Vragen over Wereldwinkel openbaar toilet IJmuiden Biesheuvel en Roolvink in april naar Veisen Werkgroepen DS. DROST OVER CHRISTELIJK GELOOF EN POLITIEK Drie maanden voorwaardelijk en boete voor stelend drietal Man-Vrouw-Maatschappij nu ook actief in Velsen gevormd in Bowlinguitslagen NU A.R. OP VERKIEZINGSPAD Recrutentekorten februari UITSPRAKEN RECHTBANK Bloemendaals kindertehuis als doelwit Bloemenpracht in Beeckestijn van 26 tot 28 Vierjarige jongen ernstig gewond Gemeente sprak met ouders van clubhuisjeugd worden geleidelijk ingelopen Havenherichten IN DE VISHAL DONDERDAG 11 FEBRUARI 1971 7 Part-time Bescherming en (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Ds. L. Drost moest woensdagavond in de Petrazaal aan de Spaarnestraat in IJmuiden bekennen even te hebben geaarzeld, alvorens in te gaan op het verzoek van de A.R. centrale kiesvereniging „Velsen”, om voor deze partij in het kader van de komende verkiezingen een inleiding te komen houden. Als „niet-politieke figuur” had de predikant echter uit eindelijk toch gemeend te moeten toestemmen, omdat het hem wel eens nuttig leek ook in deze kring de nadruk op de beginselen te leggen. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN De actie „Op de vrouw af” in november 1970 heeft in de ge meente Velsen geleid tot de oprich ting van een afdeling „Man-Vrouw- Maatschappij”, die inmiddels een kleine twintig leden telt met een aan tal belangstellenden. Tijdens bespre kingen is men al gauw tot de con clusie gekomen, dat men niet alleen maar wil praten over allerlei aspecten in de relatie man, vrouw en maat schappij, maar dat men vooral ter plaatse wil bekijken wat men kan doen. Gedurende de actie „Op de vrouw af” bleek er in Velsen vooral belangstelling te bestaan voor de onderwerpen kinderopvang, aange paste werkgelegenheid voor vrou wen, bijscholings- en omscholingsmo- gelijkheden en uiteraard voor wonen, plaatselijk leefklimaat en dergelijke. Peuterspeelzaal I nformatie Woningbouw Burgemeester De Gou wethouder Voskuilen Kerkelijk nieuws 4 (Van een onzer verslaggevers) i j - (Van een onzer verslaggeefsters) Door deze sociale instelling van de AR wil men voorts het bejaardenbeleid niet alleen beperken tot een verhoging van de AOW, maar tracht de partij deze catego rie tevens te oeschermen tegen een te grote eenzaamheid. Aan het slot van zijn betoog werd door ds. Drost vastgesteld dat men bij de AR werkt en leeft vanuit de ontmoeting met IJMUIDEN Een vierjarig jongetje uit IJmuiden stak donderdagmiddag om kwart over vier in de Grahamstraat onverhoeds de rijbaan over, tussen twee geparkeerde auto’s uit. Een zestienjarig meisje op een bromfiets, eveneens uit IJmuiden, deed alles om een aanrijding te voorkomen, maar zij kon het kind niet meer vermijden. De jongen werd door de Ongevallendienst met een hoofdwond naar het Antonius Ziekenhuis gebracht. In de loop van de avond is het kind naar hét Academisch Ziekenhuis in Amsterdam vervoerd omdat men schedelletsel vermoedde. (Van een onzei verslaggevers) HAARLEM. Burgemeester De Gou en de wethouder Voskuilen van Sport en (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De rechtbank heeft vanmorgen een 21-jarige marechaussee uit Velsen-Zuid veroordeeld tot een voor- waardelijke gevangenisstraf van drie maanden en een boete van 250 gulden we gens diefstal. Zijn vriend, een 22-jarige fotograaf uit Amsterdam kreeg eenzelfde straf opgelegd. De officier had tegen de marechaussee zeven maanden, waarvan