In motie temporisering gevraagd STREEKPLAN NOORDZEEKANAAL ANMB HULDIGDE MAAR LIEFST 29 JUBILARISSEN o litelle i STATEN WILLEN GEEN „BEVRIEZING” Nluals vervclsrcman in Libelle! VERENIGINGSNIEUWS MIT DE IJMOND Voorjaars- kollektie Feest in afdeling Heemskerk DEM-atleten naar indoortoernooi Ni nodig zijn in nieuwe structuur Waardering voor W. Kranendonk GS blijven op snelle aanleg Rijksweg 6 aandringen Buitenhaven zou U kunt dac en nacht bellen C23-3192CC of stuur onderstaande bon op. Straks in de bioscopen als film van het jaar VRIJDAG 19 FEBRUARI 1971 11 Mr. Kranenburg: Nota Buitenhaven Abonneeprijs f 0,75 per week BURGERLIJKE STAND VELSEN Wordt nu abonnee op Uibelle, dan mist u geen regel van de aan grijpendste liefdeshistorie sinds Romeo en Julia. Ik word Uibelle abonnee: Naam: Adres: Plaats: Een liefdesverhaal van een zuiverheid die in deze tijd niet meer mogelijk lijkt. Hét liefdesverhaal dat juist daarom het heimwee van miljoenen doet herleven. Love Story beantwoordt aan de wezenlijke hang van de jeugd naar tederheid, liefde en romantiek. V elsen-IJvnuiden Beverwijk V elsen-N oord Heemskerk Wijk aan Zee pp ADVERTENTIE k HERENMODE zijn basketbalcompetitie ADVERTENTIE Leve Story uur Bij de dames komt Marietje Valken- I, De De unici Marktplein/hk Lange Nieuwstraat IJmuiden Voor heren die altijd zo moeilijk kunnen slagen hebben wij in onze afdeling maatconfectie in kostuums een uitgebreide stalen* kollektie die wij u desgewenst vrijblijvend tonen. KOM EVEN LANGS OF BEL EVEN 0 2550- 12348, onze coupeur komt dan bij u aan huis. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM Op aanraden van de com missaris der koningin in Noord-Holland, mr. F. J. Kranenburg, heeft de heer De Nie (PSP) gisteren een motie ingetrokken die bedoeld was als stimulans voor een versnelling van de aanleg van Rijksweg 6 tussen Spieringweg en Noordzeekanaal. De heer De Nie wilde dat Gedeputeerde Staten er bij de minister van Verkeer en Water staat op zouden aandringen dat het tijd stip van uitvoering er zijn jaartallen genoemd van 1973 en 1975 vervroegd zou worden. provincie in behandeling, verzekerde de heer Mensink. De aanwezige jubilarissen tijdens de ■massale huldiging door de ANMB- afdeling Heemskerk feestelijk bijeen. een dat m dat Spreekuur De wethouder van sociale zaken in Velsen. de heer J. van Leeuwen, en de wethouder van financiën, de heer J. G. Kolkman, houden op woensdag 24 fe bruari 1971 geen spreekuur. OVERLEDEN: E. Hamers, 94 jr., weduwe van C. Bonekamp. Driehuizerkerkweg 130, Driehuis; G. J. van der Hulst, 73 jr., Schaepmanlaan 2 Driehuis veel trots kunnen vaststellen dat wij nu op sociaal terrein volledig beschermd zijn komt vooral door de vrienden die al die jaren trouw zijn gebleven aan de vakbe weging.” Maar de commissaris wees de heer De Nie erop, dat de Staten het vorig jaar al een motie van dezelfde strekking hadden aanvaard en dat die motie door GS regel matig werd gehanteerd: bij elke voor komende gelegenheid wordt bij het rijk op bespoediging aangedrongen. Na deze verklaring trok de heer De Nie, die vond dat er momenteel verkeerstech nisch al een noodtoestand heerst in Zuid- Kennemerland, zijn motie in. De suggestie van de heer De Nie, zich opnieuw te beraden over de aanleg van een busbaan naar Zandvoort werd door GS weggewuifd met de mededeling dat een vroegere motie over dit onderwerp door de Staten was verworpen en dat een nieuw voorstel niet nuttig geoordeeld werd. Over de Delftlaan zei gedeputeerde Van Dis nog, dat bij de nu gekozen opzet uit gangspunt is geweest dat zowel Haarlem als de Krim zo bereikbaar mogelijk zouden moeten zijn. Dat de ontwikkelingen in dit gebied uit de hand zouden