TELEURSTELLING OP OPENINGSAVOND Tegenstander van Henko Baars liet het gisteren afweten Juventus heeft een nieuwe international Zweeds blad Essense brouwerijen beslissen vanavond over toekomst Willy Lippens Ard Schenk KNVB heeft tweede soonsor Koomen wil duidelijkheid in schaatssport Feest rond Luciano Spinosi sust vereert VREEMDE EEND IN NEDERLANDSE BIJT doPinggebruik PEC gelijk met militairen ludoploeg zaterdag tegen Italianen 15 u t- 1. DINSDAG 16 FEBRUARI 1971 Belangstelling Luxemburgse selectie Grote kans Pochet U itslagen Sensatie I 'ij al 5t (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) •'""'I'WWVWMHVIfWVWWWtnMnfWVVWWVVVWVMVWHWVWWWWMWHVWMNinnmMWMMHnniVMI had gebracht en Nederlands voetbal- bloem keek ietwat vreemd aan tegen deze nieuwe eend in de bijt maar hij verlustigde zich al bij voorbaat op de toekomst. Willy Lippens speelt ondertussen onver droten verder. Hij geeft dat ook toe. Gis- e e (Van onze sportredactie) HAARLEM De KNVB is op het ogen blik in onderhandeling met een tweede sponsor voor het Nederlands elftal. Zoals bekend wordt Oranje al financieel ge steund door het Ford-concern. (Van onze sportredactie) n ie jn ’e ij in n, it 1- e- jn ie t- d. >u 1- et ;n n ct ;n !4 it d !S !t Willy Lippens heeft zich in Duits land de laatste tijd een zekere ver- maarctneicl als pokerspeler verwor ven. Het spel achter de schermen van de voetbalmarkt, dat overigens zon der kaarten of dobbelstenen wordt ge speeld, blijkt hij uitstekend te ver staan. Zonder blikken of blozen tover de hij grote aanbiedingen uit de mou wen. De namen van Feijenoord en Ajax rolden „Die En te” zonder stot teren over de lippen. Nu moet worder gezegd, dat hij enige ervaring heef met loven en bieden. Voordat Wilh Lippens zich geheel aan de voetbal sport. wijdde en voordat hij voor zijn club Rot Weiss onontbeerlijk werd dreef hij twee groentezaken, ’s Mor gens om zes uur moest hij in die tijd de groentemarkt opstappen om zijn handel voor die dag in te kopen uitgeslagen maar desondanks een grootse indruk achterliet, helemaar waar. De Noorderling had nog geen twee minuten nodig om Den Outer eerst met een zuivere rechtse hoek neer te halen, om vervolgens zijn werk met een linkse af te maken. Den Outer sloeg als een blok tegen het canvas, en Janga kon zich als favoriet gaan voor bereiden op zjjn tweede gevecht. Ook bij de middengewichten kondigde zich een nieuwe kanshebber aan in de per soon van de Amsterdammer Luyten. In de eerste ronde zond de pupil van Groothuis zijn tegenstander Den Dolder (Enschede) reeds met een van zijn gevaarlijke lange rechtse hoeken voor acht tellen naar het canvas. Het was alleen aan zijn onerva renheid te wijten dat het tot de derde ronde moest duren eer hij Den Dolder de finitief kon uitschakelen. Gerrie te Paske kreeg in dit openings- programma geen revanche voor de neder laag die hij vorig jaar tegen Ton Krijgs man leed. Ook gisteravond kwam de pun- tenoverwinning bij de 21-jarige Schie dammer terecht. De twee kemphanen brachten de toeschouwers met een fana tiek, emotioneel geladen maar weinig fraai gevecht in vervoering. Dat de boksers el kaar weinig ontliepen bleek uit de jury- uitslag, 32 voor Krijgsman, waardoor hij op zijn beurt in de gelegenheid wordt ge steld zich in de finale te revancheren op titelhouder Roesli. Waarschijnlijk zal maandag tijdens een door de voetbalbond