Tony M. Vermey Het „Idé van VOOR TIENERS ZOWEL ALS HUISVROUWEN SOOSAGENDA IS DE HITPARADE BETROUWBAAR? Top de pop pop dertien Fogerty weg bij Creedence IN DE IJMOND Umuiden Heemskerk POLITIERECHTER Beverwijk uit r s - otneivs aarlem, IJmond DONDERDAG 11 FEBRUARI 1971 9 en '99 Voor de BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK Behoeftige familie Ommetje Geheugenverlies „Als je nou straks je rijbewijs hebt, dan kopen we voor jou een fijn Austintje, schat”, zegt de Haar lemmer Tony M. Vermey tegen zijn lieftallige vrouwtje Olga. Een nogal merkwaardige toezegging voor een nog niet (over een week) 21-jarige die de woningnood ge trouw op een nogal bekrompen bovenetage huist, net drie maan den getrouwd is en bovendien een splinternieuwe Ford voor de deur heeft staan. Maar Tony hoeft zijn vrouw niet blij te maken met een dooie mus. Hij kan het zeggen, dank zij een mengeling van veel zakelijk inzicht, een beetje geluk en verder een gave voor erg hard werken, waarmee voor de zoveel ste keer bewezen is dat elke lang harige nog niet werkschuw hoeft te zijn. Kennemer theater Cinema Marquette City Stadsschouwburg Luxor 11 ju/ I films (Van onze verslaggever) Groen- V. ge- be- ONDERTROUWD: Gerardus C. M. Egmond en Catharina M. Q. de Wit. een auto had gekaapt. De joyriding gaf hij heftig knikkend toe. Met de auto was hij tegen een muur gereden. Hoe hij er toe was gekomen: „Het was zo verleidelijk en de auto was niet afgesloten en de sleutels zaten er zelfs nog in”. „Twee weken onvoorwaardelijke gevan genisstraf” was de uitspraak van de po litierechter, die daarmee een week min der gaf dan de officier had gevraagd. Rivièra de echte gendarmerie te gaan be concurreren. Hun heldendaden zijn daarbij van dien aard dat de „oude hap” weer met de grootste vreugde in de politiegelederen wordt teruggehaald. Maar dan is de toe schouwer reeds getuige geweest van een onafgebroken reeks grappige gebeurtenis sen, waar deze komiek zijn roem aan heeft te danken. Dit lachfestijn in Luxor vindt plaats van heden- tot en met woensdag avond, plus de tweede matinee van zondag en op een speciale familievoorstelling op woensdagmiddag. Voor de eerste matinee van zondag is de sensatiefilm „Ursus, wre ker der slaven” nog geprogrammeerd. I ons ook een „opvoedende” taak. Num mers die muzikaal erg goed zijn en waarvan we mogen aannemen, dat ze een hoge notering zullen halen, wor den door ons op de tipparade gezet. Er verschijnen iedere week zoveel platen, dat het publiek ze onmogelijk allemaal kan horen voordat ze een keuze gaan maken. Daarom kiezen wij vijf of zes nieuwe singles uit en zetten die op de tipparade”, zegt Rob Out. De Veronica top-veertig verschijnt iedere week in een oplage van 200.000 exemplaren. Binnenkort komt er een uitbreiding van vier tot acht pagina’s. De oplage wordt dan waarschijnlijk vergroot tot 300.000 exemplaren. Het blaadje is iedere week voor vijf cent in praktisch alle platenwinkels te koop. Een heel andere manier van samen stellen gebruikt AVRO’s Toppop. Ie dereen kan voor dat programma zijn favoriete plaat tippen voor een plaats je bij de eerste twintig. Een derge- lijke manier van samenstellen brengt met zich mee, dat veel fanclubs hun leden aansporen zoveel mogelijk kaar ten in te sturen. Lijsten, die op deze manier samengesteld worden verschil len meestal zeer veel van de „nor male” hitlijsten. Opgemerkt moet wor den dat de eerste hits bij door het publiek samengestelde lijsten, sneller op de eerste plaats staan dan bij an dere lijsten. Zo gauw je echter bij de lagere noteringen komt, lopen deze hitparades vaak erg achter. Beatnleuws en opgaven voor de soosagenda kunnen rechtstreeks worden gezonden aan: Redactie Haarlems Dagblad, rubriek Hop- pelepop, Grote Houtstraat 93 in Haarlem. De inzendingstermijn voor iedere aflevering