Arnoldkade openbare opslagplaats Bik- en Carnaval in de IJmond Verkeerscursus Velsen Hoogovens waarschuwt tegen CURSUSSEN IN HEEMSKERK MANIFESTATIE VOOR VREDE spaarbrieven BLIJSPEL BIJ „ADVENDO” „Dertig percent ondernemers Kennemer Kruimels Burgerlijke stand van Velsen heeft onvoldoende inkomen” Speciale aanbieding VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND W. PERQUIN, VOORZITTER NKOV: Damesvoetbal in Faillissementen op Koninginnedag Trimmen op de fiets in IJmuiden „Middenstand is niet op sterven na dood” „Wij op vrijdag Geen voorrang verleend „R.U.A.Z.” bij „Heliomare” 7 WOENSDAG 10 FEBRUARI 1971 Rechtsbescherming 2,95 r> (Van een onzer verslaggevers) Heemskerk Beverwijk IJMOND De afdeling Personeels zaken van Hoogovens heeft de werk nemers van dit bedrijf door middel van een rondschrijven gewaarschuwd voor colporteurs, die hen tot inteke nen op spaarbrieven trachten te be wegen. Zij wekken daarbij ten on rechte de indruk dat hun activiteiten met Hoogovens iets te maken hebben, bijvoorbeeld door het tonen van een exemplaar van het personeelsblad „De Grijper”, dat een artikel over de winstdelingsspaarregeling bevat. Hoogovens zal met de betrokken in stelling contact opnemen en haar be zwaren tegen deze gevolgde methode van werken kenbaar maken. V elsen-N oord Wijk aan Zee Duidelijke cijfers Velsen-IJ muid e n De carnavalsvereniging „De Lammelingen” uit Velsen heeft er de plaatselijke „narren en narrin- nen” van in kennis gesteld dat za terdag 20 februari in het geheel gerestaureerde gebouw aan de Ka naalstraat in IJmuiden (de voor malige PEN-centrale) een groot gekostumeerd bal zal worden ge houden. Voor de meest originele en zotst geklede deelnemers is een aantal prijzen beschikbaar gesteld, dat na een uitspraak van de jury door prins Carnaval persoonlijk zal worden uitgereikt. Het bal begint om elf minuten over acht. AAA/VVVWVVlAAA?yV\AAAAAAAAAAA/VVAAA5AAAAAAAAAAAA/V\AAAA/VVVVVVVVt^^ ADVERTENTIE bedrijven 2,95 4,50 balletgroepen, tienersoos, peuterop- MARKTPLEIN LANGE NIEUWSTRAAT IJMUIDEN Telefoon 1 52 05 De Dames panty nylons in 15 kleuren. Maten M - L en EL Dames mini panty nylons in 10 kleuren. Normale prijs 2.25. NU 2 voor TEXTIEL- EN WONINGINRICHTING In dit verband wijst het rondschrijven erop dat men zich bij intekening verbindt Grondonteigening. In het politiek ca fé op donderdag 11 februari in zaal Dam aan de Ruijsdaelstraat in Heemskerk staat onder andere een gedachtenwisseling over grondonteigening op de agenda. Bij de besprekingen is men van plan de agrari sche, de industriële en woonbelangen bij deze materie tegen elkaar af te wegen. BEVALLEN: A. Stapper-Steen, d., De Noostraat 43, IJmuiden; A. M. T. Zant-de Wildt, d., Dennekoplaan 155, IJmuiden; F. S. J. Meesters-Doeswijk, d., Huijgensstraat 38, IJmuiden; H. A. Rutte-van der Voort, d., Willemsbeekweg 78, IJmuiden; J. de Geus-Beets, d., Elzenstraat 8, IJmuiden; H. van der Eem-van Toor, d., P. C. Hooft- laan 15, Driehuis; D. Mbark Ben Mohamed- Teodosijvic, z., Kanaalstraat 43, IJmuiden. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst zijn op 6 februari ge ëindigd het faillissement van: Eldert de verwijk, Noorderwijkweg 30, uitgesproken op 23 juli 1968, curator mr. A. N. Helsloot in Beverwijk. Bij beschikking van de rechtbank van 9 februari is het in de surséance van beta ling, definitief verleend aan; de n.v. Westra Centraal Antennebouw, gevestigd in Haar lem aan de President Steijnstraat 1, aan geboden akkoord, gehomologeerd. Bij beschikking van de rechtbank van 9 februari is definitief surséance van beta ling verleend aan de Naamloze vennoot schap Electro Technische Fabriek en In stallatie Bedrijf v.h. J. C. Christoffersen, gevestigd in Lisse aan de le Poellaan 66a, voor de tijd van anderhalf jaar, ingaande 8 december 1970. Bewindvoerder is mr. W. C. A. Klaufus in Haarlem. WOENSDAG 10 FEBRUARI Verenigde openbare bibliotheek, Kerk- weg 45: volwassenen 19-21 uur. DONDERDAG 11 FEBRUARI De Zandkraai, Handelstraat, 9.30 en 10.30 u. bejaardengymnastiek. De Schuilhoek, W. v. Velsenstraat, 13.45 u. schoonheidscursus. Zaal Dam, Ruijsdaelstraat, 20 u. schiet vereniging De Vrijheid. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Circa dertig percent van de zelfstandigen in het midden- en kleinbedrijf hebben een inkomen dat ver geleken met dat van loontrekkenden be neden de minimumloongrens ligt. Aldus de heer W. Perquin, voorzitter van het Nederlands Katholiek Ondernemers Ver bond (NKOV) op een regionale bijeen komst in het Concertgebouw van Haar lem. WOENSDAG 10 FEBRUARI De Slof, Raamveld, 20 u. Koreaans ka rate. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 20.45-22 uur. Verenigde openbare bibliotheek, Hendrik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44: vol wassenen 19-21 u. DONDERDAG 11 FEBRUARI Huize Terpsichore, Zeestraat 14, 20 u. lezing door G. van Wijk voor Historisch Genootschap Midden-Kennemerland. Beverwjjkse Sportraad. Huize Schey- beeck, Velserweg, 20-22 u. spreekuur. De Slof, Raamveld, 14 u. bejaardensoos, 20 u. open tafeltennissoos. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 uur. Panty nylons voor zeer zware dames met zadelkruis (Jovanda) Kinder mini panty nylons 8-12 jaar. 7 kleuren gedurende vijftien of twintig jaar aan de ze brieven deel te nemen, waarbij het vol gens Hoogovens een vraag blijft of deze regeling uiteindelijk de verwachte voor delen zal opleveren. Uit de voorwaarden blijkt in ieder geval duidelijk dat voortij dige beëindiging van de deelneming tot verlies van alle reeds gespaarde gelden leidt. In de punt van oud-IJmuiden tussen de Oranjestraat en de kop van de ha ven, het Sluisplein en de Bik- en Ar noldkade voltrekt zich langzamerhand aan de kant van de Oranjestraat een belangrijke sanering. Industrieën en bedrijven bouwen en herbouwen en er ontstaat een acceptabele werkomge ving. Hoe verder men naar de kop van de haven toekomt, hoe minder hier veran dert. Daar vindt men nog de grauwe pakhuizen, de onooglijke werkplaatsen, kortom de verleden tijd van het rauwe IJmuiden, van het harde bedrijf. Daar vindt men op straat en op de trottoirs en gewoon op de openbare S. van Turen, 60 j., echtgenoot van H. van Dijken, Rijnstraat 49, IJmuiden; N. Scho tanus, 88 j., weduwe van A. L. van Gro ningen, P. J. Troelstraweg 2, IJmuiden; A. C. Oosthuis, 69 j., weduwe van M. Broekhuizen, IJmuiderstraatweg 141, IJ muiden; N. Troost, 80 j., weduwe van J. van Ham, Eikenstraat 11, IJmuiden; J. P. Vink, 85 j., weduwnaar van M. van Duyn- hoven, Burg. Enschedelaan 43, Santpoort; H. Saager, 79 j., weduwnaar van J. Cle- witz, Duinweg of Duivelslaan 36, Sant poort; B. C. Vendel, 83 j., echtgenoot van M. H. Kors, Alexander Bellstraat 55, IJ- Jong, h.o. de Jong’s Ovenbouw- en Isola- muiden. tiebedrijf in Heemskerk wonende in Be- (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN Een dertienjarige IJmuiden- se jongen stak dinsdagmorgen omstreeks acht uur zonder