in het sportcentrum te Zeist te houden persconferentie met het oog op de wedstrijd tegen Luxemburg de nama van de nieuwe malcenas worden bekend gemaakt. (Van onze sportredactie) ZEIST „Die Ente” is kwakend van gelukzaligheid met zijn neus in de boter gevallen. Toen de Duitse Nederlander Willy Lippens, die van wege zijn waggelende gang in Duits land de bijnaam „de Eend” kreeg toe bedeeld, gistermorgen op uitnodiging van KNVB’s coach Frantisek Fa- dhronc in het sportcentrum Zeist arriveerde constateerde hij tot zijn grote genoegen, dat hij en de rest van de selectie een hobby gemeen hadden: kaarten. Weliswaar verliep de ken nismaking nog niet zo voorspoedig dat hij onmiddellijk kon aanschuiven. Hij kwam een uur te laat omdat hij zijn vrouw en kinderen naar Kleef De judoploeg is samengesteld uit de vol gende judoka’s: lichtgewicht: Gietelink, Kooy, Schilder en Spekkers, halfmidden- gewicht: Van der Pol. Mol, Fennell en Schneider en middengewicht: Vroegh, Jan Snijders. Reins en De Jong. De karate- ploeg bestaat uit: De Mooy Kallenbach. Bosch, Van Veen en Meijer. Dè sensatie van de avond was het optre den van de zwaarweltergewicht Janga, kampioen van het noordelijk district. De goed gebouwde kleurling maakte zjjn be lofte van vorig jaar, toen hij in de halve finale van de strjjd om het Nederlands kampioenschap door Van de Broek werd Er is een grote kans, dat Willy Lip pens zijn spel wint. Vanavond vergade ren de grootste bierbrouwerij in Essen Stander en drie andere bedrijven over mogelijke financiering. Het is dan ook waarschijnlijk hoewel „die Ente” gis teren nog zei rustig een paar weken door te willen spelen dat Willy Lippens in Essen zal blijven. Hij krijgt dan zijn zin. Driehonderdduizend gulden schoon in drie jaar. Buiten de premies. Vandaar ook, dat hij met een gerust hart het aanbod van Hertha van de hand kon wijzen. De Ber- lijners boden hem tweehonderdduizend mark schoon. Plus vijfentwintighonderd mark per maand salaris. Plus duizend mark overwinningspremie. Plus een wo- ningtoelage. En dat alles kan rustig in West-Duits- land, waar de clubs toch aan een maxi mum gebonden zijn van twintigduizend mark per jaar. De bond kan er niets aan doen omdat de extra’s worden uitge keerd in natura. Bijvoorbeeld door het schenken van een zeer uitgebreide levens verzekering of door de aankoop van hui zen voor de ster-voetballer. Lippens na aankomst in het Sportcentrum te Zeist. teren zei hij: „een transfer is als een pokerspeL Ik ben nu vijfentwintig jaar. Ik wil zo veel mogelijk geld maken. Ik geloof dat niemand mij dat kwaljjk kan nemen. Een diep teleurgestelde Henko Baars was het roerend met Klijssen eens. Hij had geen goed woord over voor de gang van zaken. Op 4 maart zal hij zijn misnoegen in de ring tot uiting kunnen brengen, als hij in de halve finales in Eindhoven uit komt tegen de winnaar van Van Boxtel- Van Schaik. - Van de routiniers die wèl in de ring kwamen stelde Jan Huppen ondanks zijn overwinning (op punten) op Tom Jansen teleur. Nadat beide boksers elkaar in de eerste ronde eenmaal hadden aangeslagen, zakte het peil tot een bedenkelijk niveau. Een openbare waarschuwing voor Jansen in de derde ronde was tenslotte beslissend. LUXEMBURG Voor de wedstrijd Nederland-Luxemburg, die telt voor het toernooi om het Europees kampioenschap en volgende week woensdag in Rotterdam wordt gespeeld, heeft