Burgemeester J. G. S. Bruinsma zoekt klankbord voor stem van burgers Beverwijks raad stemt in met schoonmaak aan havenkade kuil Nieuwjaarsrede in teken van bestuursproblemen I VERENIGINGSNIEUWS Bijna vijf mille gestolen uit brandkast Burgerlijke stand van Velsen SPLINTERS IN OGEN VAN RAADSLEDEN Er moet einde komen aan de chaos wetten Maatschapvissers straks niet langer onder sociale Veel respect voor zelfstandigheid Afhaalvaartuigen voor Loodswezen Hartapparatuur in ambulances Umuider Courant VRIJDAG 12 FEBRUARI 1971 IJMUIDER COURANT 7 Klankbord VeisendJ muiden BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK kolen, olie, gas? Velsen-N oord De nestor Kerkdijk nieuws Dat is uit het leven gegrepen i (Van een onzer verslaggevers) maar (P.v.d.A.) was dat de betrokken stuwadoor wil Comité Waak- kennemerlaan 150, telefoon 10745*, ijmuiden (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Naar verwacht wordt zal spoedig bij de Tweede Kamer wor den ingediend een wetsontwerp, dat tot strekking heeft de zo genoemde maat schapvissers niet onder de sociale wet ten te doen vallen. onze kan tot BEVALLEN M. E. Stolk-van der Zwan, d., J. P. Coenstraat 105, IJmuiden; K. de Vries-Vastenhouw, z., Kortenaer- straat 10a rd, Ijmuiden; A. C. Jaspers- Baak, z,, Pleiadenplantsoen 43, Ijmuiden; A. Zwaan-Tromp, z„ Orionweg 225, Ijmui den. MAAR IN IIDER GEVAL van de »n te van feit „Als die mogelijkheden geboden wor den moet er tevens gelegenheid zijn de besluitvorming rp de voet te volgen On ze democratie is vaak overladen met ballast-besluiten” zo vervolgde hij. Wij moeten niet verwachten, dat het publiek naar dé raadsvergadering of in de toe- De heer D. Koger (S.C.P.) hoopte dat met het aannemen van het voorstel de moeilijkheden opgelost zullen worden Er heerst al sinds lang een onbeschrijfelijke wanorde. Hij informeerde of er voor de opslag van hout op de kaden en de open bare weg toestemming is verleend, of er voor wordt betaald en of er maatrege len getroffen zijn ten aanzien van de veiligheid Er heerst een situatie. Bever wijk onwaardig en er moet een oplos sing voor worden gevonden. Filiaal Wijker straatweg Geopend 19-21.30 uur. versum en M. C. A. Zwerver, Corantijn- straat 22, Santpoort. GETROUWD K. Pieters en C. E. de Koning, Heemstede, Binnenweg 185; A. Steltenpohl en J. E. M. Raven, IJmuiden, Kanaalstraat 54; A. M. Verschoor en A. van Middendorp, Velsen-Zuid, Thorbecke- laan 12. ONDERTROUWD D. P. Oosterbaan, Dolfijnstraat 43, Ijmuiden en P. Jansen, Dolfijnstraat 43, IJmuiden, H. Fokker, Koekoeklaan 6, Haarlemmermeer en B. I. W. J. B. Schriekenberg, De Rijpstraat 5, Ijmuiden; C. A. M. Jansen, Corverslaan 108, Velsen-Noord en M. Bovenkamp, IJ- muiderstraatweg 104 IJmuiden, t.a. Ijmui den, IJmuiderstraatweg 104; J. van de Pie terman, Eenhoornstraat 52, IJmuiden en M. G. M. Roos, Julianakade 78. IJmuiden, t.a. Heerhugowaard, Matsijslaan 48; J C. Hol man, Kanaalweg 67, Beverwijk en M. J. Mantje, Trompstraat 163 IJmuiden; J. Wijn, Herenweg 197 Oudorp N.H. en J. C. Rijs, Van Diepenstraat 42, Velsen-Noord, t.a. Heemskerk, Maerten van Heemskerk- straat 22; J. Schmale, Jupiterstraat 31, Hil- VRIJDAG 12 FEBRUARI De Mei, Geelvinckstraat 28. 20 uur voor lichtingsbijeenkomst van zaamheid Volkstellingen Openbare bibliotheek VRIJDAG 12 FEBRUARI Beeckestjjn, in noordelijk koetshuis, 20 uur pianorecital van Alwin Bör, voor Vel- ser Kunstkring. Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan, IJmuiden-Oost, 20 uur „Miranda”, door to neelvereniging Advendo. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui- den, 19.30-23 uur basketbalcompetitie. Aktiegroep Buitenhaven, 20 uur in Vis sering scholengemeenschap, openbare ver gadering. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945. IJmuiden, 19-21.30 u.; filiaal Spaam- berg, Wüstelaan 79. Santpoort-Noord, 19-21.