best eens door gaan werken in betere competitieresultaten. Dat is ook één van de belangrijkste redenen dat wij deze uitnodiging op dit moment hebben geaccepteerd.” Wat valt er verder nog over Celtic te zeggen. Dat er nog steeds van het prin cipe „de aanval is de beste verdediging wordt uitgegaan” is een duidelijke zaak. Een verdediging die met de 30-jarige Bil ly Mcneill aan het hoofd (Michels: „Stein kan ook Conelly op die plaats inzetten”) een organisator heeft die geen enkele vergelijking kan doorstaan met de klasse die een Rinus Israel etaleert. speeld moeten worden. Eén i n Tel Aviv tegen het nationale elftal en één in Jeruzalem tegen een selectieteam. He lemaal zeker van een plaats in de selec- tiegroep voor de wedstrijden tegen Rus land is een aantal spelers zeker nog niet. De Vroet: „Van sommigen denk je wel eens: is dat hem nu wel? De mogelijk heid bestaat dan ook altijd dat ik nog ander? spelers bij de selectie zal halen, als zij een versterking voor het team kun nen zijn.” De wedstrijden tegen Rusland voor plaatsing voor de Olympische Spelen ziet De Vroet als een uitdaging. „We zijn echt niet bang voor ze, maar ik geloof wel dat we in de verdediging gespeeld zullen worden. Ik ben over het optreden van het team (na de 3-3 tegen Dinamo Zagreb) toch wel tevreden. En dat zeg ik niet gauw.” ZEIST. Waar een pokkeninjectie al niet goed voor kan zijn. Daaraan immers heeft KEV-verdediger Lacroix een reisje naar Israel te danken met het Neder lands amateurelftal. De Limburger was namelijk de enige geschikte verdediger met „pokkenprik,” die De Vroet zo gauw kon vinden, toen De Wit liet weten geen prijs op een plaats in de selectie te stel len. De mogelijkheid zat erin dat de trips naar het buitenland en de trainin gen zijn maatschappelijke carrière nade lig zouden beïnvloeden. Daarom moest de amateur-coach uitzien naar een ande re verdediger en de enige snelle oplos sing bleek het selecteren van Lacroix. I WWiw 1 TbTT N AC.j sport Toch zal de bondscoach nog heel wat moeten sleutelen, met name aan die ver dediging, gisteren nog vrij duidelijk het zwakste deel van de ploeg, vooral in het centrum. Vleugelverdedigers Bisschot (SDW) en Van Pelt (Emmen) hielden de zaken wel aardig in de hand, maar na de rust lieten de centrumspelers Marijt (Noordwijk) en Lacroix (vervanger van de geblesseerde Boiten) nog wel eens ste ken vallen. Het lijkt dan ook duidelijk dat De Vroet zijn keuze op Boiten zal laten vallen, die voor de pauze on danks een blessure beter werk verzette, ten. sies overheersen en doelpunten kost bare relikwieën zijn. FoggiaNapoli. Hoewel er duidelijk standsverschil is, wijst het aantal doelpunten van de Napolitanen 15 in 17 wedstrijden niet op geweldige stootkracht. Toch wel winst voor Napoli doch een 3 is niet uitgesloten. InterBologna. Een topduel tussen twee sterke clubs, waarbij Inter in het San Siro- stadion wel de beste papieren heeft. Verrassingen zijn echter niet uitgeslo ten. GLASGOW. In plaats van zo als aanvankelijk in de bedoeling lag Henk Groot te sturen kon Rinus Michels tenslotte toch niet de verlei ding weerstaan om zelf maar eens een kijkje te gaan nemen bij Ajax’ ko mende tegenstander in de strijd om Europa-cup-I. Michels daarom gistermiddag Feijenoord kreeg al na een half uur gelegenheid om dat nog eens aan te to nen. Een vrije trap van Hasil werd door Celtic-doelman Williams niet goed ver werkt waardoor Hans Posthumus („Het gaat toch niet zo eenvoudig als bij Wage- ningen”) met een omhaal uit een scrim mage 1-1 kon scoren. Hiermee was in feite de strijd beslist. Feijenoord had het juiste (verdedigen de) antwoord gevonden op de voortdu rende Celtic-pressie die echter geen mo ment angstaanjagende vormen kon aan nemen. Natuurlijk kwamen er van beide kanten de nodige kansen. Zoals in de tweede helft toen Treytel (die een uit stekende wedstrijd keepte) bij een inzet van de opgekomen libero Mcneill schit terend redde. Ook