IJMONDGEMEENTEN ZULLEN Wethouder C. Ockeloen: Bouwen, bouwen, bouwen! RAMPENPLANNEN VERGELIJKEN Vergaan boomkorkotter Financiële positie van Velsen ziet er zeer somber uit Openbare veiligheid en volksgezondheid VOLKSHUISVESTING W. Velzel (P.v.d.A.) op bres voor wereldwinkel Er moet iets gebeuren 100^ Felison gaat op Beeckestijn exposeren Abortuskliniek Ook rietsuiker Stranding door VIER WETHOUDERS AAN HET WOORD Voorlichting aan en fluoridering ter sprake bij de koffie aquariumhouders Verzending zeepost onzorgvuldige navigatie Schipper HD 125 schuldig aan aanvaring en verlies schip I 5 4 DONDERDAG 18 FEBRUARI 1971 IJMUIDER COURANT Volksgezondheid Zeewijk Brandveiligheid n t fluoridering als eerste van H o- (D’66-P.P.R.), om aldus nog maals terug te komen op de in deze gemeente langdurig leegstaande wo ningen. Hij gaf te kennen zijn vinger voortdurend te zullen opsteken tegen „berusting en gewenning” bij situa ties, welke onder de huidige om standigheden niet langer mogen wor den getolereerd. Spreker bedoelde hiermee leegstaande woningen bij reeds geruime tijd ontruimde winkel panden en niet bewoonde, maar wel gemeubileerde huizen, waarvan de eigenaars wachten op een prooi om dan een onverantwoord hoog sleutel- geld te kunnen eisen. Jeugdkorfbaltoernooi (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Bij de behandeling van de Velsense gemeentebegroting meldde zich woensdagavond tijdens de vierde zitting voor het hoofd stuk „Volkshuisvesting” spreker de heer J. M. riek g n I com- 28- WETHOUDER C. OCKELOEN I (Van een verslaggever) 1 3 n 3 r t 3 1 A r 3 s e a le n (Van een onzer verslaggevers) pro- deze van dat (Van een onzer verslaggevers) KOREMAN (D’66-PPR) ambulance stanties, waarbij de wethouders op de een of andere manier voor het besturen zijn betrokken. In zijn antwoord gaf burgemeester Bos man de heer Grijzenhout te kennen, dat hem nog niet is gebleken, dat er in Vel sen behoefte bestaan aan deze wensen te gemoet te komen. Ir. Schoonkind werden daarop de verlangde inlichtingen toege zegd. ningen nog enige tijd uit te stellen, om deze aldus voor jongeren te kunnen be stemmen. d ir- jt- ing 11- G. HOORN (CPN) ....niet mee eens.... n n v n n d 1. VISSER (Prot.-Chr.) devaluatie 5 :a- vis 'ij- II 31 10, ol- ;ek en 79 ve lij »i- is- !k, 20 is- in s- >n :n ar e- :n in 81 )0, 78 34 10, 34 1 10, L n, is )e (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Om precies vijf voor acht woensdagavond sloot burgemeester W, M. B. Bosman de eerste fase van de behan deling van de gemeentebegroting af, toen hij het einde aankondigde van de alge mene beschouwingen, welke in totaal naar zijn berekening 9 uur in beslag had den genomen. Het betekende echter nog niet het einde van de begrotingsbehande ling als zodanig. Het einde daarvan kan in alle redelijkheid donderdagavond tege moet gezien worden. VELSEN. Nadat bij het behandelen van de Velsense gemeentebegroting de leden van de raad en het college van B. en W. maandag en dinsdag voor hun al gemene beschouwingen ruim negen uur aan het woord waren geweest kon de voorzitter, burgemeester W. M. B. Bos man na de korte duplieken van de wet houders hierop, woensdagavond eindelijk het verslag van de rapporteurs en het ant woord van het college aan de orde stellen. Deze werden hoofdstuksgewijs behandeld, waarbij eerst het algemeen beheer ter sprake kwam. De bemanning van de HD 125 zag nog kans over te stappen in het reddingvlot; even later werd zij overgenomen door de „Arcturus”. De