lopen verwachtte de heer Mensink hierom niet, omdat het niet waarschijnlijk is dat er zich nieuwe situaties zullen voordoen vóór novem ber, als GS de Staten een nota over het Noordzeekanaalgebied zullen aanbieden. Mocht dat wel zo zijn, dan is er altijd nog de controle van GS op Amsterdam se raadsbesluiten. Een raadsbesluit is trouwens ongeveer vijf maanden bij de De heer Buitenhuis besloot zijn toe spraak tot de goed bezette zaal met: .,Wij zijn gekomen aan een nieuw tijdperk, waarin het de taak van de vakbeweging is te zorgen, dat de inspraak van de werk nemer in de bedrijven precies dezelfde is als die van de kapitaalverstrekker!” De huldiging van de bijna dertig ju bilarissen ging vooraf aan een vrolijke feestavond, waarop tal van artiesten hun allerbeste beentje voorzetten. De namen van de zilveren jubilarissen (van wie er enkele wegens ziekte niet aanwezig waren) zijn: de heren A. Bouts- ma, J. Dronrijp, S van Wijk, P. Freeken, H. Huisman, J. Hommersen, K. Heinsma, N. Hartog, W. Kranendonk, H. Langereis, H. Maat, D. Mantel, K. Naber, A. van der Schaaf, D. Snelle, R. van Sleen, O. Can nes, C. Smit, H. Tax, A. van der Woude, H. Zaterdag, G. Zaterdag, J. Schaafsma, IJ ten Hoonte, J. Panman, J. Storm, H. Gerding, N. Munster en R. Mereboer. Het liefdespaar uit LOVE STORY: All MacGraw, de nieuwe Mia Farrow en Ryan O’Neal, de Rodney Harrington uit Peyton Place. HEEMSKERK. „Als vakbeweging hebben we een tijdperk achter ons liggen waarop wij trots kunnen zijn. In de na oorlogse periode was het de vakbeweging, welke dat grote pakket sociale zekerhe den opbouwde, dat nu een garantie bete- kei voor de toekomst. Dat wij met zo Over de buitenhaven in IJmuiden wer den in de begrotingsbehandeling giste ren ook nog verschillende gedachten ge- uit. Gedeputeerde Mensink verklaarde heel openhartig, dat hij persoonlijk de Volgens de indieners van de motie was het nodig dat GS er bij de desbe treffende instanties op aan zouden drin gen de verdere uitvoering van het plan op te schorten, gezien: het uiteenlopen van de verwachtingen en de werkelijke ontwikkelingen van de industrievestigin gen in het Noordzeekanaalgebied; de nu reeds noodzakelijk geachte temporise ring van de uitvoering van het streek plan; de noodzaak van vermijding, zo wel van onnodige verdere investeringen als onnodige schade aan landbouwgron den en natuurgebieden Gedeputeerde Mensink gaf tijdens de discussie evenwel te kennen dat de zaak in het gebied ten westen van Amster dam echt niet uit de hand liep. Het was beslist niet zo, verklaarde hij, dat er met veel geld opgespoten gronden braak onrendabel lagen te zijn. Er moest vol gens hem steeds een stuk reservegrond aanwezig kunnen zijn om nieuwe gega digden zicht te bieden op spoedige vesti ging. Naar de mening van de heer Men sink heeft de hoofdstad in het industrie gebied een „uniek terrein” tot haar be schikking, zowel door de ligging aan het Noordzeekanaal als door de verbinding met een groot achterland via het Am- sterdam-Rijnkanaal. Deze bon invullen, uitknippen en in open envelop opsturen. Geen postzegel. Adresseer zo: Libelle, antwoordnr. 252, Haarlem. mening is toegedaan dat de buitenhaven er moet komen. Maar hij liet ook neel duidelijk weten dat het de Provinciale SUten zijn aan wie de uiteindelijke be slissing is, nadat het rapport van de commissie Unger-De Vos is uitgebracht. De heer Mensink was voorts van oor deel dat de buitenhaven bezien moet worden in het kader van de structuur verandering van het Noordzeekanaalge bied. Het is hierbij niet begonnen om vergroting van het aantal arbeidsplaat sen, maar om vernieuwing van de struc tuur van de werkgelegenheid. Tot de heer Zuurbier (P.P.R.), die