twee voorwaardelijk, geëist; de eis le gen de fotograaf was drie maanden voorwaardelijk. Deze vragen zullen door het college volgende week tijdens een der raadsver gaderingen worden beantwoord. VELSEN. Als lid van de Velsense gemeenteraad heeft de heer F. F. J. Reichenfeld (P.v.d.A.) bij het college ge ïnformeerd naar de mogelijkheden voor het plaatsen van een openbaar toilet voor dames en heren in de omgeving van de Lange Nieuwstraat. Bijvoorbeeld tegen het VVV-kantoor op het Marktplein, waar van de exploitatie zou kunnen worden verpacht. Een en ander ten behoeve van de vele toeristen en het winkelend pu bliek. God, waarbij men overheid en volk op verstaanbare wijze wil confronteren met God en de kerk. Door dit alles zou ds. Drost opnieuw op de AR stemmen en hij hoopte dat velen dit met hem zullen doen. Na deze inleiding werd nog een fraaie kleurenfilm vertoond, met als titel Ne derland, een vruchtbaar land,” die op viel door zijn dikwijls bijzonder originele en amusante montage. Daarna werden de vele aanwezigen in de gelegenheid ge steld met de spreker van gedachten te wisselen, waarbij )ok de al of niet be staande noodzaak van confessionele par tijen aan de orde kwam. Daarbij werd nog meegedeeld dat in de laatste weken van de verkiezingsstrijd IJmuiden en Volsen-Noord zullen worden bezocht door de heren Biesheuvel en Roolvink en wel op respectievelijk 2 en 26 april. De betrekkelijk kleine maar actieve grot^ kan nu eenmaal niet aan alles te gelijk beginnen en daarom heeft men zich in eerste instantie tot enkele taken bepaald en werkgroepjes gevormd. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Sedert enige maanden is er in Velsen eveneens een Wereldwinkel gevestigd, zij het dan ook voorlopig am bulant, omdat hier nog steeds geen ge schikt pand voor kon worden gevonden. Teneinde het publiek toch in de gelegen heid te stellen iets aan de ontwikkelings hulp bij te dragen, hebben de organisa toren besloten voortaan elke zaterdag met een kraam op het Marktplein in IJ muiden aanwezig te zijn. De artikelen die hier zonder het oogmerk van winst zullen worden verkocht, bestaan onder meer uit rietsuiker, thee uit Ceylon en kunstnijverheid uit de zogenoemde „ar me landen”. Voorts is er informatiema teriaal verkrijgbaar over de derde we reld. H <'S dende en overtuigde christenen zowel voor- als felle tegenstanders. Volgens spreker komen veel van deze menings verschillen uit onkunde en gebrek aan in formatie voort, omdat het voor de mees te burgers nu eenmaal onmogelijk is ge regeld vier of meer dagbladen en een aantal periodieken te lezen. Men is daarom aangewezen op een beperkte in formatiebron, zodat vertrouwen moet worden gesteld in hen die geacht kun nen worden beter te zijn ingelicht Nu wilde spreker gaarne en onmiddel lijk toegeven dat politici als Den Uyl Biesheuvel en Van Mierlo ook beter zijn geïnformeerd dan de meeste Nederlan ders, maar toch, nu hij straks weer uit meer dan vijftien politieke partijen dient te kiezen, zal zijn voorkeur opnieuw uit gaan naar de AR. Niet omdat hij zich hier als gereformeerd predikant toe als verplicht beschouwt, maar louter uit een persoonlijke keuze. DEN HAAG. Het is de bedoeling be staande tekorten aan dienstplichtigen ge leidelijk in te lopen door opkomsttekor- ten zoals zich in het verleden hebben voorgedaan, in de toekomst te voorkomen. Dit zegt minister Den Toom van Defensie in antwoord op vragen van het Tweede- Kamerlid Van Harselaar (groep-Harm- sen). andere