burgemeester ging hierna uitvoerig in op het betoog van de heer Velzel, waar bij hij meedeelde dat de koffie straks van twee soorten suiker zou worden vergezeld. Overigens had deze actie van spreker alle sympathie, ofschoon hij toch enigszins hui verig was om uitsluitend rietsuiker ter beschikking te stellen, want zo vervolgde de burgemeester „Wie garandeert ons dat straks ook de bietsuikerfabrikanten niet om aandacht komen vragen”, En wat de wereldwinkel betreft kon de burgemeester onthullen dat de aanvraag hiervoor reeds bij het college in behande ling is genomen, waarbij hij verzekerde dat deze zeer welwillend zal worden be keken. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip. (Van een verslaggever) VELSEN. Volgende week, woensdag avond om acht uur opent de burgemees ter van Velsen, de heer W. M. B. Bos man, in het noordelijk koetshuis van het landgoed Beeckestijn de eerste expositie in een nieuwe tentoonstellingszaal. Voort aan zal deze zaal in hoofdzaak worden bestemd voor de tentoonstellingen van eigentijdse beeldende kunst, die worden georganiseerd door de Stichting Felison. Na meer dan twintig jaar gaat Feli son de zaal aan de Heidestraat verlaten en zijn werk volledig concentreren op Beeckestijn, in overeenstemming met de bestemming van dit landgoed als aan trekkelijk centrum van culturele activi teiten. (Van een onze veslaggevers) VELSEN Teneinde tegemoet te komen aan een wens welke leeft bij velen, die ge woon voor hun plezier thuis een aquarium hebben, doch in feite niet weten hoe deze leuk in te richten, heeft de aquariumver- eniging „Velsen” besloten om vrijdagavond een soort voorlichtingsavond te beleggen in het Oud-Katholiek Verenigingsgebouw aan de Koningin Wilhelminakade. De heren H. Hogendoorn en P. Busink zullen daar dan spreken over het onderwerp „gewoon aqu- ariaan zijn”, waarbij zij een beeld geven van het houden van een aquarium, waar aan men een zo groot mogelijk genoegen kan beleven. Er worden diverse aquaria ge toond, waarbij dan tevens de vormgeving naar voren zal worden gebracht. Uiteraard worden de vissen en de planten daarbij niet vergeten, want zelfs met „gewone” vissen en planten kan men een goed aqua rium houden. De avond is bedoeld voor de beginnende zowel als de gevorderde aquariumliefhebber. Tevens worden onge veer 120 kleurendia’s getoond. Aan de schipper van de HD 125 moe ten, naar het oordeel van de raad, ver schillende verwijten worden gemaakt. Hij handelde in strijd met de voorschrif ten door alleen op de brug te zijn. Hij gaf geen mistseinen. Hij viste binnen de betonde vaarroute en vormde aldus een obstakel voor de doorgaande vaart. Bo vendien voerde hij een manoeuvre uit voorlangs de de naderende „Arcturus”, die hij pas opgemerkt had toen dit schip op een mijl nabij was gekomen. Ten on rechte meende de schipper, dat de „Arc turus” nog wel voor hem zou uitwijken, waarbij hij er niet op bedacht was dat men aan boord van dat schip waar mep hem alleen op de radar kon waar nemen niet weten kon dat men met een vissend vaartuig te doen had. De raad is dan ook van oordeel dat de schipper de meeste schuld heeft aan de ze ramp. Wethouder J. van Leeuwen gaf de raad de verzekering, dat de gemeente doet wat zij kan om de woningnood te lenigen en om Oud-IJmuiden snel te ontruimen. Doch dit laatste is bepaald niet eenvbu- dig omdat er vaak geen passende woning kan worden aangeboden en wanneer dat wel kan, dan willen de bewoners van het te ontruimen pand niet altijd, zoals naar de gewone