aan de andere kant (waar een ongelofelijk hard werkende Wery, Kindvall en Posthumus door de kansen die ze schiepen, de onvolkomen heden in defensief opzicht bij Celtic nog ettelijke malen aan de kaak stelden zon der te doelpunten). Toch was het lang voor tijd al merk waardig zeker dat de wedstrijd (alhoe wel Williams een schot van Wery van achter de doellijn weggraaide) hoogst waarschijnlijk gelijk zou eindigen. Het systeemloze dominerende Schotse aanvals- spel werd vooral afbreuk gedaan door een vlekkeloos opererende Rinus Israel, waarover Jock Stein na afloop bewonde rend opmerkte: „Die man is van uitzon derlijke klasse. Hij is nog veel zekerder van zijn taak dan een Bobby Moore. Zijn feeling voor het moment waarop hij erin moet gaan, is feilloos. Zulke voetballers kun je niet maken, die worden alleen maar geboren.” Ook Van Hanegem deed echter wat er van hem verwacht mocht worden. Telkens als de Schotten naar die versnelling wilden overschakelen die wel eens lastig voor Feijenoord zou kunnen worden, manifesteerde zich het treiteren de vertragen van „de kromme”. Het is zelfs in Schotland al zo’n bekend ver schijnsel dat Stein zijn vleugelverdediger en international David Hay naar het mid denveld had getransporteerd om te red den wat er te redden viel. HILVERSUM. In Hilversum werden giste ren draverijen gehouden. De uitslagen waren: Lllian-prijs (le afdeling 2000 m, met autostart) 1. Idas (A. Niemeyer) 2.58,9 129,5; 2. Iwan Spen cer; 3. Igor M. Winn 3.70, pl 1.70 3.10 2.40. kopp 9.30, trio 409.90. Lowlna-priji (2400 meter, met autostart)1. Fleche (W. P. van de Ptjl) 3.20,4 1.23,5 2. Hea Alkestls VE; 3. Hanneke Tabr; 4. Heros. Winn 24.50, pl 3.60 1.80 1.60, kopp 55.20. Lyros-prijs (le afdeling 2000 meter, met auto- •tart): 1. Idyl Hollandia (F. Berenberg) 2.54,7 1.27,4; 2. Izegrlm; 3. Ivan Hanover. Winn 1.70, pl 1.40 2 20 2.30. kopp 8.90, trio 118.70. Amatrice-winterkamploenschap 2000 meter: 1. Ina van Hovi (mevr A Wagenaar) 2.57,9 128,1; 2. Grietje; 3. Gelukster. Winn 7.10, pl 1.80 2.70, kopp 3.20. Larina-prijs (2000 meter, met autostart): 1. Eberdlne Th (M. Bouwhuis) 2 42.5 1.21,3; 2. Fe- ny Hollandia: 3. Eronica W. Winn 9.20, pl 2 1.90 1.40, kopp 26.90, trio 428.10. Lana-prijs (2020 meter): 1. Geus Akerendam (S van Dooyeweerd) 2110,1 1.24,2; 2. Hertogin van Gelre: 3. Filter. Winn 4.50, pl 170 110 1.60, kopp 7.50. Lorrinda-prijs (2000 meter, met autostort): 1. Grande (W. Strooper) 2.49 1.24,5; 2. Horse L; 3. Hippo. Winn 8.40, pl 3 2.20 2.10, kopp 21.60, trio 188.70. Lilian-prijs (2e afdeling, 2000 meter, met auto start): 1. Ingenue (J. Verhoeve) 2.58.1 129,1; 2. Izanto; 3. Inalco Leron. Winn 3.40, pl 1.50 5.50 2.10. kopp 8.60. Leos-prljs (2420 meter): 1. Henterprise (A. de Wrede) 3.29,5 1.26,6 2. Idoono Six; 3. Hero Ma rt) ke. Winn 13, pl 2.70 3.30 1.90, kopp 16.00. trio 3157.40. Lyros-prijs (2e afdeling, 2000 meter, met auto start): 1. Ida Roodnoot (A. de Graaf) 2.57,5 1.28.8: 2. Irish Kan: 3. Izmir. Winn 4.70, pl 1.70 1.80 2.50, kopp 4.60. Totalisatoromzet: f 34S481,-. HAARLEM. De trainer van Ex celsior Bob Janse noemde Tonnie Fens de beste man van het veld in de wed strijd Excelsior-Telstar Het is opmer kelijk, dat die zelfde Tonnie Fens het vorige jaar nog met de regelmaat van de klok uit het eerste elftal van de Velsenaren werd gelaten, omdat hij na hoogtepunten met onverklaarbare dieptepunten had af te rekenen. Al eerder overkwam Fens een soort gelijke depressie. Dat was na zijn overgang van de Ajax-jeugd, van het kampioenselftal met onder anderen Johan Cruyff en Barry Hulshoff, naar de senioren. Bij Ajax heeft Tonnie Fens die overgang in feite nooit goed kunnen maken. Het jaar daarna ging hij dan ook naar de Volewijckers. Hij bleef er drie jaar, voetbalde onder Bert Jacobs en had succes. De verkoop aan Telstar was er het gevolg van. Visser de toenmalige trai ner van Telstar kwam met hem tot een accoord. Het begin bij Telstar was