Leon Russell wil wel zelf eens de poplakens uitdelen Pop op de buis SOOSAGENDA Zaterdag finale Tulptrofee Top de pop pop dertien 'Km IN DE IJMOND PET P* UMOHD Mi Ft IJmuiden Heemskerk POLITIERECHTER WITTE ELPEE CHEMIE WIL ZELF VUIL WATER GAAN REINIGEN Beverwijk w/ o Sr? O i uit 8 9 DONDERDAG 18 FEBRUARI 1971 n en V eisendJ muiden Kennemer theater Cinema Marquette Stadsschouwburg t- geleidingsgroep” Voor de Groen- voor in Engeland uit elkaar ge vallen. Die band was Joe’s be- Leon Russell is waarschijnlijk één van ’s werelds bekendste stu- Luxor V elsen-N oord >r is ir maar voor mij natuurlijk weer niet erg bevredigend. Joe kwam naar Amerika, maar zat zonder groep. De Greese Band was even daar- diomuzikanten. Op bijna alle hits die Phil Spector, Amerika’s be kendste platenmaker, produceerde, speelt hij gitaar. Maar ook The Byrds, The Rolling Stones en The Flying Burrito Brothers maakten gebruik van zijn muzikale talenten. In juni van het vorig jaar kreeg Russell zin om met een eigen groep te gaan optreden. Hij had er ge noeg van om steeds in het spoor van andere popidolen te blijven lopen. In Paradiso in Amsterdam zegt Leon Russell: „Na 45 dagen toeren met Joe Cocker’s Mad Dogs and Englishmen wilde ik zelf wel- eens mijn muziek op het podium gaan brengen. Het was overigens een leuke tournee met Joe Cocker, film, die onder een bedrieglijke vro lijkheid allerlei verbijsterend harde waarheden over de oorlog openbaart. Bedoeld is natuurlijk de niet te ver dedigen strijd in Vietnam, maar om de gevoelens van de betrokkenen, doch vooral die van hun familieleden enigszins te sparen, hebben de ma kers, Ring Lardner jr. als scenario schrijver en Robert Altman als regis seur hun parodie achter de frontlinie in Korea gesitueerd, wat een verge lijkbare, zij het dan ook minder ac tuele situatie opleverde. Heemskerk In januari verdronken 33 personen Beverwijk Bikini City MET FILMS als „Easy rider” en „Woodstock”, om dan een paar van de meest voor de hand liggende voor beelden te noemen, zal ongetwijfeld ook „M.A.S.H.” de filmhistorie in gaan als een proeve van de nieuwe filmmentaliteit in de Verenigde Sta ten, waarbij volledig wordt gebroken met wat men zou kunnen noemen de „Hollywood-sfeer”. „M.A.S.H.” is na melijk een cynisch, geëngageerde Wijk aan Zee Speurhond otnews Hg aarlem, IJmQnd 'i J rzfilms g LEON RUSSELL I It id 'g j. te jn ;k ;n bi- Parklaan 6a. zaterdag- De bfWMWWVWVWWWWWWWWWWWWWWWWWWWVWWWWWWWi; Die plaat heet eenvoudigweg „Leon Russell” en is enkele weken geleden door Ariola in Nederland uitgebracht. Tijdens zijn korte verblijf in Nederland heeft Russell op kasteel Groenveld In Baam voor de VPRO-camera’s gestaan samen met Thunderclap Newmann, en Supersister. De VPRO is van plan dit drieluik eind april uit te zenden. Griffioen. danssoos. >t te 3t i; i. EEN ITALIAANSE avonturier, een En gelse aristocraat, een chique baron die een oplichter blijkt te zijn, een Iraniër en Een boekhandel op de Krocht, die de naam draagt van een vroeger zeer be kend en uitermate vakkundig voetbal ler, meldt ons dat aldaar een witte el pee te koop is die is samengesteld uit het beste wat de popfestivals op Wight en Kralingen in 1970 te bieden hadden. Kousepael, Zandvoort, zaterdag: Mid ge Town Jazz Band, gastorkest: Para lyzing Papa’s. Commin, Kromhoutlaan 55, zaterdag: jeugdcafé. De Schaapskooi, Frankrijk-Italiëlaan, zaterdag: disco. 1 i; i; d. er ;n e- te le DONDERDAG 18 FEBRUARI De Vrjjburcht, Vrijburchtlaan. 19.30 uur huldiging 30 leden ANMB. 20 uur fotokring Heemskerk. Zaal Dam, Ruysdaelstraat. 20 uur schiet vereniging De Vrijheid. De Lichtboei, Maasstraat. Vanaf 20 uur cultureel contact jongeren. Progress-sociëteit, Const. Huygenstraat. Geopend 19.30-1 uur. VRIJDAG 19 FEBRUARI De Zandkraai, Handelstraat. 