de Luxemburgse Voetbalbond twintig spelers geselecteerd: R. Hoffman (Jeunesse Esch), Moes (Beg- gen Luxemburg), Kollwelter (Beggen Lu xemburg), Louis Pilot (Standard Luik), Fernand Jeitz (FC Metz), Paul Philipp (Union St. Gillis), Flerighi (Red Boys Dif- ferdange), Da Grava (Jeunesse Esch), Jempy Hoffmann (Jeunesse Esch), Johny Hoff mann (Union Luxemburg), Nicolas Hoff mann (Ettelbruck), Leon Schmit (The National Schifflange), Hansen (Spora Lu xemburg). Strauss (Spora Luxemburg), Devillet (Spora Luxemburg), Trierweiler (Spora Luxemburg), Di Genova (Jeunesse Esch), Braun (Union Luxemburg), Dussier (Red Boys Differdange) en Kirchens (Aris Bonneweg). AMSTERDAM De eerste avond van de Nederlandse bokskampioen- schappen werd gisteravond in het Amsterdamse Krasnapolsky met een flinke teleurstelling ingezet. Oorzaak: Verspaeget, tegenstander van Henko Baars, moest op medisch advies ver stek laten gaan. „Hij kreeg vorige week reeds het advies van dokter Van Win om af te schrijven. Door een neusontsteking was hij niet goed in conditie. Vanmorgen belde zijn trai ner, Welten, pas dat hij zich terugge trokken had”, legde NBB-voorzitter Hofman voor aanvang van het pro gramma uit. Het was niet voldoende om het morrende publiek, dat hoofd zakelijk gekomen was om de come back van Baars, die voor de eerste maal sinds hij in Mexico vlak voor de Olympische Spelen werd afge keurd voor de wedstrijdsport, in de ring zou komen, mee te maken. „De boksbond zal het hier zeker niet bij laten zitten”, riep bestuurslid Klijssen vervolgens in de microfoon, „het is schandalig dat er zo, op de dag van de wedstrijd, wordt afgebeld”. Wilde kreten, waarvan voorzitter Hofman zich later op de avond nog distan tieerde. TILBURG Het Nederlands ijshockey- team heeft gisteravond in Tilburg voor 1500 toeschouwers een 7-4 nederlaag ge leden tegen de Tilburg Trappers, winnaar van de Cup International en Nederlands kampioen: 1-2, 2-0, 4-2. De Tilburgse goals werden gemaakt door de Tsjechen Peters (4), Maas (2) en San ders. Een andere Tsjech, keeper Buddy, voorkwam enkele zeker schijnende goals van het Nederlandse team. HILVERSUM De actualiteitenrubrie ken NCRV- en VARA-televisie hebben zich maandagavond uitgebreid bezigge houden met het conflict tussen de schaats kernploeg en NOS-commentator Theo Koomen. Koomen zelf vertelde in NCRV’s „Hier en Nu” van mening te zyn dat hy de schaatsenrijders best betaling voor in terviews gunde („voor myn part verdienen ze een ton per jaar”), maar hij wilde wel „dat er duidelijkheid komt in de schaats sport”. Theo Koomen doelde daarmee op een ondubbelzinnige uitspraak over de sta tus (amateur, beroeps of semi-beroeps) van de hardrijders. derlands elftal is namelijk een prachtig slot voor het boek dat hij samen met een ghost-writer aan het schrijven is. Het moet in juni uitkomen. De naam is nog niet bekend. Wel de inhoud. Bijna alles over „Die Ente” zal worden onthuld. Zijn Nederlandse vader zal ten tonele worden gevoerd, die, zo zegt Willy, in deze tijd een uitstekend prof-voetballer zou zijn geweest. Zijn auditie bij de concurrent van Rot Weiss in Essen Schwarz Weiss. (Een flop omdat Schwarz Weiss zijn ca paciteiten niet herkende). Zjjn spel in Rot Weiss. Het verhaal over de Li-Li-brothers. (Hij vormde in de voorhoede van Rot Weiss een verbluffend duo met Littek (Li-ttek en Li-pens), dat uiteen