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen-Noord, 19-21.30 uur spraak is geweest”. De commissie zou gevormd kunnen worden door de huidige voorlichtingscommissie met een ruime re taakomschrijving of een nieuwe zoge naamde communicatiecommissie. De commissie zou het klankbord voor de stem van de burgers van Beverwijk moeten worden, zo meende de heer Bruinsma. „Inspraak en een betere ver staanbaarheid van de informatie zouden er ten zeerste mee gediend zijn” De heer Bruinsma zag deze meningen niet als een afgerond voorstel, meer in de vorm van een aantal losse persoonlijke gedachten .waardoor gemeentelijke democratie directer worden en de bestuursstructuren menselijke maten kunnen worden terug gebracht”. Volgens de heer Bruinsma zal het wetsontwerp inzake de samen voeging van de drie IJmond gemeenten tijdens de lopende parlementaire perio de niet worden afgedaan. „Ik ben niet zonder hoop, dat eindelijk het inzicht zal doorbreken, dat aanvaarding van het wetsontwerp niet kan leiden tot de vor ming van een goed functionerend ge meentelijk bestel rondom de monding van het Noordzeekanaal”. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Onbekenden hebben uit een brandkast, die in een slaapkamer, ge legen boven café 't Vosje aan de Klooster straat stond, een bedrag van 4500,- ge stolen. De diefstal moet gemakkelfjk zjjn verlopen, want de sleutel van de brandkast lag op een nachtkastje in de slaapkamer. moet niet alleen gewerkl schaalvergroting maar vee) de schaalverkleining en verfijning”, aldus burgemeester Bruins ma. Mogelijk kan het college zich hierop eens beraden en met bepaalde voorstel len komen ook wat de voorlichting van jonge kiezers oetreft Ook uw suggestie om de voorlich tingscommissie *e maken tot een klank bord voor de stem van de burgers van Beverwijk verdient overweging, omdat deze positieve elementen bevat. Moge lijk zou in dit erbind ook de BSCR een taak kunnen h°bben waardoor én voor lichting én inspraak tot hun recht kun nen komen” ZATERDAG 13 FEBRUARI Openbare bibliotheek Filiaal Wijker straatweg. Geopend 10-12.30 uur. De Mei Geelvinckstraat 28. 14 uur disco- filmmiddag (13-15 jaar), 20 uur discofilm- avond (vanaf 16 jaar). IJMUIDEN. Wij meldden reeds, dat voor het Loodswezen in Ijmuiden de loodsafhaalboten Alk en Albatros in dienst zijn gesteld. Vanmiddag heeft de direc- ur van het Loodswezen, schout-bij-nacht G. van der Graaf, de laatste van een se rie van zes voor de dienst van het loods wezen gebouwde loodsafhaalvaartuigen, de Zeezwaluw, voor het station Hoek van Holland in gebruik gesteld. Deze loodsafhaalvaartuigen waren be nodigd om de loodsdienst voor de twee drukste havens van Nederland (Rotterdam en Amsteram) meer flexibel te maken In het verleden moest één van de op zijn kruispost liggende loodsboten zijn post verlaten om loodsen te halen of om af te geven, hetgeen veel tijd vergde en stagnatie in de dienst veroorzaakte. Thans worden de loodsen door de loods afhaalvaartuigen van de wal naar de loodsboten gebracht en kunnen deze sche pen, indien nodig, ook worden ingezet om rechtstreeks schepen te beloodsen, hetgeen het rendement van de dienst aanmerke lijk verhoogt. De loodsafhaalvaartuigen van dit type zijn geheel uit gewapend, met glasvezel versterkt. polyester vervaardigd. Het ontwerp is van de Koninklijke Marine. In 1962 werd aan de combinatie van de werven van der Giessen-de Noord en G de Vries Lentsch opdracht gegeven tot de bouw van twee loodsafhaalvaartuigen Beide schepen, de Albatros en de Alk werden respectievelijk in 1964 en 1965 in Hoek van Holland in dienst gesteld. Na dat deze schepen gedurende enige jaren hun bruikbaarheid hadden bewezen, werd een nieuw ontwerp gemaakt, waarin de