DUINWIJK IS WACHTEN BEU Nog een ZEVENDE J umbo-Brusselreis Werken van Joegoslavische schilder tot 13 maart in Galerie Boumans Nieuwe eigenaars voor hotel Royal I J Felle kritiek - en definitief de laatste - en grote irritatie 1 Verdacht van diefstal en valsheid in Afscheid wethouder Kolkman Carillonklanken over IJmuiden Ambassadeur M. Milotinovic verrichtte opening Expositie toont 27 etsen en Verkeer op Amsterdamseweg uur gestremd Snelheidscontrole geschrifte Ernstig ongeval op berucht kruispunt schilderijen „Desnoods met spandoeken de straat op” BS I In k 3 VRIJDAG 12 FEBRUARI 1971 5 IJMUIDER COURANT Demonstratie Eigenaar Clubs 1 Brug kon niet dicht BRANDENBURG” rritatie Ruimte (Van een onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIE Electrotechnisch Bureau met zijn negenen naast elkaar De heer en mevrouw Makel in hun bijna ontruimde Zaanse flat. Licht- en krachtinstallahes Nieuwbouw en onderhoud café-restaurant aanwezig zullen zijn, om hier hun gasten persoonlijk te be groeten. vervoer naar Brugge en diner daar in het exclusieve drijvende restau rant De Barge. In Brussel en Brug ge is er tijd om te winkelen. De reis terug naar Haarlem via de Zee- landroute wordt, evenals de reis Brussel-Brugge, gemaakt per toe- ringcar. Het ligt niet in de bedoeling tijdens die receptie ook gelegenheid te geven tot het houden van toespraken. Ook de bijeenkomst in de burgerzaal heeft een volledig open karakter en ieder is daar hartelijk welkom. zijn te bewonderen. Ambassadeur Miloti novic hoopte, dat door dit initiatief vele andere Joegoslavische kunstenaars in de gelegenheid zouden worden gesteld hun werken in Nederland tentoon te stellen. De tentoonstelling in Galerie Boumans is tot 13 maart te zien. Daarna wordt de expositie naar Bergen verplaatst. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSENOm half vijf donderdagmid dag bleek de brug over het Zijkanaal C in de rijksweg van Amsterdam naar Velsen niet goed meer dicht te kunnen. In korte tjjd ontstonden er aan weerszijden lange files. De Velsense politie paste staartbeveili- ging toe en in samenwerking met de Half- wegse en de Amsterdamse politie trachtte men het verkeer zoveel mogelijk om te leiden. Pas om half zeven was alles weer geregeld. Bij de bedrijfsvoering gaat de heer Makel van het standpunt uit, dat nimmer betere resultaten mogen worden bereikt door de prijzen te verhogen. Volgens hem moeten er dan naar kosten besparende wegen wor den gezocht, omdat hij van oordeel is dat „Uit, goed voor U” ook voor een klein ge zin betaalbaar en aantrekkelijk moet blij ven. Hij zal bij dit voornemen worden geas sisteerd door zijn echtgenote, mevrouw E. Makel-Douglas, die ook van mening is dat een persoonlijk contact met de gasten een goede sfeer bevordert. Van zondag af zul len zij deze goede voornemens ten uitvoer kunnen brengen. VELSEN De Velsense politie heeft donderdagmiddag een 34-jarige assistent- verkoper uit Heemskerk gearresteerd, die wordt verdacht van het stelen van cheques en daarmee in verband valsheid in ge schrifte. De man is ingesloten. Het onder zoek wordt voortgezet in samenwerking met de postale recherche. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Velsens wethouder van fi nanciën en culturele zaken, de heer J. G. Kolkman, die zoals bekend op me disch advies zijn functie zal neerleggen, zal op vrijdag 26 februari officieel afscheid nemen. Daartoe zal een buitengewone openbare vergadering van de gemeente raad worden belegd, die om half acht aanvangt. Een uur later begint in de bur gerzaal van het stadhuis een receptie, waarop de relaties van de scheidende wet houder in de gelegenheid zullen zijn hem de hand te drukken. Deze stille wens is nu enkele maanden geleden en betrekkelijk onverwacht in ver vulling gegaan, toen als gevolg van de bekende fusie tussen de Heinekens en Am stel Brouwerijen een aantal horeca-bedrij- ven kon worden vrijgemaakt, waar ook „Royal” in IJmuiden toe behoorde. Dit laatste omdat de toenmalige beheerder, de heer J. Koster de exploitatie om