dienst. De wethouder wil de niet nalaten er op te wijzen, dat de geproduceerde cijfers een gevolg zijn van efficiënte bedrijfsvoering. Daar zit ook twee ton in voor gratis service aan de burgerij en er zijn heel wat gemeen ten waar men in een veel ongunstiger si tuatie verkeert. Tussen half acht en vijf voor acht heb ben woensdagavond vier wethouders voor de tweede maal de raadsleden beant woord. Allereerst wethouder H. G. Kolk man, die ten aanzien van de financiële positie der gemeente opmerkte, dat don kere wolken boven Velsen hangen. Een intensieve bezinning naar buiten en in commissieverband is noodzakelijk. Er zal iets moeten gebeuren, maar „hoe” dat weet zelfs Den Haag niet. Met betrekking tot de voorstellen wel ke zijn gedaan om de begroting sluitend te maken constateerde de wethouder, dat de meerderheid van de raad het eens is met verhoging van de waterprijs. Er is veel gezegd over het overbrengen van de rente van de winst van het gasbedrijf De heer A. Roosendaal (Prot.- Chr.) wees op de snel toenemende ver krotting van Sluiswijk, om daarbij op doelmatige hulp voor woningzoekenden aan te dringen. Ook wenste spreker te weten of na het voltooien van Zeewijk onmiddellijk met Velsen-Oost kan worden begonnen. Op zjjn beurt verzocht de heer J. W. Me ij er (P.v.d.A.) een onderzoek naar de mogelijkheden de ontduplexering van wo- IJMUIDEN Het Nederlands-Antiliaans motorschip „Westerbeek” (1462,52 brt) strandde vorig jaar nabij de Westergron- den van Terschelling, waar het circa vijf tien uren heeft vastgezeten. De dienst doende stuurman op de brug is door de Raad voor de Scheepvaart gestraft: hij mag drie maanden niet varen als stuurman op een zeeschip. Hiertegenover staat dat de raad de stellige indruk heeft dat de „Arcturus” geen matige vaart gelopen heeft: dit wil zeggen, een zodanige vaart als onder de heersende omstandigheden toelaatbaar was. Bovendien is uit niets gebleken dat de Duitser mistseinen heeft gegeven. B. J. VAN OS (VVD) het maar een ernstige zaak, dat er geen onderzoek is ingesteld naar de oorzaak van de storing bij de fluorideringsinstal- latie. „Kunt u keihard de verzekering geven.dat er geen overdoseringen zijn geweest?” informeerde hij. De heer Koreman (D’66-P.P.R.) infor meerde naar het ambulancevervoer en herinnerde aan een ongeval op 1 febru ari, waarbij een ernstig gewonde pa tiënt volgens een door hem verkregen inlichting naar het Anthoniuszieken- huis was vervoerd in plaats van naar het dichterbij gelegen Rode Kruiszieken huis in Beverwijk, waar het ongeval op de Rijksweg plaats heeft gehad. Wethouder J. van Leeuwen zeiden ten aanzien van dit laatste de zaak te zullen onderzoeken, doch wees met klem op de toewijding en de vakbekwaamheid van de gebroeders Kloosterhuis. De mensen op de ziekenauto moeten bepalen of er al dan niet snel gereden dient te wor den. Als antwoord op een opmerking van mevrouw J. Diemer-Jeltema (P.v.d.AJ kon hij meedelen, dat het nummer voor ongevallen-alarmering bij een ieder be kend behoort te zijn en dat hij alles in het werk zal stellen om dit te bereiken. In zijn antwoord bracht wethouder J. van Leeuwen de heer Van Horick onder het oog, dat al de door hem ge noemde gevallen bij de wet zijn vastge legd, zodat hier door het gemeentebestuur ónmogelijk tegen kan worden opgetreden. Dit geldt zowel voor bedrijfspanden als voor gemeubileerde woningen. En zelfs wanneer het eigendommen van de ge meente zou betreffen, kan slechts worden ingegrepen met behulp van de kanton rechter, hetgeen