opgedane ervaringen werden verwerkt. In maart 1968 ontving de firma Le Com te te Vianen opdracht voor de bouw van twee loodsafhaalvaartuigen, welk aantal naderhand tot vier werd uitgebreid. In 1969 werden de Jan van Gent en de Aal scholver, in 1970 de Zeemeeuw en thans de Zeezwaluw in dienst gesteld. De eerste twee hebben reeds meer dan een jaar dienst gedaan en de ervaringen met de ze schepen is zeer gunstig. De vaartuigen hebben een lengte van 23,30 meter, een breedte van 5.25 meter en een voortstuwingsvermogen van 800 pk, waarmede een snelheid van ca. 17 knopen behaald kan worden. Vier vaar tuigen van de serie van zes stuks, die door een gele kleur reeds van verre op vallen, zijn in Hoek van Holland gesta tioneerd, de andere twee verrichten hun werk in Ijmuiden. Na (eventuele) aanvaarding door de Tweede Kamer, zal dan nog de Eerste Kamer akkoord moeten gaan. De voorzitter van de Nederlandse Vis sersbond rekent er op, dat het wetsont werp er door komt. Een lange moeizame strijd zal dan zijn volbracht. Het heeft heel wat geschrijf en gepraat gekost, al vorens de minister van Sociale Zaken door de bond is overtuigd dat het be houd van de maatschap in de visserij van het grootste belang is. Een jaar ge leden zegde de minister de bond toe een .wetswijziging te zullen bevorderen, mits de maatschapvissers in landelijk ver band zelf voor de nodige plaatsvervan gende voorzieningen zouden zorgen. Wel, ook daar is hard aan gewerkt en het ziet er naar uit dat de streefdatum voor de verwezenlijking 1 april van dit jaar zal zijn. Inmiddels is opgericht de Lan delijke Onderlinge SFM (sociaal fonds voor maatschapsvisserij). Voor Urk zijn de moeilijkheden nog niet voorbij: daar zijn de nota’s van de GAK en het wachten is op een uitspraak van de rechter over deze slepende kwes tie; de uitspraak zal beslissend zijn voor de periode van 1967 tot de wetswijziging. Maar bondsvoorzitter K. Hoekstra is vol vertrouwen en tevreden over de eens gezindheid onder de betrokkenen. ADVERTENTIE OVERLEDEN J. M. Troost, 86 j., Spaarnestraat 14, Ijmuiden; G. van Amers foort, 90 j., weduwnaar van A. Cornelisse, Kerkweg 41, Santpoort. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nieuw Beierland, Scher- penisse, Blauwkapel-Groenekan, IJssel- muiden, Tholen, Randwijk. Zegveld: G. S. A. de Knegt te Delft; te Aalst-Alblad en Stavenisse R. H. Kieskamp te Utrecht: te Zetten-Andelst H Visser te Epe. Aangenomen naar Schiedam M. C. Waart, (koopvaardijpredikant) te Rotter dam. Inbraak In de Wenkenbach-MTS te Beverwijk is in een der lokalen ingebro- ken. Er wordt alleen een schroevendraaier vermist. Spreekuur. De leden van het college van burgemeester en wethouder in Velsen houden op woensdag 17 februari geen spreekuur. een voorhaven te Ijmuiden voorstaan moeten beginnen met omvang en gevol gen te beschrijven ..Daarna kan de opi nievorming plaats vinden”, zo besloot hij. Als nestor van de raad sprak de heer D. Koger een wederwoord, daarbij in gaande op hetgeen de burgemeester naar voren had gebracht De heer Koger zei daarin onder meer: „U hebt het vorig jaar terecht gesteld dat gestreefd moet worden naar een inschakeling van zo mogelijk alle burgers bij het bestuur van onze gemeente, ondanks of juist in verband met het feit, dat de poli tieke belangstelling afneemt, gezien de geringe opkomst bij de laatste verkiezin gen. U vraagt zich nu af hoe dit komt en wat er aan te doen ts Hoe het komt is momenteel een object van onderzoek door deskundigen. Wel is intussen geble ken, dat juist de jonge kiezers het voor een groot deel hebben laten afweten Óf dit zonder meer ook een gevolg is van het feit, dat op onze scholen voor basis en voortgezet onderwijs bitter weinig wordt gedaan aan gerichte democrats sche vorming zou ik persoonlijk niet zon