13.30-16 uur kinderoppas, 13.30-18 uur bejaardensoos. De gehele dag staat het handenarbeidlokaal en gereedschap ter beschikking van iedereen. De Lichtboei, Maasstraat. 9-11.30 uur peuterspeelzaal, 19 uur start naar Jaap Edenbaan De Schakel, Maerelaan, 9-11.30 en 13.30- 16 uur peuterspeelzaal. De Zevensprong, Const. Huygenstraat. 19 uur instuif (12-16 jaar). De Schuilhoek, W. van Velsenstraat. 18.30 uur instuif voor lagere schooljeugd. Progress-sociëteit, Const. Huygenstraat. 19.30 uur jazzprogramma. Zaal Dam, Ruysdaelstraat, feestavond klaverj asclub 20 u., vergadering kleindie rensportvereniging 20 uur. De Magneet, Ten Katestraat, 20 uur leer lingenvoorspeelavond VMS. De Vlotter, Oosterweg. 20 uur klaverj as drive ADO ’20. Verenigde Openbare Bibliotheek, Ruijs- daelstraat 7, jeugd 15.30-17.30 uur. i- n it k n r. De finalisten van de Hillegomse ta lentenjacht om de Tulptrofee zyn be kend. Afgelopen zondag zagen en hoor den 800 enthousiaste Bollenstrekers hoe Creepy uit Haarlem, The Hobo String Band uit Aalsmeer en The Chantays als de drie besten uit de bus kwamen. a r n if i; f. J. 3. te v, n. ■n st ■d ;e r- e. J- e, ig n IN DIT THEATER wondt van donder dag- tot en met dinsdagavond het enor me spektakelstuk „El Cid” weer eens ver toond. Voor de liefhebbers dus van ro mantiek, massaregie en een boeiende in trige. Daarbij worden in de twee matinees van zondag achtereenvolgens vertoond: „De nieuwe avonturen van Dik Trom” en „Het teken van Monte Christo”. NA ACHT weken lijkt het publiek dan eindelijk te zijn uitgekeken op de pastoor, die al die tijd geen bloot heeft kunnen zien, zodat deze ondeugende film nu kan worden vervangen door „MASH”. Zoals hierboven reeds uitvoerig staat omschre ven eveneens een film, waar een grote belangstelling voor kan worden verwacht, zodat hier ook wel meer vertoningsweken van kunnen worden voorspeld. DIT WEEKPROGRAMMA kondigt ver der aan voor de respectieve nachtvoor- stellingen van vrijdag en zaterdag „Agent van de duivel” (ook voor de tweede ma tinee van zondag) en „Inga, ja ik wil!”, terwijl dan in de eerste matinee yan zon dag „De laatste Robin Hood” zal draaien- Vooral het optreden van The Hobo String Band was voor iedereen een verrassing. Dat Creepy hoge ogen zou gooien werd verwacht, maar de String band zorgde met Country Western achtige klanken en een grote hond op het toneel (soms zijn dat katten of zelfs wel muizen) voor een fijne verrassing en een tweede plaats. Met Highway Chile, Dead Dog’s Eye en Have Mercy treden Creepy, Chan tays en Stringband zaterdagavond in Treslong aan voor de finale. Ook Fair Price, dat in de eerste ronde uitstekend voor de dag kwam maar net buiten de „prijzen” viel, mag aan die finale mee doen, zo besliste de humane jury afge lopen zondag. Voor de „ontknoping”, die om acht uur begint, verwacht het organiserend bureau „Idé" 1200 man in Treslong. De voorverkoop voor Haarlem is bij het WV. Beatnieuws en opgaven voor de soosagenda kunnen rechtstreeks worden gezonden aan: Redactie Haarlems Dagblad, rubriek Hop- pelepop, Grote Houtstraat 93 in Haarlem. De Inzendings termijn voor iedere aflevering sluit dins dagmiddag. „Door het studiowerk ken ik veel goede muzikanten. Ik bood Joe aan verscheidene van mjjn vrienden op te trommelen en zo een goede begeleidings groep voor hem te vormen. Die 45 dagen trokken wjj met meer dan 40 mensen door Amerika. Na de toernee ging ieder weer zjjn eigen weg. Bobby Keys en Jim Price gingen in Europa met de Rolling Stones op toernee. Joe vertrok naar Engeland om een rustige tijd bij zijn ouders door te brengen.” DE OVERWEGEND komische film, die van je reinste slapstick van soms nogal bloedige aard aan elkaar hangt, laat in ieder geval een bittere nasmaak achter, tenminste voor wie de boodschap van scenarioschrijver Ring Lardner onder alle vrolijkheid weet uit te halen. Om te ont houden is vooral de figuur van Trapper John, zoals hij door de nieuwe ontdekking Elliott Gould wordt gespeeld, een waar lijk geniale gangmaker voor alle absur diteiten en dolle soldatengijn. VRIJDAG 19 FEBRUARI De Slof, Raamveld. 