PANDA EN DE JOK.KLIK.KER GROEN Co ARMAN EN ILVA POLLE, PELLI EN PINGO FERDINANDS BELEVENISSEN Proces in Lissabon Jarring komt met eigen plan personenauto's Agenda voor Haarlem en de IJmond 4 il y Ir /Z 11 TM 21 FEBRUARI geopend 10-17en 19-22 uur,zaterdag en zondag 10-17 uur, toegang f4,00. fc. over Pastoor in Italië opgepakt wegens belasteren Optimisme SALT-overleg Minder geld in VS voor nieuwe B-1A van leger bommenwerper Onbestendig weer VRIJDAG 12 FEBRUARI 1971 21 Centrale Verwarming DOOR IDEAL-STANDARD Gasketel* ALISTAIR MACLEAN Beverwijk Bollenstreek AMSTERDAM VelsendJ muiden Washington ziet kansen op akkoord met Sovjet-Unie e Volgens Israëlisch blad: Se s speciale trein-toegang-biljetten met 3x reductie verkrijgbaar op 140 ns-stations a ïS Heemskerk Haarlem en Omstreken 52-5 PW ■k I Sg i j e- ADVERTENTIE 7 (wordt vervolgd) is dagelijks op een Philharmonisch 19 en 21.15 u.: „De (Ruijsdaelstraat) 20 u.: Dagelijks vrijdag. ADVERTENTIE ondei u.: van (Bloemendaalseweg, februari. schreeuw van 2. Dinsdag van 3 uur 's morgens tot het aanbreken van de dageraad Na een mijl borg ik de riemen op en startte de buitenboordmotor. Of lie ver, ik probeerde hem te starten. Bui tenboordmotoren werken altijd prach tig bij mij, behalve wanneer ik nat, koud en uitgeput ben. Zo gaat het meestal: als je ze nodig hebt, écht nodig hebt, vertikken zij het. Dus nam ik de peddels weer op en begon te roeien en bleef roeien tot ik er bijna bij neerviel. Maar in elk geval lag ik om kwart voor drie ’s morgens langs zij de Firecrest’ „Men heeft mij aangeraden een advo caat in de arm te nemen, zei don Luigi, maar ik heb geen geld en ik kan het ook niet aan mijn parochianen vragen want die zijn nog armer dan ik. Ik bereid me dus maar voor op een verblijf in de cel”. TEL AVIV (Reuter) VN-bemiddelaar Gunnar Jarring is volgens het Israëlische blad „Maariv” voor de eerste maal met eigen voorstellen voor een regeling In het Midden-Oosten gekomen Jarring zou hebben besloten een meer actieve rol te gaan spelen. Hij zou zijn voorstellen hebben voorgelegd aan de Is raëlische en Egyptische vertegenwoordigers bij de Verenigde Naties. Jarrings plan behelst volgens „Maariv” teruggave van het hele schiereiland Sinaï aan Egypte en legering van een internatio naal VN-vredeskorps langs de straat tussen de Golf van Akaba en de Rode Zee. De Gaza-strook zou aan Israel worden toege wezen. De grens tussen Egypte en Israel zou dan dus overeenkomen met de oude internationale grens tussen Egypte en het mandaatgebied Palestina. In kringen van de Verenigde Naties is vernomen, dat het onjuist is in dit stadium van een plan-Jarring te spreken. zw. bew. zw. bew. onbewolkt geh. bew. onbewolkt geh. bew. h. bew. onbewolkt onbewolkt h. bew. zzw zw zzw 13.14 uut 10.4» uur 1 1 1 2 1 3 3 1 2 1 2 9 0 O O o o o o o o o 0 2 0 0 o o o o o o o o o o o o o o o DIVERSEN Treslong (HHIegor.x). Dagelijks, behalve maan dags, diner-dansant. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Zuid-Limb. 1 2 2 0 9 —2 0 5 0 1 2 2 „Calvert?” De stem van Hunslett was een nauwelijks hoorbaar fluiste ren in het donker. „Ja”. Zodra hij daar boven mij stond, op het dek van de .Firecrest’, kon ik hem meer raden dan zien in het duis ter van de nachtelijke hemel. Zware wolkenvelden waren uit het zuidwes ten komen aandrijven en hadden de laatste sterren weggevaagd. Een harde, koude regen viel in zee neer. „Kun je helpen om de dinghy aan boord te krijgen?” „Hoe is het afgelopen?” VENETIE (AFP). Don Luigi Trevi- siol, pastoor van het Italiaanse dorpje Torre di Fine, is door de politie gearres teerd op beschuldiging van laster over het Italiaanse leger. 