uit een „geheime brief” van het college aan de rijksoverheid had begrepen dat GS ten gunste van een buitenhaven hadden gepleit, zei de heer Mensink, dat deze de strekking van de brief verkeerd had ge ïnterpreteerd. BEVALLEN: B. J. Dekker-Bark, d., Kwekerslaan 9, Santpoort; J. Dam-Snijder, z., Van den Bergh van Eysingaplantsoen 107. Santpoort. ONDERTROUWD: J. de Jong, Broek- bergenlaan 11, Santpoort, en M. A. van der Wal, Broekbergenlaan 11, Santpoort, t.a. Soest, Soesterbergsestraat 125; J. Vos, Groeneweg 18, IJmuiden en J. M. Zonne veld, Hyaclnthenstraat 56, Santpoort, t.a. IJmuiden Groeneweg 18; E. de Winter, Spaamwoudestraat 126 rd, Haarlem, en C. Romeijn, Koningin Wilhelminakade 77, IJmuiden, t.a. IJmuiden. Keizer Wilhelm- straat 29; A. L. van Dorp, Alexander Bell- straat 79. IJmuiden, en M. A. Curran, Dolfijnstraat 234, IJmuiden; W. B. Wam- steker, Groen van Prinstererstraat 16II, Amsterdam, en T. D. van der Does, Leeu- weriklaan 19, IJmuiden, t.a. Amsterdam, Groen van Prinstererstraat 1611; P. van Dongen, Margrietstraat 39, Sint Oedenrode, en E. Hartman, van den Vondellaan 43, Driehuis; A. Brasjen, Boerhaavestraat 7, IJmuiden, en M. Langbroek, Boerhaave straat 7, IJmuiden; J. N. de Weers, Casem- brootstraat 59, IJmuiden en G W. Molijn, Orionweg 302, IJmuiden, t.a IJmuiden, Vareniusstraat 8; P. Kentie, Wijkeroog- straat 212. Velsen-Noord, en B. Bax, Geel- vinekstraat 94, Velsen-Noord, t.a. Velsen- Noord, Geelvinckstraat 94; L. G. Bakker, Brederoodseweg 12, Santpoort, en G. van Egmond, Duinlustparkweg 17, Santpoort, t.a. IJmuiden, Dolfijnstraat 238. GEHUWD: J. H. KuipersM. Kabel, Santpoort. Louise de Colognylaan 72; J. J. van der MeijdenA. J. Meesters, Sant poort, Dr de Grootlaan 17; K J. de Kort J. W. M. Schuurman, IJmuiden, Van Galenstraat 23; A. P. Zwaaij—A. C. van Renswouw IJmuiden. Van Galenstraat 6. Dit zei de heer B. Buitenhuis, districts- bestuurder van de ANMB (Algemene Ne derlandse Bedrijfsbond voor de Metaal nijverheid en de Elektrotechnische in dustrie), toen hij donderdagavond in de Vrijburcht een groot aantal zilveren jubi larissen toesprak. Maar liefst negenen twintig leden van de ANMB afdeling Heemskerk ontvingen daarbij uit zijn handen de zilveren bondsspeld. De heer Buitenhuis volstond met één speldje daadwerkelijk op te spelden en hij had daarvoor gekozen de revers van jubilaris Wim Kranendonk. „In jou feli citeer ik al de anderen die vanavond jubi leren” sprak de heer Buitenhuis. „Waar om heb ik juist Wim Kranendonk geko zen?”, vroeg hij zich af, en hij antwoord de onmiddellijk zelf: „Omdat Kranendonk iemand is die zich buitengewoon verdien stelijk heeft gemaakt voor de vakbewe ging. Vanaf de oprichting in ’57 is hij voorzitter geweest van de afdeling Heemskerk, tot voor twee jaar, toen er een penningmeester nodig was, en nij die vacature bezette.” Namens de V.V.D. verklaarde mr. Goudsmit zich tegen de motie, omdat deze volgens hem in strijd was met de geest van de wet op de ruimtelijke orde ning, de rechtsonzekerheid zou toenemen als het streekplan niet zou worden uitge voerd en omdat hij het naast de juridi sche bezwaren ook niet met de inhoud eens was. De heer Van der Knoop (P.v.d.A.) deelde mee dat zijn fractie wel sympathie had voor de motie, om dat ook de P.v.d.A ernstig verontrust is over investeringen die later mogelijk voor niets zouden blijken te zijn. De toe zegging van GS had evenwel een stuk ongerustheid weggenomen en hij zou daarom niet instemmen met de motie, die volgens hem trouwens het intrappen van een open deur zou zijn. De heer Hoogland (P.v.d.A.) liet we ten dat hij wel achter de motie stond en de heer Diederen (K.V.P.) sprak zijn vertrouwen uit in het beleid van GS. Volgens de heer Mans (C.P.N.) was de motie tot niets verplichtend, reden ”oor hem er niet achter te staan. De heer De Boer (A.R.) gaf te kennen dat de P.CG. verdeeld over de zaak dacht maar dat de meerderheid toch tegen was. Na een vergeefs pleidooi van de initia tiefnemer van de motie, de heer Van Leeuwen (D’66) maakte de stemming uit, dat het streekplan niet bevroren zou worden. VRIJDAG 19 FEBRUARI Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 19.30-23 uur basketbalcompetitie. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 19-21.30 u.; filiaal Spaarn- berg, Wüstelaan 79, Santpoort-Noord, 19- 21.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 177, Vel- sen-Noord, 19-21.30 uur. ZATERDAG 20 FEBRUARI St. Engelmunduskerk, Driehuis, 19 uur installatie pater Freriks MSC tot pastoor van Driehuis door Deken van Beverwijk. Carnaval, 20 uur in oude PEN-centrale, „De Lammelingen”. Allison, jongerensoos, Kanaalstraat, IJmuiden, 20 uur showorkest „Respect” uit Amsterdam. Bibliotheken, openbare leeszaal en biblio theek. Plein 1945, IJmuiden en de filialen Spaamberg (Wüstelaan 79) in Santpoort- Noord, Wijkerstraatweg 177 in Velsen- Noord zijn open van 10-12.30 uur. Velserbad, Briniostraat 18, 6.30-8 uur gemengd zwemmen, 8-8.30 uur en 8.30-9 uur zwemlessen, 9-10.15 uur en 10.30-11.45 uur gemengd zwemmen, 11.45-12.15 uur zwemlessen, 12.15-13.10 uur gemengd zwemmen 13.10-14 uur gereserveerd, 14- 15.30 uur gemengd zwemmen, 16.15-16.45, 16.45- 17.15 uur, 17.15-17.45, 18.15-18.45 en 18.45- 19.15 uur zwemlessen, 19.30-20.40 uur gemengd zwemmen, 20.45-22 uur Zwemver eniging VZV. De Brulboei, Kanaalstraat 228, kinder clubs. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 8.30-10 uur instuif voor volwassenen, 10- 11 uur instuif voor eerste jeugdgroep, 11- 12 uur instuif voor tweede jeugdgroep, badmintonvereniging Velsen, jeugd, (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Provinciale Staten er in meerderheid niet akkoord mee ge gaan, dat de uitvoering van het streek plan voor het Noordzeekanaalgebied wordt opgeschort totdat een door GS toegezegde studie over herziening van het streekplan aan de Staten is voorge legd ter nadere beslissing. De opschor ting werd wenselijk geacht door leden van D’66, P.P.R., P.S.P. en A.R. Een motie van deze strekking verwierf ech ter maar 13 tegen 40 stemmen. (Van onze atletiekmedewerker) BEVERWIJK. Voor de nationale in- door-atletiekkampioenschappen, die in het komende weekeinde worden gehou den in de Energiehal te Rotterdam, be staat een bijzonder grote belangstelling Met uitzondering van degenen, die we gens blessures of andere omstandighe den niet van de partij zijn, heeft vrijwel iedereen, die ook maar even voor een ti tel of kampioensplak in aanmerking kan komen, ingeschreven. DEM vaardigt naar deze titelstrijd select groepje van vijf atleten af mogelijk in aanmerking kan komen voor een finaleplaats. Van de jeugd komt bij de jongens B de talentvolle Peter Hurk- mans in actie. Hij zal starten zowel op de 60 m vlak als op de 60 m horden Ook gaat hij zijn geluk beproeven op het nummer verspringen. Het zal voor deze jonge DEM-atleet al een bijzondere ores- tatie zijn, indien hij op een van deze nummers een finaleplaats weet te berei ken. berg in actie. Zij heeft tijdens gehouden wedstrijden in Leiden en Groningen al enkele finaleplaatsen weten te bereiken Ditmaal is haar deelname beperkt tot tot de nummers kogelstoten en versprin gen. Bij het kogelstoten is Els van Noordduijn ongetwijfeld de sterkste, doch Marietje Valkenberg kan misschien tot de eindstrijd doordringen. Dit geldt eveneens voor het verspringen, waarop haar kansen mogelijk iets hoger kunnen worden aangeslagen Henk Kleine gaa’ naar de Maasstad om op het nummer polsstokhoogspringen jongens te trach ten een goede prestatie te leveren. 