viel door blessures van Littek, die overigens nu weer deel uitmaakt van het eerste elftal van Rot Weiss). En natuurlijk de trans fer, die nu nog in nevelen is gehuld. Waarschijnlijk zal het wel Essen worden. Daar verschijnt zijn boek ook. JOHN DRIESKENS. Willy Lippens, die vorige maand nog beweerde het liefst zo gauw mogelijk in Ajax te voetballen loochende gisteren die uitspraak door te stellen: „Lk kan het best nog drie jaar in Duitsland spelen. Natuurlijk zal ik dan in mijn contract een clausule laten opnemen waarin staat ver meldt dat mijn werkgever geen bezwaar heeft tegen een eventuele opstelling van mij in het Nederlands elftal. Ik geloof, dat ik dat het beste kan doen omdat Ne derland veel hogere transferbedragen kent. Stel je voor, dat ik voor twintig duizend gulden naar een Nederlandse club komt en dat die club me dan over een paar jaar verkoopt voor vierhonderd duizend gulden. „Ik wilde perse niet op het scherm komen, omdal ik persoonlijk wat tegen Theo Koomen heb Hij heeft me trouwens niet gevraagd of tk voor de tele visie wilde komen” Eikerbout sprak in dit interview ook met Jan Bols coach Leen Pfrommer en Kees Verkerk die de reportage spottend-gescandeerd besloot met: ,Theo-o-o-o-o-o-o!” Rot Weiss klopte Bayern München. Bondscoach Fadrhonc aanschouwde voor al Lippens aandeel daarin. Hij was en dat is volkomen in tegenspraak tot de be richten, die in de Duitse pers versche nen, niet onder de indruk van Lippens’ verrichtingen. „Lippens,” zei Fadrhonc, „speelde niet bijzonder goed. Hij stelde zich wel uitstekend in dienst van het elf tal.” Het is duidelijk dat „Die Ente met imaginaire bedragen werkt. Hij zou zich nooit of te nimmer zo’n ongunstige rege ling laten afdwingen. Hij is daarvoor te veel handelaar. Een pokerende groente handelaar, die zondag na de wedstrijd te gen Bayern München in de Essense nacht club Big Ben een pochette uit zijn borst zakje tevoorschijn toverde met het op schrift „Hertha Berlin.” „Die Ente” ver scheen zoals de bedoeling was, met po chette en al in de kranten vlak naast het wedstrijdverslag, waarin melding werd gemaakt van het werpen van een mes door een supporter van Rot Weiss naar de nationale doelman Sepp Maier. Stappen, die in Essen een complete hysterie tot gevolg hadden. Want Rot Weiss, de club waarvan „Die Ente” nu al weer zes jaren deel uitmaakt, draait letterlijk rondom Lippens. Het gehele sy steem is op hem afgestemd. Er werden acties ontketend in de trant van „Lip pens moet blijven.” „Die Ente” lachte kwakend in zijn vuistje. Zonder mokken verwekte hij daarop de zwarte piet, die het bestuur hem voor de wedstrijd in Bie lefeld toespeelde door bekend te maken dat Willy Lippens een driejarig contract met als tegenwaarde driehonderdduizend mark had geweigerd. Een fluitconcert van zijn supporters werd zijn deel. „Die Ente” speelde vervolgens, aldus Duitse zegslieden, een briljante wedstrijd en het gevolg daarvan was weer dat zijn puur enthousiaste „omgeturnde” fans het hoofd eisten van de bestuurderen van Rot Weiss die Lippens verlangens (driehon derdduizend mark schoon en niet vuil zo als was aangeboden) niet wensten in te willigen. De brave mannen konden zich alleen redden door op de kas te wijzen en te verklaren dat bruintje een derge lijke uitgave niet kon trekken. Fadrhonc vertelde bovendien, dat hij Lippens wel een kans moest geven. „Al