646 RAI 6 —2 0 10 1 5 10 10 3 5 10 5 2 0 1 0 3 14 4 7 3 7 4 7 15 13 1 9 2 4 12 3 2 zw no nw w.stil zzw o zo zzw zzw no o z wzw zzw no w.stil zzw zzw TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122) 20.30 u. Joe goslavische ambassadeur opent de expositie van Kolaric Ilija (schilderijen en etsen). De exposi tie is geopend tot en met 13 maart van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg). GeopenC op dinsdag en donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aan vraag bij P. Prins Lijsterbeslaan 23. Beverwijk, tel. 02510-25120. Topvïoer Parket N.V. (Zeestraat 57). Expositie van antieke klokken: geopend tot en met 20 februari van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 16 uur. 22. Panda deed precies, wat er in het briefje stond. Hij reed rechtstreeks naar het vliegveld, en zocht tele fooncel nummer 23 op. „Hier moet ik zijn" mompelde hij, terwijl hij uit zijn auto stapte en naar het hokje liep. „Maar waar is die iemand die me zou vertellen wat ik verder moet doen?" Hij keek speurend in de cel rond en toen begon de telefoon luid te rinkelen. „Daar zal je het hebben!" riep Panda opgewonden, en hij nam de hoorn van de haak. „Hallo?" Verder kwam hij echter niet. Tot zijn verbazing klapte het spreek-gedeelte open, en een briefje viel naar buiten. „Dit is uitermate boeiend,” prevelde Joris, die Panda was gevolgd, en nu onbemerkt toekeek. „Het makkertje krijgt op geheimzinnige wijze boodschapjes door. Wat zou er in staan? Dat zou ik gaarne willen weten!” Maximum- en nlnlmuin tern peraturen binnen- en buitenland h. bew. zw. bew. onbewolkt onbewolkt zw. bew. zw. bew. onbewolkt geh. bew mist onbewolkt geh. bew. onbewolkt geh. bew. onbewolkt onbewolkt geh. bew. mist h. bew. w.stil geh. bew. w.stil 1. bew. w.stil zzo nnw zo zzo onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt w.stil geh. bew. bbew. zw. bew ES 5 4 5 2 5 3 7 3 3 5 ZATERDAG 13 FEBRUARI on des 17 49 uur 8.45 uur „Dat vertel ik je later wel. Eerst dit!” Ik klom de valreep op, de vang lijn in mijn hand. Ik moest mijn rech terbeen over het .potdeksel’ tillen. Het was stijf en zwaar; het begon opnieuw pijn te doen, ik kon er nauwelijks op staan. „En haast je wat. We kunnen gezelschap verwachten, eerder dan ons lief is”. „Ziet het er zó uit?” vroeg Hunslett peinzend. „Dót zal oom Arthur ge noegen doen”. Ik ging er maar niet op in. Onze broodheer, schout-bij-nacht Sir Arthur Arnford-Jason, KCB* en nog een aan tal van die indrukwekkende afkortin gen, zou het helemaal geen genoegen vinden. Wij hesen de druipnatte ding hy aan boord, haakten de buitenboord motor eraf en sleepten alles naar de bak. Knight Commander of the Bath (vert.) „Haal een stuk of wat waterdichte zakken”, zei ik. „Neem het anker in. Geen lawaai laat de rem erbuiten en gebruik een presenning”. „Smeren we hem?” „Dat zou verreweg het verstandigste zijn. Maar wij blijven. Licht het anker en zoek die zakken”. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat) 19 en 21.15 u.: „De pastoor kan geen bloot meer zien", 23.30 u. „Duivels van het geweld”. Luxor Theater (Breestraat) gendarme op drift". Aberdeen Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Grenoble Helsinki Innsbrück Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Zürich WASHINGTON. (Reuter) De Ame rikaanse luchtmacht heeft bekendge maakt dat het ontwikkelingsprogramma voor de nieuwe strategische bommenwer per D-1A, die de „verouderde” B-52 moet opvolgen, zal worden ingekrompen. Zor op 8.00 uur: Maan op 21.35 uur; LISSABON. (Reuter) In Lissabon is een proces begonnen tegen tien Portuge zen die beschuldigd worden van hulpver lening aan de „Volksbeweging voor de Bevrijding van Angola”. De verdachten, van wie er zes verbon den waren aan de universiteiten van Lis sabon of Coimbra, waren in april van het vorige jaar aangehouden. Een van de ver dachten is een priester. Volgens de aan klacht is het volksfront een illegale orga nisatie. die op gewelddadige wijze Angola wil losmaken van Portugal. DIVERSEN Micro-Theater (huize Scheybeeck, Velserweg) 20.30 u. Slapstlck-avond met films van onder andere Chaplin, Keaton, Laurel en Hardy. Stichting Cultured en Creatlei Centrum (Nij- verheidsweg 5 Heemstede). Expositie schilde rijen Mark Mewhinney Sullivan vr. 19-23 u„ za. en zo. 14-17 u. en 19-23 u. Tot en met 28 februari. Het Oude Slot (Ir. Lelylaan 6, Heemstede). Tentoonstelling kleur-etsen van SJoetd Bakker. Geopend maandag tot en met vrijdag 9-12.30 en 13.30-17.30 uur. Tot en met 19 februari. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a, Heemstede). Permanente expositie handgeweven wandkleden van Bodil Blokker-Veggerby. Expositie Maaike van Huizen. Geappliceerde en geborduurde wandkleden. Tot en net 6 maart. Geopend dins dag t.m. zaterdag 9-17.45 uur. Sociëteit Duysterghast (Boulevard Paulus Loot la, Zandvoort). Tentoonstelling van fotografische werken van Hans Joachim Böhme. Za. en zo. van 14-16 uur. Tot ei met 14 februari. VOLKSUNIVERSITEIT Petrakerk (Llmburglaan 2, Heemstede) 20.00 u.: Lezing met dia’s door H. P. Baard: Het Hollands Marinestuk. DIVERSEN Clubhuis „Naast d’Appelaar (Damstraat) za terdag 13.30 en 15.30 u.: Film, „Tarzan verbreekt de ketens”. Kennemer Sporthal (Van Rlebeecklaan) Zater dag 10.00-13.00 u.: Sportlnstuif. Toneelschuur (Smedestraat 23) Zaterdag 13-15 u.Open aktleberaad. Stadhuis Haarlem 18.30 u.open-stadhuls-avond voor 21-jarigen. Waagtaveerne (hoek Damstraat-Spaarne). Da gelijks behalve maandag open podium. Geopend van 12-18 en 20-24 u.: Vrijdag en zaterdag tot 01 uur. BowPng (hoek Ononweg-Delftlaan). 12-02 uur; zondag 10-02 uur bowling. Hotel Bouwes (Zandvoort). Elke zaterdag- en zondagavond optreden orkest Vito Lanza. Te vens zondag matinee. Dolflrama (Zandvoort naast Bouwes Palace). Dolfijnenshow woensdag 14 en 16 uur. zaterdag en zondag 12, 14 en 16 uur. Bowling Centre (Burgem. Van Fenemapleln), Zandvoort. Dagelijks van 14.00-01.00 uur. In zijn parochiekrantje had de pastoor zich afgevraagd waartoe „nu eigenlijk een leger dient dat zo’n 120 miljard lire kost aan een land dat gebrek heeft aan scholen, sportvelden en dergelijke”. Bo vendien schreef Don Luigi „niets posi tiefs” te hebben geleerd tijdens zijn diensttijd. Het vervullen van de militai re dienst noemde hij „ouderwets en ab surd”. De North American Rockwell zal nu drie in plaats van vijf testtoestellen van dit type vervaardigen. Deze maatschappij kreeg vorig jaar juni een contract van ruim 4.8 miljard gulden. De General Electric, die een contract van ruim 1,4 miljard gulden heeft, zal nu 27 motoren vervaardigen in plaats van de veertig die men vorig jaar had besteld. Het ministerie