voldoende op te letten op zijn fiets de Lange Nieuwstraat bij het Marktplein over. Een Beverwijkse automo bilist probeerde nog de jongen te ontwij ken, maar kon een aanrijding niet meer voorkomen. De fietser is door de Ongeval lendienst met een pijnlijke neus en een diepe kniewond naar het Antonius Zie kenhuis gebracht. Op de hoek van de Zee weg en de Heerenduinweg zou een ze ventienjarig meisje op een bromfiets 's middags omstreeks één uur geen voor rang hebben verleend aan een personen auto, bestuurd door een 27-jarige slager uit IJmuiden Bij de aanrijding liep het meisje een hersenschudding op. Ook zij werd naar het Antonius Ziekenhuis ge bracht. DONDERDAG 11 FEBRUARI Aqua Home, Kamp Rooswijk, Konings weg, 19.30-23 u. soos, visverkoop en biblio theek aquariumsociëteit Tropica. Als onderdeel van haar programma voor vrijdag 30 april besloot men bij de vereniging „Koninginnedag” in Be verwijk tot het organiséren van een voetbaltoernooi voor dames. Hiervoor hebben zich reeds zes elftallen opgege ven, namelijk de clubs van de AMRO- bank, drukkerij „De Kennemer,” de Raiffeisen-bank, buurthuis „De Mei” uit Velsen-Noord, „ODA” uit Heems kerk en „De Plaatwellerij.” Dit toernooi is bestemd voor acht elftallen, zodat zich hiervoor nog twee damesteams kunnen aanmelden. Dit kan en liefst zo spoedig mogelijk geschieden bij de heer G. Bonnema, Laan van Blois 34, Beverwijk, telefoon 24071. Voor de deelneemsters zijn aan dit toernooi geen kosten verbonden, terwijl een wisselbeker beschikbaar is gesteld, plus een aantal andere prij zen. WOENSDAG 10 FEBRUARI Verenigde openbare bilbliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 uur. Vrijdag 12 februari worden in het slot „Assenburg” in Heemskerk de bij eenkomsten hervat, welke bekend zijn geworden onder de naam „Wij op vrij dag.” Het programma hiervoor bestaat uit de vertoning van het Tsjechische filmpje „De redenaar,” muziek door een kromhoornkwartet en voordracht door G. Davidson van de Noorder Compagnie. Voorts is er een expositie van houtsnijwerk van Manuelo Abuin, terwijl door J. Holvast van de actie groep „Waakzaamheid volkstelling” de discussie over dit onderwerp zal wor den opengesteld. 1,95 Dames fantasie pany nylons in vele kleuren en motieven. S - M - L en EL4,95 Dinsdag 23 februari begint in buurt huis „De Zandkraai” in Heemskerk een kadercursus in muziek, waar men zich onder leiding van Jan van Wijk zal bezighouden met klank, ritme en geluid. Er zijn acht lesavonden, waar van de laatste 20 april. Inlichtingen on der telefoonnummer 02510-32549. Voorts start de afdeling Heemskerk van de vereniging voor EHBO maan dag 15 februari met een jeugdcursus voor jongens en meisjes van twaalf tot en met vijftien jaar. Zij worden hier opgeleid voor het jeugddiploma EHBO A of B, afhankelijk van hun leeftijd. De cursussen worden elke maandaga vond van 19 tot 20 uur gegeven in de blokhut „Florisheim” aan de Mozart- straat in Heemskerk. Inlichtingen en aanmelden bij de telefoonnummers 30653, 31792 en 28295 in Heemskerk en 34141 in Beverwijk. De toneelvereniging „ADVENDO” uit Velsen geeft vrijdag 12 en zater dag 13 februari in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan opvoeringen van „Miranda,” blijspel in drie bedrijven door Peter Blackmore. Deze historie van een zeemeermin wordt geregisseerd door Lub Bakker. (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE. Donderdag 11 fe bruari zal door de RUAZ bij „Heliomare” in Wijk aan Zee een