zou het alleen maar zijn om te voorko men dat men mij later verwijten zou kun nen maken.” Het is dan nu ook te ver wachten, dat Lippens met het Nederlands elftal tegen Luxemburg (volgende week woensdag) zal spelen. Lippens rekent er op. „Fadrhonc heeft het my beloofd”, zegt hy met grote stel ligheid. Fadrhonc zou overigens een gro te streep door een rekening van Lippens kunnen halen. Zijn opstelling in het Ne- Inderdaad toonden Feijenoord en Ajax belangstelling. Ook bondscoach Fadrhonc kwam kijken. Aanleiding voldoende voor Willy Lippens om het vuurtje wat ver der aan te wakkeren, zijn keuze voor het Nederlands elftal, dat toen nog tegen Roe menië moest spelen uit de lucht te grij pen en met graagte gehoor te geven aan een uitnodiging om te spelen in het Ne derlands elftal, dat in Den Haag ten be hoeve van FBO en VVCS tegen de in Ne derland werkzame gastarbeiders aantrad. BOEKELO. Luciano Spinosi (21), zal, hoe de wedstrijd tegen FC Twente ook mag verlopen, waarschijnlijk tot in lengte van dagen met een zeker ge voel van welbehagen terugdenken aan de reis naar Enschede In de toch al opvallend opgewekte equipe van Ju ventus had hij gisteravond extra re den om met een innig tevreden ge zicht rond te stappen. Nauwelijks ge arriveerd in hotel Bad Boekelo, waar de Italiaanse miljoenenploeg een lu xueus onderkomen heeft gevonden, ontving Spinosi gistermiddag vanuit Italië telefonisch bericht dat hij is ge selecteerd voor het Italiaanse elftal, dat zaterdag een vriendschappelijke interland speelt tegen Spanje Het was voldoende aanleiding voor het Italiaanse gezelschap om een klein feestje rond Spinosi te bouwen. (Van onze sportredactie) STOCKHOLM. De Zweedse pers commentaren op de resultaten van het wereldkampioenschap schaatsen in Go- tenburg varieerden op maandag tussen mateloze loftuiting tot slinks geschrijf over doping. Expressen met een oplage van ruim 600.000 exemplaren heeft de afgelopen dagen een kleine campagne ge voerd tegen de Nederlandse schaats- meesters waarin telkens een stroom van geruchten over doping werd losgela ten. En op maandagavond (na Schenks fantastische prestatie dus) luidde de kop van een paginabreed artikel: de Neder landers stopten de dopingtest en meteen werd er gevraagd: gebruikte Schenk stimulerende middelen? In het artikel ci teert men een woordvoerder van de Noor se sportbond Arne Stroem: als die Hol landers herrie maken over de urineproe- ven, dan kan men rustig aannemen dat er iets niet in orde is met Schenk. Maar, zo schrijft Expressen, zolang de weten schap in feite niets bewijst nemen we maar aan dat Schenk niet verdacht hoeft te worden van het gebruik van stimu lerende middelen. In die sfeer van ogenschijnlijke zor geloosheid, waarbij de gedachte aan het ongetwijfeld niet kinderachtige duel met de FC Twente achteloos ter zijde leek te zijn geschoven, bevond zich niettemin een man. die zich min der op zijn gemak moet voelen: Cest- mir Vycpalek. Hij, de 49-jarige twee de trainer /an Juventus, wordt ge kweld door onzekerheid Niet over het ontbreken van Helmut Haller, al zal de vervanging van de Duitse spielma- cher hem stellig ook de nodige zorgen baren. Maar aangezien zondag defini tief bekend werd dat Haller in geen geval de reis naar Enschede zou mee maken, heeft Vvcpalek zich al op dat probleem kunnen concentreren De 49- jarige Tsjech, vervanger van eerste