Interpellatie over drug-affaire Auto terug - zonder geldzendingen Vermageringspil zou in Duitsland 300 levens hebben geëist I Post-scriptum Tweede Kamer Postroof in Alkmaar Willeke Alberti Patiënt 58 uur arrest onder puin Noodtoestand in heel Laos Vluchteling na kraak in ïac.warnïng 1 „Barbertj gevraagd voor musical „Lili” lm in vrees voor ontvoering Twee van de 175 Weekend Mallorca AGENDA pagina 21 Verder in de krant r Wie gaf politie opdracht om in te grijpen? Bewaking Brandt uitgebreid uit HET WEER zakken weg Ten Horn NV gered voor 86 gulden Saté I 61e JAARGANG NUMMER 84 V R IJ D A G 12 FEBRUARI 1971 Het woord is aan... Protest tegen aanvallen van Noordvietnamezen 5000 rollen Kamerbreedtanijt HALVE PRMTEN Loop morgen vrij in en uit bij ZOLANG ER MENSEN ZIJN Verschijnt dagelijks, beh. zon- en feestdagen. Abonnement, bij vooruitbetaling, per jaar 70,per kwartaal 17,50, franco per post 19,15, per maand 6,Losse nummers 30 cent. Postgiro 129288 Postbus 18. Dekkers’ Kajuit ALPHENAAR UST-IJMUIOEN Dr. A. TERRUWE Stormachtig V erlies IJmuider Courant DAGBLAD COURANT EN HET VOOR IJMUIDEN WAARIN OPGENOMEN DE KENNEMEK cwwsj wwwazwwwvwwwwww Voltaire: I (Van onze redacteur in Bonn) .V ADVERTENTIES tfWWWWWWWWWWWVWWWH/WWWWWWW ADVERTENTIES 26 62 77 (Van onze redacteur in Bonn) gevolg *6 Directie: Mr. H. C. van der Mije, H. P. Stuurman H. van Loog, onderdirecteur DE VEEL BESPROKEN PLAAT Frank Carbonara ligt opnieuw in het ziekenhuis. Hij was enige ttfd geleden opgenomen in het hospitaal voor oud strijders in Sylmar bjj Los Angeles. Deze Amerikaanse stad werd enkele dagen geleden getroffen door een aardbeving waarbij het hospitaal instortte. Achtenvijftig eindeloze uren lag patiënt Carbonara onder de puinhopen, voordat men hem gisteren vond. De ex-militair kreeg na afloop van zjjn avontuur een kus van zjjn dochter Joann. Links zjjn vrouw Rose. helemaal De fabri- te MARKTPLEIN, IJMUIDEN - Tel. 18500 Eén ding is sterker dan alle legers ter wereld: namelijk een idee, welks tijd gekomen is. Uitg. FONTANA f 13.50 Nu verk-'jqbaar bij VOOR UW AFSPRAKEN Telefoon 1 11 G6 Dameskaosalon LANGE NIEUWSTR. 181 van wonkunst Zijlstraat 62 - Tel. 31 04 13 - Haarlem e Vorig jaar is de zaak door de officier van Justitie in Darmstadt geseponeerd Nu worden bij het parket in Frankturt nieuwe feiten onderzocht, die volgens de klagers niet voldoende ziin belicht. Maar de fabrikant van .Menocil”, de in Als bach bij Frankfurt gevestigde N V Cilag Chemie, heeft het middel na de eerste actie ertegen verleden jaar al terstond uit de markt genomen en onderscheidt zich daarin van de vervaardiger van het VIENTIANE (Reuter-AFP). De Lao- tiaanse regering heeft met ingang van vandaag de noodtoestand voor het gehele land afgekondigd. Zo is door het officiële Laotiaanse nersbureau en de radio be kendgemaakt. De regering heeft hiertoe besloten gezien de recente ontwikkelingen in het land. Gratis gelegd - Volle garantie „MEDINA”. Haarlem, Gr Houtstr. 166 Telefoon 31 76 65 Gen Croniéstraal 4. tel Amsterdam Albert Cuvostr 175-179. tel 76 40 25 13 ...17 ...17 ...19 ...21 ...21 ...21 23, 25 ...27 4 Uit het binnenland 2, 15, 17 Buitenlands nieuws 3 Plaatselijk nieuws 4, 5, 6, 7, 11 Kunst 9, 19 Films 9, 19 Hitwijzer 9 Economisch nieuws 13, 27 Schrijvende lezers Puzzel De Kleine Wereld Radio en tv Weerrapport Feuilleton Beeldverhalen Sport Beurs Luidsprekers Deze krant bestaat uit achtentwintig pagina’s „Barbertje moet hangen”. Onder dit motto heeft een 20-jarige jongeman uit Assen gisteren de aandacht van de Tweede Kamer op zich