drive-in-show worde verzorgd, die speciaal is bedoeld vooi de tiener-patiënten. Een en ander ter gele genheid van de opening van een nieuwe ontspanningszaal. Medewerkers zijn Tom Stramrood en Joost Verhoeven, disk-jockeys; Walter Meyer en René Karsies, producers en Jos Zaalberg, technicus. Gelet op de gro te belangstelling van de patiënten worden de mogelijkheden onderzocht voor het pe riodiek organiseren van dergelijke avon den. weg complete machinerieën oud roest, slooponderdelen, auto’s zonder wielen. De kennelijk in ruimtenood verkerende bedrijven annexeren eenvoudig de trottoirs en de weg. Er wordt net zo veel ruimte vrij gehouden, dat auto’s en vrachtwagens de bedrijven nog kunnen bereiken. Op de foto een blik op de Bik- en Ar noldkade, verworden tot een openbare opslagplaats. Donderdag 25 februari begint er in Velsen weer een nieuwe cursus in ver keersregels en weggebruik, waarvoor vier lesavonden zijn uitgetrokken, tel kens van 19.30 tot 21.30 uur in het Velsense stadhuis. De cursus is be doeld voor personen van achttien jaar en ouder, die op deze wijze hun kennis van de verkeersregels, na een dikwijls reeds lang geleden af gelegd rijexamen, weer eens kunnen opfrissen. De kosten hiervoor bedragen vijf gulden per persoon en men kan zich tot en met vrijdag 12 februari aan melden bij de bode van het stadhuis in Velsen, telefoon 19000 (toestel 119). HAARLEM Bij vonnis van de recht bank in Haarlem van dinsdag 9 februari is in staat van faillissement verklaard: H. van Ravenswaaij, wonende in Aer- denhout, gemeente Bloemendaal, P. J. B. Ruys de Perezlaan 56, handelend onder de naam „Modehuis Lucienn’ In Leiden, Rechter-commissaris: mr. H. J. M. Cokart. Curator: mr. W C. A. Klaufus. advocaat en procureur in Haarlem. meentebesturen verzocht gemeentelijke commissies voor het midden- en kleinbe drijf in het leven te roepen, die bedoeld zijn als een vorm van inspraak, rechts- bscherming vooraf. „Wij willen geen overtrokken aandacht, maar vragen eenvoudig om de nodige manoeuvreerruimte voor onze onderne mers, ruimte voor ontplooiingsmogelijk heden, voor noodzakelijke aanpassing aan de zich wijzigende omstandigheden en be hoeften. Na zich voorts nog te hebben gekeerd tegen nieuwe vormen van ondernemer schap die discriminerend werken ten op zichte van de gevestigde bedrijven cash and carry, macrovestigingen en het veilen in horecabedrijven van nieuwe goederen ging de heer Perquin in discus sie met de aanwezigen die in slechts ge ring aantal naar het Concertgebouw wa ren gekomen. Voorts drong de heer Perquin er sterk op aan dat de ondernemers en hun or ganisaties zo nauw mogelijk betrokken worden bij de voorbereiding van over heidsmaatregelen, vooral op het gemeen telijke vlak. Nu worden zij soms in hun bestaan bedreigd door parkeerverboden, eenrichtingverkeer, langdurige openbare en reconstructies. Ze horen er pas van als de plannen vaststaan. De georgani seerde middenstand heeft daarom de ge- De heer Perquin zei zich erover te ver bazen dat men de belangen van de mid denstand nog zo vaak over het hoofd ziet. „Terwijl de landelijke cijfers toch De heer Perquin rekende voor, dat een zelfstandige per week 350 bruto moet verdienen om 200 schoon over te nou- den. Een werknemer zou al aan de 200 schoon komen als hij 270 bruto ver dient. Deze laatste krijgt dan bovendien van zijn werkgever nog eens jaarlijks een bedrag van 2700 als bijdrage in de sociale lasten, aldus de heer Perquin. De in de aanhef