sluit dins dagmiddag. Tony namelijk is. via de Hillegom- se NV „bureau Idé” waarvan hij de „schepper” is, de organisator van ach tereenvolgens de talentenjacht om de Tulptrofee die vorige week zondag, a.s. zondag en zaterdagavond 19 februari in Treslong gehouden is en wordt, de Hil- legomse huishoudbeurs van 19 tot en met 21 maart, ook in Treslong de Zaandamse huishoudbeurs van 10 tot en met 12 anril en van Trinp ’7L een Tiener- en Twennsbeurs die van 29 mei tot en met 6 juni in houten ten toonstellingshallen op het Helicopter - veld aan de Haarlemse Wagenweg ge houden wordt. Even later bleek hij er toch meer van te hebben geweten want zo vertelden de twee verdachten ze hadden elkaar in een Beverwijkse bar ontmoet en daar had de oudste het idee geopperd om per auto naar Alkmaar te gaan. Na veel zoeken .werd hen die kans geboden door middel van een niet afgesloten Fiat 850. Het feit dat zij voor die tijd liters alcohol hadden dronken had hun gedrag ook sterk invloed. „Alleen om een ommetje te maken” was het verweer van een 29-jarige landgenoot van de twee Spanjaarden, die in Wijk aan Zee verbleef op de beschuldiging dat hij GETROUWD: Tammo P. Rijskamp en Elisabeth M. A. Deen; Jacobus J. J. v. Dui venvoorde en Maria A. Hofste; Jan Schot- vanger en Jeanne C. Verhagen. OVERLEDENCatharina E. Hulscher, 63 jaar, weduwe van J. H. Adrichem; Antonia J. Pieters, 60 jaar, echtgenote van E. v. d. Meij. VOOR DE REST van' de week vermeldt het programma „Duivels van het geweld” en de griezelfilm „De vrouw in de folter kamer”, terwijl hier dan voor de eerste matinee van zondag de Nederlandse jeugd film „Vrijbuiters van het woud” nog aan wordt toegevoegd. In de tweede voorstel ling draait dan weer „Duivels van het geweld”. De eerste voorronde van afgelopen zondag is gewonnen door Highway Chile die samen met Dead Dog’s Eye (tweede) en Fair Price (derde) op za terdag 19 februari in de finale ver schijnt. Zondagmiddag van 14 tot 17.15 uur wordt in Treslong door Qualified Section en Nameless uit Vijfhuizen, 1. Nothing rhymed Gilbert O’Sul livan; 2. Rose Garden Lynn Ander son; 3. Bridget the Midget Ray Ste vens; 4. Rozen die bloeien Corrie en de Rekels; 5. Holy holy life Golden Earring; 6. Du Peter Maffay; 7. My sweet Lord George Harrison; 8. Knock three times Dawn; 9. Peace planet Ekseption; 10. Geef mij de liefde en... Twee Pinten; 11. Have you ever seen the rain Creedence Clearwater Revival; 12. Hans Brinkers Symphonie Holland; 13. She’s a lady Tom Jones. 'fain.M,.,; te maken. Op het Helicopterveld komt eind mei een complete miniatuur van de Dam te staan, een zeer speciale soort mammoet totempaal en een apar te muziekbal met daarin een groep als Focus. De sex blijft deze keer beperkt tot de NVSH. „Wantoestanden als vorig jaar toen Chick achter de schermen pomofoto’s van jonge meisjes stond te maken, hoeven van mij niet meer”, zegt Tony. Voor de Hillegomse huishoudbeurs van maart zorgen Saskia en Serge, El lis de Liefde en Conny Vink op de zon dagavond en de VARA-drive-in-disco- theek op de zondagmiddag voor mu zikale omlijsting Wat de strijd om de Tulptrofee tenslotte betreft. Het samenstellen van een hitpara de is altijd een twijfelachtige zaak ge weest. Wat voor invloed heeft de pla tenmaatschappij, de artiest zelf en de tenmaatschappij, de artiest zelf en de platenruiter? Bij Veronica lijkt die in vloed op het ogenblik erg klein. Het samenstellen van de top-veertig ge beurt op een discrete manier. Iedere week worden 200 platenzaken gebeld om hun top-vijftien door te geven. De nummers één van zo’n top-vijftien krijgen vijftien punten, de nummers twee veertien, de nummers drie der tien punten enzovoorts. De plaat die de meeste punten krijgt staat nummer één op de top-veertig. Natuurlijk is het mogelijk dat een plaat die in een bepaald