gevestigd. Hij wist via de publieke tribune in de voorzittersloge te komen, wierp enkele pamfletten naar beneden en liet zich langs een touw tot drie meter boven de grond in de vergaderzaal zakken. De geschrokken voorzitster, jkvr. Wttewaal (mr. Van Thiel was afwezig) schorste de vergadering. De jongen werd daarop omhoog getrokken door de parketwachters. „Barbertje moet hangen” bleek te slaan op het proces, dat de jongeman vandaag wachtte. Samen met een vriend moest hij terechtstaan op beschuldiging van sabotage bij een legeronderdeel in Assen: het onklaarmaken van voertuigen. Tegen de jongeman is procesverbaal onoemaakt. Hem kan ordeverstoring en misbruik van het briefhoofd van het ministerie van Algemene Zaken ten laste worden gelegd. Zijn pamfletten waren geschreven op briefpapier van dit ministerie. Onderzocht wordt hoe hij dat in zijn bezit gekregen heeft. Verwachting van het K.N.M.I. tot zater- Brandt zou tijdens een van zijn avond wandelingen die hij in het bos achter zijn huis pleegt te ondernemen, worden ontvoerd. De mogelijke ontvoerders worden ge zocht in kringen rond de vroegere Ber- lijnse advocaat Horst Mahler, die enkele maanden geleden na terugkeer van esca pades in Palestina, in een Westberlijns woonhuis kon worden gearresteerd. Mah ler en met hem de voortvluchtige iour- naliste Ulriche Meinb^ff nlus de dader van een brand in een Frankfurter waren huis, Baader, worden ook wel in verband gebracht met de organisatie achter de spectaculaire vliegtui^ontvoeringen door het Palestijnse Bevrijdingsfront. De loods bleek in de afgelopen nacht te zijn opengebroken. De dieven hebben de postwagen de loods ingereden en ver volgens de deuren gesloten. Direct na dat de auto was gevonden is de techni sche recherche begonnen de wagen aan een grondig onderzoek te onderwerpen. Aangenomen wordt dat de diefstal zorg vuldig is voorbereid. Het postkantoor in Alkmaar is het ver zamelpunt voor de post uit de kop van Noord-Holland. De post van allerlei post kantoren wordt namelijk in de loop van de namiddag naar het postkantoor in Alkmaar vervoerd. Vandaar rijdt een ge huurde wagen in dit geval de auto van Van Gend en Loos in de avond uren naar het Centraal Station in Am sterdam. De nachtposttreinen expedië ren de post dan verder. BONN. Sceptisch worden in Frank furt de kansen getaxeerd, dat het toch nog tot een proces komt tegen de fabri kant van het vermageringsmiddel Me- nocil”, dat volgens berichten in de sen satiekrant „Bildzeitung” verantwoorde lijk wordt geacht voor de dood van ten minste driehonderd corpulente Westduit- sers, in hoofdzaak vrouwen. AMSTELVEEN. De Amstelveense politie heeft de afgelopen nacht een 23- jarige Amsterdammer aangehouden, die op 3 januari tijdens het tafeltennisuurtje uit de Scheveningse strafgevangenis was ontsnapt. Hij zat daar drieëneenhalf jaar gevangenisstraf uit wegens inbraak met geweldpleging. De man werd gearresteerd nadat hij met zijn 18-jarige broer en nog een derde man in Badhoevedorp een sigarettenauto, maat had gekraakt. Zij vluchtten in een gestolen auto, maar werden daarbij ach tervolgd door de politie. De wagen vloog uit de bocht. Nadat de Amstelveense poli tie twee waarschuwingsschoten had gelost, gaven de twee broers hun vluchtpoging op. De derde man is nog spoorloos. De beschuldiging houdt in, dat het slikken van het slankheidsmiddel Meno cii in tweeduizend gevallen schadelijke gevolgen voor de longblaasjes zou heb ben veroorzaakt, waarvan in driehonderd gevallen met dodelijke afloop. dagavond Zwaarbewolkt met nu en dan regen