der meer willen onderschrijven. Wel zal getracht moeten worden b.v. door in schakeling van het Centum voor Demo cratische Burgerschapsvorming meer en betere voorlichting te geven opdat een juist begrip kan ontstaan omtrent de rechten, maar ook de verplichtingen in een democratisch staatsbestel. zeer strenge maatregelen voor de haven Er liggen daar zelfs autowrakken tussen het hout! In dit verband vroeg hij naar de nota van de haven Deze laat ste werd door wethouder Sigon toegezegd, De suggestie van de heer Joustra om lij nen op de kade aan te brengen, waarbin nen hout opgeslagen mag worden - wil de de wethouder gaarne onderzoeken Met de steun van mevrouw Van Oost- veen (P.P R.) tegen werd het voorstel aangenomen. ZATERDAG 13 FEBRUARI Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandt laan, IJmuiden-Oost, 20 uur „Miranda”, door toneelvereniging Advendo. Allison, iongerensoos. Kanaalstr., IJmui- den, 20 uur dansen mei „Qualified Sec tion” Sporthal Zeewijk. Planetenweg, Ijmui den, 8.30-12 uur instuif, 12-16 uur badmin tonvereniging Velsen (jeugd); 16-18.30 uur basketbalcompetitie (Jeugd); 19.30-23 uur korfbalcompetitie. Bibliotheken, openbare leeszaal en biblio theek. Plein 1945, IJmuiden en de filialen Spaamberg (Wüstelaan 79) in Santpoort- Noord, Wijkerstraatweg 177 in Velsen- Noord. zijn open van 10-12.30 uur. Velserbad. Briniostraat 18, 6.30- 8 uur gemengd zwemmen; 8-8.30 uur en 8.30-9 uur zwemlessen- 9-10.15 uur en 10.30-11.45 uur gemengd zwemmen: 1145-12.15 uur zwemlessen: 12 15-13.10 uur gemengd zwemmen. 13.10-14 uur gereserveerd14- 15.30 uur gemengd zwemmen: 16.15-16.45, 16.45- 17.15 uur, 17.15-17.45, 18.15-18.45 en 18.45- 19.15 uur zwemlessen; 19.30-20.40 uur gemengd zwemmen; 20.45-22 uur Zwem vereniging VZV. De Brulboei. Kanaalstraat 228, kinder clubs. Hij zag een oplossing door de eenvou dige, louter formele zaken efficiënt en zakelijk af te loen en daarvoor de be staande procedures niet te verzwaren door avondvullende openbare commissie vergaderingen. „Andere problemen daarentegen, waar voor wel belangstelling bestaat zal men uit de gegroeide sleur moeten halen en met inschakeling van de burgers op de meest geëigende manier aan de orde stellen met een grotere speelsheid dan tot op heden gebruikelijk was”. Hij zag nuttig werk verricht worden door de commissie voor de behandeling van de beroep- en bezwaarschriften. „Het is echter enigszins onbevredigend dat de commissie pas in het geweer komt, zo dra de burger van oordeel is dat een de finitief genomen beslissing niet juist is of dat althans met bepaalde belangen onvol doende rekening is gehouden”. Volgens de heer Bruinsma is er behoefte aan een commissie „vooraf” om te voorkomen dat er besluiten genomen worden waar van blijkt of door protesten duidelijk wordt gemaakt dat er onvoldoende in- De heer K. Vermeulen het volkomen .sens met het voorstel van B. en W. De vraag is of Beverwijk nu niet te duur wirdt en de schepen zullen doorvaren. Zou het dan niet mogeliik zijn een terrein aan te wijzen voor hout-op- slag? Eventueel onder bepaalde bepalin gen. De heer A. J. Eiff (V.V.D.) infor meerde of Beverwijk met deze haven al leen bij hout leeft Hij achtte de voor gestelde verordening niet ver genoeg gaan. Mevrouw T G Oostveen-Van Mee- gen (P.P.R.) merkte op, dat de situatie in de komende weken rustig zal zijn aan de haven, omdat de havens langs de lost zee bevroren zijn. Eerst in mei komt de hout-aanvoer weer op gang. Zij waar schuwde voor het doorvaren van hout- schepen naar elders, zodat dan de in komsten minder zullen worden. Zij ver wachtte weinig andere schepen in de ha ven. De spreekster kon haar stem geven aan een verhoging van het tarief van 0.15 tot 0.20 per m2 doch niet aan de verhoging van f 0.20 tot 0.40 per m2 De C. P.N. sprak