groepen die zich op dit terrein bezig houden. Dat is bijvoorbeeld het geval in Zee wijk, waar een groep dames pogingen in het werk stelt een peuterspeelzaal te vestigen. Aan zo’n speelzaal blijkt in de ze wijk grote behoefte te bestaan. Het gemeentebestuur heeft zich op het standpunt gesteld, dat er geen noodbe- bouwing in Zeewijk tot stand mag ko men. Ook een peuterspeelzaal mocht dus niet in een noodgebouw worden geves tigd. De dames hebben zich in dit verband nogal verbaasd over het feit, dat een bankinstelling hier wél een noodgebouw mocht plaatsen. Zodra de bebouwing rond het Zeewijkplein gereed is gaat de bank zich daar vestigen, maar dat is met de peuterspeelzaal ook he’ geval. Er zijn voorlopige toezeggingen ge daan, dat de peuterspeelzaal dan een verdieping krijgt toegewezen. Daar zijn de betrokken dames niet zo gelukkig mee, want zij vinden, dat juist de peu ters uit de flatgebouwen in de zomer niet op een verdieping van een flat moe ten worden gehuisvest, maar in een ruimte die het mogelijk maakt de deur in en uit te lopen naar een speelruimte buiten. Het lijkt een van mannen afkom stig idee te zijn de peuters op een ver dieping te huisvesten. De dames zouden nog liever over het straks door de bank verlaten noodge- bouwtje beschikken, al zien zij daarin bepaald niet de ideale oplossing. v- Een 19-jarige assistent-groepsleidster uit Bloemendaal kreeg een gevangenis straf opgelegd van eveneens drie maan den voorwaardelijk en 250 gulden ooete wegens medeplichtigheid. Tegen haar nad de officier drie maanden onvoorwaarde lijk en drie maanden voorwaardelijk ge ëist. Het meisje werkte als stagiaire in een Bloemendaals kindertehuis. Zij zou haar vriend, de marechaussee op het idee van het stelen van geld in het tehuis hebben gebracht Tijdens de mis wees zij hem de weg naar een niet-afgesloten kamer waar een tas met geld stond. Een twee de keer had haar vriend een vriend van hem, de fotograaf, meegebracht en sa men hadden ze de barrière van de ge sloten deur genomen alsmede een geslo ten kast. Dj president van de rechtbank had net „smerig en dom” genoemd de officier vond het „een judasstreek” en de raads- In het vervolg van zijn betoog noemde ds. Drost het ook opmerkelijk dat er on der de christenen nog zoveel verschil van inzicht bestaat. De apartheidspolitiek bij voorbeeld vindt immers onder de belei- HAARLEM. De uitslagen van de huisleague, gespeeld door de Bowling Bond Haarlem, zijn- IJmond StarsLob Stars 1 22, Coca Cola—Alleye Strikes 04, Lob Stars 2Team „Z” 31, Lob Stars 3Strike Bouters 13. De High Single is bij de dames Henny van der Hoven 177 en bij dé heren Rob Knaapen 181. De High Triple is bij de da mes Lidia Iskens 451 en bij de heren Rob Knaapen 513. De leidsters van de peuterspeelzaal in Santpoort, die met veel succes van start is gegaan, zijn lid geworden van de af deling en van de werkgroep die gaat be kijken hoe men de inrichting van meer peuterspeelzalen in de IJmond zou kun nen bevorderen. Deze werkgroep is graag bereid om anderen op grond van eigen ervaringen te informeren en te ad viseren. Er zijn al contacten gelegd met Volgens de raadsman moesten de woor den van de pers niet op een goud schaaltje worden gelegd „Er moet -en marg: blijven. De keerzijde is dat de pers uit bezorgdheid voor maatregelen schade aan de algemene voorlichting toe brengt. Dingen, die niet in de doofpot horen, komen er dan wel in”. Spreker wilde hier dan in de eerste plaats op wijzen zich bijzonder met de A.R.