voorspoedig, maar daarna viel Fens terug. Jan Rab, de huidige oefenmeester van Telstar geeft als verklaring voor dit, verschijnsel dat Fens nooit echt tot de selectie heeft behoord. „Pas dit jaar kreeg hij een goede kans. De ge volgen zijn duidelijk waarneembaar. Hij zakt na een goede prestatie welis waar nog terug. Maar de dieptepunten liggen nu op een ander niveau. Ze zijn nu voldoende. Tonnie Eens (25 jaar) haalt zijn schouders op als zijn plotseling vorm- verlies ter sprake wordt gebracht. „Ik heb er geen verklaring voor. Ik weet wél, dat het meestal voorkwam in de tweede helft van de competitie. Maar oorzaken. Neen dat zou ik niet kunnen noemen.” Fens, uitvoerder in een bedrijf van zijn vader, denkt wel te weten waarom hij nu zo goed draait: „Omdat het ge hele elftal in vorm is. Telstar maakt gewoon een lekker seizoen. We won nen nog nooit een sleutelwedstrijd, een JuventusV erona. Juventus is aan zijn stand verplicht en ook om zich waar te maken tegenover ons eigen FC Twente met duidelijk verschil te winnen. LanerossiRoma. Slechts Varese overtreft Roma in ge lijke spelen. Uitspelend tegen Laneros si komt de club van Herrera o.i. tot het 12e gelijke spel. VareseCagliari. De kracht van de thuisclub is de sterke defensie. Tegen Cagliari, dat duidelijk in de lift zit, zal deze defensie toch moeten zwichten. Een 2 dus. Tonnie Fens prognoses StuttgartF.C. Köln HerthaSchalke ’04 Rotweiss EssenBayern München Borussia Dortm.Rottw. Oberh. Eintr. FrankfurtKaiserslautern MSV DuisburgWerder Bremen Hamburger S.V.Hannover Eintracht Br.Kickers Offenbach FoggiaNapoli InterBologna JuventusVerona LanerossiRoma VareseCagliari in het strafschopgebied de grond inboor de, wees de Britse arbiter Finney terecht naar de witte stip. Gemmell maakte van de formaliteit geen probleem. Het merk waardige echter was dat Johnstone na die treffer nauwelijks meer in die in het Feijenoord-verdedigingsblok zo kwetsba re vleugel te vinden was. Dat was voor namelijk het werk van Happel die al snel Wim Jansen met de definitieve opdracht belastte om Johnstone als een schaduw te volgen waardoor „de vlo” er nog een keer extra aan herinnerd werd dat ook Jock Stein hem die plaats had bedacht. Daarom merkte Ernst Happel op: „Als dat zijn enige tactische vondst was, dan kan hij dat volgens mij beter vergeten. Ik vond het geen beste beslissing van Stein. Als hij over de vleugels speelt is Celtic aanvallend veel gevaarlijker. Daar moet de club het toch wel van hebben. Verdedigend zijn ze geloof ik niet zo sterk.” (Van onze sportredactie) GLASGOW Slechts twintig mi nuten dreigde de door Celtics ma nager Jock Stein met veel tam-tam aangekondigde nieuwe tactiek Feijen oord ook inderdaad kapot te maken. Toen had Ernst Happel afdoende tegenmaatregelen genomen. Dat Steins strijdwijze ook dit keer weer grotendeels was afgestemd op zijn vedette-bij-uitstek Jimmy Johnstone, was voor de Oostenrijker geen enkel raadsel meer. Het enige probleem be stond uit het feit dat Happel niet zeker wist of Stein Johnstone op de vleugel of op het middenveld zou laten opereren. Stein koos tenslotte voor het laatste, waardoor bij Celtic In de spits slechts Lennox en Hood resteerden. arriveerde in Glasgow waar hij gisteravond in het stadion een aandachtig toeschouwer was. De strijd leverde nauwelijks verras singen voor hem op: „Ook vanavonc hebben we een wedstrijd bijgewoond die precies het voetbal laat zien hoe het hier gespeeld wordt. Het was wel een interessante wedstrijd. Celtic is net zo’n ploeg als Arsenal. Er wor den (vooral zoals wij voetbal spelen) in onze ogen veel fouten gemaakt. Eintracht Br.Kickers Offenbach. Hoewel Kickers een hardwerkend team is, zal er meer voor nodig zijn om het op eigen terrein zeer sterke Eintracht te bedwingen. Een duide lijke 1 dus. De resterende 5 wedstrijden komen uit Italië, de competitie waar defen- (Van onze sportredactie)

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 23