20 uur open klaver- jasdrive, 20 uur Invalidevereniging „Op Hoop van Zegen” carnavalsavond. Wijkerbaan, President Kennedyplein 3a. 20 uur jaarvergadering NIVON. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 7-16 en 20.15-21.30 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70 en Arendsweg 61: volwas senen 14-17.30 en 19-21 uur; Amstelstraat 44: volwassenen 15-17.30 en 19-21 uur; Par- mentierstraat 2: jeugd 18.30-20.30 uur. LOUIS DE FUNES blijkt in „De gen darme op drift” opnieuw de lachers in Be verwijk zodanig op zijn hand te hebben gekregen, dat van deze klucht de tweede vertoningsweek moet worden aangekon- digd: opnieuw van heden- tot en met woensdagavond dus, waarbij zondagmid dag „Caltiki, het mensverterende monster” nog zal worden vertoond, met welke titel weer de nodige griezelige gruwel in het vooruitzicht wordt gesteld. Maar niet alleen voor de muzikale voldoening begon Leon Russell voor zichzelf. Ook het geld speelde een rol. Het studiowerk leverde niet zo bijster veel op en in een soloplaat zag Russell meer verdiensten zitten. „Toen ik zeven tien was vertrok ik uit Tulsa in Okla homa naar Los Angeles. Ik volgde tien jaar een klassieke piano-opleiding, maar dat liep op niets uit. Het leek wel of mijn handen verkeerd stonden voor die muziek. In Hollywood leerde ik van de gitarist van de band van Ricky Nelson gitaar spelen. Vanaf die tijd was ik een veelgevraagde studio-musicus.” In die tijd was Delany Bramlett één van zijn beste vrienden. In 1969 ging hij bij de Friends van Delay piano spelen en maakte de arrangementen voor hun eerste L.P. Begin 1970 formeerde hij toen in Amerika de begeleidingsgroep waarmee Joe Cocker furore zou maken in Amerika Pete Nichols, nu road manager van Russell, zegt: „Leon was de grote kracht achter dat gezelschap. Avond aan avond werd er opgetreden. Leon speele voornamelijk gitaar. Eigen lijk is hij alleen om het geld voor zich zelf begonnen. Bekendheid, een idool zijn, daar geeft hij niet cm, hoewel hij op het podium een enorme persoonlijk heid is. Inderdaad, als je hem zo ziet zit ten zou je dat niet zeggen. Tegen jour nalisten is hij bijna altijd verlegen. Voor Leon Russell is het studiowerk aan de andere kant toch ook wel inte ressant geweest. Hij zegt „Ik heb veel goede muzikanten leren kennen en met ze gespeeld. Voor m’n eerste plaat heb ik nu eens de mensen uit kunnen kie zen, die ik fijn vind, waar ik anders voor speelde. George Harrison, Ringo Starr, Eric Slapton en Stevie Winwood hebben op deze plaat meegedaan.” DEN HAAG. De Vereniging van de Nederlandse Chemische Industrie heeft dinsdag laten weten er tegen te zijn als de overheid zelf ook met uitsluiting van alle anderen de uitvoering van haar voor schriften voor het reinigen van water ter hand zou nemen. De vereniging meent, zo schrijft zij in haar orgaan, een ten dens te bespeuren, dat de overheid de zuivering van water zoveel mogelijk zelf wil gaan uitvoeren, maar de chemische industrie wil daartegen waarschuwen. Wie uiteindelijk de reiniging uitvoert dient naar het oordeel van de chemische industrie een kwestie te zijn, die op zui ver economische gronden beslist wordt. HAARLEM. In januari zijn dit jaar 33 mensen verdronken, drie méér dan in dezelfde maand van 1970. De meesten verloren het leven doordat zij door het ijs zakten. Dit waren er tien. Acht men sen kwamen om doordat zij met hun au to in het water reden. Aldus