Noodbebouwing Venusstraat blijft Vier miljoen Op twee plaatsen bouw van woningen voor bejaarden I mensen op strand Cor Oly voor al uw AUTO - accessoires MTW Nieuwe schoolcomplex te klein Samenvoeging gemeenten in encyclopedie al feit Bestemd voor 28 echtparen Verdiende zege van Haarlem Microkorfbal directie B.W. Girodienst voor Waterpolo- programma Celstraf wegens roekeloos Mr. J. F. Wijsmuller assistent van vijftig mille op gelicht V IN DE VISHAL Woningbouw in Spaarndam-Oost Bijeenkomst van archeologen rijden 1 -**rrr JoS WOENSDAG 10 FEBRUARI 1971 5 IJMUIDER COURANT UITGEVERIJ: „PLANK MISGESLAGEN WE ZULLEN FOUT HERSTELLEN” Zomer 1970: Vijftig Arnhemmers bekeurd Spanjaard gebouwd langs de Alk- maarseweg op de hoek van het Hil- bersplein, waar 20 huizen in aanbouw zijn; alsmede aan de Bergerslaan op de hoek met de Moerdijkstraat, waar acht woningen verrijzen. Exclusieve couture F Kort IJmondnieuws Expositie edelstenen verlengd i <i Ui p (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Hopelijk nog vóór de bouwvakvakantie, doch in elk ge val daaromtrent, zullen in deze ge meente 28 bejaardenwoningen in ge bruik genomen kunnen worden door evenveel bejaarde echtparen. De hui zen worden onder auspiciën van de Woningbouwvereniging „St. Willi brordus” door aannemingsbedrijf FF7 1 a ADVERTENTIE :-x-x^xxx^xxv: Breestraat 108 Beverwijk alies voor het elektrische gedeelte Snelstarters bedradingsbeschermers contactset rotor-verdeelkappen alle soorten klokken en meters schema’s voor ontste king en verlichting van ge- (Van onze correspondent) ARNHEM De Postcheque en Giro dienst is door vyftig Arnhemmers uit het Spijkerkwartier opgelicht voor 50.000. Allen zfln al geverbaliseerd. Een kijkje in de Venusstraat met aan de rechter zijde de barakken van het Prins Bernhard College. Commentaar van dr. Roels, hoofd van de encyclopedie-afdeling van de uitge verij, onder wiens leiding het werk tot stand is gekomerï; „Wanneer is die sa menvoeging afgekondigd? Oh, is dat nog niet gebeurd. Dan zijn onze inlichtingen foutief. Ik vermoed, dat onze aardrijks kundige medewerker een artikel over de samenvoeging heeft gelezen en toen reeds op de nog te nemen beslissing vooruit is gelopen. De encyclopedie gaat namelijk een paar jaar mee. Maar we hebben de plank mis geslagen en zul len in de eerstvolgende herdruk de fout herstellen”. encyclopedie in ieder geval op één school in Heemskerk als naslagwerk voor de leerlingen wordt aangeraden. Volgens dr. Roels wordt de encyclope die door honderden scholen in Neder land als naslagwerk gebruikt Modehuis j AA Over het algemeen genomen noemt het Strandschap het bezoek gunstig. In mei waren er 14, in juni 18, in juli 17 en in augustus 21 goede stranddagen. Van de 22 zon- en feestdagen in deze periode was bet op 17 dagen druk tot zeer druk aan het strand. Op zaterdagen was dat even eens het geval. Bovendien waren er daar naast 40 werkdagen met een druk strand- bezoek. De Arnhemmers vroegen een postreke ning aan, inclusief de twee blanco kas cheques, waarop per stuk vijfhonderd gul den te innen is bij het postkantoor. Dat de den de Arnhemmers dan ook direct. Maar toen na enkele dagen het negatieve saldo op hun rekening niet werd aangezuiverd kregen zij de postale recherche op bezoek, want hun namen en adressen waren uiter aard bekend. Alle vijftig kregen een pro- ces-verbaal en zullen wegens oplichting vervolgd worden. KVP-btf ecnkomst. Tijdens een bijeen komst op 15 februari m de Vrijburcht, wel ke wordt belegd onder auspiciën van de plaatselijke afdeling van de KVP in Heemskerk, zullen enige Tweede Kamer leden onder het motto „wat deed de KVP in de Kamer” verantwoording afleggen van hun werk en tevens antwoord geven op allerlei vragen welke men hun wenst te ■tellen. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK De samenvoeging van IJmond-gemeenten blijkt reeds een voldongen feit te zijn, althans als we de Encyclopedie voor Zelfstudie mogen geloven. Op bladzijde 231 van dit na slagwerk, uitgegeven door de Universi- teit voor Zelfstudie te Den Haag staat namelijk onder het hoofd „Beverwijk” vermeld: 115.000 inwoners, gemeente in Noord-Holland, ontstaan door samen voeging van de voormalige gemeenten Beverwijk, Heemskerk en Velsen. Zie ook IJmuiden, IJraond”. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. De christelijke scholen gemeenschap Prins Bernhard College, die met ingang van het nieuwe schooljaar een fusie aangaat met de rooms-katholieke scholengemeenschap Paulinum, kan per augustus beschikken over een geheel nieuw gebouwencomplex aan de Plane tenweg. Thans is het Prins Bernhard College nog gevestigd in een noodbebouwing aan de Venusstraat, niet veel meer dan een barakkenkamp, dat veel bewoners in de omgeving van de Venusstraat al jaren een doorn in het oog is. De scholenge meenschap is er ook al weinig gelukkig mee. BLOEMENDAAL De tentoonstelling van mineralen en halfedelstenen in het Bloemendaalse gemeentehuis is wegens de grote belangstelling verlengd tot en met zondag 14 februari. De Witts Mine rals en Precious Stones”, zoals de expo sitie heet, is open tussen 2 en 5 uur. De hoofdingang van de noodbebou wing, die minimale mogelijkheden biedt om een prettige schoolsfeer te sch eppen. HAARLEM De werkgroep Kennemer- land van de Archeologische Werkgemeen schap voor Nederland houdt woensdag 10 februari een bijeenkomst in het gebouw van de Maatschappij tot het Nut van het Algemeen, Lange Veerstraat 16. De heer C. L. ten Cate, wetenschappelijk medewer ker aan de veeartsenij kundige hogeschool in Utrecht, spreekt dan over „Het varken in de archeologie”. De avond begint om kwart over acht. In de tweede helft duurde het tot de 15de minuut eer er een doelpunt viel; Van Ladestein vergrootte de voorsprong tot 5-3. Even later werd het 6-3, toen S. Kes- sens een strafworp feilloos benutte. Daar na ging de strijd tot 7-4 gelijk op. Er wa ren nog maar 4 minuten te spelen, waar in O.K.V. nog kans zag om de achter stand tot 7-6 in te lopen. De uitslagen van de afd. Noord-West: Eerste klasse: Animo Ready 2-Oosthoek 1 2-5. Derde klasse: D.K.V. 3-Aurora 5 0-5; IJmondia 2-Haarlem 3 0-5; Neptunus 3- Rapid 4 3-6. Junioren: Animo Ready 1-IJmondia 1 5-0; Oosterkwartier 2-Aurora 2 1-2; Au rora 1-Nieuw Flora 1 3-1. Aan de Bergerslaan vordert het werk aan de acht bejaardenwoningen bij zonder snel. Hiermede heeft een jaren lang braakliggend terrein op de hoek met de Moerdijkstraat een goede be stemming gekregen. Het zijn zogenoemde duplexwoningen. zodat veertien bejaarde echtparen bo venwoningen zullen moeten betrekken. Ter compensatie staat daar tegenover, dat zij over een slaapkamer méér de be schikking krijgen. De heer J. F. Wijsmuller heeft na de middelbare school de Kweekschool voor de Zeevaart in Amsterdam bezocht. Hij heeft bij de koopvaardij gevaren als stuurmansleerling; zijn militaire dienst plicht vervulde hij bij de Koninklijke Ma rine en hij werd benoemd tot officier der Koninklijke Marine Reserve. Vervol gens studeerde hij rechten aan de Rijks universiteit in Leiden. Na de voltooiing van zijn rechtenstudie is hij gedurende een jaar als wetenschappelijk medewer ker aan deze universiteit verbonden ge weest. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond woensdagmorgen uit: 100 kisten en 195 kleine kisten schelvis, 50 kisten wijting, 650 kisten gul, 68 kleine kisten makreel, 26 kleine kisten haring en 1500 stijve ka beljauwen. Urk Van 1 tot en met 6 februari werd in Urk 515.658 kg noordzeevis ter waarde van 675.755,98 aangevoerd. -TW.T A- ..X.AA A Ai |s|i IJmuiden Plein 1940-1945 nr. 48 x De benedenwoningen namelijk bevat ten een woonkamer van 4.70x3.60 meter en een slaapkamer van 4.10x3.20 meter, alsmede een keuken, douche-ruimte en toilet en voorts een bergruimte, welke vanuit de woning bereikbaar is. De bo venwoningen hebben zoals wij al schre ven een slaapkamer meer, doch geen bergruimte. Deze bevindt zich op de be gane grond en om die te bereiken moet men buiten-om gaan. De woningen zijn alle voorzien van een zolder, doch deze is niet toegankelijk voor de bewoners, daar hier de centrale-verwarmingsinstal- latie is gevestigd met bovendien enkele voorzieningen. De woningen aan de Bergerslaan vor deren reeds goed en zullen eerder op geleverd kunnen worden dan de twintig woningen aan de Alkmaarseweg Niettemin heeft men goede hoop nog vóór de bouw- vakvakantie welke van 12 tot 26 juli is de bewoners de huizen te laten be trekken. Op dit moment is nog geen wo ning toegewezen, hetgeen echter niets uit staande heeft met een eventueel gebrek aan belangstelling, integendeel zelfs is de animo voor bejaardenwoningen bijzonder groot. „Zo groot”, aldus zegslieden van St. Willibrordus, „dat wij zelfs geen moei te zouden hebben om 200 bejaardenwonin- gen bezet te krijgen”. Deze 28 zijn dus weliswaar een druppel op een gloeiende plaat, maar niettemin dragen zij toch bij in de leniging van de nood, welke ook bij het bejaarde volks deel nog groot is. Het raadslid J. P. Kroon (D’66) heeft naar aanleiding hiervan schriftelijk aan het college van B. en W. gevraagd of dit aan het college bekend was. De heer Kroon vraagt tevens of het college be reid is bij de uitgever aan te dringen op onverwijlde rectificatie, temeer, daar de (Van onze zwemmedewerker) HAARLEM. Voor zaterdag 13 fe bruari (aanvang 20 uur) zijn in het Haar lems Sportfondsenbad de volgende water - polowedstrijden vastgesteld: afdeling J I: DWT-DWR. Bondscompetitie tweede klas se heren: DWR 1-GZPC 1 uit Groningen. Kringcompetitie, heren derde klasse: HHC 2-HPC 3. Tweede klasse: DWT 3-Njord ’59 1. Eerste klasse: DWR 2-VZV 1. (Van onze korfbalmedewerker) HAARLEM. In de micro korfbalwed- strijd O.K.V. heeft Haarlem vooral door een goed openingskwartier een kleine, doch verdiende zege op O.K.V. behaald. In het eerste kwartier werd er vrij snel ge speeld. Door doelpunten van Houtman Roth en Ladestein kon Haarlem tot 3-0 uitlopen, waarna O.K.V. een tegenpunt scoorde. Snel hierna was het door Roth 4-1. Daarna kwam O.K.V. er beter in en nog voor de rust haalden de bezoekers op tot 4-3. IJMUIDEN De besommingen van dinsdag waren: KW 11 12.800, 34 12.900, 49 11.900, 51 8.500, 55 11.100, 87 10.800, 117 7.600, 123 52.900, 132 9.200, 153 10.800, 159 9.800, 167 4.800, 171 13.100, 195 15.800, 212 8.100, 221 7.000, 222 11.400, 226 7.800, SCH 117 12.900, 171 7.100, TX 2 13.900, VL 16 16.700, WR 32 10.080, IJM 154 10.300, UK 68 14.600, 268 14.100, 272 10.900. Zeventien vaartuigen hebben woensdag morgen in IJmuiden aangevoerd: 4676 kisten en 326 kleine kisten vis, 2170 stijve kabeljauwen en 2800 kilogram tong. Bij de aanvoer waren: 400 kisten en 312 klei ne kisten schelvis, 60 kisten en 9 kleine kisten wijting, 950 kisten gul, 682 kisten schol, 2170 kisten en 4 kleine kisten ma- kreel, 86 kisten haring, 290 kisten schar en 38 kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: tar bot 9.68-9.42, grote tong 5.77-5.66, groot- middel tong 6.46-6.11, kleinmiddel tong 7.51-7.20, tong I 8.66-8.09, tong II 8.16-7.52. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 80- 72, middel kabeljauw 82-70. Per tien stuks: grote kabeljauw 74-65, middel kabeljauw 70-49. Per 40 kilogram: grote schelvis 48, mid del schelvis 52, kleinmiddel schelvis 50, schelvis I 49-16, gul I 46-42, gul II 44-40, gul III 32-24, wijting 23-16. schar 33-7.50. grote schol 21-16, schol I 22-16, schol II 24-16, schol III 31-22, lever 39-25, grote kuit 15-11.50, haring 21.40-17.60, makreel 17-9.20, tarbot 340-149, griet 160-118, krab 22. met de uitbreiding, zodra het hoofdcom plex is voltooid. Dat lijkt allemaal erg eenvoudig, maar in de praktijk blijken er dan altij nog een heleboel Bevoegde Instanties te bestaan, die aanleiding ge ven om te veronderstellen dat zij zoeken naar het antwoord op de vraag waarom ze het eenvoudig zouden doen als het moeilijk kan en die voor elke oplossing problemen proberen te bedenken. Mocht in dit geval het tegendeel wor den bewezen, dan zullen we de bewoners in de omgeving van de Venusstraat graag uitnodigen de vlag uit te steken zodra de barakken zijn verdwenen. HALFWEG. De gemeente Haarlem- merliede en Spaarnwoude heeft goedkeu ring van GS ontvangen om in Spaarn dam-Oost 46 premie-, huur- en koopwo ningen te laten bouwen. Deze woningen, in eerste instantie, evenals de woningwetwoningen, bestemd voor hen die uit de Houtrakpolder wor den verdreven in verband met de indus- trieterreinaanleg voor Amsterdam, zul len worden gebouwd door de aannemers- maatschappij Vermeulen uit Badhoeve- dorp. Het is een flinke stap in de richting van de oplossing van een zeer nijpend probleem, reageerde burgemeester H. M. van Bruggen, die bovendien vertelde het plan te hebben om binnen afzienbare tijd, als alle gegevens bekend zijn de be trokkenen bijeen te roepen en de plan nen voor te leggen, zoals deze thans op papier worden vastgelegd. ■A;.' - (Van onze correspondent) ZANDVOORT Het strandbezoek in Zandvoort het vorig jaar wordt op vier miljoen mensen geschat. De meest con stante periode van het hele seizoen was tussen 26 juli en 6 augustus. Aldus het Strandschap Zandvoort in een vandaag verschenen verslag over 1970. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Mr. J. F. Wijsmuller, zoon van de heer A. Wijsmuller, direc teur van N.V. Bureau Wijsmuller, Scheepvaart-, Transport- en Zeesleep- maatschappij, is benoemd tot assistent van de directie. Vele bewoners hebben gehoopt, dat de ze barakken zouden verdwijnen, zodra het nieuwe complex achter de sporthal aan de Planetenweg gereed zou zijn. Thans is echter al bekend geworden, dat het nieuwe Prins Bernhard College’ bij de ingebruikneming al weer te klein zal zijn. De uitbreidingsplannen zijn al gereed en bij de bevoegde instanties in gediend, maar de ervaringen met scho lenbouw geven weinig reden tot optimis me ten aanzien van de realisering van deze uitbreidingsplannen op korte ter mijn. Dat betekent, dat het Prins Bernhard College voorlopig en voorlopig kan een zeer rekbaar begrip zijn gebruik zal moeten blijven maken van de barakken aan de Vennusstraat althans van het grootste deel daarvan. Hoewel de bewoners in de omgeving van de Venusstraat wel begrip kunnen op brengen voor de ruimtenood van het Prins Bernhard College, zijn zij toch weinig ge lukkig met het feit dat zij nog geruime tijd tegen de lelijke noodbebouwing aan moeten kijken. Zowel het Prins Bernhard College als de bewoners zouden zeer gebaat zijn met een vlotte goedkeuring van de uitbrei dingsplannen. De voordeligste wijze van bouwen is stellig ook meteen doorgaan Ra AMSTERDAM. Conform de eis de procureur-generaal heeft het rechtshof een 50-jarige directeur uit Rot terdam veroordeeld tot een maand ge vangenisstraf en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid wegens roekeloos rijden en doorrijden na een ongeval. De Rotterdammer was op 28 mei vo rig jaar komend van Schiphol de rijks weg Amsterdam-Den Haag aan de ver keerde kant opgereden. Gevolg was een botsing met een tegenligger. Na dat on geluk reed hij geruime tijd door. Hij verklaarde dit door te zeggen dat hij geen eerdere uitwijkmogelijkheid had. De Haarlemse rechtbank had de man alleen wegens het roekeloos rijden ver oordeeld tot een boete van 1000 en een jaar ontzegging yan de rijbevoegdheid. -A .ROA L w kt g A

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5