op deze wijze allerminst eenvoudige zaken worden. Overigens ver zekerde de wethouder de heer Van Ho rick, dat er bij het college noch van be rusting, noch van gewenning sprake is. En wat de duplexwoningen betreft ves tigde spreker er de aandacht op, dat hier mee toch in feite sprake is van een nood behuizing, welke door vele jongeren niet eens wordt gewenst. Daarnaast kan hier mee toch altijd weer een goede oplossing voor een ander gezin worden gevonden- Wethouder C. Ockeloen mengde zich eveneens in de discussie, waarbij door hem werd vastgesteld dat er voor de woningnood maar één oplossing is en deze bestaat uit „Bouwen, bouwen, bouwen!”. Daarnaast dient elke woning te worden opgeruimd, welke deze naam niet meer verdient. even in op de opmerkingen van de heer Visser nadat burgemeester Bosman al had gewezen op het raadsbesluit ten aanzien van de openbare verkoop van voorbehoedsmiddelen. De wethouder be toogde, dat hij het op bepaalde punten ten aanzien van de mentaliteitsverande ring wel eens kan zijn met de heer Vis ser. Doch daar staat lijnrecht tegenover, dat juist nu bij de jongeren een duide lijke sfeer van veel meer openheid aan wezig is en zeker geen achterbaksheid. Het is alles een stuk eerlijker geworden, vergeleken bij vroegere generaties! VELSEN Devaluatie van de zede lijke normen; brandveiligheid in hoog bouw en bejaardentehuizen en het ram penplan waren de drie onderwerpen, welke aan de orde kwamen bij de be handeling van het hoofdstuk „openbare veiligheid”. Over de devaluatie van de zedelijke normen sprak het prot.-chr. raadslid J. Visser, die opmerkte, een vraag daar over gesteld te hebben, teneinde er bij de begrotingsbehandeling over te kun nen spreken ook al was er eerder al door het college een antwoord op gege ven. Bij het hoofdstuk Volksgezondheid vroeg de heer C. Hoek aandacht voor het vraagstuk van de abortusklinieken en stelde hij voor de GGD in te schake len om bij de artsen te informeren hoe veel verzoeken om hulp bij hen binnen komen. Volgens zijn informaties zijn dat er in Beverwijk twee per week en in Haarlem vier per week. Het aantal en de motivatie zijn van belang, zo ook de kwestie van een gewetensconflict bij de artsen. Wanneer de facto de legaliteit van de door medici uitgevoerde abortus erkend wordt en dat is gebeurd, zou onder ogen gezien moeten worden in hoeverre dat in een ziekenhuis of een kliniek kan plaats hebben, teneinde te voorkomen dat velen in handen vallen van verkeerden of voor 1300 naar En geland moeten reizen. De heer B. J. van Os (V.V.D.) vond onlangs bij een niet zo jong gezin, dat in een blokje woningen woont, waarvan de overige al zijn dichtgetimmerd. „Wij wil len niet in een hondehok wonen” was het commentaar, dat de gemeente kreeg. Ook zijn nog niet alle woningen gemeen- tebezit. Wel zijn tot dusver 261 woningen in Oud-IJmuiden ontruimd en wel in betrekkelijk korte tijd. Wethouder C. Ockeloen verzekerde de raadsleden, dat het college een tijdige openbaarmaking van alle stukken over het zeehavenoverleg een groot goed acht. Er zijn het college op het ogenblik geen geheime stukken bekend. Wethouder M. Roessingh tenslotte ging in op de suggestie om scholieren in te schakelen bij het reinhouden van de ge meente. Zeer onlangs had hij dit gepro beerd bij een school nabij het strand, met betrekking tot het schoonaken van het strand, doch men voelde er niet veel voor. Hij zei toe het echter nog eens te zullen proberen. Het omhakken van bo men in de gemeente wordt door