cijfers van de Koninklijke Nederlandsche Bond tot het Redden van Drenkelingen in Haar lem. Vier van het aantal slachtoffers waren opvarenden van schepen twee verdronken in sloten, één in een vijver en acht in overige waterwegen. Deze week behalve het al oude-ge- trouwe AVRO’S TOPPOP slechts één hapje voor de echte popliefhebbers: de Bee Gees-film „Cucumber Castle” op zondag-VARA-tv, waarin de gebroe ders vier songs zullen zingen. De moeite waard al is het wat oudbakken aangezien de film in 1969 is opgeno men. VRIJDAG 19 FEBRUARI Aquariumver. Velsen, in verenigingsge bouw Oud-Kaht. Kerk, Koningin Wilhel- minakade, IJmuiden, 20 uur lezing met dia's „Gewoon aquariaan zijn”. Doenbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Santpoort-Noord, Spaam- berg. Wüstelaan 79, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord, Wijkerstr.- weg 177, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur. Velserbad, Briniostraat 18, IJmuiden; 6.30 tót 8 uur gemengd zwemmen, 8 tot 12.15 uur schoolzwemmen; 12.15 tot 13.15 uur gemengd zwemmen; 13.20 tot 16.15 uur schoolzwemmen; 16.15 tot 16.45 uur zwem lessen; 16.45 tot 18 uur gemengd zwemmen; 19 tot 19.30 uur zwemver. U.R.B.; 19.30 tot 21 uur gemengd zwemmen; 21 tot 22.30 uur zwemver. IJ.R.B. IJmuider Harmonie, in de Middelbare Meisjesschool, Tolduinerlaan: 19 tot 20 uur repetities jeugd tamboer- en trompetters- korps; 20 tot 22 uur repetitie tamboer- en trompetterskorps. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden, bejaardensoos, jongerenclubs, tienersoos, judoles. Sporthal Zeewijk, IJmuiden, 19.30-23 uur besketbalcompetitie. DONDERDAG 18 FEBRUARI Beverwijkse Sportraad. Huize Schey- beeck, Velserweg. 20-22 uur spreekuur. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 uur. De Slof. Raamveld. 20 uur open klaver- jasdrive, 20 uur jaarvergadering Kenne- mer Zwemclub. Met een ongedekte girocheque had een 22-jarige Amsterdammer in de zomer van vorig jaar in Zandvoort een bikini voor zijn vriendinnetje gekocht. De re den van deze handelswijze was indruk maken. De jongeman had een ander vriendinnetje gehad, waaraan al zijn geld was gespendeerd. En toen kwam dit meisje, dat ook moest delen in de (schijn)welvaart van de jongeman. Mr. Bijl de Vroe wees nog eens met nadruk op het feit dat deze oplichting niet alleen stond. De jongeman had op een dergelijke wijze de Nederlandse Spoorwegen benadeeld. Hij eiste een voorwaardelijke gevangenisstraf van een week, een proeftijd van drie jaar en een geldboete van 75 gulden. De politie rechter conformeerde zich aan deze eis. DEZE „KNALLER” begint hedenavond in City te draaien, hoewel het waarschijn lijk ook in IJmuiden met deze „MASH” niet bij één vertoningsweek zal blijven. De film „De tempel van de Witte Oli fant”, bestemd voor de matinee van zon dag, heeft daarentegen geen enkele bood schap of diepere betekenis, zodat men zich hierbij onbelemmerd aan spanning en sensatie zal kunnen overgeven. 1. Nothing rhymed Gilbert O’Sullivan; 2. Rose Garden Lynn Anderson; 3. Bridget the Midge! Ray Stevens; 4. Du Peter Maffay; 5. Holy Holy life Golden Earring; 6. Have you ever seen the rain Creedence Clearwater Revival; 7. Rozen die bloeien Corrie en de Rekels; 8. Mother John Lennon and the Plastic Ono Band; 9. Geef mij de liefde enDe Twee Pinten; 10. Hup daar is Willem Ed en Willem Bever; 11. Silver moon Michael Nesmith and The First National Band; 12. Lucky man Emerson, Lake and Palmer; 13. Knock three times Dawn Wanneer een fabriek haar water goed koper kan zuiveren dan dat een water schap dat kan dan moet de fabriek haar water zelf mogen zuiveren, aldus de in dustrie. Wanneer een fabriek goedkoper haar afvalstoffen kan verbranden dan een overheidsverbrandingsoven dit kan, dan moet de