of motregen, maar later ook enkele opklaringen. Matige tot krachtige, aan de kust tijde- liik stormachtige wind uit zuid west tot west. Minimumtempe raturen omstreek 6 graden, maximumtemperaturen ongeveer 8 graden. slaapmiddel „Softenon”, de bij Aken nog altijd florerende N V Grünental Chemie, die met de verkoop voortging tot de justi tie het verbood. Anders dan net onder de naam Softe non en Contergan door de hele wereld geëxporteerde Kalmeringsmiddel dat in het begin van de zestiger jaren zoveel misgeboorten veroorzaakte is Menocil in West-DuitslancL Zwitserland en Oos tenrijk verkocht. Nederland is voor de Westduitse slankheidsmiddelenbranche geen interessante afzetmarkt. Cilag Chemie behoeft zich nauwelijks zorgen te maken kant voert aan, volkomen te goeder trouw te hebben gefabriceerd en het ju ridisch bewijzen van oorzaak en t ligt hier nog moeilijker dan het bij Sof tenon lag. AMSTERDAM. De Amsterdamse beeldhouwer Johan Polet is donderdag op 76-jarige leeftijd in de Roerhaave RJim^k in de hoofdstad overleden. De in Am sterdam geboren beeldhouwer on* wierp vele bronswerken van arbeiders en boe ren, zowel koppen als figuren, en voorts maskers, die in de architectuur werden verwerkt. Kantoor: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon administratie 1 54 37 en 1 64 50. Voor bezorging van 18.30 tot 19 uur tel. 1 05 19. Redactie tel. 1 53 89, na kantoortijd t^l. 1 07 09. Uitgave: Grafische Bedrijven Damiate N.V. Hoofdredactie: Jos. L. Lodewjjks E. Koning In het laatste verkoopjaar, 1969 wa ren er een half miljoen doosjes Menocil verkocht. Maar niina elke maand ontke tent op het ogenblik de Bildzeitung” een actie tegen de ?en of andere pil of tegen het een of andere poeder en geen van de andere Westduitse bladen neemt nog notitie van wat nog moet worden gezien als een onderdeel van een campagne waarmee de krant vertwijfeld poogt het verlies van één miljoen losse-nummer kopers, een kwart van de totale oplaag in een jaar tijds, weer te boven te ko men. VAN DE HAAS - 3 stokjes en toch maar 2.25 EDELSMID - JUWELIER Unieke kollektie edelsmeedwerk I Korte Houtstr. 16, Haarlem, tel. 311582 |l zijstraat Grote Houtstraat, 1ste straat I i links vanaf Houtbrug. De opperbevelhebber van het leger, ge neraal Rathikoene, is opgedragen „alle hulp te verlenen die noodzakelijk is voor de nationale veiligheid in het hele land, totdat de orde is hersteld.” Op de bevolking is een beroep gedaan „zo waakzaam mogelijk te blijven”. Amerikaanse verkenningsgroepen ope reren in Laos uitsluitend voor het ver krijgen van inlichtingen, zo hebben offi ciële woordvoerders vandaag in Saigon verklaard. Zij voegden hieraan toe dat dergelijke groepen militairen al sinds la ren in Laos opereren en niet als ge- vechtstroepen worden beschouwd. Het Amerikaanse opperbevel weigerde zich verder over de zaak uit te laten Wij spreken nooit over operaties van de in lichtingendienst.” zo zei hij. Laos heeft inmiddels bij Engeland en de Sovjet unie geprotesteerd tegen Noordvietname- se aanvallen op steden en een legerpost in Laos. Engeland en de Sovjet-Unie ziin beide voorzitter van de Geneefse confe rentie van 1962 die de neutraliteit van Laos heeft gegarandeerd. Laos vraagt Londen en Moskou om maatregelen op dat de Noordvietnamese troepen zich te rugtrekken. (Zie ook pagina 3). ALKMAAR. Vanmorgen is de vijf- tons vrachtwagen van Van Gend en Loos, die gisteravond met nog een onbekend be drag aan geldzendingen werd gestolen, in een loods op het oostelijk industrie terrein in Alkmaar teruggevonden. De diefstal vond plaats toen de 32-jarige Alkmaarse chauffeur van de wagen even bij zijn zuster was gaan koffiedrinken en de vrachtwagen, waarmee hij naar Am sterdam zou rijden, niet-afgesloten bij het huis had geparkeerd. Toen hij terug kwam was de auto verdwenen. Twee postzakken, waarvan één tach tig aangetekende stukken bevatte, zijn verdwenen. Hieronder bevonden zich vier geldzendingen. Hoe groot het totaal ge stolen bedrag is, kon nog niet worden vastgesteld. De auto bevatte 175 post zakken.