genoemde dertig per cent van de middenstanders verdient min der dan 11.000. Vijftig percent van de de kleine ondernemers heeft een inkomen dat ligt tussen de f 11.000 en de 30.000 Slechts twintig percent slaagt erin een hoger inkomen te verwerven. Bij deze cij fers dient dan volgens de heer Perquin steeds bedacht te worden dat het bruto- inkomen niet vergelijkbaar is met dat van loontrekkenden. Wat men netto in handen krijgt is namelijk minder. OVERLEDEN: G. Veldman, 72 j., wedu we van M. Otte, Groeneweg 46 rd, IJmui den; W. Bakker, 85 j., weduwe van G. de Bruijn, Van der Helststraat 1, IJmuiden; Reeds eerder en wel in de jaren 1964 en 1965 is door deze instelling voor haar spaarbrieven op soortgelijke wijze colpor tage bedreven. Na de stappen die Hoog ovens hier toen tegen heeft ondernomen, mocht worden verwacht dat herhaling in de toekomst zou uit blij ven. Inmiddels blijkt dit niet het geval te zijn. duidelijk genoeg zijn: in de grootin dustrie werken 1,4 miljoen mensen, in net midden- en kleinbedrijf 1,1 miljoen. Als bij de laatste groep de landbouw, die toch aanverwant is aan de detailhandel, wordt opgeteld, 0,4 miljoen, dan blijkt dat de middenstand en de landbouw meer mensen een boterham verschaft dan de groot-industrie. En toch doet men steeds maar alsof er alléén industrieën en werk nemers zijn,” aldus de heer Perquin. Hoewel hij sombere geluiden liet horen (eind 1969 werden 19345 bedrijfssluitingen aangevraagd) geloofde hij niet dat het midden- en kleinbedrijf op sterven na dood is. „Ik geloof dat de middenstand een zeer grote toekomst heeft. Maar dan moet men zich wel snel aanpassen aan de zich steeds wijzigende behoeften. Er verdwijnen bedrijfsvormen, maar er Ko men ook geheel nieuwe branches op. We hebben hard nodig: research, voorlich ting en kapitaal. Geen vreemd kapitaal, maar kapitaal uit een rendabel lopend be drijf,” zo stelde de heer Perquin. WOENSDAG 10 FEBRUARI Zaal Petrakerk, Spaarnestraat, IJmui den, 20 u. openbare AR-vergadering. Slingermnur, Zeeweg, IJmuiden-Oost, 20 u. contactbijeenkomst Jeugd Rode Kruis Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945, 19 tot 21.30 uur. IJmuider Harmonie in het Gemeentelijk Vergaderlokaal, Abeelenstraat, 20 uur re petitie orkestafdeling. Sporthal Zeewqk. 19-22.30 uur Badmin tonvereniging Velsen. DONDERDAG 11 FEBRUARI Pleiadenschool, IJmuiden, 20 u. wijk- avond Initiatiefgroep Zee- en Duin wijk. Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 10-12.30 en 14.30-17.30 uur; uit- leenpost Bejaardenhuis, Keizer Wilhelm- straat, 15.30-17 uur; filiaal Santpoort-Z„ Willem de Zwijgerlaan 72, 14.30-17.30 uur en 19-21.15 uur. De Brulboei. Kanaalstraat 228, IJmuiden Bejaardensoos, spreekuur sociale raads man, balletgroepen, tienersoos, peuterop- pas. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor- lichting. Spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 02550-10715. Manly Sport, boksen en training in de gymnastiekzaal van de Moerberg Comité- school aan de Kerkstraat, IJmuiden-West, van 19.30 tot 21.30 uur. De Ring, bokstraining in de gymnastiek zaal van de F. L. Ossendorpschool, IJmui den, ingang Wijk aan Zeeërweg van 19.30- 21.30 uur. Velserbad, Briniostraat 18, IJmuiden, 6.30-8 uur gemengd zwemmen, 8-12.15 uur schoolzwemmen, 12.15-13.15 gemengd zwemmen, 13.30-16.15 uur schoolzwemmen, 16.15-16.45 uur zwemlessen, 16.45-18 uur gemengd zwemmen, 17-18.30 uur zwemles sen, 18.30-22.30 uur zwemvereniging CSB, 21.50-22.50 