gezond heidsredenen niet langer wilde voortzetten, om het vervolgens in Groningen weer iets kalmer aan te gaan doen. De heer Makel werd daardoor in de gelegenheid gesteld dit florerend bedrijf te kopen en omdat hij hier met de stand van zaken vrijwel vol ledig op de hoogte was, om daarbij voor Dat men toch wel veel kan doen werd tijdens de bijeenkomst als het ware ge demonstreerd. De heer Waanders van de muziekschool was ’s middags een uurtje met de zesde klas van de Pleiadenschool bezig geweest met het Orffinstrumenta- rium. Het resultaat kon men via een bandje donderdagavond beluisteren. Die zelfde middag had een jeugdleider van „De Brulboei” in de vijfde klas blanke dia-raampjes uitgedeeld, die de kinderen konden beschilderen met allerlei kleuren. Oosterduinweg 20 IJmuiden Telefoon 1 34 05 (Van een onzer verslaggeefsters) praten en te vragen maar akties te ont ketenen, kregen flinke bijval. De kleuterschoolcapaciteit bleek daar voor één van de aanleidingen te zijn. De voorzitter van de Stiching Tentoon stelling Beverwijk, de heer Leo van der Maarel, verwelkomde aan het begin van de opening de genodigden, onder wie voorlichtingsambtenaar M. van Hezik, die de gemeente Beverwijk vertegenwoordig de. Terug in Nederland kunt u óf op Schiphol óf in Haarlem uitstappen. Tijd van terugkomst: 22.30 uur. Niet inbegrepen in de reis is de luchthavenbelasting a 6,50, en de drankjes die u gebruikt. Voor dat laatste is het raadzaam wat Bel gisch geld mee te nemen. Uit de analyse van de bevolking is al naar voren gekomen, dat de groep jonge gezinnen met jonge kinderen tot en met vier jaar bijzonder groot is. Een ander opvallend gegeven is volgens de socio loog yan het Opbouw Orgaan de grote mobiliteit, dat wil zeggen het grote aan tal gezinnen dat Zeewijk na korte tijd weer verlaat. de eigenaars evenmin een onbekende te zijn, kon de transactie vlot worden afge sloten. De nieuwe eigenaar stelt zich voor ge leidelijk enige veranderingen in zijn pas verworven bezit aan te brengen, waarbij door hem in de eerste plaats aan een gezel lige bar wordt gedacht. Voorts zal hij er naar streven zjjn zaak tot een ontmoetings centrum voor Velsen te maken, waarbij reeds het organiseren van exposities in de bovenzaal wordt overwogen. In de perso neelsbezetting zal geen enkele verande ring worden aangebracht. VELSEN De Velsense politie hield donderdag van ’s morgens half elf tot ’s middags half vier een snelheidscontrole op de Stationsweg. Vijfendertig automobi listen kregen een bekeuring. Tijdens deze bijeenkomst bleek men er weinig behoefte aan te hebben om wen sen kenbaar te maken. Een peuterspeel zaal, ontspanningsgelegenheid ook voor de wat oudere jeugd en nog enkele zaken werden wel even genoemd, maar meer op de toon van: „Dat hebben we nu al zo vaak gezegd, daar hoeven we niet eens meer over te praten.” Er is al een analyse gemaakt van de bevolking in Zeewijk. Daaruit destilleert men de „probleemgroepen” en daarop wordt de enquête gericht. Het zal waar schijnlijk geen huis-aan-huis-onderzoek worden maar een steekproef. Het programma van de beiaardbe- speling door Hein de Ligt op zaterdag 13 februari van 16 tot 17 uur op het stad huiscarillon in IJmuiden, luidt als volgt: Trumpet voluntary van Jer. Clarke; Four pieces for a musicalclock van G. F. Han del; Te Kieldrecht; Meiseke jong; Sona tine V van Ignaz Pleyel; The ash grove; Londonderry air; Andante cantabile van Jef Denijn; Barcarolle van Géo Clément; Preludium in C van Staf Nees. Deze mededeling werd beaamd door en kele aanwezigen, die vertelden dat er op hun eigen galerij al zeven of acht gezin nen waren vertrokken. In april gaat men met de enquête be ginnen, waarmee men in juni gereed hoopt te zijn. De dan beschikbare gege vens worden niet per naam maar wel per categorie openbaar gemaakt. Uit het publiek kwam nogal wat kri tiek los, niet zozeer op het onderzoek, maar wel over het feit, dat het gemeen tebestuur pas nu een onderzoek in laat stellen en dat men met alle beslissingen en toezeggingen wacht tot de resultaten