-partij verwacht te voelen, omdat de vertegenwoordigers daarvan in het open baar voor een eigen standpunt durven uit te komen, zonder bevreesd te zijn onmid dellijk te worden beschouwd als progres sief. conservatief of beginselloos-links En dat in een tijd als deze, nu men voor een willekeurige uitspraak vrijwel direct bij een bepaalde hoek dreigt te worden ingedeeld. Ds. Drost voegde hieraan toe ook voor de AR te hebben gekozen, omdat deze partij het christelijk geloof als uitgangs punt heeft willen nemen bij haar pogin gen de noodzakelijk gebleken verbeterin gen in de wereld aan te brengen Zelf geloofde spreker stellig in deze mogelijk heid, omdat de mens met zijn drang tot zelfvernietiging door God’s woord tot ge loof en bekering kan worden opgeroepen. Een andere werkgroep gaat zich bezig houden met het inventariseren van de mogelijkheden voor parttime-werk in de IJmond. Veel vrouwen willen wel part time werken. Verscheidene werkgevers zouden graag parttime-krachten in dienst nemen, maar vraag en aanbod ontmoeten elkaar niet. Aan werkgevers zijde is men nog te weinig op de moge lijkheden ingesteld. Aan de zijde van de gehuwde vrouwen moet er op dit terrein ook nog een stukje mentaliteitsverande ring plaatsvinden. De ervaringen van de werkgevers zijn niet onverdeeld gunstig. Men kan nu eenmaal in een bedrijf moeilijk werken met vrouwen die al te Recreatie hebben gisteravond een gesprek gehad met de ouders van kinderen uit de vijf clubhuizen van de KSW Bij dit gesprek was niemand van de professionele leiding in die hoedanigheid aanwezig. Mr De Gou heeft tegenover de aanwe zigen zijn lezing van de incidenten van zaterdagmiddag gegeven Wethouder Vos kuilen heeft de verhouding tussen de ge meente en de KSW toegelicht. gemakkelijk thuis blijven voor een ver jaardag van één van de kinderen, voor ziekte van oma, voor een griepje van de man. Men moet derhalve niet te licht vaardig besluiten om als huisvrouw te gaan werken en wel degelijk de conse quenties bezien. Veel vrouwen willen „een beetje leuk” werk „om er eens uit te zijn” en „om iets om handen te hebben”. Daarbij wreekt zich vaak het feit, dat heel veel meisjes vroeger alleen maar „opgeleid” werden voor het huwelijk en het huis houden en nooit een vak hebben geleerd of kennis hebbén opgedaan, die zij later in parttime-verband ten nutte kunnen maken. Voor deze in feite ongeschoolde krachten liggen de „leuke baantjes” be paald ook niet opgeschept. Daarom richt de aandacht van de werkgroep zich ook op bijscholings- en omscholingsmogelijkheden. De „inspraak” van de vrouwen op het gebied van de woningbouw is in Velsen opk bepaald niet optimaal, heeft de nieu we afdeling van Man-Vrouw-Maatschap- pij vastgesteld. Als simpele voorbeelden daarvan noemt men dan een reeks klei ne voorzieningen in nieuwe huizen, waar van vrouwen onmiddellijk zeggen: „Hoe kunnen ze het bedenken” en die „Ze” worden dan de mannen bedoeld. Er be staat in Velsen wel een Vrouwen Advies Commissie voor de woningbouw en de afdeling Man-Vrouw-Maatschappij wil nu wel eens weten, wat die commissie eigenlijk doet en concreet aan resulta ten bereikt. Daarom is er een brief aan de Vrouwen Advies Commissie gezon den waarin onder meer de volgende vra gen zijn gesteld: Door wie is de Vrou wen Advies Commissie samengesteld? Hoe is de samenstelling? Hoe luidt de taakomschrijving? Welke initiatieven neemt men? Heeft men een taak ten aanzien van de wijkinrichting? Wordt achteraf