oefenmeester Armando Picchi die met een rheumatische rugaandoening plot seling in een Turijns ziekenhuis noest worden opgenomen, wacht met angsti ge spanning af hoe de blessures van Savoldi, Cucureddi en aanvoerder Sal- vadore zich 'uilen ontwikkelen. Cestmir Vycpalek speelde in lang vervlogen rijden eens zelf voor de roemruchte dub van het Fiat-con- cern In 1940 trok de Tsjech, die in ei gen land voor Slavia voetbalde, naar Italië, waar hij, behalve bij Juven- (Van onze sportredactie) HAARLEM. Zaterdagavond wordt in de Catharijne sporthal in Utrecht een judo ën een karate-interland tussen de natio nale teams van Nederland en Italië ge houden. Omdat de Italianen in de zwaar ste gewichtsklasse geen sterke tegenstan ders op kunnen stellen, blijft de judo- wedstrijd beperkt tot het licht-, halfmid- den- en middengewicht. De uitslagen luiden: Bantamgewicht: Huppen (Amsterdam) wint op punten van Jansen (Utrecht); Weltergewicht: Rutse (Utrecht) wint op punten van Bruystens (Rotterdam); Zwaarweltergewicht: Van Empel (Nij megen) wint door knock out in de tweede ronde van Bouman (Amsterdam); Janga (Groningen) wint door knock out in de eerste ronde van Den Outer (Am sterdam); Middengewicht: Smit (Utrecht) wint op punten van Visser (Helmond); Luyten (Amsterdam) wint door knock out in de derde ronde van Den Dolder (Enschede); Vedergewicht: Krijgsman (Schiedam) wint op punten van Te Paske (Amster dam); Middengewicht: Scheen (Groningen) wint door technisch knock out in de derde ronde van Tabben (Vlaardingen); Ceder (Amsterdam) wint op punten van Raaymakers (Dordrecht); Ruttinger (Cromvoirt) wint door opgave tweede ronde van Borsboom (Woerden); Koopmans (Amsterdam) wint door tech nisch knock out derde ronde van Klepke (Schiedam); John Unkel, de enige deelnemer uit Kennemerland moest om studieredenen verstek laten gaan. GOLF. De Nederlander Martin Roesink is als dertiende geëindigd in het toernooi om het open kampioenschap van de Co- lumbiaanse hoofdstad Bogota met een to taal van 293 slagen. De winnaar de Ame rikaan Bert Greene, had over de vier ronden 277 slagen nodig. HATTEM In Hattem heeft PEC met 1-1 gelijk gespeeld tegen het Neder lands militair elftal. In de eerste helft scoorde na 20 minuten Fernandez voor PEC. 8 minuten voor ’t eindsignaal maakte Oude Wesselink van Go Ahead de gelijk maker. Er waren 1000 toeschouwers. Scheidsrechter Barmentlo. Afonbladet met 500.000 exemplaren be handelt de wereldkampioen beter en ver klaart dat Schenk de schaatskoning van de wereld is aan wie Claesson zijn zil veren medaille te danken heeft. Claesson zelf geeft dat toe maar verklaart in een vraaggesprek erop te rekenen op zekere dag van Schenk te kunnen winnen, „al komt het doordat hij struikelt maar zijn record zal ik slaan”, verzekerde hij. De voorpagina’s van de beide grootste ochtendbladen in Zweden werden voor bijna 50 percent in beslag genomen door Schenks schaatscapriolen waarbij Dagens Nyheter de lezers verzekerde dat de klok de enige tegenstander was die Schenk nog had. Zowel privé als op het ijs is hij een topsportman, schreef men. Iemand die mijlenver boven de rest uit steekt. Svenska Dagbladet verwijst er in een cartoon naar dat Claesson van Schenk nog een en ander te leren heeft en dringt er bij hem op aan meer uit te gaan en feest te vieren. De ontken ning van Schenk dat hij helemaal geen feestvierder