hem cri- tisch gevolgd. Wat betreft de „asfalte- ringsdrang” der gemeente merkte deze wethouder op, dat ook dit nauwkeurig be zien wordt en dat hij de indruk heeft, dat de plantsoendienst de huidige ontwik keling van speelsere vormen bij plant- soenaanleg zeer beslist volgt. i Hierbij vroeg de heer W. Velzel (PvdA) waarom het college zijn schrifte lijk te kennen gegeven sympathie voor de wereldwinkel niet in concrete daden heeft omgezet, door bijvoorbeeld voortaan alleen rietsuiker te verstrekken en het ter beschikking stellen van een ruimte, waar dan ook in Velsen een dergelijke winkel kan worden gevestigd. De heer F. J. Gr ij zenhout (PvdA) bracht de vergoeding van raadsleden ter sprake voor eventuele derving van inkom sten, waarbij hij ook de aandacht vestigde op de mogelijkheid van assistentie voor raadsfracties. Vervolgens vroeg ir. G. A. Schoonkind (VVD) naar een lijstje met vermelding van alle verenigingen en in- Deze stranding is het gevolg geweest van onzorgvuldige navigatie van betrokkene. Hij wist dat de kapitein bepaald had dat binnen de zo genoemde ET-route moest worden gevaren. Door het niet nauwkeurig bijhouden van de gis werd hij zich niet bewust dat er iets niet klopte in zijn positiebepalingen. Hij nam zo doende geen maatregelen ter controle van de door hem gevoerde navigatie. Voorts heeft hij onvol doende aandacht besteed aan de stroom gegevens. Ook heeft hij de kapitein niet gewaarschuwd toen het zicht verminderde, geen echolood bijgezet; er was geen ma troos op wacht gezet, geen matige vaart gelopen. De radar van de ..Westerbeek” was niet In orde. Op grond van al deze tekortkomingen die tot de. stranding hebben geleid acht de raad betrokkene schuldig. De kapitein, hoewel niet schuldig aan de stranding, heeft niet in alle opzichten een juist beleid gevoerd. Hij had er op moeten staan dat in de druk bevaren route in ieder geval bij beperkt zicht, op elke wacht een uitkijk op de brug was. Voorts had hij toen hij de wacht over gaf en alle mogelijkheden voor het verkrijgen van een goede ware plaats aanwezig waren geen gegiste plaats aan zijn opvolger moeten overgeven. Hij had er op dienen toe te zien dat voor de vaart op en langs de Nederlandse kust een Nederlandse zee mansgids en stroomatlas aan boord aan wezig waren. Het bevreemdt de raad dat door de kapi tein geen eerdere maatregelen waren ge nomen om de radar te laten repareren. Ten slotte is het de raad opgevallen dat op het m.s. „Westerbeek” een gezagvoer der voer, die niet in het bezit was van een diploma stuurman kleine handelsvaart met aanvulling (Van onze korfbalmedewerker) HAARLEM. De afdeling Noord-West van de KNKB organiseert zondag in de Kennemer Sporthal aanvang 10.30 uur een microkorfbaltoernooi voor de jeugd. Hieraan nemen deel Aurora, Nieuw Flo ra, Oosterkwartier, Oosthoek. Neptunus en IJmondia. In ieder geval meende de wethouder, dat het college iedere burger van Velsen recht in de ogen kan zien, omdat het bouwgemiddelde hier ver boven dat van vele andere Nederlandse gemeenten ligt. In dit verband kon hij de raad nog mee delen dat Zeewijk over twee jaar klaar zal zijn. Tenslotte noemde hij de leegstaande gemeubileerde woningen een moeilijke zaak, omdat het hier (gelukkig) nu een maal nog niet geoorloofd is dergelijke huizen binnen te dringen en te onderzoe ken, of de eigenaar in zijn bezit de nacht wel heeft doorgebracht. „Een dergelijke situatie zou door de heer Van Horick stellig ook niet worden gewenst”, besloot wethouder Ockeloen zijn antwoord. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Het vissersvaartuig „Samenwerking” HD 125 is op 21 juni van het vorig jaar tijdens de visserij in de Duitse Bocht gezonken na een aanva ring met het Duitse motorschip „Arctu rus”. De bemanning werd gered. De Raad voor de Scheepvaart is van oor deel, dat de schipper van de HD 125 de meeste schuld heeft aan de aanvaring en het verlies van zijn schip en hem is de bevoegdheid ontnomen om als schip per op zeevisvaartuigen te varen voor de tijd van twee maanden. De ramp gebeurde na middernacht, om 0.51 uur, beoosten Borkumrif-vuur- schip. De kotter uit Den Helder was vis sende en had slechts geringe snelheid. De Arcturus, een snelvarend container schip, was op reis van Hamburg naar Huil. Om half een werd het mistig; er was weinig zicht. De schipper van de HD 125 was alleen op de brug. Hij kon geen seinen met Kde luchtfluit geven omdat deze niet werkte. Handmisthoorn en bel, die wel aan boord waren, werden niet gebruikt. De schipper keek af en toe op de radar. Hij nam een kleine echo waar, ongeveer een halve mijl vooruit, die hij ontwijken wilde. Hij kwam binnen de dubbele rij van boein waartussen de vaarroute naar en vanaf de Weser en Elbe ligt en vormde zodoende een hin derlijk obstakel voor de doorgaande vaart. Te laat bemerkte hij dat een groot schip vjakbij was: ondanks achteruit slaan viel een aanvaring niet meer te vermijden. De kotter werd ter hoogte van de brug en de motorkamer geramd en zonk spoedig daarna. Het bleek dat het visserschip was aangevaren door de „Arcturus”. Aan het adres van de heer Hoek merk te de heer Kolkman op er zeker van te zijn, dat de heer Hoek, indien deze op de wethouderszetel zou zitten, hij met veel verve het voorstel zou hebben ver dedigd. De eerste tentoonstelling die Felison op Beeckestijn organiseert is gewijd aan het werk van acht beeldende kunste naars uit eigen gemeente. Er zullen wandkleden worden getoond van de weef sters Marianne Höhner en Suzanne Nan, en schilderijen, tekeningen en grafisch werk van Carmi Butteling, Haye Gem ser, Ruud Cornelisse, Sjoerd Braber, Ipitsj en Alex van Warmerdam. Deze tentoonstelling, „Acht uit Velsen” zal worden gehouden tot en met 21 maart en dagelijks ook zaterdags en zon dags zijn geopend van 14 tot 17 uur. Dit zijn dezelfde openingstijden, die ook gelden voor de tentoonstelling in het hoofdgebouw van Beeckestijn. Ten behoeve van scholieren, die in groepsverband op bezoek komen zal Fe lison voor deze tentoonstelling een edu catieve begeleiding voorbereiden. Ten aanzien van abortus zijn B. en W van mening, dat afgewacht zal moeten worden het resultaat van het initiatief van de geneesheer-directeur van het An- thoniusziekenhuis. De suggestie van het GGD-onderïoek wil hij in het college van burgemeester en wethouders bespreken. Wethouder J. G Kolkman tenslotte noemde de zaak van de fluoridering een ernstige aangelegenheid, welke ook met ernst zal worden behandeld. Het aller belangrijkste is de vraag van de over dosering. De technici hebben hem mede gedeeld, dat overdosering onmogelijk was, gezien de veiligheidsmaatregelen. De heer Visser stelde vast, dat de de valuatie van de zedelijke normen met de grootste tolerantie wordt behandeld, teneinde maar niemand te treffen, doch hij hief als het ware de vinger waar schuwend omhoog toen hij vol afkeer sprak over de publicaties welke men al- lerwege ziet in de publiciteitsmedia, als mede over hetgeen in de boekwinkels wordt uitgestald en te koop aangeboden. In zijn principiële gedachtengang voort gaande, zeide de heer Visser, dat het te denken moet geven, dat de door hem ge noemde uitwassen ook in de communis tisch geregeerde landen worden bestre den. Het C.P.N.