bekend zijn. „Men hangt alles op aan dit onderzoek en in feite legt men daarmee de wensen die er uit de bevolking naar voren zijn gekomen mooi naast zich neer,” werd er tijdens de bijeenkomst gezegd. De aan wezigen die voorstelden niet langer te zeld van zijn vrouw en de consul van Joegoslavië, mevrouw Klajn-Vargas. Het echtpaar Koloric logeert momenteel bij mevrouw N. de Bock te Beverwijk. Wél inbegrepen is een reisver zekering, die ingaat als u in Haar lem de bus instapt. Denk aan uw paspoort dat vijf jaar verlopen mag zijn of aan een geldige toe- ristenkaart! Voor de pauze had deze bijeenkomst een heel wat rustiger verloop. De initia tiefgroep zette toen, evenals een week eerder in Zeewijk, het doel van de bij eenkomst uiteen. De leden van de Initia tiefgroep werden voorgesteld en men deed mededelingen over de jeugdclubs waarmee men over drie weken in de Pleiadenschool gaat starten. Dit worden clubs voor jongens en meisjes van zes tot twaalf jaar. Men begint met dans en muziek, expressie, toneel en dergelijke. In de Pleiadenschool kan men niet be schikken over een handenarbeidlo-kaal, zoals in de Zeewijkschool. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN De door de Initiatiefgroep Duinwijk-Zeewijk belegde bijeenkomst voor de bewoners van Duinwijk kreeg donderdagavond in de Pleiadenschool een veel feller karakter dan de vorige week gehouden bij eenkomst voor de Zeewijkbewoners. In Duinwijk woont men al langer en wacht men al langer op allerlei noodzakelijke voorzieningen en men is dat wachten beu. Deze avond was er een vertegenwoordiger aanwezig van het Provinciaal Opbouw Orgaan, dat op verzoek van het gemeentebestuur in de nieuwe wijken een onderzoek naar de behoeften gaat instellen. Deze socioloog kon vertellen, dat men in juni gereed hoopt te zijn met het onder zoek. De aanmeldingen voor onze Jumboreis naar Brussel blijven nog steeds binnenstromen. Het animo van onze lezers is zo groot, dat de extra ingelaste zesde vlucht, op zaterdag 13 maart, in twee maal vierentwintig uur totaal was volgeboekt. Om teleurstelling te voorkomen hebben wij besloten nog een ze vende reis naar Brussel en Brugge te maken. Deze zevende vlucht met onze lezers, DIE DEFINITIEF DE LAATSTE ZAL ZIJN, is vastgesteld op zaterdag 20 maart. Wilt u mee met deze speciale reis voor onze lezers, meldt u dan zo spoedig mpgelijk aan. De prijs van het arrangement blijft 99 gul den. Voor dit geld kunt u wan neer u niet op eigen kracht naar Schiphol gaat gebruik maken van de twee extra ingezette NZH-bus- sen, die zaterdags om half acht 's morgens vanaf de Tempeliers- straat vertrekken. De bussen zijn herkenbaar aan de aanduiding: „Met de Jumbo naar Brussel”. Ver der in de prijs begrepen: de vlieg tocht met de Jumbojet, een rondrit door Brussel, lunch in het chique Hiltonhotel op de 27ste etage (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De ambassadeur van Joegoslavië, de heer M. Milotinovic, heeft donderdagavond in Galerie Bou mans aan de Breestraat de tentoonstel ling van schilderijen en etsen van zijn landgenoot Ilija Koloric geopend. De 45- jarige Joegoslavische schilder was verge- Een kijkje in het reusachtige Jumbolijf, waarin u met zijn negenen naast elkaar kunt zitten. De foto werd gemaakt op zaterdag 6 februari, toen het reuzevliegtuig, de Boeing 747, voor de eerste maal met onze lezers koers zette naar de Belgische hoofdstad. IJMUIDEN Op het zo langzamerhand berucht wordende kruispunt Pleiaden- plantsoen-Raafstraat-Orionweg heeft zich donderdagmiddag om half twee weer een ernstig verkeersongeval voorgedaan, waar bij een bromfietser hoofdletsel opliep. De bestuurder van een personenauto, een 44- jarige laborant uit IJmuiden, stopte wel voor de voorrangskruising, maar gaf toen vol gas om de Orionweg over te steken. Hij zou daarbij alleen naar links hebben ge keken en niet naar rechts, waar de brom fietser, een 17-jarige scholier uit IJmuiden, naderde. Na de botsing bleef de scholier bewusteloos op straat liggen. De Ongeval lendienst vervoerde hem