nagegaan of de huizen voldoen? Hoe lang hebben de leden zitting en stelt de commissie een jaarverslag samen? Vrouwen en mannen in Velsen, die de jonge afdeling van Man-Vrouw- Maatschappij willen helpen door lid te worden of door bepaalde werkzaamhe den te verrichten, kunnen zich in ver binding stellen met mevrouw N. Taber- nal-Vlot, Hagelingerweg 30, tel. 023- 376943 in Santpoort. Er liggen heel wat tal _n op uitvoering te wachten. (Van een verslaggever) VELSEN. Het noordelijk koetshuis van Beeckestijn zal van vrijdag 16 fe bruari tot zondag 28 februari onderdak bieden aan de jaarlijkse tentoonstelling van bolbloemen, de FloriadeSantpoort. Burgemeester W. H. B. Bosman van'Vel sen zal vrijdagmiddags om drie uur de tentoonstelling, die de benedenverdieping van het koetshuis zal herscheppen in een feestelijke kleurige bloementuin, officieel openen. Het is de achtste maal, dat de ten toonstelling door de Santpoortse Floria- decommissie in Velsen wordt georgani seerd. De oorspronkelijke en ook nu nog voornaamste doelstelling van de organi satoren is te tonen wat particuliere bloemliefhebbers weten te bereiken met het thuis in bloei wekken van bloembol len. Ook nu weer hebben zich een tach tigtal liefhebbers gemeld, die eind janua ri ieder 5 potten bloembollen (hyacinten, tulpen en narcissen) hebben ontvangen met de opgave die thuis in vier weken tot bloei te brengen, zó dat ze tijdens de tentoonstelling op zijn mooist zullen prij ken. Op de Floriade, worden dan prij zen uitgereikt voor de mooiste totaalin- zendingen en voor de beste inzendingen van iedere bloemsoort afzonderlijk. Behalve voor bolbloemen zal op de ten toonstelling deze keer ook een plaatsje worden ingeruimd voor een inzending van de cactusvereniging Succulenta af deling Kennemerland van een landelijke vereniging van cactusliefhebbers. In een rotstuin van 4 m2 zullen amateur cactus kwekers iets laten zien van de planten- pracht uit tropische steppen en woestij nen. Maar hoofdzaak zijn toch de bloemen van onze Hollandse geestgronden. Een hele bijzondere allure verkrijgt de Flo riade ook dit jaar door de enthousiaste medewerking van de Santpoortse beroeps kwekers. Vijftien kwekers vaders en zonen, want de bloembollencultuur is in Santpoort een familietraditie verzor gen inzendingen van hun producten. Zij bekampen elkaar daarbij in drie klassen, al naar gelang de omvang van de inzen ding. Als men voor ogen houdt, dat de Santpoortse kweekproducten wat pracht en eigenschappen betreft kunnen wedijve ren met het allerbeste, dat ons bloem bollenland oplevert, dan kan men dus een aantrekkelijke tentoonstelling ver wachten en een interessante demonstra tie van bloembollencultuur uit eigen ge meente. Or Beeckestijn, waar behalve het noor delijke koetshuis ook het hoofdgebouw en de Taveerne zullen meedelen in de verzamelde bloemenpracht, zal dat alles op bijzondere wijze tot zijn recht komen. vrouwe zei dat er niet van uitlokking maar van medeplichtigheid sprake was. Zij vroeg in plaats van een gevangenis straf een geldboete. De fotograaf was volgens zijn raadsvrouwe tot de diefstal gekomen door het contact met het meis je en haar vriend. Die vriend had voor het gestolen geld een auto gekocht en hij had er schulden van betaald. Op het moment van de dief stal studeerde hij nog voor onderwijzer op het moment van de zitting was hij in militaire dienst, omdat hij zijn studie niet had afgemaakt. De raadsman van de jongeman wees op de tegenslagen, lie zijn