zich uit vóór het voorstel Boekhouder P Sigon antwoordde da' voor het opslaan van hout op de weg géén toestemming is gegeven, doch we] precario wordt betaald De heer Koger heeft gevraagd naar andere maatregelen B. en W. zijn van mening, dat .deze troep moet verdwijnen Gebeurt dat niet door de tariefsverhogingen, dan zullen B. en W. zich over andere maatregelen beraden. Het zal kunnen, dat een stuwa door zal vertrekken maar B. en W kun nen toch niet tolereren, dat één stuwa door een groot deel van de kade in be slag neemt. Er is terrein aangeboden, maar de betrokken stuwadoor wil dat niet. Indien bepaalde stuwadoors weggaan, zal na een bepaalde periode zeer beslist de drukte aan de haven toenemen. Daarop wijzen al bepaalde tekenen De wethou der denkt bijvoorbeeld aan stukgoed Het is hem voorts bekend dat verschillende schepen’ afgewezen moesten worden om dat hout het beeld aan de haven overheer ste en er geen plaats. meer was Het is onverantweord. dat er op <teze wijze wordt gespeeld met de vele milioe nen aan gemeenschapsgelden welke de gemeente in de haven heeft gestoken zo besloot de wethouder die nog op merkte, dat de haven op deze manier wordt misbruikt. In tweede instantie ging de heer Koger in op het niet-verlenen van toestemming en het wel innen van precario-gelden. „Als ik houthandelaar was, zou ik het terugei sen” aldus «preker die het een onge zonde situatie noemde. De raadsvoorzit ter interrupeerde met op te merken, dat hier een bepaalde verordening is toege past. Voortgaande vroeg de hem Kngm om BEVERWIJK De nieuwjaarsrede van burgemeester J. G. S. Bruinsma. donderdagavond voor het begin van de raadsvergadering uitgesproken, was gro tendeels gewijd aan de bestuursproble men, met name op het gebied van de openheid. „De burger voelt zich als een kleine spin in een reuzenweb. waarin zijn vliegjes niet te vangen zijn En dit is naar mijn mening één van de kernpunten van de huidige bestuurspro blemen: er worden aan meer nog aan (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De gemeenteraad heeft donderdagavond onder voorzitter schap van burgemeester I G. S Bruins ma zeer uitvoerig gesproken over de voorgestelde verhoging van kadegelden in verband met de onhoudbare toestand aan de haven. Voorgesteld werd het huidige tarief voor de ips’ag van hout 0.15 m2 tot 0.20 per m2 voor de eerste vier dagen en tot 40 per m2 voor elke volge de periode van vier dagen of een gedeel te daarvan te verhogen. De houtopslag heeft zo stellen B. en W. zodanige vormen aangenomen dat niet alleen langs de kaden, maar ook aan de Randweg de Havenstraat en de Steenkade hout wordt opgeslagen. Er heerst een gevaar lijke situatie; de aan de kade gevestigde bedrijven ondervinden er hinder van Verreweg de meerderheid van de aad sloot zich aan nij het standpunt van het college, zij het, da* enkele raadsleden graag wat meer vernomen hadden over stringente maatregelen. Slechts P.P.R. frachtie stemde tegen komst naar openbare commissievergade ringen komt om de totstandkoming van dergelijke besluiten van nabij te volgen Zij die zich nog wel interesseren voor enkele punten moeten daarvoor vaak urenlang op een zetel plaats nemen Ik vraag mij af, als de commissievergade ringen eenmaal openbaar zijn, en men heeft daar vernomen hoe de kaarten lig gen, wie van het publiek de raadsverga deringen dan nog zal uitzitten, afgezien van onze vaste gasten”, aldus de heer Bruinsma. Overleg met naburige gemeenten noemde hij zinvol. „Maar wel moet ik opmerken, dat dit overleg alleen dan in goede sfeer kan verlopen en een bevre digend resultaat kan opleveren. wanneer de deelnemende gemeenten eikaars zelf standigheid respecteren. Wie dit laatste niet kan, moet er rekening mee houden dat zijn gesprekspartners een ander uit gangspunt