fabriek dit zelf kunnen doen, mits beider installaties tenminste gelijk waardig zijn waar het hun luchtverontrei- nigingsbijdrage betreft. Naast het zuiver-economische aspect is er vaak ook een technisch. De problemen van milieuhygiënische aard, die inherent zijn aan de industriële produktie, ver eisen soms een zeer specifieke oplossing die gevonden kan worden door een ge specialiseerd research en door toepassing van gespecialiseerde technieken. Dit kan soms sneller, beter en goedkoper worden uitgevoerd bij de industrie dan door over heidsinstellingen. Wanneer de overheid dit niet voldoende onderkent dan kan vertra ging optreden in het bereiken van het uiteindelijke doel, het schonere milieu. Dit is onder andere gebleken bij de gemeentelijke vuilverbrandingsinstallatie van Amsterdam, waar de verbranding van een aantal chemicaliën in de voor de verwerking van huisvuil geschikte ovens tot dusdanige grote moeilijkheden aanleiding gaf dat deze chemicaliën thans toch weer in de open lucht moeten wor den verbrand. Hetzelfde is volgens de VNC1 te ver wachten als de waterschappen hun zin krijgen en alle waterreinigingsaciviteiten tot zich zouden kunnen trekken. Rubbishheap, Westergracht, Bavokel- der, zondagmiddag: soos. City-Club Kamis, Nieuwe markt 5, zaterdag: dansen. Sfeer ’69, Ged. Oudt Gracht 24, vrij dag, zaterdag en zondag: soos. Toy-Toy, Stoofsteeg 1, iedere avond: bar-dancing-discotheek. Soos E.V.N.H., gebouw EVNH, Enge- landlaan, zondagmiddag: DJsoos. Scuff, Eemstraat 6, zondagmiddag: discosoos. Electric Centre, Bakenessergracht, vrijdag: „Elektriek bieskoop” met de western „Rancho Notorious”; zaterdag: Engelse popgroep Faraway De Weyman, Hoofdstraat, Santpoort, zaterdag: Carnaval met Ermin Grey. Deining, Ripperdastraat 13 a, zater dag: Fools Paradise; elke avond: jeugd café met John Wood. Moulin Rouge, Kleine Houtstraat, weekendbar-dancing-disco. De Ark, Kerkplein, Velsen-Zuid, vrij dag en zaterdag: soos Voor Kralingen zijn dat dan San tana, Dr. John the Nighttripper en Jef ferson Airplane (A-kant) en voor Wight, Jethro Tull, Doors, Arrival, Ritchie Haven en the Jimi Hendrix Experience. Waar de plaat vandaan komt is niet duidelijk. Er staat alleen op: „Dedicated to Jefferson Airplane” en „West Coast Recordings”. Nu merkte onze boekhandelaar al zeer terecht op dat „West Coast” wel zeer Califomiaans klinkt maar net zo goed Zandvoort kan zijn- En daarom houden we het maar op een Neder lands produkt, gezien ook de „handels- geest” die erachter steekt, want de el pee kost toch nog altijd 15,90 gulden, niet helemaal 'n witte prijs, dachten wij. DONDERDAG 18 FEBRUARI Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, 19.30 uur voortzetting openbare behandeling begro ting. Openbare leeszaal en bibliotheek, filiaal Santpoort-Zuid in De Duinpan. Willem de Zwijgerlaan, 19-21.15 uur. Manly Sport, boksles en -training in de gymnastiekzaal van de Moerberg-Comité- school aan de Kerkstraat in IJmuiden- West, 19.30-21.30 uur. Sporthal Zeewijk, 19-22.30 uur Badmin tonvereniging Velsen. De Ring, bokstraining in de gymnastiek zaal van de F. L. Ossendorpschool in IJmuiden, ingang Wijk aan Zeeërweg, van 19.30 tot 21.30 uur. DONDERDAG 18 FEBRUARI Aqua Home, Kamp Rooswijk, Konings weg, 19.30-22 uur soos, visverkoop en bliotheek aquariumsociëteit Tropica. VRIJDAG 19 FEBRUARI Openbare bibliotheek, Filiaal Wijkerstr.