cliënt in de periode van de diefstal had gehad Een goede psychologische be geleiding en een goed contact met de reclassering waren volgens hem veel be- langrijker dan de navolging van het schuld-hebben-en-boeten-principe. „Zes maanden gevangenisstraf, waar van twee voorwaardelijk”, was de uit spraak over een 19-jarige meubelspuiter uit Velsen, die veertien dagen geleden terecht stond wegens diefstal. De officier had acht maanden waarvan twee voor waardelijk geëist. De raadsman had ge pleit voor een straf gelijk aan het voor arrest. Voor het geval een dergelijk toilet niet op korte termijn kan worden gerealiseerd verzoekt de heer Reichenfeld het college te bevorderen dat bij enkele grootwinkel bedrijven een toilet voor het winkelend publiek wordt ingericht, hetgeen dan op een duidelijke manier dient te worden aangegeven. Deze confessionele partij gaat immers van het standpunt uit dat de zwakke mens moet worden beschermd, evenals Christus dit eenmaal deed Vandaar dat men voorstander is van het verlenen van subsidies aan hen. die door de keuze van hun beroep in een zwakke positie zijn ge raakt. Doch daarnaast dient men hen te wijzen op een zekere verantwoordelijk heid voor de medemens, hetgeen door spreker in andere partijen wel eens wordt gemist. Dienstplichtigen, die gewoonlijk worden ingelijfd in het jaar var hun lichting, kunnen overeenkomstig het bepaalde in de dienstplichtwet, ook in het jaar tevoren of in een later jaai geplaatst worden. Dienstplichtigen die reeds voor een be paalde datum zijn opgeroepen, zullen niet vervroegd moeten opkomen De maatregel zal zich beperken tot dienstplichtigen voor wie nog geen datum van opkomst was vastgesteld. Daarbij zal er voor worden gewaakt, zegt minister Den Toom, dat persoonlijke belangen en met name studiébelangen worden ontzien. IJMUIDEN In IJmuiden werden woensdag de volgende besommingen ge maakt: KW 205 9.900 VL 115 9.140, IJM 209 en 211 8.800 205 en 221 14.700, IJM 23 3.900, GO 4 9.200. 23 6.700, HD 18 4.700, KW 137 11.100, KW 109 en 177 2.790, SCH 65 4.700, TH 36 1.240, 37 4.040 TX 8 6.980, 19 14.400, UK 148 8.500, VD 25 2.350, WR 136 790, YE 25 2.150, ZK 49 210. Garnalen vissers: KL 7 850, 50 340, KG 1 750, WR 137 1070, YE 138 920, ZK 2 350. Donderdagmorgen hebben achttien vaar tuigen in IJmuiden aangevoerd: 3012 kis ten en 1981 kleine kisten vis, 2265 stijve kabelj ouwen en 5500 kilogram tong Bij de aanvoer waren: 50 kisten en 221 kleine kisten wijting, 1102 kisten gul, 50 kisten en 290 kleine kisten haring, 800 kisten en 1285 kleine kisten makreel, 880 kisten schol, 120 kisten en 190 kleine kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: tarbot 9.639.23, grote tong 5.62g.40, grootmid- del tong 6.576.38, kleinmiddel tong 7.90— 7.56, tong I 9.51—8.81, tong II 9.54—8.92. Per 125 kilogram: grote en middel ka beljauw 110104. Per tien stuks: grote kabelijauw 8262, middel kabeljauw 7052. Per 40 kilogram: gul I 5335, gul II 47 -32, gul III 38—26, wijting 25—16, schar 4015, grote schol 1913, schol I 2016, schol II 2418, schol III 2819, tarbot 174—136, griet 132—103, haring 20.80— 19.20, makreel 17.40—11.20 kleine kuit 86, grote kuit 13—10 Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond donderdagmorgen uit: 30 kisten wijting. 