kiezen, en een goede basis voor vruchtdragend overleg is dan niet aanwezig”. De burgemeester meende tenslotte, dat zij die het plan tot de aanleg van (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. - B. en ft van Haarlem stellen de raad voor eer krediet f 41 000 beschikbaar te stellen voor aanschai van lartmassage-apparater zelfscb rijvende electro-cardiografen plaatsen in twee ambulance-auto's de GGD Dit r verband met het dat de dienst 1e laatste laren >n toene mende mate wordt geconfronteerd met het vervoer van hartpatiënten. Unaniem zijn dt cardiologen van tordee’ dat deze apparatuur een grote vooruitgang bete kent ten aanzien var ie behandeling van de hartpatiënten voor en gedurende het vervoer. GEBOREN: Julia C., d. v. R. E. Down en O. R. Morse; Elisabeth A. W., d. v. A. M. Verwindt en C. M. de Mik; Petrus C., z. v. C. Kuilman en M. P. Olsthocrn; Peter, z. v. P. van den Outenaar en A M. M. Dek ker; Sandy M. G., d. v. P. Ineke en M. M. Heenraads; Saskia, d. v W. Gjaltema en C. Veenstra; Petrus A. M., z. v. J. M. Breed en J. E. M. Koelman; Richard D., z. v. J. W. de Cock en M. Versteeg; Margriet C., d. v. D. van der Plas en J. F. Sikkens; Ruben J. z. v. J A. de Ruiter en A. M. Grapendaal: Patrick, z. v. R. K. Lang en A. Hardekopf. ONDERTROUWD: D. Heinhuis en J. Zwaan, A T. Barning en H. F Vasen, W Captijn en I. O. Snijders F. G Snijders en A. G. Captijn, P Bontes en C. P. B Pels, J. Goos en J. A. Godijn, J. Neuteboom en A. M. J. C. van Doorn, F. Donze en G. P. A. Ultee, A. M. Evers en J. B van den Berg, P. M. van Liempt en N. E. Aggenbach. GETROUWD: W. J. van der Winden en G. M. Richard, N. Akkerman en K. C. G. Konnig, A. Boerema en M. W J. Vendel, J. N. Fatels en B. G. M. Thomas. OVERLEDEN: J. Bakker, 86 jaar; T. E. Lirb, 67 jaar, gehuwd met C. Henneman; A. C. Steevens, 71 jaar gehuwd geweest met M. Lindner; C. A. Aardenburg, 83 jaar; M. Komen, 66 jaar, gehuwd geweest met P. Boontjes. De inschakeling van zo mogelijk èlle burgers bij het bestuur van de gemeen schap is een moeilijke weg, zo meende hij. De geringe politieke belangstelling van de Nederlander veroorzaakt een va cuüm rond de bestuurders, omdat vol doende communicatie met de achterban ontbreekt. Het is ook een gevolg van het feit, dat .,op onze scholen voor het ba sis- en voortgezet onderwijs zo bitter weinig aan gerichte democratische vor ming wordt gedaan” De heer Bruinsma kantte zich niet te gen een regionale, of provinciale, soms een nationale en zelfs mondiale schaal vergroting, indien noodzakelijk, maar zag door deze grotere gemeenschappen een vervreemding van de burger van het bestuur. „Ondanks alle apathie voor het plaatseliik bestuur blijkt toch steeds weer dat de burger we] gemakkelijk in bewe ging komt als er beslist moet worden over zijn eigen stukje grond, zijn huis, zijn plein of straat, of zakelijk bestaan” De heer Bruinsma verklaarde, dat naar begaanbare wegen gezocht moet worden waarlangs de c-urger het bestuur zijn verlangens omtrent deze zaken duidelijk kan maken. Wilt u kennismaken met Umuider Courant, vul dan ondrstaande bon in. Bezorg mij tot en met 27 februari 1971 gratis Naam Adres Woonplaats Tot het einde van de wereld reikt de arm van de moderne krant.... alles wat ver af en dichtbij gebeurt en alles daartussen vindt men terug in een goede krant, dus zeker in UMUIDER COURANT. DE JONGE BRUID Natuurlijk heb ik gezegd dat ik met jou naai het einde van de wereld zou willen reizen.... maar ik be doelde natuurlijk Zandvoort 1 Daarna kunt u mij noteren als maandabonnee 6.— p m.) kwartaalabonnee (f 17 50 p kwartaal) Deze BON opzenden naar IJMUIDER COURANT in ongefrankeerde enveloppe. Antwoordnummer 47, IJMUIDEN. Geldt niet voor abonnees van Umuider Courant.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7