deel van Ne derland erg goed verkocht wordt, let tend op de landelijke verkoopcijfers een lagere notering zou moeten krij gen. Out daarover: „Om een beetje gelijk te blijven met de verkoopcij fers die ons door de platenmaatschap pijen verstrekt worden, brengen wij af en toe wel eens correcties aan. Maar over het algemeen kloppen onze ge gevens wel met die van de maatschap pijen”. „De tip-parade, die wij iedere week samenstellen, is niet enkel en alleen naar de gegevens van de winkeliers opgesteld. De tip-parade heeft volgens LAAT NU IN dit theater de ondeugende film „De pastoor kan geen bloot meer zien” alweer voor de achtste week zijn geprolongeerd! „Te gek”, zou men bijna zijn geneigd op te merken, omdat op deze wijze vrijwel geheel Beverwijk deze film moet hebben gezien. Ongetwijfeld een record. Creedence Clearwater Revival, sinds tien jaar bestaand, heeft vooral de af gelopen drie jaren grote successen ge boekt en miljoenen singles en Ip’s ver kocht. Jack Rohrer, de woordvoerder van de groep, heeft verklaard: „Ze hebben geen ruzie. Het is een persoonlijke be slissing van Tom, die vier kinderen heeft en niet langer voortdurend op toernee wil zijn. Ook wil hij zijn eigen creativiteit onderzoeken en meer tot uitdrukking gaan brengen”. En dat is dan nog maar het inciden tele grotere werk, want de vaste om zet komt van de standbouw voor beur zen en van het verzorgen van adver tenties in binnen- en buitenlandse bla den voor Bollenstreekse bedrijven. Tony heeft het wat je noemt goed geschoten. „Zijn Idé” zetelt nu in een bijna verbouwde bollenschuur aan de Hillegomse Stationsweg en voorziet ze ven jonge medewerkers van een leuk weeksalaris. Die jeugd van het „Idé- team” is voor de stormachtige op bouw (de zaak startte op 1 augustus 1970) totaal geen belemmering ge weest. Op zakelijk niveau blijkt het befaamde generatieconflict dus nogal mee te vallen. „Logisch”, zegt Tony, „als je ze maar wat te bieden hebt”. Dat laatste is zeker het geval. Nico- laas F. ter Haar, een ontwerper-teke- naar die Tony op de Haarlemse Tie ner- En Twens-beurs van vorig jaar tegen het lijf liep, is nu al druk bezig om van Tripp’71 iets heel bijzonders „Vroeger werd misschien wel ge knoeid met onze top Veertig, maar te genwoordig niet meer. Iedere maan dag mag je komen kijken hoe we het allemaal doen. Acht meisjes bellen 150 vaste handelaren en 50 anderen. De meisjes weten zelf niet eens de na men van de handelaren die ze bellen. Dat hebben we zo gedaan, omdat het dan ónmogelijk wordt dat de platen maatschappijen of groepen alle adres sen te weten komen en zodoende de hitparade kunnen beïnvloeden”. Aldus Rob Out, die niet alleen disc-jockey is, maar tegenwoordig ook de leiding heeft over de samenstelling van de Veronica top-veertig. EVENALS IN de tweede matinee van zondag zal in dit theater van donderdag- tot en met zaterdagavond de oorlogsfilm „Mosquito squadron” worden vertoond, met „De schurkenstreken van Bullewip” voor de eerste voorstelling van zondagmiddag. Vervolgens kan men desgewenst van zon dag- tot en met dinsdagavond nog naar „Snoezepoes” gaan kijken, met welke titel ongetwijfeld de nodige ondeugende zaken in het vooruitzicht worden gesteld. „Waarom stuurt men het geld dat men over heeft niet naar de behoeftige familie in Spanje. Waarom moet het omgezet wor den in sterke drank”, zo vroeg de officier, mr. Van der Valk Bouman zich in zijn requisitoir hoofdschuddend af. Hij eiste tegen de oudste drie weken voorwaarde lijke gevangenisstraf, een proeftijd van drie jaar en vierhonderd gulden boete. Voor de jongste was er eenzelfde gevan genisstraf en proeftijd maar de boete werd tweehonderd gulden. „Hebt u nog wat te zeggen” vroeg de politierechter, mr. Swanenburg de twee verdachten. „Vergeving, want we begrij pen niet hoe we dit hebben kunnen