- (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De fractieleider van de P.v.d.A. in de Haarlemse gemeenteraad, drs. J. J. Voogd, zal in de raadsverga dering van 17 februari een interpellatie houden over de drugs-affaire in Haar lem. Hij wil met name weten van wie de politie opdracht heeft gekregen om in te grijpen. Zoals bekend werd de 24-jarige leider van het opvangcentrum „Moksja” Ton de Bakker, maandag gearresteerd op verdenking betrokken te zijn bij de han del in verdovende middelen. Hij is gis teravond in vrijheid gesteld. Drs. Voogd vraagt of niet moet wor den gevreesd dat het bij zeer velen in het land bestaande streven om het ge bruik van drugs uit de sfeer van crimi naliteit te halen wordt geschaad, waar door de maatschappelijke op vang en be geleiding van het gebruik veel beter kunnen geschieden. In een toelichting zegt drs. Voogd, dat het zijn bedoeling is het gehele drug vraagstuk aan de orde te stellen. Kern punt van zijn interpellatie is de vraag of B. en W. kunnen bevorderen, dat in een zo delicate zaak als het drug-vraagstuk geen onnodige schade wordt aangericht. Op deze wijze zouden ook de schriftelij ke vragen van twee andere raadsleden behandeld kunnen worden (Zie verder pagina 11) GRONINGEN. De aandeelhouders van Ten Horn Nederland nv in Veendam hebben het bod van de nv Prins in Dok- kum aangenomen. Het bedrijf, dat zich in hoofdzaak bezighoudt met de fabrica ge van stoomketels, verwarmingsinstalla- ties en dergelijke, zal bij opheffing van de surséance van betaling door de Dok- kummer nv worden overgenomen. Prins zal Teh Horn voortzetten. (Van onze Amsterdamse redacteur) AMSTERDAM Willeke Alberti is ge vraagd een hoofdrol te spelen in de Ame rikaanse musical „Lili” die in Nederland zal worden uitgebracht door Joop van den Ende theaterproducties Zij heeft de uit nodiging in beraad. Voor de Nederlandse bewerking en regie is Willy van Hemert aangezocht, die ook de regie voert van de TV-serie ,.De kleine waarheid", waarin Willeke de hoofdrol speelt. De première zal half oktober in Rotter dam moeten gaan waarna ..Lili” een lan delijke toemee gaat maken De musical is gebaseerd op de film „The Big Carnaval”, waarin Leslie Caron de vrouwelijke hoofd rol heeft vervuld Met een toepasselijke kreet op een opvallende plaats nam deze vrouw in Londen deel aan een betoging voor de inwilliging van de eisen der Britse postbestellers. BONN De patrouilles in de straat waar bondskanselier Willy Brandt op de Venusberg bij Bonn woont, zijn vanoch tend versterkt. De „Frankfurter Allgemei- ne Zeitung” heeft onthuld hoe leden van de ondergrondse buitenparlementaire op positie Brandt en zjjn kanselarij-minister Horst Ehmke willen ontvoeren. LONDEN (AP). De Britten kunnen volgende winter een weekeind od het Spaanse eiland Mallorca doorbrengen voor ƒ86. Een Londens reisbureau heeft vandaag het goedkope tarief aangekon- digd om de markt af te tasten. In de prijs is begrepen logies met ontbijt van vrijdagavond to» zondagavond. I®

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 1