12-16 uur 16-18.30 uur 1 19.30- 23 uur korfbalcompetitie. VRIJDAG 19 FEBRUARI Veilingkantine, Parallelweg. 20 uur dis- cussie-avond over „Veilingfusie in Noord- Holland”. Vormingscentrum Roestvrij. Hoflander- weg 104. 20 uur werkgroep drugs IJmond. Wjj kerb aan. Pres. Kennedyplein 3a. 20 uur jaarvergadering NIVON. De Slof, Raamveld. 20 uur carnavalsfeest Invalidenvereniging „Op Hoop van Zegen”. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. Ge opend 20.15-21.30 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70 en Arendsweg 61: volwas senen 19-21 uur; Amstelstraat 44: volwas senen 19-21 uur; Parmentierstraat 2: jeugd 18.30- 20.30 uur. ZATERDAG 20 FEBRUARI Herv. Verenigingsgebouw, Schans 12. 20 uur carnavalsavond voor alleenstaanden. Sportfondsenbad Kuikensweg. Geopend van 10-12 en 13.30-15.30 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70, Arendsweg 61 en Amstel straat 44: volwassenen 10-12.30 uur; Stum- phiusstraat 46: jeugd 10-12.30 uur. VRIJDAG 19 FEBRUARI De Schouw, Bleijenhoevelaan. 20 uur car navalsavond voetbalvereniging Breesaap. Openbare bibliotheek. Filiaal Wijkerstr.- weg. Geopend 19-21.30 uur. ZATERDAG 20 FEBRUARI Openbare bibliotheek. Filiaal Wijkerstr.- weg. Geopend 10-12.30 uur. Buurtcentrum „De Mei”, Geelvinckstraat 28. 14 uur discofilmmiddag (13-15 jaar), 20 uur discofilmavond (vanaf 16 jaar). VRIJDAG 19 FEBRUARI De Lichtboei, Maasstraat. 19 uur start naar Jaap Edenbaan. De Zandkraai, Handelstraat. Handenar- beidlokaal gehele dag geopend. Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 19 uur feest avond klaverjasclub De Zon (25 jaar), 20 uur vergadering kleindiersportvereniging IJmond. De Magneet, Ten Katestraat. 20 uur leer lingenvoorspeelavond Volksmuziekschool Heemskerk. De Vlotter, Oosterweg. 20 uur open kla- verj asdrive ADO ’20. De Zevensprong, Const. Huijgensstraat. 19 uur instuif (12-16 jaar). De Schuilhoek, W. van Velsenstraat. 18.30 uur instuif voor lagere schooljeugd. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. 19.30 uur jazzprogramma. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 19-21 uur ZATERDAG 20 FEBRUARI Duiningang, Rijksstraatweg Vanaf 8.30 uur sportinstuif voor heren en jongens. Dr. Prinsenhal. Maerelaan. 9.30-12.30 uur sportinstuif voor dames en heren. De Zandkraai, Handelstraat. 14 jeugdcarnaval. De Lichtboei, Maasstraat. 14 uur jeugd carnaval. De Vlotter, Oosterweg. 20 uur carnavals avond. Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 20 uur carna valsavond. De Schuilhoek, W. van Velsenstraat. 20 uur discobar. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20-2 uur. Sociëteit The Strawberry, Jan van Kuik- weg. Geopend vanaf 20 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 10-12.30 uur; Ruijs- daelstraat 7- jeugd 10-12.30 uur VRIJDAG 19 FEBRUARI Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 uur. ZATERDAG 20 FEBRUARI Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 10-12.30 uur. Willy Roor zal uitkomen op de 60 voor meisjes B. Dit DEM-meisje vorig seizoen op de sprint bijzonder sterk was bij de C-meisjes, zal meer moeite hebben een eervolle positie te verwerven. Daarvoor is de tegenstand wellicht nog te sterk. Bij de A-meisjes is het Anja Lamers, dit de DEM-kleuren in Rotterdam zal verdedigen. Zij neemt deel aan het nummer kogelstoten, waar op Elna Schalk sterk favoriete is. Mis schien zit er voor deze hard trainende DEM-atlete een ereplaats in o OT O E - •7 C g o - j «gr

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 11