uur duikersvereniging. Bethlehemkerk, Radarstraat, 13.30-16.30 uur Bejaardensoos in een der lokalen. Sporthal Zeewijk, 19-22.30 uur Badmin tonvereniging Velsen. Zondag 14 februari, des morgens om elf uur begint in het Corso theater in Castricum een vredesmanifestatie, ge organiseerd door The Universal Life Church. Medewerking verlenen Jean ne Wybenga-Hoffmann (viool), Jaap Teer (piano) en „The Shepherds” uit Velsen. Voorganger is ds. Th. A. van Beek. 11 uvvwvyvyi/vvvVVVVVlA/VVVVVWWWWVVWVVWVVWVVVVAAAAAA^^ Aan dit bal wordt medewerking ver leend door de Raad van Elf en prins Carnaval van „De Lammelingen,” de boerenkapel „De Santhaesen” uit Sant poort, het tamboer- en trompetterkorp met de charmante majoretten van de harmonie „Soli,” de saxofonist en kla rinettist J. Putten en het „Kennemer Duo,” onder leiding van J. Putten. Het bestuur van „De Lammelingen” voegt hier nog aan toe dat voor de bezoe kers een carnavalskostuum niet ver plicht is gesteld, om deze mededeling dan te besluiten met een spontaan „Alaaf!” Daarvoor is dan reeds vrijdag 19 fe bruari in het vrijetijdscentrum „De Slof” aan het Raamveld in Beverwijk een carnavalsfeest voor invaliden ge houden, waarvoor het initiatief werd genomen door de algemene invaliden vereniging „Op Hoop van Zegen.” Men verwacht van deze zijde ongeveer tweehonderd bezoekers, terwijl ook de bejaarden vrije toegang zal worden verleend. Het programma, dat vele verrassin gen in het vooruitzicht stelt wordt ver zorgd door „De Lammelingen” uit Vel sen, met medewerking van „De Sant haesen,” het majorettenpeleton „Dan dy” en de drumband „SGV uit IJmuiden en de carnavalsvereniging „De Zeezotte” uit Beverwijk. Al deze medewerking wordt geheel belangeloos verleend, terwijl de gehan dicapten van huis zullen worden afge haald door particuliere autobezitters en leden van de afdeling Beverwijk- Heemskerk van het Nederlandse Rode Kruis. In totaal rekent men voor deze avond op vijfhonderd bezoekers. Hier kan nog aan worden toegevoegd dat „De Lammelingen” ook zijn geïn viteerd voor de zaterdagmorgen 20 fe bruari in Noordwijkerhout te houden receptie op het raadhuis, ter gelegen heid van het elf-jarig bestaan van de carnavalsvereniging „De Kaninefa- ten.” De volgende avond neemt men ook deel aan het door deze vereniging in Noordwijkerhout te organiseren bal. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Oud-renner Hans van Duin en de heren Van Wetering en Kor- ver uit IJmuiden hebben het initiatief genomen om te komen tot de oprichting van een trimclub voor fietsers. Zij heb ben met een ploegje van vijf man al enkele tochten gemaakt en hopen dat er nog meer liefhebbers komen opdagen. Er wordt elke zondagmorgen om kwart voor negen gestart op het Velserduinplein in IJmuiden en iedereen met een sport- of racefiets mag meerijden. In het be gin worden er nog korte ritten gereden, maar allengs gaat men de afstand op voeren. Als er voldoende belangstelling voor het trimmen op de fiets bestaat, zal er in de toekomst ook een volgwagen meegaan om in pechgevallen te assiste ren. Voorts ligt het in de bedoeling om van de zomer aan een aantal grote rij- wieltoertochten mee te gaan doen. Hoogovens adviseert de werknemers dan ook het eventueel tekenen van een inschrijvingsformulier zorgvuldig te over wegen en zich daarbij door deskundigen te laten informeren De personeelschefs zijn daarbij gaarne bereid de juiste weg te wijzen.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7