-raadslid T. Kruisman testeerde tegen wat hij noemde algemene beschouwing, waarop hij geen repliek kon geven”. De heer Visser: „Het is als een pliment bedoeld”. De heer G. Hoorn (C.P.N.)„Ja, maar daar zitten wij niet op te wachten”. La ter verklaarde de heer Hoorn, dat zijn woorden niet moeten worden gezien als gebrek aan waardering voor het betoog van de heer Visser die uit volkomen overtuiging en uit de grond van zijn hart sprak. Men moet voorts ook niet denken aldus de heer Hoorn dat wij het eens zijn met het betoog van de heer Visser voor wat betreft de gang van zaken in de Oosteuropese landen. Ook wij zijn het hier niet altijd eens met de soms orthodoxe opvattingen in die landen, daarom nu dus ook niet met de heer Visser. Australië: ms „Medic" (23/2); Brazilië: ms „Alkes” (26/2); Canada: ms „Atlantic Crown” (22/2) en ms „C. P. Ambassador” (24/2); Chili: ms „Kirsten Skou” (22/2); Israel: ms „Alcetas” (24/2); Japan: ms „Bremen Maru” (25/2); Kenya, Oeganda, Tanzanië: ms „Westfalen” (22/2 en ms „Alb Koebis’’ (24/2); Ned. Antillen: ms „Prins der Nederlanden” (22/2); Suriname: ms „Dalbek” (23/2); Verenigde Staten: ms „Atlantic Crown” (22/2); Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „Neder Ebro (24/2). De heer Visser ging daarna in op de mededeling van het college, dat er geen ongerustheid bestaat over brandgevaar lijke toestanden. Het raadslid had on der meer een bezoek gebracht aan het Moerbergplantsoen., waar men bij geval van brand nabij de ingang, via een luik naar het dak moet vluchten, doch dit luik is op slot en de sleutel moet bij de opzichter worden gehaald! Ten aanzien van de pyromaan-bran den aan de Lange Nieuwstraat en ande re straten, adviseerde spreker aan de achterzijde de balcons te verbinden De heer C. Hoek (P.S.P.) ging in op het Rampenplan en merkte op, dat men weliswaar het tijdstip van een ramp niet bij voorbaat kan vaststellen, doch wel zich kan voorbereiden op de aard een ramp, waarbij hij opmerkte men om een voorbeeld te noemen onder ogen zou kunnen zien, wat er gedaan moet worden bij een ramp met een tan ker vol benzine. De heer J. H. G. Kore man vond het maar een trieste zaak, dat in het kader van het Rampenplan, Beverwijk het Noordzeekanaal als grens blijft zien. Burgemeester W. M. B. Bosman, de raadsleden beantwoordend, kon medede len., dat juist woensdag op zijn tafel was verschenen een nieuw basisplan voor rampenbestrijding. Dit zal in het college aan de orde worden gesteld en vervol gens met de hoofden van dienst worden doorgenomen, waarbij een soort draai boek moet worden opgesteld. Men is hierin ook uitgegaan van bepaalde ty pen rampen. Het Rampenplan heeft spreker ook in het contact met Bever wijk en Heemskerk aan de orde gesteld en daarbij is men unaniem het er over eens, dat de plannen vergeleken en ge coördineerd moeten worden. Wethouder C. Ockeloen deelde de heer Visser mede, dat het door hem aange haalde luik onmogelijk een noodluik kan zijn geweest, maar gewoon een toegang tot het dak voor reparatiewerkzaamhe- den en dergelijke. Hij gaf de verzeke ring, dat het met betrekking tot bejaar dentehuizen ondenkbaar is, dat er ge vaarlijke situaties bestaan. Wethouder M. Roessingh ging nog I, «Mt MR. Bik- E- fzL

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5