doen” was het antwoord. Mr. Swanenburg con formeerde zich wat boete en proeftijd be trof, maar de voorwaardelijke straf ver minderde hij tot twee weken. MET DE ITALIAANSE avonturen film „A professional gun” is in dit ge val nu eens geen sprake van een zo genoemde „spaghetti-western”, doch van het verhaal over een revolutie. Deze is het gevolg van een strijd tus sen de arme Mexicaanse peones en hun onderdrukkers, de rijke eigenaars van een aantal zilvermijnen. Deze laatste categorie werd meestal ge steund door het semi-officiële leger, bestaande uit de zozeer gehate feo- dales. De film speelt zich nu af in de jaren rond 1912 in het romantische gebied op de grens van Texas en Mexico waar, zoals dit onlangs ook nog in de Kongo en Nigeria het geval bleek te zijn, altijd lieden werden ge vonden die bereid waren hun wapens en diensten ter beschikking te stellen van de hoogste bieder. Der gelijke huurlingen leefden aldus bij de gratie van de snelheid van hun pistool en het was hen daarbij volkomen onverschil lig of zij nu vochten voor een goede, dan wel een slechte zaak. ZO OOK in „A professional gun”,, waar in de wrede en sadistische Garcia, eigenaar van een grote zilvermijn een aantal van deze gewetenloze schutters in zijn dienst heeft genomen. Zij komen al spoedig in een gewapend conflict met Paco Roman en zijn haveloze peones, bij hun pogingen zich van deze uitbuiters te ontdoen. Uiter aard gaat een en ander gepaard met de nodige gevechten, fusillades en ontsnap pingen, hetgeen regisseur Sergio Corbucci voldoende motieven verschafte voor een boeiende avonturenfilm. Deze zal van vrij dag- tot en met woensdagavond in City worden vertoond. VOORTS KONDIGT dit weekprogramma voor hedenavond de wedervertoning aan van de bijna klassiek geworden griezel film „De man met de wassen beelden”, met voor de matinee van zondag „Voor goud en wat dollars”, een film die in ieder geval bij de harde westerns moet worden ingedeeld. De naam Montgomery Wood staat hier on getwijfeld borg voor. EVENALS OVERAL elders in Nederland hebben de wedervertoningen van de'koste- lijke amusementsfilm „Irma Ia douce” ook in City weer zoveel belangstelling getrok ken, dat de directie moest besluiten deze musical van vrijdag- tot en met maandag avond voor Velsen te prolongeren. Alleen zal men zich hiervoor dan bij de kassa van de Stadsschouwburg dienen te vervoegen. Zoals bekend geldt het hier „een wervel wind van kluchtige lichtzinnigheden”, on der de bekwame regie van Billy Wilder aangeblazen door de guitige Shirley Mac- Laine, met Jack Lemmon als haar amu- lante partner. ONDERWIJL KAN hier in de matinee van zondag de Franse klucht „Hoe maller hoe gekker” worden bekeken, een aller dwaast verhaal met de komiek Jean Le- febre als de verstrooide professor Bal- lachon, wiens experimenten met een nieuw soort lachgas tot de zotste gevolgen leiden. ROND DE FRANSE filmkomiek Louis de Funès, die de laatste jaren een fabel achtige carrière wist te maken, heeft men met „De gendarme op drift” een nieuwe klucht ópgetrokken, waar dit onstuimige driftkikkertje nogmaals als politieman in mag optreden. VOOR DIT VERHAAL is Louis als Cruchot inmiddels gepensionneerd, maar uit heimwee naar zijn oude bestaan hult hij zich met enige lotgenoten nog eens in het geliefde uniform, om aan de mooie Een interessante werkfoto, gemaakt tijdens de opnamen van „Irma la douce". Links regisseur Billy Wilder met in het midden Jack Lennon, die tijdens een korte rust verstandig aan het snoepen is. Niets maar dan ook niets wist een 20- jarige Amsterdammer zich van zijn tochtje in een gestolen auto te herinne ren. Toch moest hij op 31 mei vorig jaar een eindje zijn gaan rijden, joy-rijden wel te verstaan, met een gestolen wagen. Een ritje dat eindigde met een botsing tegen een boom. Getuigen troffen de