naar het Antonius Ziekenhuis. Geïrriteerd werd er opgemerkt: „Men had toch wel even eerder kunnen beden ken, dat men in deze nieuwe wijken meer of grotere kleuterscholen zou moeten heb ben. Daar is toch geen uitvoerig onder zoek voor nodig. Nu zitten we met veel te grote klassen en lange wachtlijsten.” Dat ontlokte een moeder de opmer king: „We sturen tegenwoordig geboorte kaartjes al naar de kleuterschool, anders komen we niet aan de beurt.” Overdre ven misschien, maar wel tekenend voor de stemming in Duinwijk. Service en storingen binnen 24 uur Met zijn negentwintig jaar zal de heer Makel ongetwijfeld tot de jongste Neder landse hotelhouders gaan behoren, hoewel deze bedrijfstak allerminst voor hem on bekend is gebleven. Hij is namelijk reeds enige jaren boekhouder bij de Heinekens Brouwerijen in Amsterdam, in welke func tie de heer Makel vele contacten met hore- ca-bedrijven heeft onderhouden. Zo ver zorgde hij bijvoorbeeld ook de admini stratie en boekhouding van „Royal” in IJmuiden. Het hotelbedrijf heeft op de heer Makel altijd een grote aantrekkingskracht uitge oefend, zodat hij in zijn vrije tijd begon met het behalen van de daarvoor vereiste diploma’s. Daarnaast heeft hij zich enigs zins met de specifieke sfeer van een der gelijke onderneming vertrouwd gemaakt, door ook in het Amsterdamse Doelen-hotel in verschillende functies te gaan werken. Ongetwijfeld kan dit als een praktische opleiding worden beschouwd. De tentoonstelling, die 27 werken van Koloric laat zien, is afkomstig uit Brus sel, waar de Joegoslaaf eerder een ex positie hield. Mevrouw de Bock, die in vele tijdschriften over Joegoslavië publi ceert kreeg onlangs van ambassadeur Milotinovic het verzoek uit te zien naar een geschikte tentoonstellingsruimte in Nederland, waar de werken van Ilija Ko loric konden worden geëxposeerd. Het is uiteindelijk Galerie Boumans geworden, waar de sfeervolle schilderijen en etsen Ilija Kolaric (links) toont hier een van zijn schilderijen aan ambassadeur M. Milotinovic, mevrouw Kolaric en de heer Boumans. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Zonder dat de buiten wereld hier tot dusver veel van heeft kunnen merken, is het bekende hotel- café-restaurant „Royal” aan de Ken- nemerlaan in IJmuiden inmiddels in andere handen overgegaan. De nieuwe eigenaar is de heer F. Makel, die thans met zijn echtgenote bezig is hun flat in Zaandam te ontruimen, om nog deze week in IJmuiden de woning boven het bedrijf te betrek ken. Het ligt dan ook in de bedoeling dat zij reeds zondag 14 februari in het Het resultaat daarvan werd vertoond, terwijl het muziekbandje werd afge draaid. „Als eindelijk is vastgesteld wat we willen en nodig hebben, is er dan nog ruimte,” was een andere vraag, waaraan werd toegevoegd: „De ruimte voor so ciaal-culturele voorzieningen die aan het Zeewijkplein beschikbaar komt, heeft gro tendeels al een bestemming. Ondermeer de bibliotheek en de muziekschool worden er in gehuisvest. Zeker nuttige voorzie ningen, maar wel „opgelegd,” want aan de bevolking is nooit gevraagd of we daar nu precies de meeste behoefte aan heb ben.” En vervolgens: „Zoveel grond is er in Duinwijk en Zeewijk niet meer be schikbaar. Straks komen er mensen met geld in de hand: een stukje grond voor een sportschool, voor een sauna, voor al lerlei andere in feite commerciële doel einden. Waar blijven wij dan?” In dit verband werd weer het feit aangehaald, dat het gemeentebestuur geen noodbebou- wing in Zeewijk wil, maar dat er wel een noodgebouw van een spaarbank staat. Een andere geïrriteerde opmerking: „We wonen hier al tien jaar en nu moet men nog gaan onderzoeken waar we be hoefte aan zouden hebben.” Waarop weer een ander uit het publiek onthulde, dat een groep initiatiefnemers al in 1968 schriftelijk bij het gemeente bestuur heeft aangedrongen op het instel len van een onderzoek zoals dat eerst nu plaatsvindt. Op de betreffende brief zou men nooit een antwoord hebben gekre gen. n I V\ j - 7 Sb J

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5