van Defensie heeft nog geen beslissing genomen over het al dan niet laten doorgaan van het in produktie nemen van de B-1A. Wel verwacht men dat de eerste proefvlucht eerder zal kun nen plaatsvinden dan medio 1974 zoals oorspronkelijk was gedacht. Het is niet bekend hoeveel door deze inkrimping ”an het ontwikkelingsprogramma wordt be spaard. Het KNMI deelt mee: Aan het rustige weer van de laatste dagen is nu een einde gekomen. Het hogedrukgebied, waaraan we dit weer te danken hadden, heeft zich verplaatst naar Zuid- oost-Europa. Daardoor konden oceaanfronten over de Britse eilanden West-Europa binnen dringen. Deze fronten behoren bij depressies, die ten zuiden van Ijsland naar de Noordelijke Ijszee trekken. Voor de eerstvolgende dagen ia ons land nu opgenomen in een westelijke stro ming. Op grond hiervan wordt onbestendig weer verwacht. Hierbij zullen in de nacht de tem peraturen niet onder het vriespunt komen. Ba rometerstand hedenmorgen 1018 millibar (764 mm). zw zzw zzw zzw zzw zzw zzw zw z zzw Toen hij ermee aan kwam zetten had ik de dinghy al leeg laten lopen en hem in zijn zeildoeken hoes gebor gen. Ik ontdeed mij van mijn aqualong en kikvorspak en stopte alles in een van de zakken, evenals de gewichten, mijn lichtgevend horlogekompas en de dieptemeter. De buitenboordmotor werkte ik in de andere zak, bedwong de lust het stomme ding overboord te gooien. Een buitenboordmotor kan ten slotte altijd van pas komen, hoewel wij er al een hadden die aan de jol in de davits op het achterschip hing. Hunslett had de elektrische windas in beweging gezet en de ketting liep regelmatig binnen. Een elektrische Ik hoorde een schreeuw en het schorre blaffen van een of ander automatisch wapen natuurlijk Jack en zijn machinepistool. Misschien had hij zich verbeeld iets te zien, of misschien was de doos naar de opper vlakte gekomen en had hij hem in het donkere water voor zijn prooi aange zien? Waarschijnlijk was het hem dat: hij zou geen munitie hebben ver spild aan een stuk drijfhout. Mijn zegen had hij. Zolang zij dach ten dat ik daar ergens langzaam om laag zonk, met net zoveel gaten in mijn bast als een Gruyèrekaas, zouden zij mij hier niet zoeken. Zij hadden het bakboordanker uit gegooid. Ik klom over de reling, werk te mijn voet in het kluisgat, reikte omlaag en klemde mij aan de ketting vast. Het was jammer dat er die nacht geen officials van de Internationale Sportbond aanwezig waren: ik heb vast een nieuw wereldrecord „anker- ketting-afdalen” gevestigd. Het water was koud, maar mijn kikvorspak was er goed voor; er stond een korte, harde golfslag en een ster ke getijstroom en dat kwam allemaal prachtig van pas. Ik zwom weg van de bakboordzij van de .Nantesville’, voor het grootste gedeelte onder wa ter, en ik kwam geen mens tegen en geen mens zag mijaller aandacht was aan stuurboord geconcentreerd. Mijn aqualong, gewichten en zwem vliezen lagen nog steeds op dezelfde plaats: vastgebonden aan het boven einde van de roerpin; de .Nantesville’ lag niet diep en het boveneinde van de roerpin stak niet ver in het water. Een aqualong omdoen in een onstui mige zee en bij sterke stroom is niet bepaald een gering karweitje, maar de gedachte aan Kramer en zijn gra naten deed wonderen. Bovendien had ik haast; ik had een behoorlijke af stand af te leggen en nog heel wat te doen als ik eenmaal op mijn plaats van bestemming was aangekomen. Ik hoorde het ronken van de motor