jon geman versuft hangend over het stuur. Hij had een hersenschudding opgelopent, wat misschien de oorzaak van zijn black out kon zijn. Hij had een hersenschudding opgelopen, Maar hoe hij daarna in de auto was ge komen geen idee. In Amsterdam was hij al voor moeten komen voor het rij den zonder papieren (kantongerecht), wat de officier de opmerking ontlokte, dat hij feitelijk ook nog voor rijden onder in vloed terecht zou moeten staan. In zijn eis f 200 boete liet hij meespelen dat verdachte al eerder in Amsterdam eens met andere jongens in een gestolen wagen reed. Het vonnis was conform de eis. GEBOREN: Ingeborg A. d.v. C. Bruijns en T. A. van der Est; Mijke G. H. d.v. T. H. E. Frencken en M. J. Vanmaris; Mar- tijn z.v. L. de Pee en R. Klaver; Andreas H. z.v. H. J. F. Liefting en T. P. M. v. Deuzen; John z.v. J. A. Brands en E. C. J. Veer; Hillegonda E. d.v. J. P. Bregman en J. Boersma; Brigitte d.v. G. T. N. Duin en M. Nijhof; Judith d.v. J. Veldhoen en L. A. Tuitel; Madelinde F. N. d.v. R. C. J. Moesbergen en F. P. A. Vrenegoor; Petro- nella B. C. d.v. F. Kalkman en M. J. de Vries; Patrick z.v. P. Wijnstra en J. Zui- derveld; Erik z.v. L. J. Meijland en J. T. M. v. d. Sande; Joyce J. M. d.v. A. C. J. W. v. d. Werff en C. M. v. Kleeff; Maxi mus P. z.v. J. L. v. d. Meer en M. J. M. Rijkers. HAARLEM. „Ja, zjj hadden een auto weggenomen, maar niet om te houden; nee, ze wilden er slechts mee naar een club in Alkmaar”. Dit vertelden twee uit Spanje afkomstige buitenlandse werk nemers, die nu in Beverwijk woonden en by twee grote bedreven in die omgeving werkten. De politie had de twee, 25 en 23 jaar oud, betrapt toen de oudste bezig was met het wegryden van een auto, die door de jongste een extra duwtje werd gegeven. Dit alles gebeurde verleden jaar november in Beverwyk. De verdachten wonden er geen doekjes om dat zij de auto wilden wegnemen. De oudste had he* leeuwendeel voor zijn re kening genomen. Hij had de auto, die niet op slot stond, aan het rijden gekregen om een veel gebruikte manier: het doorbinden vap de contactdraden. De jongste, die bij het naderen van de politie er als een haas vandoor was ge gaan, vertelde heftig gesticulerend tegen de tolk in eerste en de officier en politie rechter in tweede instantie dat hij dronken was geweest en niet helemaal had gewe ten wat hij deed. Guitarist Tom Fogerty gaat Cree dence Clearwater Revival verlaten en de populaire rock groep zal voortaan als trio optreden, aldus heeft een woordvoerder van de groep dinsdag bekend gemaakt. Soos E.V.N.H., gebouw EVNH Enge- landlaan, zondag: disco. Scuff, Eemstraat 6, zondagmiddag: soos. Commin, Kromhoutlaan 55, zaterdag- avand: jeugdcafé. De Schaapskooi, Frankrijklaan/ Italiëlaan, zaterdag: disco. Rubbishheap. Bavokelder-Wester- gracht, zondagmiddag: soos. City-Club Kamis, Nieuwe markt 5, zaterdag: dansen. Sfeer ’69, Ged. Oude Gracht 24, vrij dag, zaterdag en zondag: bar-sociëteit Toy-Toy, Stoofsteeg 1, iedere avond: bar-dancing-discotheek. Moulin-Rouge, Kleine Houtstraat weekeinde: bar-dancing-disco. De Ark, Kerkplein, Velsen-Zuid. vrijdag en zaterdag: soos. Las Vegas, Berlagelaan 20a, zater dag: soos. Satisfaction. Eemstraat 6. zaterdag: Highway Chile. Deining, Ripperdastraat 13a, zaterdag groep Alpha: maandag tot en met za terdag plus zondagmiddag: jeugdcafé. Les Six, Ripperdastraat 13a, zaterdag Rabbit Hill. Allison, Kanaalstraat, IJmuiden, za terdag: Qualified Section. Martinique, Kokstraat 13: zaterdag avond 8.30 uur, soosavond met film programma. Tony Vermey en vrouwtje Olga. Creepy en Blest Furnace Inc. uit Haarlem, Group Chantays uit Lisse, Hobo String Band uit Aalsmeer, Per petuum Mobile uit Sassenhëim en Cop per Weed uit Bennebroek gestreden om de overige drie plaatsen. ’Z

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 9