1000 kisten gul, 900 kisten schol, 50 kis ten schar, 500 stijve kabeljauwen en 6500 kisten tong. Ned. Hervormde Kerk. Beroepen te Schoonrewoerd H. Visser te Epe; te Oss J. J. van Lienden te Bennebroek. Geref. Kerken: Aangenomen naar Eist M. A. A. Nawijn te Zwichterbont. Geen noodbebouwing in Zeewijk, maar wel voor bank twee weken geleden). Deze ruzie kwam de matroos duur te staan. De rechtbank veroordeelde hem vanmorgen conform de eis van de officier tot een gevangenis straf van drie maanden met aftrek van voorarrest. Woensdag aangekomen in IJmuiden: Donl, Londen; Dapa, Colchester; Jell, Antwerpen; Brookbank Trader, Eastham; Coueron. St. Malo; Doris, Hamina; Bydgoszez, Antwerpen; Kotlas- les, Kotka; Jean-E. Londen; Modena. Hamburg; Bothania, Londen: Oregis Mellila; Ciimping, Hull; Worms. Bremen: Bonaire. Par; Aaltje, Londen; Kylebank, Hull; Stella Marls. Noord zee; Seniority, Thamis; Hollywood. Porto Tor res; Totland Cowes. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Ionian Leader. Bale Comeau; Star Pinewood Brake; Ruesterlngen. Londen; Oosterdiep, Bremen; Stella Marts. Noordzee; Activity South Shields; Tor Anglia, Immingham; Oranje Borg. Delfzijl; Rzeszow, Hamburg; Dapa, Oxford; Vanguard, Dunstone; Tanny Ipswich; Navlgare Dunsdale; Noord, Wilhelmsheve Walenburgh Rotterdam; Bodenstein. Antwerpen; Willem Koerts, Rotter dam; Karonga, Hamburg; Pallas, Rotterdam; Re gina, Whitstone; Africa Palm. Hamburg: Katsi na Palm, Hamburg: Plancius. Pasaga; Arlstote- les, Willemstad; Coueron. Bassa Indra: Rottl, Antwerpen; Cards, Stavanger: Jell La Palica; Noordstad. Le Cornlcel. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Bravo- Contender, Immingham: Gasselte, Goole; Sho reham Swansea N irmandia. Delfzijl: Heino Broehan, Flixborough: HJelmaren. Freetown; Herta, Ronne: Karin Winkler. Flixborough: Ar gus 6 en 2 Bakken, Duinkerken Donderdag vertrokken van IJmuiden: Kevnes, Southampton: Smit Lloyd 18, Cont. Plat; Ala- ■nak, Rotterdam. Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan. Volgens de raadsman had de matroos uit verweer gehandeld omdat een grote groep mensen zich bij een ruzie tegen hem had gekeerd. Eén van de beherende broers van het gebouw had een kapotte bierfles op de matroos willen uitproberen en toen zou deze de andere broer hebben gestoken. „Noodweer”, daar hield de raadman het op. Het oprakelen van het oorlogsverleden eigen rechter spelen over Duitsers en met hen samenheulenden van een ze kere Kicken was voor deze aanleiding een aanklacht in te dienen wegens aan tasting van eer en goede naam of bele diging tegen de hoofdredacteur van een in Haarlem uitgegeven blad, dat dit ver- led had uitgediept. De uitspraak van de rechtbank van morgen: conform de eis van de officier zeshonderd gulden of twaalf dagen we gens smaadschrift. De officier had in zijn requisitoir op gehaald dat verdachte een jaar geleden ook al eens wegens belediging was ver oordeeld. In het blad was verteld dat de heer Kicken „zacht gezegd verdacht werd van het te vlug, te snel en te on nodig doden in oorlogstijd van acht nen sen”. Do jongeman had in september en ok- tob van het vorig jaar in Santpoort in gebroken en daarbij geld, een horloge een kettinkje, een penning en andere kleine zaken buitgemaakt. Hij had ver der nog zeventien andere diefstallen >p zijn naam staan die niet in de dagwiar- din stonden. Een 22-jarige matroos uit Velsen nad bij een ruzie in het gebouw van de Rode Jeugd in Velsen een andere bezoeker met een mes in de buik gestoken. (Het cor pus delicti was door een vriend in het Noordzeekanaal gegoodhonderd vijf tig gulden boete oordeelde politierechter

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7