aanzwellen en weer afnemen toen de reddingboot aan stuurboord afzette. Maar geen ogenblik kwam hij in mijn buurt. Er klonken ook geen schoten meer, en kennelijk had kapitein Im- rie de granaten thuisgelaten. Ik ver deelde de gewichten gelijkmatig om mijn middel, bepaalde mijn richting met behulp van mijn lichtgevend kom pas en begon te zwemmen. Na vijf minuten kwam ik aan de oppervlakte en nog vijf minuten later voelde ik onder mijn voeten de grond van het rotseilandje, waar ik mijn rubber dinghy had verborgen. Ik klauterde op de rotsen en keek om. De .Nantesville’ had alle lichten aan. Met een zoeklicht zochten zij de zee af; de reddingboot was nog steeds aan het rondcirkelen. Ik hoorde dat het anker werd opgehaald. Ik sleepte de dinghy het water in, klom aan boord, sloeg de riemen uit en begon te peddelen in zuidwestelijke richting. Theoretisch was ik nog steeds binnen het bereik van het zoeklicht, maar de kans dat zij een zwart stipje in een laag, zwart rubbervlotje op een Inkt zwarte zee zouden ontdekken, was niet bijzonder groot. KEY BISCAYNE, (Reuter). Henry Kissinger, president Nixons voornaamste adviseur voor veiligheidszaken, heeft gis teren tegenover verslaggevers verklaard dat de Amerikaanse regering tamelijk optimistisch is wat de kans betreft op jet-Unie over de beperking van de stra- een akkoord bij het overleg met de Sov- tegische bewapening, het zogenaamde Salt-gesprek. BIOSCOPEN City Theater, vrijdag 20 u., zaterdag 19 en 21.15 u.: ,.A professional gu Stadsschouwburg, vrijdag en zaterdag 20 „Irma la Douce”. CONCERTEN Beeckestün, vrijdag 20 u. pianorecital Alwin Bar, voor Velser Kunstkring. TENTOONSTELLINGEN Pieter Vermeulen Museum, Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen. IJmuiden, is dagelijks be halve zaterdag en zondag open van 14 tot 16.30 uur. M AANS I Laatste kwartiei Nieuwe maan Pieter van Twuijver; geopend tot en februari op werkdagen van 9-12. 14-17 21.30 u.. op zondag van 14-17 u. DIVERSEN Slot Assumburg (Tolweg 9) 20.15 u.: Wij op 18 febru^T 25 februar HOOG EN LAAG WATFH f* MMllDItN Vooruitzichten voor zondag. Perioden met zon, tijdelijk regen en temperaturen boven normaal. Aantal uren zon 1 tot 4: min temp. 3 tot 7 graden boven normaal; max. temp. 1 tot 5 gra den boven normaal: kans op een droge periode van ten minste 12 uur: 60 percent; kans geheel droog etmaal: .‘0 percent. WEERRAPPORTEN Kissinger zei dit aan boord van het vliegtuig waarmee de Amerikaanse pre sident naar Florida reisde waar hij zijn boodschap over de toestand in de we reld zal opstellen die het Congres op 25 februari te horen krijgt. Kissinger ver klaarde dat een of ander akkoord het logische resultaat” van de besprekingen zal zijn gezien de vorderingen die tot nu toe geboekt zijn. Hij deelde voorts mee dat Nixon in zijn boodschap uitvoerig zal ingaan op de besprekingen over de be perking van de strategische bewapening die de volgende maand in Wenen hervat zullen worden. De boodschap zal echter „geen grote verrassing” bevatten. «j 0 o o o o o o o o o Beeckestijn, museum,Velsen-Z geopend van 14 tot 17 uur. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden. alle werkdagen (maandag tot en met vrijdag) te be zichtigen van 10 tot 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, Is dinsdag open van 12 tot 13.30 u. en donderdag van 12 tot 13.30 u. en van 20 tot 22 uur. BIOSCOPEN Cinema Marquette ..Mosquito Squadron”. TENTOONSTELLINGEN De Zandkraai (Handelstraat). Expositie van tekeningen, litho’s, etsen, aquarellen, sepia’s, olieverven en mastieken van Herman Stoel en met 28 en 19- SCHOUWBURG Kleinkunsttheater „Haarloheim” (Smedestraat 23) Zaterdag 20.30 u.: Studentencabaret Bitter bal in Utrecht. MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnestraat 13) 20.15 u. Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Henri Arends. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstraat 111) 15.30 en 20.00 u.: „De avonturiers”, 18 jr. Vandaag en morgen nachtvoorstelling 24.00 u.: „Repulsion”, 18 jr. Zaterdag 13.30 u.: „4 Rakkers en een oude jeep”, a.l. Frans Hals (Frans Halspleln) 19 en 21.15 u.: „De bastaard van Dodge City”, 14 jr. Vandaag en morgen nachtvcorstelling 23.30 u.: „Het spook van de Opera”, 18 jr. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „El Condor”, 14 jr. Luxor (Gr. Houtstraat 139) 14. 19 en 21.15 u.: „De non van Monza”, 18 jr. Rembrandt 'Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 u.: „De hemel knijpt een oogje dicht”, 18 jr. Roxy (KI. Houtstraat 79) 14.30 19 en 21.15 u.: „Lady Godiva”. 18 jr Studio (Gr. Markt) 14.00 en 20.00 u.: „De ver doemden”, 18 jr. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum. (Groot Heiligland 63). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17e eeuw waaronder Hals’ meesterwerken. Prenten kabinet: tentoonstelling van werk van Jac. van Looy en Artotheek Nederland 1970. Tot en met 28 februari. Geopend dagelijks 10-17 u. Zondags 13-17 u. Vis- en Vleeshal (Gr. Markt). Expositie schil derijen van Anthonv Green. Tot en met 21 maart. Expositie Pink Morris Productions, schil derijen, objecten, foto’s etc. Tot en met 21 maart. Dagelijks geopend 10 17 uur, zondags 13-17 u. Galerie „T” (Bakenessergracht 67). Expositie schilderijen en tekeningen van Age Klink. Da gelijks geopend 11-17 u.» zo. 14-18 u. Tot en met 14 maart. Teylermuseum (Spaarne 10). Tentoonstelling van schilderijen, fossielen, mineralen en histo rische natuurkundige instrumenten. Tentoon stelling van werken uit eigen bezit, gewijd aan dieren en bloemen. Geopend op werkdagen (behalve maandags) van 10 tot 16 uur. De eerste zondag van de maan van 13 tot 16 uur. Tot en met 15 februari. Museum Kunstcentrum De Ark (Nieuw Hei ligland 1 rd). Bezichtiging va.» de gebrandschil derde ramen uit 1602. Dagelijks behalve dinsdag van 10 tot 20 uur. Woensdag t.m. maandag 20-23 uur klassiek grammofoonplatenprogramma. Kunstzalen Frans Heerkens ThtJssen (Hout plein 13) Tentoonstellinr Haarlemse stadsge zichten van 17G0 - heden in de Prentenkamer. Geopend 10-3 uur en 14-17 uur zondags geslo ten. Tot en met 25 februari. Raadhuis Bloemendaal (Bloemendaalseweg, Overveen). Expositie verzameling mineralen en edelstenen van Henri Arends. Dagelijks ge opend van 14-17 u. ook zondags. Tot en met 14 VRIJDAG 12 hEBRlA- Hoog water 5.11 uru en 17.17 uui Laag water 1.00 uur en 13.17 uur ZATERDAG 13 FEBRUARI Hoog water 5.40 uur en 17.47 uur Laag water 1.28 uur en 13,48 uur 10490 KWAM HET 6ELÜ(D NIET UIT DE VERTE? EN DANK VOOR ALLES. i MEL... HIER 16 DE SLEUTEL - v HU ZAT INDE HOORN IK WOU DAT WE DE SLEUTELY PSST... ER VAN DEZE OUDE VIKIN6K1ST ROEPT DAAR -(HADDEN! A’ EN ZO VOEDEN VWJ MET DIT OFFER 'T ELEMENT J -. LUCHT... ZO VOEDEN WJI MET DIT OFFER T ELEMENT VUUR... W EN VRAGEN MET DIT OFFER T DE STEUN VAN DE V». ELEMENTEN

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 21