is moet als een tactische manoeuvre worden beschouwd, zo schrijft men. Hij wil gewoonweg de an deren niet de kneepjes van het vak leren. De uitspraak „ik ben doodziek van dat zwikje”, die Koomen in een dagbladinter- view had gebruikt en waar de kernploeg zich klaarblijkelijk zeer aan had gestoten, sloeg volgens Koomen niet op de schaat senrijders. „Zwikje” is een goed Zaans woord voor handel. „Ik bedoel ermee dat ik genoeg had van de commercie, die nu schering en inslag is geworden in de sport journalistiek. Vroeger kon je zo naar een sportman stappen en hem interviewen, tegenwoordig is het een hele soesa over vergoedingen geworden”. Over dat stukje in de KRO-gids „Studio”, waarin hij voor de tweede maal kritiek op de hardrijders had geuit: „Dat was een oud stukje, dat ik vijf weken voordat ik de problemen met de rijders had uitgepraat, had geschreven. Wist ik, dat de redactie van „Studio” het stuk alsnog zou plaat sen In VARA’s „Achter het Nieuws” zei Ard Schenk op vragen van verslaggever Ben Eikerbout, dat hij het niet fijn had gevonden dat Koomen na afloop van de reportage op zondag had gezegd, dat hij (Schenk) geen tijd had voor zeven miljoen televisiekijkers. „Ik heb wel tijd voor de kijkers, anders zou ik u hier niet de vol gende morgen om negen uur te woord staan”. Schenk: tus ook nog gedurende enkele jaren bij Palermo speelde. Marchetti zal woens dagavond zeer waarschijnlijk de plaats innemen van Helmut Haller, die in middels naar zijn familie in Augsburg is afgereisd. Met een zeker gevoel van opluchting, want ofschoon de lei ding van de Italiaanse club wil doen voorkomen, dat Haller wegens een tegen Bologna opgelopen enkelblessu re niet zou kunnen spelen, is het wel zeker dat de Duitse international er klaarblijkelijk bitter weinig voor voel de om naar Enschede te komen. Nochtans ontkende conté Cavalli d’Oli- vola, de raadsman van Juventus gis teravond categorisch dat angst het motief van Haller zou zijn om niet naar Enschede te komen. De beminne lijke Italiaanse graaf wuifde die be wering luchtig terzijde „Er is geen sprake van dat Haller niet meer te gen FC Twente zou durven voetballen. We hadden maar al te graag over hem willen beschikken, maar gezien de aard van zijn blessure zou het hoogst onverstandig zijn om hem woensdag op te stellen”. Juventus heeft wel de beschikking over ster-speler Pietro Anastasi, die de afgelopen weken ver van Turijn, in Catania, aan zijn deerlijk gehavende vorm heeft geschaafd En blijkbaar met succes. Want Anastasi heeft afge lopen zondag in de competitiewedstrijd tegen Verona voortreffelijk gespeeld Tot grote tevredenheid van de Juven- tus-bonzen, die hun ongedwongen hou ding ten opzichte van de buitenwacht ten spijt, toch wel met enige 'mees naar het treffen tegen FC Twente toe leven. Conte Cavalli d’Olivola geeft er niettemin geen blijk van. „Ik ben er stellig van overtuigd” sprak hij ,da’ het woensdag een interessante wed strijd zal worden Sportief en amusant We hebben een goede uitgangspositie en die zullen we zo bekwaam mogelijk verdedigen. Want we hebben er zeer veel belang bij om de halve finales van het Runners-Up-cup-toernooi te bereiken. Het is naar onze mening, ge zien de kwaliteit van de ploegen die de kwartfinales hebben gehaald, het meest interessante Europa Cup-toer- nooi”.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 15