- weg. Geopend 14.30-17.30 en 19-21 uur. De Schouw, Bleijenhoevenlaan, carna valsavond voetbalvereniging Breesaap, 20 u. VRIJDAG 19 FEBRUARI Verenigde openbare bibliotheek, ïwaanstraat 4a, geopend 19-21 uur. Allison, Kanaalstraat, IJmuiden, za terdag- Respect. Hallebaloe, De Haven, Schipbroeker- weg, Santpoort, zaterdag: Summer Bush. Riverside, Spaarne 91, vrijdag: folk; zaterdag: disco in staat te rijden. Onderweg kreeg hij echter wat verkeersmoeilijkheden, waar de politieauto de dupe van werd. De he ren agenten lieten de constructeur stop pen en merkten een alcoholgeur. Hierna zou volgens het rapport van de politie de man hebben gezegd enkele biertjes te hebben gedronken. Later werden dit glazen sherry. De rapporten van de verbalisanten en van de bureaupolitie waren wat tegen strijdig. Zo zeiden de verbalisanten dat de man onvast ter been was, met een dikke tong sprak en dat zijn spraak ver warrend was. De bureaupolitie en de arts zagen aan de man niets abnormaals, maar de bloedproef werkte in het na deel van de verdachte, namelijk 1,5 en ten tijde van de moeilijkheden waar schijnlijk 1,65. De officier, mr. Bijl de Vroe vond vol doende bewijsmateriaal aanwezig om de gebruikelijke straf voor rijden onder in vloed, twee weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging te eisen. Anders was dit met de raadsman, mr. Van Wijk, die zich afvroeg of het resul taat van de bloedproef niet een te grote rol speelde. Hij wees op de tegenstrijdi ge verklaringen van de politie, die hij vergeleek met speurhonden die hun neus in de ammoniak hadden gestoken en toen op speurtocht waren gegaan. „De alcoholgolf uit de auto heeft deze speurhonden misschien op een verkeerd spoor gebracht”, zo zei mr. Van Wijk. Hij verzekerde de politierechter, mr. Swanenburg dat zijn cliënt geen man was „die zijn tijd doorbrengt bij feesten en in kroegen”. Mr. Swanenburg vond het geval ech ter zo ernstig dat hij de constructeur conform de eis van de officier veroor deelde. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Het hinderen van een politieauto in Driehuis was het begin van de zaak tegen een 46-jarige con structeur uit Velsen, die gistermiddag voor de politierechter terecht stond we gens het rijden onder invloed. De man had eind vorig jaar met zijn vrouw een receptie bezocht en daar twee sherry gedronken. Dat was 's mid dags en ’s avonds had de man bij het bijwonen van een loting voor badmin tonkampioenschappen nog eens vier glaasjes van de Spaanse drank genut tigd. Toen hij omstreeks half twee ’s nachts naar huis wilde voelde hij zich evenwel Voor diegenen met iets meer mu zikale „reach” is dan nog op de woens dagavond (20.40, Ned. 1) het Nationale Songfestival met Saskia en Serge die zes liedjes gaan zingen waaruit de kijkers (jawel, je reinste inspraak) de beste voor Dublin mogen kiezen. twee Amerikaanse bankrovers, vormen gezamenlijk het onoverwinnelijke team dat in „De guerrilleros van Shiraz” een sensationele gang van zaken moet stimu leren. Met als gevolg een serie koene over vallen en gevechten met bandieten en andere schurken, dit alles gelardeerd met fraaie natuurtaferelen uit de omgeving van de Perzische Golf. Dit alles van vrij dag- tot en met zondagavond, in de ma tinee van zondag afgewisseld met „Eivis vliegt eruit”, waarvoor deze jongeman ditmaal als zingende helikopterpiloot mag fungeren. VEEL VERHAAL zit er niet in deze „MASH” (de letters staan voor Mobile Army Surgical Hospital), maar wel ge beuren er een massa waanzinnige dingen in en rond het hospitaal, als hier onver wacht drie onorthodoxe artsen binnen vallen en een einde maken aan de vreed zame toestand, waarin tot dan de me dische staf haar werk achter het front heeft kunnen verrichten. Het drietal heeft dan ook geen enkel ontzag voor discipline en andere zaken, die in het leger hoog staan genoteerd en van hun onmisbaar heid maken de nieuwkomers gebruik om duidelijk te maken, hoe onzinnig de toe stand is waar zij in moeten verkeren, doordat gepoogd wordt op te lappen wat enkele kilometers verder toch weer tot kapotschieten is gedoemd. 1

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 9